Page 14 of 24 FirstFirst ... 4101112131415161718 ... LastLast
Results 261 to 280 of 465

Thread: Gran Turismo 7 [+VR]

  1. #261
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Και μηχανισμοί ελεύθερης αγοράς:

  2. #262
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καλα ελπιζω να μην καταληξουν σε τιποτα καφριλες να κοστιζουν 20εκατομμυρια credits καποια αμαξια..

  3. #263
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ.
    Επίσης για αυτοκίνητα που θα κοστίζουν και 100 ευρώ να τα αγοράσεις λόγο και καλά συλλεκτικού κτλ .
    Το παιχνίδι απο οτι βλεπω ειναι στημένο για τετοια προσθήκες.
    Παντα ηταν κάπως συντηρητικό σαν παρουσίαση αλλα εδω νομίζω θέλει να περάσει ενα είδος game κυριλέ και παιχνιδαρα ταυτόχρονα.

    Ασχολήθηκα περιπου 3 ωριτσες σημερα για πλακα .

    Αρχιζει καπως ατονα ( δεν θα πω τι και πως ) αλλα με το που βλεπεις εισαγωγή, αναμνήσεις χαμόγελα και ανυπομονησία να το ξεκινήσεις σε κατακλύζουν.

    Ερχόμενος απο μπαντιες και χειρόφρενα στο cyberpunk... ηρθα και προσγειώθηκα ανώμαλα lol

    Επισης κατι που μου εκανε εντύπωση( αρνητική) ειναι που στο cyber ένιωσα καλυτερο feedback απο το νεο χειριστήριο.
    Ισως και να ειναι η ιδεα μου;; Απλα το τονίζω διοτι έβλεπα κατι βιντεο που το εκθειάζανε.

  4. #264
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ έχω εντυπωσιαστεί πολύ από το dualsense πάντως!
    Έχει πάρα πολύ καλή αίσθηση το haptic feedback.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  5. The Following 5 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Brazhlias (09-03-2022),gtakis (06-03-2022),obione (06-03-2022),psx3 (06-03-2022),Valkyre (06-03-2022)

  6. #265
    Advanced Member jimbrav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    550
    PSN ID
    jimbrav
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καλό....δεν είναι acc αλλά αξίζει να ασχοληθείς...Όποιους ενδοιασμούς είχα λόγω DD1 -τιμόνι εάν θα παίζει καλά , μου φύγανε !!!

  7. #266
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το χειριστήριο για μενα ειναι ακομα ενας λογος για να μην μπορείς να κλείσεις το παιχνιδι. Νιωθεις τα παντα στον δρομο, την καθε "λακκούβα". Νιωθεις τις αλλαγες στις ταχύτητες. Τα L2 και R2 ανάλογα το αμαξι σκληραίνουν ή είναι πιο μαλακά. Το εχω λατρεψει

  8. The Following 4 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    gtakis (06-03-2022),mihalis13 (06-03-2022),psx3 (06-03-2022),spartan (06-03-2022)

  9. #267
    PS4forums Addict gtakis's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Καίσαρι Κορινθίας
    Posts
    1,515
    PSN ID
    Takis_7

    Default

    Επίσης να προσθέσω κι εγώ με τη σειρά μου ότι το παιχνίδι θέλει 2-3 μέρες για να μπεις στο κλίμα και να αρχίσεις να κολλάς για τα καλά,μετά όταν και αρχίσεις να παίρνεις και πιο καλά αμάξια και σε συνδυασμό με τα λεφτά που έχεις μαζέψει όλα αλλάζουν δραστικά προς το καλύτερο κατά τη γνώμη μου.....

    Υ.Γ: πάρτε Camaro SS του 1967 και βαλτε Supercharger,κελαηδάει πραγματικά και σε ήχο αλλά και στην άσφαλτο.....

    Send from my S20+ using Tapatalk

  10. The Following 2 Users Say Thank You to gtakis For This Useful Post:

    Brazhlias (09-03-2022),mihalis13 (06-03-2022)

  11. #268
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default



    Τελικά έχει αρκετές διαφορές, ακόμα και σε επίπεδο assets...

    Μελανό σημείο τα loading times στο PS4 (40 secs), έναντι του PS5 (2-3 secs worst case).

    Φανταστείτε οι λάτρεις του online MP (και κάτοχοι PS5) σπάσιμο να περιμένουν την spinning rust χελώνα του PS4 να φορτώσει (αν δεν κάνω λάθος υπάρχει cross play για κοινά lobbies)... ένα αρνητικό του cross gen MP είναι αυτό. Το θετικό είναι ότι αυξάνει δραματικά το player pool.

    Πάντως η εκτίμηση μου είναι ότι το παιχνίδι όντας GaaS from the get go είναι ταμάμ για Σπάρτακο.

    Το έχω ξαναπεί ότι τα παιχνίδια που είναι κομμένα και ραμμένα για υπηρεσίες τύπου Game Pass θα γίνουν πιο grindy (αυτό δείχνει η σύγκριση με το GT Sport), χωρίς απαραίτητα να πέσουν τα γραφικά σε επίπεδο mobile (σίγουρα υπάρχει ταβάνι λόγω cross gen design, όχι μόνο στα γραφικά, αλλά και στα physics). Παιχνίδι που προορίζεται για υπηρεσία δεν είναι δυνατόν να είναι next gen only, for better or worse. Θέλουν να μεγιστοποιήσουν το δυνητικό κοινό/πελατεία για τα MTX.

    Τα saves έχουν ενδιαφέρον πως έχουν υλοποιηθεί, επιτρέπει ακόμα και μετάβαση από PS5 σε PS4, κάτι που δεν έχει ξαναγίνει σε Sony 1st party. Εξακολουθώ να πιστεύω πάντως ότι είναι τεχνικά εφικτό να γίνει και με local saves αυτό, δεν είναι απαραίτητο το always online design, εκτός κι αν μιλάμε για Ιαπωνική κουλαμάρα ή έμμεσο σπρώξιμο του gamer προς cloud καταστάσεις.

    Στο τέλος κατάλαβε κανείς ποιά προφητεία του Jensen (?) εννοεί;

  12. #269
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Τα saves έχουν ενδιαφέρον πως έχουν υλοποιηθεί, επιτρέπει ακόμα και μετάβαση από PS5 σε PS4, κάτι που δεν έχει ξαναγίνει σε Sony 1st party. Εξακολουθώ να πιστεύω πάντως ότι είναι τεχνικά εφικτό να γίνει και με local saves αυτό, δεν είναι απαραίτητο το always online design, εκτός κι αν μιλάμε για Ιαπωνική κουλαμάρα ή έμμεσο σπρώξιμο του gamer προς cloud καταστάσεις
    Ξεκαθαρα κουλαμάρα!
    Εμ που σε αναγκάζει να είσαι always online και το save σου να είναι πρακτικά στον σέρβερ, εμ πιάνει και μια 500αρου mb (ξαναγράφω ΜΙΣΟ GIGA) υπερπολύτιμου ps5 χώρου για ένα τυπικό local save, που ο λόγος ύπαρξης είναι διακοσμητικός!

    Ήθελα να ξεκινήσω απο την αρχή, έσβησα το local save, και με το που ξεκίνησε το παιχνίδι έκανε αυτόματα download το cloud save και με έβγαλε εκεί που ήμουν!
    Πρακτικά δεν υπάρχει τρόπος να ξεκινήσεις απο το 0, παρά μόνο με αλλο λογαριασμό.

    Επίσης έχουν παρατηρηθεί προβλήματα που κολλάει η πρόοδος αν κατά λάθος διακοπεί η σύνδεση την ώρα που προσπαθεί να σώσει.

    Ουστ ρε, να τις βάλετε στο κώλο σας τις always online πίπες.
    Last edited by drifterx; 06-03-2022 at 23:42.

  13. #270
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Η αλήθεια είναι πως σκεφτόμουν να το τσιμπήσω. Αν κ με χαλάει το always online είπα δεν γ@*/€+@! ας το καταπιουμε. Κάτσε όμως να ρίξουμε μια ματιά στο car list. Ε εκεί ξενέρωσα κ είπα ούτε τσαμπα δεν το παιρνω. Κανενα από τα καινούρια supercars. Έχει τα πάντα αλλά από περασμένες 10ετιες. Αν ήθελα τέτοια αυτοκίνητα θα έπαιζα ακόμα τα gt5 κ gt sport. Δηλαδή θα πάρω το gt7 που βγήκε το 2022 κ δεν θα έχει μέσα τις mclaren 720 κ 765. Την pista. Δεν θα έχει την gt2 rs. Δεν θα έχει την huracan sto. Τις chiron κ Divo. Ούτε καν κάποιο audi rs κ bmw m2 (κ πολλά αλλα). Κ όχι δεν τα θέλω σε dlc που θα πρεπει να πληρώσω κ αλλα για να πάρω (όταν ήδη θα έχω σκάσει 100 ευρώ για την special)

    Spoiler!

  14. The Following User Says Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    spartan (08-03-2022)

  15. #271
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Έχουν αναφέρει οτι θα γίνονται σταδιακά update με καινουρια αυτοκίνητα.
    Φυσικα δεν εχουν πει τι και ποια θα ειναι τα αυτοκίνητα αυτά αλλα ναι ειναι αστοχία αυτό που δεν εχει τα νέα .
    Παιδια επανέρχομαι στο θεμα χειριστήριο διοτι τελικα ειναι θεμα χειριστηριου .
    Για καποιο λογο ( αφου δοκιμασα διαφορα ) αν βαλω Gt μετα το cyberpunk το χειριστήριο δεν λειτουργεί κανονικα .
    εχει απαλες δονήσεις και αυτο ολο.
    Συνδεσα το 2ο μου και δουλευει κανονικα .
    Επισης μετα απο reset και το πρωτο λειτουργεί κανονικα .
    Τι κουφο παλι κι αυτο ..

    Στα του GT τωρα μαλιστα ...
    τελείως αλλη εμπειριa με το dual sense.
    Μα ειπα και γω ... ειναι δυνατον ;

    Επισης τα loading time ...επιτελους ειναι τοσο οσο.στην ps5 εκδοση
    Last edited by obione; 07-03-2022 at 23:28.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to obione For This Useful Post:

    Brazhlias (09-03-2022),gtakis (07-03-2022)

  17. #272
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Αν και θα περιμένω να τα χρυσώσω όλα για να δώσω την τελική μου απάντηση, παρόλα αυτά το παιχνίδι δείχνει να έχει πολύ χειρότερο grind από τα προηγούμενα gran turismo.

    Το παιχνίδι βασίζεται πάνω στην κεντρική ιδέα της συλλογής αυτοκινήτων. Το level του παίχτη έχει να κάνει με την αξία της συλλογής του.

    Σύμφωνα με εκτιμήσεις το κόστος αγοράς ΌΛΩΝ των 424 αυτοκινήτων ξεπερνάει τα 300,000,000 credits. Αυτή τη στιγμή είμαι περίπου στο μέσο του campaign και έχω μαζέψει περίπου 2.000.000. Γνωρίζω ότι μετά έρχονται τα μεγαλύτερα πρωταθλήματα με τα περισσότερα χρήματα, αλλά το πράμα μυρίζει άσχημα.

    Επίσης ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ αρνητικό είναι ότι δε μπορείς να πουλήσεις τα διπλά αμάξια σου. Πχ αγοράζεις μετά κόπων και βασάνων μία πανάκριβη Ferrari και στο επόμενο spin κερδίζεις την ίδια. Ε δε μπορείς να πουλήσεις αυτή που αγόρασες!!! ΕΠΟΣ. Με αυτόν τον τρόπο με αποτρέπουν πρακτικά από το να αγοράσω αμάξια, που είναι ο στόχος του παιχνιδιού!

    Αν συνεχιστεί έτσι 3 πράγματα θα μπορούν να γυρίσουν το μάτς:

    1) Να ξαναβάλουν τη δυνατότητα πώλησης των αυτοκινήτων.
    2) Να κάνουν rebalance τα credits που κερδίζεις (η πχ να σου δίνουν συνεχώς δώρα αυτοκίνητα ακόμη και αν έχεις βγάλει το event με σκοπό να τα πουλήσεις! Κάτι τέτοιο γινόταν στο GT2 αν δεν απατώμαι)
    3) Επιστροφή seasonal events του GT5 με bonus αρκετά φράγκα.

    Όσον αφορά το gameplay, είναι απολαυστικό μέχρι στιγμής, αλλά κάτι μου φαίνεται off στη δομή του παιχνιδιού.

    Τέλος τα διπλώματα είναι αρκετά βατά. Εκεί που μου έχει βγει ο κώλος για το χρυσό είναι στα circuit experience!!!
    Last edited by drifterx; 08-03-2022 at 10:42.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to drifterx For This Useful Post:

    psx3 (08-03-2022),Valkyre (08-03-2022)

  19. #273
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^Ναι, δεν ειναι για μενα... και δεν μπορω να καταλαβω πως θεωρειται "οκ" κατι τετοιο...

  20. #274
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Αν και θα περιμένω να τα χρυσώσω όλα για να δώσω την τελική μου απάντηση, παρόλα αυτά το παιχνίδι δείχνει να έχει πολύ χειρότερο grind από τα προηγούμενα gran turismo.

    Το παιχνίδι βασίζεται πάνω στην κεντρική ιδέα της συλλογής αυτοκινήτων. Το level του παίχτη έχει να κάνει με την αξία της συλλογής του.

    Σύμφωνα με εκτιμήσεις το κόστος αγοράς ΌΛΩΝ των 424 αυτοκινήτων ξεπερνάει τα 300,000,000 credits. Αυτή τη στιγμή είμαι περίπου στο μέσο του campaign και έχω μαζέψει περίπου 2.000.000. Γνωρίζω ότι μετά έρχονται τα μεγαλύτερα πρωταθλήματα με τα περισσότερα χρήματα, αλλά το πράμα μυρίζει άσχημα.

    Επίσης ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ αρνητικό είναι ότι δε μπορείς να πουλήσεις τα διπλά αμάξια σου. Πχ αγοράζεις μετά κόπων και βασάνων μία πανάκριβη Ferrari και στο επόμενο spin κερδίζεις την ίδια. Ε δε μπορείς να πουλήσεις αυτή που αγόρασες!!! ΕΠΟΣ. Με αυτόν τον τρόπο με αποτρέπουν πρακτικά από το να αγοράσω αμάξια, που είναι ο στόχος του παιχνιδιού!

    Αν συνεχιστεί έτσι 3 πράγματα θα μπορούν να γυρίσουν το μάτς:

    1) Να ξαναβάλουν τη δυνατότητα πώλησης των αυτοκινήτων.
    2) Να κάνουν rebalance τα credits που κερδίζεις (η πχ να σου δίνουν συνεχώς δώρα αυτοκίνητα ακόμη και αν έχεις βγάλει το event με σκοπό να τα πουλήσεις! Κάτι τέτοιο γινόταν στο GT2 αν δεν απατώμαι)
    3) Επιστροφή seasonal events του GT5 με bonus αρκετά φράγκα.

    Όσον αφορά το gameplay, είναι απολαυστικό μέχρι στιγμής, αλλά κάτι μου φαίνεται off στη δομή του παιχνιδιού.

    Τέλος τα διπλώματα είναι αρκετά βατά. Εκεί που μου έχει βγει ο κώλος για το χρυσό είναι στα circuit experience!!!
    To level του παίχτη σε περιορίζει σε πράγματα μέσα στο παιχνίδι? Δηλαδή σε τι αγώνες μπορείς να συμμετάσχεις στο campaign ή και στο online? Aν ναι, τότε ναι είναι μεγάλο φάουλ το ότι απαιτείται περισσότερο grinding για να χαρείς το παιχνίδι. Σίγουρα ως ένα βαθμό το πόσο χρόνο έχεις ασχοληθεί με το παιχνίδι, που συνεπάγεται και πόσα credits έχεις κερδίσει, σχετίζεται με experience/level. Αλλά αν σε περιορίζει σε τι αγώνες μπορείς να παίξεις online ή αν το δούμε από διαφορετική σκοπιά, δίνει τη δυνατότητα σε κάποιον που απλά αγόρασε credits και δεν ξέρει να παίζει, να συμμετέχει σε αγώνες με αρκετά έμπειρους παίχτες είναι μεγάλη γκάφα. Αν πάλι το level δεν σε περιορίζει τότε νομίζω δεν αλλάζει κάτι τόσο ουσιαστικό από άποψη gameplay. Απλά είναι δύσκολο να το ολοκληρώσεις 100%, να πάρεις κάποια τρόπαια etc. Δεν το έχω πάρει ακόμα, γι αυτό ρωτάω/εικάζω.

  21. #275
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εμένα αυτα που λετε λογικα μου φαίνεται γιατί να πουλήσεις τα αμαξια αφου υπάρχει επιλογή να αγοράσεις credits
    Ολα τα παιχνίδια πλεον τα ιδια σκατα σε αυτο το κομμάτι

    Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  22. #276
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    To level του παίχτη σε περιορίζει σε πράγματα μέσα στο παιχνίδι? Δηλαδή σε τι αγώνες μπορείς να συμμετάσχεις στο campaign ή και στο online? Aν ναι, τότε ναι είναι μεγάλο φάουλ το ότι απαιτείται περισσότερο grinding για να χαρείς το παιχνίδι. Σίγουρα ως ένα βαθμό το πόσο χρόνο έχεις ασχοληθεί με το παιχνίδι, που συνεπάγεται και πόσα credits έχεις κερδίσει, σχετίζεται με experience/level. Αλλά αν σε περιορίζει σε τι αγώνες μπορείς να παίξεις online ή αν το δούμε από διαφορετική σκοπιά, δίνει τη δυνατότητα σε κάποιον που απλά αγόρασε credits και δεν ξέρει να παίζει, να συμμετέχει σε αγώνες με αρκετά έμπειρους παίχτες είναι μεγάλη γκάφα. Αν πάλι το level δεν σε περιορίζει τότε νομίζω δεν αλλάζει κάτι τόσο ουσιαστικό από άποψη gameplay. Απλά είναι δύσκολο να το ολοκληρώσεις 100%, να πάρεις κάποια τρόπαια etc. Δεν το έχω πάρει ακόμα, γι αυτό ρωτάω/εικάζω.
    Θα σου πω φίλε μου.

    Το level όντως ανοίγει κάποια πράγματα (όπως τα missions πχ) αλλά δεν είναι απαγορευτικό καθώς εγώ που είμαι λίγο μετά τη μέση τα έχω ανοίξει σχεδόν όλα. Δεν έχω αμφιβολία ότι θα ανοίξουν κανονικά με το φυσιολογικό progression.
    Για το online δε ξέρω να σε πω 100%, αλλά νομίζω δεν υπάρχει περιορισμός βάση του level, αλλά περισσότερο έχει να κάνει με το driver rating και το sportsman rating (όπως στο sport).

    Όλα τα παραπάνω που ανέφερα δεν έχουν να κάνουν με το gameplay και πως αλλάζει, αλλά με τη δομή του παιχνιδιού.

    Ναι το level σου πρακτικά δε σε κρατάει πίσω, αλλά είναι ο βασικός στόχος του παιχνιδιού (car collection). Φυσικά κάποιος μπορεί να τελειώσει όλη την καριέρα (αγώνες-διπλώματα-missions), να αποκτήσει 100 από τα 420 αυτοκίνητα και να πει οκ το ολοκλήρωσα!

    Αν πει να πάει να ολοκληρώσει τη συλλογή του, υποθέτω θα χρειαστεί να παίξει τους αγώνες εκνευριστικά πολλές φορές.

    Άρα ποια είναι η λύση?
    Θα μπορούσαν να βάλουν περιεχόμενο (πρωταθλήματα) έτσι ώστε το carreer να διαρκεί 150 ώρες (και όχι 20-25 που φαίνεται ότι διαρκεί τώρα), ή θα μπορούσαν να δίνουν περισσότερα χρήματα στους ήδη υπάρχοντες αγώνες για να μη χρειαστεί να τους ξαναπαίξεις 100 φορές για να ολοκληρώσεις.
    Αισθάνομαι σχεδόν ότι σε ωθεί να αγοράσεις credits... Βέβαια να μου κοπεί το χέρι, προτιμώ να αφήσω το παιχνίδι αν δε μπορώ να αγοράσω άλλα αμάξια!

    Εύχομαι λοιπόν και σε προσθήκη περιεχομένου με τα updates που έρχονται, όπως έγινε και με το gt sport.

    ΥΓ. Ξαναλέω για να μην παρεξηγηθώ! Το παιχνίδι όσον αφορά χειρισμό, γραφικά, ήχος, παρουσίαση, αγώνες, tuning, ρυθμίσεις (σε πιάνει ένας ίλιγγος στο μενού) είναι ΚΟΡΥΦΑΙΟ! Σε αυτά τα κομμάτια δεν έχει αντίπαλο ξεκάθαρα!
    Last edited by drifterx; 09-03-2022 at 09:41.

  23. #277
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To θεμα ρε παιδια ειναι οτι θελεις να παιξεις Gran Turismo για να οδηγησεις τα ακριβα αμαξια... οχι το σκαραβαιο ή το Polo...

    Ολοι τις Φερραρι Πορσε Λαμποργκινι τα limited edition racecars κλπ θελουν να αποκτησουν στη συλλογη τους.

    Αυτο το ανελεητο φαρμαρισμα αγωνων ειναι που με απωθησε απο το παιχνιδι και δυστυχως βλεπω μια απο τα ιδια και εδω. Και το χειροτερο ειναι οτι το φαρμαρισμα ειναι complete waste of time στα ματια μου... γιατι επι της ουσιας φαρμαρεις χωρις το παραμικρο challenge. Εγω ειχα φτασει στο σημειο να παιζω τους αγωνες και στο μυαλο μου να κανω time trial για να βρω ενδιαφερον...

    Γιατι το κανουν αυτο? Γιατι να μην βρουν και αλλους τροπους να σε ανταμοιβουν?

  24. #278
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ με το παιχνίδι έχω κατενθουσιαστεί!!!
    Απιστευτη αίσθηση οδήγησης και απλά το dualsense το πάει σε άλλο επίπεδο!!
    Τώρα περί φαρμαρισματος κλπ, εγώ δεν το έχω νιώσει. Έχω 800.000+ credits καμιά 30αριά αμάξια και πραγματικά δεν έχω "αναγκαστεί" να αγοράσω κάποιο αυτοκίνητο απλά για να βγάλω ένα event. Πράγμα που μου συνέβαινε συχνά στα προηγούμενα GT και με απωθούσε.
    Ούτε έχω ξανατρέξει αγώνες ούτε τίποτα. Το παιχνίδι μέσω του Cafe σου δίνει πάρα πολλά αμάξια δώρο. Τουλάχιστον μέχρι στιγμής στις 15-20 ώρες που έχω αφιερώσει.

    Δημήτρη εγώ ξέρω αρκετό κόσμο που δεν τον ενδιαφέρει να οδηγήσει μια Lamborghini ειδικά σε GT. Αντίθετα θέλουν να απολαύσουν άλλα αμάξια, άλλοι θέλουν με ένα Renault Clio (btw το έχω λατρέψει στο GT7), άλλο ένα Mustang, άλλοι ένα κλασικό αμάξι.
    Εγώ αυτή την στιγμή κάνω ένα challenge με 500αράκια του 68' και πραγματικά μου αρέσει.
    Σαφώς και κάποιοι θα θέλουν να τρέξουν με τα αμάξια που αναφέρεις.
    Το GT5 το είχα παρατήσει γιατί απλά από την αρχή έτρεχα τους ίδιους και τους ίδιους αγώνες για να αγοράσω ένα απλό αμάξι πχ Αμερικανικό FR για να μπορέσω να συμμετάσχω στο επόμενο event. Εδώ η αλήθεια είναι δεν έχει χρειαστεί..

    Έχω να ευχαριστηθώ GT από εποχές GT4 η αλήθεια είναι! Και γενικά έτσι racing παιχνίδι είχα να απολαύσω πολύ καιρό.
    Spoiler!

  25. The Following 4 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Brazhlias (09-03-2022),Dragonpaul (09-03-2022),gtakis (10-03-2022),Valkyre (09-03-2022)

  26. #279

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Θα σου πω φίλε μου.

    Το level όντως ανοίγει κάποια πράγματα (όπως τα missions πχ) αλλά δεν είναι απαγορευτικό καθώς εγώ που είμαι λίγο μετά τη μέση τα έχω ανοίξει σχεδόν όλα. Δεν έχω αμφιβολία ότι θα ανοίξουν κανονικά με το φυσιολογικό progression.
    Για το online δε ξέρω να σε πω 100%, αλλά νομίζω δεν υπάρχει περιορισμός βάση του level, αλλά περισσότερο έχει να κάνει με το driver rating και το sportsman rating (όπως στο sport).

    Όλα τα παραπάνω που ανέφερα δεν έχουν να κάνουν με το gameplay και πως αλλάζει, αλλά με τη δομή του παιχνιδιού.

    Ναι το level σου πρακτικά δε σε κρατάει πίσω, αλλά είναι ο βασικός στόχος του παιχνιδιού (car collection). Φυσικά κάποιος μπορεί να τελειώσει όλη την καριέρα (αγώνες-διπλώματα-missions), να αποκτήσει 100 από τα 420 αυτοκίνητα και να πει οκ το ολοκλήρωσα!

    Αν πει να πάει να ολοκληρώσει τη συλλογή του, υποθέτω θα χρειαστεί να παίξει τους αγώνες εκνευριστικά πολλές φορές.

    Άρα ποια είναι η λύση?
    Θα μπορούσαν να βάλουν περιεχόμενο (πρωταθλήματα) έτσι ώστε το carreer να διαρκεί 150 ώρες (και όχι 20-25 που φαίνεται ότι διαρκεί τώρα), ή θα μπορούσαν να δίνουν περισσότερα χρήματα στους ήδη υπάρχοντες αγώνες για να μη χρειαστεί να τους ξαναπαίξεις 100 φορές για να ολοκληρώσεις.
    Αισθάνομαι σχεδόν ότι σε ωθεί να αγοράσεις credits... Βέβαια να μου κοπεί το χέρι, προτιμώ να αφήσω το παιχνίδι αν δε μπορώ να αγοράσω άλλα αμάξια!

    Εύχομαι λοιπόν και σε προσθήκη περιεχομένου με τα updates που έρχονται, όπως έγινε και με το gt sport.

    ΥΓ. Ξαναλέω για να μην παρεξηγηθώ! Το παιχνίδι όσον αφορά χειρισμό, γραφικά, ήχος, παρουσίαση, αγώνες, tuning, ρυθμίσεις (σε πιάνει ένας ίλιγγος στο μενού) είναι ΚΟΡΥΦΑΙΟ! Σε αυτά τα κομμάτια δεν έχει αντίπαλο ξεκάθαρα!
    Οταν λες το career διαρκει 20-25 ωρες, εννοεις ολοι οι αγωνες, τα διπλωματα, special events (ή οπως λεγονται στο GT7), αγωνες αντοχης κλπ; Δεν εχω εικονα απο το GT7, αλλα σε ολα τα προηγουμενα που εχω παιξει αφιερωνα ατελειωτες ωρες για να μπορεσω να ολοκληρωσω τα παιχνιδια.

    Ειναι τοσο λιγοτεροι οι αγωνες πλεον;


  27. #280
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Brazhlias View Post
    Οταν λες το career διαρκει 20-25 ωρες, εννοεις ολοι οι αγωνες, τα διπλωματα, special events (ή οπως λεγονται στο GT7), αγωνες αντοχης κλπ; Δεν εχω εικονα απο το GT7, αλλα σε ολα τα προηγουμενα που εχω παιξει αφιερωνα ατελειωτες ωρες για να μπορεσω να ολοκληρωσω τα παιχνιδια.

    Ειναι τοσο λιγοτεροι οι αγωνες πλεον;
    Ακόμη δεν το έχω ολοκληρώσει, και εγώ προσωπικά δεν είμαι και ο μέσος όρος καθώς μπορω να σκυλιάσω καμία ώρα σε ένα δίπλωμα ή σε circuit experience για να πάρω το χρυσό!

    Αλλά βάζοντας τα κάτω δε μου βγαίνουν και πολύ παραπάνω, αν φυσικά απλά πας για το χάλκινο και να προχωρήσεις παρακάτω. To howlongtobeat δίνει απο 15-25 ώρες για την "ολοκλήρωση"

    Δηλαδή έχει 39 μενού στο καφέ, 6 missions από 8 μικρά event το καθένα, 5 διπλώματα από 10 δοκιμασίες + τα circuit experience για κάθε τοποθεσία.

    Επίσης από ότι διαβάζω δεν έχει endurance events το παιχνίδι. Θα το επιβεβαιώσω βέβαια όταν φτάσω με το καλό εκεί.

  28. The Following User Says Thank You to drifterx For This Useful Post:

    Brazhlias (09-03-2022)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •