Page 11 of 36 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 201 to 220 of 715

Thread: Horizon Forbidden West

  1. #201
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Τώρα που το λες, αν βγει το 2026 το 3 και αυτό cross gen θα είναι :Ρ
    Το TLOU2 είναι cross gen;
    Μην κολλάμε με τις ημερομηνίες.
    Το ότι μπορεί να έχω Horizon 2 & 3 στο PS5 κέρδος το βλέπω.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  2. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (28-05-2021)

  3. #202
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Το TLOU2 είναι cross gen;
    Μην κολλάμε με τις ημερομηνίες.
    Το ότι μπορεί να έχω Horizon 2 & 3 στο PS5 κέρδος το βλέπω.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    PS4 2013-2019
    PS5 2019-2025/26.

    Αν βγει τότε γιατί να μην είναι cross gen;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #203
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^Καποιο λαθος εχεις κανει με τις ημερομηνιες λογικα (πρεπει να ειναι 2020), αλλα νομιζω ειναι ξεκαθαρο αυτο που προσπαθει να πει ο Μιχαλης ανεξαρτητα απο αυτο.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Brazhlias (31-05-2021),mihalis13 (28-05-2021)

  6. #204
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    PS4 2013-2019
    PS5 2019-2025/26.

    Αν βγει τότε γιατί να μην είναι cross gen;
    Μέχρι 2020 είχαμε PS4, πριν 6 μήνες βγήκε το ps5 όχι 1,5 χρόνο.


    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  7. #205
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^Καποιο λαθος εχεις κανει με τις ημερομηνιες λογικα (πρεπει να ειναι 2020), αλλα νομιζω ειναι ξεκαθαρο αυτο που προσπαθει να πει ο Μιχαλης ανεξαρτητα απο αυτο.
    Α καλά παιδιά ναι οκ δίκιο έχετε.

    Νομίζω μόλις έπαθα ένα cocktail Covid, ""19"" Νοεμβρίου και ενα μίνι εγκεφαλικό και διέγραψα μια χρονιά από το κεφάλι μου. Όντως σκεφτόμουν ότι βγήκε το 2019!!

    Ναι, κατάλαβα τι λες Μιχάλη
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    mihalis13 (28-05-2021),PDS (28-05-2021)

  9. #206
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    To προβλημα ειναι και λιγο βεβαια στο γεγονος οτι ενω παλια απλα ειμασταν ικανοποιημενοι αν το παιχνιδι του PS4 ειχε απλα καλυτερα γραφικα σε σχεση με το PS3, τωρα δεν θελουμε απλα να εχει καλυτερα γραφικα, θελουμε να μην μπορει καν να τρεξει στο PS4 απο πλευρας design.
    τα γραφικα που βλεπαμε σε παιχνιδια νεας γενιας, δεν μπορουσε να τα βγαλει η προηγουμενη, δε θυμαμαι τοτε να συζητουσαμε/σκεφτομασταν το design.
    Τα συγκεκκριμμενα παιχνιδια τοτε λεγοντουσαν system seller κ πουλαγανε κονσολες, δλδ η κονσολα αγοραζοταν
    εξαιτιας οτι θελαμε να παιξουμε το συγκεκριμμενο παιχνιδι εκεινη τη χρονικη στιγμη.
    Μπορει το internet να μην υπηρχε/ηταν στα σπαργανα, αλλα το word of mouth, ο φιλος στην γειτονια που το αγορασε κ τα περιοδικα, εφτιαχναν το hype μια χαρα.
    Ερχοταν ο μπαμπας "συστημενος" στο μαγαζι για να αγορασει το god of war/gran turismo/tekken/crash, πακετο με ps2.
    Πρωτα ομως ρωτουσε εαν υπαρχει σε στοκ το ταδε παιχνιδι κ μετα αγοραζε κ την κονσολα.



    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Το οποιο θεωρω ειναι κομματακι δυσκολο να το καταφερεις σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα, ποσο μαλλον σε μια κατασταση οπου και να θελεις να πουλησεις hardware, δεν μπορεις γιατι δεν υπαρχουν τσιπ στην αγορα. Κατι που επισης δεν αναφεραμε ποτε στην παρουσα συζητηση πιο πριν.
    Προσωπικη αποψη, λογω κορωνοιου εχουμε ελλειψεις/προβληματα στην παραγωγη κ λογω καραντινας θελαμε αρκετοι να εχουμε κατι νεο στο σπιτι να ασχολουμαστε/ξεφευγουμε/φτιαχνει τη διαθεση μας.
    Εαν δεν υπηρχαν τα παραπανω, τσιπ στην αγορα αρα κ περισσοτερες κονσολες θα υπηρχαν σιγουρα, το ενδιαφερον για την κονσολα χωρις ονλι νεξτ τζεν αποκλειστικοτητες θα ηταν μικροτερο.



    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Θα γινει παντως, βασικα ηδη γινεται, μιας και εχουμε συντομα μια δευτερη πολυ σημαντικη exclusive κυκλοφορια που επεται μιας αλλης. 6 μηνες ζωη εχει μονο η κονσολα παιδια. Ποιο πολλα παιχνιδια θα εχει στους 6 πρωτους μηνες το PS5 που δεν μπορουν να τρεξουν στο PS4 απο οτι ειχε το PS4 που δεν μπορουσαν να τρεξουν στο PS3.
    Με Demon Souls (remake), Miles Morales (crossgen expansion), HZD2 & Sackboy (crossgen) & τα (πιστευω) χαμηλων πωλησεων returnal & ratchet "δεν τραβας κοσμο στο μαγαζι".
    Εαν δεν ειμασταν στην εποχη του covid, πιστευω θα διαβαζαμε για αλλα (μικροτερα) νουμερα πωλησεων του ps5.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  10. #207
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    τα γραφικα που βλεπαμε σε παιχνιδια νεας γενιας, δεν μπορουσε να τα βγαλει η προηγουμενη, δε θυμαμαι τοτε να συζητουσαμε/σκεφτομασταν το design.
    Τα συγκεκκριμμενα παιχνιδια τοτε λεγοντουσαν system seller κ πουλαγανε κονσολες, δλδ η κονσολα αγοραζοταν
    εξαιτιας οτι θελαμε να παιξουμε το συγκεκριμμενο παιχνιδι εκεινη τη χρονικη στιγμη.
    Μπορει το internet να μην υπηρχε/ηταν στα σπαργανα, αλλα το word of mouth, ο φιλος στην γειτονια που το αγορασε κ τα περιοδικα, εφτιαχναν το hype μια χαρα.
    Ερχοταν ο μπαμπας "συστημενος" στο μαγαζι για να αγορασει το god of war/gran turismo/tekken/crash, πακετο με ps2.
    Πρωτα ομως ρωτουσε εαν υπαρχει σε στοκ το ταδε παιχνιδι κ μετα αγοραζε κ την κονσολα.
    Να ειμαι ειλικρινεις πιστευω οτι το system seller δεν εχει πλεον την ιδια βαρυτητα που ειχε καποτε. Και αυτο γιατι πλεον βρισκομαστε στην 5η γενια Playstation. To brand ηδη εχει τεραστια δυναμη σε ενα παρα πολυ ευρυ κοινο. 5 γενιες playstation εχουμε, μεγαλωσαμε, ειναι στο πετσι μας λιγο η φαση. Δεν μας ελκυει μονο ενα ΗΖ ή ενα Last of Us. Ηδη εχουμε παρει PS5 ακριβως για αυτην την ποικιλια παιχνιδιων και στουντιο τα οποια γνωριζουμε χρονια.

    Αυτο φυσικα δεν σημαινει οτι δεν υφισταται καν πλεον ο ορος αυτος, εννοειται οτι ακομα παιζει ρολο για νεους πελατες, απλα θεωρω οτι αλλη βαρυτητα system seller ειχε το FFVII για το PS1 το 1997 και αλλη ειχε το TLOU2 στο PS4 το 2020.

    Ειναι ενδιαφερον ομως που το εθεσες το θεμα αυτο.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (28-05-2021),nikosarg (29-05-2021)

  12. #208
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Αν για παράδειγμα βλέπαμε ακριβώς το ίδιο βίντεο θα γράφαμε για σαγόνια σε περίπτωση που ήταν pS5 exclusive.
    Παιδια για μενα προσωπικα αυτο δεν ισχυει. Το ανεφερε και ο Val σε αλλο post, δεν το παιζω ξυπνιος ουτε εχω μουλαρωσει επειδη με χαλασε που ειναι cross gen αλλα σε καμια περιπτωση το footage αυτο οσο ομορφο κι αν ειναι δεν μου κανει νεα γενια.
    Ειδα και το 4κ video που επισης χανει (bitrate) αλλα νομιζω οτι μπορω να ειμαι πλεον πιο σιγουρος γι αυτο που λεω.
    Το killzone shadowfall οταν παρουσιαστηκε εκανε σε επιπεδο μηχανισμων η game design κατι που δεν μπορουσε να γινει στο ps3? Οχι βεβαια, παρολα αυτα οπτικα επεισε γιατι δεν ειχε καμια σχεση με το killzone 3 σε επιπεδο μοντελων, φωτισμων, γεωμετριας κτλ.
    Δεν μου συνεβη με το χθεσινο και το ιδιο θα ελεγα αν ηταν ps5 only το παιχνιδι.
    Θα μπορουσαμε να το ριξουμε στο diminishing returns αλλα συγνωμη, εχουμε δει απο τα tech demos τι μπορει να γινει στη νεα γενια και σε επιπεδο φωτισμων, και σε επιπεδο assets (U5 demo) και σε επιπεδο cloth/hair physics αλλα και σε επιπεδο animation.
    Επαναλαμβανω, το παιχνιδι ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ, απλα δεν ειναι το επομενο βημα και δεν θα μπορουσε να ειναι απο τη στιγμη που οσο polished και να ειναι εχει απο πισω του μια ps4 version που πρεπει να τρεξει με καποιο τροπο.
    Παρολα αυτα θα συμφωνησω οτι ειναι το πιο εντυπωσιακο cross gen game που εχω δει μεχρι τωρα και το treatment που εχει παρει η ps5 version λογικα θα ξεπερναει κατα πολυ αλλες δουλειες ακομα και απο την ιδια τη Sony (miles morales πχ).
    Σε συνεχεια αυτου που ειπε ο Λεωνιδας για πραγματα που δεν του καθονται καλα οπτικα, για μενα δεν ειναι τοσο οτι εχει ενα μονιμο φωτοστεφανο πανω απο το κεφαλι της αλλα το τοξο που δεν φαινονται να εχουν κανενα impact τα χτυπηματα στους αντιπαλους. Σαν να πεταει αχυρα πανω σε σωματα ειναι. Σιγουρα με το dualsense θα εχεις πολυ ωραια αισθηση, το οπτικο feedback ειναι μηδαμινο.
    Και επισης θα συμφωνησω απολυτα και με τον Val για τη μουσικη, δεν εκανε απολυτως τιποτα για μενα και μου φανηκε και εντελως εκτος κλιματος την ωρα της τελικης μαχης ας πουμε. Σαν να συνοδευε κατι εντελως διαφορετικο απο αυτο που βλεπεις.


  13. The Following 3 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    nikosarg (29-05-2021),nikosgnr (29-05-2021),Valkyre (28-05-2021)

  14. #209
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Να ειμαι ειλικρινεις πιστευω οτι το system seller δεν εχει πλεον την ιδια βαρυτητα που ειχε καποτε. Και αυτο γιατι πλεον βρισκομαστε στην 5η γενια Playstation. To brand ηδη εχει τεραστια δυναμη σε ενα παρα πολυ ευρυ κοινο. 5 γενιες playstation εχουμε, μεγαλωσαμε, ειναι στο πετσι μας λιγο η φαση. Δεν μας ελκυει μονο ενα ΗΖ ή ενα Last of Us. Ηδη εχουμε παρει PS5 ακριβως για αυτην την ποικιλια παιχνιδιων και στουντιο τα οποια γνωριζουμε χρονια.
    Κάτι τέτοιο αποδεικνύουν και οι υψηλές πωλήσεις του PS4 στον πρώτο χρόνο κυκλοφορίας. Που δεν είχε σχεδόν κανένα system seller Game.
    Είχαμε στο launch Killzone και Knack, 3 μήνες μετά το Infamous second son, TLOU remastered και ένα χρόνο σχεδόν μετά την κυκλοφορία το driveclub.
    Δεν τα λες αυτά τα παιχνίδια system sellers, αλλά το pS4 πούλησε εξαιρετικά.
    Εγώ πιστεύω πως σε κανονικές συνθήκες ίσως πούλαγε καλύτερα το PS5 μιας και ξέρω κόσμο που είχε PS4 day one και ακόμα περιμένει να έρθει το PS5.


    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  15. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (28-05-2021)

  16. #210
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Παιδια για μενα προσωπικα αυτο δεν ισχυει. Το ανεφερε και ο Val σε αλλο post, δεν το παιζω ξυπνιος ουτε εχω μουλαρωσει επειδη με χαλασε που ειναι cross gen αλλα σε καμια περιπτωση το footage αυτο οσο ομορφο κι αν ειναι δεν μου κανει νεα γενια.
    Ειδα και το 4κ video που επισης χανει (bitrate) αλλα νομιζω οτι μπορω να ειμαι πλεον πιο σιγουρος γι αυτο που λεω.
    Το killzone shadowfall οταν παρουσιαστηκε εκανε σε επιπεδο μηχανισμων η game design κατι που δεν μπορουσε να γινει στο ps3? Οχι βεβαια, παρολα αυτα οπτικα επεισε γιατι δεν ειχε καμια σχεση με το killzone 3 σε επιπεδο μοντελων, φωτισμων, γεωμετριας κτλ.
    Δεν μου συνεβη με το χθεσινο και το ιδιο θα ελεγα αν ηταν ps5 only το παιχνιδι.
    Θα μπορουσαμε να το ριξουμε στο diminishing returns αλλα συγνωμη, εχουμε δει απο τα tech demos τι μπορει να γινει στη νεα γενια και σε επιπεδο φωτισμων, και σε επιπεδο assets (U5 demo) και σε επιπεδο cloth/hair physics αλλα και σε επιπεδο animation.
    Επαναλαμβανω, το παιχνιδι ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ, απλα δεν ειναι το επομενο βημα και δεν θα μπορουσε να ειναι απο τη στιγμη που οσο polished και να ειναι εχει απο πισω του μια ps4 version που πρεπει να τρεξει με καποιο τροπο.
    Παρολα αυτα θα συμφωνησω οτι ειναι το πιο εντυπωσιακο cross gen game που εχω δει μεχρι τωρα και το treatment που εχει παρει η ps5 version λογικα θα ξεπερναει κατα πολυ αλλες δουλειες ακομα και απο την ιδια τη Sony (miles morales πχ).
    Σε συνεχεια αυτου που ειπε ο Λεωνιδας για πραγματα που δεν του καθονται καλα οπτικα, για μενα δεν ειναι τοσο οτι εχει ενα μονιμο φωτοστεφανο πανω απο το κεφαλι της αλλα το τοξο που δεν φαινονται να εχουν κανενα impact τα χτυπηματα στους αντιπαλους. Σαν να πεταει αχυρα πανω σε σωματα ειναι. Σιγουρα με το dualsense θα εχεις πολυ ωραια αισθηση, το οπτικο feedback ειναι μηδαμινο.
    Και επισης θα συμφωνησω απολυτα και με τον Val για τη μουσικη, δεν εκανε απολυτως τιποτα για μενα και μου φανηκε και εντελως εκτος κλιματος την ωρα της τελικης μαχης ας πουμε. Σαν να συνοδευε κατι εντελως διαφορετικο απο αυτο που βλεπεις.
    Δεν νομίζω κανένα παιχνίδι τον πρώτο χρόνο να έπαιζε το επίπεδο του tech demo με τον Sorcerer. Μην πω σχεδόν κανένα παιχνίδι σε όλη την γενιά.
    Το tech demo της U5 δεν σημαίνει πως μπορούμε να δούμε αυτά τα γραφικά από τώρα στις κονσόλες/pc μας.
    Εγώ ξέρω ότι σε κάθε γενιά θα εντυπωσιαζομαστε όλο και λιγότερο με τον οπτικό τομέα γιατί δεν γίνεται τα άλματα να είναι επιπέδου PS2 με PS3.
    Αυτά που είδα σε σχέση με το προηγούμενο horizon είναι σαφέστατη αναβάθμιση σε πολλούς τομείς.
    Τα facial animations απλά καμία σχέση!! Η μέρα με την νύχτα.
    Φουλ πυκνή βλάστηση, πολύ λεπτομέρεια στις μηχανές. Έχουμε ολόκληρο βυθό για εξερεύνηση.
    Και οι φωτισμοί εμένα μου άρεσαν πάρα πολύ.
    Βέβαια ο καθένας έχει τις απαιτήσεις του..
    Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το lineup μέχρι στιγμής του PS5.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by mihalis13; 28-05-2021 at 20:31.
    Spoiler!

  17. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    johnnyman25 (29-05-2021),Valkyre (28-05-2021)

  18. #211
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @hakoo



    Αυτο με το τοξο δεν θα με ανησυχουσε. Προφανως δεν χρησιμοποιουσε τα σωστα τοξα για λογους demo. Και στο πρωτο παιχνιδι αν πεταγες ενα απλο τοξο πανω σε armor σχεδον εξωστρακιζοταν και εκανε μηδαμινη ζημια. Στο τελικο παιχνιδι που θα παιζουμε σωστα δεν νομιζω να υπαρχει αυτο το θεμα. Αλλωστε γιατι να το χαλασουν τωρα ενω στο πρωτο δεν ειχε (τουλαχιστον για εμενα) θεμα.

    Παντως εγω αληθεια το λεω, ειμαι τρομερα εντυπωσιασμενος γενικα απο την προοδο στα παιχνιδια. Το ειχα πει νομιζω και καθως επαιζα ακομα και το Assassins Creed. Δυσκολευομαι να πιστεψω πως σε μολις τοσο λιγα χρονια το medium εχει απογειωθει. Τωρα παιζω το TLOU2 και ειλικρινα δεν μπορω να συλλαβω οτι εχουμε τετοια παιχνιδια στα χερια μας. Ξεχωρα τωρα απο τη συζητηση PS4 PS5 crossgen κλπ, ειλικρινα νιωθω πολυ τυχερος που βλεπω ζω αυτη την αλλαγη. Μου ειναι αδιανοητοι αυτοι οι κοσμοι, αυτη η λεπτομερια, το οτι μου κακοφαινεται λιγο clipping εκει και shadow pop in εδω. Για εμενα παντα ετσι.

  19. #212
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default



    οι διαφορες ειναι massive και ολα αυτα απο youtube feed..

  20. #213
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πάντως πολλές φορές ξεγελάει και η αισθητική του κάθε παιχνιδιού.
    Θεωρώ πως το Horizon ίσως εντυπωσίαζε περισσότερο αν στόχευε σε ρεαλιστικά μοντέλα. Αντίθετα ο κόσμος δεν εντυπωσιάζεται τόσο λόγω της καρτούν/κόμικ αισθητικής του.
    Προσωπικά μου αρέσει πολύ και έτσι ήταν και το πρώτο. Απλά τώρα λόγω του συγκεκριμένου setting φαίνεται πιο έντονα.

    Θα φέρω και σαν παράδειγμα τον εαυτό μου.
    Όταν είδα το πρώτο trailer του Ratchet δεν εντυπωσιάστηκα από τα γραφικά. Μου φάνηκαν μια απο τα ίδια. Είχα εντυπωσιαστεί μόνο από την ταχύτατη εναλλαγή των κόσμων.
    Την επόμενη μέρα βλέπω ένα συγκριτικό με το Remake του PS4 και εκεί κατάλαβα πως ήταν η μέρα με την νύχτα τα δύο παιχνίδια!
    Για κάποιο λόγο το είχα πολύ καλύτερο οπτικά το remake και επίσης τα μάτια μου είχαν συνηθίσει στις ταινίες της Pixar. Οπότε ναι αυτό που είδα δεν με εντυπωσίασε. Μόλις όμως κατάλαβα τι βλέπω και ότι μιλάμε για παιχνιδι ναι εντυπωσιάστηκα!

    Το ίδιο τώρα με το horizon. Επειδή πριν 2 εβδομάδες περίπου ξαναπαίξα και τερμάτισα το πρώτο μου φαίνονται τρομερά μεγάλες οι διαφορές οπτικά. Ελπίζω και σε gameplay γιατί όντως σε κάποια σημεία έχει μικροθεματακια το ZD.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  21. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dragonpaul (28-05-2021),kostasb13 (28-05-2021)

  22. #214
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    https://twitter.com/Oti09280470/stat...925918208?s=19

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  23. #215
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Σχετικά με τον φωτισμό της Aloy ή τα μαλλιά της που είναι σε συνεχή κίνηση απλά να πω ότι το Horizon δεν στοχεύει στο φωτορεαλισμό. Δεν είναι ούτε TLOU2 ούτε RDR2, το ξέρουμε όλοι αυτο απο το πρώτο παιχνίδι. Τα πλούσια χρώματα, την περιεργη βλάστηση, τους ιδιαίτερους φωτισμούς κτλ.
    Στηρίζεται περισσότερο στο art direction, στη δημιουργία ενός κόσμου φαντασίας με πολλές πινελιές που δεν τις λες "ρεαλιστικές". Για εμένα αυτό είναι ένα από τα μεγάλα ατού του παιχνιδιού, ο πανέμορφος ιδιαίτερος κόσμος του.
    Οπότε δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον φωτισμό ή τα μαλλιά, πιθανότατα όλα αυτά ανήκουν στη συνολική art, εικαστική προσέγγιση από την Guerrilla.
    Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με την "φωτεινη" Aloy, αντίθετα μου αρέσει πολύ, μου φαίνεται πολύ όμορφο και ιδιαιτερο σαν εφέ αν μπορούμε να το πούμε έτσι και σίγουρα ταιριάζει με τον κόσμο και τα περιβάλλοντα και το γενικότερο ύφος του παιχνιδιού.
    Last edited by kostasb13; 28-05-2021 at 23:23.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    mihalis13 (28-05-2021),PDS (28-05-2021)

  25. #216
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Αρκετά εντυπωσιασμένοι στο DF.
    Και αναφέρουν αρκετές φορές στο βίντεο την απορία τους για το πως θα δείχνει το παιχνίδι στο ps4...πράγματα όπως η γεωμετρία και η λεπτομέρεια γενικότερα στα περιβάλλοντα.



  26. The Following 2 Users Say Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    PDS (29-05-2021),Valkyre (29-05-2021)

  27. #217
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το παιχνίδι δείχνει φανταστικό!

    https://twitter.com/JoeMiller101/sta...241288705?s=19

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  28. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (29-05-2021)

  29. #218
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Στην Aloy γιατι τις έκαναν τέτοια φουσκομαγουλα ; Κατακράτηση υγρών έχει ;

  30. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    nikosarg (29-05-2021)

  31. #219
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κι εγω βλεπω οτι γινεται χαμος απο διθυραμβικα σχολια για τον οπτικο τομεα απο πληθωρα δημοσιογραφων χρηστων κλπ.

  32. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (29-05-2021)

  33. #220
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Να με συμπαθατε αλλα δεν συμμεριζομαι τον ενθουσιασμο σας Ειναι ωραιο αυτο που ειδα? ναι σιγουρα ειναι. Ειναι Next Gen? Και εκει ειναι το προβλημα μου. Μου μοιαζει για PS4 PRO exclusive παρα για PS5 exclusive. Βλεπω ενα Horizon Zero Dawn απλα ποιο τουμπανιαρισμενο. Φυσικο βεβαια απο την στιγμη που ειναι cross gen. Και σε αυτο θα διαφωνησω, καθως αλλιως μας ειχε μαθει ολα αυτα τα χρονια η Sony. Δωσε το cross gen σαν launch titltle ή 6 μηνες μετα την κυκλοφορια, αντε να το καταλαβω.

  34. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    nikosarg (29-05-2021)

Page 11 of 36 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •