Page 32 of 36 FirstFirst ... 22282930313233343536 LastLast
Results 621 to 640 of 715

Thread: Horizon Forbidden West

  1. #621
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by FurionMike View Post
    Το παιχνιδι εφαγε Delay γιαυτο και κυκλοφορισε μαζι με το Elden ηταν μια αποφαση λοιπον που την ξερανε και την κανανε.
    Εγω δεν θεωρο οτι εκανε ζημια σε βαθος χρονου γιατι οποιος ηθελε να το παρει θα το παρει.

    Οπως εγω πχ, ετυχε και διαλεξα να παιξω πρωτα το Elden Ring και τωρα ερχομαι να ξεκινησω το Horizon. Δεν νομιζω καποιοι που τους ενδιεφεραν και τα δυο παιχνιδια δεν θα παιξουν κ τα δυο παιχνιδια,
    θεωρο οτι εκανε ζημια στις πωλησεις του μηνα ισως , οχι γενικοτερα, οτι ειναι να πουλησει θα πουλησει.
    Να σημειώσω ότι είχε φάει και το Elden delay γιατί ήταν αρχικά να κυκλοφορήσει Γενάρη.
    Και εγώ πιστεύω γενικά δεν θα επηρεάσει τις πωλήσεις.
    Σίγουρα το Elden πήγε πολύ καλύτερα από ότι όλοι περίμεναν.
    Εγώ πχ που αγόρασα και τα 2 πούλησα το Elden και κράτησα τα έξτρα που έδινε η launch edition.
    Σίγουρα το ένα "έκοψε" πωλήσεις από το άλλο και σίγουρα ο μεγαλύτερος "χαμένος" ήταν το Horizon.
    Αλλά γενικά δεν θα έχει θέμα πιστεύω. Είναι καταπληκτικό παιχνίδι που έχει κάνει 20 εκατομμύρια πωλήσεις το πρώτο οπότε υπάρχει παρά πολύ κοινό


    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  2. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    nikosarg (23-03-2022)

  3. #622
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by FurionMike View Post
    Το παιχνιδι εφαγε Delay γιαυτο και κυκλοφορισε μαζι με το Elden ηταν μια αποφαση λοιπον που την ξερανε και την κανανε.
    Εγω δεν θεωρο οτι εκανε ζημια σε βαθος χρονου γιατι οποιος ηθελε να το παρει θα το παρει.

    Οπως εγω πχ, ετυχε και διαλεξα να παιξω πρωτα το Elden Ring και τωρα ερχομαι να ξεκινησω το Horizon. Δεν νομιζω καποιοι που τους ενδιεφεραν και τα δυο παιχνιδια δεν θα παιξουν κ τα δυο παιχνιδια,
    θεωρο οτι εκανε ζημια στις πωλησεις του μηνα ισως , οχι γενικοτερα, οτι ειναι να πουλησει θα πουλησει.
    Μωρε οτι παρα πολλοι θα το παιξουν ειναι γεγονος. Δεν νομιζω οτι θα το παιξουν λιγοτεροι απο οσοι επαιξαν το πρωτο. Το θεμα ομως ειναι οτι το ζουμι στις πωλησεις ειναι οι πρωτες βδομαδες. Αν εσυ και τοσοι αλλοι επελεξαν να παιξουν πρωτα το Elden Ring και γενικα περιμενουν πιο ευκολα ενα price drop στο Horizon, η ζημια εχει γινει.

    Αλλα οκ μπορει να τα βλεπω απαισιοδοξα.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Brazhlias (23-03-2022),nikosarg (23-03-2022)

  5. #623

    Default

    Ετσι οπως εχει παει το Elden Ring, τα πηρε ολα παραμαζωμα. Πρωτα απ'ολα επικοινωνιακα. Σαρωσε τα παντα στις ειδησεις των site, στο twitter, στα καταστηματα, παντου.

    Δεν εχω παιξει κανενα απο τα δυο, ομως οπως εχω αντιληφθει, μιλαμε για παιχνιδια που θα μπουν στη συζητηση για GOTY. Δυστυχως επεσαν τοσο κοντα το ενα στο αλλο, που το Horizon δεν πηρε τον χρονο του, δεν προλαβαμε να δουμε αντιδρασεις. Μεγαλο μερος απο gamers, τελειωσε στα γρηγορα το Horizon και ειπε: "Παιχνιδαρα και ερχεται και το Elden Ring τωρα". Και οταν ηρθε το Elden Ring τελειωσαν ολα. Αν βγει καποιος σημερα και πει πως GOTY ειναι το Horizon θα φαει μπουλινγκ κανονικο.

    Το GOW θα εχει σιγουρα καλυτερη τυχη, αφου θα εχει ξεθυμανει καπως ο ενθουσιασμος.

    Ολο αυτο, δεν γινεται να μην επηρεασε και τις πωλησεις του Horizon. Δεν σημαινει πως θα αποτυχει, αλλα θα μπορουσε να ειναι ενα κλικ πιο πανω. Το καλυτερο θα ηταν να μην συνεπεφταν, οχι μονο γιατι το Elden Ring ειναι ανωτερο, αλλα κι επειδη οντας multiplatform μονοπωλησε τις συζητησεις.

    Απο την αλλη, ολα αυτα τα ηξεραν απο πριν και λογικα διαλεξαν την λιγοτερο κακη λυση. Αν δεν ειχαν δωσει την αναβολη το παιχνιδι θα ηταν ανετοιμο και το παιχνιδι θα πεθαινε οπως το CP 2077. Απο την αλλη, αν εδιναν και δευτερη αναβολη για αλλους τρεις μηνες θα επεφτε το κραξιμο της αρκουδας.

  6. #624
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μιλάμε για μήνα που έκατσαν 3 αναβληθεντα παιχνίδια μαζί.
    Dying light 2, Horizon forbidden West και Elden Ring.
    Το ένα ήταν για Οκτώβριο-Νοεμβριο, το άλλο για Δεκέμβριο και τέλος το Elden για Γενάρη.
    Έκατσαν όλα μαζί Φλεβάρη και κακά τα ψέματα κανένας δεν περίμενε τέτοιες κριτικές και πωλήσεις από το Elden.
    Και αρχές Μαρτίου βγήκε το GT7 που και αυτό πουλάει πολύ.
    Όλα τα παιχνίδια κάτι έχουν κόψει από το άλλο.
    Δεν χαντακωθηκε το horizon στο top 3 είναι αυτόν τον μήνα σε πωλήσεις..


    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  7. #625
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    ρε παιδια με το animation του τρεξιματος τι παιζει ? ειναι κατι που κανει το παιχνιδι η φταει το χειριστηριο μου ή εγω? σαν να παει να προχωρησει αλλα τα ποδια της κανουν κατι περιεργα και παει λες και το ενα της ποδι παιρνει αποφασεις μονο του...δεν εχει ενα flow to τρεξιμο κανει κατι σπαστικα λες κ χωρευει breakdance..wtf?
    Edited: τελικα φταίει το χειριστήριο,άλλαξα και τρεχει μια χαρα.lol

    το ξεκινησα χθες, Πανεμορφο γενικα αλλα σε κατι σημεια πραγματικα σου πεφτει το σαγονι και απλα χαζευεις!
    performance mode εννοειται το εχω,δεν υπαρχει περιπτωση για 30fps και οσον αφορα την εικονα ειχα δει κ το video του Vincent και τα σχολια σας εδω για ρυθμισεις αλλα τελικα για μενα αφησα HDR, Brightness -1, Shadows 0, Highlights -1 σε ΟLED B6.
    Γενικα πρωτη εντυπωση τρομερη και ανυπομονω να λιωσο τωρα το ΣΚ.
    Last edited by FurionMike; 25-03-2022 at 17:34.

  8. #626
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Quote Originally Posted by FurionMike View Post
    ρε παιδια με το animation του τρεξιματος τι παιζει ? ειναι κατι που κανει το παιχνιδι η φταει το χειριστηριο μου ή εγω? σαν να παει να προχωρησει αλλα τα ποδια της κανουν κατι περιεργα και παει λες και το ενα της ποδι παιρνει αποφασεις μονο του...δεν εχει ενα flow to τρεξιμο κανει κατι σπαστικα λες κ χωρευει breakdance..wtf?
    Edited: τελικα φταίει το χειριστήριο,άλλαξα και τρεχει μια χαρα.lol

    το ξεκινησα χθες, Πανεμορφο γενικα αλλα σε κατι σημεια πραγματικα σου πεφτει το σαγονι και απλα χαζευεις!
    performance mode εννοειται το εχω,δεν υπαρχει περιπτωση για 30fps και οσον αφορα την εικονα ειχα δει κ το video του Vincent και τα σχολια σας εδω για ρυθμισεις αλλα τελικα για μενα αφησα HDR, Brightness -1, Shadows 0, Highlights -1 σε ΟLED B6.
    Γενικα πρωτη εντυπωση τρομερη και ανυπομονω να λιωσο τωρα το ΣΚ.
    Τι πρόβλημα ακριβώς είχε το χειριστήριο;

    Καλά έχεις πολύ υλικό και πολύ πράμα να δεις! Φρόντισε να έχεις χρόνο..

  9. #627
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    καποιο χνουδι πρεπει να ειχε το Left stick γιατι ενω ειχα απο options την επιλογη "Always run" εκανα ευθεια κινηση πανω και αντι ο χαρακτηρας να τρεχει ασταματητα εκανε κατι σπαστικα animations με το ενα ποδι.
    και επαιζα κατι ωρες ετσι! χαχαχα
    τελικα το ανοιξα το καθαρισα και πλεον ΟΚ

    Τι γραφικο εχει το παιχνιδι εχω παθει πλακα!χαρακτηρες,τερατα και τοποθεσιες ειναι εργο τεχνης αυτο το πραμα. Ανοιγω photo mode και παω κοντα στην οθονη και απλα χαζευω.
    Aπο gameplay με χαλαει λιγο που πρεπει να κανω Focus scan τοσο συχνα ηταν κατι που κ στο πρωτο δεν μου πολυ αρεσε, αλλα εχει πολυ δραση στις μαχες συν πολλους μικρους γριφους ως τωρα που μ'αρεσεουν
    και περιμενω το story να τσουλισει λιγο γιατι ενω ειναι ενδιαφερον i'm not hooked yet.

  10. The Following User Says Thank You to FurionMike For This Useful Post:

    Valkyre (28-03-2022)

  11. #628
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Quote Originally Posted by FurionMike View Post
    καποιο χνουδι πρεπει να ειχε το Left stick γιατι ενω ειχα απο options την επιλογη "Always run" εκανα ευθεια κινηση πανω και αντι ο χαρακτηρας να τρεχει ασταματητα εκανε κατι σπαστικα animations με το ενα ποδι.
    και επαιζα κατι ωρες ετσι! χαχαχα
    τελικα το ανοιξα το καθαρισα και πλεον ΟΚ

    Τι γραφικο εχει το παιχνιδι εχω παθει πλακα!χαρακτηρες,τερατα και τοποθεσιες ειναι εργο τεχνης αυτο το πραμα. Ανοιγω photo mode και παω κοντα στην οθονη και απλα χαζευω.
    Aπο gameplay με χαλαει λιγο που πρεπει να κανω Focus scan τοσο συχνα ηταν κατι που κ στο πρωτο δεν μου πολυ αρεσε, αλλα εχει πολυ δραση στις μαχες συν πολλους μικρους γριφους ως τωρα που μ'αρεσεουν
    και περιμενω το story να τσουλισει λιγο γιατι ενω ειναι ενδιαφερον i'm not hooked yet.

    Σίγουρα λερωμένο ποντεσιομετρο. Έχω διορθώσει drift δυο φορές σε dual shock 4 . Αφού έφτιαξε όλα καλά!

    Στα του παιχνιδιού, αυτό με το focus με χαλάει και εμένα. Άλλο αδύναμο σημείο είναι η αναρρίχηση. Πολύ χοντροκομμένη τη κάνανε σε παιδεύει. Έχει κάποια θεματάκια αλλά σαν Γενικη εικόνα και στο σύνολο είναι τρομερό game!!!

  12. The Following User Says Thank You to balabanis For This Useful Post:

    FurionMike (28-03-2022)

  13. #629
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Μόλις το έβαλα να δω τουλάχιστον την αρχή και μια ευχάριστη έκπληξη αμέσως οι Ελληνικοί υπότιτλοι.
    Δεν θυμάμαι αλλο παιχνιδι να εχω αγοράσει απο εδώ (Usa)και να εχει Ελληνικούς υπότιτλους.

    Συνήθως αγόραζα digital απο το ελληνικο ps store ετσι ωστε να εχω Ελληνικα μεσα.

    Αρχισαμε πολυ καλα .

  14. #630
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τελος απο εμενα και πλατινα κιολας το παιχνιδι. Πραγματικα το καταχαρηκα, μακαρι να ειχε κι αλλο... Υπαρχουν κατι πραγματακια που ακομα θελω να κανω για το 100% completion, και ειμαι σιγουρος οτι θα αργησει πολυ να σβηστει απο το PS5 αυτος ο μαγικος κοσμος του...

  15. The Following 6 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (29-03-2022),FurionMike (29-03-2022),mihalis13 (29-03-2022),mtifosi (29-03-2022),nikosarg (29-03-2022),obione (29-03-2022)

  16. #631
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Τελος κι εγω, πλατινα κτλ. Μου εχουν μεινει καποια λιγα πραγματα.
    Εχοντας τελειωσει και το story πλεον οι εντυπωσεις μου εχουν γινει ακομα πιο θετικες, μιλαμε για την επιτομη του σωστου sequel. Μια τεραστια υπερπαραγωγή που ελπιζω να συνεχισουμε να βλεπουμε στα first party και τα επομενα χρονια.
    Το καλυτερο open world game που εχει βγαλει η Sony κατα την ταπεινή μου αποψη.
    Απο εδω και περα ευχομαι η Guerilla να δουλεψει πανω στο ps5 και να μην σερνει απο πισω της hardware 10ετιας, αν σε crossgen προιον παρεδωσε αυτο το αποτελεσμα στο ps5 τι θα κανει?


  17. The Following 7 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    cocous (29-03-2022),FurionMike (29-03-2022),mihalis13 (29-03-2022),mtifosi (29-03-2022),obione (29-03-2022),panos74gr (29-03-2022),spartan (29-03-2022)

  18. #632
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default Horizon Forbidden West

    Είμαι περίπου στις 45 ώρες και ακόμα «χτενίζω» την δεύτερη περιοχή. Κάνω όσα side quest μπορώ και εξερευνώ κάθε σπιθαμή του χάρτη δίχως αύριο. Τώρα μόλις ξεκλείδωσα και κάποια εργαλεία τα οποία χωρίς αυτά δεν μπορείς να μπεις σε κάποια σημεία στο παιχνίδι και γίνεται ακόμα πιο απολαυστικό.

    By the way, βγήκε και patch το οποίο διορθώνει αρκετά πράγματα και επίσης πρόσθεσαν το παρακάτω έξτρα μενού στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού. Να κάνεις loot πιο γρήγορα!! Δηλαδή έκοψαν το animation που κάνει ο χαρακτήρας και πλέον πατώντας μόνο το τρίγωνο κάνει απευθείας loot.

    ΜΕΓΑ σωτήριο πράγμα αυτό. ΟΚ στην αρχή του παιχνιδιού, αλλά όταν έχεις παίξει τόσες ώρες μετά βαριέσαι και θες να κάνεις όσο πιο γρήγορα μπορείς. Μεγάλο thumbs up για αυτό!

    Last edited by WolfRathmA; 04-04-2022 at 14:53.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. The Following 3 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    FurionMike (04-04-2022),gonzalez (04-04-2022)

  20. #633
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Τελεια! ειναι ενοχλητικο οντως να τρεχεις και για να λοοταρει να πρεπει να σταματησεις ασχετα αν περνας ακριβως απο πανω.

  21. #634
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τωρα αν πω οτι εμενα μου χαλαει το immersion θα με βρισετε, αλλα προφανως καθε τι που ειναι επιλογη, μονο καλο μπορει να ειναι οποτε μπραβο τους!

  22. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    FurionMike (05-04-2022),mihalis13 (04-04-2022),obione (06-04-2022),panos74gr (04-04-2022)

  23. #635
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    χαχαχα οχι βεβαια! το animation το θελω. οπως το θαυμαζα και στο RDR2 που ειχε το πιο ωραιο gathering animation ever πιστευω, αλλα αυτο ειναι πιο action παιχνιδι χρειαζεται ή επιλογη να το βγαζεις ή πιο γρηγορο animation θα ελεγα.

  24. #636
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Σίγουρα κερδίζεις σε χρόνο απλά περνώντας από πάνω να λουταρεις αλλά όσο να ναι, χάνεις το ρεαλισμό. Ευτυχώς που το έχουν σαν επιλογή μέσα από τις ρυθμίσεις.

    Spoiler!

  25. #637
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default Horizon Forbidden West

    Η επιλογή του loot είναι μόνο για τα φυτά/κλαδιά. Στα υπόλοιπα παραμένει κανονικά όπως ήταν και πριν.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  26. #638
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Ένταξη το Horizon και το πρώτο ειχε ωραία γραφικά εδω ομως οι τύποι του έδωσαν και κατάλαβε .
    Αληθεια παιζει ετσι στο PlayStation 4 το παιχνιδι ;;

    Μα πως ;;Δηλαδει θα τρελαθούμε τελειως ..

    Θελω να δω τι θα κανουν στο ps 5 ..

    Το παιχνιδι τα σπαει ειναι ισάξια συνεχεια του 1 ου μέρους .
    Θα πρεπει να αγοράσω επέκταση sad δεν παιζει να διαγράψω ουτε cyber αλλα ουτε horizon

  27. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    Valkyre (06-04-2022)

  28. #639
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Μου χει σπάσει τα νευρα αυτος ο Tremortusk..
    Εχω κανει καμια 10 άρια κοντινιου..
    Ειμαι και κουρασμένος απο την δουλεία και δεν εχω καθαρό μυαλό..
    Εντωμεταξύ εχω βαλει και μια χαζή στολή και ειμαι σαν αυτην εξω στο γάλα το Νουνού .
    Τρέχα βρε Αλου πανάθεμά σε , έμπλεξες με την πάρτη μου

    Ok τον εβγαλα .. λιγο ψάξιμο ήθελε περισσοτερο .

    Εχει ακομα πολυ θελω να πιστεύω Ε παιδια ;
    Last edited by obione; 10-04-2022 at 07:48.

  29. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    Valkyre (10-04-2022)

  30. #640
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εννοεις τον πρωτο Tremortusk? Αν ναι τοτε εισαι μιλαμε ακομα αρχη που λεει ο λογος Εκτος και αν θελεις να το τρεξεις μονο για την βασικη ιστορια.

  31. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    obione (10-04-2022)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •