Page 9 of 24 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast
Results 161 to 180 of 468

Thread: PS5 - The Future of Gaming [11/6]

  1. #161

    Default

    πωπω καταρα ρε φιλε αυτο το ps5,αντε να δουμε ποτε...

  2. #162
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    7 Απριλίου η Αμερική μετρούσε 12000 νεκρούς από τον ιό, αλλά το χειριστήριο το ποσταρε.

    Anyway, προφανώς υπάρχουν σημαντικότερα πράγματα και γεγονότα, αλλά αυτή η δηθενιλα είναι άλλο πράγμα...

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    Μα.........άλλο νεκροί από έναν "αόρατο εχθρό" (ιός) και άλλο από αστυνομικούς ένας μαύρος.

    Big Deal για το Αμέρικα!

    Τι να λέμε ρε παιδιά.

    Η υποκρισία είναι UBER LEVEL.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    djpar (02-06-2020),DJTaurus (02-06-2020)

  4. #163
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Παντως ειναι εντελως διαφορετικα φαινομενα. Το ενα ειναι κοινωνικο, το αλλο εχει να κανει με την υγεια.
    .

  5. #164
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αν τα πράγματα παραμείνουν ως έχουν με τα προγραμματισμένα gaming events. Τελευταία εβδομάδα του Ιουνίου την βλέπω να πηγαίνει η παρουσίαση του ps5

    Την επόμενη έχει παρουσίαση η ea και το cyberpunk, η sony πιστεύω δεν θα ήθελε να χωθεί εκεί και δεν θα το ήθελαν ούτε αυτές οι δυο. Την μεθεπόμενη είναι η κυκλοφορία του last of us, που κι εκεί δεν νομίζω ότι θα ήθελε η sony να τραβήξει βλέμματα από την κυκλοφορία του. Οπότε μένει μόνο η τελευταία εβδομάδα του μήνα ελεύθερη

  6. #165
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγώ βλέπω να το κάνει παρέα με την MS τον Ιούλιο.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  7. #166
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Μάλλον μας τρολάρει ο Yoshida,
    δεν γίνεται να μην γνωρίζει ότι μετά το firmware update 7.51 δεν μπορείς να κάνεις sign in στο PS4 YouTube app.
    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Aν δουλεύει σε σένα είσαι ο μοναδικός στον κόσμο, ούτε από την Google δεν μπορούν να βρουν που είναι το πρόβλημα και από την Sony ούτε φωνή ούτε ακρόαση.
    Το τελευταίο update από την Google: Update: The fix for the PS4 login issue is taking longer than expected - rest assured our teams are still on it!
    https://support.google.com/youtube/t...49846715?hl=en

    Προσωπικά το έχω ψάξει όσο δεν πάει γιατί και streamάρω και ανεβάζω βιντεάκια σε σχεδόν καθημερινή βάση, έχει καταντήσει αηδία η όλη κατάσταση,
    πριν λίγο πήγα να δω κανένα βιντεάκι με τις διαδηλώσεις στην Αμερική και μου λέει να κάνω sign in γιατί το περιεχόμενο είναι για πάνω από 18 χρονών,
    όσες φορές κι αν προσπαθήσω συνέχεια το ίδιο error NP-37602-8.
    Η πλάκα είναι ότι όταν ήμουν 18 δεν υπήρχε η Google
    Οχι εντελώς off topic αφού αρκετοί από εμάς χρησιμοποιούν το YouTube app για να βλέπουν τα events.
    Eπιτέλους αρχίζουν και ξυπνάνε σιγά σιγά κάποιες μεγάλες ιστοσελίδες και να παίρνει διαστάσεις το θέμα,
    οι λύσεις βέβαια που προτείνουν είναι για γέλια, για ποιον λόγο να ξοδεύω την μπαταρία του κινητού μου αφού θα παρακολουθώ στο PS4.
    What Is YouTube Error NP-37602-8 on PS4 and How Can You Fix It?

    Γνώμη μου που δεν το διαβάζω πουθενά αυτό είναι ότι φταίει το firmware update 7.51
    η εφαρμογή δεν είχε κάποιο update, μόνο η κονσόλα, οπότε αυτό που άλλαξε χάλασε κάτι που δούλευε σωστά.

  8. #167
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default [ΕVENT] PS5 - The Future of Gaming [Ημερομηνία TBA]

    Εγω βλεπω ακυρωση επ αοριστον. Αν υπηρχε προθεση για αμεσο reschedule θα ειχε διαφορετικο wording η ανακοινωση.


  9. #168
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Ετοιμο το έχουν, μόλις ομαλοποιηθεί η κατάσταση (και αφού το ψιλοδιαφημίσουν πάλι με social media, TV κλπ) θα το προβάλουν.

  10. #169
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Οχι εντελώς off topic αφού αρκετοί από εμάς χρησιμοποιούν το YouTube app για να βλέπουν τα events.
    Eπιτέλους αρχίζουν και ξυπνάνε σιγά σιγά κάποιες μεγάλες ιστοσελίδες και να παίρνει διαστάσεις το θέμα[...]

    Οδυσσέα επειδή κι εγώ είχα σκοπό να δω το event στην TV μου μέσω PS4 και YouTube app (προτιμώ το app καθώς προσφέρει 1080p επιλογή, ενώ αν χρησιμοποιήσεις τον PS4 Web browser και μπεις youtube.com σου προσφέρει μέχρι 720p)..............δεν έχω καταλάβει ποιο είναι το πρόβλημα που έχει προκύψει.

    Κάτι για sign-in διάβασα........αλλά πιο πολύ με μπέρδεψε παρά μου έδωσε να καταλάβω.

    Για να δεις οποιοδήποτε βίντεο (στο app) δεν απαιτείται να έχεις κάνει sing-in στην Google. (το ξέρω γιατί έχω δει ΠΑΡΑ πολλούς επίσημους, από P. Digital εννοώ, αγώνες GT Sport)

    Οπότε, ναι, χαχα, μπερδεύτηκα.

    Αν δεν σου κάνει κόπο εξήγησέ μου λεπτομερώς (μην βαριέσαι ρε να γράψεις! λολ) ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα που έχει προκύψει με το YouTube app!

  11. #170
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Εγω βλεπω ακυρωση επ αοριστον. Αν υπηρχε προθεση για αμεσο reschedule θα ειχε διαφορετικο wording η ανακοινωση.
    Ε περιμένουν να δουν πως θα πάει η κατάσταση στην Αμερική. Αν έλεγε πχ 11 του μήνα και τελικά ακόμα είχαμε διαμαρτυρίες θα έκανε πάλι αναβολή;
    Οπότε περιμένει να ηρεμήσει η κατάσταση και τότε θα ανακοινώσει εκ νέου το event.
    Spoiler!

  12. #171
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Και η ΕΑ ακύρωσε την παρουσίαση του Madden.
    Όπως και η Google ακύρωσε ένα android event.

    Γενικώς, πέφτουν ακυρώσεις.

    Και γενικώς Τραμπ-άρουν αβέρτα στο Αμέρικα. (κυβέρνηση εννοώ)

  13. #172
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Έχει απόλυτο -επιχειρηματικό- νόημα!

    Διάβασε το προηγούμενο ποστ μου και θα καταλάβεις.

    ΟΤΙ κάνουν οι εταιρείες είναι ζυγισμένο και μελετημένο για το δικό τους κέρδος ή/και αποφυγή χασούρας.

    Δεν συζητάμε κάτι καινούριο.
    Επί δεκαετίες γνωστά πράματα!
    Αν και ισχύει αυτό που λες, οι Ιάπωνες δεν θα βάλουν το κέρδος πάνω από όλα με κάθε κόστος όπως κάνουν οι Αμερικάνοι. Γι'αυτό το λόγο οι περιπτώσεις εξαγοράς ιαπωνικής εταιρίας από αμερικανική είναι ελάχιστες.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  14. #173
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αν εννοείς "Ιάπωνες = Sony", έχω την αίσθηση/πεποίθηση ότι η παλιά, γνωστή μας και ιαπωνική Sony αποτελεί παρελθόν κάποια χρόνια τώρα.

    Αν δεν εννοείς τη Σονυ, τότε σόρρυ.

    Πάντως, στις εργασιακές συνθήκες οι Ιάπωνες είναι πολύ πιο σκληροί απ' ότι οι Αμερικάνοι. Βέβαια μιλάω για μέχρι τα 80ς, βαριά-βαριά 90ς. Και το έριχναν στη βάση του "honor" (τιμής), πχ. είσαι άρρωστος; Ναι, οκ, μπορείς να πάρεις άδεια, αλλά αυτό είναι ανέντιμο προς την εταιρεία = έχεις "ηθική υποχρέωση να φτύσεις αίμα για την εταιρεία". Αν δεν το κάνεις, που ναι έχεις το δικαίωμα, να αναμένεις κατόπιν να σου ζητήσουμε παραίτηση.

    Τεσπα, βγαίνουμε πολύ οφφτοπικ.

    Το θέμα είναι ότι οι Αμερικάνοι μαλακίζονται (όχι ότι κακώς λαμβάνουν χώρα όσα γίνονται, αλλά μαλακίζονται = ότι έχουν γίνει μπάχαλο) και την πληρώνουμε όλοι εμείς.

    Να πω και ένα τελευταίο:

    Συρία, Αίγυπτος, γενικώς όλες αυτές οι περιοχές χύνεται τρελό αίμα. Διώξεις, δολοφονίες (μαζικές και μη), μετανάστες, δράμα της ανθρωπιάς.
    Καμία εταιρεία δεν ανέβαλε τίποτα.
    Ίσως επειδή αυτοί οι λαοί δεν έχουν το απαιτούμενο βαλάντιο για τα προϊόντα τους = όλα καλώς, δεν χρειάζεται να αναβάλλουμε τίποτις.

    (ελπίζω να καταλαβαίνετε τι καυτηριάζω: την εταιρική υποκρισία ή αλλιώς δήθεν code of ethics)
    Last edited by Lefteris_X; 02-06-2020 at 17:06.

  15. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (02-06-2020)

  16. #174
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Αν εννοείς "Ιάπωνες = Sony", έχω την αίσθηση/πεποίθηση ότι η παλιά, γνωστή μας και ιαπωνική Sony αποτελεί παρελθόν κάποια χρόνια τώρα.
    Εννοω γενικά σαν λαό και σαν corporate culture, και γιαυτό το λόγο δεν θα δεχτουν και εξαγορα εαν δεν ειναι ο αγοραστής παρόμοιας φιλοσοφίας, ακόμα και εαν η εταιρία αντιμετωπίζει οικονομικά προβλήματα. Επίσης δεν νομίζω ότι ακόμα και η Sony ξεφεύγει πολύ απο αυτή την κουλτούρα



    Ναι, οκ, μπορείς να πάρεις άδεια, αλλά αυτό είναι ανέντιμο προς την εταιρεία = έχεις "ηθική υποχρέωση να φτύσεις αίμα για την εταιρεία". Αν δεν το κάνεις, που ναι έχεις το δικαίωμα, να αναμένεις κατόπιν να σου ζητήσουμε παραίτηση.
    ειναι και αυτό μέρος της κουλτούρας τους η εργασιομανία.

    Τεσπα, βγαίνουμε πολύ οφφτοπικ.
    εχεις δίκιο το κλεινω εδω.

  17. #175
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Σλαυ πάνω-κάτω συμφωνώ με όσα είπες.

  18. #176

  19. #177
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Λευτέρη, εκτός ότι δεν μπορείς να έχεις υπενθυμίσεις για events κλπ που μας τρολάρει ο Yoshida
    υπάρχει κι ένα μεγαλύτερο πρόβλημα, δεν μπορείς να δεις τα age restricted videos.

  20. #178

  21. #179
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εάν ακυρωθεί το event στην -φημολογούμενη- 12η του μηνός γιατί τα riots συνεχίζονται.....

    .........τότε παιδιά ΧΕΣΕ ΜΕΣΑ, θα έχουμε πολύ σοβαρότερα θέματα καθώς οι ΗΠΑ θα έχουν ήδη κλείσει 15 μέρες χάους.

    Και με τον Τραμπ-άκουλα για πρόεδρο, όλα είναι πιθανά.

    Πας να γράψεις για κάτι και τσουπ πριν εβδομάδες αναφερόμασταν στον ιό, τώρα στον χαμό των ΗΠΑ.
    Υπηρεσίες ρίχνουν μαύρο (μουσικές υπηρεσίες πχ.), σελίδες δεν ανεβάζουν άρθρα για σήμερα (πχ όλος ο όμιλος και οι σελίδες του, ανάμεσα σε αυτές DF, Eurogamer, USgamer κλπ), γενικώς έχει επικρατήσει ένα μπάχαλο.

    Και μην ξεχνάμε κιόλας τον ιό ε; Χιλιάδες άτομα στους δρόμους, ο ένας πάνω στον άλλον.
    Λε κωλ οι καταστάσεις που ζούμε.

    Πάλι βγήκα οφφτοπικ και ζητώ συγνώμη, αλλά με όλα αυτά τα γεγονότα τα πάντα έχουν γίνει μπέρδεμα.

  22. #180
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Eντάξει, τώρα μπορεί να ανακοινωθεί το event, έφτιαξε το YouTube app

  23. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Leon_DiZ (06-06-2020)

Page 9 of 24 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •