Page 13 of 24 FirstFirst ... 39101112131415161723 ... LastLast
Results 241 to 260 of 465

Thread: Gran Turismo 7 [+VR]

  1. #241
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όταν ένα παιχνίδι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ είναι online, τότε ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ πρέπει να το ερμηνεύουμε ΟΛΟΙ ΜΑΣ ως ΥΠΗΡΕΣΙΑ.

    Οι υπηρεσίες πληρώνονται με συνδρομές = όταν κλείσει ο σέρβερ δεν σε νοιάζει γιατί έπαιξες όσο χρονικό διάστημα πλήρωσες.

    Όταν πωλείται ως δισκάκι/ψηφιακό ένα παιχνίδι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να είναι δήθεν "υπηρεσία".

    Μαλάκες δεν είμαστε.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (03-03-2022),sndev (03-03-2022)

  3. #242
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Όταν θα σου κλείσει κανα σέρβερ η σονυ σε 10 χρονια και τα 70-80 ευρώ που έδωσες γινουν σουβερ, τοτε θα καταλάβεις γιατί είναι θέμα αρχών για κάποιους από εμάς.

    Η όταν πεσει καμία νόβα για καμιά μέρα και θα κοιτάς το εικονίδιο του παιχνιδιού.

    Ότι περιορισμός μπαίνει σε πληρωμένο προϊόν θα έπρεπε να σε απασχολεί!
    Σε 10 χρονια δεν θα με απασχολει καν το παιχνιδι, κλεισουν δεν κλεισουν οι σερβερς. Δεν θα υπαρχει καν η κονσολα τοτε…Πληρως αδιαφορο, ποτε δεν με απασχολησε…

  4. #243
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    ΟΚ, περί ορεξεως όπως είπα.

    Κάποιοι το βλέπουν ως αναλώσιμο προϊόν, κάποιοι άλλοι όχι.

    Btw, διάβασα ότι το PS4 digital voucher code που περιέχει η Anniversary ΔΕΝ αναβαθμίζεται σε PS5 version because... reasons. Λες κι είναι PS+ game ξέρω γω.

    Όχι ότι θα αγόραζα ποτέ κοπανιστό αέρα, απλά το αναφέρω για όσους τους ενδιαφέρει.

  5. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    mihalis13 (03-03-2022)

  6. #244
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    ΟΚ, περί ορεξεως όπως είπα.

    Κάποιοι το βλέπουν ως αναλώσιμο προϊόν, κάποιοι άλλοι όχι.

    Btw, διάβασα ότι το PS4 digital voucher code που περιέχει η Anniversary ΔΕΝ αναβαθμίζεται σε PS5 version because... reasons. Λες κι είναι PS+ game ξέρω γω.

    Όχι ότι θα αγόραζα ποτέ κοπανιστό αέρα, απλά το αναφέρω για όσους τους ενδιαφέρει.
    Όντως;; Και ήθελα να το κάνω upgrade για να το έχω ψηφιακά. Μιας και λέω θα μείνει μήνες ή και χρόνια στο σκληρό.. Αν ισχύει θα το πουλήσω τότε. Η sony θα χάσει τα επιπλέον 10€ μου
    Spoiler!

  7. #245
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Όντως;; Και ήθελα να το κάνω upgrade για να το έχω ψηφιακά. Μιας και λέω θα μείνει μήνες ή και χρόνια στο σκληρό.. Αν ισχύει θα το πουλήσω τότε. Η sony θα χάσει τα επιπλέον 10€ μου


    Μακάρι να μην ισχύει, αλλά για να βάλανε disclaimer...........

  8. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    mihalis13 (03-03-2022)

  9. #246
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post


    Μακάρι να μην ισχύει, αλλά για να βάλανε disclaimer...........
    Μάλιστα..
    Καμία λογική, αλλά θεωρώ χαμένη θα βγει η Sony.. ξέρω αρκετά παιδιά που ήθελαν να κάνουν αυτό.
    Τώρα απλά θα γεμίσει με αγγελίες κωδικών και θα μείνουν απλές εκδόσεις στα ράφια

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  10. #247
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια υπαρχει καποια σοβαρη εξηγηση γιατι το παιχνιδι ειναι always online? Διαβασα κατι δηλωσεις του Γιαμαουτσι οτι και καλα να μην γινουν modify τα saves (ποιος ηρθε?) και κατι με τα liveries...

    Really? Αυτη ειναι η δικαιολογια? Μην πειραξει καποιος τα save? Αν ειναι ετσι γιατι να μην τα κανουμε ολα always online?

  11. #248
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Παιδια υπαρχει καποια σοβαρη εξηγηση γιατι το παιχνιδι ειναι always online? Διαβασα κατι δηλωσεις του Γιαμαουτσι οτι και καλα να μην γινουν modify τα saves (ποιος ηρθε?) και κατι με τα liveries...

    Really? Αυτη ειναι η δικαιολογια? Μην πειραξει καποιος τα save? Αν ειναι ετσι γιατι να μην τα κανουμε ολα always online?
    Κυριως στο να μην μπορει να μην υπαρχει cheating αναμεσα στους παικτες κτλ κτλ.Με λιγα λογια παπαρια μεντολες δηλαδη

  12. #249
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Παιδια υπαρχει καποια σοβαρη εξηγηση γιατι το παιχνιδι ειναι always online? Διαβασα κατι δηλωσεις του Γιαμαουτσι οτι και καλα να μην γινουν modify τα saves (ποιος ηρθε?) και κατι με τα liveries...

    Really? Αυτη ειναι η δικαιολογια? Μην πειραξει καποιος τα save? Αν ειναι ετσι γιατι να μην τα κανουμε ολα always online?
    Εδώ δεν σε αφήνουν να δώσεις επιπλέον λεφτά για να κάνεις upgrade το παιχνίδι, περιμένεις λογική εξήγηση για το alway online;
    Spoiler!

  13. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    sndev (03-03-2022)

  14. #250
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εποχές PS3/gt5 μπορούσες να «πειράξεις» το save σου μέσω υπολογιστή. Δεν ξέρω αν αυτό γινόταν και στα PS3/gt6 - ps4/gt sport.

    Εντελώς χαζή δικαιολογία για το always online, πλήρης υποτίμηση της νοημοσύνης μας.

  15. #251
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Ξεκιναμε μαγκες. Καλο λιωσιμο ευχομαι!

  16. #252
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Παιδια αντιο ζωη. Μιλαμε για τρελο καψιμο. Καθε φορα κερδιζεις και ενα ανταλλακτικο για συγκεκριμενο αμαξι οχι ενα για ολα. Πχ κερδισα κατι για το renault clio που μπαινει μονο σε αυτο το αμαξι! Μιλαμε για τρελο βαθος και καψιμο. Διπλωματα, κυπελα, καφέ, γκαραζ, online ειναι ολα εκει! Γραφικα φυσικα καλυτερα απο το σπορτ και ηχος με ακουστικα σονυ εκπληκτικος!!!! Αντε καλοπαιχνιδο!!!

  17. #253
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    ΟΚ, περί ορεξεως όπως είπα.

    Κάποιοι το βλέπουν ως αναλώσιμο προϊόν, κάποιοι άλλοι όχι.

    Btw, διάβασα ότι το PS4 digital voucher code που περιέχει η Anniversary ΔΕΝ αναβαθμίζεται σε PS5 version because... reasons. Λες κι είναι PS+ game ξέρω γω.

    Όχι ότι θα αγόραζα ποτέ κοπανιστό αέρα, απλά το αναφέρω για όσους τους ενδιαφέρει.
    Το έχω χάσει λίγο μιας και δεν έχω ps5 ακόμα. Ακόμα δεν έχουν στοκ για την αγορά της χώρας που το παράγει... Τραγικοί. Mόνο με κληρωση, αν είσαι τυχερός, παίρνεις εισιτήριο για να το αγοράσεις...

    Anyway, σκεφτόμουν να το τσιμπήσω για ps4 τώρα και αν βρω να πάρω ps5 το καλοκαίρι Eλλάδα, να το συνεχίσω εκεί. Αν κατάλαβα καλά, αν το αγοράσω digital για ps4 δεν παίζει το upgrade? Θα πρέπει να το αγοράσω ξανά για ps5? Αν το πάρω physical για ps4, θα μπορέσω να το αναβαθμίσω για ps5 μετά?

  18. #254
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Το έχω χάσει λίγο μιας και δεν έχω ps5 ακόμα. Ακόμα δεν έχουν στοκ για την αγορά της χώρας που το παράγει... Τραγικοί. Mόνο με κληρωση, αν είσαι τυχερός, παίρνεις εισιτήριο για να το αγοράσεις...

    Anyway, σκεφτόμουν να το τσιμπήσω για ps4 τώρα και αν βρω να πάρω ps5 το καλοκαίρι Eλλάδα, να το συνεχίσω εκεί. Αν κατάλαβα καλά, αν το αγοράσω digital για ps4 δεν παίζει το upgrade? Θα πρέπει να το αγοράσω ξανά για ps5? Αν το πάρω physical για ps4, θα μπορέσω να το αναβαθμίσω για ps5 μετά?
    Αναβαθμίζεις κανονικά αλλά με κόστος 10€.
    Μόνο για τον voucher code ισχύει ο περιορισμός που δεν σε αφήνει να αναβαθμίσεις το παιχνίδι.
    Η anniversary έχει το PS5 game σε δισκάκι και για το PS4 έχει κωδικό μέσα. Σου δίνει δηλαδή και τις 2 εκδόσεις

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  19. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    muku (04-03-2022)

  20. #255
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Αναβαθμίζεις κανονικά αλλά με κόστος 10€.
    Μόνο για τον voucher code ισχύει ο περιορισμός που δεν σε αφήνει να αναβαθμίσεις το παιχνίδι.
    Η anniversary έχει το PS5 game σε δισκάκι και για το PS4 έχει κωδικό μέσα. Σου δίνει δηλαδή και τις 2 εκδόσεις

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    A OK τώρα κατάλαβα. Θα μπορούσα δηλαδή να πάρω κατευθείαν την Anniversary για PS5 και να κατεβάσω το παιχνίδια στο PS4 κανονικά μέχρι να βρω PS5. Δεν είναι άσχημο σαν ιδέα αφού έχει και κάποια εξτρα. Μάλλον αυτό θα κάνω.

  21. The Following User Says Thank You to muku For This Useful Post:

    mihalis13 (04-03-2022)

  22. #256
    Advanced Member jimbrav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    550
    PSN ID
    jimbrav
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδιά σε σχέση με το sport είναι βελτιωμένο στα physics ?

  23. #257
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Εποχές PS3/gt5 μπορούσες να «πειράξεις» το save σου μέσω υπολογιστή. Δεν ξέρω αν αυτό γινόταν και στα PS3/gt6 - ps4/gt sport.



    Εντελώς χαζή δικαιολογία για το always online, πλήρης υποτίμηση της νοημοσύνης μας.
    Βασικά δεν είναι αυτο επειδή το έκανα στα προηγούμενα καταλαβαίνω τι θέλουν να κόψουν αλλα εντάξει παπαριες.
    Στα προηγούμενα ειχε κάποιες κάρτες που σου εδινε τυχαια ενα αμακι η καρτα εγραφε την κατηγορία ,στελναμε λοιπόν καθε μερα σε αλλο account τις κάρτες κ γυριζαμε το save πίσω κ τις ειχαμε παλι ....οποτε είχαμε απεριόριστες κάρτες κ ανοιγαμε κ παίρναμε αμαξια δεν ξέρω αν εχουν κατι παρόμοιο σε αυτό.

    Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  24. #258
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Μάλλον τους χαλάει την μπίζνα με τα microtransactions.

  25. The Following 3 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    sndev (04-03-2022),spartan (04-03-2022),WolfRathmA (05-03-2022)

  26. #259
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν κρατηθηκα το τσίμπησα τελικά και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Ποσες παιχνιδαρες μας επεσαν μαζεμενες αυτο τον μήνα

  27. The Following 3 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    gtakis (04-03-2022),mihalis13 (04-03-2022),obione (05-03-2022)

  28. #260
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Τελικά έχει όντως aggressive monetization, σχεδόν σαν να ήταν F2P:

    Gran Turismo 7’s microtransactions are live, and GT Sports’ $5 cars now cost $40

    https://www.videogameschronicle.com/...s-now-cost-40/

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •