Results 1 to 7 of 7

Thread: INSIDE Statue

  1. #1
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,543
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default INSIDE Statue

    Καλησπέρα παιδιά.

    Από τότε που είχα τελειώσει το INSIDE ήθελα να ασχοληθώ και να φτιάξω ένα νέο αγαλματίδιο από το παιχνίδι.
    Λίγο θες η καραντίνα που αναγκαστικά βρίσκομαι πολύ περισσότερο στο σπίτι, λίγο το ότι είχα όρεξη για νέο γλυπτό,
    τις μέρες που πέρασαν δούλευα στη βασική φιγούρα του παιχνιδιού, δηλαδή το αγόρι που χειριζόμαστε.

    Μαζί τους όμως ήθελα να υπάρχουν και κάποια άλλα στοιχεία. Έτσι αποφάσισα να φτιάξω και το πλάσμα που συναντούμε προς
    το τέλος (δε ξέρω πως να το βαφτίσω - human meatball ? - καθώς και βέβαια και μια παρέα από μικροσκοπικά πουλιά που είναι στην αρχή του παιχνιδιού.
    Αυτά δεν έπαιζαν ιδιαίτερο ρόλο στην εξέλιξη της ιστορίας αλλά θεώρησα πως όταν τα χρωματίσω θα είναι πολύ ωραία όλα μαζί.

    Απλός πολύ σαν εξωτερικά χαρακτηριστικά, προσπάθησα να κρατήσω την απλότητα αυτή και να είμαι όσο μπορώ κοντά στο πρωτότυπο σχέδιο.

    Το γλυπτό τελείωσε και ανεβάζω εδώ μια φωτογραφία και ένα βίντεο σε time lapse καθώς το φτιάχνω.

    Τις επόμενες μέρες θα δουλέψω πάνω στη βάση του καθώς βέβαια θα περάσω και στο χρώμα ώστε να το ολοκληρώσω.

    Σαφώς θα αλλάξει πολύ όταν προσθέσω χρώμα, υφές κλπ.



    Μόλις γίνει αυτό και φτιάξω το ανάλογο βίντεο θα επανέλθω όπως πάντα.

    Σχόλια, κριτικές και προτάσεις όπως πάντα ξέρετε πως με ευχαριστούν πολύ και χαίρομαι να τα λέμε.

    Πυροβολήστε ελεύθερα.

    Click image for larger version. 

Name:	INSIDE 01.jpg 
Views:	60 
Size:	590.4 KB 
ID:	11966

    και


  2. #2
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Φαινεται φοβερο ηδη. Οταν βαλεις και το χρωματακι θα παθουμε πλακα.
    .

  3. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Error Flynn (29-03-2020)

  4. #3
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,543
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Καλημέρα παιδιά !

    Οι μέρες που πέρασαν αναγκαστικά στο σπίτι βοήθησαν να τελειώσω νωρίτερα από όσο συνήθως κάνω.
    Πλέον με σχεδόν μηδενικές εξωτερικές δραστηριότητες το πρόγραμμά μου είναι αλλιώς.

    Την τελευταία εβδομάδα έστησα και ένα μικρό στούντιο εδώ στο σπίτι με ότι μέσα είχα χρησιμοποιώντας καθημερινά αντικείμενα
    για να κάνω τα γυρίσματα για το βίντεο. Πολύ δουλειά έριξα και στο μοντάζ στη συνέχεια. Οι μέρες πέρασαν πολύ γεμάτα.

    Είναι απορίας άξιο γιατί τα βίντεο που ανεβάζω έχουν τόσα λίγα views. Δε με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα το θέμα αυτό
    καθότι ξέρω ότι και ο τρόπος που μου αρέσει να κάνω τα πράγματα και αυτά τα οποία κάνω συνήθως δεν αφορούν πολύ κόσμο
    αλλά και πάλι όχι για κανέναν άλλο λόγο θα ήθελα αυτά που κάνω να τα βλέπουν περισσότεροι άνθρωποι.

    Υπάρχουν κανάλια με τρομερά χαζό περιεχόμενο που πάνε σφαίρα.
    Είναι και σημάδια της εποχής βέβαια. Ίσως δε κάνω και γω κάτι σωστά.
    Anyway , ξεκίνησα και πολυλογώ.

    Show me some love...

    Last edited by Error Flynn; 10-04-2020 at 11:05.

  5. The Following 4 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Lefteris_X (10-04-2020),mihalis13 (10-04-2020),Nek_Food (10-04-2020),PDS (10-04-2020)

  6. #4
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Φανταστικο..και μπράβο σου και για το στήσιμο του βίντεο...πολύ ατμόσφαιρικο...αυτό που λες για τα views ισχύει...αν δεν προωθήσεις αν δεν κάτι κανείς εύπεπτο και κραυγαλέο δεν θα τσιμπήσεις εύκολα views δυστυχώς!από μένα έχεις την στήριξη μου και τον θαυμασμό μου...συνέχισε την καταπληκτική δουλειά που κάνεις με το ατελείωτο μεράκι σου...

    Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  7. #5
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Πανέμορφη δουλειά για ακόμη μία φορά, τόσο στην δημιουργία του αγάλματος όσο και στην δημιουργία του βίντεο. Το μεράκι σου είναι μοναδικό το έχω ξαναπεί, παρέα με την όρεξη σου και το ταλέντο έχεις φτιάξει έναν μοναδικό συνδυασμό. Δεν μπορώ να σου απαντήσω όσον αφορά το "παράπονο" σου, καθότι αναρμόδιος. Θα έλεγα απλά συνέχισε την τέχνη σου και η αναγνώριση θα έρθει ως συνήθως γίνεται με τους μεγάλους καλλιτέχνες...


    ...θα την χαρούν οι απογόνοι σου και πρόσεχε το αυτί σου.

  8. #6
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,543
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Φανταστικο..και μπράβο σου και για το στήσιμο του βίντεο...πολύ ατμόσφαιρικο...αυτό που λες για τα views ισχύει...αν δεν προωθήσεις αν δεν κάτι κανείς εύπεπτο και κραυγαλέο δεν θα τσιμπήσεις εύκολα views δυστυχώς!από μένα έχεις την στήριξη μου και τον θαυμασμό μου...συνέχισε την καταπληκτική δουλειά που κάνεις με το ατελείωτο μεράκι σου...

    Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    ευχαριστώ, ναι όπως προείπα δεν είναι κάτι που με αφορά ιδιαίτερα σχετικά αυτό με τα views . . . απλά μου κάνει εντύπωση και έτσι επίσης απλά το εκφράζω.

  9. #7
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,543
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Πανέμορφη δουλειά για ακόμη μία φορά, τόσο στην δημιουργία του αγάλματος όσο και στην δημιουργία του βίντεο. Το μεράκι σου είναι μοναδικό το έχω ξαναπεί, παρέα με την όρεξη σου και το ταλέντο έχεις φτιάξει έναν μοναδικό συνδυασμό. Δεν μπορώ να σου απαντήσω όσον αφορά το "παράπονο" σου, καθότι αναρμόδιος. Θα έλεγα απλά συνέχισε την τέχνη σου και η αναγνώριση θα έρθει ως συνήθως γίνεται με τους μεγάλους καλλιτέχνες...


    ...θα την χαρούν οι απογόνοι σου και πρόσεχε το αυτί σου.
    Σε ευχαριστώ Νεκτάριε. Το αυτί μου μια χαρά είναι στη θέση του. Αφού επέζησε πριν από μια ώρα που έκανα και ένα κούρεμα μόνος μου μια χαρά είμαι.

  10. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Nek_Food (10-04-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •