Page 2 of 36 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 21 to 40 of 715

Thread: Horizon Forbidden West

  1. #21
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    δεν θα απεχει ιδιαιτερως απο αυτο που ειδαμε... μην πω οτι δεν θα μου φανει περιεργο να ειναι ακομα καλυτερο...


  2. #22
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Ποιο gameplay; Guerrilla Games και Naughty Dog με κλειστά μάτια. Όχι δεν μας έχουν απογοητεύσει μέχρι σήμερα ποτέ, αντιθέτως κάθε φορά σπρώχνουν την μπάρα όλο και πιο ψηλά, λες και ανταγωνίζονται πια μεταξύ τους και έχουν διαγράψει όλους τους υπόλοιπους. Α, ρε Guerrilla εσύ θα είσαι τελικά η αιτία που θα βάλει τα κλάματα το πορτοφόλι μου. Χαλάλι σου... Μακράν η καλύτερη σκηνή του show νομίζω. Στρατηγικά τοποθετημένη στο σωστό σημείο πριν την τελική αποκάλυψη.

  3. The Following 3 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    mihalis13 (12-06-2020),nikosgnr (13-06-2020),PDS (12-06-2020)

  4. #23
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Παιδια στον καθενα μπορει κατι να μην καθεται καλα, δεν σημαινει ντε και καλα οτι πρεπει να εντυπωσιαστουμε ολοι απο τα ιδια πραγματα.
    Για εμενα το συγκεκριμενο trailer και τα κομματακια που φαινεται να ειναι gameplay segments πχ








    κανουν στην κυριολεξια σκονη το unreal 5 demo που ειδαμε προσφατα.
    Aν ειναι real time και ενδεικτικα του gameplay παντα.
    Το μονο που μου φανηκε περιεργο ειναι οτι σχεδιαστικα δεν εχουν κανει καμια αλλαγη στην Aloy, ειναι το ιδιο ακριβως μοντελο σε next gen version.
    Επισης αλλαξα λιγο τον τιλο, υπαρχει ενα II στο logo απλα για καποιο λογο το εχουν κανει μικροσκοπικο και θελει προσπαθεια να το προσεξεις.


  5. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    spartan (12-06-2020),Valkyre (12-06-2020)

  6. #24
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Θα δυσκολευομαστε καποιες φορες σε αυτη τη γενια να εντοπιζουμε τις λεπτομεριες που κανουν την διαφορα. Πχ τωρα παρατηρησα στο gif που εβαλες hakoo το κυματακι απο πισω.
    .

  7. #25
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Θελω επισης απλα να παρατηρησεις στο δευτερο gif τα weather effects στο background και στο τριτο τι ακριβως συμβαινει με το νερο οταν το πλασμα σηκωνεται.
    Αν αυτο που βλεπουμε ειναι real time δεν εχω κατι να πω ειλικρινα, ειναι παρανοικο.


  8. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    PDS (12-06-2020),Slay (12-06-2020)

  9. #26
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Στο spoiler μια σύγκριση που έκανα των προσώπων της Aloy και χαρακτήρων από το god of war, την εικόνα της Aloy την πήρα με capture από το media player classic από το κατεβασμένο βίντεο του trailer σε 4k, τις άλλες εικόνες με την ζωγραφική από αυτό το βίντεο (έβαλα ένα αγγλικό ερωτηματικό μετά το https, γιατί δεν αφήνει μόνο το link, κάνει embed το βίντεο): https?://www.youtube.com/watch?v=RWcLjzdyMR0 Δεν είναι και η καλύτερη σύγκριση, αλλά είπα να την βάλω.
    Spoiler!

    Επίσης, δείτε αυτό που φαίνεται αμέσως στα δεξιά του όρθιου τύπου:
    Spoiler!
    Μου θυμίζει κάτι τέτοιο. Μήπως είναι το Very Large Array στις περιοχές του παιχνιδιού; Με αμάξι η περιοχή αυτή απέχει από το Σαν Φρανσίσκο 1689,81 χιλιόμετρα, οπότε μπορεί να μην είναι αυτή η περιοχή, γιατί ο χάρτης θα είναι πάρα πολύ μεγάλος. Αναφέρω το Σαν Φρανσίσκο γιατί βλέπουμε και απομεινάρια της Golden Gate.

    Και ένα gif για την απίστευτη λεπτομέρεια που έδωσαν σε δυο καβούρια, που συγκριτικά με την Aloy είναι πάρα πολύ μικρά, αφού άντε να είναι το 1/3 του ψαριού που βλέπουμε στο trailer. Και οι κεραίες του ενός κουνιούνται κανονικά, έχει τριχαλάκια στα πόδια, και γενικά είναι πολύ λεπτομερές μοντέλο. Γενικά παρατηρώ ότι όλα τα μοντέλα, είτε άνθρωποι είτε μηχανές, είναι πολύ "γεμάτα", έχουν πάνω τους ρούχα, όπλα, πιο μικρές πανοπλίες ή άλλα αντικείμενα, πρέπει να κάνουν κάτι αντίστοιχο με τα πολλά τρίγωνα που έδειξε η Epic με την Unreal Engine 5. Εικόνες δεν βάζω γιατί ήδη είναι φορτωμένο το post, προς το τέλος μπορείτε να δείτε αυτό που λέω αν κάνετε παύση όταν δείχνει από κοντά ανθρώπους και μηχανές. Και γενικά μου αρέσει που κινούνται τα πάντα στον κόσμο.
    Last edited by Ezio; 12-06-2020 at 16:53.

  10. The Following User Says Thank You to Ezio For This Useful Post:

    mihalis13 (12-06-2020)

  11. #27
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    @Hakoo
    Οπως και η βλαστηση που κινειται πολυ πιο αυθορμητα με τις πολλες διαφορετικες πηγες ανεμου.

    Quote Originally Posted by Ezio View Post
    Και ένα gif για την απίστευτη λεπτομέρεια που έδωσαν σε δυο καβούρια, που συγκριτικά με την Aloy είναι πάρα πολύ μικρά, αφού άντε να είναι το 1/3 του ψαριού που βλέπουμε στο trailer.
    Ωραια παρατηρηση. Ειναι πραγματα που δεν μπορεις να τα εντοπισεις σε μακρινα πλανα πλεον.
    .

  12. #28
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εντάξει ο,τι και να πούμε είναι λίγο! Άκρως εντυπωσιακό όπως ήταν αναμενόμενο.
    Το μόνο κακό θα αργήσουμε (λογικά) να το δούμε στις κονσόλες μας... Πριν το 2022 νομίζω είναι ψιλοαπίθανο...
    Το παιχνιδι φτιαχνετε πανω απο 3 χρονια ειδη
    Προσωπικα πιστευω οτι μπορει να το δουμε στο πρωτο εξαμηνο του επομενου ετους

  13. #29
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Επειδή έγινε αλλαγή στον τίτλο του thread, ο επίσημος τίτλος του είναι Horizon Forbidden West, άσχετα που έχουν βάλει το ΙΙ. Στα social media δεν αναφέρεται πουθενά ο αριθμός.




    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    hakoo (13-06-2020),spartan (13-06-2020)

  15. #30
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    διαφορες που δυστυχως δεν φαινονται ευκολα πλεον.

    .

  16. The Following 4 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    DJTaurus (13-06-2020),Error Flynn (13-06-2020),hakoo (13-06-2020),mihalis13 (13-06-2020)

  17. #31
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Καλημέρα. Εγω πάλι βλέπω αρκετές αλλαγές. Δες πόσο περισσότερη πληροφορία έχει πχ το αυτί ... δες τις ωραία που ¨σβήνουν¨ οι τρίχες από
    τα μαλλιά καθώς είναι πάνω στο πρόσωπο... τα μαλλιά τα ίδια δε δείχνουν τόσο σκληρά κλπ. Πολύ ωραίο πραγματικά.

  18. #32
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ναι αυτό εννοώ Βασίλη. Οτι υπάρχουν πολύ σημαντικές διαφορές, αλλά πλέον χρειάζεται τόσο ζουμ για να τις δεις.
    .

  19. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Error Flynn (13-06-2020)

  20. #33
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Ναι αυτό εννοώ Βασίλη. Οτι υπάρχουν πολύ σημαντικές διαφορές, αλλά πλέον χρειάζεται τόσο ζουμ για να τις δεις.
    ναι οκ το κατάλαβα μετά πως το εννοείς ... έχω και μια α ηλικία

    απλά ακόμη και αυτά που πλέον για να γίνουν αντιληπτά πρέπει να πλησιάσεις κοντά από τη στιγμή που υπάρχουν συμβάλλουν σε ένα πολύ πιο φυσικό και ρεαλιστικό αποτέλεσμα από μακριά. Ωραία πράγματα.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    mihalis13 (13-06-2020),PDS (13-06-2020)

  22. #34
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ναι νομίζω ότι από εδώ και πέρα όταν θα παίζουμε μπορεί να μην μας κάνει μπαμ κατι ντε και καλά, αλλά όταν βλέπουμε τα προηγούμενα όλες οι λεπτομέρειες που έχουν τα καινούργια θα μας χτυπάνε ακόμα και ας μην ξέρουμε με την πρώτη ματιά το ακριβώς λείπει.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Error Flynn (13-06-2020)

  24. #35
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Ναι νομίζω ότι από εδώ και πέρα όταν θα παίζουμε μπορεί να μην μας κάνει μπαμ κατι ντε και καλά, αλλά όταν βλέπουμε τα προηγούμενα όλες οι λεπτομέρειες που έχουν τα καινούργια θα μας χτυπάνε ακόμα και ας μην ξέρουμε με την πρώτη ματιά το ακριβώς λείπει.
    Σαφώς έτσι είναι... εξάλλου νομίζω πως όλοι συμφωνούμε ότι η τελευταία γενιά που η διαφορά ήταν παραπάνω από εμφανής ήταν αυτή με το πέρασμα από το PS2 σε PS3. Από κει και έπειτα πάμε σε καταστάσεις όπως τις περιγράφεις.

  25. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    mihalis13 (13-06-2020)

  26. #36
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το ξερω οτι επαναλαμβανομαι αλλα αυτο ακριβως επαθα και με το TLOU2. Το attention to detail δεν γινεται αμεσα αντιληπτο, μπορει το καθε τι να το προσεξεις 1-2; φορες καθολη τη διαρκεια του παιχνιδιου αλλα οταν το δεις σου μενει. Ειναι περιεργο να το περιγραψει κανεις. Ολη αυτη η μικρολεπτομερεια ζωντανευει τον κοσμο και ας μη γινεται αμεσα αντιληπτό. Δηλαδη και απο τις 100 λεπτομερειες να πιασεις τις 20 αρκει.

  27. #37
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Εμενα μου συμβαινει με καποια next gen παιχνιδια (ο,τι εχουμε δει μεχρι στιγμης τελος παντων, ακομα και με το Ratchet) και εννοειται οτι οσο προχωραει η τεχνολογια οι διαφορες θα γινονται πιο δυσκολα αντιληπτες, οχι ομως με το horizon 2.
    Απο τη στιγμη που το trailer μπηκε στο ψητο και ειχαμε πιο κοντινα πλανα ηταν ξεκαθαρο οτι εβλεπα κατι next gen η για να το πω πιο μπακαλιστικα, κατι που δεν εχω δει στο ps4. Eπαθα πλακα αρχικα με τα καβουρια (lol), τετοια λεπτομερεια σε τοσο μικρη κλιμακα δεν εχω ξαναδει. Μετα στα underwater sections και στο πλανα του freeroam απλα ειπα OMG, η λεπτομερεια ειναι εξωφρενικη.


  28. #38
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  29. #39
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    - - - Updated - - -



    Δεν είναι άσχημο, αλλά θα ήθελα κάτι πιο ευφάνταστο. Το ίδιο πρόβλημα είχα και με το original cover, έκανε τη δουλειά του και μέχρι εκεί.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  30. #40
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ειναι confirmed οτι ειναι το release cover? Εντυπωση μου κανει. Δεν εινσι νωρις; Ή μηπως δεν ειναι!!;;

Page 2 of 36 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •