Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 43

Thread: [Xbox Exclusive] Starfield (Bethesda)

  1. #1
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default [Xbox Exclusive] Starfield (Bethesda)

    Το παιχνίδι Starfield έχει ανακοινωθεί απο την Bethesda εδώ και καιρό αν και οι πληροφορίες που αφορούν το ίδιο το παιχνίδι είναι ουσιαστικά ελάχιστες για την ώρα. Οι παραγωγοί έχουν πει ότι μέρη του παιχνιδιού είναι playable. Το παιχνίδι θα είναι ένα single player science fiction κάτι που φαίνεται και από το teaser trailer που έδωσε η εταιρεία στο κοινό. Ελάχιστες εικόνες που απλά ενισχύουν αυτή την εντύπωση. Βλέπουμε την ανατολή ενός άστρου πίσω από έναν πλανήτη. Η εικόνα αποκαλύπτει στην συνέχεια ένα διαστημικό σκάφος τύπου δορυφόρου με απλωμενα τα ηλιακά του πάνελ τα οποία λόγω του σχήματος τους, θυμίζουν ένα αστέρι. Κάποια στιγμή αχνοφαίνεται η αρχή της λέξης conste... (llation). Ξαφνικά ο δορυφόρος χάνεται σε ενα σχίσμα του ουρανού ή κάνει κάποιου είδους άλμα στον χώρο;

    Για την ώρα γνωρίζουμε ότι θα βγει για τις κονσόλες της επόμενης γενιάς, παραμένει άγνωστο αν θα κυκλοφορήσει και για την τρέχουσα. Εν αναμονή για νέες πληροφορίες ας δούμε το πολύ σύντομο teaser trailer.


  2. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    hakoo (20-05-2020),Leon_DiZ (20-05-2020)

  3. #2
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Mπραβο Nek, το σκεφτομουν οτι επρεπε να εχουμε thread, θα φτιαξω και για το elder scrolls.
    Οι πληροφοριες που εχουμε ειναι pretty much αυτες που εδωσες, ελαχιστα πραγματα δλδ. Το μονο επιπλεον που εχω να προσθεσω ειναι οτι εχει επιβεβαιωθει οτι η μηχανη θα ειναι ξανα η creation engine (πρωην gamebryo), modified

    β€œFor Fallout 76 we have changed a lot,” Todd Howard told Gamestar this year. β€œThe game uses a new renderer, a new lighting system and a new system for the landscape generation. For Starfield even more of it changes. And for The Elder Scrolls 6, out there on the horizon even more. We like our editor. It allows us to create worlds really fast and the modders know it really well. There are some elementary ways we create our games and that will continue because that lets us be efficient and we think it works best.”


    Στο παραπανω (2 ετων βιντεο) επιβεβαιωνει οτι τοτε ηταν σε playable μορφη οποτε καταλαβαινουμε οτι το παιχνιδι ειναι σε πολυ προχωρημενο σταδιο αναπτυξης.

    Για μενα το συγκεκριμενο παιχνιδι μιας και ειναι το επομενο ΑΑΑ παιχνιδι τους ειναι το οροσημο που εχω θεσει για το τι μπορω να περιμενω πια απο την Bethesda και αν εχει καποιο νοημα να με ενδιαφερει οσο με ενδιαφερε παλια. Ειναι μια εταιρεια που εχει χασει τα αυγα και τα πασχαλια αυτη τη στιγμη, με καταστροφικες επιλογες που εχουν αποξενωσει εντελως τους παικτες που τους εκαναν αυτο που ειναι τωρα.
    Ειναι ενα next gen single player RPG, τα γραφικα πλεον εχουν συγκεκριμενα standards, ειναι χρονια στην αναπτυξη, περιμενω πολυ απλα να δω αντικειμενικα και χωρις ιχνος νοσταλγιας να με επηρεαζει αν αξιζει να ασχολουμαι με την συγκεκριμενη εταιρεια και τα προιοντα της.


  4. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Nek_Food (20-05-2020)

  5. #3
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Τα παρακάτω υποτίθεται ότι ειναι leaked screenshots απο το παιχνίδι.



    Click image for larger version. 

Name:	starfield1.jpg 
Views:	98 
Size:	155.3 KB 
ID:	12481
    Click image for larger version. 

Name:	starfield2.jpg 
Views:	96 
Size:	45.7 KB 
ID:	12482

  6. #4
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αυτό τώρα δεν ξέρουμε αν θα είναι αποκλειστικό του ΧΒΟΧ σωστά;
    Spoiler!

  7. #5
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Έλα ντε ποιος ξέρει, μπορεί να το δώσει αργότερα, μπορεί κ όχι, αχταρμάς δλδ βγες ρε κ πες δεν δίνω τίποτα η τα δίνω όλα, τι μας έχεις με το αν κ δεν

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  8. #6
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Αυτό τώρα δεν ξέρουμε αν θα είναι αποκλειστικό του ΧΒΟΧ σωστά;
    Ακριβως δεν ξέρουμε τίποτα. Αααα επίσης κάτι βλακείες που διακινουν fanboys ότι και καλα η bethesda εβγαλε το Playstation logo απο το site του Starfield ειναι ψέμματα. Για να βγάλεις κάτι θα πρέπει να υπήρχε εκεί εξ αρχής, και επίσης εκτός απο το Playstation logo λειπει απο το site και το Xbox logo (ουτε αυτό ήταν ποτε)

  9. #7
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Αα αυτό είναι το παιχνίδι που ήθελε το Playstation για αποκλειστικο η για κάποιο διάστημα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  10. #8
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Αα αυτό είναι το παιχνίδι που ήθελε το Playstation για αποκλειστικο η για κάποιο διάστημα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ναι έτσι ακούστηκε, αλλα δεν ξέρω την πηγή και ουτε το έχω ψάξει εαν έχει κάποια δόση αλήθειας.

  11. #9
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ναι technically το παιχνιδι δεν εχει ανακοινωθει καν για playstation, για καμια συγκεκριμενη κονσολα βασικα. Το teaser δεν ανεφερε πλατφορμες, σε συνεντευξεις μετα ειπαν γενικα οτι αφορα την επομενη γενια. Προφανως απο τοτε μαγειρευοταν το πραγμα.


  12. #10
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Xbox Exclusive και επίσημα
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #11
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    XBOX Series X/S & PC.

    Μένει να δούμε τι minimum PC requirements θα ζητάει για να βγουν κάποια συμπεράσματα περί dev baseline...

  14. #12
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Starfield Has More Hooks Than Skyrim to Keep You Playing, Is More of a Hardcore RPG

    Και μονο που αναφερουν στον τιτλο το Skyrim, υπαρχει ρε παιδια ανθρωπος πανω σε αυτη τη Γη που πιστευει οτι αυτο το παιχνιδι δεν θα κυκλοφορησει καποια στιγμη οποτε και να ειναι αυτη σε αλλες κονσολες? Χαχα το διαβαζα και σκεφτομουν το Skyrim και τα ποσα remasters που εχουν βγει.

    Οχι μονο στο PS5 θα ερθει, και στο iphone 15 θα ερθει...

    Αν κανει και επιτυχια θα το τρωμε στη μαπα 2 δεκαετιες και αυτο.

    https://wccftech.com/starfield-has-m...-hardcore-rpg/

    Βεβαια ολα αυτα ερχονται απο το στομα του Todd Howard που ο λογος του ειναι εφαμιλλης αξιας με αυτου ενος υπουλου πλασιε...

  15. #13
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Starfield Has More Hooks Than Skyrim to Keep You Playing, Is More of a Hardcore RPG

    Και μονο που αναφερουν στον τιτλο το Skyrim, υπαρχει ρε παιδια ανθρωπος πανω σε αυτη τη Γη που πιστευει οτι αυτο το παιχνιδι δεν θα κυκλοφορησει καποια στιγμη οποτε και να ειναι αυτη σε αλλες κονσολες? Χαχα το διαβαζα και σκεφτομουν το Skyrim και τα ποσα remasters που εχουν βγει.

    Οχι μονο στο PS5 θα ερθει, και στο iphone 15 θα ερθει...

    Αν κανει και επιτυχια θα το τρωμε στη μαπα 2 δεκαετιες και αυτο.

    https://wccftech.com/starfield-has-m...-hardcore-rpg/

    Βεβαια ολα αυτα ερχονται απο το στομα του Todd Howard που ο λογος του ειναι εφαμιλλης αξιας με αυτου ενος υπουλου πλασιε...
    Εγώ δεν το πιστεύω ότι θα βγει σε άλλες κονσόλες, εκτός αν μιλάμε για συμφωνία Game Pass ή Cloud Gaming. Στο iPhone θα βγει κανονικά μέσω Cloud Gaming εξάλλου
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #14
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Προσωπικά το "Starfield Has More Hooks Than Skyrim to Keep You Playing" το ερμηνεύω ως "του δώσαμε και κατάλαβε σε grind μηχανισμούς"... MTX galore, άρα ταμάμ για Game Pass.

  17. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Starfield Has More Hooks Than Skyrim to Keep You Playing, Is More of a Hardcore RPG

    Και μονο που αναφερουν στον τιτλο το Skyrim, υπαρχει ρε παιδια ανθρωπος πανω σε αυτη τη Γη που πιστευει οτι αυτο το παιχνιδι δεν θα κυκλοφορησει καποια στιγμη οποτε και να ειναι αυτη σε αλλες κονσολες?
    Εγώ
    Αν δεν δούμε Trading σε exclusives (δεν θα δούμε) η αν δεν δούμε Game pass στο PS (επίσης δεν θα δούμε) δεν νομίζω ότι θα βγει ποτέ.
    Μιλάμε ξεκάθαρα για παιχνίδι που ανήκει στη MS.
    Αν ήταν να βγει θα το ανακοίνωναν από τώρα και θα έκαναν Promote το Day1 game pass vs 79,99.


    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 15-06-2021 at 18:06.

  18. #16
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Εγώ δεν το πιστεύω ότι θα βγει σε άλλες κονσόλες, εκτός αν μιλάμε για συμφωνία Game Pass ή Cloud Gaming. Στο iPhone θα βγει κανονικά μέσω Cloud Gaming εξάλλου
    Πιστεύεις ότι η Sony θα δώσει το ΟΚ στην MS να φέρει το Game Pass στο PS5; Θα δεχτεί τους όρους της;

    Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω, αλλά με την παρούσα ηγεσία δεν μπορώ να αποκλείσω τίποτα.

  19. #17
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Εγώ δεν το πιστεύω ότι θα βγει σε άλλες κονσόλες, εκτός αν μιλάμε για συμφωνία Game Pass ή Cloud Gaming. Στο iPhone θα βγει κανονικά μέσω Cloud Gaming εξάλλου
    Αληθεια το λες αυτο? Εγω το θεωρω ψιλο-δεδομενο... δεν λεω οτι θα ερθει σε ενα 6μηνο ή κατι τετοιο. Μπορει να κανει και 2 χρονια ξερω'γω. Θα δειξει βεβαια και τι επιτυχια/νουμερα θα κανει.

  20. #18

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Πιστεύεις ότι η Sony θα δώσει το ΟΚ στην MS να φέρει το Game Pass στο PS5; Θα δεχτεί τους όρους της;

    Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω, αλλά με την παρούσα ηγεσία δεν μπορώ να αποκλείσω τίποτα.
    Εγώ το αποκλείω πάντως.
    Αν αποδεχθεί τέτοιο πράγμα η sony το PS θα γίνει παράρτημα του xbox και θα έχουμε για πρώτη φορά στην ιστορία εταιρεια που έγινε υποτελής σε άλλη από την πρώτη θεση.

    Θα χάσει ολοκληρωτικά το Respect από τον κόσμο και το prestige της και θα μπει σε τεράστιο κίνδυνο όλο το brand.

    Εδώ καζουριαζομαστε μεταξύ μας για 5 pixel και 2 frames φαντάζεστε τι έχει να γίνει στα forums αν συμβεί ποτέ αυτό το πράγμα?

    Δεν δίνω καμμία πιθανότητα να δούμε σε κονσόλα της Sony πράσινο τετραγωνάκι σε μια γωνιά που θα γράφει "Game pass".

    Στο κάτω κάτω αν το θέλει και η ίδια μπορεί να φτιάξει δικό της .

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 15-06-2021 at 18:09.

  21. #19
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Πιστεύεις ότι η Sony θα δώσει το ΟΚ στην MS να φέρει το Game Pass στο PS5; Θα δεχτεί τους όρους της;

    Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω, αλλά με την παρούσα ηγεσία δεν μπορώ να αποκλείσω τίποτα.
    Την έχουμε ξανακάνει την συζήτηση. Ξέρουμε ότι η Microsoft αυτό θέλει, το έχει δηλώσει. Η Sony ιδέα δεν έχω πως το σκέφτεται.

    Νομίζω ότι είναι λίγο πολύ αναμενόμενο ότι και η Sony θα γίνει platform agnostic κάποια στιγμή (Gaikai, 1st party exclusives στο PC κτλ κτλ).


    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αληθεια το λες αυτο? Εγω το θεωρω ψιλο-δεδομενο... δεν λεω οτι θα ερθει σε ενα 6μηνο ή κατι τετοιο. Μπορει να κανει και 2 χρονια ξερω'γω. Θα δειξει βεβαια και τι επιτυχια/νουμερα θα κανει.
    Ναι, δεν πιστεύω ότι έχει κάποιο ισχυρό κίνητρο για να το κάνει, τουλάχιστον με αυτά που ξέρουμε.

    Έτσι κι αλλιώς το endgame της Microsoft δεν είναι να "νικήσει την Sony". Η Microsoft έχει επικεντρωθεί στο να βγάλει την υπηρεσία της παντού και τα πολλά λεφτά είναι στα κινητά, όχι στις κονσόλες. Πάρε TV, πάρε υπολογιστή, πάρε Xbox, πάρε κινητό... όλα θα έχουν Game Pass. Και αυτά από μόνα τους είναι μερικά δισεκατομμύρια χρηστών. Είχε μια σκασίλα για την Sony.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. #20
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Εγώ το αποκλείω πάντως.
    Αν αποδεχθεί τέτοιο πράγμα η sony το PS θα γίνει παράρτημα του xbox και θα έχουμε για πρώτη φορά στην ιστορία εταιρεια που έγινε υποτελής σε άλλη από την πρώτη θεση.

    Θα χάσει ολοκληρωτικά το Respect από τον κόσμο και το prestige της και θα μπει σε τεράστιο κίνδυνο όλο το brand.

    Εδώ καζουριαζομαστε μεταξύ μας για 5 pixel και 2 frames φαντάζεστε τι έχει να γίνει στα forums αν συμβεί ποτέ αυτό το πράγμα?

    Δεν δίνω καμμία πιθανότητα να δούμε σε κονσόλα της Sony πράσινο τετραγωνάκι σε μια γωνιά που θα γράφει "Game pass".

    Στο κάτω κάτω αν το θέλει και η ίδια μπορεί να φτιάξει δικό της .
    Περί υποτέλειας που λες, φοβάμαι κάτι Sony executives σαν τον Hermen Hulst ο οποίος μου βγάζει (δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος) μια εικόνα υποτακτικού και οσφυοκάμπτη. Ο ορισμός του "yesman". Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά αυτή την εντύπωση έχω. Εύχομαι να με διαψεύσει το μέλλον.

    Αν είχαμε Samurai σαν τον Kutaragi στο τιμόνι, δεν θα έδινα πιθανότητα ούτε 1 στο τρισεκατομμύριο να ανοίξει διάπλατα την πόρτα σε Δούρειο Ίππο της Μικρομαλακής.

Page 1 of 3 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •