Page 2 of 24 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 21 to 40 of 465

Thread: Gran Turismo 7 [+VR]

  1. #21
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default





    Ρε τους αλήτες, στην Trial Mountain βάλανε μπάρες στο τελευταίο εσάκι που οδηγεί στην ευθεία εκκίνησης/τερματισμού,
    κι εγώ πως θα κόβω τώρα μέσα από τα χόρτα?

  2. #22
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Για να μην κόβεις ρε χαμένε.

    Εσύ και πόσοι άλλοι (κι εγώ μέσα σε αυτούς λολ) είχαμε μετατρέψει το εσάκι σε ευθεία αχαχαχαχ!

  3. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    gtakis (13-06-2020)

  4. #23
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Αυτό κι αν ήταν αλλαγή ε ? Χαχα.
    Νομίζω ολοι κλέβαμε εκει οποτε μας πήραν είδηση.
    Βλέποντας τις εναλλαγές απο τα σύννεφα και πως λογικα θα εχουμε real time weather , αρχιζω και φαντάζομαι πως θα ειναι το παιχνίδι με τα εφέ καιρου κτλ.
    Οκ το περιβάλλον δειχνει βελτίωση αυτο το δίνω.
    Θα παίξει καθοριστικό ρόλο η αγορά του αν ειναι κοντα στην κυκλοφορία του ps5 .Αν βγει τελος Ιανουαρίου δηλαδη ε ναι ..θα το τιμήσουμε.
    Πήρε και το μάτι μου το customization menu και θυμήθηκα τα παλιά. (Κάτι fiat punto ολα στο μάξιμουμ. Δεν ξέρω γιατί αλλά παντα μου αρεσε να κακο-φτιάχνω μικρα και γενικα "αθόρυβα " αυτοκίνητα lol)

  5. #24
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Χεχεχεχεχε GT1 1997 καλοκαίρι (το είχα 1 χρόνο πιο νωρίς, λόγω ιαπωνέζου θείου).......όπως και στην πραγματική ζωή είχα ένα τουμπανιασμένο Civic VTi.

  6. #25
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Λευτέρη δεν μας είπες τι σημαίνει το pre-final,
    είναι το τελευταίο στάδιο πριν ολοκληρωθεί και γίνει gold?
    Να ελπίζουμε σε κυκλοφορία ακόμη και day 1?

  7. #26
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Pre-final είναι αυτό ακριβώς που είπες.

    ΜΕΤΑ το beta-testing δηλαδή.

    Για ελπίδες όμως.......τι να πω ρε συ; Καζουνόρης είναι αυτός. ΜΟΝΟ εκείνος ξέρει! χααχαχαχαχ

  8. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    odytsak (12-06-2020)

  9. #27
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Παριμπιπτόντως για όσους γκρινιάζουν ότι δεν βλέπουν αλλαγές (ποτέ ένα βίντεο ακόμη και 4Κ/60fps δεν μπορεί να αποδώσει τα real time γραφικά),
    παίζω GT Sport το single player 1-2 αγώνες μέρα παρά μέρα, κανένα μισάωρο δηλαδή,
    το μάτι μου είχε συνηθίσει στην τελειότητα (για τα δεδομένα του PS4) του Gran Turismo,
    μια μέρα βάζω το Project CARS 2, ήταν τόσο μέτριο οπτικά που νόμιζα ότι έπαιζα σε PS3.

  10. #28
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μια από τα ίδια Οδυσσέα.

    Αν όχι κάθε μέρα, σίγουρα 4-5 φορές την εβδομάδα θα παίξω κάποιους αγώνες GT Sport.

    Ειλικρινά η "καθαρότητα" (ευκρίνεια) στα γραφικά, όπως και η προσέγγιση στην απόδοση "ρεαλισμού" στις υφές/φώτα είναι out of this world.

    Και με ακουστικά η κατάσταση πάει σε άλλο επίπεδο (πονάει η καρδιά μου όταν ακούω τον ήχο αλλαγής σχέσης. Κντάνγκ! Καρφωτές στο κιβώτιο).

    Προσωπικά ΔΕΝ αντιμετωπίζω τον τίτλο ως "παιχνίδι", εννοώ με τη γνωστή μας έννοια του "παίζω".
    Επειδή ακριβώς ΔΕΝ τον αντιμετωπίζω έτσι, δεν με ενδιαφέρει πως θα είναι το UI, ούτε ότι το design έχει μείνει παρόμοιο εδώ και 15 χρόνια.
    Καρφάκι δεν μου καίγεται.

    Αυτό που με νοιάζει, ακριβώς λόγω διαφορετικής προσέγγισης, είναι η αίσθηση οδήγησης, το feeling που μου προσφέρει όταν οδηγώ.
    Όχι τέρμα 100% simulation, αλλά τόσο όσο πρέπει για να μην σπάει τις "μπάλες" όπως άλλα ραλλάκια που είναι πιο κοντά στο 100% sim (να κάθομαι να ασχολούμαι με πιέσεις ελαστικών, σόρρυ δεν είναι του γούστου μου).

    Αυτό που έχω παρατηρήσει, οι gamer που αποζητούν μια ανανέωση στο UI/design του παιχνιδιού συνήθως δεν είναι στην πραγματικοί ζωή "ινδιάνοι" (επικίνδυνη οδήγηση).
    Είναι νορμάλ άνθρωποι. (με την καλή έννοια, δεν υπονοώ ότι είναι μαλάκες/φλώροι).

    Αντιθέτως, όσοι είναι κάφροι/ινδιάνοι στην πραγματική ζωή....μια χαρά τους φαίνεται το UI.

    Απλώς ως παρατήρηση το αναφέρω.

  11. #29
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Απορώ πως παίζαμε Gran Turismo 6, σαν να έχεις μυωπία είναι

    Gran Turismo 6 vs Gran Turismo 7 Trial Mountain Early Graphics Comparison





  12. #30
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post


    Ρε τους αλήτες, στην Trial Mountain βάλανε μπάρες στο τελευταίο εσάκι που οδηγεί στην ευθεία εκκίνησης/τερματισμού,
    κι εγώ πως θα κόβω τώρα μέσα από τα χόρτα?
    ΠΩΩΩ, τι μου θύμισες. GT1 με το cerbera lm edition να κόβω πάνω απο τα χόρτα

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Μια από τα ίδια Οδυσσέα.

    Αν όχι κάθε μέρα, σίγουρα 4-5 φορές την εβδομάδα θα παίξω κάποιους αγώνες GT Sport.

    Ειλικρινά η "καθαρότητα" (ευκρίνεια) στα γραφικά, όπως και η προσέγγιση στην απόδοση "ρεαλισμού" στις υφές/φώτα είναι out of this world.

    Και με ακουστικά η κατάσταση πάει σε άλλο επίπεδο (πονάει η καρδιά μου όταν ακούω τον ήχο αλλαγής σχέσης. Κντάνγκ! Καρφωτές στο κιβώτιο).

    Προσωπικά ΔΕΝ αντιμετωπίζω τον τίτλο ως "παιχνίδι", εννοώ με τη γνωστή μας έννοια του "παίζω".
    Επειδή ακριβώς ΔΕΝ τον αντιμετωπίζω έτσι, δεν με ενδιαφέρει πως θα είναι το UI, ούτε ότι το design έχει μείνει παρόμοιο εδώ και 15 χρόνια.
    Καρφάκι δεν μου καίγεται.

    Αυτό που με νοιάζει, ακριβώς λόγω διαφορετικής προσέγγισης, είναι η αίσθηση οδήγησης, το feeling που μου προσφέρει όταν οδηγώ.
    Όχι τέρμα 100% simulation, αλλά τόσο όσο πρέπει για να μην σπάει τις "μπάλες" όπως άλλα ραλλάκια που είναι πιο κοντά στο 100% sim (να κάθομαι να ασχολούμαι με πιέσεις ελαστικών, σόρρυ δεν είναι του γούστου μου).

    Αυτό που έχω παρατηρήσει, οι gamer που αποζητούν μια ανανέωση στο UI/design του παιχνιδιού συνήθως δεν είναι στην πραγματικοί ζωή "ινδιάνοι" (επικίνδυνη οδήγηση).
    Είναι νορμάλ άνθρωποι. (με την καλή έννοια, δεν υπονοώ ότι είναι μαλάκες/φλώροι).

    Αντιθέτως, όσοι είναι κάφροι/ινδιάνοι στην πραγματική ζωή....μια χαρά τους φαίνεται το UI.

    Απλώς ως παρατήρηση το αναφέρω.
    Λίγο άσχετο, έχεις δοκιμάσει asseto corsa? Το μόνο racing sim που με κράτησε, είναι απίστευτη η αίσθηση οδήγησης. Δεν έχει γραφικά αλλά το gameplay είναι φοβερό, F40 με κλειστά ABS και traction και βλέπεις τον δρόμο απτό παράθυρο

  13. #31
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν μπόρεσα να ξεπεράσω τον κακό τεχνικό τομέα στο PS4.

    Για τα γούστα μου, GTurismo is King. Τόσο όσο "αντέχω" το ποσοστό simulation, ούτε λιγότερο και όχι περισσότερο (γιατί το περισσότερο δεν το μπορώ).

  14. #32
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    To πρώτο Assetto Corsa είναι πάρα πολύ καλό, για μένα μετά το GT Sport είναι το δεύτερο αγαπημένο μου racing στο PS4, όπως το είπες απίστευτη αίσθηση οδήγησης,
    τώρα για το AC Competizione δεν γνωρίζω, σε δύο βδομάδες κυκλοφορεί στο PS4, στο PC δεν παίζω παιχνίδια (εντάξει εκτός από GUNS UP! στο Steam lol)

  15. #33
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    H αληθεια ειναι οτι χρειαζεται μια ισορροπια μεταξυ fan and sim.
    .

  16. #34
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Επειδή δεν έχω ακόμη 4Κ TV, πήγα στον αδελφό μου που έχει την 65άρα Sony ΧΕ90 (2017 μοντέλο για όποιον γνωρίζει),
    εντάξει, αν βλέπουμε τέτοια ευκρίνεια στα γραφικά από YouTube βίντεο ούτε που μπορούμε να φανταστούμε πως θα είναι να παίζει η τελική έκδοση, real time στο PS5.

  17. #35
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  18. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    obione (15-06-2020)

  19. #36
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Ξαναδιαβάζοντας το πρώτο post (μπράβο στον Βαγγέλη τον PDS που το ανέδειξε και δεν έκανε καινούριο thread από το μηδέν),
    σύμφωνα με τα λεγόμενά του και εφ'όσον μιλάμε για άνθρωπο που συνεργάζεται με το Gran Turismo και βγάζει αξεσουάρ
    το GT7 είναι PS5 launch τίτλος, δεν εξηγείται αλλιώς η σιγουριά του ότι κυκλοφορεί μέσα στο 2020 και μας βάζει γκάλοπ να ψηφίσουμε.
    ΓΟΥΣΤΑΡΩ!!!

  20. #37

    Default

    Πάντως οποίος έκοβε από τα χόρτα στο S-ακι του Trial Mountain στο διπλό, ετρωγε σφαλιάρες..

  21. #38
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Αν ισχύει αυτό θα είναι ένα από τα καλύτερα launch .
    Εκεί που κάναμε τάμα να το δούμε τώρα θα το έχουμε από το ξεκίνημα?
    Θα βοηθήσει πάρα πολύ στις πωλήσεις. Thats crazy!!
    Κανω edit μιας και το θυμήθηκα τωρα
    Να τονίσω ότι ενα εκνευριστικό αρνητικό του GT ηταν το πολυ αργο loading.
    Πλεον δεν θα εχουμε τετοιο θεμα. Άλλο ένα plus
    Last edited by obione; 17-06-2020 at 12:34.

  22. #39
    PS4forums Addict ParanoidGR's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,356
    PSN ID
    ParanObscure
    Name
    Ανδρέας

    Default

    Alternative trailer

    Last edited by ParanoidGR; 29-06-2020 at 21:06.



    ................


  23. #40
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

Page 2 of 24 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •