Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 28

Thread: Bubble Bobble 4 Friends

  1. #1
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default Bubble Bobble 4 Friends

    THE CULT DRAGONS ARE COMING TO PLAYSTATION 4

    After the successful worldwide release of Bubble Bobble 4 Friends for Nintendo Switch, the game will be arriving on Sony PlayStation 4 at the end of 2020:

    - Physical release in major retail stores
    - Digital download in the PlayStation Store
    - Available in America, Europe and Australia

    The PlayStation 4 version will be greatly expanded with exciting new content (new stages and game modes), which will also be made available for the Nintendo Switch version, that is currently on sale.

    Stay tuned. More information to come soon!




    The popular dragons Bub and Bob are back! Bubble Bobble 4 Friends is the latest game in the legendary Bubble Bobble series from Taito.

    Play alone or with up to 3 friends in couch co-op mode and jump your bubble dragons through 100 levels to defy the wicked magician Bonner and his henchmen. The bubbles don't just let you trap your opponents, either – your dragons can also jump on them to reach higher platforms.

    Collect E-X-T-E-N-D bubbles to activate and upgrade skills, such as lightning and bomb bubbles. Develop countless new strategies to travel through the worlds and take advantage of air currents.
    The original Bubble Bobble arcade game from 1986 is also included, which captured the hearts of players around the world and still has fans humming its title melody today.

    A celebration for fans and fun for the whole family!

    Features:
    Single-Player Mode
    up to 4 players in cooperative play
    100 Stages, 5 Bosses
    Skill system - learn and upgrade special skills
    includes legendary Bubble Bobble arcade game from 1986 (with 2-player co-op mode)


    BUBBLE BOBBLE ARCADE
    THE BEGINNING OF A FANTASTIC STORY


    Spoiler!


    BUBBLE BOBBLE
    33 YEARS OF VIDEOGAME HISTORY




    Spoiler!



    Official Website: bubblebobble4friends.inin

    Exciting news!

  2. #2
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Από τα πολύ αγαπημένα παιχνίδια και με σοβαρή επένδυση από πλευράς μου σε ρευστό επί εποχής ουφάδικων. Μία εποχή έλεγα να φτιάξω (αναπαλαιώσω) ένα νανάκι έστω σε mame machine, για να χώσω μέσα μία αυθεντική πλακέτα jamma Bubble Bobble που έχω στην βιβλιοθήκη μου (έστω σαν τιμητική "πλακέτα" ένα πράγμα) αλλά ο περιορισμός του χώρου με οδήγησε στο να μην προχωρήσω σε αυτή την κίνηση τελικά.

    Θυμάμαι με ένα κέρμα (δεκάρικο) να παίζω όλες τις πίστες μόνος μου (απλά για να ξαναρχίσω από την αρχή μετά τον τερματισμό), ή να παίζουμε με φίλους "χαλαρά" 100 πίστες μονομιάς χωρίς να χάνουμε (πολλές φορές χωρίς μάλιστα να παίρνουμε τις ομπρέλες για να περάσουμε περισσότερη ώρα παίζοντας), με τις μυστικές πίστες όλες στην διάθεση μας φυσικά αφού είχαμε τέλεια συνεργασία, δεκάδες φρούτα να πέφτουν αφού κάναμε όσο περισσότερο μπορούσαμε το κόλπο με τους αριθμούς. Να κάνουμε τα κόλπα για να παίζουμε το Super mode όταν βαριόμαστε ώστε να έχουμε λίγο παραπάνω challenge και να δούμε τον καλό τερματισμό. Στόχος μας δεν ήταν να παίξουμε ώστε να φτάσουμε τις 100 πίστες και να τερματίσουμε το παιχνίδι, αλλά να κάνουμε το υψηλότερο σκορ προφανώς.

    Αναμνήσεις... χαίρομαι διπλά που έχει το original μέσα!!!

    Click image for larger version. 

Name:	bubblebobblemamelogo.gif 
Views:	97 
Size:	49.3 KB 
ID:	12042

  3. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    geogoku (13-05-2020)

  4. #3
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Το κόλπο με τους αριθμούς εμεις τότε στην παρέα μου το ονομάζαμε "σύστημα". Προσπαθούσαμε να μην χασουμε για να μπούμε στην "διαμαντοπιστα", τρέχαμε σαν τρελοί να προλάβουμε το "βιτριολι" όταν εκείνο εμφανιζόταν για να γεμίσει ο τοπος με λουλουδια για να τα μαζέψουμε. Επίσης, γινοταν μάχη για το ποιος θα προλάβει την τσικλα για να έχει γρήγορες φούσκες και κάναμε σπάσιμο στους συμπαίκτες μας όταν πηδούσαμε γρήγορα και τους αρπάζαμε την μεγάλη τουρτα/παγωτο/φρούτο όταν επεφτε πάνω τους(άντε να την χαρίζαμε σε εκείνους που έφταναν τους πόντους για να πάρουν "κανονάκι"). Απιστευτο παιχνίδι, αμέτρητες ώρες διασκέδασης, αρκετά κέρματα το έχουμε ταίσει και το έχουμε παίξει σε κάθε πλατφόρμα που μπήκε στο σπίτι μας και το υποστήριζε. Ελπίζω το friends να υποστηρίζει online co-op και στην arcade έκδοση που περιλαμβάνει ο τίτλος.

  5. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    geogoku (13-05-2020)

  6. #4
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Από τα πολύ αγαπημένα παιχνίδια και με σοβαρή επένδυση από πλευράς μου σε ρευστό επί εποχής ουφάδικων. Μία εποχή έλεγα να φτιάξω (αναπαλαιώσω) ένα νανάκι έστω σε mame machine, για να χώσω μέσα μία αυθεντική πλακέτα jamma Bubble Bobble που έχω στην βιβλιοθήκη μου (έστω σαν τιμητική "πλακέτα" ένα πράγμα) αλλά ο περιορισμός του χώρου με οδήγησε στο να μην προχωρήσω σε αυτή την κίνηση τελικά.
    Καλημέρα ! Να το κάνεις το πρότζεκτ αυτό που λες... ειδικά αφού έχεις και jamma πλακέτα βουρ.
    Ούτε mame ούτε τίποτα άλλο... Μόνο το ΒΒ μέσα... Όχι με tft αηδίες οθόνες, με μια κανονική crt να έχεις σωστή εικόνα.

    Πάντως, θα μπορούσες να κάνεις μια μίνι έκδοση καθώς υπάρχουν και 14άρες arcade crt οθόνες. Και έτσι θα μπορούσες να κάνεις
    μια καμπίνα κανονική αλλά πιο μαζεμένη και βολική στον χώρο που πιάνει.

    Είναι ένα από τα μελλοντικά πρότζεκτ που θέλω να κάνω προσωπικά.

    Πριν από λίγο καιρό τελείωσα μια dedicated καμπίνα για ένα παιχνίδι που αγαπώ πολύ επίσης (ίσως να δημιουργήσω ανάλογο θέμα για όσους θέλετε)

    Κάνε το βήμα σου λεω... θα την έχεις απλά αναμμένη και ακόμη και χωρίς να παίζεις και θα είναι πολύ ωραία κατάσταση μέσα στον χώρο σου.
    Last edited by Error Flynn; 12-05-2020 at 13:07.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    geogoku (13-05-2020),Nek_Food (12-05-2020)

  8. #5
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    Το κόλπο με τους αριθμούς εμεις τότε στην παρέα μου το ονομάζαμε "σύστημα". Προσπαθούσαμε να μην χασουμε για να μπούμε στην "διαμαντοπιστα", τρέχαμε σαν τρελοί να προλάβουμε το "βιτριολι" όταν εκείνο εμφανιζόταν για να γεμίσει ο τοπος με λουλουδια για να τα μαζέψουμε. Επίσης, γινοταν μάχη για το ποιος θα προλάβει την τσικλα για να έχει γρήγορες φούσκες και κάναμε σπάσιμο στους συμπαίκτες μας όταν πηδούσαμε γρήγορα και τους αρπάζαμε την μεγάλη τουρτα/παγωτο/φρούτο όταν επεφτε πάνω τους(άντε να την χαρίζαμε σε εκείνους που έφταναν τους πόντους για να πάρουν "κανονάκι"). Απιστευτο παιχνίδι, αμέτρητες ώρες διασκέδασης, αρκετά κέρματα το έχουμε ταίσει και το έχουμε παίξει σε κάθε πλατφόρμα που μπήκε στο σπίτι μας και το υποστήριζε. Ελπίζω το friends να υποστηρίζει online co-op και στην arcade έκδοση που περιλαμβάνει ο τίτλος.
    Χαχαχα ρε Μπίλ... με την περιγραφή σου άπειρες εικόνες μου ήρθαν.

    Πολύ καλά νέα που θα έρθει στο PS4.

  9. #6
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Πως το λέγατε πιτσιρικάδες? Γιατί η κάθε περιοχή της Ελλάδας (σε εποχές που δεν υπήρχε όχι internet αλλά και με το ζόρι σταθερό τηλέφωνο) είχε και τις δικές της ονομασίες.
    Eμείς το λέγαμε μπούμπλε μπούμπλε lol
    π.χ το Donkey Kong το λέγαμε γοριλάκι, το Frogger βατραχάκι, το Track and Field Ολυμπιάδα, το Ghosts n Goblins ο νεκροθάφτης! κλπ κλπ

    edit: από μια τέτοια συζήτηση είχε ειπωθεί και το θρυλικό φρήτζιτ νήτζιτ, ο Λευτέρης πρέπει να είχε πει την ιστορία.

  10. #7
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Είχα κάποιες καμπίνες από μία αποθήκη που είχαμε αδειάσει με μια παρέα αλλά επειδή ήταν χρόνια σε ξένο υπόγειο με υγρασίες κλπ τις έδιωξα όλες σε φίλους και γνωστούς και δεν κράτησα καμία για μένα. Αν πάντως ξεκινήσεις mini cab project, count me in, θα ήθελα όμως ίσως πιο μεγάλο για κάνα διπλό με παρέα (δεν ξέρω ίσως), χώρια που πλέον οι 14" μου φαίνονται υπερβολικά μικρές. Βέβαια εγώ ψήνομαι και για mame machine γιατί είναι δεκάδες τα παιχνίδια που θα ήθελα να παίζω, μην κάνω λίστα. Νομίζω ότι τα 80s ήταν η χρυσή εποχή των pure fun arcade games, τουλάχιστον για μένα, αλλά κάτι παιχνίδια σαν το Bubble Bobble, Tetris, Wonder Boy, Ghosts and Goblins, Toki, κλπ που οι εταιρείες αναβιώνουν ξανά με κάθε ευκαιρία είναι μάλλον η απόδειξη ότι δεν είμαι μόνο εγώ κολλημένος με εκείνη την gaming εποχή.

    Να δημιουργήσεις το θέμα με την dedicated να ζηλέψουμε πάλι... ακόμη;

    @ odytsak
    κλασικά μπούμπλε μπούμπλε.
    ο νεκροθάφτης, ευτυχώς που δεν έπινα κάτι!!!

  11. #8
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Πως το λέγατε πιτσιρικάδες? Γιατί η κάθε περιοχή της Ελλάδας (σε εποχές που δεν υπήρχε όχι internet αλλά και με το ζόρι σταθερό τηλέφωνο) είχε και τις δικές της ονομασίες.
    Eμείς το λέγαμε μπούμπλε μπούμπλε lol
    π.χ το Donkey Kong το λέγαμε γοριλάκι, το Frogger βατραχάκι, το Track and Field Ολυμπιάδα, το Ghosts n Goblins ο νεκροθάφτης! κλπ κλπ

    edit: από μια τέτοια συζήτηση είχε ειπωθεί και το θρυλικό φρήτζιτ νήτζιτ, ο Λευτέρης πρέπει να είχε πει την ιστορία.
    Ακριβώς έτσι τα λέγαμε και εμεις Οδυσσέα. Μπούμπλε μπούμπλε και νεκροθαυτη το Ghost n Goblins.

    Όπως είχαμε ονομάσει αεροπλανάκι το 1942, κομάντο το Green Beret και πασχαλίτσα το Lady Bug. Ελάχιστα ήταν τότε τα παιχνίδια που γνωρίζαμε την ακριβή ονομασία του, πρόχειρα μου έρχονται στο μυαλό το Pac-man, το Cabal και το Double Dragon.

  12. #9
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Μπουμπλε μπουμπλε νομίζω το ξέρουν οι περισσότεροι

  13. #10
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μπούμπλε μπούμπλε, σύστημα, κανονάκι, παπουτσάκι, δωράκι, γραμματάκι, τσιχλίτσα, ομπρέλα/λίτσα, φρουτάκι, φλιπεράκι (ένα δωράκι που μεταμορφωνόταν σε μια μπίλια πέρα δώθε στη πίστα και καθάριζε όποιον έβρισκε μπροστά της), μπουκαλάκι (αυτό που γέμιζε με δωράκια όλη τη πίστα), σταυρός/σταρουδάκι, "ρίξε φούσκα για να ανέβω πιο πάνω", αντίθετα στην οθόνη σκας φούσκες για να ανεβάσεις σε ίδιο διψήφιο αριθμό το σκορ πχ. 5.770, 5.880, 5.990 πριν σκάσεις όλες τις φούσκες με τα τερατάκια μέσα οπότε στο τέλος όλες οι άσκαστες+κενές φούσκες μετατρέπονται σε δωράκια......

    η αγωνία να μην χάσεις εσύ αλλά και ο συμπαίκτης σου μέχρι την 20η πίστα ώστε να σας μεταφέρει στην διαμαντόπιστα (το ίδιο και στην 30η / στην 40η δίνει την σούπερ-ομπρέλα και σε πάει στην 70η αν θυμάμαι σωστά)


    ........γενικώς πολλές οι αναμνήσεις, αμέτρητα τα δεκάρικα, αμέτρητες οι ώρες στην έκδοση (μέτρια) για Amiga, αμέτρητες ώρες στο Taito Collection μαζί με Rainbow Islands για PS1 (επίσημα δεν βγήκε στην παραγωγή, κόλλησε στην gold έκδοση λίγο πριν την παραγωγή, ελέω πειρατείας όμως "κυκλοφόρησε" κανονικά!), αμέτρητες ώρες στο ΜΑΜΕ....

    Υπεραγαπημένο παιχνίδι, για εμένα πάντα.

    Κρίμα, πολύ κρίμα (και γαμώ το κέρατό μου παράλληλα) που δεν έχει 2-player online. Να τους βράσω!
    Last edited by Lefteris_X; 12-05-2020 at 15:27.

  14. #11
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    ^^
    Και γω την Taito collection ειχα στο PSone σε αντεγραμμένο δισκάκι, δεν γνώριζα οτι η συγκεκριμένη έκδοση δεν βγήκε τελικά στην παραγωγή. Όντως στην Amiga δεν ηταν τοσο καλή η έκδοση, δεν έπαιζε το σύστημα θυμάμαι και με το Extend δεν έδειχνε το animation με το δεινοσαυράκι που εσκαγε τις φούσκες, όμως παρόλα αυτα το λιώσαμε και εκεί.

    Και τα Rainbow Islands & Parasol Stars (το τελευταίο δεν υπήρχε στη συλλογή βέβαια) μου αρέσαν αρκετα, όμως σε καμια περίπτωση δεν μπορουσαν να συγκριθούν με το Bubble Bobble.

  15. #12
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Στα τέλη του έτους βλέπω κυκλοφορεί...
    Θα 'χει πλάκα να έχει βγει το PS5 κι εσείς να κάθεστε να παίζετε μπούμπλε μπούμπλε

  16. #13
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Αλητες μου ξηπνησατε μνημες !

    δεν ξερω αν το 4 ειναι καλο αλλα ηδη εχω στη wishlist το original μαζι με Double Dragon απο το PSN...

    κ μεις το λεγαμε το μπουμπλε μπουμπλε εκεινα τα χρονια αλλα ποτε δεν ειχαμε την συνεργασια οπως ειχε τοτε ο Nek_Food ...

    κλασσικα μαλωναμε ποιος θα παρει πρωτος την κιτρινη τσιχλα η οποια ηταν κ το καλυτερο power up για να ξεκινησεις και φυσικα κερδιζε οποιος ηταν πιο κοντα...
    Στην χειροτερη περιπτωση αν καποιος εχανε στην προσπαθεια να παρει την τσιχλα αυτοματως χαναμε κ την διαμαντοπιστα κ ολα πηγαιναν κατα διαολου...

    θυμαμαι οταν μεγαλωσαμε λιγο ακομα οποτε το πετυχαιναμε παιζαμε φυσικα ξανα κ ξανα κ ειχαμε ονομασει το φαντασμα που εβγαινε σε περιπτωση που αργησεις, Μαρμεγκιουλα

    λολζ...

    Bubble Bobble, Double Dragon, Snow Brothers, Tehkan World Cup, Golden Axe, Cadillacs & Dinosaurs θα παραμεινουν για παντα στην καρδια μου...

    edit : θυμηθηκα οτι λεγαμε "φιλακι" οταν σκαγαμε τον εχθρο εξ'επαφης και κραζαμε οταν καποιος δεν εσκαγε τους εχθρους με τα αγκαθια και χαλαγε το "συστημα"...
    Last edited by geogoku; 13-05-2020 at 01:32.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  17. #14
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    ΟΚ και εμείς παίζαμε κάποιες φορές ανταγωνιστικά για τον χαβαλέ, κυνήγι των καλύτερων δώρων/μεγαλύτερου σκορ/κλπ το οποίο κάποιες (αρκετές) φορές οδηγεί σε απώλεια του συστήματος και της συνεργασίας που συνήθως είχαμε μεταξύ μας αλλά είχε μπόλικο γέλιο ειδικά όταν στήναμε και "παγίδες" στον άλλο για να χάσει εκεί βέβαια όλα πήγαιναν σε άλλο επίπεδο και καμιά επαφή με συστήματα συνεργασίας κλπ όμορφα. Το κανονικό μας σύστημα ήταν αυτό το οποίο έλεγε ότι όποιος έπαιζε #1 με τον Bub αναλάμβανε όλες τις δύσκολες αποστολές έως και τυχόν αναγκαία "θυσία" ώστε όποιος έπαιζε με το #2 Bob να μην διατρέχει κανένα κίνδυνο και να πάει μέχρι την 100 χωρίς καμία απολύτως απώλεια και με το μέγιστο δυνατόν σκορ (όλα τα δώρα αυτός, όλα τα μεγάλα σκορ, διαμάντια, κλπ).

  18. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    geogoku (16-05-2020)

  19. #15
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    ^^
    Αν θυμαμαι καλά, με τον Βοb μπορούσες να μαζέψεις περισσότερα κανονάκια από τον Bub.

    Μακάρι το Friends να ακολουθούσε κατα γράμμα την συνταγή του κλασσικου παιχνιδιού με διαφορετικές πίστες και να ενσωμάτωναν ορισμένα στοιχεία τα οποία να μην αλλοίωναν την εμπειρία. Το friends πάντως δείχνει ένα μέτριο παιχνίδι που το σώζει η παρουσιά του κλασσικού Bubble Bobble.

  20. #16
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Παιδιά επειδή δε το έχω παρακολουθήσει στενά... φαντάζομαι θα έχει βέβαια co op. Αυτό θα είναι local ή και on line ?

  21. #17
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δυστυχώς μόνο local co-op έως 4 παίκτες.

    Αυτό "έκραζα" γι εγώ σε προηγούμενο ποστ μου, την έλλειψη 2-πλού σε online.

  22. #18
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Δυστυχώς μόνο local co-op έως 4 παίκτες.

    Αυτό "έκραζα" γι εγώ σε προηγούμενο ποστ μου, την έλλειψη 2-πλού σε online.
    ευχαριστώ.

  23. #19
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Παιδιά επειδή δε το έχω παρακολουθήσει στενά... φαντάζομαι θα έχει βέβαια co op. Αυτό θα είναι local ή και on line ?
    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Δυστυχώς μόνο local co-op έως 4 παίκτες.

    Αυτό "έκραζα" γι εγώ σε προηγούμενο ποστ μου, την έλλειψη 2-πλού σε online.
    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Στα τέλη του έτους βλέπω κυκλοφορεί...
    Θα 'χει πλάκα να έχει βγει το PS5 κι εσείς να κάθεστε να παίζετε μπούμπλε μπούμπλε


    Και όμως, μας κόβω να παίζουμε Bubble Bobble στο PS5, αν είναι b/w compatible και παίξει καμια σοβαση υπηρεσία share play στο PS5.

    Αφού δεν νιωθουν οι devs, ίσως βρεθεί κάποια στιγμή τρόπος να καταφέρουμε να παίξουμε on line co op το κλασσικό παιχνίδι σε κονσόλα.

  24. #20
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Aν είναι συμβατό με PS5, εννοείται ότι θα συνεχίσω (να το παίζω / λολ) στη νέα κονσόλα δεν το συζητώ!

    Τώρα για online, χέσε μέσα ρε γμτ.

    Μα καλά;
    Τόοοοοοοοσο δύσκολο είναι πια να βάλουν online;

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •