Page 5 of 36 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 81 to 100 of 715

Thread: Horizon Forbidden West

  1. #81
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Μιλαμε για καραγκιοζηλικι ολκης.
    Το να θες να μιλκαρεις την εγκατεστημενη βαση ειναι θεμιτο, το να στηνεις ολοκληρη στρατηγικη πανω σε ρητορικη για true next gen experiences ανακοινωνοντας και αποκλειστικα παιχνιδια και μετα να λες ουπς, τελικα ειναι και για ps4! ειναι γελοιο, για την ακριβεια ειναι χειροτερο απο αυτο που κανει η MS.
    Ξεκαθαρο false advertising, ειναι αστειο να πιστευει κανεις οτι το trailer του Ιουνιου ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα μετα απο αυτη την ανακοινωση.
    Aκολουθει ps4 footage





    lol
    Απο τα πιο γελοια σκηνικα που εχουν παιχτει τα τελευταια πολλα χρονια, πραγματικα προσβλητικο και δεν νομιζω να περασει ετσι απλα.
    Θα πεσει επικο κραξιμο και θα τους αξιζει 100%.


  2. #82
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Απλά θεωρούμε ως μη γενόμενο το τρέιλερ του Ιουνίου και βλέπουμε από εδώ και πέρα. Η εικόνα πιο πανω αρκεί απο μόνη της.
    Η πλάκα είναι ότι το ανακοίνωσαν και με ενθουσιασμό... αλλά τώρα θα φάνε χοντρό κράξιμο και δικαιολογημένα.

  3. #83
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Και αν το φτιαχνουν 2 ομαδες το παιχνιδι τελικα?
    Η μια εκδοση που θα ειναι φουλ net gen
    Και η αλλη που θα τρεχει σε ποιο κατωτερη εκδοση να ειναι του ps4?

    Με λιγα λογια δηλαδη,μεχρι τα τελη του 21 θα τρωμε κρος τζεν στην μαπα μας ε?
    Και μετα κοροιδευαμε την μαικροσοφτ για αυτο

  4. #84
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οπως βλεπεις κοροιδευουμε και την Σονυ μια χαρα δε μασαμε!

  5. The Following 8 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Desmond (17-09-2020),Giannis1979 (17-09-2020),kostasb13 (17-09-2020),Lefteris_X (17-09-2020),Nek_Food (17-09-2020),obione (18-09-2020),psx3 (17-09-2020),Slay (17-09-2020)

  6. #85

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Οπως βλεπεις κοροιδευουμε και την Σονυ μια χαρα δε μασαμε!
    Ναι και ομολογώ οτι δεν το περίμενα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #86
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μεγάλη απογοήτευση και εννοείται πως θα κράξουμε την Sony για τέτοιες αποφάσεις.
    Γιατί εδώ και καιρό μας έλεγαν πιστεύουμε στις γενιές και πως θέλουν να κάνουνε γρήγορη μετάβαση από PS4 σε PS5. Ε τώρα όσο να ναι πολύς κόσμος θα σου πει για ποιο λόγο να αγοράσω PS5; Αφού θα τα παίζω και στο PS4.
    Και για εμάς που θα πάμε στην νέα γενιά χάνουμε την δυνατότητα να δούμε όσο το δυνατόν καλύτερο τεχνικά το παιχνίδι. Ήδη ξέρουμε πως το Horizon δεν θα εκμεταλλεύεται τον SSD, γιατί πρέπει να τρέχει και στο PS4.
    Επίσης σύμφωνα με όσα είδαμε στο trailer του Horizon πραγματικά πλέον αμφιβάλω αν θα είναι έτσι το παιχνίδι.. Γιατί αν είναι έτσι πραγματικά απορώ πως θα τρέξει αυτό που είδαμε στο PS4..

    Μεγάλο λάθος της sony αυτό....
    Spoiler!

  8. #87
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Ναι και ομολογώ οτι δεν το περίμενα.
    Απλά το Ps4 πηγε τραίνο και δεν ειχαμε κάτι άξιο λόγου για να κράξουμε την Sony. Ισως για αυτό το λόγο σου ειχαν δημιουργηθεί εσφαλμένες εντυπώσεις.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Giannis1979 (17-09-2020),psx3 (17-09-2020)

  10. #88
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Το παιχνιδι αυτο πλεον δεν το αγοραζω day 1. 1-2 χρονια μετα οταν θα εχει βγει προσφορα. Cross gen παιχνιδια σε full price δεν πληρωνω, δεν ειμαι κοροιδο. Απο guerilla δεν το περιμενα αυτο. Γνωμη μου, κανενα cross gen σε full price αν καποιος ειναι κατοχος ps5.

  11. The Following 6 Users Say Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    hakoo (17-09-2020),kostasb13 (17-09-2020),Lefteris_X (17-09-2020),mihalis13 (17-09-2020),psx3 (17-09-2020),Slay (17-09-2020)

  12. #89
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Γνωμη μου, κανενα cross gen σε full price αν καποιος ειναι κατοχος ps5.
    Και αυξημένο κατά 10€ full price

  13. The Following 3 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Lefteris_X (17-09-2020),nikosarg (17-09-2020),psx3 (17-09-2020)

  14. #90
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Απαράδεκτη η Sony και δεν το περίμενα με τίποτα για το Horizon. Κρίμα.

  15. The Following User Says Thank You to Ezio For This Useful Post:

    mihalis13 (17-09-2020)

  16. #91
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Το παιχνιδι αυτο πλεον δεν το αγοραζω day 1. 1-2 χρονια μετα οταν θα εχει βγει προσφορα. Cross gen παιχνιδια σε full price δεν πληρωνω, δεν ειμαι κοροιδο. Απο guerilla δεν το περιμενα αυτο. Γνωμη μου, κανενα cross gen σε full price αν καποιος ειναι κατοχος ps5.
    Και εγώ έτσι σκέφτομαι για το Horizon. Δεν ξέρω αν όταν κυκλοφορήσει θα κρατηθώ να μην το πάρω, αλλά αυτή τη στιγμή σκέφτομαι μόνο μεταχειρισμένο στα 30€ μαξ

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by mihalis13; 17-09-2020 at 09:58.
    Spoiler!

  17. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    nikosarg (17-09-2020),Slay (17-09-2020)

  18. #92
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Μα Καλά είναι δυνατόν?
    Ότι χειρότερο εχω ακούσει.
    Τι τρου νεξτ τζεν τότε και παραμύθια..
    Αυτό που είπε ο Χακου.
    Είναι χειρότερο από αυτό που έκανε η Microsoft.
    Μου θυμίζει killzone 2 φαση

  19. The Following 2 Users Say Thank You to obione For This Useful Post:

    hakoo (17-09-2020),psx3 (17-09-2020)

  20. #93
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Ναι και ομολογώ οτι δεν το περίμενα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Να σου πω την αληθεια Γιαννη, εισαι αρκετο καιρο στο φορουμ θα επρεπε να το περιμενεις! Εχουμε δειξει πολλες φορες στο παρελθον οτι οταν πρεπει να διαμαρτυρηθουμε θα το κανουμε. Γενικα θεωρω οτι η πλειοψηφια της κοινοτητας παταει τα ποδια της στο εδαφος και δεν βλεπει ουρανια τοξα και μονοκερους. Ισως φταιει που οι απαιτησεις μας ειναι υψηλες.

    Πως να μην ειναι δηλαδη οταν το πιο next gen παιχνιδι που εχουμε δει μεχρι στιγμης (εξαιρω το Ratchet) παραμενει το... Last of Us 2. Ο πηχης ειναι ψηλα. Και ναι φταιμε κι εμεις που εχει ανεβει τοσο.

  21. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Lefteris_X (17-09-2020),obione (17-09-2020),psx3 (17-09-2020)

  22. #94
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Η μαλ***ια είναι ότι απ' όλα τα παιχνίδια που μπορούσε να επιλέξει να το αναπτύξει cross gen.. επέλεξαν το Horizon. Τόσο καλό IP και θα περιμένουμε να το δούμε σε κανονικό next gen στο τέλος της γενιάς πλέον και αν!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. The Following 4 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    hakoo (17-09-2020),jk_blue_tiger (17-09-2020),mihalis13 (17-09-2020),psx3 (17-09-2020)

  24. #95
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Παιδιά για μένα το μεγάλο θέμα του Cross gen είναι πως θα μείνει πίσω το παιχνίδι.
    Όχι τόσο από γραφικά, αλλά από ΑΙ, σχεδιασμό, ίσως και πόσο γεμάτος θα είναι ο κόσμος...
    Γιατί το παιχνίδι θα φτιαχτεί για PS4 και εμείς θα πάρουμε μια αναβαθμισμένη έκδοση. Οπτικά μπορεί να είναι σούπερ, αλλά στα υπόλοιπα θα είναι ένα PS4 game...

    Και άντε με το Spiderman να προσπαθήσω να το χωνέψω (που και πάλι για εμένα είναι απαράδεκτο) αλλά με το Horizon δεν το δέχομαι...
    Άσχετα το ότι θα το πάρω day one το PS5 αυτή την στιγμή η Sony δεν σου δίνει λόγο να πας στην νέα γενιά..
    Και τώρα μέχρι και το GOW φοβάμαι μην το δούμε και αυτό cross Gen. Αντί να χαρώ που θα το έχω 2021 (η αρχές 2022 αν φάει delay) είμαι επιφυλακτικός γιατί τώρα στο μυαλό έχει μπει η ιδέα του Cross gen..



    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  25. #96
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Η μαλ***ια είναι ότι απ' όλα τα παιχνίδια που μπορούσε να επιλέξει να το αναπτύξει cross gen.. επέλεξαν το Horizon. Τόσο καλό IP και θα περιμένουμε να το δούμε σε κανονικό next gen στο τέλος της γενιάς πλέον και αν!
    Ειναι πραγματικα κριμα... κι εγω δεν μπορω να το χωνεψω πως τους ηρθε να το κανουν με ενα τετοιο flagship. Και οταν λεω flagship οχι μονο franchise αλλα και studio... η Guerilla ειναι ο ορισμος του "showcase", "top of the line". Απορω πραγματικα. Ειλικρινα πιο καλα θα μου καθοταν να το εκαναν με το Ratchet ας πουμε. Ή εστω το Spiderman 2 (οχι το Morales expansion το οποιο το κατανοω και δεν με ενοχλει καθολου). Ακομα κι αυτο, ας ηταν cross. Αλλα οχι το Horizon ρε φιλε. Αμαρτια. Τι να πω. Αληθεια θα ηθελα να γινει μια συνεντευξη επαυτου και να δω τι εχει να πει η Guerilla.

  26. #97

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Να σου πω την αληθεια Γιαννη, εισαι αρκετο καιρο στο φορουμ θα επρεπε να το περιμενεις! Εχουμε δειξει πολλες φορες στο παρελθον οτι οταν πρεπει να διαμαρτυρηθουμε θα το κανουμε. Γενικα θεωρω οτι η πλειοψηφια της κοινοτητας παταει τα ποδια της στο εδαφος και δεν βλεπει ουρανια τοξα και μονοκερους. Ισως φταιει που οι απαιτησεις μας ειναι υψηλες.

    Πως να μην ειναι δηλαδη οταν το πιο next gen παιχνιδι που εχουμε δει μεχρι στιγμης (εξαιρω το Ratchet) παραμενει το... Last of Us 2. Ο πηχης ειναι ψηλα. Και ναι φταιμε κι εμεις που εχει ανεβει τοσο.
    Ειλικρινα δε μπορω να θυμηθώ τοσο έντονη και μαζική διαμαρτυρία ακομα και απο την εποχη που λεγόταν ps3forums.gr.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #98
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Ειλικρινα δε μπορω να θυμηθώ τοσο έντονη και μαζική διαμαρτυρία ακομα και απο την εποχη που λεγόταν ps3forums.gr.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Η πιο πρόσφατη που θυμάμαι ήταν όταν ανακοίνωσαν PS4 Pro που πολλοί εδώ γκρινιαξαμε για gamers 2 ταχυτήτων και PC λογική.
    Ευτυχώς δεν ίσχυσε κάτι τέτοιο και τα παιχνίδια που βγήκαν στο base PS4 δεν ήταν πετσοκομενα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  28. #99

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Η πιο πρόσφατη που θυμάμαι ήταν όταν ανακοίνωσαν PS4 Pro που πολλοί εδώ γκρινιαξαμε για gamers 2 ταχυτήτων και PC λογική.
    Ευτυχώς δεν ίσχυσε κάτι τέτοιο και τα παιχνίδια που βγήκαν στο base PS4 δεν ήταν πετσοκομενα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μπα τη θυμαμαι και γω αυτη την ιστορια αλλα ειχε και πολλούς υποστηρικτές.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #100
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μήπως το παιχνίδι είναι περισσότερο σαν μεγάλο expansion και όχι τελείως νέο game ; Οπως πχ το spiderman morales, και για αυτό το έκαναν cross-gen ;

  30. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    tonybsg (17-09-2020)

Page 5 of 36 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •