Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 38 of 38

Thread: Diablo IV (6 Ιουνίου 2023)

  1. #21
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Το Minecraft έχει ταυτόχρονα 50-60 και παραπάνω mob στην οθόνη με spell και effects όλα μαζί?
    Γιατί, κρίνοντας από την έκδοση του Diablo 3 στο ps3 που όταν η οθόνη γέμιζε από εχθρούς με αποτέλεσμα η κονσόλα να "παγώνει" και να θέλει hard reset και την έκδοση του ps4 με τις ίδιες συνθήκες να έχουμε αισθητά frame drops (ευτυχώς όχι "πάγωμα" κονσόλας) δεν έχω ιδιαίτερη εμπιστοσύνη στη Blizzard και στις προγραμματιστικές της ικανότητες.
    Μη ξεχνάς επίσης οτι μιλάμε για ένα απαιτητικό open world παιχνίδι και αν δεν είναι τόσο δύσκολο όπως λες να γίνει κάτι τέτοιο, σίγουρα θα απαιτήσει έξτρα χρόνο και χρήμα που σήμερα οι εταιρείες κοιτούν να γλυτώσουν. Ας είναι καλύτερο του 3 και προσωπικά το ray tracing δε με απασχολεί καθόλου...
    Συμπτωματικά μετά το post μου - 2ημέρες μετά για την ακρίβεια (το οποίο ήταν μια σκέψη, βάση του παρελθόντος της Blizzard, αλλά και πως το φαντάζομαι-θα μου άρεσε) σκάσανε τα παρακάτω νέα:

    https://www.techradar.com/news/world...pping-graphics

    https://wccftech.com/blizzard-is-loo...d-of-warcraft/

    Και το WoW 50-60 τέρατα έχει? Ενίοτε έχει και πολύ παραπάνω player characters.

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Edit: "misconception" λόγω ελλείψεως κατάλληλης ελληνικής λέξης; Πλάκα μας κάνεις έτσι; "Παρανόηση" ή "παρεξήγηση" είναι ακατάλληλες δηλαδή; Δε σου κάνουν;
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Βγήκε καινούργιο firmware για τους sarcasm detectors - Αναβάθμισε.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά καλησπέρα. Ωραίο φαίνεται πάντως. Μακάρι να σεβαστούν τους players και να μην γίνει εκμετάλλευση όπως στο 3.
    Ξέρουμε πότε θα κυκλοφορήσει στο περίπου?
    Θα αργήσει πολύ. Μιλάνε για χρόνους ακόμα και πέραν του "Blizzard Soon" και όλοι ξέρουμε τι σημαίνει αυτό.

  2. #22
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default


  3. #23

    Default

    δε θα εχει offline mode αλλα θα μπορεις να το παιξεις solo,αυτο μου αρκει.
    περισσοτερες πληροφοριες εδω
    https://www.gamespot.com/articles/di.../1100-6471115/


  4. #24
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #25
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #26
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    6 Ιουνίου 2023
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #27
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Άλλα επίπεδα πρόσφυσης (μαλακίας)!!!

    Diablo 4 Collector’s Edition Doesn’t Come With the Actual Game

    https://www.gamejunkie.net/diablo-4-...he-actual-game

    Θα λέμε και ευχαριστώ στη σονυ που μας δίνει κωδικό στις collector's.

  8. #28
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Άλλα επίπεδα πρόσφυσης (μαλακίας)!!!

    Diablo 4 Collector’s Edition Doesn’t Come With the Actual Game

    https://www.gamejunkie.net/diablo-4-...he-actual-game

    Θα λέμε και ευχαριστώ στη σονυ που μας δίνει κωδικό στις collector's.

    Δεν με νοιάζει καθόλου το Diablo και θα πω ότι μου φαίνεται ok η τιμή για αυτά που δίνει. Tο βρίσκω καλό το ότι δεν σου δίνει το παιχνίδι γιατί έτσι δεν περιορίζει αν θες να πάρεις τη physical ή τη digital.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    mihalis13 (18-12-2022)

  10. #29
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Σε collectors editions κανονικα επρεπε να δινουν και δισκακι και κωδικο θα ελεγα εγω αλλα τελος παντων. Παντως βλεπω τωρα η collectors κυκλοφορει σχεδον ενα μηνα μετα την κυκλοφορια του παιχνιδιου, αλλο και αυτο παλι.
    Blizzard συνεχισε να μας εκπλησεις αρνητικα δεν εχεις σταματημο εδω και χρονια...!

  11. #30

    Default

    Η ιδια η collectors edition ειναι ψιλο απογοήτευση και τα 100ευρω χωρις το παιχνιδι, πολλά ειναι.

    Αντι να βάλουν μια ωραία φιγούρα μέσα(για Diablo μιλάμε),πήγαν και μου βαλανε μέσα ένα κερι, ενα mousepad και ένα χάρτη?Μονο το artbook παιζει να αξιζει περισσοτερο απο ολα τα αλλα....

  12. #31

    Default

    Υπερβολικά θετικές κριτικές το Diablo 4. Πιθανώς και ένα από τα υποψήφια παιχνιδια της χρονιάς ως τώρα

    https://www.metacritic.com/game/playstation-5/diablo-iv

  13. #32
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το περιμενα οτι θα ειχε τοσο ψηλες βαθμολογιες. Ειχα παίξει την μπετα και πραγματικά ηταν πολυ καλο και εθιστικο

    Καμια σχεση με την μπαρουφα το 3

  14. #33
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Το περιμενα οτι θα ειχε τοσο ψηλες βαθμολογιες. Ειχα παίξει την μπετα και πραγματικά ηταν πολυ καλο και εθιστικο

    Καμια σχεση με την μπαρουφα το 3
    Αναφέρουν ότι πρόκειται για το καλύτερο τής σειράς.
    Να πω και τα δικά μου χωρίς να είχα παίξει ποτέ κανένα, με το Diablo 3 έμεινα πολύ ευχαριστημένος και αφιέρωσα 400ωρες περίπου στο Ps4. Πριν λίγες μέρες πήρα το Diablo 2RE στο PS5 πιο πολύ για την συλλογή. Απλά το δοκίμασα και επίσης μου άρεσε. Όμως ηταν μόνο για δοκιμή διότι έχει γίνει προ παραγγελία η ultimate στο Diablo 4. Θα το λιώσω διότι φαίνεται πολύ ωραίο. Το μόνο που με αγχωνει είναι οτι έβαλαν battle pass και θα πρέπει όλη την ώρα να χώνουμε χρήματα. Ελπίζω τουλάχιστον να είναι σαν το Call of duty που πληρώνεις μονο την πρώτη φορά και μετά παίζοντας αναπληρώνεις τα coins για την αγορά του επόμενου.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  15. #34
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Θελω να δω ποσο θα παει η βαθμολογια 89/100 μολις βγουν τα user reviews..

    το παιχνιδι για το ειδος του και την ιστορια του πιστευω ειναι παλι κακο. Ισως οχι οσο κακο ηταν το D3 με τα πολλα προβληματα του σε Τrade/Auction house, ανουσια legendary και βαθμο δυσκολιας μηδενικο που σε μια βδομαδα εχεις καθαρισει τα παντα,
    αλλα παλι δεν βλεπω να εχουν κανει διορθωσεις ωστε να μπορει να κρατησει το παιχτη. Aντιθετως φαινεται να προσπαθουν να το κανουν οσο πιο casual γινεται.

    Το παιχνιδι φαινεται ωραιο και καλο για να παιξεις χαλαρα ολα τα Acts και μολις τα τελειωσεις και δεις ολες τις κινηματογραφικες - στορυ τελος.
    Δεν φαινεται ουτε καλο itemization να εχει, ουτε καλο Endgame.

    Προσωπικα θα το παιξω σε κανα χρονο απο τωρα λογικα και αμα.

  16. #35
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οσα παιχνιδια τετοιου ειδους δοκιμασα στην ζωη μου, ουτε ενα δεν καταφερε εστω στο ελαχιστο να με κερδισει... μου φαινονταν πολυ βαρετα, επαναλαμβανομενα, με κακο gameplay και με μια καμερα που προσωπικα απεχθανομαι και βρισκω εντελως μη engaging.

    Προφανως ομως εγω ειμαι το προβλημα, απλα δεν ειναι για εμενα. :/

  17. #36
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ούτε εμένα μου έκαναν κλικ ποτέ. Ίσως λιγάκι (για 10-20 λεπτά) το αρχαίο "Heimdall" της Core Design στην Amiga και μέχρι εκεί. Άλλωστε ποτέ δεν ήμουν PC gamer.

  18. #37
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Eγω το μοναδικο παιχνιδι αυτου του στυλ που εχω τελειωσει (σε co-op μαλιστα) ηταν το Baldur's Gate Dark Alliance στο PS2. Και αυτο για χαρη του φιλου που παιζαμε co-op!

  19. #38
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Ωπ, βρήκα ποιο παιχνίδι δε θα αγοράσω αν δε ξεφτιλιστεί η τιμή του, ή αν δε βγει έκδοση με όλο το περιεχόμενο!!

    https://www.vg247.com/diablo-4-100-u...-survey-report

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •