Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 62

Thread: NieR Replicant ver. 1.22474487139

  1. #41
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Εχω την ευρωπαικη εκδοση του Nier & το ειχα δοκιμασει για κανα 3ωρο στο ps3.
    Τα γραφικα του ηταν ασχημα κ ο κοσμος αδειος.
    Καμια σχεση με οτι βλεπω δλδ, στα ματια μου το remaster πιο πολυ για remake μου φαινεται.
    Σιγουρη αγορα.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  2. #42
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    panos74gr (24-04-2021)

  4. #43
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Εχω την ευρωπαικη εκδοση του Nier & το ειχα δοκιμασει για κανα 3ωρο στο ps3.
    Τα γραφικα του ηταν ασχημα κ ο κοσμος αδειος.
    Καμια σχεση με οτι βλεπω δλδ, στα ματια μου το remaster πιο πολυ για remake μου φαινεται.
    Σιγουρη αγορα.
    Ρε συ, απο περιεργεια και μονο, πως σε αυτο το game εισαι οκ με την τιμη του στα 60 ευρω? Ναι το παιχνιδι εχει φαει μεγαλο ρετουσαρισμα, αλλα remake δεν ειναι. Remake ειναι το Demon Souls. Αυτο ειναι καθαρα Remaster. Και δεν δειχνει σε τιποτα παιχνιδι που ανταγωνιζεται την βιβλιοθηκη του PS4 οπτικα.

    Συν τοις αλλοις οι τυποι δεν φροντισαν ΚΑΝ να ασχοληθουν με την PS4 Pro εκδοση... το παιχνιδι τρεχει 1080ρ και στο PS4 και στο PS4 Pro... με αυτα τα γραφικα. (για PS5 φυσικα ουτε κουβεντα) Δηλαδη οι τυποι απλα το πεταξανε ετσι μεσα στο δισκακι και τελος, κλαιν οι κατοχοι αλλων κονσολων... Βελτιωμενα ξε βελτιωμενα γραφικα, το παιχνιδι και παλι δειχνει ασχημο/λειψο για τα στανταρ της προηγουμενης γενιας.

    Και σου ζητανε 60 ευρω.

    Δεν ειναι υπερβολη? Εγω οπως ειπα το θεωρω εξωφρενικα πιο κακο deal απο τα 80αρια... δεν ειναι καθολου τιμιο στα ματια μου. 40 και μην πω πολλα του ειναι...

  5. #44
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ρε συ, απο περιεργεια και μονο, πως σε αυτο το game εισαι οκ με την τιμη του στα 60 ευρω? Ναι το παιχνιδι εχει φαει μεγαλο ρετουσαρισμα, αλλα remake δεν ειναι. Remake ειναι το Demon Souls. Αυτο ειναι καθαρα Remaster. Και δεν δειχνει σε τιποτα παιχνιδι που ανταγωνιζεται την βιβλιοθηκη του PS4 οπτικα.

    Συν τοις αλλοις οι τυποι δεν φροντισαν ΚΑΝ να ασχοληθουν με την PS4 Pro εκδοση... το παιχνιδι τρεχει 1080ρ και στο PS4 και στο PS4 Pro... με αυτα τα γραφικα. (για PS5 φυσικα ουτε κουβεντα) Δηλαδη οι τυποι απλα το πεταξανε ετσι μεσα στο δισκακι και τελος, κλαιν οι κατοχοι αλλων κονσολων... Βελτιωμενα ξε βελτιωμενα γραφικα, το παιχνιδι και παλι δειχνει ασχημο/λειψο για τα στανταρ της προηγουμενης γενιας.

    Και σου ζητανε 60 ευρω.

    Δεν ειναι υπερβολη? Εγω οπως ειπα το θεωρω εξωφρενικα πιο κακο deal απο τα 80αρια... δεν ειναι καθολου τιμιο στα ματια μου. 40 και μην πω πολλα του ειναι...
    Πεταγομαι..

    Η αξία είναι υποκειμενη. Αν ήταν άλλο παιχνίδι και εμενα θα μου κακοφαινόταν αλλά αν σκεφτείς το πόσο απίθανο ήταν να κυκλοφορήσει αυτό το παιχνίδι σε νέα έκδοση (niche τίτλος) αλλά να φάει και τέτοιο rework και εμένα δεν μου φαίνεται καλή η τιμή.

    Αν το δεις αποστασιοποιημενα σαν budget/production values, ναι δεν αξίζει (όπως και το automata δεν άξιζε για πολλούς βάσει ΑΑΑ προσδοκιών).

    But fuck it είναι το Nier

    Δες και την περίπτωση του Cyberpunk. Και αυτό αν το δεις αντικειμενικα, ειχε/έχει ένα σκασμό προβλήματα, ενώ με τα ίδια χρήματα βλέπεις πολύ πιο polished εμπειρίες. Αν δεν ήταν της CDP θα το είχες αγοράσει τόσο νωρίς ή θα περίμενες να πέσει η τιμή του;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #45
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Πεταγομαι..

    Η αξία είναι υποκειμενη. Αν ήταν άλλο παιχνίδι και εμενα θα μου κακοφαινόταν αλλά αν σκεφτείς το πόσο απίθανο ήταν να κυκλοφορήσει αυτό το παιχνίδι σε νέα έκδοση (niche τίτλος) αλλά να φάει και τέτοιο rework και εμένα δεν μου φαίνεται καλή η τιμή.

    Αν το δεις αποστασιοποιημενα σαν budget/production values, ναι δεν αξίζει (όπως και το automata δεν άξιζε για πολλούς βάσει ΑΑΑ προσδοκιών).

    But fuck it είναι το Nier

    Δες και την περίπτωση του Cyberpunk. Και αυτό αν το δεις αντικειμενικα, ειχε/έχει ένα σκασμό προβλήματα, ενώ με τα ίδια χρήματα βλέπεις πολύ πιο polished εμπειρίες. Αν δεν ήταν της CDP θα το είχες αγοράσει τόσο νωρίς ή θα περίμενες να πέσει η τιμή του;
    Mα εννοειται οτι συμφωνω οτι το Cyberpunk λογο της καταστασης που κυκλοφορησε δεν αξιζε τα χρηματα του. Αν ηταν Polished οπως θα επρεπε παιζει να αξιζε και παραπανω απο 60 (που λεει ο λογος). Και γι αυτο αλλωστε η τιμη του δικαιως πηγε στα ταρταρα παρα πολυ γρηγορα. Οποιος το αγορασει τωρα στα 25 ευρω και παιξει ειτε τωρα ειτε οταν βγουν το next gen patch εχει κανει το deal του αιωνα.

    Επισης συμφωνω οτι η τιμη ειναι υποκειμενικη.

    Απλα επειδη γινονται πολλα παραπονα γενικοτερα για τα 80αρια στις τιμες, μου φαινεται λιγακι παραξενο να μην συμβαινει το ιδιο και με αυτην εδω την περιπτωση. Οσο niche τιτλος και να ειναι δεν δικαιολογει για εμενα αυτην την κοστολογηση. Ασε που παταει στην επιτυχια του Automata που κατα μια εννοια το βγαζει απο την ορολογια Niche κατ εμε τουλαχιστον. Προσωπικα λατρεψα το Nier Automata (το θεωρω μοναδικο game στο ειδος του) και προφανως θελω πολυ να παιξω το Nier, αλλα 60 ευρω για τετοιο τεχνικο αποτελεσμα δεν μπορω με τιποτα να το δικαιολογησω. Δεν ειναι καν στημενο παιχνιδι from the ground up. Ειναι reworked οπως το ειπες. Τα βασικα στοιχεια του ειναι τα ιδια με το PS3 game.

    Το πιο μεγαλο φαουλ για εμενα ειναι που δεν εδωσαν την παραμικρη δεκαρα για τους PS4 Pro χρηστες... πολυ: "περαστε σκουπιστε τελειωστε" μου κανει αυτο εμενα...

    Εχοντας πει αυτα, εννοειται οτι ο καθενας επενδυει οπως θεωρει οτι ειναι σωστο και με βαση αυτο που λαχταραει να παιξει. Γι αυτο και σου ειπα κι εσενα αφου δεν κρατιεσαι να το παιξεις, εννοειται οτι θα το παρεις. Το ποστ μου τονιζω οτι δεν ειναι του στυλ "μην το αγορασετε". Ουτε καν.

  7. #46
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ρε συ, απο περιεργεια και μονο, πως σε αυτο το game εισαι οκ με την τιμη του στα 60 ευρω? Ναι το παιχνιδι εχει φαει μεγαλο ρετουσαρισμα, αλλα remake δεν ειναι. Remake ειναι το Demon Souls. Αυτο ειναι καθαρα Remaster. Και δεν δειχνει σε τιποτα παιχνιδι που ανταγωνιζεται την βιβλιοθηκη του PS4 οπτικα.

    Συν τοις αλλοις οι τυποι δεν φροντισαν ΚΑΝ να ασχοληθουν με την PS4 Pro εκδοση... το παιχνιδι τρεχει 1080ρ και στο PS4 και στο PS4 Pro... με αυτα τα γραφικα. (για PS5 φυσικα ουτε κουβεντα) Δηλαδη οι τυποι απλα το πεταξανε ετσι μεσα στο δισκακι και τελος, κλαιν οι κατοχοι αλλων κονσολων... Βελτιωμενα ξε βελτιωμενα γραφικα, το παιχνιδι και παλι δειχνει ασχημο/λειψο για τα στανταρ της προηγουμενης γενιας.

    Και σου ζητανε 60 ευρω.

    Δεν ειναι υπερβολη? Εγω οπως ειπα το θεωρω εξωφρενικα πιο κακο deal απο τα 80αρια... δεν ειναι καθολου τιμιο στα ματια μου. 40 και μην πω πολλα του ειναι...

    Δεν ειμαι οκ στο να δωσω 60€ για το Nier, βασικα δεν δινω τοσα χρηματα παρα για ελαχιστα παιχνιδια, οπως προσφατα για το Valhalla ή παλαιοτερα για το RDR2.
    Οποτε θα περιμενω να πεσει η τιμη του πριν το αγορασω οπως κανω σχεδον για ολα τα games.

    Στα του τιτλου τωρα η δουλεια που εχει πεσει ειναι τοση, που εχει αλλαξει εντελως το feeling.
    Το κυριοτερο για μενα ειναι οτι εχει ανεβει αισθητα η αναλυση, παλαιοτερα θυμαμαι τα textures να ειναι "ασχημα" κ να μην ξεχωριζεις απο μακρια τι εβλεπες,
    ενω οταν πλησιαζες κ τα παρατηρουσες σου θυμιζαν textures εποχης ps2.
    Αυτο ισως κ ειναι η διαφορα, οτι o αρχικος τιτλος ειχε ασχημα γραφικα (ps2/ps3) αλλα τον βελτιωσαν σημαντικα με γραφικα επιπεδου ps4.
    Οκ δεν ειναι remake, αλλα ειναι απο τα καλυτερα remaster που εχω δει, ασχετα εαν εχει pro mode ή οχι.
    Ειδικα οταν εχω παιξει τον προηγουμενο τιτλο κ βλεπω την διαφορα οπτικα απο τα comparisons side by side.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  8. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Valkyre (26-04-2021)

  9. #47
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Οσο να ναι ενα παιχνιδι που και για τα δεδομενα του ps3 ειχε πολυ μετρια γραφικα για να μπορεσει να σταθει αυτη τη στιγμη θελει παααααρα πολυ δουλεια εστω και ως remaster. Τηρουμενων των αναλογιων (δεν νομιζω να δοθηκαν και τα απειρα χρηματα γι αυτη τη κυκλοφορια) νομιζω οτι εκαναν ο,τι μπορουσαν για να μπορει να παιχτει τωρα απο αποψη γραφικων, προσπαθησαν να το ισορροπησουν λιγο βαζοντας απειρο νεο υλικο μεσα. Μιλαμε επισης για ενα παιχνιδι πολυ ειδικου ενδιαφεροντος που θα το αγορασουν μονο οι πολυ hardcore.
    Ακομα κι εγω που επαιξα και κατευχαριστηθηκα το automata δεν θα ασχοληθω, θελω να πω οτι ειναι ακομα πιο niche απο το niche automata.


  10. #48
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Εγώ άμα είχε μια νορμάλ τιμή για ριμαστερ θα το ειχσ χτυπήσει... Αλλά τώρα η κανονική τιμολόγηση σαν ένα νέο παιχνίδι ps4 είναι λίγο κουλη.. Δεν λέω φαίνεται να κάνανε πολύ καλή δόυλεια και να βάλανε και επιπλέον υλικό αλλά είπαμε.. Γενικά με τις τιμολογησεις δεν τα πάμε καλά.. Και το returnal αν είχε νορμάλ τιμή θα το έπαιρνα day1... Έχει ξεφύγει λίγο η κατάσταση...

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  11. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    panos74gr (27-04-2021)

  12. #49
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Καλημέρα στην παρέα.. Κάνεις δεν το τσίμπησε;
    Λοιπόν εγώ τερματισα και όπως και στο automata λέω οκ πολύ καλό αλλά; και ενώ γενικά δεν έχω πολύ χρόνο συνεχισα να παίζω.. Βλέπω πάλι μια ιστορία να ξεδιπλώνεται μοναδικά.. Οι πρωταγωνιστές εκπληκτικοί ...ειδικά ο ένας που δεν θέλω να σποιλεριασω έχει μπει στο πανθεον με τους αγαπημένους μου χαρακτήρες εβερ...
    Και ψήνω να κάνω μέχρι και το ending D που είναι το καινούργιο ending που δεν είχε το παλιό... Για να κάνεις το C k D θέλει να μαζέψεις όλα τα όπλα... Το έχει παίξει κανείς; είναι δύσκολο;

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  13. #50
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Καλημέρα στην παρέα.. Κάνεις δεν το τσίμπησε;
    Λοιπόν εγώ τερματισα και όπως και στο automata λέω οκ πολύ καλό αλλά; και ενώ γενικά δεν έχω πολύ χρόνο συνεχισα να παίζω.. Βλέπω πάλι μια ιστορία να ξεδιπλώνεται μοναδικά.. Οι πρωταγωνιστές εκπληκτικοί ...ειδικά ο ένας που δεν θέλω να σποιλεριασω έχει μπει στο πανθεον με τους αγαπημένους μου χαρακτήρες εβερ...
    Και ψήνω να κάνω μέχρι και το ending D που είναι το καινούργιο ending που δεν είχε το παλιό... Για να κάνεις το C k D θέλει να μαζέψεις όλα τα όπλα... Το έχει παίξει κανείς; είναι δύσκολο;

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    θα παιχτεί σε κάποια φάση και από μένα. 100%. Αλλά το βλέπω από Σεπτέμβρη με το backlog που έχω και τους ρυθμούς που παίζω.

    Σε σχέση με το καινούργιο τέλος, χωρίς να ξέρω οτιδήποτε, άκουσα ότι δεν μπορείς να το δεις αν δεν έχεις όλα τα όπλα και για να έχεις όλα τα όπλα πρέπει να έχεις κάνει όλα τα side quests στο πρώτο play through. Ελπίζω να είναι λάθος αυτό και να μπορέσεις να το δεις.

  14. #51
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    θα παιχτεί σε κάποια φάση και από μένα. 100%. Αλλά το βλέπω από Σεπτέμβρη με το backlog που έχω και τους ρυθμούς που παίζω.

    Σε σχέση με το καινούργιο τέλος, χωρίς να ξέρω οτιδήποτε, άκουσα ότι δεν μπορείς να το δεις αν δεν έχεις όλα τα όπλα και για να έχεις όλα τα όπλα πρέπει να έχεις κάνει όλα τα side quests στο πρώτο play through. Ελπίζω να είναι λάθος αυτό και να μπορέσεις να το δεις.
    Επειδή το χαζοεψαξα και είναι βλακεια που χάνεις τα quests έτσι όπως έχει χωριστεί το παιχνίδι, λένε ότι τα βρίσκεις προς αγορά τα όπλα από το πρώτο part..δεν χρειάζεται να κάνεις όλα τα quests.. Υποπτεύομαι ότι θα μου λείπει 1...μακαρι να μπορεσω να τα μαζέψω γιστι με ξεδιπλώνεται η ιστορία όπως στο automata και έχω ενθουσιαστεί! Το πολύ πολύ να τα δω στο YouTube
    Πάντως αξίζει.. Δείχνει το ότι είναι παιχνίδι περασμένης γενιάς σε αρκετά σημεία αλλά είναι λόγικο..έχουν κάνει καλή δόυλεια πάντως με το ριμαστερ

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  15. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    panos74gr (29-06-2021)

  16. #52
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ενω ελεγα οτι δεν μπορω χρονικα να μπω στην διαδικασια να κανω ολα τα endings πηγα να πεσω στην παγιδα που επεσε πολυς κοσμος με το automata...οταν κανεις το κανονικο ending θα πεις..οκ ενα καλο παιχνιδι παμε παρακατω...παιζοντας και ανακαλυπτοντας την ιστορια τους χαρακτηρες..oh boy εφτασε τα επιπεδα του automata...δεν γνωριζα οτι έχουμε να κανουμε με μια αλληλουχια του yokotaro-verse...γεγονοτα του dragengang οδηγησαν στα nier και οσα endings εκανα εμπαινα πιο πολυ στο κλιμα...διαβασα και δυο 3 λεπτομερειες για να συνδεσω τις καταστασεις και ειμαι πολυ ενθουσιασμενος με το παιχνιδι...εκανα και το νεο ending Ε που συνδεει πολλα πραγματα για την σειρα..
    Αγαπησα τοσο πολυ τους χαρακτηρες..αληθεια...δεν το περιμενα να συνδεθω τοσο...
    Εχει τοσες συγκινητικες σκηνες δεν μπορω να ξεχωρισω απλα μια...
    Το soundtrack καταπληκτικο οπως και του automata...το βαζω και το ακουω στην δουλεια...

    Οσοι αγαπησατε το automata μην διστασετε για το replicant...πραγματικα επος
    Spoiler!

  17. The Following 4 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (08-07-2021),Leon_DiZ (08-07-2021),mania (08-07-2021),panos74gr (08-07-2021)

  18. #53
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Το automata το αγάπησα κι εγώ, ακόμα δυστυχώς δεν έχω παίξει το replicant,αλλά λογικά θα είναι το επόμενο.
    Καλά για το soundrack του automata τι να πεις, οτι καλύτερο έχω ακούσει τα τελευταία χρόνια στα αυτιά μου, εντελώς απόκοσμο,πανέμορφο.Κι αυτά τα φωνητικά..


  19. #54
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Καλημέρα, μια ερώτηση σε όσους το τελείωσαν μιας και το αγόρασα σήμερα. Το παιχνίδι θέλει πολλά playthroughs για να τα δεις όλα? Εννοώ όπως το automata που το έβλεπες και μέσω άλλων χαρακτήρων ή το ένα playthrough φτάνει? Γιατί στο automata αν έκανες μόνο ένα στην ουσία δεν έβλεπες τίποτα.

  20. #55
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by mania View Post
    Καλημέρα, μια ερώτηση σε όσους το τελείωσαν μιας και το αγόρασα σήμερα. Το παιχνίδι θέλει πολλά playthroughs για να τα δεις όλα? Εννοώ όπως το automata που το έβλεπες και μέσω άλλων χαρακτήρων ή το ένα playthrough φτάνει? Γιατί στο automata αν έκανες μόνο ένα στην ουσία δεν έβλεπες τίποτα.
    Θέλει ναι.

    Δεν το έχω παίξει αλλά απ'ότι έχω διαβάσει έχει 4 τέλη και θέλει 3 playthroughs!

  21. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    mania (12-07-2021)

  22. #56
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Θέλει ναι.

    Δεν το έχω παίξει αλλά απ'ότι έχω διαβάσει έχει 4 τέλη και θέλει 3 playthroughs!

    Τέλεια, οπότε έχει πολύ ψωμι ν ασχοληθω! Ευχαριστώ!

    Τέλος του μήνα κυκλοφορεί και το NieR Reincarnation σε ios και android να δούμε τι λέει.

  23. #57
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Όχι παιδια δεν είναι έτσι.. Τελειώνεις το πρώτο ending.στο δεύτερο ξεκινάς από τα μισά και πρέπει να εχεις μαζεψει τα 33 όπλα για να ξανά ξεκινήσεις από την μέση για το 3κ4 ending... Για το 4ο χρησιμοποιείς το save πριν από το τέλος και βλέπεις το φινάλε κανόνας την δεύτερη επιλογή .. Για να γίνει το νέο και καταπληκτικό ending e.. Ξεκινάς από την αρχή ουσιαστικά για να φτασεις σε ένα αρχικό στάδιο όχι πολύ μακριά και να δεις το true ending που δεν υπήρχε στο original...

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  24. The Following 2 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    enstikto (12-07-2021),nikosgnr (22-07-2021)

  25. #58
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Όχι παιδια δεν είναι έτσι.. Τελειώνεις το πρώτο ending.στο δεύτερο ξεκινάς από τα μισά και πρέπει να εχεις μαζεψει τα 33 όπλα για να ξανά ξεκινήσεις από την μέση για το 3κ4 ending... Για το 4ο χρησιμοποιείς το save πριν από το τέλος και βλέπεις το φινάλε κανόνας την δεύτερη επιλογή .. Για να γίνει το νέο και καταπληκτικό ending e.. Ξεκινάς από την αρχή ουσιαστικά για να φτασεις σε ένα αρχικό στάδιο όχι πολύ μακριά και να δεις το true ending που δεν υπήρχε στο original...

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Δηλαδή η μόνη διαφορά είναι απλά τα endings, cutscenes μόνο? Γιατί στο automata δεν ήταν τα endings, ήταν στην ουσία άλλα 2 καινούρια playthroughs, με άλλους χαρακτήρες και διαφορετική οπτική της ιστορίας καθώς και συνέχειας της.

  26. #59
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Στην ουσία παίζεις τα ίδια κομμάτια εμπλουτισμενα με backstory και κάποια παραπάνω cut scenes... Για να πάρεις τα 3 από τα 33 όπλα για τα endings c d πρέπει να παίξεις τα dlc που είχαν βγει και είναι κυρίως fighting αλά dmc και έχουν έναν μικρό βαθμό δυσκολίας αλλά είναι πολύ διςσκεδαστικα..
    Στο ending e είναι εμπλουτισμενο με περισσότερα πράγματα.. Δεν θέλω να κάνω και σποιλερ..
    Γενικά πάντως σε κρατάει γιατί καταλαβαίνεις πολλά για την ιστορία και αξίζει κατ εμε

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  27. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    mania (12-07-2021)

  28. #60
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Θέλει ναι.

    Δεν το έχω παίξει αλλά απ'ότι έχω διαβάσει έχει 4 τέλη και θέλει 3 playthroughs!
    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Όχι παιδια δεν είναι έτσι.. Τελειώνεις το πρώτο ending.στο δεύτερο ξεκινάς από τα μισά και πρέπει να εχεις μαζεψει τα 33 όπλα για να ξανά ξεκινήσεις από την μέση για το 3κ4 ending... Για το 4ο χρησιμοποιείς το save πριν από το τέλος και βλέπεις το φινάλε κανόνας την δεύτερη επιλογή .. Για να γίνει το νέο και καταπληκτικό ending e.. Ξεκινάς από την αρχή ουσιαστικά για να φτασεις σε ένα αρχικό στάδιο όχι πολύ μακριά και να δεις το true ending που δεν υπήρχε στο original...

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Καλά εγώ το είπα οτι δεν το έχω παίξει. Δεν έπεσα όμως και εντελώς έξω
    Αλλά προφανώς εσύ τα είπες πολύ πιο αναλυτικά

  29. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    chronohill (12-07-2021)

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •