Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 21 to 40 of 131

Thread: Mafia: Trilogy

  1. #21
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Κυκλοφορεί στο YouTube η εισαγωγη του κ δείχνει πολύ όμορφο.
    Θα βγει κ σε retail η μόνο ψηφιακό?
    Φαντάζομαι ότι για την ώρα θα είναι digital only και μπορεί όταν κυκλοφορήσει το 1 να τα βγάλουν όλα μαζί.

    Λογικά θα μάθουμε σήμερα.

    - - - Updated - - -





    Ωραία covers τους έκαναν
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #22
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Το δευτερο μερος εχω παιξει μονο και μου αρεσε αρκετα μπορω να πω. Ειχα αρχισει και το 3ο και δεν με κρατησε.
    .

  3. #23
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Φαντάζομαι ότι για την ώρα θα είναι digital only και μπορεί όταν κυκλοφορήσει το 1 να τα βγάλουν όλα μαζί.

    Λογικά θα μάθουμε σήμερα.

    - - - Updated - - -



    Ωραία covers τους έκαναν
    Όσο κ να έψαξα δεν βρήκα κάτι για retail.
    Κ ψηφιακά, μονο στο αυστραλιανό βρήκα κ με τιμή 49,95 (περίπου 30€)

    Spoiler!

  4. #24
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Σήμερα τα 2 + 3, 28 Αυγούστου το remake

    Physical έκδοση επίσης στις 28/8

    https://www.businesswire.com/news/ho...-Mafia-Trilogy

    - - - Updated - - -





    Combined, the critically acclaimed Mafia crime dramas have sold-in more than 18 million units worldwide. Now, for the first time on modern consoles, experience all three entries of the revered action-adventure series together in one definitive organized crime saga. Mafia: Trilogy includes:


    • Mafia: Definitive Edition – The built-from-the-ground-up remake of the beloved classic;
    • Mafia II: Definitive Edition – The ultra HD remaster of the fan favorite;
    • Mafia III: Definitive Edition – The re-introduction of the award-winning narrative masterpiece.


    Players who purchase Mafia: Trilogy digitally prior to August 28 will be able to access Mafia II: Definitive Edition and Mafia III: Definitive Edition immediately on PlayStation� 4, Xbox One, and Steam, and will be able to download Mafia: Definitive Edition as soon as it becomes available on August 28. The Mafia: Trilogy physical edition will release in full on August 28, and is currently only planned for release in select EMEA and Asia regions. (For full release details, please refer to the Mafia: Trilogy fact sheet.)



    Mafia: Definitive Edition – the centerpiece of the collection – launches August 28 as a comprehensive, rebuilt-from-the-ground-up remake of the original Mafia, complete with an updated script filled with rich new dialogue, expanded backstories, and additional cutscenes; all-new gameplay sequences and features; the same stellar game engine that powered Mafia III’s best-in-class cinematics; and other enhancements. It’s the Mafia players remember, only much more.


    Mafia II: Definitive Edition will be automatically granted to all existing owners of Mafia II on Steam today at no additional cost. Additionally, all existing Mafia III owners on PlayStation� 4, Xbox One, and Steam will be upgraded to Mafia III: Definitive Editiontoday at no additional cost. Customers who own a combination of titles will receive special reduced-price upgrade offers to complete their trilogy via in-game menus within each of the Mafia titles.


    - - - Updated - - -

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. The Following 4 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    geogoku (20-05-2020),PDS (19-05-2020),Snk (19-05-2020),tonybsg (19-05-2020)

  6. #25
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #26
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    live Mafia 2 gameplay
    .

  8. #27
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Τιμές από ότι είδα, 60 ευρώ η 3λογια ή από 30 ο τίτλος, Για τα 2 κ 3. Για το 1ο δεν βρήκα τιμή αλλά λογικά κ αυτό στα 30 θα είναι. Συμφέρει να πάρει κάνεις το trilogy αλλά το τελευταίο mafia προσωπικά δεν θα το ξανά έπαιζα με τίποτα.

    Spoiler!

  9. #28
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εντελώς συμπτωματικά και χωρίς να έχω καμία επαφή με φήμες περί Mafia Remaster πριν από 15-20 μέρες περίπου είπα να κατεβάσω το Mafia 3 (που έχω λόγω PS+) μπας και σπάσει η βαρεμάρα λιγάκι.

    Σήμερα είδα ότι είχε update γύρω στα 4.8 GB. Ξεκίνησε το downloading κι έβαλα το PS4 σε standby.

    Μετά από κάποια ώρα άναψα το PS4 και παρατηρώ ότι έχει αλλάξει το εικονίδιο του παιχνιδιού (έχει πλέον την ίδια εικόνα με το ποστερ του M3 Remastered) και ονομάζεται "Mafia 3: Definitive Edition"!!

    Είδα στο Update Information του εικονιδίου σχετικά με το τελευταίο 4.8 GB update κάτι αοριστίες περί "added HDR support, game performance improvements" (ή κάπως έτσι τέλος πάντων).
    Δεν φορτώσει ακόμα το παιχνίδι για να καταθέσω αν είδα κάποιες αλλαγές/προσθήκες.

  10. #29
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    Παιδιά , οποίος έχει Μαλαισιανο psn το παιχνίδι είναι free. Μιλάω για το Mafia II Definite edition. Λογικά έχει γίνει λάθος, οπότε τρέξτε!! Εγώ πρόλαβα και μέιλ να φτιάξω και λογαριασμό να κάνω!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. #30
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Gokussjin View Post
    Παιδιά , οποίος έχει Μαλαισιανο psn το παιχνίδι είναι free. Μιλάω για το Mafia II Definite edition. Λογικά έχει γίνει λάθος, οπότε τρέξτε!! Εγώ πρόλαβα και μέιλ να φτιάξω και λογαριασμό να κάνω!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν το πρόλαβα χτες αλλά από την άλλη σκεφτόμουν "πόσα PSN accounts να κάνω πια;"
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #31
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Δεν το πρόλαβα χτες αλλά από την άλλη σκεφτόμουν "πόσα PSN accounts να κάνω πια;"
    Ενα ακόμα τι να μας κάνει;; Κατεβαίνει ήδη..! Νομίζω το αφαίρεσαν 2-3 ώρες μετά

    Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to Gokussjin For This Useful Post:

    Leon_DiZ (20-05-2020)

  14. #32
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Κατεβαζω το 3,θα ειναι διαφορετικο απο την τριλογια ή το ιδιο;

  15. #33
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Sergio View Post
    Κατεβαζω το 3,θα ειναι διαφορετικο απο την τριλογια ή το ιδιο;
    Το 3 δεν έχει κάποια αλλαγή απλά σου δίνει πλέον τα DLC δωρεαν, αυτή είναι η "definitive".
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #34
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Το 3 δεν έχει κάποια αλλαγή απλά σου δίνει πλέον τα DLC δωρεαν, αυτή είναι η "definitive".
    Μα ο λευτερης απο επανω λεει οτι με το που εκανε την αναβαθμιση
    Αλλαξε και το εικονιδιο του παιχνιδιου
    Και απο την απλη εκδοση|(του πηγε κατευθειαν στην definitive

  17. #35
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τα ξαναγράφω πάλι γιατί είναι σε ποστ στην προηγούμενη σελίδα.

    - Είχα το Mafia 3 ήδη εγκατεστημένο στο PS4 πριν από 20 μέρες (δεν είχα ιδέα ότι θα βγει ρημάστερ). Να σημειώσω ότι δεν το έχω αγοράσει, είναι από τα "δωρεάν" που είχε δώσει το PS+.

    - Εχτές με το άναψα το ΠΣ4 απευθείας μου έβγαλε update για το Mafia 3, περίπου 4.8 GB.

    - Μόλις τέλειωσε το update, παρατήρησα ότι το εικονίδιο του παιχνιδιού άλλαξε έχοντας πλέον την ίδια φωτό με αυτή του Definitive Edition. (άλλαξε και η ονομασία του παιχνιδιού από Mafia 3 σε Mafia 3: Definitive Edition).

    - Δεν έχω φορτώσει ακόμα το παιχνίδι για να δω τι σόι αλλαγές έχουν γίνει στην πραγματικότητα.

    - Αργά το βράδυ και μόνο από περιέργεια, πήγα να τσεκάρω τα free dlc στο PS Store. Είδα ότι είχε 4 DLC, από τα οποία τα 3 είχαν την ένδειξη "Free" (το 4ο είναι επί πληρωμή / το έχει αναφέρει ήδη συνοφορουμίτης πιο πάνω). Κατέβασα τα 3 Free DLC / όπου το ένα ήταν 1 ΜΒ (προφανώς ήταν ήδη προεγκατεστημένο με το παιχνίδι) και τα άλλα δύο ήταν 1.2 GB και 1.7GB περίπου (μπορεί να πέφτω λίγο έξω στα νούμερα, δεν θυμάμαι σωστά).

    - Αυτό που αναρωτιέμαι, είναι ότι αφής στιγμής τα 2 από τα 3 Free DLC είναι περί τα 2.8GB συνολικά (και τα δύο / το τρίτο όπως ανέφερα μάλλον είναι ήδη προεγκατεστημένο)........τότε αυτά τα 4.8 GB που μου έκανε update ο τίτλος.........τι είναι; Δεν τα λες και λίγα τα 4.8 GB!

  18. #36
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    εγω προσωπικα περιμενω μονο το 1 γιατι δεν το επαιξα ποτε. Το 2 το τελειωσα στο pc πριν καποια χρονια. απο το 3 θα παιξω τα dlc καθως εχω τελειωσει το story του την εποχη που βγηκε. by the way το ενα βγηκε για pre order στο public στα 40 ευρω βεβαια δεν σε αφηνει να το δωσεις. Εγω το περιμενα στα 30 να πω την αμαρτια μου

  19. #37
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Για δώσε λινκ Γιατί δεν το βρίσκω

    Spoiler!

  20. #38
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  21. #39
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. The Following 3 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    mihalis13 (15-06-2020),PDS (14-06-2020),toninio (15-06-2020)

  23. #40
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εχουν κανει πολυ καλη δουλεια.
    .

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •