Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 41 to 60 of 125

Thread: Resident Evil 3 Nemesis

  1. #41
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι τελείως διαφορετικό. Open world καιρικά φαινόμενα κτλ. Δύσκολο να κάνεις τέτοια σε παιχνίδι όπως το Resident Evil

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για να καταλάβω το σκεπτικό σου.

    α) είναι θέμα τηλεόρασης τελικά ; Σαφώς και είναι στις μεσαίες και προς τα κάτω τηλεοράσεις. Η δική μου δεν ανήκει σε αυτήν την κατηγορία τι φταίει;

    β) φταίει το είδος του παιχνιδιού όπως αναφέρεις; Δηλαδή, ανάλογα με το είδος του παιχνιδιού (open world - first person - third person κλπ) αλλάζει η υλοποίηση ;

    γ) αν όντως είναι το είδος του παιχνιδιού που αλλάζει και την εφαρμογή έχεις σε παρακαλώ να διαβάσω ένα σχετικό άρθρο γιατί σαν παράδειγμα σου έφερα δυο open world παιχνίδια
    του μεν είναι πολύ μέτριο στο HDR, το δε είναι άριστο. Και τα δυο open. Όπως αντίστοιχα έχω να σου πω και παραδείγματα σε μη open world παιχνίδια που και πάλι άριστο είναι το HDR.


  2. #42
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Αναφέρομαι καθαρά σε σύγκριση του RE2 και Horizon. Στο Horizon βλέπεις πιο συχνά διαφορα εφε φωτισμού κτλ και γενικά γίνεται πιο αισθητό διότι είναι έτσι το παιχνίδι που δείχνει καλύτερα την τεχνολογία στον open world κόσμο του.
    Τώρα όσων αφορά τις τηλεοράσεις πίστεψέ με οτι παίζει τεράστιο ρόλο σε τι TV παίζεις. Και το HDR gaming πλέον βαθμολογείται απο μόνο του σαν ξεχωριστή κατηγορία στα reviews τηλεοράσεων.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #43
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Αναφέρομαι καθαρά σε σύγκριση του RE2 και Horizon. Στο Horizon βλέπεις πιο συχνά διαφορα εφε φωτισμού κτλ και γενικά γίνεται πιο αισθητό διότι είναι έτσι το παιχνίδι που δείχνει καλύτερα την τεχνολογία στον open world κόσμο του.
    Τώρα όσων αφορά τις τηλεοράσεις πίστεψέ με οτι παίζει τεράστιο ρόλο σε τι TV παίζεις. Και το HDR gaming πλέον βαθμολογείται απο μόνο του σαν ξεχωριστή κατηγορία στα reviews τηλεοράσεων.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Άλλο ρωτώ, άλλο απαντάς. ok move on

  4. #44
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Άλλο ρωτώ, άλλο απαντάς. ok move on
    Κάτσε βρε συ. Σου λέω πώς το κάθε παιχνίδι εκμεταλλεύεται με διαφορετικό τρόπο την συγκεκριμένη τεχνολογία. Εννοείται όμως πως υπάρχουν παιχνίδια που δεν έχει γίνει και σωστή δουλειά. Συγνωμη αν σε μπέρδεψα.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  5. #45
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Κάτσε βρε συ. Σου λέω πώς το κάθε παιχνίδι εκμεταλλεύεται με διαφορετικό τρόπο την συγκεκριμένη τεχνολογία. Εννοείται όμως πως υπάρχουν παιχνίδια που δεν έχει γίνει και σωστή δουλειά. Συγνωμη αν σε μπέρδεψα.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δε με μπέρδεψες καθόλου (νομίζω( και εξηγούμαι.

    Έγραψα στην αρχή πως θεωρώ πως το συγκεκριμένο παιχνίδι (3) δεν έχει σωστό HDR όπως το ίδιο θεωρώ και το προηγούμενο (2).

    Εσύ πάνω σε αυτό τοποθετήθηκες και είπες πως το παιχνίδι είναι σωστό αλλά ανάλογα με την τηλεόραση που έχει ο καθένας θα το δει σωστά ή λάθος.

    Σου είπα λοιπόν ότι εγώ είμαι με καλή τηλεόραση (τριετίας μεν αλλά καλή) οπότε δε θα έπρεπε να δω αυτό το αποτέλεσμα και σαν παράδειγμα έφερα άλλους τίτλους κάποιους open και κάποιους μη open όπου το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό.

    Εκεί λοιπόν εσύ άρχισες να μου λες να μη παίρνω σαν παράδειγμα τους open τίτλους γιατί είναι διαφορετικά ( ? ) τα πράγματα.

    Από την άλλη δε καταλαβαίνω πως οι ανάγκες απεικόνισης του HDR μπορούν να αλλάζουν με το αν ένα παιχνίδι είναι open ή όχι.

    Πάνω σε αυτό υποστήριξα την άποψή μου πως υπάρχουν παιχνίδια ανοιχτού κόσμου που είναι πολύ σωστά στο HDR (Horizon πχ) και άλλα που είναι φάουλ (RDR II).

    Επίσης είναι αρκετοί τίτλοι που δεν είναι ανοιχτού και εκεί έχουμε εξαιρετικές υλοποιήσεις και αλλού πολύ μέτρια αποτελέσματα.

    Άρα για μένα δεν τίθεται θέμα του τι είδος παιχνίδι κουβαλά HDR για το αν τελικά θα παίξει σωστά. Δε παίζει ρόλο αν είναι racing, first person, open world, side platform, fighting κλπ για το αν το HDR είναι σωστό.

    Το HDR είναι άσχετο θέμα με τα genre των παιχνιδιών. Εκτός και αν όντως υπάρχει σχετικό άρθρο που αναιρεί τη σκέψη μου και γι αυτό σου ζήτησα να δω κάτι τέτοιο.

    Οπότε που καταλήγουμε; Αν είχα μια μέτρια τηλεόραση τότε ναι να δεχτώ πως η δική μου απεικόνιση έχει πρόβλημα γιατί πάνω κάτω δε είχα πουθενά σωστό HDR.

    Από τη στγιμή όμως που έχω ένα ικανοποιητικότατο HDR (με βάση τα reviews και το μάτι μου πάντα) και στους συγκεκριμένους τίτλους έχω θέμα (Resi 2 kai Resi 3) τείνω να λέω
    πως το πρόβλημα είναι του παιχνδιού και μόνο.

    Επιπροσθέτως πάνω σε αυτό αν το ψάξεις όπως έβαλα πιο πάνω για τον φίλο υπάρχουν και άλλοι που ενώ άλλα παιχνίδια τα παίζουν σωστά στο HDR τα συγκεκριμένα έχουν θέμα.

    Παιδιά sorry για το τεράστιο offtopic σήμερα.

  6. #46
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default


  7. #47
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εχει 10-20 frames πανω διαφορα η pro version απο το Χ. Βεβαια τρεχει σε χαμηλοτερη αναλυση η pro version.
    .

  8. #48

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Εχει 10-20 frames πανω διαφορα η pro version απο το Χ. Βεβαια τρεχει σε χαμηλοτερη αναλυση η pro version.
    Παντως σημερα έβαλα λιγο το 2 ετσι να τα συγκρίνω και φαινεται αρκετά βελτιωμένο στον οπτικό τομέα.
    Και ειναι ακομα demo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    PDS (20-03-2020)

  10. #49
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Εχει 10-20 frames πανω διαφορα η pro version απο το Χ. Βεβαια τρεχει σε χαμηλοτερη αναλυση η pro version.
    Άρα καλά κατάλαβα, δεν ήταν η ιδέα μου.
    Κατέβασα επίτηδες το demo και στις δύο κονσολες και έπαιξα πρώτα στο pro και μετά καπάκι στο X.
    Στο ps4 έχει σιγουρα πιο πολύ aliasing,, στο Χ είναι καθαρή και πιο crisp η εικόνα. Σε συγκεκριμένες σκηνές φαίνεται πιο πολυ και σε κάποια στοιχεία όπως τα μαλλιά πχ ή τα ρούχα στις cutscenes. Λόγω resolution λογικά.
    Αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν το framerate στο X. Το οποίο έχοντας όπως είπα παίξει πιο πριν στο pro, καταλάβαινα ότι κάτι δεν πάει καλά... Ειδικά όταν κινεις, γυριζεις την κάμερα το καταλαβαίνεις αρκετά, υπάρχει stutter και δεν είναι λιγο. Η κίνηση γενικά δεν είναι ομαλή, το demo στο pro τρέχει σαφως καλυτερα.
    Η πλακα είναι ότι έπαιξα από δύο φορές το demo σε κάθε κονσόλα και για τα dolls και στο pro το τελείωσα και τις δύο ενώ στο X απλά δεν μπορούσα...Μια πόρτα που κανονικά πρέπει να ανοίξει από ένα ζόμπι δεν άνοιγε όποτε δεν μπορούσα να προχωρήσω και τις δύο φορες. Δεν ξέρω αν αυτό δείχνει ότι γενικα το demo στο X δεν είναι optimized και εκεί οφείλεται και το framerate, απλά λέω όπως τα είδα εγώ.
    BTW, το παιχνίδι τα σπάει, day1 αγορά. Δεν ξέρω σε ποια κονσόλα όμως μετά από αυτό που είδα στο demo...

  11. #50
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Άρα καλά κατάλαβα, δεν ήταν η ιδέα μου.
    Κατέβασα επίτηδες το demo και στις δύο κονσολες και έπαιξα πρώτα στο pro και μετά καπάκι στο X.
    Στο ps4 έχει σιγουρα πιο πολύ aliasing,, στο Χ είναι καθαρή και πιο crisp η εικόνα. Σε συγκεκριμένες σκηνές φαίνεται πιο πολυ και σε κάποια στοιχεία όπως τα μαλλιά πχ ή τα ρούχα στις cutscenes. Λόγω resolution λογικά.
    Αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν το framerate στο X. Το οποίο έχοντας όπως είπα παίξει πιο πριν στο pro, καταλάβαινα ότι κάτι δεν πάει καλά... Ειδικά όταν κινεις, γυριζεις την κάμερα το καταλαβαίνεις αρκετά, υπάρχει stutter και δεν είναι λιγο. Η κίνηση γενικά δεν είναι ομαλή, το demo στο pro τρέχει σαφως καλυτερα.
    Η πλακα είναι ότι έπαιξα από δύο φορές το demo σε κάθε κονσόλα και για τα dolls και στο pro το τελείωσα και τις δύο ενώ στο X απλά δεν μπορούσα...Μια πόρτα που κανονικά πρέπει να ανοίξει από ένα ζόμπι δεν άνοιγε όποτε δεν μπορούσα να προχωρήσω και τις δύο φορες. Δεν ξέρω αν αυτό δείχνει ότι γενικα το demo στο X δεν είναι optimized και εκεί οφείλεται και το framerate, απλά λέω όπως τα είδα εγώ.
    BTW, το παιχνίδι τα σπάει, day1 αγορά. Δεν ξέρω σε ποια κονσόλα όμως μετά από αυτό που είδα στο demo...
    Και εμένα με προβληματίζει όσον αφορά σε ποια έκδοση να το πάρω. Θα περιμένω λίγο να δω κάποιο συγκριτικό για την τελική έκδοση μπας και φτιάξει το πράγμα στο Χ γιατί, όντως έχει κάποιο stutter και είναι λίγο ενοχλητικό.

    Το παιχνίδι όμως είναι απίστευτο! Τρομερή δουλειά πρέπει να έχουν κάνει!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. #51
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    @Error Flynn

    Γενικότερα στη δική σου τηλεόραση (αλλά και σε άλλες τηλεοράσεις τέτοιου τύπου) που για να είναι σε game mode απενεργοποιεί τον τοπικό φωτισμό της τηλεόρασης (αν θυμάμαι καλά) έχεις αυτό το αποτέλεσμα στις σκηνές οι οποίες είναι τελείως μαύρες. Αυτό γίνεται γιατί η τηλεόρασή σου δεν μπορεί να απεικονίσει το μαύρο σωστά, διότι δεν μπορούν να σβήσουν τα συγκεκριμένα led στο συγκεκριμένο σημείο της τηλεόρασης, οπότε και βλέπεις αυτό το "πέπλο" γύρο γύρο από εκεί που φωτίζει ο φακός. Το βλέπεις πιο "έντονα" στο HDR γιατί η φωτεινότητα στην TV σου είναι στο maximum, ενώ όταν δεν είναι ενεργοποιημένο το HDR, ναι μεν υπάρχει ακόμα αυτό το θέμα, αλλά δεν το παρατηρείς τόσο λόγο της διαφορετικής τιμής που έχει η φωτεινότητα εκείνη την ώρα η TV σου.

    Πιστεύω να σε κατατόπισα κάπως.

    Σε OLED είναι απλά εξαιρετικό το αποτέλεσμα.


    PS: Το RDRII ήταν τεχνικό ελάττωμα από τους Devs αυτό που είχαν κάνει, οπότε το εξαιρούμε παντελώς...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  13. #52
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Συμφωνώ οτι παίζει τεράστιο ρόλο η TV.
    Όταν έχει πολλές ζώνες τοπικού ελέγχου φωτεινότητας όπως οι ακριβές QLED και εννοείται όλες οι OLED που τα pixels ανάβουν ξεχωριστά το παιχνίδι απογειώνεται.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 23-03-2020 at 19:54.

  14. #53

    Default

    Συμφωνα με το Demo η καλυτερη εκδοση ειναι αυτη του Ps4pro.Η εκδοση του Xbox φαινεται να εχει θεματα αποδοσης,βεβαια ολα αυτα μπορει να αλλαξουν στο τελικο παιχνιδι.


  15. #54
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Θα βγει κλασικα πατς που θα διορθωνει τα προβληματα στο χ
    Το ιδιο ειχε γινει και στο 2

  16. #55
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Παιδιά. Έχει βρει κανείς Resident Evil 3 Collector’s;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  17. #56
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    @Error Flynn

    Γενικότερα στη δική σου τηλεόραση (αλλά και σε άλλες τηλεοράσεις τέτοιου τύπου) που για να είναι σε game mode απενεργοποιεί τον τοπικό φωτισμό της τηλεόρασης (αν θυμάμαι καλά) έχεις αυτό το αποτέλεσμα στις σκηνές οι οποίες είναι τελείως μαύρες. Αυτό γίνεται γιατί η τηλεόρασή σου δεν μπορεί να απεικονίσει το μαύρο σωστά, διότι δεν μπορούν να σβήσουν τα συγκεκριμένα led στο συγκεκριμένο σημείο της τηλεόρασης, οπότε και βλέπεις αυτό το "πέπλο" γύρο γύρο από εκεί που φωτίζει ο φακός. Το βλέπεις πιο "έντονα" στο HDR γιατί η φωτεινότητα στην TV σου είναι στο maximum, ενώ όταν δεν είναι ενεργοποιημένο το HDR, ναι μεν υπάρχει ακόμα αυτό το θέμα, αλλά δεν το παρατηρείς τόσο λόγο της διαφορετικής τιμής που έχει η φωτεινότητα εκείνη την ώρα η TV σου.

    Πιστεύω να σε κατατόπισα κάπως.

    Σε OLED είναι απλά εξαιρετικό το αποτέλεσμα.


    PS: Το RDRII ήταν τεχνικό ελάττωμα από τους Devs αυτό που είχαν κάνει, οπότε το εξαιρούμε παντελώς...
    Σαφώς και με κατατόπισες. Σαφώς και καταλαβαίνω τη λειτουργία που μου εξήγησες.
    Αυτό που εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω είναι πως σε άλλα παιχνίδια όπου υπάρχουν αντίστοιχες σκοτεινές σκηνές με HDR
    δεν έχω παρατηρήσει αυτό το φαινόμενο παρά μόνο στο RE2 και τώρα στο demo του RE3.

    Ίσως απλά να μη το είχα προσέξει σε άλλα παιχνίδια; Δε ξέρω μπορεί και αυτό αλλά κάπως το θεωρώ απίθανο.

    Ευχαριστώ για την εξήγηση πάντως.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Παιδιά. Έχει βρει κανείς Resident Evil 3 Collector’s;
    Εγώ είχα κάνει από κατάστημα pre order πριν από μήνες δυο κομμάτια (ένα για μένα και ένα για φίλο)
    με ενημέρωσαν πως δε θα τα φέρουν. Από όσο κατάλαβα, κανείς δεν έχει φέρει.

  18. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    WolfRathmA (23-03-2020)

  19. #57
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια συγχωρεστε λιγο την αγνοια μου γιατι δεν εχω πιασει καιρο και τα originals αλλα και τα καινουργια τα remakes. Επαιξα το ντεμο (ειχα παιξει και το 2) και πραγματικα δεν περασα καλα. Ο χειρισμος, δε ξερω δεν μπορω να το συνηθισω αυτο το πραγμα, αυτην την πολυ αργη κινηση. Ξερω οτι θελει να προσδωσει σε εναν ρεαλισμο, αλλα η ευελιξια των χαρακτηρων ειναι σχεδον ανυπαρκτη και μη ρεαλιστικη. Επισης δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα ζομπι θελουν τοοοοοσες πολλες σφαιρες?? Seriously τι κανω λαθος? Ακομα και στο κεφαλι που τα χτυπας δεν γινεται και πολυ δουλεια, ασε που ξανασηκωνονται. Ποιος ειναι ο σκοπος απλα να τα αποφευγεις συνεχως? Επισης το μαχαιρι... τι κανω λαθος? Μου φανηκε παντελως αχρηστο, οπως επισης και δεν καταλαβα το real time button prompt του να πατας το Χ αν σε πιασει το ζομπι τι ακριβως προσφερει? Οποτε μου ετυχε αυτο, τι παταγα Χ τι δεν παταγα δεν ειδα διαφορα στο αποτελεσμα.

    Γενικα δεν καταφερα να το ολοκληρωσω το ντεμο. Με χαλασε τοσο πολυ που απλα το εκλεισα.

    Υποθετω οτι κατι δεν κανω καλα γιατι το παιχνιδι ακολουθει την συνταγη του Resident 2 remake το οποιο πηρε διθυραμβους. Για πειτε...

  20. #58
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Καλημέρα.

    Αυτά τα οποία αναφέρεις ως κουσούρια είναι ένας μέρος του gameplay από τα παλιά
    το οποίο η Capcom μεταφέρει και στις νέες εκδοχές για να διατηρήσει ως ένα βαθμό την νοσταλγία
    του χειρισμού και να είναι τελείως εκμοντερνισμένα.

    Σαφώς και είναι πολύ πιο εμπλουτισμένα και πιο άμεσα αλλά και πάλι σέρνουν μια λογική
    που έχει ξεπεραστεί σε αρκετά παιχνίδια πλέον.

    Εγώ δε το βρήκα τόσο δύσκολο στο χειρισμό του μπορώ να πω. Ούτε με χάλασε και κάπου.
    Όμως, αντιλαμβάνομαι και αυτό που τονίζεις.

    Για τις σφαίρες, ναι συμφωνώ. Όμως, την ώρα που σηκώνεις το όπλο αν μείνεις ακίνητος
    θα δεις πως ο σταυρός που στοχεύεις σιγά σιγά κλείνει. Όταν πυροβολήσεις την ώρα που είναι τελείως κλειστός
    υποτίθεται πως κάνεις μεγαλύτερη ζημιά. Το μαχαίρι βοηθά όταν ένα ζόμπι είναι πεσμένο να πας από πάνω του
    και με δυο τρεις μαχαιριές να το αποτελειώσεις. Επίσης μπορείς να σπας κάποια κιβώτια με το μαχαίρι αντί να τα πυροβολείς.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    hakoo (24-03-2020),Valkyre (24-03-2020)

  22. #59
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Όντως αυτό που λέει τώρα ο Val με το "Χ" που σου λέει να πατάς όταν σε πιάσει, και εγώ δεν κατάλαβα τι νόημα έχει. Στο 2 σου έβγαζε prompt για να του καρφώσεις το μαχαίρι ή την χειροβομβίδα. Να υποθέσω πως τρως λιγότερο damage; Ίσως αυτό, αλλά δεν το έχω προσέξει να πω την αλήθεια. Θα το τσεκάρω.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  23. #60
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Oυτε εγω το προσεξα αλλα ναι, θεωρητικα οσο πιο γρηγορα εκτελεσεις το prompt τοσο λιγοτερο health χανεις.
    Ο χειρισμος και το shooting ειναι ιδιος με το remake του 2 με την προσθηκη του evade μιας και εχει μια πιο action προσεγγιση αυτο.
    Εμενα μου φανηκε στα επιπεδα του 2 σαν παραγωγη γενικα, απλα οπως και με originals δεν με κερδισε τοσο το 3 σε σχεση με το 2, απο το λιγο που επαιξα τουλαχιστον.
    Θα κανω και ενα δευτερο playthrough, ο Nemesis στην μικρη επαφη που σου δινει το demo για μενα ηταν πιο πολυ εκνευριστικος απ'οτι αγχωτικος.


Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •