Page 18 of 24 FirstFirst ... 8141516171819202122 ... LastLast
Results 341 to 360 of 465

Thread: Gran Turismo 7 [+VR]

  1. #341
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Παιδιά, όσοι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν σε online αγώνες περάστε από το γκρουπ "Gran Turismo 7 Hellas" στο Facebook!

    Έχουμε πλακίτσα.

    Μην φανταστείτε τίποτα επαγγελματικές e-sports καταστάσεις.

    Παρεούλα κάνουμε και παίζουμε αγώνες.

    Ευπρόσδεκτοι όλοι (ενήλικες εννοείται)!!

    ΥΓ: Προσοχή όμως γιατί υπάρχει ένα γκρουπ "Gran Turismo 7 Greece", με το οποίο δεν έχουμε καμία σχέση και ούτε θέλουμε να έχουμε.
    Καλησπερα. Θελω να μετεχω για την παρεα αλλα δεν εχω fb. Το username μου ειναι polbitz αν θελετε να με καλεσετε

  2. #342
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Πολύ ευχαρίστως!

    Αφού δεν έχεις FB, τότε να σου πω τους κανόνες που αναγράφονται εκεί σχετικά με το γκρουπ:

    - απαγορεύεται υβριστικό περιεχόμενο (αφορά αναρτήσεις στο fb, οπότε δεν σε ενδιαφέρει. αυτό που σε ενδιαφέρει είναι ότι δεν βριζόμαστε με άλλα μέλη στο πάρτυ τσατ του PS4/PS5. εννοώ να τσακωθούμε και να αρχίσουμε τα καντήλια)

    - είναι υποχρεωτική η χρήση ακουστικών (όπως θα κατάλαβες, όλα τα μέλη που ενδιαφέρονται να αγωνιστούν πρέπει να είναι σε party chat στο PS4/PS5. Ο λόγος είναι η γρήγορη και άρτια ενημέρωση, πχ. όταν θα συζητήσουμε ποια πίστα θα βάλουμε, πόσα άλογα, ποια κατηγορία αυτοκινήτων κλπ. Μέσω μηνυμάτων δεν γίνεται δουλειά της προκοπής. Οπότε έχουμε υποχρεωτική την χρήση ακουστικών ώστε να ακούει ο κάθε παίκτης)

    - προαιρετική η χρήση μικροφώνου / δηλαδή αν θες μιλάς αν δεν θες δεν μιλάς. Καλό θα ήταν βέβαια να μιλάς για να κάνουμε πλακίτσα, χωρίς όμως να είναι υποχρεωτικό.

    Εν συντομία: α) δεν βρίζουμε (αισχρά), β) υποχρεωτικά πρέπει να έχεις ακουστικά, γ) αν θες έχεις και μικρόφωνο (δεν είναι υποχρεωτικό)

    Αν συμφωνείς, με προσθέτεις ως φίλο στο PS (Lefteris_X).

  3. #343
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Πολύ ευχαρίστως!

    Αφού δεν έχεις FB, τότε να σου πω τους κανόνες που αναγράφονται εκεί σχετικά με το γκρουπ:

    - απαγορεύεται υβριστικό περιεχόμενο (αφορά αναρτήσεις στο fb, οπότε δεν σε ενδιαφέρει. αυτό που σε ενδιαφέρει είναι ότι δεν βριζόμαστε με άλλα μέλη στο πάρτυ τσατ του PS4/PS5. εννοώ να τσακωθούμε και να αρχίσουμε τα καντήλια)

    - είναι υποχρεωτική η χρήση ακουστικών (όπως θα κατάλαβες, όλα τα μέλη που ενδιαφέρονται να αγωνιστούν πρέπει να είναι σε party chat στο PS4/PS5. Ο λόγος είναι η γρήγορη και άρτια ενημέρωση, πχ. όταν θα συζητήσουμε ποια πίστα θα βάλουμε, πόσα άλογα, ποια κατηγορία αυτοκινήτων κλπ. Μέσω μηνυμάτων δεν γίνεται δουλειά της προκοπής. Οπότε έχουμε υποχρεωτική την χρήση ακουστικών ώστε να ακούει ο κάθε παίκτης)

    - προαιρετική η χρήση μικροφώνου / δηλαδή αν θες μιλάς αν δεν θες δεν μιλάς. Καλό θα ήταν βέβαια να μιλάς για να κάνουμε πλακίτσα, χωρίς όμως να είναι υποχρεωτικό.

    Εν συντομία: α) δεν βρίζουμε (αισχρά), β) υποχρεωτικά πρέπει να έχεις ακουστικά, γ) αν θες έχεις και μικρόφωνο (δεν είναι υποχρεωτικό)

    Αν συμφωνείς, με προσθέτεις ως φίλο στο PS (Lefteris_X).
    Οκ ναι εχω τα ακουστικα ps5 τα ασυρματα. Θα σε κανω add. Thanks. Αλλα δεν σε βρισκω στο app. Στείλε μου εσυ αν ειναι. polbitz ειναι το username μου
    Last edited by polakis; 26-04-2022 at 13:08.

  4. #344
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Προσπάθησα να σου στείλω αίτημα φιλίας αλλά κάτι δεν πάει καλά.

    Όταν στέλνουμε αίτημα το εικονίδιο από "Add" (friend) αλλάζει σε "Sent" και περιμένουμε να το αποδεχθεί ο παραλήπτης.

    Δύο φορές σου έστειλα, αλλά το εικονίδιο παραμένει "Add" και δεν αλλάζει σε "Sent".

    Επίσης προσπάθησα να σου στείλω μήνυμα αλλά δεν μου το επέτρεπε.

    Μήπως έχεις βάλει πολλούς περιορισμούς στο account σου, με αποτέλεσμα κάποιος άγνωστος (όπως εγώ) να μην μπορεί να σου στείλει αίτημα, ούτε μήνυμα;

    Όσο αφορά εμένα που είπες ότι δεν μπορείς να με βρεις είναι περίεργο, καθώς είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό / τόσα χρόνια όποιος ήθελε να με ψάξει-βρει το έκανε άμεσα χωρίς κανένα πρόβλημα.



    ΥΓ: Σε δείχνει online τώρα (12:07 ώρα Ελλάδας) και παίζεις GT7. Πήγα να σε καλέσω σε party chat και δεν μου το επιτρέπει λόγω των δικών σου ρυθμίσεων. Ούτε να σου στείλω αίτημα επιτρέπει, ούτε μήνυμα. ¶ρα οι δικές σου ρυθμίσεις (privacy settings) δεν επιτρέπουν!

  5. #345
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Προσπάθησα να σου στείλω αίτημα φιλίας αλλά κάτι δεν πάει καλά.

    Όταν στέλνουμε αίτημα το εικονίδιο από "Add" (friend) αλλάζει σε "Sent" και περιμένουμε να το αποδεχθεί ο παραλήπτης.

    Δύο φορές σου έστειλα, αλλά το εικονίδιο παραμένει "Add" και δεν αλλάζει σε "Sent".

    Επίσης προσπάθησα να σου στείλω μήνυμα αλλά δεν μου το επέτρεπε.

    Μήπως έχεις βάλει πολλούς περιορισμούς στο account σου, με αποτέλεσμα κάποιος άγνωστος (όπως εγώ) να μην μπορεί να σου στείλει αίτημα, ούτε μήνυμα;

    Όσο αφορά εμένα που είπες ότι δεν μπορείς να με βρεις είναι περίεργο, καθώς είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό / τόσα χρόνια όποιος ήθελε να με ψάξει-βρει το έκανε άμεσα χωρίς κανένα πρόβλημα.

    ΥΓ: Σε δείχνει online τώρα (12:07 ώρα Ελλάδας) και παίζεις GT7. Πήγα να σε καλέσω σε party chat και δεν μου το επιτρέπει λόγω των δικών σου ρυθμίσεων. Ούτε να σου στείλω αίτημα επιτρέπει, ούτε μήνυμα. ¶ρα οι δικές σου ρυθμίσεις (privacy settings) δεν επιτρέπουν!
    Για δοκιμασε τωρα να μου στειλεις. Τα εβαλα ολα στο οποιοσδηποτε.

  6. #346
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Σου έστειλα!
    Αυτή τη φορά από «Add» μετατράπηκε σε «Sent».

  7. #347
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Σου έστειλα!
    Αυτή τη φορά από «Add» μετατράπηκε σε «Sent».
    Νομιζω ειμαστε οκ τωρα.

  8. #348
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    The Ferrari Vision Gran Turismo is unveiled by Mr Flavio Manzoni, Chief Design Officer of Ferrari
    and Gran Turismo-series producer Kazunori Yamauchi, as part of the 2022 World Finals Nations Cup show.


  9. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Valkyre (06-12-2022)

  10. #349

  11. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    odytsak (05-01-2023)

  12. #350
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Αναμενόμενο, δεν πέφτω από τα σύννεφα.

    Μακάρι να μην είναι σαν ένα tech demo που ήταν το vr mode του gt sport.

    Επομένως 2 παιχνιδάκια free στο λανσάρισμα, μια χαρούλα!

    Να ξυπνήσει και η codemasters για το f1 2022!!

  13. #351
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Αναμενόμενο, δεν πέφτω από τα σύννεφα.

    Μακάρι να μην είναι σαν ένα tech demo που ήταν το vr mode του gt sport.

    Επομένως 2 παιχνιδάκια free στο λανσάρισμα, μια χαρούλα!

    Να ξυπνήσει και η codemasters για το f1 2022!!
    Hταν πραγματι δεδομενο οτι θα βγει, απλα δεν ξεραμε αν ειναι free και στο launch. Eγω το εχω εκει και περιμενει το παιχνίδι μεχρι να ερθει το psvr2.

    Δεν βρίσκω λογο να μην ειναι το φουλ γκειμ σε VR. Ειναι cross gen και εχουμε eye tracking. Αν δεν μπορει αυτο το παιχνιδι να τρεξει full σε VR θα προβληματιζομουν. Περιμενω και ενα current gen GT να τρεχει κανονικα σε PSVR2 με eye tracking. Εδω σχεδόν τα κατάφεραν με το psvr1 και το GTsport.
    .

  14. #352
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλημέρα και χρόνια πολλά!

    Μην νομίζετε, δεν είναι και ΤΟΣΟ καλο-προγραμματισμένο το GT7 στο PS5.
    Σε συνθήκες βροχής σε απότομες στροφές (με λίγα χλμ ταχύτητα κιόλας) και με 2-3 αυτοκίνητα μπροστά σου (όπως διανύεις τις στροφές) χάνονται στιγμιαία κάποια frames (και σπανιότερα στιγμιαίο tearing).....τα οποία όμως είναι παρατηρήσιμα.

    Δεν είναι rock-solid 60άρι (υπό συνθήκες όπως είπα).

    Έχω κάποιες αμφιβολίες για τα αν θα είναι αυτούσιο 100% όλο το περιεχόμενο του GT7 σε VR mode.

    Ίσως κάποιες πίστες να λείπουν (αυτές που έχουν ιδιαίτερες καιρικές συνθήκες ή/και νυχτερινές με ή χωρίς βροχή), ίσως να είναι λιγότερα τα αμάξια στον αγώνα.
    (να σημειώσω ότι παίζω το GT7 σε performance mode, δηλαδή 60 fps με κατώτερη της 4Κ ανάλυσης, δεν θυμάμαι επακριβώς αλλά νομίζω 1800p)

    Μου φαίνεται κάπως δυσκολάκι (βασικά τεράστια δυσκολία) όπως είναι ο προγραμματισμός να μπορεί να αποδώσει το ίδιο περιεχόμενο σε 120 fps X 2 οθόνες. Ούτε στα 90ς fps. Hell, εδώ που τα λέμε αμφιβάλλω και για 60 fps σε 2 οθόνες).
    Γράφω και ξαναγράφω "2 οθόνες" γιατί εσωτερικά το engine πιέζει το hardware να κάνει render 2 φορές το παιχνίδι, μια για κάθε οθόνη του VR........δηλαδή κατάσταση-παλούκι!

    Θέλω πολύ διαψευστώ, διότι αυτό θα σημαίνει ότι κάθισε η Polyphony Digital και έγραψε εξ αρχής νέο κώδικα, ειδικά για το PS5.

  15. #353
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Απαραδεκτο παντως αν εχει framedrops στο ps5. Οταν το δοκιμασα εβλεπα ενα ps4 game μπροστα μου. Θελω να πιστευω οτι θα το βελτιωσουν ωστε να τρεχει κανονικα και σε VR.
    Δεν νομιζω οτι θα πανε για 90fps, εκτος αν το eye tracking παιζει τοσο ''επιθετικα''. Γενικα θα ηθελα να δω τι επιπεδα optimization επτρεπει το eye tracking (ειδικα με την UE5).
    .

  16. #354
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    We’re thrilled that Gran Turismo 7 will be a PS VR2 launch title! Through a free upgrade, for those who have already purchased Gran Turismo 7, players will experience all cars and tracks in VR like never before. GT7 in VR takes full advantage of PS VR2’s next gen features. With eye tracking and foveated rendering, players will experience stunning visual fidelity while racing in any of the 450+ cars. While 2-player splitscreen races are not supported in VR, all other races, including online races, will be available. From the NΓΌrburgring to Tsukuba, tracks can be experienced exactly as they are in real life.

    – Kazunori Yamauchi, President of Polyphony Digital
    https://blog.playstation.com/2023/01...neup-revealed/



    .

  17. #355

  18. #356

  19. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    odytsak (06-02-2023)

  20. #357
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Μια μέρα πριν το λανσάρισμα, στις 21 Φεβρουαρίου έρχεται το δωρεάν PSVR2 upgrade.

    Free PS VR2 Upgrade Coming to GT7! Experience a Whole New Level of Immersive Gameplay


  21. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    PDS (14-02-2023)

  22. #358
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    To update Φεβρουαρίου είναι τεράστιο και δεν προσθέτει απλά υποστήριξη για PSVR2.

    Παρουσιάζουμε την Ενημέρωση Φεβρουαρίου του «Gran Turismo 7»:
    Προσθέτουμε 5 Νέα Αυτοκίνητα και την Πίστα «Grand Valley»!
    Αντιμετωπίστε την «GT Sophy» στη διοργάνωση περιορισμένου χρόνου «Ομαδικός Αγώνας» (μόνο στην έκδοση για την κονσόλα PS5).
    https://www.gran-turismo.com/gr/news/00_4866094.html



    Για περισσότερες πληροφορίες αναφορικά με την GT Sophy, επισκεφθείτε την ακόλουθη επίσημη ιστοσελίδα:
    https://www.gran-turismo.com/us/gran-turismo-sophy/

  23. The Following 4 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    cocous (20-02-2023),drifterx (21-02-2023),Lefteris_X (20-02-2023),PDS (20-02-2023)

  24. #359
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  25. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Brazhlias (01-03-2023)

  26. #360
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •