Page 18 of 24 FirstFirst ... 8141516171819202122 ... LastLast
Results 341 to 360 of 468

Thread: PS5 - The Future of Gaming [11/6]

  1. #341
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά η κονσόλα είναι τρελή

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #342
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Γαμαει η κονσόλα. Αρμονία μαζί με το χειριστήριο.

    Και είναι κονσόλα. Όχι απλά ένα κουτί.

    Επίσης χαίρομαι για την digital έκδοση. Πρώτον γιατί θα είναι πιο φτηνή και δεύτερον νομίζω ότι είναι λιγάκι πιο ωραία από την άλλη που έχει εξογκωμα το blu ray.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  3. #343
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Πανεμορφη!!
    .

  4. #344
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Η κονσόλα είναι SPACE HIGH TECH.

    Την έχω ερωτευτεί!

  5. #345

    Default

    Τα παιχνίδια ήταν όλα πλήρως αδιάφορα. Την κονσόλα την είδαμε ελάχιστα. Digital εννοεί χωρίς drive μάλλον;
    Δεν ήταν καλή η παρουσίαση. Όχι. Λυπάμαι.

  6. #346
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λοιπον αντικειμενικα ηταν μια ωραια παρουσιαση εφολης της υλης. Δεν την λες ακριβως next gen παρουσιαση, καθως πολυ λιγα πραγματα ηταν πραγματικα next gen και σε αυτα ανηκουν τα Horizon 2, Ratchet, Kena, Pragmata, Spiderman και ισως αυτο το Athia της SE. Ενα αλλο παιχνιδι που μου εκανε ιδιαιτερη εντπωση ηταν το Little Devil inside. Μου φανηκε πολυ ελκυστικο (η πτωση της βομβας με το πλανο να γυρναει στο γερο στη τουαλετα με εκανε και ξεκαρδιστικα και ξυπνησα και τον μικρο...).

    Δεν περιμενα με τιποτα να δω το Horizon και χαιρομαι παρα πολυ με το σχημα που διαλεξε η Sony για το PS5. All in all not bad. Ακομα βεβαια ειναι νωρις αλλα not bad για ορεκτικο.

  7. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (12-06-2020),mihalis13 (12-06-2020),panos74gr (12-06-2020),PDS (12-06-2020)

  8. #347
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Η digital έκδοση, υποτίθεται ότι δεν θα έχει 4K Blu-ray;

    Αν είναι έτσι, τότε θεωρώ ότι είναι κίνηση της τελευταίας στιγμής για να κατέβει η τιμή στο (αποδεκτό) ψυχολογικό όριο των 399-449 ευρώ.

    Και η "κανονική" έκδοση θα είναι στα 449-499 ευρώ.

    Για εμένα, που είμαι ολίγον τι της παλιάς γενιάς που είναι μαθημένη η 1η παρουσίαση να έχει στόχο να ρίξει σαγόνια στο πάτωμα......θα πω την αλήθεια μου:

    κάτι με την κάκιστη ποιότητα βίντεο του YouTube, κάτι ότι το 70% των τίτλων δεν με ενδιαφέρουν (4 τίτλοι μόνο με ελκύουν)........ε, δεν είδα κάτι jaw-dropping.

    All in all, μετριότητατη παρουσίαση.

    Να αναμένετε αύριο τον πόλεμο μεταξύ PS users: οι μεν θα κράζουν τους δε, γιατί άλλοι θα λένε "γαμάτη παρουσίαση", άλλοι θα λένε "σκατά παρουσίαση".

    Όλοι όμως θα συμφωνήσουν ότι η κονσόλα από αισθητικής μεριάς είναι ΑΨΟΓΗ.

    Τι καταλαβαίνουμε από την παρουσίαση;

    Ότι ο νικητής είναι ΕΝΑΣ.

    Ο κορονοϊός. (εμφανέστατα κατέστρεψε όλα τα σχέδια σε όλες τις εταιρείες, εν προκειμένω της Σονυ).
    Last edited by Lefteris_X; 12-06-2020 at 01:25.

  9. #348
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Horizon 2 ΕΣΚΙΣΕ , όσο για την κονσόλα ακόμα ποιο περίεργη απο ότι την περίμενα. Να φανταστώ ότι θα πουλάνε αυτη την φορα horizontal stand?

  10. #349
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Απογοητευτικη η παρουσιαση, περιμενα να δειξουν καλυτερα games. Εκτος deamons, resi. horizon, τα αλλα games μου φανηκαν πολύ αδιαφορα και βαρετα

    Η κονσολα πολυ ωραια αλλα αγχώθηκα λιγο. Αν δεν καθεται και ξαπλωτη, ετσι οπως είναι δεν μπορώ να την βάλω πουθενά

  11. #350

    Default

    Τυλίξτε μου μία με Bly ray 4K παρακαλώ. Καιρός είναι να δω τις 4K ταινίες που έχω αγοράσει και έχουν πιάσει σκόνες! Λογικά η digital θα πρέπει να έχει παραπάνω εσωτερικό χώρο...
    Some cars take your breath away. Only one gives it back.

  12. #351

  13. #352
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Η παρουσιαση ηταν πολυ καλη οσον αφορα το υλικο, για μενα ομως το εχασε στο οτι εβαλε πολλες χαμηλου κοστους παραγωγες μεσα. Ο αλλος θελει να δει Next gen υλικo σε αυτη τη φαση.

    Απο αποψη περιεχομενου μπορει να ηταν και η καλυτερη και πιο ουσιαστικη ''πρωτη παρουσιαση'' που εχουμε δει απο την Sony για νεα κονσολα. Τις ''εντυπωσεις'' που εδωσαν πολλες απο τις προηγουμενες ομως δεν τις ειδαμε.
    .

  14. #353

    Default

    Στο μεταξύ θα έρθουν εδώ στα 600-700€ και θα κλαίμε...

  15. #354
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Θα μπορουσαν να εδειχναν το HZD (αντε και το Kena που φανηκε ενδιαφερον) και την κονσολα και να γλυτωναμε 60 λεπτα βαρεμαρας. Παλι με το GTA θα την βγαλουμε και το 2021.

    Παντως next gen (να πεσουν τα σαγονια) δεν ειδα. Μπορει να ειναι νωρις βεβαια αλλα περιμενα κατι πολυ παραπανω.

  16. #355
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Εμένα μου άρεσε Horizon 2, Demon Souls, ένα αλλο παιδικό με ένα κοριτσάκι που έδειξε δεν θυμάμαι τίτλο. Το RE8 γαμάτο αλλά οχι exclusive. Η κονσόλα απλά τέλεια. Το εσωτερικό να δούμε τώρα.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  17. #356
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Η κονσόλα υπέροχη. Νομίζω σε αυτο θα συμφωνήσουμε ολοι.

    Οσον αφορα τα παιχνιδια, HZD οτι πιο next-gen είδαμε χαλαρά, Kena αρκετα όμορφο. Όχι όμως η διαφορα που περίμενα να δω σε σχεση με το πρωτο, θυμαμαι τα σαγόνια πεσμένα όταν είχα δει το killzone shadowfall και εδω δεν έγινε κάτι τετοιο.
    Demon's Souls και το νέο RE οι κυκλοφορίες που απο αποψε πλην του HZD θα κάνουν μεγάλο θόρυβο. Καλη η φάση με το Ratchet.
    Κατά τ'αλλα, μετριότατη παρουσίαση οσον αφορα τα παιχνιδια. Όταν εχει δημιουργηθεί τόσος ντόρος και βλέπεις λιγα πραγματα που σου δίνουν την εντύπωση next-gen, οχι δεν ήταν αυτό που ελπίζαμε και περιμέναμε να δούμε.
    Last edited by kostasb13; 12-06-2020 at 01:30.

  18. #357

    Default

    Η πιο μεγαλη απογοητευση βασικα(για μενα) ηταν στο ανοιγμα της παρουσιασης με το παιχνιδι του 2013 του Ps3,το GTA V. Ελεος ρε Rockstar/Sony...

    Η κονσολα μαρεσε εκτος απο το blu ray που ξεπεταγεται .
    Επισης πολυ εξυπνη η κυκλοφορια ps5 με και χωρις δισκο,αν σκεφτουμε ποσο πολυ εχουν ανεβει οι πωλησεις σε ψηφιακα παιχνιδια.
    Last edited by Fulgore; 12-06-2020 at 01:34.

  19. #358
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Παιδιά εμενα μου αρεσε πολυ η παρουσίαση.
    Έχουμε να δούμε παρα πολλα ακομα.

    Stray ,Project Athia,Returnal αλλα και το φοβερό Kena μου κέντρισαν το ενδιαφέρον .

    Η κονσολα σαν σχεδιαστικά ειναι shut up and take my money.
    Ομορφες γραμμές και φουτουριστικος μινιμαλισμος.
    Exited για την νέα γενιά.
    Η κίνηση για digital only επισης καλη.
    Θα πάω για όλα σε bundle και περιμένω vr 2!

  20. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    mihalis13 (12-06-2020)

  21. #359
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Για μένα η παρουσίαση ήταν μια χαρά. Υπήρχε ποικιλία στα παιχνίδια. Επίσης πρέπει να καλυφθούν όλες οι ηλικίες, δεν γίνεται να δείχνουν μόνο FPS και RPG.

    Το Kane και το devil inside μου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση. Ειδικά στο δεύτερο το art direction είναι σε πολύ καλό επίπεδο. Το πρώτο ίσως να είναι και ένας λόγος να αγοράσω τη κονσόλα.





    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    mihalis13 (12-06-2020)

  23. #360
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Αξιοπρεπής παρουσίαση νομίζω, αν δεν είχε και τα σκαλωματα του το broadcast. Τα παιχνίδια, τα περισσότερα μάλλον ενδιαφέροντα, κάποια ψιλοαδιαφορα αλλά σημασία έχει ότι παραμένει η ποικιλία και δεν πήξαμε στα γνωστά.

    Η κονσόλα, δεν ξέρω η all digital δείχνει ομορφη; Αν την ξαπλώσω (όχι στο κρεβάτι) θα είναι ακόμη σεξι; Έλα που όμως γουστάρω retail και στην άλλη το Blu ray πετάγεται μην πω σαν τι... Δεν ξέρω αν μου αρέσει αν δεν την δω από όλες τις πλευρές φουλ 3D. Να πω ότι η πρώτη μου εντύπωση είναι ότι το PS4 είναι πιο όμορφο; Αύριο που θα την δω καλύτερα ίσως κατασταλλαξω, πάντως ψυγείο, απορροφητηρας, τοστιέρα και τουρκική τουαλέτα δεν δείχνει να είναι.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •