Page 3 of 24 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 41 to 60 of 468

Thread: PS5 - The Future of Gaming [11/6]

  1. #41
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Αν και έχει ακουστεί για αγορά της Remedy απο την Sony, κάποιοι λένε οτι αφορά παιχνίδι της Sega. Υπογραμίζω ότι τα παραπάνω ειναι φήμες, και οι πηγές τους δεν είναι κάποιοι αξιόπιστοι δημοσιογράφοι.


  2. #42
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Αν και έχει ακουστεί για αγορά της Remedy απο την Sony, κάποιοι λένε οτι αφορά παιχνίδι της Sega. Υπογραμίζω ότι τα παραπάνω ειναι φήμες, και οι πηγές τους δεν είναι κάποιοι αξιόπιστοι δημοσιογράφοι.
    Δεν με χαλάει κ τις Sega αυτή είναι μάστερ στα arcade games μόνο μην δούμε κανέναν sonic πάλι

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  3. #43
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Αν και έχει ακουστεί για αγορά της Remedy απο την Sony, κάποιοι λένε οτι αφορά παιχνίδι της Sega. Υπογραμίζω ότι τα παραπάνω ειναι φήμες, και οι πηγές τους δεν είναι κάποιοι αξιόπιστοι δημοσιογράφοι.
    Αυτό για τη Sega αξιόπιστο είναι, από Ιάπωνα δημοσιογράφο είναι και θα το μαθουμε την ημέρα του event.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #44
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Το eco Dolphin που είχαν πει για το ps4 κυκλοφόρησε σε VR;

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  5. #45
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Ένα βαρβάτο House of the Dead δεν θα με χαλούσε καθόλου.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #46
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Δεν με χαλάει κ τις Sega αυτή είναι μάστερ στα arcade games μόνο μην δούμε κανέναν sonic πάλι
    Εαν ειναι το Sonic ειναι μάλλον Huge, όχι για εμας, αλλα για την Sony που θα προσελκλυσει κοινό μικρών ηλικιων.

  7. #47
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Δεν κολλαει να παει να βγαλει συνεχεια ενος βιντεοπαιχνιφδιου που δεν υπαρχει διαθεσιμο στο PS. Μακαρι αλλωστε να ειναι νεο ΙΡ.
    Νομίζω τα δικαιώματα του παιχνιδιού τα έχει η Remedy, οπότε μπορεί να βγάλει και το πρώτο σαν remaster και να το δίνει δώρο με το 2.
    Αν και κάτι παίζει με epic και Remedy οπότε δεν ξέρω κατά πόσο σκοπεύει να βγάλει παιχνίδια και στις κονσόλες...
    Spoiler!

  8. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (30-05-2020)

  9. #48
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Προσωπικές επιθυμίες.

    Νέο OutRun, νέο SEGA Rally, νέο Daytona, νέο Power Drift, νέο Scud Race, νέο Golden Axe και διάφορα άλλα.

    Αδιάφορα: νέο Panzer Dragoon, νέο Phantasy Star, νέο Shenmue, νέο Sonic.

  10. #49
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Νομίζω τα δικαιώματα του παιχνιδιού τα έχει η Remedy, οπότε μπορεί να βγάλει και το πρώτο σαν remaster και να το δίνει δώρο με το 2.
    Αν και κάτι παίζει με epic και Remedy οπότε δεν ξέρω κατά πόσο σκοπεύει να βγάλει παιχνίδια και στις κονσόλες...
    Η φάση κ εγώ μετά που το ξανασκέφτομαι δύσκολο να βγάλει αποκλειστικό αυτή η εταιρεία γιατί να μην πουλήσει σε όλους, ενώ με Sega μπορεί να βγει ποιο εύκολα ένα αποκλειστικό λέω εγώ τώρα.
    Η bungie μπορεί να βγάλει κ ετοιμάζει κιόλας κάτι άλλα μάλλον για όλους κ αυτή, αλλά καμία φορά δεν ξέρεις

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 30-05-2020 at 13:21.

    xbox:Christoforo7s

  11. #50
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Προσωπικές επιθυμίες.

    Νέο OutRun, νέο SEGA Rally, νέο Daytona, νέο Power Drift, νέο Scud Race, νέο Golden Axe και διάφορα άλλα.

    Αδιάφορα: νέο Panzer Dragoon, νέο Phantasy Star, νέο Shenmue, νέο Sonic.
    Νέο golden axe... Νέο golden axe γιατί αν είναι σαν το νέο streets of rage θα φύγει και αυτό day 1

  12. #51
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Το μονο που μπορει να σταθει ευκολα σημερα σαν remake ειναι το Panzer Dragoon Saga για μενα. Το Shenmue ηταν κορυφη/επαναστατικο, αλλα για την εποχη του.

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Εαν ειναι το Sonic ειναι μάλλον Huge, όχι για εμας, αλλα για την Sony που θα προσελκλυσει κοινό μικρών ηλικιων.
    Στο Dreams πρεπει να εχουν φτιαξει 100δες sonic, τα οποια παιζουν το ιδιο με τις κανονικες εκδοσεις που ειναι εκει εξω, γιατι καποιοι εχουν δημιουργησει μερικους sonic χαρακτηρες με αnimations ετοιμους, τους παιρνουν και φτιαχνουν τα υπολοιπα. Eπισης το sonic εχει φανει οτι δεν εχει μελλον σε 3D.
    .

  13. #52
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Το Sonic δεν είχε παρελθόν, δεν έχει παρόν, ούτε μέλλον σε 3D. Να δω πότε θα το καταλάβει η SEGA αυτό καθώς ήδη δεν έχει πειστεί από 25 συνεχόμενα χρόνια 3D αποτυχιών.

    Το δε Panzer, οκ είναι θέμα γούστου, προσωπικά με είχε αφήσει αδιάφορο όταν το πρωτοείδα στο Saturn (japanese) day 1 όταν είχε κυκλοφορήσει. Ούτε καν η συνέχειά του στο Xbox.

    Τα παιχνίδια όμως που ανάφερα ήταν και παραμένουν παιχνίδια-σταθμοί όχι μόνο στην πορεία της SEGA αλλά γενικότερα στα arcade παιχνίδια. Πολλοί τα μιμήθηκαν, κανείς δεν τα ξεπέρασε.

    Και απ' ότι φαίνεται μόνο η SEGA μπορεί/ξέρει να φτιάξει τις συνέχειές τους. Για παράδειγμα, βγήκε το Outrun πίσω στο 1986, μετά από 2 χρόνια βγήκε το Turbo OutRun (μέτριο σε σχέση με το απίστευτο πρώτο) και μετά από λίγα χρόνια (1992-3 νομίζω) βγήκε το OutRunners (ακόμα χειρότερο από το δεύτερο). Περνούν χρόοοοονια κι εκεί που έχει ξεχαστεί εντελώς το OutRun (καθότι 2D με τεχνολογία Super Scaler).......η SEGA βγάζει το υπερ-τέλειο OutRun 2002 (μεταγενέστερες εκδόσεις SP, Coast to Coast, 2005) και σπάει τα ταμεία!

    Για να μην πω περί SEGA Rally και Daytona.
    Ή για το Power Drift (που έπαιζα και η καμπίνα με γύριζε 45 μοίρες δεξιά-αριστερά) με τα άλματά του κλπ. (πρωτοποριακό)

    Τεσπα, πιστεύω ότι ένα αυθεντικό arcade από την μαεστρίνα SEGA λείπει από την αγορά. Του φούστη έχει πολλά παρατημένα franchises.

  14. #53
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ενταξει τα sonic 2D εσπερναν. Πολυ καλα. Ακομα και τωρα οταν πανε σε 2D(οπως με το Sonic mania), βαθμολογουνται πολυ καλα γιατι το αξιζουν. Τα 3D εκτος απο τα 2 του dreamcast που ηταν αρτκετα καλα ειναι χαλια. Δεν ταιριαζει το 3D στα Sonic.

    Οσον αφορα τα panzer, το Saga το εχεις παιξει? epic, για μενα καλυτερο απο το FF7 η εστω μου αρεσε περισσοτερο εκεινη την εποχη. Αν μπορεσει να γινει remake της προκοπης μπορει να γινει και το καλυτερο παιχνιδι μου εβερ. Ειχε ατμοσφαιρα Ueda πριν τον Ueda, συστημα μαχης εξαιρετικο, story, γραφικα, μουσικη. Ηταν φανταστικο. Αν και μικρο.
    Τα panzer shooters οκ, σημερα δεν εχουν και πολυ νοημα. Αλλα ουτε τοτε ημουν Ο φαν. Arcade φαση.

    Το Sega Rally οταν το ειχα παιξει σε arcade ειχα παθει πλακιτσα(το ειχα παρει και στο Saturn οταν βγηκε), οχι τοσο το Daytona. Και τα αλλα δεν με τρελαναν ειναι η αληθεια. Το δευτερο Sega Rally δεν μου αρεσε.

    Η Sony παντως πρεπει να καλυψει το κενο του sim-arcade που υπαρχει πλεον μετα το κλεισιμο της Evolution. Δεν νομιζω καποιο απο τα παραπανω να μπορει να καλυψει αυτο το κενο. Αλλωστε υπαρχει ελλειψη ομαδας, οχι ελλειψη ip τιτλου(εχει driveclub, motorstorm). H Sega αληθεια βγαζει ραλακια πλεον?
    .

  15. #54
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Προσωπικές επιθυμίες.

    Νέο OutRun, νέο SEGA Rally, νέο Daytona, νέο Power Drift, νέο Scud Race, νέο Golden Axe και διάφορα άλλα.

    Αδιάφορα: νέο Panzer Dragoon, νέο Phantasy Star, νέο Shenmue, νέο Sonic.
    Και ενα afterburner(μεσα σε αυτη την λιστα παρακαλω)

  16. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    Lefteris_X (30-05-2020)

  17. #55
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δίνω στον εαυτό μου κόκκινη κάρτα και αυτο-αποβάλλομαι!

    Απαράδεκτος είμαι, πως μου διέφυγε;

    Είχα ΛΙΩΣΕΙ το AfterBurber II στα coin-op (και στους υπολογιστές, αλλά ήταν άθλιο)......και μετά από δεκαετίες αγόρασα σε digital μορφή το AfterBurner Climax στο PS3 που ήταν ΠΑΝΔΑΙΣΙΑ.

    Again: λείπουν τέτοια arcade επιτεύγματα από το σημερινό gaming τοπίο. Ποικιλία ρε γμτ, κάτι άγνωστο. (και δεν εννοώ indie. Θέλω arcade AAA από SEGA/Konami/Taito/Namco κλπ)


    Sorry για το οφφτοπικ!

  18. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    spartan (30-05-2020)

  19. #56
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Δίνω στον εαυτό μου κόκκινη κάρτα και αυτο-αποβάλλομαι!

    Απαράδεκτος είμαι, πως μου διέφυγε;

    Είχα ΛΙΩΣΕΙ το AfterBurber II στα coin-op (και στους υπολογιστές, αλλά ήταν άθλιο)......και μετά από δεκαετίες αγόρασα σε digital μορφή το AfterBurner Climax στο PS3 που ήταν ΠΑΝΔΑΙΣΙΑ.

    Again: λείπουν τέτοια arcade επιτεύγματα από το σημερινό gaming τοπίο. Ποικιλία ρε γμτ, κάτι άγνωστο. (και δεν εννοώ indie. Θέλω arcade AAA από SEGA/Konami/Taito/Namco κλπ)


    Sorry για το οφφτοπικ!


    Κριμα που δεν εχω ποια στην κατοχη μου ps3
    Κριμα μεγαλο που η sega(δεν εβγαλε την συγκεκριμενη εκδοση και για ps4)
    Σορυ για το οφτοπικ και απο εμενα(αλλα μας επιασε η νοσταλγια μεσα μας()

  20. #57
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά ότι και να λέμε η Sega είναι κορυφαία εταιρεία. Μεγάλος fan της μιλάμε
    Απο που να αρχίσεις και που να τελειώσεις. Οποιοδήποτε ειδος-κατηγορία παιχνιδιού υπάρχει κορυφαίο στην διάθεσή της. Φανταστείτε και ένα επανασχεδιασμένο fantasy star online. Και πόσα άλλα. Πάντως να πω την αλήθεια προσωπικά κονσόλα θέλω να δώ. Για τα παιχνίδια είμαι 100% σίγουρος ότι θα σκίσει η Sony.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. #58
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default [ΕVENT] PS5 - The Future of Gaming [Πέμπτη 4/6 23:00]

    ο Technical Director της Square Enix στην Ιαπωνια είπε ότι "θέλετε να το παρακολουθήσετε αυτό" σχετικά με το reveal του PS5 άρα περιμένουμε το FF16 και όχι μόνο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    hakoo (30-05-2020)

  23. #59
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Οποτε εχουμε και λεμε
    Demon’s souls
    Silent hill
    Horizon 2
    Spiderman 2
    Final Fantasy XVI


    Πειτε τωρα που γυριζει


  24. #60
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    God of war συνέχεια έστω κ ένα πρώτο στάδιο δεν θα έχει

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Page 3 of 24 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •