Page 10 of 36 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast
Results 181 to 200 of 715

Thread: Horizon Forbidden West

  1. #181
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παντελως χαλια το στρημ. Δεν καταλαβαινω γιατι δεν το βγαζουν σε τελεια αναλυση; Τι μλκια ειναι αυτη τωρα με το λαηβ ποιο το νοημα;

  2. #182
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Απογοητευτηκα πληρως απο την ποιοτητα του στρημ. Δεν ξερω αν ηταν μονο σε εμενα. Οσο ηταν ακουνητη η οθονη ολα καθαρα και ομορφα, λιγο κουνημα και αστα να παν σταδιαλα. Δεν καταλαβαινω αληθεια γιατι επελεξαν να το δειξουν ετσι. Οπως και να εχει δεν πηραμε ημερομηνια δυστυχως και αν κατι εδειξαν ειναι μια πληθωρα νεων στοιχειων gameplay και μη. Ελπιζω να ανεβει σε αξιοπρεπη ποιοτητα να το δουμε οπως πρεπει.

  3. #183
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Επιτελους!



    Τωρα μαλιστα. Εκει που πριν εβλεπα μια μουτζουρα για βραχο τωρα βλεπω ποσα πολλα πολυγωνα κουβαλαει. Θα γραψω εντυπωσεις αυριο αφου το δω καθωσπρεπει.

    ποιο το νοημα του στρημ θα μου πει κανεις;

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    BillyFlo81 (28-05-2021),hakoo (28-05-2021),PDS (28-05-2021)

  5. #184
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post

    ποιο το νοημα του στρημ θα μου πει κανεις;
    Ελα ντε, προφανως ολο αυτο το mentality του live streaming και live broadcasting που εχει κατακλυσει τα παντα και τραβαει τα βλεματα στα social media υποθετω μαζευει και views στο youtube.
    Κατεβαζω το 4k video να το δω καθωσπρεπει, η 1080p version ειναι φυσικα παρα πολυ ομορφη οπως αναμενοταν αλλα μου κανει ps4 game on steroids, εντυπωσιακο αλλα μεχρι εκει. Επιφυλασσομαι μεχρι να δω την καλυτερη ποιοτητα, προς το παρον δεν αισθανομαι οτι βλεπω κατι next gen, το animation, το motion capture, το lip sync και οι χαρακτηρες ειναι ολα πολυ ομορφα αλλα μιας και μολις χθες επαιζα Last of Us 2 για να τσεκαρω το patch οι συγκρισεις αναποφευκτες.
    Το underwater section το πιο εντυπωσιακο κομματι οπτικα και με διαφορα για μενα απο αυτο που ειδα.
    Σε gameplay επιπεδο καθαρα εχουν γινει πολλες βελτιωσεις κυριως μεσω verticality που δινει πολλες επιλογες διαχειρισης της μαχης, το melee κομματι πολυ βελτιωμενο, το traversing επισης.


  6. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Slay (28-05-2021)

  7. #185
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Απευθειας φωτογραφιες απο το PS5...







    Σε φουλ αναλυση εδω: https://www.gamersyde.com/news_horiz...-22190_en.html

  8. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (28-05-2021),Leon_DiZ (28-05-2021),mihalis13 (28-05-2021)

  9. #186
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Καλημέρα παιδιά. Προσωπικά αυτό που είδα εχθές μου άρεσε πάρα πολύ. Ο οπτικός τομέας ειδικά ρίχνει σαγόνια. Βέβαια θα ήθελα να μην καρτουνίζει τόσο σε σχέση με το πρώτο αν και αυτά είναι γούστα. Επίσης λιγάκι αιματάκι όταν καρφώνει με το ακόντιο δεν θα με χαλούσε. Όμως όπως και να έχει είναι χάρμα οφθαλμών. Ειδικά το under water. Είχε πάθει αγκύλωση το στόμα.

  10. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    mihalis13 (28-05-2021)

  11. #187
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το καρτουνιστικο feeling που λες ειναι λογω του εσκεμμενα υπερτονισμενου και μη ρεαλιστικου φωτισμου. Κατι που ειχε και το πρωτο παιχνιδι και ειναι καλλιτεχνικη επιλογη της Guerilla. Προσωπικα μου αρεσει πολυ που δεν εμστοχευει στον ρεαλιστικο φωτισμο καθως η υλοποιηση δινει ξεχωριστο χαρακτηρα στο παιχνιδι. Σιγουρα μετραει και το γεγονος οτι ειναι πολυ πιο πολυχρωμο απο το πρωτο μερος, κυριως λογο της τοποθεσιας του.

  12. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (28-05-2021)

  13. #188
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Το καρτουνιστικο feeling που λες ειναι λογω του εσκεμμενα υπερτονισμενου και μη ρεαλιστικου φωτισμου. Κατι που ειχε και το πρωτο παιχνιδι και ειναι καλλιτεχνικη επιλογη της Guerilla. Προσωπικα μου αρεσει πολυ που δεν εμστοχευει στον ρεαλιστικο φωτισμο καθως η υλοποιηση δινει ξεχωριστο χαρακτηρα στο παιχνιδι. Σιγουρα μετραει και το γεγονος οτι ειναι πολυ πιο πολυχρωμο απο το πρωτο μερος, κυριως λογο της τοποθεσιας του.
    Ναι συμφωνώ. Δεν είναι καθόλου άσχημο. Καθαρά γούστα. Το μεσημέρι που θα σχολάσω θα βάλω να δω ξανά το state of play σε 4K. Εγώ όπως το βλέπω με έχω για 100% preorder. Απλά εύχομαι με το καλό όταν ανακοινωθεί να μας χαρίσει η Sony Hellas Ελληνικούς υπότιτλους ώστε να το απολαύσουμε στο μέγιστο.

  14. #189
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Έπος. Ελπίζω να καταφέρω να κρατηθώ κ να το πάρω στο ps5 το 2023 που θα στρώσει η παραγωγή του.....

    Spoiler!

  15. #190
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το είδα και εγώ σήμερα σε 4Κ μιας και εχθές κοιμόμουν.
    Το παιχνίδι είναι απλά πανέμορφο! Τα γραφικά του είναι απίστευτα (το νερό ειδικά ήταν καταπληκτικό!! ) και το gameplay εμπλουτίστηκε όσο πρέπει για ένα sequel.
    Σαν αρνητικό θα αναφέρω μόνο την ΑΙ των humans που την περιμένω παρόμοια με το Zero Dawn.
    Γενικά σε αυτή τη γενιά θα ήθελα να δω καλύτερη ΑΙ από τα παιχνίδια. Το TLOU2 νομίζω έδειξε τον δρόμο. Οπότε ελπίζω και άλλα παιχνίδια να ακολουθήσουν.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by mihalis13; 28-05-2021 at 11:22.
    Spoiler!

  16. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (28-05-2021)

  17. #191
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Aς πω τις εντυπωσεις μου αφου το ειδα 2 φορες σε 4Κ αναλυση.

    Γενικα η παρουσιαση μου αφησε την αισθηση οτι η Guerilla πηρε ολη την "κριτικη" που ασκηθηκε στο παιχνιδι και φροντισε να την ικανοποιησει, ενω παραλληλα εβαλε και πολλες νεες προσθηκες.

    The great stuff:

    - Το παιχνιδι ειναι πανεμορφο απλα. Βλεπω τερασστια αυξηση στην γεωμετρια του παιχνιδιου κατι που ακομα και σε εναν απλο βραχο φαινεται. Ή τα δεντρα που δειχνουν να εχουν απειρα φυλλα, κατι που αμφεβαλλα πως γινεται να ειναι real time οταν το ειδα στο reveal trailer. To δε underwater κομματι, ενταξει το τερματησε. Textures τιγκα λεπτομερη, pop in δεν παρατηρησα καθολου και γενικα το draw distance μου φανηκε τρομερο. Οχι μονο λογο αποστασης αλλα και λεπτομερειας που διαθετει. Στην σκηνη δηλαδη που δειχνει την golden gate bridge, η λεπτομερια στο background ειναι εντυπωσιακη.
    - Ο φωτισμος του εξακολουθει να ειναι υπερτονισμενος κατι που λατρεψαμε πολλοι απο το πρωτο μερος. Διατηρει λοιπον την αισθητικη και καλλιτεχνικη του ταυτοτητα το παιχνιδι.
    - Το lip syncing ειναι πλεον αλλου επιπεδου μετα το πρωτο παιχνιδι οπου εγιναν αρκετα σχολια.
    - Η Βλαστηση και το νερο ειναι πλεον διαδραστικα με την επαφη τους με τον χαρακτηρα, κατι που επισης ειχε αναφερθει για το πρωτο μερος. Περα απο αυτο το εδαφος επισης εμφανιζει deformation αναλογα τον τυπο του.
    - Το climbing και το γενικοτερο traversing εχει εμπλουτιστει σε τρομερο βαθμο. Πλεον με τον γαντζο αλλα και το αλεξιπτωτο απλα ξεχνας τις εποχες εκεινες που ημασταν πανω σε ενα βουνο και ψαχναμε ενα δεντρο να δεσουμε τον γατζο για να κατεβουμε. Τωρα απλα αλεξιπτωτο και ολα γινονται αμεσα
    - Το transition απο το ground level σε underwater μου φανηκε πολυ εντυπωσιακο.
    - Το melee ειναι πλεον απο αλλο παιχνιδι εντελως με τετοιο φινιρισμα που εφαγε. Ειναι πλεον βασικο κομματι του combat και δεν μοιαζει σαν afterthought προσθηκη της τελευταιας στιγμης.
    - Customizable weapons! Αν κατι εγω ειχα κριτικαρει στο πρωτο παιχνιδι ηταν το loot και upgrade system. Για να δουμε...
    - Δεν ξερω σε τι βαθμο ειναι destructable οι αρενες μαχης, αλλα αν αυτο που ειδαμε στο τελος του demo ειναι αντιπροσωπευτικο, τοτε θα εχουμε πολυ μεγαλες συγκινησεις. Εντυπωση μου εκανε που ενα σημειο που πιαστηκε με τον γαντζο για να ξεφυγει, μετα καταστραφηκε.
    - Πλεον απο οτι φαινεται μπορεις να κανεις πολυ περισσοτερες και αρκετα πιο επιθετικες μηχανες mount.
    - Kαι μιας και μιλαμε για μηχανες, δεν εχουμε δει ουτε ΜΙΑ παλια μηχανη ετσι? Οτι μας εχουν δειξει (και δεν ειναι λιγα) ειναι εντελως καινουργια enemies.
    - Ο κοσμος.... αρκετα διαφορετικος απο το πρωτο παιχνιδι... χαρμα οφθαλμων οχι μονο τεχνικα αλλα και αισθητικα τουλαχιστον για εμενα. Η σκηνη με την κατεστραμμενη Golden Gate bridge ηταν πραγματικα φοβερη.

    The so-so stuff:

    - Animation. Βελτιωμενο μεν, ακομα ομως ειναι ψιλο stiff. Προφανως δεν μπορεις απο την μια μερα στην αλλη να κανεις αυτο που εχει κανει η Naught Dog στο TLOU2, αλλωστε και η ND της πηρε κοντα 6 παιχνιδια να το καταφερει. Θελει δουλιτσα ακομα, αλλα δεν μπορω να παραπονεθω δεδομενου οτι ειναι μολις το δευτερο παιχνιδι 3rd person της Guerilla.
    - Eιχε αρκετο clipping το παιχνιδι. Φουλ στα μαλλια της Alloy που εβγαζε ματι. Και δεν θυμαμαι να ηταν τοσο πολυ στο πρωτο μερος. Επισης ειχε μερικα θεματα με το collision detection, πραγμα που ειχε και το πρωτο μερος.
    - Οι ανθρωπινοι εχθροι με προβληματιζουν στο ποσο θα ειναι πιο ενδιαφεροντες αντιπαλοι. Στο πρωτο μερος ολο το ζουμι ηταν οι μαχες με τις μηχανες. Αντιστοιχα και εδω το ιδιο δειχνει να ειναι. Ειναι κατανοητο φυσικα γιατι αλλο τωρα το presence μιας τεραστιας μηχανης και αλλο ενας ανθρωπος αλλα ακομα κι ετσι ελπιζω να ειναι καλυτερο απο αυτο που μας εδειξαν εδω.
    - Eντοπισα διαφορα θεματακια με καποιες σκιες στο παιχνιδι. Οχι κατι τρομερο, αλλα οταν το συνολο ειναι τετοιας ποιοτητας, το παρατηρεις.

    The bad stuff:

    - Δεν το πιστευω που το λεω αλλα... η μουσικη... την ωρα της μαχης με το Μαμουθ machine, μου φανηκε παντελως ασχετη και ξενερωτη η μουσικη σε σχεση με αυτο που εβλεπα μπροστα μου. Το πρωτο μερος ειχε καταπληκτικο soundtrack και ιδιως combat themes. Ελπιζω να ηταν απλα αστοχια αυτο που ακουσα εδω γιατι αληθεια μου κακοφανηκε πολυ.
    - Ημερομηνια κυκλοφοριας... μεχρι την τελευταια στιγμη που εδειξε το Logo περιμενα να δω να εμφανιζεται μια ημερομηνια, εστω αοριστη, φαση αρχες 2022. Απο οτι φαινεται εχει δουλεια ακομα...

    Αυτα απο εμενα. Σιγουρη αγορα? Προφανεστοτατα!

  18. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (28-05-2021),mihalis13 (28-05-2021),panos74gr (28-05-2021)

  19. #192
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Εξαιρετικό eye candy αυτό που είδα.
    Είμαι σίγουρος ότι οι digitalfoundrαδες θα βρουν σημεία που έγινε downgrade από το πρώτο trailer.

    Μια ερώτηση είναι καρφωμένη στο μυαλό μου:
    Τι σκατά θα έκαναν αν ήταν μόνο PS5???

    Από εκεί και πέρα είμαι σίγουρος ότι θα είναι βελτιωμένο και σε άλλους τομείς gameplay, άρα το μόνο που χρειάζεται είναι μία εξαιρετική ιστορία και πάμε για έπος.

    Ένα βρισιδάκι το άκουσαν πάντως για την μη ανακοίνωση ημερομηνίας.
    Last edited by drifterx; 28-05-2021 at 11:46.

  20. #193
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Κι εγω ξενερωσα με την ημερομηνια, αλλα καλυτερα να μην ανακοινωσουν παρα μοναχα οταν ειναι σιγουροι για να μην εχουμε delays, Cyberpunks κλπ κλπ. Γιατι εκει να δεις βρισιδαρα..!

  21. #194
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Συγγνώμη αλλά αυτό που είδα στο τρέιλερ δεν μου μοιάζει crossgen...το παιχνίδι είναι εκπληκτικά όμορφο και δεν μπορώ να πιστέψω ότι μπορεί να βγει έτσι στο PS4. Πόσο ακόμα να ξεζουμισει το PS4 η Guerrilla, τι άλλο έχει απομείνει και είναι ικανό να βγάλει αυτό το αποτέλεσμα...
    Νομίζω ότι οι διαφορές μεταξύ των δύο εκδοσεων θα είναι ξεκάθαρες και δεν θα αφορούν μόνο ανάλυση, fps και φωτισμούς, θα έχουμε διαφορές και σε άλλα πράγματα.
    Ναι οκ, δεν είναι εντελως nextgen, υπάρχουν πράγματα που δείχνουν ότι το παιχνιδι δεν έχει φτιαχτεί εξαρχής για το PS5 αλλά σίγουρα δεν μοιάζει και για crossgen παιχνιδι όπως έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε.
    Τα σαγόνια στο πάτωμα και τι να πούμε για αυτή τη μουσική...για αυτό το soundtrack που ακούγεται σε όλη τη διάρκεια του τρέιλερ, σκέτη μαγεία!!

  22. The Following User Says Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    Valkyre (28-05-2021)

  23. #195
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Το έχω δει αρκετές φορές από εχτές για να βγάλω τα συμπεράσματά μου. Εμφανώς βελτιωμένο, είναι ακριβώς αυτό που περίμενα στο κομμάτι του gameplay + .

    Δυο πράγματα με ενοχλούν. Το ένα είναι ο φωτισμός (σχεδόν εξ' ολοκλήρου της Aloy) και το άλλο είναι ότι κάποια στοιχεία μου "κλωτσάνε".

    Την πρώτη φορά που το είδα μου έβγαλε πολύ έντονα το αίσθημα της αποστροφής (uncanny valley). Το είχα ξαναγράψει ότι ο φωτισμός μου φαίνεται περίεργος. Αφού το είδα μερικές φορές νομίζω ότι με ενοχλεί το ότι η Aloy φωτίζεται μονίμως (στα μαλλιά) με αποτέλεσμα να μην κάνει blend in με το περιβάλλον γύρω της. Σε κάποιες φάσεις μου φαίνεται σαν να την έχουν κάνει photoshop μέσα στη σκηνή. Αν το προσέξετε, σε όλο το video η Aloy φωτίζεται από το πουθενά.



    Το animation αλλά και η τεχνολογία που χρησιμοποιούν στα πρόσωπα είναι κατά πολύ αναβαθμισμένα και χτυπάνε με το animation στο σώμα που δεν είναι της ίδιας ποιότητας.

    Τα μαλλιά είναι χάλια. Σε όποια σκηνή και αν τα δεις "χτυπάνε" πολύ, είτε μιλάμε για cutscene είτε για gameplay (ίσως να μην έχουν φτιάξει ακόμα το physics simulation).

    Στο gameplay είναι αυτό ακριβώς που περίμενα, το ίδιο με το πρώτο με πολλές μικρές βελτιώσεις.

    Σε design δεν είδα απολύτως τπτ που να μην μπορεί να γίνει σε PS4.

    Δυνατό showing γενικά, παιχνιδάρα φαίνεται και αυτό. Εννοείται ότι θα παιχτεί ASAP.

    ΥΓ. δώσε μωρή Sony το footage στο Gamersyde με υψηλό bitrate, ακόμα και το 4K stream χάνει πολύ!

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  24. #196
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    https://fb.watch/5MD4HHe8kR/

    Ελληνικό μενού και υπότιτλοι.
    Πανέμορφα.

  25. #197
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Διαβασα σημερα την κουβεντα που εγινε προ ημερων σχετικα με το game κ κατα ποσο η αναπτυξη του σε crossgen λογικη θα επηρρεασει το αποτελεσμα.
    Εαν μιλαμε για studio της Sony και δη την Guerilla, η προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι θα παιρναμε ενα τελειως διαφορετικο παιχνιδι εαν το HZD2 ηταν exclusive στη νεα γενια.
    Το γιατι το αναλυσατε ηδη, οποτε δεν θα σταθω εδω.
    Αυτο που θελω ομως να πω ειναι το εξης, στο παρελθον οταν εβγαινε η νεα κονσολα τoυ καθε κατασκευαστη μετα απο λιγο καιρο σκαγανε νεα games (κυριως exclusives),
    τα οποια ομως ετρεχαν ΜΟΝΟ στην νεα γενια ενω μας ετρεχαν τα σαλια απο το οπτικο τλχ αποτελεσμα κ μπαιναμε ολοι στο τριπακι σιγα-σιγα να κανουμε την μεταβαση.
    Ηταν σημαντικο λοιπον να υπαρχουν τετοια games τα οποια θα επηρρεαζαν τους καταναλωτες να τα σκασουν για την αγορα της νεας κονσολας,
    γιατι ηξεραν οτι εαν δεν το κανουν, δεν θα μπορουσαν να παιξουν αυτα τα νεα eye-candy παιχνιδια.
    Το κερδος του κατασκευαστη ηταν να μεγαλωσει η βαση χρηστων κ να τραβηξει χρηστες κ απο αλλα στρατοπεδα που θα ηθελαν να παιξουν αυτα τα παιχνιδια.
    Το αυτο εγινε κ με το ps4, δυστυχως δεν συμβαινει (ακομα) με το ps5, οσο μαλιστα συνεχιζουν να βγαινουν crossgen exclusives.

    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  26. #198
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To προβλημα ειναι και λιγο βεβαια στο γεγονος οτι ενω παλια απλα ειμασταν ικανοποιημενοι αν το παιχνιδι του PS4 ειχε απλα καλυτερα γραφικα σε σχεση με το PS3, τωρα δεν θελουμε απλα να εχει καλυτερα γραφικα, θελουμε να μην μπορει καν να τρεξει στο PS4 απο πλευρας design.

    Το οποιο θεωρω ειναι κομματακι δυσκολο να το καταφερεις σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα, ποσο μαλλον σε μια κατασταση οπου και να θελεις να πουλησεις hardware, δεν μπορεις γιατι δεν υπαρχουν τσιπ στην αγορα. Κατι που επισης δεν αναφεραμε ποτε στην παρουσα συζητηση πιο πριν.

    Θα γινει παντως, βασικα ηδη γινεται, μιας και εχουμε συντομα μια δευτερη πολυ σημαντικη exclusive κυκλοφορια που επεται μιας αλλης. 6 μηνες ζωη εχει μονο η κονσολα παιδια. Ποιο πολλα παιχνιδια θα εχει στους 6 πρωτους μηνες το PS5 που δεν μπορουν να τρεξουν στο PS4 απο οτι ειχε το PS4 που δεν μπορουσαν να τρεξουν στο PS3.

  27. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (28-05-2021)

  28. #199
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Όπως είχα γράψει το καλοκαίρι που μάθαμε πως θα είναι cross gen πως ναι είχα ξενερώσει αλλά αν το τίμημα για να έχω Horizon 2 το 2021 και Horizon 3 το 2026 ήταν το cross gen θα δεχτώ να το πληρώσω.
    Θεωρώ πως όλους μας τρώει το what if.. Αν για παράδειγμα βλέπαμε ακριβώς το ίδιο βίντεο θα γράφαμε για σαγόνια σε περίπτωση που ήταν pS5 exclusive.
    Εγώ έμεινα ικανοποιημένος από αυτό που είδα και απλά ανυπομονώ να το πιάσω στα χέρια.
    Επειδή πριν 2-3 εβδομάδες έπαιξα ξανά το πρώτο παιχνίδι πραγματικά έχει τεράστιες διαφορές οπτικά σε σχέση με το πρώτο που ακόμα παραμένει κουκλί το παιχνίδι.
    Μακάρι να καταφέρουν να το βγάλουν Νοέμβριο 2021. Δύσκολο, αλλά εγώ συνεχίζω να ελπίζω

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  29. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (28-05-2021)

  30. #200
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default Horizon Forbidden West (2021)

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Όπως είχα γράψει το καλοκαίρι που μάθαμε πως θα είναι cross gen πως ναι είχα ξενερώσει αλλά αν το τίμημα για να έχω Horizon 2 το 2021 και Horizon 3 το 2026 ήταν το cross gen θα δεχτώ να το πληρώσω.
    Θεωρώ πως όλους μας τρώει το what if.. Αν για παράδειγμα βλέπαμε ακριβώς το ίδιο βίντεο θα γράφαμε για σαγόνια σε περίπτωση που ήταν pS5 exclusive.
    Εγώ έμεινα ικανοποιημένος από αυτό που είδα και απλά ανυπομονώ να το πιάσω στα χέρια.
    Επειδή πριν 2-3 εβδομάδες έπαιξα ξανά το πρώτο παιχνίδι πραγματικά έχει τεράστιες διαφορές οπτικά σε σχέση με το πρώτο που ακόμα παραμένει κουκλί το παιχνίδι.
    Μακάρι να καταφέρουν να το βγάλουν Νοέμβριο 2021. Δύσκολο, αλλά εγώ συνεχίζω να ελπίζω

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τώρα που το λες, αν βγει το 2026 το 3 και αυτό cross gen θα είναι :Ρ
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Page 10 of 36 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •