Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 61 to 80 of 198

Thread: Games without a thread (Indies etc)

  1. #61
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Τερμάτισα πρόσφατα το hollow knight ,θέλω το blasphemous και έχω αγοράσει το dead cells και το έχω δοκιμάσει...το Gris το έχω στοχεύσει επίσης...
    Εγώ θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με hollow knight γιατί και είναι φθηνό με προσφορές και είναι πιο βατό απτό dead cells...όπως επίσης αρκετά μεγάλο και χορταστικό σε σχέση με το blasphemous που αποτι έχω δει gameplay wise είναι πιο στάνταρ σε σχέση με HK...επίσης το dead cells είναι λίγο πιο ποικιλόμορφο και έχει πιο πολλά στο gameplay όπως και λίγο πιο δύσκολο...το gris πρέπει να είναι περισσότερο βασισμενο στο artstyle οπότε θα το έβλεπα και γω σε μια πτώση τιμής....θα πάθεις πλάκα με το Hollow knight αλλά άμα σε ψήνει για δικούς σου λόγους παραπάνω το Dead cells τσιμπά το... μεγάλες παιχνίδαρες ειδικά αυτά τα δύο

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  2. The Following 3 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    BillyFlo81 (12-12-2019),Sir_Teraflop (13-12-2019),tsakali GR (13-12-2019)

  3. #62
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Το τσιμπησα τελικά το hollow knight, ειμαι σίγουρος οτι θα αξιζει κ αυτο επειδή γενικα διαβαζω οτι οσοι το εχουνε παίξει το αποθεωνουν, οποτε πιστεύω οτι θα με κερδίσει και μενα. Πηγα να αγοράσω και το Gris, ομως τελικα πήρα το Arise a true story που ειδαμε πριν κανα δυμηνο στο State of play. Σ ευχαριστώ που με βοήθησες να επιλεξω.

  4. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    chronohill (13-12-2019)

  5. #63
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Καλή φάση το Hollow Knight αλλά για είναι από τα indie που είναι ότι πιο κοντά σε SP AAA, στην κατηγορία τους. Θέλει τον χρόνο του το καταραμένο και ας είναι υπέροχο.

    Το Dead Cells είναι πιο skillz φάση action.

    Αν θες όταν παίξεις το Arise - ρίξε μια σύντομη περιγραφή.

    Για, brainless εντελώς όμως, μεν - εθιστική φάση δε, δες και το rogue legacy.

    Είναι από αυτά τα σκατοπαίχνιδα που λες άλλο ένα "κανονάκι".

  6. #64
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Τερμάτισα πρόσφατα το hollow knight ,θέλω το blasphemous και έχω αγοράσει το dead cells και το έχω δοκιμάσει...το Gris το έχω στοχεύσει επίσης...
    Εγώ θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με hollow knight γιατί και είναι φθηνό με προσφορές και είναι πιο βατό απτό dead cells...όπως επίσης αρκετά μεγάλο και χορταστικό σε σχέση με το blasphemous που αποτι έχω δει gameplay wise είναι πιο στάνταρ σε σχέση με HK...επίσης το dead cells είναι λίγο πιο ποικιλόμορφο και έχει πιο πολλά στο gameplay όπως και λίγο πιο δύσκολο...το gris πρέπει να είναι περισσότερο βασισμενο στο artstyle οπότε θα το έβλεπα και γω σε μια πτώση τιμής....θα πάθεις πλάκα με το Hollow knight αλλά άμα σε ψήνει για δικούς σου λόγους παραπάνω το Dead cells τσιμπά το... μεγάλες παιχνίδαρες ειδικά αυτά τα δύο

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Παναγιώτη κι εγώ τα έχω πάρει όλα, έχε το νου σου την άλλη εβδομάδα στις 20 Δεκέμβρη Παρασκευή στην Limited Run Games θα ανέβεια για pre-order το Dark Devotion, επίσης τρομερό metroidvania/souls-like σαν όλα τα games που είπαμε.

    Το είχα ποστάρει με τρέιλερ 1 σελίδα πριν

  7. The Following User Says Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    chronohill (13-12-2019)

  8. #65
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Αν θες όταν παίξεις το Arise - ρίξε μια σύντομη περιγραφή.

    Για, brainless εντελώς όμως, μεν - εθιστική φάση δε, δες και το rogue legacy.

    Είναι από αυτά τα σκατοπαίχνιδα που λες άλλο ένα "κανονάκι".
    Το rogue legacy το χε δώσει το ps plus, δεν ειχα ασχοληθεί αρκετα μαζι του τοτε, ομως σήμερα ειμαι καλυμμένος με τα dragons trap και monsterboy που αγόρασα πρόσφατα.

    Το Arise μεχρι στιγμης στη μεση του παιχνιδιού που βρίσκομαι, με εχει ενθουσιασει ενω στο ξεκίνημα, στις πρώτες δυο πίστες δεν του το χα οτι θα καταφερνε να με κερδισει στη συνέχεια. Να το ολοκληρώσω πρωτα και θα πουμε περισσότερα στο νημα του.

  9. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (16-12-2019)

  10. #66
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    Το rogue legacy το χε δώσει το ps plus, δεν ειχα ασχοληθεί αρκετα μαζι του τοτε, ομως σήμερα ειμαι καλυμμένος με τα dragons trap και monsterboy που αγόρασα πρόσφατα.

    Το Arise μεχρι στιγμης στη μεση του παιχνιδιού που βρίσκομαι, με εχει ενθουσιασει ενω στο ξεκίνημα, στις πρώτες δυο πίστες δεν του το χα οτι θα καταφερνε να με κερδισει στη συνέχεια. Να το ολοκληρώσω πρωτα και θα πουμε περισσότερα στο νημα του.
    Τι φάση είναι σε gameplay? - δεν έχω δει τίποτα από βίντεο και λοιπά.

  11. #67
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Ενω το trailer αφήνει την εντύπωση ότι το Arise φαίνεται οτι ειναι ενα 3d platformer το οποίο οπτικα μοιάζει αρκετά με το rime, τελικά το gameplay ειναι αρκετα διαφορετικό. Σε αντιθεση με το rime, τo Arise ειναι γραμμικό με εντελώς διαφορετική φιλοσοφία στο gameplay. Με τον δεξί αναλογικό, ο χρονος μεταφερεται αναλόγως οπως θέλουμε ειτε πισω, ειτε μπροστα και το περιβάλλον διαμορφώνεται με αυτον τον τρόπο δινοντας προσβαση στον χαρακτήρα σε σημεία που αρχικα δεν ειναι προσβάσιμα. Ομως η καθε πιστα ειναι διαφορετική και ο χρονος επιρρεαζει διαφορετικά το περιβάλλον με αποτέλεσμα να έχει ξεχωριστό ενδιαφέρον. Μπορεί να ακούγεται βαρετό, ομως σε καμία περίπτωση δεν είναι μονοτονο και παίζεται ευχάριστα. Οπως ειπα και πριν, παίζοντας τα πρωτα δυο επίπεδα δεν περιμενα ο τιτλος να με κερδίσει στη συνέχεια.

  12. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (17-12-2019)

  13. #68
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    Ενω το trailer αφήνει την εντύπωση ότι ειναι το Arise φαίνεται οτι ειναι ενα 3d platformer το οποίο οπτικα μοιάζει αρκετά με το rime, τελικά το gameplay ειναι αρκετα διαφορετικό. Σε αντιθεση με το rime, τo Arise ειναι γραμμικό με εντελώς διαφορετική φιλοσοφία στο gameplay. Με τον δεξί αναλογικό, ο χρονος μεταφερεται αναλόγως οπως θέλουμε ειτε πισω, ειτε μπροστα και το περιβάλλον διαμορφώνεται με αυτον τον τρόπο δινοντας προσβαση στον χαρακτήρα σε σημεία που αρχικα δεν ειναι προσβάσιμα. Ομως η καθε πιστα ειναι διαφορετική και ο χρονος επιρρεαζει διαφορετικά το περιβάλλον με αποτέλεσμα να έχει ξεχωριστό ενδιαφέρον. Μπορεί να ακούγεται βαρετό, ομως σε καμία περίπτωση δεν είναι μονοτονο και παίζεται ευχάριστα. Οπως ειπα και πριν, παίζοντας τα πρωτα δυο επίπεδα δεν περιμενα ο τιτλος να με κερδίσει στη συνέχεια.


    Ωραίος ρε bill - thanks για την non-spoiler περιγραφή.

  14. #69
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  15. #70
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default





    .

  16. #71
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Θα σας προτείνω να παίξετε με το ταίρι σας (ή όποιον φιλο/φίλη/οικογένεια) το overcooked. Ειναι ενα co-op game οπου ειστε μάγειρες και προσπαθείτε να εκτελέσετε κάποιες συνταγες. Το παιχνίδι απαιτεί συντονισμό και συνεργασία για να βγει. Το επίσης πολύ καλό είναι ότι το είχε δώσει το plus τον Μαιο, οπότε το πιθανό είναι να το έχετε ήδη στην βιβλιοθήκη σας. Κυκλοφορεί δε ήδη και το overcooked 2 που έχει και online multiplayer.

  17. The Following 3 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    DJTaurus (16-01-2020),Sir_Teraflop (23-01-2020),tsakali GR (16-01-2020)

  18. #72
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Πριν λίγες μέρες αγόρασα και πέρασα και 3 πιστούλες έτσι για την "γεύση" το εξής:





    ΠΑΡΑ πάρα πολύ καλή δουλειά στον ήχο, στην πιστότητα στα γραφικά.

    Το gameplay παρόλο που περάσαν χρόνια, σε σχέση με ότι παίζουμε τα τελευταία χρόνια, μου φάνηκε φρέσκο. Δεν είναι κάτι φάση τύπου pacman (διαχρονικό) ή κάποιο άλλο μη διαχρονικό game που απλά δεν παίζεται. Παίζεται και παραπαίζεται πολύ ευχάριστα.

    Τα παλιά "συστηματάκια", παρατήρησα με μεγάλη ευχαρίστηση ότι δουλεύουν ακόμα (πετάω μαχαίρια, αστεράκια off-screen).

    Για να μην πολυλογώ, παρόλο που και εγώ φοβόμουν πως θα ξαναπαίξω παιχνίδι δεκαετιών (αν και προπονούμαι συχνά), εν τέλει το remaster είναι και άψογο τεχνικά και από τα μενού μέχρι την μουσική, ξεχειλίζει Love letter to nostalgia.

    Το ''retro" mode τα σπάει και με τσάκωσα να το χρησιμοποιώ πολύ πιο συχνά από ότι θα περίμεναν οι devs, γιατί απλώς είναι πολύ πιο άμεσο και αν κατάλαβα καλά με λιγότερο lag!

    Version played : X1X

    https://store.steampowered.com/app/6...DS_Remastered/


    Το παραπάνω Link για όποιον καταλάβει σε ποια version βασίζεται η retro έκδοση - ας στείλει σήμα έστω και καπνού!




    PS: Δεν μπούταρα την Amiga 500 με το game αλλά κάτι μου φαινόταν off, κυρίως στα χρώματα.
    Last edited by Sir_Teraflop; 23-01-2020 at 20:52.

  19. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    Nek_Food (24-01-2020)

  20. #73
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default



    Απ τα καλυτερα indie παιχνιδια που επαιξα τελευταια.
    Ενα δεκαωρο περιπου χωρις τα εξτρα, για τους λατρεις των παλιων gta με προοπτικη απο πανω,αυτοκινητα, πιστολιδια, κλασικο αμερικανικο χιουμορ κτλ.
    Δυστυχως λειπουν οι πολλες μουσικες επιλογες,δλδ σε φαση σταθμοι στα αυτοκινητα δεν υπαρχουν και καποια bugs σε ορισμενες αποστολες που χρειαζονται restart.Αυτο βεβαια μου τυχε 3 φορες στις 10 ωρες, οποτε δεν μου χαλασε την ολη εμπειρια.
    Γενικα το ευχαριστηθηκα και νομιζω ειναι πολυ καλη προσπαθεια για μικρη παραγωγη.

  21. The Following User Says Thank You to mania For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (24-01-2020)

  22. #74
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    ^^ Το επόμενο game για το οποίο σκόπευα να ποστάρω .

    Κλασσικό story (φάγανε τον πατέρα σου - την πλήρωσες εσύ) αλλά μια χαρά sandbox game.

    Το μόνο που θα ήθελα, παραπάνω είναι, η διάρρηξη στα σπίτια να ήταν realtime και όχι σαν minigame.

    Αλλά ok - budget παραγωγή.

  23. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    mania (25-01-2020)

  24. #75
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Πριν λίγες μέρες αγόρασα και πέρασα και 3 πιστούλες έτσι για την "γεύση" το εξής:





    ΠΑΡΑ πάρα πολύ καλή δουλειά στον ήχο, στην πιστότητα στα γραφικά.

    Το gameplay παρόλο που περάσαν χρόνια, σε σχέση με ότι παίζουμε τα τελευταία χρόνια, μου φάνηκε φρέσκο. Δεν είναι κάτι φάση τύπου pacman (διαχρονικό) ή κάποιο άλλο μη διαχρονικό game που απλά δεν παίζεται. Παίζεται και παραπαίζεται πολύ ευχάριστα.

    Τα παλιά "συστηματάκια", παρατήρησα με μεγάλη ευχαρίστηση ότι δουλεύουν ακόμα (πετάω μαχαίρια, αστεράκια off-screen).

    Για να μην πολυλογώ, παρόλο που και εγώ φοβόμουν πως θα ξαναπαίξω παιχνίδι δεκαετιών (αν και προπονούμαι συχνά), εν τέλει το remaster είναι και άψογο τεχνικά και από τα μενού μέχρι την μουσική, ξεχειλίζει Love letter to nostalgia.

    Το ''retro" mode τα σπάει και με τσάκωσα να το χρησιμοποιώ πολύ πιο συχνά από ότι θα περίμεναν οι devs, γιατί απλώς είναι πολύ πιο άμεσο και αν κατάλαβα καλά με λιγότερο lag!

    Version played : X1X

    https://store.steampowered.com/app/6...DS_Remastered/


    Το παραπάνω Link για όποιον καταλάβει σε ποια version βασίζεται η retro έκδοση - ας στείλει σήμα έστω και καπνού!




    PS: Δεν μπούταρα την Amiga 500 με το game αλλά κάτι μου φαινόταν off, κυρίως στα χρώματα.
    Το χα ξεχάσει οτι εχει κυκλοφορήσει και αυτο, το χω στην λίστα μου μαζι με το remaster του Toki. Καπου ειχα διαβάσει οτι δεν περιλαμβάνει το original soundtrack για να γυρνάει στο παιχνίδι και ο ήχος μαζι με τα γραφικά εξ ολοκλήρου στην αρχική έκδοση του οπως στο Wonder Boy Dragon s Trap, αλλά εντάξει, μικρο το κακο αν ισχύει κατι τετοιο. Οσον αφορά το υστερόγραφο, θεωρώ πως χρωματικα ο τίτλος αλλάζει φυσιολογικά στις σημερινές οθόνες που παίζουμε με αποτέλεσμα να υπάρχει διαφορά σε σχεση με το 1084s monitor της Amiga που παίζαμε τότε το παιχνιδι. Να πω και την αμαρτία μου επι τοις ευκαιρίας. Δεν το χω τερμάτισει, το χα και κόπια (cracked απο Skid Row αν θυμάμαι καλά) και με option για unlimited lives... Απλα το Gods το έπιασα λιγο αργα στα χέρια μου κ το αφησα κάποια στιγμή για το Deliverance (ουτε κ αυτο το τερμάτισα ομως).

  25. #76
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Οι νεότεροι είχαν το 1084S και αργότερα το 1084D.

    Οι παλαιότεροι είχαν το σκέτο 1084 και ακόμα πιο παλιά το 1081.

    Λολ, αναμνήσεις από 35 χρόνια πριν.

    Προσωπικά στην 1000άρα και 500άρα δεν είχα Commodore οθόνη, αλλά μια γερμανική πολύ ανώτερη με ένα τσούρμο θύρες, από scart RGB και SVHS, έως RCA, Mono, Video και πολλαπλές ρυθμίσεις (ακόμα και να γίνεται πράσινη). Στις μεγαλύτερες Amiga είχα φυσικά mutlisync οθόνη (αυτό που σήμερα λέγεται VRR και έχουν βγει λίγες τηλεοράσεις προς το παρόν, πχ από nvidia).

    Περί Gods, δεν μου άρεσε όμως ούτε τότε. Γενικώς οι Bitmap Brothers είχαν κακό frame rate και αυτό μου την έσπαγε. Επίσης, ένας βασικός λόγος που απεχθανόμουν το Gods ήταν επειδή είχε searching στοιχεία και θύμιζε arcade adventure.
    Τους Bitmap Brothers εκτίμησα μόνο για το Speedball 1 και για την μουσική του (από το συγκρότημα Bomb the Bass) το Xenon 2 Megablast. Ούτε καν το Speedball 2.

    Εδώ το Shadow of the Beast έπαιξα το remake (άθλιο και παντελώς άσχετο με το αρχικό παιχνίδι).........το οποίο έχει μέσα και το αρχικό παιχνίδι του 1989. Θυμάμαι και τότε ότι είχε πολύ "αρχαϊκό" gameplay, ακόμα και για το 1989, ενώ παράλληλα ήταν παλούκι. Δεν μου άρεσε καθόλου, το βαρέθηκα σε 1 λεπτό (λόγω του παλιακού gameplay και ταυτόχρονα επειδή είχε στοιχεία searching και exploring). Μόνο τεχνικά άξιζε ώς Amiga power showcase.

    Τεσπα, time trip τέλος, αρκετά ξέφυγα!

    ΥΓ: Το Deliverance ήταν πολύ..........indie παιχνίδι ακόμα και για την εποχή του τότε και με σχετικά κακό frame rate, αλλά με μεγάλα sprites. Αρκετά τίμια προσπάθεια αλλά πολύ "λίγη" σε σχέση με τα ΑΑΑ παιχνίδια των μεγάλων software houses προηγούμενων ετών. Χώρια κιόλας που ήταν προς το τέλος ζωής της Amiga, γύρω στο 1993, δηλαδή την εποχή που ήδη είχα βαρεθεί το gaming. Αν θυμάμαι καλά, είχε βγει κοντά με το Lionheart της Thallion (επίσης τίμιο, αλλά πολύ indie κι αυτό), το Jim Power (καραπαλουκάρα και τρομερό από τεχνικής άποψης) και το Brian the Lion της Psygnosis (το οποίο είχα λιώσει, καθώς ξεφτίλιζε στα ίσια τα Megadrive/SNES. Ιδιαίτερα το Mode 7 του SNES το είχε καταξεφτιλίσει......ένα μηχάνημα του 1985 -Amiga- σε σχέση με μια κονσόλα του 1990. Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, η Amiga κόστιζε πολλαπλάσια χρήματα συγκριτικά με το SNES).
    Last edited by Lefteris_X; 25-01-2020 at 02:28.

  26. #77
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Ποιος είπε ότι το να χαλάς ένα party με κουζινομάχαιρο 3 το βράδυ, δεν έχει την πλάκα του?


    O λόγος για το "Party Hard" το οποίο κυκλοφορεί ακόμα για κινητά από ότι είδα.


    Βάζω steam link για να δείτε και gameplay:

    https://store.steampowered.com/agecheck/app/356570/

    Πολύ γέλιο (άλλωστε το παιχνίδι δεν παίρνει σοβαρά τον εαυτό του, παρόλο που έχει και story).

    Είναι και δύσκολο, αλλά πραγματικά λίγα παιχνίδια σε κάνουν να χαμογελάσεις έστω και "σατανικά".

    Η υπόθεση είναι ότι σου σπάνε τα νεύρα με τα party τους και σε αφήνουν άυπνο. Μιας και η αστυνομία δεν κάνει και πολλά, παίρνεις τον νόμο στα χέρια σου με kitchen knife.

    Κλάμα και απίστευτο soundtrack.
    Stealth-action-strategy game.

    Δείτε το οπωσδήποτε.

    Κλάμα λέμε.


  27. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    BillyFlo81 (26-01-2020)

  28. #78
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post

    Περί Gods, δεν μου άρεσε όμως ούτε τότε. Γενικώς οι Bitmap Brothers είχαν κακό frame rate και αυτό μου την έσπαγε. Επίσης, ένας βασικός λόγος που απεχθανόμουν το Gods ήταν επειδή είχε searching στοιχεία και θύμιζε arcade adventure.
    Τους Bitmap Brothers εκτίμησα μόνο για το Speedball 1 και για την μουσική του (από το συγκρότημα Bomb the Bass) το Xenon 2 Megablast. Ούτε καν το Speedball 2.

    ΥΓ: Το Deliverance ήταν πολύ..........indie παιχνίδι ακόμα και για την εποχή του τότε και με σχετικά κακό frame rate, αλλά με μεγάλα sprites. Αρκετά τίμια προσπάθεια αλλά πολύ "λίγη" σε σχέση με τα ΑΑΑ παιχνίδια των μεγάλων software houses προηγούμενων ετών. Χώρια κιόλας που ήταν προς το τέλος ζωής της Amiga, γύρω στο 1993, δηλαδή την εποχή που ήδη είχα βαρεθεί το gaming. Αν θυμάμαι καλά, είχε βγει κοντά με το Lionheart της Thallion (επίσης τίμιο, αλλά πολύ indie κι αυτό), το Jim Power (καραπαλουκάρα και τρομερό από τεχνικής άποψης) και το Brian the Lion της Psygnosis (το οποίο είχα λιώσει, καθώς ξεφτίλιζε στα ίσια τα Megadrive/SNES. Ιδιαίτερα το Mode 7 του SNES το είχε καταξεφτιλίσει......ένα μηχάνημα του 1985 -Amiga- σε σχέση με μια κονσόλα του 1990. Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, η Amiga κόστιζε πολλαπλάσια χρήματα συγκριτικά με το SNES).
    Όντως και τα δυο παιχνιδια ειχαν κακο frame rate, με χειρότερο το Deliverance. Παιζει τότε να τα παράτησα στη μεση και τα δυο επειδη με κουραζανε. Τουλάχιστον τωρα με το remake του Gods που θα παίζει ομαλα ειναι ευκαιρία να ολοκληρώσω το ενα απο τα δυο. Οσον αφορα την περίπτωση του SOTB, μακάρι το remake να ακολουθουσε το παραδειγμα του Gods, ομως στο SOTB θα επρεπε να γινουν επεμβάσεις και στο gameplay.

    Οσον αφορα τους Bitmap Brothers, ενας τίτλος που τους ανέδειξε ηταν το Chaos Engine (σιγουρα θα το έχεις παίξει), ομως τελικά και γω με το Speedball ειχα ασχοληθεί περισσότερο.

  29. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (26-01-2020)

  30. #79
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  31. #80
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Από ότι βλέπω, έχει βγει και σε android έτσι?



    Θα το δοκιμάσω.

Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •