Page 25 of 36 FirstFirst ... 1521222324252627282935 ... LastLast
Results 481 to 500 of 715

Thread: Horizon Forbidden West

  1. #481
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    να μου βρει καποιος ένα ps5 , να κανω και εγω join στο club
    Δεν έχεις καθόλου άδικο. Λοιπόν έχει το νου σου. Με την πρώτη ευκαιρία θα σε έχω στο νου μου. Digital ή disc edition ψάχνεις.?

  2. #482
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Στην περιπτωση του Horizon ειτε διαλεξεις Resolution ειτε Performance, τα graphics settings ειναι ακριβως τα ιδια χωρις καμμια απολυτως διαφορα. Το μονο που κοβουν ειναι αναλυση. Σημαντικο αυτο γιατι αλλα παιχνιδια οπως το Ratchet, το Spiderman κοβουν και απο αλλου.
    Αυτο ειναι και το πιο σημαντικο νομιζω που πρεπει να ακουστει.
    Παρελαβα κι εγω, εχω τρελη ορεξη να παιξω μιας και τους τελευταιους μηνες δεν μου εχει κινησει κατι το ενδιαφερον. Μονο καζουαλιες παιζω τελευταια.


  3. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    cocous (18-02-2022)

  4. #483
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Μα τι έχουν κάνει οι άνθρωποι !!!

    Οσο προχωράω και βλέπω νέα μέρη μένω με το στόμα ανοιχτό μου φαίνεται ακόμα αδιανόητο ότι αυτό το παιχνίδι είναι cross gen.

    Τελικα το ποιο όμορφο παιχνίδι στο Ps5 μέχρι στιγμής δεν είναι ούτε το Demon Souls ούτε το Returnal ούτε το Ratchet and Clank τα οποία φτιάχτηκαν αποκλειστικά για Ps5

    αλλά το Forbidden West ένα cross gen παιχνίδι

    Απιστευτη δουλειά από την Guerrilla και εν μέσω πανδημίας ένα Studio που σέβεται το όνομα του τον καταναλωτή αλλά και το ίδιο το gaming σε αντίθεση

    με κάποια αλλά ηχηρά ονόματα στη σκηνή του video gaming

    Respect για τέτοιες δουλειές και τέτοια Studio

  5. The Following 3 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    jper75 (22-02-2022),obione (19-02-2022),Valkyre (19-02-2022)

  6. #484
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Αυτο ειναι και το πιο σημαντικο νομιζω που πρεπει να ακουστει.
    Παρελαβα κι εγω, εχω τρελη ορεξη να παιξω μιας και τους τελευταιους μηνες δεν μου εχει κινησει κατι το ενδιαφερον. Μονο καζουαλιες παιζω τελευταια.
    10000+. Πραγματικά όμως. Χαχαχαχαχα. Αλλά κοίτα πως έρχονται. Σε λίγες μέρες θα κατέβει αυτόματα και το Elden Ring. Εκεί που δεν είχαμε δεν ξέρουμε τι να πρωτοπαίξουμε. Αλλά θα αφήσω το Elden Ringστην άκρη μπας και διορθωθεί λιγάκι οπτικά αφού η From είναι τεχνικά παλιομοδίτικη. Ασε που είμαι έτοιμος να πάρω και το Cyberpunk τώρα στην προσφορά που τρέχει αφού πλέον πήρε και next gen upgrade.

  7. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    hakoo (18-02-2022)

  8. #485
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    να μου βρει καποιος ένα ps5 , να κανω και εγω join στο club
    Καλά ρε μπαγάσα, όλη μέρα στα fora είσαι (τρόπος του λέγειν για seasoned φορουμά) και δεν βρήκες ούτε ένα PS5 από το 2020;

    Μάλλον δεν το θες και πολύ μου φαίνεται!

    Συνδυασμός PS4 και καλού gaming PC με υποθέσω;

    Εννοώ με αυτά τα 2, συν τα cross gen 1st party, είναι λογικό εν μέρει να μην σου έχει ξυπνήσει ακόμα έντονη επιθυμία/λιγούρα για next gen console.
    Last edited by psx3; 18-02-2022 at 18:40.

  9. #486

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Καλά ρε μπαγάσα, όλη μέρα στα fora είσαι (τρόπος του λέγειν για seasoned φορουμά) και δεν βρήκες ούτε ένα PS5 από το 2020;

    Μάλλον δεν το θες και πολύ μου φαίνεται!

    Συνδυασμός PS4 και καλού gaming PC με υποθέσω;

    Εννοώ με αυτά 2, συν τα cross gen 1st party, είναι λογικό εν μέρει να μην σου έχει ξυπνήσει ακόμα έντονη επιθυμία/λιγούρα για next gen console.
    πιο μπροστα δεν εψαχνα, απο το Δεκεμβρη ειμαι στα refresh. κοιταω στο τοπικ του insomnia, οποτε ποσταρουν διαθεσιμοτητα σε καποιο μαγαζι σε 5 λεπτα εξαφανιζονται.
    λογω elden ring το θελω γιατι το pc τα φαγε τα ψωμια του (παιζω ακομα)και δε συμφερει να παω για αναβαθμιση τωρα. ειναι και το horizon, το gow αργοτερα. τωρα ειναι που ζεσταινει το πραγμα και ελεγα να μην τα παιξω στο ps4.
    ψαχνω digital , bundle με 2ο χειριστηριο. χωρις καπελο. αντε να πληρωσω και μια ps plus full τιμη(αν και εχω 3 χρονια ακομα). Τηλεφωνα να παρακαλαω, δεν παιρνω.
    Last edited by tomic20; 18-02-2022 at 18:54.

  10. The Following User Says Thank You to tomic20 For This Useful Post:

    psx3 (18-02-2022)

  11. #487
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Λοιπον, στα γρηγορα: Αγορασμενο digitally με shared account (cross gen full price για ιδεολογικους λογους δεν πληρωνω). Παιζω σε 65 lg b9 στα 2 μετρα. Το παιχνιδι σε performance mode ειναι με διαφορα οτι καλυτερο εχετε δει σε κονσολα. Σε resolution mode εχω εκπαιδευμενο ματι και βλεπω διαφορα, η οποια ομως σε τιποτα δεν αξιζει τα 30 καρε. Τα 30 καρε ειναι για το χρονοντουλαπο της ιστοριας και δεν αρμοζουν σε ps5. Η διαφορα με το 60αρι ειναι μερα με νυχτα. Οταν φτασετε σε καποιο set piece με εχθρους θα το καταλαβετε. Δεν λεω τιποτε αλλο για την ωρα, εχω παιξει 2 και κατι ωρες και το παιχνιδι ειναι μεχρι στιγμης ενα επικο αριστουργημα.
    Ακριβώς τα ίδια και εγώ. Σε 32" και απόσταση 40 εκατοστά, το παιχνίδι έχει απίστευτη λεπτομέρεια. Μην κάνετε το λάθος να μην το παίξετε στα 60.

    Στάλθηκε από το Redmi 10S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


  12. #488
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Νταξει.. ποιο Ratchet και πιο next gen μου λετε εμενα.. το παιχνιδι οσο προχωρας τοσο περισσοτερο σφουγγαριζει το πατωμα το σαγονι..

    Σορρυ αλλα εγω δεν εχω ξαναδει πιο ομορφο παιχνιδι..

  13. The Following 7 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    captainjacko (18-02-2022),cocous (19-02-2022),jper75 (22-02-2022),nikosarg (19-02-2022),obione (19-02-2022),Slay (18-02-2022),spartan (19-02-2022)

  14. #489
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Ρε παιδιά νομίζω ότι δεν ακούω καθόλου ήχο από τα πίσω ηχεία στο παιχνίδι, έχω 5.1 ηχοσύστημα, έχει παρατηρήσει κανείς κάτι;

  15. #490
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Παιδια σε 77αρα lg oled στα 2,8 μετρα αποσταση η ζαλαδα που παθαινεις στα 30fps δεν λεγεται. Δεν αντεχεις με τιποτα. Δυστυχως για την αναλυση πρεπει να το παιξω στα 60fps. Κριμα γιατι οι κονσολες για μια ακομη φορα δειχνουν αδυναμες. Ποτε θα δουμε ρε παιδια 4Κ 60fps καθαρο; Αν ειναι δυνατον…

  16. #491
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Και με τεράστια διαφορά από όλα τα υπόλοιπα

    Εχω γεμίσει το δίσκο με φωτό ,10 φωτό από κάθε περιοχή που περνάω ποιο πολύ τραβάω φωτογραφίες παρά παίζω lol

    Καμία εικοσαριά φωτογραφίες έχω από το 1ο Boss απίστευτη λεπτομέρεια

    Καλά με τη βλάστηση τι έχουν κάνει νιώθεις ότι πνίγεσαι από τα φυτά και έτσι αληθοφανή όπως είναι

    Με τα ακουστικά της Sony που παίζω δεν έχω παρατηρήσει κάτι στον ήχο δεν ξέρω αν αλλάζει σε ηχοσύστημα 5.1

  17. #492
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by gonzalez View Post
    Ρε παιδιά νομίζω ότι δεν ακούω καθόλου ήχο από τα πίσω ηχεία στο παιχνίδι, έχω 5.1 ηχοσύστημα, έχει παρατηρήσει κανείς κάτι;
    ακουγονται κανονικοτατα ολα τα ηχεια. Τσεκαρε τα settings μηπως κατα λαθος εβαλες τιποτα headphones στο output του ηχου.

    ΥΓ: Το hero lighting ολο και περισσοτερο μου αρεσει.. ναι καποιες φορες δεν στεκει ο φωτισμος αλλα γενικα κανει τους χαρακτηρες να φαινονται παρα πολυ εντυπωσιακοι.

  18. #493
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ακουγονται κανονικοτατα ολα τα ηχεια. Τσεκαρε τα settings μηπως κατα λαθος εβαλες τιποτα headphones στο output του ηχου
    Τελικα δοκιμάζοντας, γύρισα το audio format του ήχου από DTS σε Dolby και άρχισα να ακούω κανονικά και από τα πίσω ηχεία. Πρώτη φορά το παρατηρώ να συμβαίνει αυτό.

  19. #494
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ειναι εντελως ανεκδοτο ενα τεραστιο open world παιχνιδι να εχει τοση λεπτομερια. Το draw distance ειναι κυριολεκτικα στο θεο. Ανεβαινεις πανω σε ενα βουνο και αυτο που ξεδιπλωνεται απο κατω ειναι απλα απιστευτο!

  20. #495
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Πάντως ρε παιδιά βλέπω unboxing της συλλεκτικής έκδοσης και ανοίγει ο άλλος ενα άδειο steelbook..

    Ήθελα να ήξερα ποιος μαλάκας, πήρε αυτη την απόφαση να έχει μόνο κωδικούς και οχι δίσκο..

    Δηλαδή πόσο τραγικό! Βάλε ρε τρόμπα ένα δίσκο για το ps5 και σε digital την έκδοση του ps4! Η έστω το αντίστροφο..

  21. #496
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    PS4 δισκάκι με free PS5 upgrade είναι μια καλή συμβιβαστική λύση. Αν βάλουν και κωδικό και δισκάκι, τότε σίγουρα πολλοί κωδικοί θα καταλήξουν σε αγγελίες.

    Ψυχολογικό μασάζ του καταναλωτή/gamer είναι όλα αυτά για να μας προετοιμάσουν για ένα digital-only/dickless PS6 (μόνο 1 SKU) στο μακρινό μέλλον... και ίσως μαζί με πρόγραμμα ανταλλαγής BD-ROM -> digital για να χρυσώσουν το χάπι της μετάβασης. Αν είμαστε ΠΟΛΥ τυχεροί, μπορεί να δούμε και USB BD-ROM (στυλ HD-DVD add-on στo ΧΒΟΧ 360) σε αλμυρή τιμούλα (€200-250) για τους old timers.

    Η αλήθεια είναι ότι όταν τα έκανε αυτά η MS στην προηγούμενη γενιά (Halo 5 συλλεκτική? δεν θυμάμαι ακριβώς ποιά ήταν) την κοροϊδεύαμε.

  22. #497
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Όπως το GT7 ήθελε στο οποίο η anniversary έχει δισκάκι PS5 και κωδικό για PS4.
    Αν δεν ήθελαν να έχουν διαφορετικές συλλεκτικές εκδόσεις.


    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  23. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    drifterx (19-02-2022)

  24. #498

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post

    Ήθελα να ήξερα ποιος μαλάκας, πήρε αυτη την απόφαση να έχει μόνο κωδικούς και οχι δίσκο..
    Αυτός που είδε ότι το ps5 κυκλοφορεί σε 2 εκδόσεις(με και χωρίς δίσκο), και άρα κυκλοφόρησε μια έκδοση συμβατή και για τις 2 κονσόλες.

  25. #499
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Αυτός που είδε ότι το ps5 κυκλοφορεί σε 2 εκδόσεις(με και χωρίς δίσκο), και άρα κυκλοφόρησε μια έκδοση συμβατή και για τις 2 κονσόλες.
    Συλλέκτης που σέβεται τον εαυτό του εξ' ορισμού δεν αγοράζει PS5 digital στα €400.

    Μιλάμε για ανθρώπους που σκάνε 300άρια για πλάκα σε παιχνίδια. Στα +€100 της PS5 physical θα κολλήσει;

    Ξέρει ΠΟΛΥ καλά το target group των Collectors η Sony (και η κάθε Sony).

  26. The Following 9 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Brazhlias (21-02-2022),drifterx (19-02-2022),geogoku (20-02-2022),Lefteris_X (19-02-2022),mihalis13 (19-02-2022),nikosarg (19-02-2022),nikosgnr (21-02-2022),Stefanos (19-02-2022),thanosa75 (19-02-2022)

  27. #500
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Αυτός που είδε ότι το ps5 κυκλοφορεί σε 2 εκδόσεις(με και χωρίς δίσκο), και άρα κυκλοφόρησε μια έκδοση συμβατή και για τις 2 κονσόλες.
    Αρκετά έως πολύ άστοχο σχόλιο.
    Αν και παίζει όντως να ισχύει αυτό που λες και βλέπουμε τετοιες αποφάσεις, που δε ξέρουν που πατάνε και που βρίσκονται!

    Αλλά πιο πολύ συμφωνώ με το σχόλιο του psx3! Προφανώς και έχουν άλλη ατζέντα από πίσω, οχι να στοχεύσουν στο 0.00001% που θα δώσει 200-300 ευρώ για collector's PHYSICAL item, χωρίς το βασικό PHYSICAL στοιχείο μέσα.
    Last edited by drifterx; 19-02-2022 at 15:41.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •