Page 10 of 10 FirstFirst ... 678910
Results 181 to 198 of 198

Thread: Games without a thread (Indies etc)

  1. #181
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default





































    Last edited by jk_blue_tiger; 17-02-2022 at 17:04.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  2. The Following 4 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    chronohill (17-02-2022),euromaster (18-02-2022),Snk (17-02-2022),toninio (18-02-2022)

  3. #182
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  4. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    mania (05-04-2022)

  5. #183
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Πήρα με μεγάλη χαρά το Martha is dead που η retail έκδοση είναι πολύ ωραία με μπόνους αφίσα και stickers το ξεκίνησα με κέρδισε πολύ και έχω μείνει τώρα με ένα save corrupted αποτι φαίνεται και δεν το φορτώνει...διαβάζω για πολλά προβλήματα σε όλες τις εκδόσεις...γιατί ρε γμτ;θα το βάλω στην άκρη μέχρι να φτιάξουν τα οποία ζητήματα...είχε ένα patch αλλά βλέπω δεν έκανε δουλειά...
    Το save φαίνεται να είναι κατεστραμμένο αφού όταν ξεκινάω έχοντας τι διεγραμμενο κάνει new game κανονικά...
    Σκέφτηκα να ξεκινήσω και να κάνω συνέχεια backup αλλά είπαμε...
    Πρώτη φορά τέτοιο πρόβλημα με Γκειμ,είναι άδικο...

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  6. The Following 3 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (14-04-2022),mania (13-04-2022),Stefanos (13-04-2022)

  7. #184
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Ναι το ειδα κι' εγω δυστυχως, εχει ποσο καιρο που το γνωριζουν και ακομα τιποτα.. εξου και ο λογος που δεν προεβην σε αγορα!

    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  8. #185
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Πήρα με μεγάλη χαρά το Martha is dead που η retail έκδοση είναι πολύ ωραία με μπόνους αφίσα και stickers το ξεκίνησα με κέρδισε πολύ και έχω μείνει τώρα με ένα save corrupted αποτι φαίνεται και δεν το φορτώνει...διαβάζω για πολλά προβλήματα σε όλες τις εκδόσεις...γιατί ρε γμτ;θα το βάλω στην άκρη μέχρι να φτιάξουν τα οποία ζητήματα...είχε ένα patch αλλά βλέπω δεν έκανε δουλειά...
    Το save φαίνεται να είναι κατεστραμμένο αφού όταν ξεκινάω έχοντας τι διεγραμμενο κάνει new game κανονικά...
    Σκέφτηκα να ξεκινήσω και να κάνω συνέχεια backup αλλά είπαμε...
    Πρώτη φορά τέτοιο πρόβλημα με Γκειμ,είναι άδικο...

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Περιμένουμε εντυπώσεις όταν με το καλό το παίξεις, γιατί φαίνεται πολύ ατμοσφαιρικό και το χω βάλει κι εγώ στο μάτι.
    Κρίμα γενικά να κυκλοφορεί ένα παιχνίδι σε τέτοια κατάσταση.

  9. The Following User Says Thank You to mania For This Useful Post:

    chronohill (13-04-2022)

  10. #186
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Δεν είχα διαβάσει ότι έχει τέτοια χοντρά προβλήματα...
    @mania η αλήθεια είναι ότι το εχω φτάσει στο 1/3 και έχω ενθουσιαστεί..ωραία ατμόσφαιρα μυστηρίο πανέμορφα τοπία της Τοσκάνης του 44 ...ανυπομονώ για την συνέχεια αλλά...
    πφφφφ έκανα την καρδιά μου πέτρα και έβαλα το village που το πήρα και αυτό..

    Για song of horror ,tormented souls και evil inside ποια είναι η γνώμη σας;γιατί λέω να τα τσιμπήσω και αυτά...

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  11. #187
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Εγώ πάλι δε γνώριζα για αυτά τα προβλήματα του Martha is Dead και βέβαια τα διαπίστωσα από ένα σημείο και μετά καθώς είχα προχωρήσει το παιχνίδι.

    Πολύ απλά δε μπορούσε να κάνει με κανέναν τρόπο save. Ένα trick που είχα βρει αλλά και πάλι δεν κατάφερα να ξεπεράσω το πρόβλημα είναι να οδηγήσω το παιχνίδι να κάνει autosave κάνοντας κάποια αλλαγής στα settings και επιστρέφοντας.

    Tι έκανα από τη στιγμή που εμφανίστηκε το πρόβλημα ; Αποφάσισα να το πάω σερί μέχρι τέλους - δεν είναι και ιδιαίτερα μεγάλο σε διάρκεια.

    Κατά τα άλλα είναι ένας τίτλος με εξαιρετική ιστορία που έχει τρομερό ενδιαφέρον. Έχει ένα στοιχείο το οποίο εμένα από ένα σημείο και έπειτα μου χάλασε την άψογη εντύπωση που είχα μέχρι εκείνη τη στιγμή αλλά

    σίγουρα δε μου άλλαξε τη γνώμη. Είναι μια σπάνια περίπτωση παιχνιδιού που συναντάμε τέτοιες ατμόσφαιρες, ποιότητα στους διαλόγους, πολύ ωραία γραφικά και sound design. ΑΝ κρατούσαν κάποια παραπάνω ισορροπία σε ένα δυο στοιχεία θα ήταν στα πολύ πολύ αγαπμένα μου.

    Το Song of Horror που ρωτάς το έχω πάρει επίσης και το έχω τελειώσει. Πολύ ωραίος τίτλος, με κάποιες αδυναμιες επίσης αλλά αυτή τη φορά στα game mechanics κάποιες φορές αλλά θα πρότεινα να μη απονθαρυνθείς. Είναι πολύ καλός old school survival horror τίτλος. Να το παίξεις.

    Σειρά θα πάρει το Tormented για το οποίο δεν έχω ακόμη άποψη. Πριν λίγες μέρες τελείωσα το Visage που μου άρεσε πολύ επίσης. Το Evil Inside ποιό είναι ; Δε το ξέρω και πάω να το τσεκάρω.

    Α, επίσης πήρα να παίξω το Tandem έχοντας μεγάλες προσδοκίες καθώς ήθελα να κάνω ένα ωραίο διάλειμμα από το Pure Evil Horror Fest που κάνω το τελευταίο διάστημα αλλά δε μου άρεσε ιδιαίτερα,

    στη καλύτερη το λέω μέτριο και θα πάει πίσω από εκεί που ήρθε μιας και το έχω αγοράσει σε retail.

  12. The Following 3 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    chronohill (19-04-2022),jk_blue_tiger (14-04-2022),Stefanos (13-04-2022)

  13. #188
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Sold
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. #189
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post

    Για song of horror ,tormented souls και evil inside ποια είναι η γνώμη σας;γιατί λέω να τα τσιμπήσω και αυτά...

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για το tormented souls αν δεν το έχεις κάνει ήδη,κατέβασε το demo να δεις περίπου τι παίζει.
    Το δοκίμασα,είναι λίγο σαν love letter σε resident evil και silent hill, σαν remaster τους βασικά,με ότι αυτό συνεπάγεται,λίγο δύστροπο σε μενού χειρισμό κτλ όπως τα παιχνίδια του τότε.
    Πολύ ωραια ατμόσφαιρα και μουσική,με έβαλε στο κλίμα κατευθείαν παίζοντας με ακουστικά, κλασικό story αναζήτησης, ωραίο σε γενικά πλαίσια,τίποτα που δεν έχεις ξαναδεί βέβαια.Ίσως επειδη το είδος έχει εξαφανιστεί σχεδόν στις κονσόλες,μπορεί να το τιμήσω μιας και η τιμή του είναι σε προσφορά από σήμερα στα 13€.
    Τα αλλά δυο τα έβαλα στη λίστα,thanks ��

  15. The Following User Says Thank You to mania For This Useful Post:

    chronohill (28-04-2022)

  16. #190
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ναι guys θέλω τις προτασεις σας σε indies και οχι μονο σε horror γιατι εχουμε παιξει τοσα αριστουργήματα ολα αυτα τα χρονια απο μικρα studios και είναι κριμα και να τα χάνουμε αλλα και να μην τους στηρίζουμε!
    Χαρηκα τώρα γιατι ειδα tweet για patch επιτελους για martha! ελπίζω να μπορεσω να προχωρησω, έστω ας το ξεκινησω απο την αρχη δεν εχω θεμα απλα να μην τρωει τα ιδια σκάλωματα και δεν μπορώ να το τερματισω...

    Επισης διαβαζω πολυ καλα λογια για το lost in random..
    Ακομη, ενα πολυ ιδιαίτερο old school horror το murder house μου κανει κλικ...

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  17. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    mania (29-04-2022)

  18. #191
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Επισης διαβαζω πολυ καλα λογια για το lost in random..
    Μόλις το τελείωσα. Καλούλι ήταν αλλά δεν θα έλεγα ότι "με εντυπωσίασε" η κάτι τέτοιο. Ωραία ατμόσφαιρα, εύκολο gameplay, απλοϊκό story αλλά νομίζω ότι υπάρχουν αρκετά καλύτερα παιχνίδια για να ασχοληθεί κανείς.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    chronohill (09-05-2022)

  20. #192
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default





    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #193
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. #194
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Σήμερα έτσι εντελώς τυχαία έψαχνα για παλιά και νέα beat em ups μιας και αγαπώ πολύ το στυλ αυτών των παιχνιδιών και τα θέλω στην συλλογή μου. Να μην σας κουράσω όμως έπεσε στα μάτια μου ένα διαμαντακι που προσωπικά δεν το γνώριζα αλλά λίγο που το είδα και κάποια review που διάβασα αξίζει. Θυμίζει πολύ SOR Final Fight κτλ και κρατάει πολλά ωραία στοιχεία από τα τότε δίνοντας όμως πολύ φρεσκάρισμα στον οπτικό τομέα που τολμώ να πω οτι ίσως σε γραφικά ειναι ομορφότερο και απο το Streets of Rage 4 που είναι σχετικά καινούργια κυκλοφορία. Πρόκειται για το The Takeover που ίσως κάποιοι ήδη να το γνωρίζετε. Εγώ δεν το γνώριζα αλλά το αγόρασα με την μία μιας και βρίσκεται στην μισή τιμή λόγο προσφοράς του Store και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Επίσης η χαρά μου ήταν διπλή αφού αργότερα έμαθα ότι πρόκειται για παιχνίδι που σχεδιάστηκε από Ελληνικό Studio.
    https://thetakeover.dangenentertainment.com/





    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 09-07-2022 at 20:17.

  23. #195
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Πριν λιγες ημερες κυκλοφορησε για ps5 το Sable.
    Το ειχα παιξει κ τελιωσει 100%, οταν πριν περιπου ενα χρονο ειχε κυκλοφορησει στο xbox κ ηταν μαλιστα free μεσω gamepass.
    Ακομα ομως και να μην ηταν free, θα το αγοραζα σιγουρα μια κ το demo με ειχε ενθουσιασει.
    Δεν εγραψα τοτε εδω για το παιχνιδι, γιατι ορισμενοι στο forum ενοχλουνται οταν ποσταρω για games που δεν κυκλοφορουν για ps.

    Οι παλαιοτεροι εδω θα γνωριζουν οτι ενα απο τα παιχνιδια που με εχει "σημαδεψει" ειναι το Journey.
    Οποιοδηποτε παιχνιδι που του μοιαζει μου κεντριζει το ενδιαφερον κ το Sable ειναι ενα απο αυτα.
    Ειναι ενα παιχνιδι στο οποιο ελεγχουμε ενα νεαρο κοριτσι την Sable κ σε ενα φανταστικο εξωγηινο κοσμο,
    θα ταξιδεψουμε μαζι της στην προσπαθεια της να "ενηλικιωθει", να γνωρισει τι υπαρχει εκει εξω,
    να βοηθησει ή οχι οποιους συναντησει κ να αποφασισει ποιο επαγγελματικο μονοπατι θα ακολουθησει.
    Το artstyle ειναι ιδιαιτερο κ δεν μου αρεσουν αυτου του ειδους τα γραφικα, εδω ομως πραγματικα δεν με ενοιαξε.
    Στο ταξιδι μας αποκτουμε μια ειδικοτητα την "αιωρηση", μετακινουμαστε στον κοσμο με ενα hover-bike,
    κ κατα την περιπλανηση μας μπορουμε να αποκτησουμε προσβαση σε καλυτερα parts κ να βελτιωσουμε την αποδοση του,
    ενω θα αποκτησουμε κ νεες μασκες κ ενδυμασιες οι οποιες ομως ειναι purely cosmetics.
    Combat φυσικα δεν υπαρχει, εχουμε ομως πολυ platforming & puzzles, εχουμε upgradable stamina για σκαρφαλωμα,
    ενω ο κοσμος ειναι τεραστιος για τετοια παραγωγη, αλλα ευτυχως εχουμε χαρτη για να μας βοηθαει να μην χανομαστε.
    Υπαρχουν πολλα side-quests που πρεπει να αποφασισουμε εαν θελουμε ολοκληρωσουμε (υπαρχει κ log).
    Τα συναισθηματα που θα νιωσει ο παικτης κατα την διαρκεια του παιχνιδιου (κ ειδικα στο τελος) ειναι αρκετα δυνατα
    ενω το παιχνιδι περναει κ καποια μηνυματα.

    Στην αρχικη κυκλοφορια υπηρχαν 2 θεματα με το παιχνιδι, τα χαμηλα frames στο xbox one κατα την οδηγηση κ τα bugs.
    Εμενα με ταλαιπωρησαν τα frame drops, αλλα με την δυναμη του ps5 αυτο θεωρητικα δεν θα ειναι πια θεμα.
    Στην δικη μου εμπειρια υπηρξαν ορισμενες φορες που φορτωσα save λογω bug αλλα ηταν λιγες, πιστευω οτι μετα απο τοσο καιρο η κατασταση θα ειναι βελτιωμενη.
    Υπαρχουν κ καποιες μικρες νεες προσθηκες για το ps5 (π.χ. dualsense support), περισσοτερα εδω.
    Οσοι αρεσκονται σε τετοιου ειδους παιχνιδια, θα περασουν πολλες ωρες στον μαγευτικο κοσμο του.




    Last edited by jk_blue_tiger; 02-12-2022 at 06:47.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  24. The Following 3 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    chronohill (05-12-2022),Leon_DiZ (03-12-2022),panos74gr (03-12-2022)

  25. #196
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    H Thatgamecompany εχει βγαλει το Sky εδω κ καιρο για ios, android, συντομα κ σε switch, για ps δεν ακουγεται κιχ.
    Κριμα, μετα το Journey το περιμενα πως κ πως...
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!
    Μετα απο σχεδον 3,5 χρονια απο την αρχικη κυκλοφορια του, κυκλοφορησε πριν λιγες ημερες για ps.
    Εννοειται "μυριζει" Journey, ξανα πολυ καλη μουσικη (αλλα δυστυχως καθολου speech),
    ειναι free κ παιζοντας το για μερικες ωρες δεν χρειαστηκε να αγορασω κατι ingame για να προχωρησω την ιστορια,
    παροτι ειναι gaas. Δοκιμαστε αφοβα.



    Last edited by jk_blue_tiger; 27-12-2022 at 07:50.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  26. #197
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by gonzalez View Post
    Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί κι αλλού, έτυχε να το παίζω αυτές τις μέρες στο pc αλλά είδα οτι έρχεται και στις κονσόλες (δυστυχώς δε βλέπω κάτι για ps5 προς το παρόν και είναι κρίμα).
    'Εχω πάθει πλάκα με την ατμόσφαιρα του παιχνιδιού και το πόσο σε ρουφάει στον κόσμο του - τα γραφικά του ώρες ώρες είναι πραγματικά εκπληκτικά.
    Δεν έχω πάρα πολλές ώρες ακόμα, κανά 3ωρο χοντρικά, αλλά πραγματικά δεν το περίμενα να μου αρέσει τόσο (ελπίζω να συνεχίζει και στην πορεία και να μν καταντάει μονότονο).
    ϊσως γράψω περισσότερα στην πορεία.
    Το τελιωσες/εχεις προχωρησει καθολου;
    Ψηνομαι να το αγορασω, αλλα διαβαζω οτι εχει crafting που σιχαινομαι.
    Ειναι απαραιτητο το crafting για να προχωρησεις;
    Εαν εχεις λιγο χρονο γραψε μας τις εντυπωσεις σου.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  27. #198
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Το τελιωσες/εχεις προχωρησει καθολου;
    Ψηνομαι να το αγορασω, αλλα διαβαζω οτι εχει crafting που σιχαινομαι.
    Ειναι απαραιτητο το crafting για να προχωρησεις;
    Εαν εχεις λιγο χρονο γραψε μας τις εντυπωσεις σου.
    Τι μου θυμησες τωρα . Οχι, δεν το τερματισα τελικα, Το ειχα προχωρησει και συνολικα εχω παιξει κανα 11ωρο, αλλα σε καποια φαση απλα το παρατησα λιγο για καποια αλλα παιχνιδια και δεν το ξαναπιασα ποτε (κατι που δυστυχως κανω πολυ συχνα).
    Εχει crafting σιγουρα, και αν θυμαμαι καλα στηνεις και τη βαση σου με διαφορα μηχανηματα που παραγουν προμηθειες/οπλα κτλ, αλλα εχω παρα πολυ καιρο να παιξω και πολλα τα εχω ξεχασει.
    Ειναι απο τα παιχνιδια που λες, αυτο θα το ξαναπιασω σιγουρα σε καποια φαση... Ε δεν εγινε ποτε.

  28. The Following User Says Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (12-10-2023)

Page 10 of 10 FirstFirst ... 678910

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •