Page 19 of 24 FirstFirst ... 9151617181920212223 ... LastLast
Results 361 to 380 of 468

Thread: PS5 - The Future of Gaming [11/6]

  1. #361
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εν τω μεταξυ εκει που εδειχναν στο τελος ολα αυτα τα περιφερειακα, τι φαση?

    Παντως η digital κονσολα ειναι πολυ πιο ομορφη απο αυτην με το drive. Κριμα ομως που εγω θελω drive...

  2. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (12-06-2020)

  3. #362

    Default

    θελω τη κονσολα με reversed χρωματα. στο ps4 δεν αγορασα κανενα retail παιχνιδι, οποτε με αφορα το digital version, ελπιζω να εχει καλη διαφορα στη τιμη όμως και να το δικαιολογει...

    το spiderman ειναι κανονικο sequel ή stand alone expansion, οπως βγηκαν τα αντιστοιχα για το last of us και το uncharted. το ratchet εδειχνε εντυπωσιακο. sackboy, kena, little devil inside μου αρεσε αυτο που ειδα.

    Το oddworld μου αρεσει πολυ σαν franchise, αυτο που εδειξαν στο τρειλερ ηταν πολυ ομορφο.

    demon souls περιμενα να δω περισοτερα πραγματα. hitman, res evil δεν ειναι στην κατηγορια μου, δειχνουν ομορφα , ιδιως το 2ο.

    Γενικα
    ηδη ανεβηκαν τα 4κ βιντεο στο καναλι της σονι στο youtube.

    returnal, project athia, godfall δειχνουν ενδιαφερον, αλλα θελω να δω παραπανω πραγματα.

    hzd δεν ξερω ποσο ingame περιεχομενο ειδαμε, αυτο που εδειξαν ηταν πανεμορφο.


    γενικα το launch της νεας κονσολας δειχνει να ειναι το πιο πλουσιο, σε σχεση με τις προηγουμενες...ιδιως αν υπολογισουμε και ολα τα multiplatform που ετσι και αλλιως ξερουμε οτι ερχονται...

    Μου αρεσε που δεν εδειξαν καθολου το last of us και το ghost of tsushima σε ps5 εκδοσεις, δειχνει ποση εμπιστοσυνη εχουν στο καταλογο τους...

  4. #363
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Και εμενα μου αρεσε περισσοτερο η digital εκδοση, όμως δεν μου παει η καρδια να αγορασω κονσολα χωρις drive..



    Eιναι μεγαλυτερη απο το Ps4 pro..



  5. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    obione (12-06-2020)

  6. #364
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Όντως η digital είναι ακόμη πιο όμορφη.
    Προσωπικά δεν έχω καθόλου δίσκους παρά μόνο ψηφιακά. Αλλά σκέφτομαι το 4k bluray για ταινίες. Αλλά πραγματικά αν δώ ότι έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή θα παω για digital.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. #365
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Πάντως η κονσόλα από το σχήμα της, φαίνεται ότι σχεδιάστηκε για να κάθεται κάθετα.

    Το ερώτημα είναι αν θα βγουν stand για να κάθεται ξάπλα

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  8. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Slay (12-06-2020)

  9. #366
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ελπιζω να βγαινει σε μαυρο.

  10. #367
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ελπιζω να βγαινει σε μαυρο.
    Αυτό...



    Η κονσόλα πολύ αισθητική Ντουμπάϊ

  11. #368
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Horizon 2 & ratchet τα καλύτερα για μένα και από τα λίγα που φώναζαν next gen.

    Από εκεί και πέρα ευχαριστήθηκα που η Sony εξακολουθεί να σπρώχνει μια μεγάλη γκάμα από διαφορετικά παιχνίδια για όλα τα γούστα σε αντίθεση με MS.

  12. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    mihalis13 (12-06-2020)

  13. #369

    Default

    δε βλεπω λογο για να μη καθεται οριζοντια η κονσολα και πραγματικα αμφιβαλω οτι θα δινουν το stand για να καθεται ορθια στο απλο πακετο...

  14. The Following User Says Thank You to tomic20 For This Useful Post:

    AlexandrosQV (12-06-2020)

  15. #370
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    πάντως ψυγείο, απορροφητηρας, τοστιέρα και τουρκική τουαλέτα δεν δείχνει να είναι.
    Ολοι κουβά πήγαμε

  16. #371

  17. #372
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Αν κατάφερναν να βάλουν το bluray εκεί που είναι η μαύρη λωρίδα, θα ήταν σούπερ.

    Τώρα η digital έχει πιο νορμάλ κόψιμο, χωρίς να διαφέρει το δεξί μέρος από το αριστερό.



    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  18. #373
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Κάπως έτσι με την all digital που ξεκίνησε με το Xbox One περνάμε σε μια νέα εποχή, κάπως πιο αναίμακτα από ό,τι είχε προγραμματιστεί πριν 7 περίπου χρόνια με τις DRM στα retail βλακειες η MS. Κατά τα άλλα βέβαια υποθέτω ότι το retail θα συνεχίσει να υπάρχει ως έχει τώρα για μεταχειρισμένα, ανταλλαγές κλπ. Παιζει τα επόμενα μοντέλα (mid gen - pro) και φυσικά η επόμενη γενιά, να μην έχουν καθόλου οπτικό drive.

    Δεν ξέρω τι να κάνω... Είμαι παραδοσιακός τύπος, αλλά σταδιακά αναγνωρίζω το γεγονός ότι Less is more και όλα πια μπορούν να είναι ψηφιακά. Ο αντίθετα με τις πεποιθήσεις μου προβληματισμος αυτός προέκυψε, επειδή έβαφα το σπίτι πρόσφατα και αναρωτιόμουν τι στο καλό θέλω τόσα περιττά DVDs, δίσκους που λατρεύω αλλά δεν χρησιμοποιώ εδώ και δεκαετίες , Audio CDs (μια από τα ίδια) ακόμη και κονσολοπαιχνιδα (κυρίως past gens) και βιβλία και δυο βιβλιοθήκες κόμικς (λατρεύω το χαρτί) όταν μπορώ να τα έχω όλα στην τσέπη μου και έναν άδειο τοίχο με μια πελώρια τηλεόραση επάνω του και μια κονσόλα από κάτω και τίποτε άλλο;

    Το PS5 με τον οπτικό από κάτω και όχι από πάνω όταν είναι ξάπλα δεν φαίνεται πάντως τόσο χάλια. Χώρια που αν θέλω BC με τα του PS4, θα πρέπει να έχει drive καθως τα περισσότερα είναι σε retail μορφή. Δεν το περίμενα πάντως 2 εκδόσεις, αλλά δεν είχε δώσει μέχρι τώρα ενδείξεις για τέτοια στροφή η Sony.

    - - - Updated - - -

    Λογικά το stand θα είναι μέσα στο πακέτο γιατί αν εκτιμώ σωστά από όσα είδα, είναι κοινό, είτε για όρθια τοποθέτηση, είτε για την ξάπλα καθώς αν δείτε έχει το stand πάλι από κάτω της η κονσόλα. Αποφεύγουν να δείξουν την πλευρά που είναι το drive καθώς εκεί λογικά θα έχει κάποια εσοχή, υποδοχή, κάτι για το stand μιας και η πλευρα με το drive είναι από αυτά που είδα η κάτω πλευρά της κονσόλας (μετριαζοντας κάπως έτσι την οποία ασχήμια από αυτό το καρουμπαλο).

  19. #374
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Μαλλον οι δυο εκδοσεις εγιναν για να υπαρξει πιο ανθρωπινη τιμη. Μακαρι να ειμαι λαθος, αλλα το 599 για τη full εκδοση θα το φαμε στη μαπα, με 549-499 για τη digital.

  20. #375
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Κάνε τώρα μια ανακοίνωση για gameshare μέχρι 4 άτομα και να δεις πως ξεπουλάει η digital.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Gokussjin (12-06-2020)

  22. #376
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ενταξει ρε παιδιά δεν έχουν καμια ιδιαίτερη διαφορα οι δυο εκδοσεις. Και οι δυο κούκλες ειναι.
    Και πολυ σωστή κίνηση από την sony να βγάλει και μια πιο φθηνή κονσολα οπως λογικά θα είναι η digital με βάση ότι περιμενουμε από τον ανταγωνισμό.

  23. The Following User Says Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    mihalis13 (12-06-2020)

  24. #377

    Default

    Πάντως εγώ σαν νοσταλγός είμαι πεπεισμένος ότι δεν θα ξαναδώ το άλμα που βίωσαν τα μάτια μου στην μετάβαση από PS1 σε PS2. Τώρα το μεγαλύτερο άλμα θα είναι ο SSD (ήδη πήραμε μια γεύση με το ratchet), ο εκμηδενισμός των loading times (αν τον πετύχουν) και η πιο ζωντανή αλληλεπίδραση του παίχτη με τα τεκταινόμενα.

    Η Capcom btw σε δημιουργικό οίστρο και δεν θα ήταν υπερβολή να την χαρακτηρίσουμε ND της Ιαπωνίας. Εκεί που όλοι πάνε σε πιο open world μονοπάτια παρουσιάζει με το village κάτι φαινομενικά πιο linear. Έχουν κάνα 3αρι χρόνια που κάνουν με τα παιχνίδια τους ρεκόρ εσόδων το ένα μετά το άλλο.

  25. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    AlexandrosQV (12-06-2020)

  26. #378
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αρκετά ικανοποιημένος από την παρουσίαση. Είδα και πολλά παιχνίδια που μου άρεσαν και ήδη έχουν μπει στην wishlist. Πολλά και διαφορετικά είδη που καλύπτουν όλα τα γούστα.
    Και είδαμε και next gen υλικό (Horizon και Ratchet).
    Προσωπικά θα ήθελα το GT7 να ήταν launch τίτλος.. το ότι δεν είδα ημερομηνία με κάνει να ανησυχώ λίγο για ποσό σύντομα παίζει να το δούμε...


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Spoiler!

  27. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    obione (12-06-2020),panos74gr (12-06-2020)

  28. #379

    Default [ΕVENT] PS5 - The Future of Gaming [11/6]

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Κάνε τώρα μια ανακοίνωση για gameshare μέχρι 4 άτομα και να δεις πως ξεπουλάει η digital.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

    Πριν: https://www.wired.com/2006/10/sonys-...-free-for-all/

    "Sony announced that players who download games from PlayStation's online shop can share them on up to five other PS3 machines."
    Μετά: https://blog.playstation.com/archive...ation-network/

    "PS3: Users will be able to play the game on up to 2 activated PS3 systems."
    5 primary activations (PS3 launch)
    2 primary activations (PS3 2011)
    1 primary activation + 1 secondary alwaysonline (PS4)
    PS5 (???)

    Μην περιμένεις αύξηση στα 4, μείωση έχουμε σε βάθος χρόνου όσο εδραιώνεται το online/PSN. Το καρτέλ των 3ων έχει ακριβώς το ίδιο gamesharing scheme (1 primary + 1 secondary always-online).
    Last edited by DJTaurus; 12-06-2020 at 02:44.

  29. #380
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Τώρα που ξαναβλέπω το τρειλερ του HZD αρχίζω να αλλάζω την αρχική μου γνωμη.
    Ναι είναι πραγματικα nextgen αυτο που βλεπω και υπαρχει ξεκαθαρη διαφορα με το πρωτο. Πανεμορφο!! Και αυτή η μουσική, η φωνή της Alloy...
    Επίσης το Kena ειναι εξαιρετικα ομορφο, σαν μια Disney παραγωγη με υπέροχα φουλ στο χρώμα γραφικα.
    Last edited by kostasb13; 12-06-2020 at 03:06.

  30. The Following User Says Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    panos74gr (12-06-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •