Page 22 of 24 FirstFirst ... 1218192021222324 LastLast
Results 421 to 440 of 468

Thread: PS5 - The Future of Gaming [11/6]

  1. #421
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Εαν βάλει το μπλε φως να ειναι προγραμματιζόμενο και να μπορει να παιξει σε full RGB , θα φύγει σαν ζεστό ψωμάκι στους Millenials. Αν και ακόμα και έτσι πιστευω ότι δινει την αισθηση σοβαρου gaming device.
    Όχι άλλα RGB σας παρακαλώ. Τα PC έχουν γίνει τσίρκο με όλες αυτές τις σαχλαμάρες. Ας μην τα υιοθετήσουμε και στις κονσόλες.
    Last edited by WolfRathmA; 12-06-2020 at 17:24.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Error Flynn (12-06-2020)

  3. #422
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Πανεμορφη η κονσολα αλλα υπερβολικα μεγαλη αν ισχυουν αυτα τα συγκριτικα.
    Μιλαμε για κουμουτσα.


  4. #423
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Πανεμορφη η κονσολα αλλα υπερβολικα μεγαλη αν ισχυουν αυτα τα συγκριτικα.
    Μιλαμε για κουμουτσα.
    Το συστημα ψυξης(πρεπει να ειναι τερας πραγματικα)


  5. #424

    Default

    Δεν εχω δει προηγούμενα Σχολια λόγω φόρτου εργασίας ενω την κονσόλα την ειδα μολις τωρα.
    Στην κυριολεξία κακάσχημη και αχώνευτη . Α πα πα


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #425
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Όχι άλλα RGB σας παρακαλώ. Τα PC έχουν γίνει τσίρκο με όλες αυτές τις σαχλαμάρες. Ας μην τα υιοθετήσουμε και στις κονσόλες.
    Ναι αλλά αυτό είναι η μόδα. Οπότε γιατί να μην δώσει την επιλογή?

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. #426
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Attachment 12187


    Νομίζω ότι η νέα κονσόλα θα είναι το τέλειο συμπλήρωμα του αγαπημένου μας PS4:
    Spoiler!
    εκλαψα

    - - - Updated - - -

    Κατά γενική ομολογία πάντως στο ίντερνετ υπαρχουν περισσότερα θετικά σχόλια για το πώς μοιαζει η κονσόλα παρα αρνητικά. Αυτό είναι πολύ μεγάλο plus για τη Sony μέχρι στιγμής.
    Ακόμα και για την παρουσίαση παιχνιδιών ισχυει το ιδιο αν και είδαμε λιγα πράγματα.

  8. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    Slay (12-06-2020)

  9. #427

    Default

    Παντως ακούγονται παντού φήμες για εξωφρενικά υψηλή τιμή.Δεν τολμώ να αναφέρω τα νούμερα που διαβάζω και που ανακυκλώνονται στο ιντερνετ


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #428
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Παντως ακούγονται παντού φήμες για εξωφρενικά υψηλή τιμή.Δεν τολμώ να αναφέρω τα νούμερα που διαβάζω και που ανακυκλώνονται στο ιντερνετ


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    H τιμή στην πορεία θα πέσει, να μπεί hardware όμως στο μηχάνημα δεν πρόκεται. Άρα ας είναι καλό και ας κοστίζει όσο πρέπει / χρειάζεται.

  11. #429
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  12. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    obione (13-06-2020)

  13. #430
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,681
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    1 ώρα και 20 λεπτά;

    Σώπα ρε DF, χαλάρωσε λίγο την άσκοπη φλυαρία.

    Με τι καρδιά να σου κάνει κάποιος κλικ; 1 ώρα και 20 λεπτά; 2 καφέδες/4 ποτά/6 σουβλάκια δηλαδή;

  14. #431
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Μεταφέρθηκαν όλα τα άσχετα με το θέμα μηνύματα στο θέμα του The Last of Us 2

  15. #432
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Ξεχάστηκα...

    Το παρόν θέμα αφορά κυρίως την παρουσίαση σαν σύνολο. Ναι έχει γίνει ένας μικρός πανικός με την κονσόλα αλλά για να αποφευχθεί συνέχεια του, ας σχολιάζουμε εδώ πλέον μόνο την εκδήλωση, το κάθε παιχνίδι στο θέμα που το αφορά και έχει ήδη ανοιχθεί στο φόρουμ, ενώ για τα της κονσόλας υπάρχει νέο θέμα στο λινκ που ακολουθεί, αν και ενδέχεται να συγχωνευτεί τελικώς με το ήδη υφιστάμενο με τα νέα ειδήσεις κλπ που είχαμε ήδη στο φόρουμ. Θα δείξει...

    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...599#post677599

  16. #433
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,681
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αποσπασματικά που είδα το βίντεο του DF (γιατί όντως φλυαρούν αχρείαστα ΠΑΡΑ πολύ).......άκουσα κάποιες φορές την φράση "cross gen" για μερικούς τίτλους.

    Όπως επίσης άκουσα και χαμηλότερες αναλύσεις από 4Κ (αναφέρουν τα νούμερα).

    Ιδιαίτερα όσο αφορά το Sackboy, αν θυμάμαι σωστά είπαν ότι είναι κάπου 2688x1512 σε ανάλυση για να καταφέρει RT και κυρίως 60 fps.

    Για να είμαι ειλικρινής, με εξαίρεση το Ratchet, όλα τα παιχνίδια είναι φτιαγμένα με την "τωρινή λογική" ανάπτυξης παιχνιδιών.

    Το Ratchet όμως έχει next-gen λογική ανάπτυξης (είναι πασιφανές νομίζω).
    Επίσης, όσο αφορά το Ratchet είπαν στο παραπάνω βίντεο "ο τάδε (δεν θυμάμαι ποιος) από την Insomniac δήλωσε πως όλες οι αντανακλάσεις στον Clank είναι full raytraced".
    Τέλος, πάλι όσο αφορά το Ratchet, είναι 3840x2160 (native 4K δηλαδή) στα 30 fps.........και συζητούσαν (οι τύποι του DF) ότι υπάρχουν περισσότερες full RT αντανακλάσεις στο παιχνίδι (πατώματα κλπ), αλλά ακόμα δεν είναι σίγουροι να εστιάσουν ποια είναι τα σημεία που εφαρμόζεται RT.


    ΥΓ: Ουπς, μόλις πόσταρα το παρόν, διάβασα το 2ο ποστ του Νεκτάριου. Οπότε το ποστ μου αν και μιλάει γενικά για το DF βίντεο, στο τέλος εστιάζω στο Ράτσετ, συνεπώς δεν ξέρω αν το ποστ μου ανήκει εδώ ή στο θρεντ για το Ράτσετ!

  17. #434
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Πες ότι μιλάει για την παρουσίαση γενικά, ας το αφήσουμε εδώ για την ώρα. Δεν ξέρω και τι λέει το βίντεο του DF, αν κρίνεις ότι είναι άσχετο με το θέμα και ταιριάζει αλλού καλύτερα, απλά το λες και το μεταφέρουμε, κανένα πρόβλημα.

  18. #435
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,681
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Είδα ο μ@λάκας το βίντεο του DF (μάλλον έψαχνα ευκαιρία για να καπνίσω 5-6 τσιγάρα απανωτά λολ).

    Κάααααπως μιλάνε για τα παιχνίδια του βίντεο, αλλά συχνά-πυκνά το γυρνάνε σε περί ανέμων και υδάτων, μετά αρχίζουν και λένε τα δικά τους (γενικώς και αορίστως) που είναι παντελώς άσχετα με την παρουσίαση που παίζει στο background. Που και που έχουμε γελάκια με κρύα αστειάκια (nerd humor), που και που έχουμε......στοχασμούς για το μέλλον (λολ).

    Βασικά είναι σα να έχουν ξεχάσει ότι κάνουν σπικάζ στο βίντεο της παρουσίασης μετά από κάποιο σημείο και αρχίζουν να πιάνουν κουβέντα μεταξύ τους (μέχρι και για το CD-i της Phillips μιλάνε, δηλαδή ότι να 'ναι!).

    Δεν ξέρω τι να κάνετε παιδιά, ειλικρινά. Κι εγώ αν ήμουν στην θέση σας δεν ξέρω που θα τοποθετούσα το βίντεο του DF. Δεν είναι ιδιαίτερα ενημερωτικό, είναι φλύαρο άνευ λόγου, σε αρκετά σημεία είναι οφφτοπικ (όσο αφορά την PS5 παρουσίαση) και γενικώς......δεν ξέρω αν θα το έσβηνα από το παρόν θρεντ. Ίσως να το μετέφερα στα "γενικότερα νέα περί videogames".

  19. #436
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Mια χαρά είναι εδώ, για το PS5 event λένε, ούτως ή άλλως κάποια στιγμή από βδομάδα θα το κλειδώσουμε το thread,
    δεν έχει λόγο ύπαρξης πλέον, το είδαμε, τα συζητήσαμε και ανοίξαμε και καμμιά 30αριά καινούρια θέματα για παιχνίδια, κονσόλες, περιφερειακά κλπ

  20. #437
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,681
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ε, δεν λένε και ΤΟΣΟ για το PS5 event. Λένε στην πολύ αρχή, μετά μιλάνε μερικά δευτερόλεπτα για το κάθε παιχνίδι και μετά το γυρνάνε στην προσωπική τους συζήτηση. Αυτό επαναλαμβάνεται συνεχώς.

    Πιο πολύ μου φαίνεται ότι το DF έφτιαξε το βίντεο για να πάρει επισκέψεις και όχι γιατί είχαν κάτι ουσιαστικά να πουν, πόσο μάλλον σχολιάσουν.

  21. #438
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Για μας που είμαστε παραλία και βλέπουμε από το κινητό, υπάρχει κάνα λινκ που με κάπως συνεντικο/συγκεντρωτικο τρόπο λέει τι μάθαμε για την κονσόλα? Thanks προκαταβολικά!



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  22. #439
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,681
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν λέει απολύτως τίποτα για την κονσόλα per se.

    Φλυαρία για τα παιχνίδια χωρίς αξιόλογες πληροφορίες του στυλ "αυτόν τον τίτλο τον είχαμε δει πέρυσι στην τάδε έκθεση και τώρα που το ξαναβλέπουμε έχει βελτιωθεί πολύ", "αυτός ο τίτλος μετρήσαμε τάδε ανάλυση εικόνας", "ο τίτλος αυτός φαίνεται να κάνει καλή χρήση φωτισμών".....και ΠΑΡΑ πολύ άσκοπη φλυαρία μεταξύ τους (πολλές φορές άσχετη με τη Σονυ παρουσίαση) σα να πίνουν καφεδάκι μεταξύ τους.

    Αν περιμένεις πραγματικές πληροφορίες για το PS5, δυστυχώς ατύχησες.

    Στη παραλία κρατάτε αποστάσεις ή είστε τίποτα θαρραλέοι και είστε ο ένας πάνω στον άλλον;

  23. #440
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εδώ το γέλιο είναι ότι όλοι ξεκίνησαν κάνουν λίστα με άτομα που ενδιαφέρονται να αγορασουν ps5 όλα τα μαγαζιά χωρίς να υπάρχει τιμή σε λίγο θα μας ζητήσουν κ προκαταβολή μέχρι να ακούσουμε τιμή, ότι να ναι δλδ χωρίς να ξέρουμε πάμε να αγοράσουμε.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •