Page 45 of 69 FirstFirst ... 3541424344454647484955 ... LastLast
Results 881 to 900 of 1368

Thread: PC Hardware / Gaming Thread

  1. #881
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Καθόλου δολωμα το παιχνιδι δεν ήρθε στο pc απο το πουθενά αντιθέτως κάπου πρωτοκυκλοφόρησε, επομένως οι συγκρισεις ειναι αναποφευκτες, και ας μη μείνουμε στον τιτλο το ζουμι ειναι παρακάτω, οτι δηλαδη με μια gtx 1060, που μεταχειρισμενη τη βρισκεις με 100-130 ευρώ, παιζεις Horizon άνετα στα 60fps.
    Ti ειπες τωρα ρε φιλε?
    Μπραβο σου για την σκεψη που μας παραθεσες
    Αυτα που γραφεις τα πιστευεις ειλικρινα?
    Δωσε μας μια τιμη για να παιξεις καποιος σε 1080π /60 φρειμς το horizon σε pc?
    Ποσο θα παει το μαλλι φιλος?
    Last edited by spartan; 06-08-2020 at 15:37.

  2. #882
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Η gtx 1060 ti εχει γυρω στα 3 κατοσταρικα(300 ευρω) στην ελληνικη αγορα
    Αυτα που λεει περι μεταχειρισμενες στα 150 ευρω,δεν μου λεει τιποτα(προσωπικα εμενα)
    Με λιγα λογια στην ξεφτιλα θες ενα χιλιαρικακι για να παιξεις ενα παιχνιδι στα 60 φρειμς(που τρεχει σε hardware του 2013)
    Απλα λολ με αυτα που διαβαζουμε.

  3. #883
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν ξέρεις εσύ spartan. Ούτε εγώ. Ούτε κανείς μας, εκτός από τους Πι-Σά-δες.

    Παίρνεις μια μεταχειρισμένη GPU στα 100-130, την βάζεις ΣΚΕΤΗ.....(μην πω που)......και παίζεις Horizon 1080/60.

    29 κατασκευαστές πλυντηρίων συνιστούν ParlaPIP. Αυτοί, ξέρουν!

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    cocous (11-08-2020),spartan (06-08-2020)

  5. #884
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post

    Βάζω πάνω στο γραφείο μου μια ΣΚΕΤΗ κάρτα γραφικών, όπως το λέω: ΣΚΕΤΗ, απλώς να ακουμπάει στο γραφείο μου, παίζω;
    .


  6. #885
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Δεν ξέρεις εσύ spartan. Ούτε εγώ. Ούτε κανείς μας, εκτός από τους Πι-Σά-δες.

    Παίρνεις μια μεταχειρισμένη GPU στα 100-130, την βάζεις ΣΚΕΤΗ.....(μην πω που)......και παίζεις Horizon 1080/60.

    29 κατασκευαστές πλυντηρίων συνιστούν ParlaPIP. Αυτοί, ξέρουν!
    Αχαχαχαχα να εισαι καλα ρε λευτερη(με εκανες και γελασα)
    Οντως μονο αυτοι ξερουν μωρε απο δαυτα,εμεις ειμαστε οι φτωχοι της gaming σκηνης
    Μου φαινεται μερικοι προσπαθουν να υποτιμησουν την νοημοσυνη μας εδω μεσα
    Ας προσεχουν λιγο τη γραφουν πρωτα ε? Εκτίθενται ανεπανόρθωτα

  7. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    psx3 (06-08-2020)

  8. #886
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post

    Βάζω πάνω στο γραφείο μου μια ΣΚΕΤΗ κάρτα γραφικών, όπως το λέω: ΣΚΕΤΗ, απλώς να ακουμπάει στο γραφείο μου, παίζω;
    Εδω που τα λεμε κατι παιζεις... τι ειναι αυτο δεν ξερω!

    ΥΓ: Ενταξει μην παρασυρθειτε και το παρακανετε με αφορμη το παραπανω σχολιο μου, ηδη το παραεκανα εγω λιγακι, αλλα ειμαι εντελως αστειευομενος και μαλιστα καλοπροεραιτα. Μην το ξεχειλωσουμε δηλαδη.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Lefteris_X (06-08-2020),psx3 (06-08-2020)

  10. #887
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αυτό το παίζεις κάτω από το γραφείο.

    Και επάνω στο γραφείο η GPU.
    Σκέτη.

    Double combo.


  11. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (06-08-2020)

  12. #888
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Χάχα χάχα χαχαχα με κάνατε κ γέλασα.
    Τώρα μου θυμίσατε ένα φίλο στο ps4 παίζαμε destiny κ division κ τον ρωτάω που χάθηκε μου λέει πήρε pc γιατί παίζει καλύτερα το destiny με μικρό loading χωρίς κολλήματα κ έδωσε 3000 ευρώ χάχα αν ήταν να δώσω 3000 ευρώ το ξέρω κ εγώ ότι το pc θα παίζει καλύτερα

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  13. #889
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Αχαχαχαχα να εισαι καλα ρε λευτερη(με εκανες και γελασα)
    Οντως μονο αυτοι ξερουν μωρε απο δαυτα,εμεις ειμαστε οι φτωχοι της gaming σκηνης
    Μου φαινεται μερικοι προσπαθουν να υποτιμησουν την νοημοσυνη μας εδω μεσα
    Ας προσεχουν λιγο τη γραφουν πρωτα ε? Εκτίθενται ανεπανόρθωτα
    Η ειρωνεία είναι ότι πολλοί εδώ μέσα (μην πω όλοι και γενικεύσω) έχουν ασχοληθεί με PC πολύ πριν ασχοληθεί ο BigBOSS και ο κάθε BigBOSS...

    Αλλά όχι, εμείς είμαστε οι φτωχοί, αγράμματοι console peasants που χρήζουν επιμόρφωσης από την PCMR σχολή του Linus!

  14. The Following 5 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Lefteris_X (06-08-2020),mihalis13 (06-08-2020),PDS (06-08-2020),Slay (06-08-2020),spartan (06-08-2020)

  15. #890
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Η ειρωνεία είναι ότι πολλοί εδώ μέσα (μην πω όλοι και γενικεύσω) έχουν ασχοληθεί με PC πολύ πριν ασχοληθεί ο BigBOSS και ο κάθε BigBOSS...

    Αλλά όχι, εμείς είμαστε οι φτωχοί, αγράμματοι console peasants που χρήζουν επιμόρφωσης από την PCMR σχολή του Linus!
    Αυτος ακομα εχει μουτρα και βγαζει βιντεο ?
    Ακομα θυμαμαι ποσο ρομπα ειχε γινει οταν πηγε να ειρωνευτει τον ssd του ps5 απο θεμα ταχυτητας.

  16. #891
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Η gtx 1060 ti εχει γυρω στα 3 κατοσταρικα(300 ευρω) στην ελληνικη αγορα
    Τρολάρεις έτσι;. Κανεις εν έτη 2020 δεν θα παει να αγοράσει κανουργια gtx 1060 με 300 ευρώ, θα αγοράσει GTX 1660ΤΙ ή παρεμφερή κάρτα, που δινει 30 ισως και περισσοτερα frames απο την GTX 1060 και κοστιζει λιγοτερο απο 300 ευρώ. Μονο μεταχειρισμένη αξιζει η GTX 1060 για αυτο αναφέρθηκα σε μεταχειρισμένη κάρτα. Τώρα αμα εχεις την μυγα και μυγιάζεσαι και βγάζεις αφρους, επειδη απλά και αναμενομενα η pc εκδοση ειναι η καλύτερη, εγώ δεν σου φταιω σε τιποτα. Σαν τα κοράκια πέφτεται κάποιοι σε ένα άτομο που στην τελική δεν έγραψε κατι προσβλητικό ούτε έβρισε κάποιον.

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Το οτι επέλεξες ένα πολύ συγκεκριμένο άρθρο με ένα "προκλητικό" τίτλο για PlayStation forum
    για σένα ειναι προκλητικο;

    Για την sony και guerrila καθολου προκλητικο προς το playstation που αυριο κυκλοφορουν το horizon με βελτιώσεις και σε αλλη πλατφορμα, λεφτά θα μαζέψουν και απο εκει. Εσυ κάτσε να εισαι βασιλικότερος του βασιλέως λες και θα κερδισεις κατι.
    Last edited by BigBOSS; 06-08-2020 at 17:17.

  17. #892

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Λοιπόν, μετά από καφεδάκι, σκέψη και εκτίμηση κάποιων δεδομένων, αποφασίστηκε να μην γίνει διαγραφή επί του παρόντος των προβληματικών μηνυμάτων. Επιπλέον η υπόθεση εργασίας του διαγράφεται το παρόν και ξεκινάει ένα φρέσκο, καθαρό, όμορφο και περιποιημένο νέο ίδιο θέμα, μάλλον φαντάζει υπερβολή αφού ούτε παλιό είναι πολύ, ούτε πολλές σελίδες έχει και επιπλέον περιλαμβάνει κάποιες χρήσιμες πληροφορίες που είναι κρίμα να πάνε χαμένες αλλά παραμένει ως επιλογή για το μέλλον.

    Οπότε το θέμα παραμένει ως έχει για την ώρα και να θεωρηθούν από όλους οι τελευταίες σελίδες ως παράδειγμα προς αποφυγή του τι δεν είναι αυτό το θέμα.

    Δεν είναι σχετικό με κονσόλες άρα δεν έχει νόημα να γίνονται εξοντωτικές συγκρίσεις και συζητήσεις σε σχέση του τι είναι το PC σε σχέση με την οποιαδήποτε κονσόλα ή γενιά κονσολών (παλαιά ή επερχόμενη).
    Δεν είναι για ξεκατίνιασμα και για προσβολή των κατόχων και χρηστών ηλεκτρονικών υπολογιστών για gaming αλλά ούτε για το αντίστοιχο από αυτούς προς τους κατόχους κονσολών, ειδικά το δεύτερο μιας και βρισκόμαστε σε PlayStation φόρουμ.
    Δεν είναι για εξοντωτικές συγκρίσεις εκδόσεων παιχνιδιών και μαλλιοτράβηγμα μελών για μερικά/πολλά/λίγα frames/pixels/bugs/κλπ παραπάνω, επιλογών/ημερομηνιών/χρηματικού κόστους και δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να προκύψει από την μία μεριά ή την άλλη.
    Κυρίως δεν είναι μέρος (και όλο το φόρουμ φυσικά) για να βγάζουμε τα απωθημένα μας, τις εμμονές μας, τις νευρώσεις μας, τα ψυχολογικά μας όποια και αν είναι αυτά.
    Προφανώς δεν είναι χώρος για οποιοδήποτε σχόλιο που μπορεί να εκτροχιάσει και να προκαλέσει πρόβλημα σε χρήστη ή στην ορθή λειτουργία του φόρουμ. Η ειρωνεία, προσβολή, πρόκληση προς αρνητική αντίδραση χρήστη είτε απευθείας είτε όμορφα κεκαλλυμένη απλά δεν είναι αποδεκτή.

    Είναι ένα ακόμη μέρος στο φόρουμ μας για ενημέρωση και συζήτηση γύρω από τον χώρο του gaming, με νέα και ειδήσεις που σχετίζονται με την δυνατότητα ενός ηλεκτρονικού υπολογιστή για τέτοια χρήση.
    Είναι για να έχουμε ανοικτούς ορίζοντες, σφαιρική και ολοκληρωμένη γνώση για όλα τα σχετικά με τον λόγο που οι περισσότεροι (θα θέλαμε όλοι) βρίσκονται εδώ, ήτοι το gaming.

    Δοκιμάστε...
    να σέβεστε τον εαυτό σας και τους άλλους και όχι μόνο εδώ μέσα... απλά για να σας σέβονται και αυτοί
    να είστε ήρεμοι, να αναπνέετε, να χαμογελάτε, να σκέφτεστε και μετά να γράφετε.
    να μην έχετε ρόλο ιεραποστόλου για να προσηλυτίσετε τον άλλο στις απόψεις και τα θέλω σας.
    ό,τι έχετε να πείτε να το πείτε σε ένα μήνυμα ει δυνατόν, να μην επανέρχεστε ξανά και ξανά στα ίδια και τα ίδια.
    να μην έχετε απαραίτητα πάντα δίκιο ή τον τελευταίο λόγο.
    να βάζετε μία τελεία.

    Εάν κάποιος παρεκτραπεί ξανά μετά από όλα αυτά που αναφέρονται η λύση απλή, θα τιμωρηθεί βάσει των κανονισμών του φόρουμ.
    Παρακαλούμε να μην μας ωθήσετε σε μία τέτοια επιλογή.
    Παλι καλα που γραφτηκε και αυτο πριν λιγες μερες,για να ξαναγυρισουμε παλι σε οτι γινοταν πριν απο αυτο....

  18. #893
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    τρολάρεις έτσι;. Κανεις εν έτη 2020 δεν θα παει να αγοράσει κανουργια gtx 1060 με 300 ευρώ, θα αγοράσει GTX 1660ΤΙ ή παρεμφερή κάρτα, που δινει 30 ισως και περισσοτερα frames απο την GTX 1060 και κοστιζει λιγοτερο απο 300 ευρώ.
    Και μόλις με επιβεβαίωσες σε αυτά που είχα γράψει περί αρμέγματος:

    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...l=1#post681191

    Ουδείς σχολίασε (μόνο ένα αρνητικό -rep έλαβα) την GTX 770 και πως τρέχει το RDR2. Κάρτα των $399 παρακαλώ!

    Πες μας επίσης αν θες πόσα next-gen games θα παίζει η GTX 1660 με 6GB VRAM; Έχει ray-tracing; Ή μήπως θα πρέπει να έχεις συνέχεια το χέρι στην τσέπη για upgrades;

    Καλώς ή κακώς κάποιοι τα έχουμε ζήσει όλα αυτά, όπως και τα προβλήματα με drivers (άκουσες τι λέει το video που παρέθεσες?). Ανέκαθεν έτσι ήταν η PC βιομηχανία, δεν θα αλλάξει τώρα.

  19. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    spartan (06-08-2020)

  20. #894
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Σαν τα κοράκια πέφτεται κάποιοι σε ένα άτομο που στην τελική δεν έγραψε κατι προσβλητικό ούτε έβρισε κάποιον.
    το ''concern trolling'' + ''ευγενικό'' bait δεν παυει να ειναι flame.

    Ειναι χειροτερο γιατι υποτιμα και προσβαλει τον συνομιλητη. Εσυ μπορει να πιστευεις οτι ο αλλος δεν καταλαβαινει που το πας, αλλα πιστεψε με κανεις λαθος.
    .

  21. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Lefteris_X (06-08-2020),psx3 (06-08-2020),spartan (06-08-2020)

  22. #895
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Σαν τα κοράκια πέφτεται κάποιοι σε ένα άτομο που στην τελική δεν έγραψε κατι προσβλητικό ούτε έβρισε κάποιον.
    Καλα χαλαρωσε λιγο με τις υπερβολες, ουτε εσενα σε εβρισε κανεις. Εφαγες την αναμενομενη καζουρα για ενα post που στους περισσοτερους φανηκε αστειο, εκτος αν θελεις να πεισεις οτι δεν περιμενες να σε τρολαρουν μετα απο ενα τετοιο post.


  23. The Following 3 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Lefteris_X (06-08-2020),psx3 (06-08-2020),spartan (06-08-2020)

  24. #896
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default PC Hardware / Gaming Thread

    [QUOTE=BigBOSS;681342]Τρολάρεις έτσι;. Κανεις εν έτη 2020 δεν θα παει να αγοράσει κανουργια gtx 1060 με 300 ευρώ, θα αγοράσει GTX 1660ΤΙ ή παρεμφερή κάρτα, που δινει 30 ισως και περισσοτερα frames απο την GTX 1060 και κοστιζει λιγοτερο απο 300 ευρώ. Μονο μεταχειρισμένη αξιζει η GTX 1060 για αυτο αναφέρθηκα σε μεταχειρισμένη κάρτα. Τώρα αμα εχεις την μυγα και μυγιάζεσαι και βγάζεις αφρους, επειδη απλά και αναμενομενα η pc εκδοση ειναι η καλύτερη, εγώ δεν σου φταιω σε τιποτα. Σαν τα κοράκια πέφτεται κάποιοι σε ένα άτομο που στην τελική δεν έγραψε κατι προσβλητικό ούτε έβρισε κάποιον.






    Διαβαζεις σωστα τα ελληνικα? για την ti γραφω.Την απλη που την ειδες?
    Επιπλεον θα μου απαντησεις στο ερωτημα μου ναι η οχι?
    Ποσο παει το μαρουλι για να παιξεις καποιος το horizon σε 1080π/60 φρειμς? στο πισι?

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Καλα χαλαρωσε λιγο με τις υπερβολες, ουτε εσενα σε εβρισε κανεις. Εφαγες την αναμενομενη καζουρα για ενα post που στους περισσοτερους φανηκε αστειο, εκτος αν θελεις να πεισεις οτι δεν περιμενες να σε τρολαρουν μετα απο ενα τετοιο post.
    Μπαινει ο τυπος πεταει ενα κλικ μπολτ βιντεο για φλειμ και μονο εδω μεσα.
    Και μας κανει και παραπονα μετα.
    Last edited by spartan; 06-08-2020 at 18:26.

  25. #897
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    High settings





    Low settings


  26. #898
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Επειδή είναι δηλαδή καλό το πορτ όχι τίποτα άλλο.
    Deeply disappointing λέει το DF.

    https://www.eurogamer.net/articles/d...pc-tech-review

    ΥΓ: Αν μπείτε στον κόπο να το διαβάσετε θα καταλάβετε πόσο τραγέλαφος είναι τεχνικά το παιχνίδι. Μιλάμε για έναν πραγματικό εμετό. Οι επιδόσεις είναι για τα πανηγύρια από το πιο χαμηλό μηχάνημα έως το πιο δυνατό. Μάλιστα γίνεται αναφορά ότι ακόμα και στα ίδια γραφικά ή ελαφρώς καλύτερα, μιλάμε για πολύ ελαφρώς, σε σχέση με το PlayStation η απόδοση είναι χειρότερη σε φρεημς και 1080π (νβιντια 1060). Ναι, τελικά γαμάει και δέρνει η επιλογή να έχεις PC, να περιμένεις αρκετά χρόνια για να παίξεις αυτό το παιχνίδι και τελικά το μηχάνημά σου να μην αποδίδει όπως προβλέπεται σε σχέση με μια ταπεινή κονσόλα.
    Last edited by Lefteris_X; 06-08-2020 at 22:32.

  27. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (06-08-2020),Slay (06-08-2020),spartan (07-08-2020)

  28. #899
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Πραγματικός τραγέλαφος το port:



    https://www.dsogaming.com/news/gueri...-some-systems/

    Αυτό το stutter η κατάρα του PC gaming εδώ και δεκαετίες...

    Σπάστε πλάκα να βγει PS5 patch και να παίζει silky smooth @ 4k60!

    @BigBOSS

    Το αγόρασες τελικά ή τσάμπα το trigger post;

    Ο Alex Battaglia του DF είναι με τα μπούνια PCMR και αναρωτιέμαι ποιός θα δώσει €50 για digital-only, ενώ στην ταπεινή κονσολίτσα το έβρισκες με €12.5 (και λίγο παραπάνω σε retail/δισκάκι). 3πλάσια τιμή για να κάνεις τον beta tester σε παιχνίδι 3ετίας! Μωρέ μπράβο.

    Αυτά να τα βλέπουν όσοι κύριοι θέλουν με το στανιό multi-platform release day 1. Φανταστείτε να είχαν να διαχειριστούν πολλαπλές πλατφόρμες τι θα σήμαινε αυτό για την ποιότητα/optimization του PS4 port. Πόσα καρπούζια να αντέξει μια μασχάλη;

    Υπάρχει λόγος που προτιμάμε (game devs + console gamers) exclusives, δεν είμαστε τρελοί.

  29. #900

    Default

    Για αυτο το λογο ας κλειδωσει το θεμα αυτο μια και καλη.

    Ουτως ή αλλως πραγματικο ενδιαφερον για την πλατφορμα του pc δεν υπαρχει (με βαση τα σχολια παντα),αρα και καμια πραγματικη ενημερωση/κουβεντα πανω σε αυτο,παρα μονο αναμενουν καποιοι ποτε θα γραψει κατι ο αλλος συμφορουμιτης για να τσιμπησουν το δολωμα και να γραφονται αυτα που γραφονται.

    Τι και αν εγινε μαλιστα πιο πισω και συσταση,τα ιδια Παντελακη μου τα ιδια Παντελη μου.

  30. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    king2009 (07-08-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •