Results 1 to 15 of 15

Thread: WRC 9 FIA World Rally Championship

  1. #1
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default WRC 9 FIA World Rally Championship

    Στο trailer γραφει και PS5 στην περιγραφη




    .

  2. #2
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Για να δουμε από το 3 και μετά τα έχω όλα platinum.Το 8 μακράν το καλύτερο της σειράς.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  3. The Following User Says Thank You to konstantinos For This Useful Post:

    geogoku (04-05-2020)

  4. #3
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by konstantinos View Post
    Για να δουμε από το 3 και μετά τα έχω όλα platinum.Το 8 μακράν το καλύτερο της σειράς.
    Κ γω μεγαλος φαν της σειρας αγοραζα ακομα απο τα πρωτα ακομα κ αν δεν ειναι τοσο καλα οσο τα τελευταια entries

    πολλοι λενε οτι το 8 ειναι ανωτερο κ του Dirt 2.0 ? ποια η γνωμη σου?
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  5. #4
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Κοίτα όσο βελτιωμένο και να ήταν το wrc8 η γνώμη μου είναι ότι δεν φτάνει το Dirt Rally 2.Είναι αισθητή η διαφορά στην οδήγηση γιαυτό και το dirt πάντα ήταν πιο δύσκολο στο χειρισμό του. Προσπάθησα στο Dirt Rally 2 να παίξω το Colin Mcrae dlc στο very hard. Το άφησα προς το παρόν καθώς θέλει perfect run στην κάθε πίστα για να βγεις μπροστά σε χρόνους χωρίς κανένα λάθος.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  6. The Following User Says Thank You to konstantinos For This Useful Post:

    geogoku (05-05-2020)

  7. #5
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Παντως φαινεται να βελτιωνεται φορα με τη φορα και να κοντραρει το dirt. Μπορει να μην το εχει φτασει αλλα το προσπαθει.
    .

  8. #6
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Παντως φαινεται να βελτιωνεται φορα με τη φορα και να κοντραρει το dirt. Μπορει να μην το εχει φτασει αλλα το προσπαθει.
    σιγουρα γινεται πολυ καλη προσπαθεια!

    εγω ψιλοπαρακολουθω καποιους youtuber που ασχολουνται με racing sims κ λενε τα καλυτερα για το WRC 8. Μακαρι να εχει αναλογη συνεχεια μονο καλο θα κανει
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  9. The Following User Says Thank You to geogoku For This Useful Post:

    PDS (05-05-2020)

  10. #7
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Αυτό είναι το θέμα να βλέπουμε βελτίωση στα wrc.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  11. #8
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  12. #9
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  13. #10
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  14. #11
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  15. #12
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Η G29 δεν υποστηρίζεται (προς το παρόν;; από το game...

  16. #13
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  17. #14
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Ειχα λιωσει το 1ο παιχνιδι της σειρας στο ps2, θυμαμαι ειχα αγορασει κ μια Mclaren τιμονιερα γι αυτο.
    Εκεινη την εποχη το internet ηταν προ adsl εποχης, παρολα αυτα ειχε ενα mode που εκανες την προσπαθεια σου σε συγκεκριμμενες πιστες,
    επαιρνες εναν κωδικο αναλογα την επιδοση σου κ οσοι ειχαν internet (προ Χριστου εποχες με 56αρι modem) τον καταχωρουσαμε στο site του παιχνιδιου
    κ βλεπαμε την επιδοση μας σε ενα παγκοσμιο leaderboard.
    Competitive mp χωρις να εχεις αξιοπρεπες internet lol.

    Στο ps3 ειχα τερματισει τα 2 πρωτα dirt, αλλα διαβαζα ασχημα λογια για τα wrc games, οτι απο τοτε που εφυγε η σειρα απο την evolution κ πηγε στην milestone, την πηρε η κατω βολτα.
    Οποτε στo ps3 δεν τα ακουμπησα καθολου, το ιδιο κ στο ps4 οπου υπηρχαν καποιες καλες ή τιμιες εναλλακτικες
    (π.χ. Dirt Rally 1-2, Dirt 4, Sebastien Loeb Rally Evo, Gravel) για οσους θελαμε να "ξεκαπνισουμε".
    Ωσπου προπερσι που βγηκε το 8 διαβαζω τα πρωτα θετικα σχολια, οτι η σειρα εφτασε σε ενα καλο επιπεδο κ καποιοι μαλιστα αρχιζουν να το προτιμουν απο το Dirt Rally.
    Ειδα επισης οτι αλλαξε κ ο dev κ ανελαβε η Kylotton, αν κ τα πρωτα δειγματα racing τιτλων που παρεδωσε δεν ηταν ενθαρρυντικα (Motorcycle Club, Wrc 5/6/7),
    αρχισαν να βελτιωνονται σιγα σιγα (Flat Out 4, Isle of Mann TT 1/2, V-Rally 4, Wrc 8/9 ).

    Κ φτανουμε τωρα στο ζουμι του post που ειναι το Wrc 9 στην εκδοση για ps5.
    Αρχικα κοιτουσα το 8 λογω τιμης κ για δοκιμη μην πεταξω τα λεφτα μου, αλλα τα νεα που διαβασα για το 9 με εκαναν να αλλαξω αρδην την αποφαση μου
    κ να επενδυσω στο 9 χωρις δισταγμο κ πιστευω δικαιωθηκα.
    Το παιχνιδι στο ps5 εχει παρει ειδικο patch, υπαρχουν 3 modes γραφικων/επιδοσεων για ολα τα γουστα (dynamic 4k/60fps, 4k/30fps, 1080p/120 fps)
    κ το κυριοτερο υποστηριξη για το dualsense (adaptive triggers, haptic feedback, ακομα κ για το ηχειο του pad).
    O τιτλος τρεχει νερο κ η αισθηση που δινει το dualsense ειναι απιστευτα εθιστικη, ενω οταν σκαει η εξατμιση ο θορυβος βγαινει απο το ηχειακι του pad!
    Εχω παιξει μονο μια πιστα αλλα δεν μπορουσα να ξεκολλησω μεχρι να ικανοποιηθω απο τον χρονο που εκανα,
    εχω δει οτι υπαρχουν ενα σωρο αλλα features εκτος της καριερας τα οποια δεν εχω δοκιμασει καν (co-driver co-op mode, esports, local split-screen),
    ειμαι ομως σιγουρος απο την αισθηση οδηγησης που ειχα οτι ο τιτλος αξιζει, οσοι πιστοι επενδυστε αφοβα.
    Βλεπω οτι το Wrc 10 θα περιεχει κ το Ραλλυ Ακροπολις ως ιστορικο, μακαρι να συνεχισουν ετσι.
    Last edited by jk_blue_tiger; 14-05-2021 at 22:40.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  18. The Following 3 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    BillyFlo81 (15-05-2021),geogoku (16-05-2021),mania (15-05-2021)

  19. #15
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Επανερχομαι μια κ επαιξα μερικους αγωνες.
    Ξεκινησα career mode στο οποιο διαχειριζεσαι ολη την αγωνιστικη ομαδα, παιρνεις xp,
    αναβαθμιζεις skill tree, προσλαμβανεις προσωπικο, κλπ.
    Για οσους θελουν απλα να τρεχουν στους αγωνες χωρις να αγχωνονται για τα παραπανω,
    υπαρχει ξεχωριστο mode για να αφοσιωθουν μονο στην οδηγηση.
    Στην καριερα εκτος των ραλυ υπαρχουν οδηγικα τεστ που επιλεγεις να συμμετασχεις
    κ καποια απο αυτα ειναι πολυ δυσκολα (ονοματι extreme conditions),
    π.χ. μου ετυχε ενα στην Κενυα οπου προσπαθεις να φερεις καλο χρονο αλλα οδηγας χαλασμενο αμαξι, βραδυ με βροχη...
    Περιττο να πω οτι δεν τα καταφερα, ενημερωτικα η default (normal) δυσκολια σε καθε ραλυ ή τεστ
    μας δινει αυστηρα 4 προσπαθειες (retries), ενω (ευτυχως) δεν υπαρχει rewind mode, τλχ στην normal δυσκολια.

    Με την normal δυσκολια δεν εχω ξεκαθαρισει ακομα τι παιζει.
    Στο πρωτο μου ραλυ (Μονακο) πηρα την τελευταια θεση, στο επομενο (Σουηδια) βγηκα 1ος με διαφορα μαλιστα.
    Δεν εκανα τις τρομερες αλλαγες, ισως το οτι οι δρομοι ηταν πιο ανοικτοι με βοηθησε καλυτερα
    στον ελεγχο του (ιδιου) αυτοκινητου.

    Τελος εχοντας παιξει σε καποια daily online events, εχει μεγαλη σημασια το αυτοκινητο με το οποιο τρεχουμε.
    Δεν πιστευα αυτο που ενιωθα κ "εβγαζα" οδηγικα στην ιδια πιστα με διαφορετικα αυτοκινητα.
    Σε μια ειδικη στο Mexico με ενα αμαξι (δεν θυμαμαι ποιο) πηγαινα σαν συγκρουομενο, με ενα
    Citroen C3 R5 πηγαινα μαλλιοκουβαρα σε ιδιες καιρικες συνθηκες κ στα 2 με τα προτεινομενα λαστιχα.

    Σε τεχνικες λεπτομερειες, τα γραφικα ειναι χορταστικα, με τις αντανακλασεις του νερου στην πιστα πολυ ρεαλιστικες,
    περνωντας απο λακουβες ερχονται νερα στην οθονη κ στιγμιαια δεν βλεπεις τπτ,
    ενω απο το ηχειακι του dualsense ακουγονται κ αλλοι θορυβοι εκτος του σκασιμαστος της εξατμισης,
    οπως π.χ. χαλικια που πεταγονται απο τις ροδες του αυτοκινητου!
    Last edited by jk_blue_tiger; 24-05-2021 at 22:43.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •