Page 58 of 69 FirstFirst ... 84854555657585960616268 ... LastLast
Results 1,141 to 1,160 of 1368

Thread: PC Hardware / Gaming Thread

  1. #1141
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Πολύ mental gymnastics βρε παιδί μου να τα βαφτίσουμε όλα aim assist για να μας βγει το αφήγημα και να μην φανεί ότι χάσαμε την λεκτική διαμάχη...

    Σαν να λέμε ίσα κι όμοια το ABS με ένα self-driving car. Το ένα είναι μια μικρή βοήθεια, που όμως απαιτεί να έχεις δίπλωμα οδήγησης και μια κάποια οδηγική εμπειρία, το άλλο θα επιτρέπει στο αυτοκίνητο να οδηγάει μόνο του (όταν επιτραπεί νομικά) με μηδενική ανθρώπινη παρέμβαση.

    Όποιος PCάς νομίζει ότι το aim assist κάνει όλη την δουλειά για τον παίχτη, γιατί δεν δοκιμάζει να παίξει κάποιο console shooter να δούμε αν θα πετύχει τίποτα;

  2. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    nikosarg (26-11-2020)

  3. #1142
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Πολύ mental gymnastics βρε παιδί μου να τα βαφτίσουμε όλα aim assist για να μας βγει το αφήγημα και να μην φανεί ότι χάσαμε την λεκτική διαμάχη...

    Σαν να λέμε ίσα κι όμοια το ABS με ένα self-driving car. Το ένα είναι μια μικρή βοήθεια, που όμως απαιτεί να έχεις δίπλωμα οδήγησης και μια κάποια οδηγική εμπειρία, το άλλο θα επιτρέπει στο αυτοκίνητο να οδηγάει μόνο του (όταν επιτραπεί νομικά) με μηδενική ανθρώπινη παρέμβαση.

    Όποιος PCάς νομίζει ότι το aim assist κάνει όλη την δουλειά για τον παίχτη, γιατί δεν δοκιμάζει να παίξει κάποιο console shooter να δούμε αν θα πετύχει τίποτα;
    Ναι, το google κάνει mental gymnastics που τα βαφτίζει όλα αυτά aim assists.

    Δεν σου είπα εγώ οτι το aim assist κάνει όλη την δουλειά για τον παίχτη. Εσύ κατάλαβες αυτό. Εγώ είπα ότι όλα αυτά τα προγράμματα στην ίδια κατηγορία είναι, στην κατηγόρια των βοηθημάτων στοχεύσης, ή αλλιώς Αγγλιστί, aim assists

    - - - Updated - - -

    Έχω παίξει btw COD με χειριστήριο, όπως και KZ3.

  4. #1143
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Well Για ακόμη μία φορά το γονατίσαμε ακόμη και στα αυτονόητα... aim assist vs. aim bot και κονσόλες εναντίον online mp mod cheaters.

    Η απάντηση είναι απλή

    24ωρο lock για να ηρεμήσει η φάση με τα mods και να επιστρέψετε όλοι με άλλο θέμα συζήτησης, το οποίο θα επιθυμούσα να μην γίνει πάλι αντικείμενο άσκοπης ανάλυσης σε ΧΧ σελίδες.

  5. #1144
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Έκατσα και έψαξα όλα μου τα κουτάκια και παράκουτα στα οποία βρήκα ένα σκασμό μνήμες εκτός από αυτές που θέλω. Οπότε αναρωτιέμαι πόσο εύκολο είναι να βρεθούν μνήμες για φορητό 2X 4GB DDR2 @800MHz; Σκεφτόμουν έναν παλιό υπολογιστή που έχω και τον τελευταίο καιρό σέρνεται αλλά είναι πλήρως λειτουργικός, να του κοτσάρω έναν 256άρη SSD που έχω spare επάνω μπας και βελτιωθεί η κατάσταση αλλά πάλι τα 4GB (2X 2GB) μνήμης που φοράει είναι πια λίγα για τα Windows 10. Για φορητός είναι με 17.3" και ξεχωριστή κάρτα γραφικών και τον χρησιμοποιούμε ακόμη όσο πάει αφού κατά τα άλλα είναι σαν καινούργιος, οπότε λυπάμαι να τον ξαποστείλω (και το παρόν από αυτόν το γράφω). Καινούργιο πήρα πέρυσι έναν σχετικά φτηνό 15" στην μικρή οπότε δεν μας είναι άμεσα τόσο απαραίτητος και δεύτερος στο σπίτι, απλά τώρα με το lockdown χρειάστηκε να δουλέψει και αυτός παράλληλα αρκετά και ναι φάνηκε το γήρας του. Είπα μπας και σκραπάρω από έναν άλλο - τρίτο - φορητό που έχω ίδιας γενιάς - λειτουργικό μεν αλλά για απόσυρση - αλλά φοράει και αυτός 2Χ 2GB μνήμες οπότε την πάτησα. Δεν ξέρω υπάρχει κάπου πηγή που θα μπορούσε να γίνει δουλειά ίσως οικονομικά και χωρίς να ζητήσουν την θυγατέρα για θυσία; Αυτά... είπα τον πόνο μου.

  6. #1145
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Στο eBay σίγουρα κάτι θα βρεις, αλλά δεν ξέρω τι παίζει τώρα με corona (αν αργούν τα δέματα κλπ.)

  7. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Nek_Food (01-12-2020)

  8. #1146
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    OK, είδα κάτι 80άρες+ και έφριξα... σόρυ αλλά γιατί τόσα πολλά για παλιές μνήμες και μάλιστα από ebay; Έχω καιρό που παράτησα τους υπολογιστές και την "χειρωνακτική εργασία - χαρτοκοπτική" σε αυτούς. Κρίμα που οι μεταγενέστερες μνήμες δεν είναι συμβατές και ας πάει στο βρόντο η ισχύς τους καθώς είναι πολύ πιο φθηνές (1/3 τιμής περίπου).


  9. #1147
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Δυστυχώς έτσι είναι η RAM, βγαίνει το νέο πρότυπο DDR και οι παλιές παίρνουν την ανιούσα.

    Ψάξε και σε αγγελίες ιδιωτών μήπως βρεις καμία ευκαιρία.

  10. The Following 3 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (02-12-2020),Nek_Food (01-12-2020)

  11. #1148
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Οσο πιο πολυ καιρος περναει απο τοτε που βγηκε μια μνημη (το προτυπο της δλδ), τοσο θα μεγαλωνει η τιμη της ειναι νομος,
    σε σημειο που ειναι ασυμφορο να την αγορασεις πια για να "αναστησεις" το παλιο σου μηχανημα.
    Οταν λοιπον αγοραζουμε ενα μηχανημα του βαζουμε οσο πιο πολυ μνημη μπορουμε, διχως να σκεφτομαστε οτι θα την παρουμε σε μελλοντικη αναβαθμιση,
    απλα δεν θα τη βρουμε ευκολα κ θα την χρυσοπληρωσουμε.

    Πριν 15 χρονια ειχα φτιαξει 3 desktop μηχανηματα απο διαφορα parts που ειχα, καποια αγορασα κ οτι δεν βρηκα σε οικονομικη τιμη
    ημουν τυχερος κ μου τα εδωσε φιλος (τζαμπα μαλιστα), απο τοτε κραταω κ εγω καβατζες σε σημειο να μου φωναζει η γυναικα για την "σαβουρα" που εχω μαζεψει.
    Πριν 2 χρονια που αντικατεστησα/αναβαθμισα τα μηχανηματα αυτα παλι το ιδιο εγινε, αυτη τη φορα ομως ημουν προετοιμασμενος.
    Εαν εχεις fb τσεκαρε group με μτχ parts.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  12. The Following 2 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Nek_Food (02-12-2020),psx3 (02-12-2020)

  13. #1149
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Μιας και λέγαμε για coil whine στο PS5, δείτε μια extreme εκδοχή του φαινομένου:



    Τέτοιο πράγμα -ευτυχώς- δεν μου έχει τύχει ποτέ!

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Οταν λοιπον αγοραζουμε ενα μηχανημα του βαζουμε οσο πιο πολυ μνημη μπορουμε, διχως να σκεφτομαστε οτι θα την παρουμε σε μελλοντικη αναβαθμιση,
    απλα δεν θα τη βρουμε ευκολα κ θα την χρυσοπληρωσουμε.
    Κι εγώ αυτής της φιλοσοφίας είμαι. Πάντα κοιτάω να φουλάρω/φισκάρω RAM για future-proofness.

    Βέβαια ο Nek μιλάει για laptop που είναι κάπως πιο δύσκολο να βρεις SO-DIMM...

  14. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (02-12-2020)

  15. #1150
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Μήπως να τελειώνουμε με το teabagging και τα flame posts;; Φεύγουν τα τελευταία posts.

    Αν είχε μπει κάποιος εδώ και εβαζε σε thread για το PlayStation "σας πετσοκοψε η nVidia" θα γινόταν το σώσε.

    Μην βάζετε flame posts και μην πλακωνεστε για το τίποτα.

    Groundhog Day - The Thread.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #1151
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    To trolling φιλτατε Ryzenlake εχει και τα ορια του. Μπηκες με ενα συγκεκριμενο σκοπο στο φορουμ και ενω απο ανεξαρτητης θεματολογιας φορουμς Ελλαδα εχεις μονιμο μπαν(για τους ιδιους λογους) εδω σου δινονται αλλεπάλληλες ευκαιριες. Το πετσοκοψαν αφορα την αποψη σου. Δεν αφορουσε ουτε μαναδες/αδερφες ουτε καποιο συγγενικο σου προσωπο ουτε καν εσενα ολοκληρωτικα ως προσωπικοτητα. Την αποψη σου και μονο.
    Δεχομαι οτι ακούστηκε επιθετικο και ζητω συγνωμη που ξεφυγα. Καποια στιγμη φτανουμε και στα ορια μας.

    Τα λεμε σε 21 μερες, την επομενη ειναι 40 και μετα μονιμο. Εισαι ευπροσδεκτος (μεχρι το μονιμο) αν και μονο αν σεβαστεις την θεματολογια του φορουμ. Αλλωστε εδω εχεις την μεγαλυτερη ανοχη που εχεις δει ποτε σε φορουμς. Δειξε τον απαραιτητο σεβασμο για την κοινοτητα λοιπον ή παρε την αποφαση απο μονος σου να μην ξαναποσταρεις. Δεν μπορουμε να ειμαστε μονιμα και με απειρη ανοχη η ''δευτερη ευκαιρια'' για το καθε μελος που δεν ειναι δεκτο σε αλλες κοινοτητες.
    .

  17. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    psx3 (10-12-2020)

  18. #1152
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Αντιλαμβάνομαι την ψυχολογική ανασφάλεια του να υπερασπιστείς την αγορά μιας 3090 (και μάλιστα με καπέλο €500, δηλαδή όσο ένα PS5!), απλά δεν αντιλαμβάνομαι γιατί αυτό θα πρέπει να γίνει σε PS-focused forum. Ναι, έχει και σουβλάκι το μενού της πιτσαρίας, αλλά μην το κάνουμε λύσσα (9 στα 10 posts για σουβλάκι και 1 post περί πίτσας για ξεκάρφωμα).

    Κατά καιρούς έχουν περάσει διάφορα φρούτα εδώ μέσα που δήθεν ενδιαφέρονταν για PS5 και όλοι είδαμε τι αγόρασαν τελικά... παιδιά μην καταπιέζεστε άδικα για να γίνετε αρεστοί. Αγοράστε ό,τι θέλετε. Σανό δεν θέλουμε. Το ποιοί ενδιαφέρονται πραγματικά για PS5, το είδαμε στο νήμα με τα pre-orders που ξεροσταλιάζει ο κόσμος.

    Τελοσπάντων, καλορίζικη η 3090, αλλά μην βγάζετε τρελούς όσους μιλάμε για σωστό optimization (το old school το ορθόδοξο, όχι το κόψε-ράψε gfx settings), τα προβλήματα των multiplatform κυκλοφοριών και ότι το brute force δεν είναι διά πάσα νόσον.

    Προσωπικά η συζήτηση για στείρα τεραφλόπια δεν έχει να μου δώσει κάτι, ειδικά αν δεν λαμβάνουμε υπόψιν τις αρχιτεκτονικές διαφορές.

    Να πω ένα παράδειγμα:

    Πριν την GCN των PS4/XB1 υπήρχε η TeraScale (οι ρίζες της είναι στην Xenos GPU του XBOX 360).

    Υπήρχε λοιπόν που λέτε η εξής καρτάρα κάποτε: https://www.techpowerup.com/gpu-spec...n-hd-6970.c258

    Έτος κυκλοφορίας 2010 (3 χρόνια πριν το σαπάκι/σκουπίδι PS4). 2.7 τεραφλόπια ωμής ισχύος.

    Για να μην τα πολυλογώ με πολλές τεχνικές λεπτομέρειες, αυτή η κάρτα και έχει χειρότερη αρχιτεκτονική συγκριτικά με αυτή του PS4 και υποδεέστερο feature set (DirectX 11_0 feature level).

    Με απλά λόγια που θα καταλάβουν όλοι: αυτή η κάρτα ΔΕΝ μπουτάρει ΚΑΝ παιχνίδια όπως RDR2, Death Stranding κλπ.

    Και όμως, κάποιοι PCMR έλεγαν πόσο ανώτερη είναι με 2.7TF vs 1.84 TF η GCN του PS4, πόσο μπροστά είναι οι PC GPUs εδώ και χρόνια κλπ κλπ.

    Γίνεται σοφότερος κάποιος από τέτοιες συγκρίσεις; Αν δεν κάτσεις να διαβάσεις τι παίζει με TeraScale vs GCN vs RDNA, τι συμπέρασμα μπορείς να βγάλεις; Σκέτα νούμερα; Είχαμε κάποτε τα bit wars, τώρα έχουμε τα teraflop wars. Ανάθεμα κι αν καταλαβαίνουν όσοι τα χρησιμοποιούν ως system wars ammunition.

    Αυτό είναι το παράπονό μου με τους new age PCMR: δεν διαβάζουν, ενώ κάποιοι κάποτε λιώναμε να διαβάζουμε τεχνικά περιοδικά Πληροφορικής (τότε τέθηκαν οι βάσεις, όχι τώρα). Benchάκια και άγιος ο θεός. Πως είναι οι νεαροί κάγκουρες/καυλογκαζάκηδες με τα κωλοφτιαγμένα αμάξια; Κάπως έτσι.

    Άλλο ένα παράδειγμα (από τον χώρο των αυτοκινήτων): είναι σαν να συγκρίνεις συμβατικό κινητήρα υψηλού κυβισμού με εξωτικό κινητήρα Wankel χαμηλότερου κυβισμού και να λες «α, ο κυβισμός μετράει, άρα σαπάκι ο Wankel!».

    Μορφωθείτε και διαβάστε (όσοι έχετε ενδιαφέρον για τα τεχνικά, δεν είναι υποχρεωτικό), για να μην σας πιάνουν κώτσο οι εταιρίες και το marketing τους.

    ΥΓ: Ξέρω ότι είναι old news η Radeon 6970, όπως old news θα είναι και η GeForce 3090 του χρόνου με την επόμενη ναυαρχίδα. Ξέρω ότι υπάρχει κόσμος που αλλάζει GPU κάθε χρόνο. Απλά εδώ μέσα είμαστε άλλης φιλοσοφίας.

    Άλλος θέλει το καλύτερο hardware κάθε χρόνο (και δεν δίνει δεκάρα για πλήρες ξεζούμισμα/optimization, αφού είναι moving target τα specs), άλλος γουστάρει να βλέπει να ξεζουμίζουν το σαπάκι 7ετίας πριν μεταβεί στην νέα γενιά. Διαφορετικές σχολές σκέψης.

    Δεν είναι ότι δεν καταλαβαίνουμε και την άλλη πλευρά ή ότι δεν έχουμε μπει ποτέ στα παπούτσια τους. Για το ανάποδο όμως δεν παίρνω όρκο (να προσπαθήσουν αυτοί να καταλάβουν εμάς και τι ακριβώς γουστάρουμε). Να καταλάβουν δηλαδή και τον πρωταρχικό σκοπό ύπαρξης ενός console forum.

    Όσοι θεωρούν τοξικούς τους κονσολάδες (ναι, το έχω ακούσει ΚΑΙ αυτό από hardcore PCάδες) ή άσχετους/αμαθείς χωριάτες, δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρούνται άδικα μαζί μας. Μπορούν να φτιάξουν το δικό τους forum, με τους δικούς τους κανόνες και φιλοσοφία συζητήσεων. Και που ξέρετε, αν είστε σε θέση να κάνετε σοβαρές τεχνικές συζητήσεις, μπορεί να σας διαβάζουμε κι εμείς για να μάθουμε τίποτα...

  19. The Following 5 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    drifterx (10-12-2020),jk_blue_tiger (11-12-2020),Lefteris_X (10-12-2020),nikosarg (10-12-2020),thanosa75 (10-12-2020)

  20. #1153
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Η πιο άσχημη περίοδος να φτιάξεις υπολογιστή. Καθώς όλα είναι overpriced και εκτός από αυτό, δεν βρίσκεις και τίποτα.

    Μου έχει μείνει μόνο επεξεργαστής και κάρτα γραφικών να πάρω. Και είμαι απλά στην αναμονή.



    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  21. The Following 3 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Fulgore (15-12-2020),Leon_DiZ (14-12-2020),PDS (14-12-2020)

  22. #1154
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Πλάκα-πλάκα βλέπω PCMR κόσμο να παίζει CP2077 στο GeForce Now (streaming service της nVidia) και αυτό επειδή οι GPUs κοστίζουν μισό νεφρό πλέον.

    Κάτι μου λέει ότι αυτό θα είναι το μέλλον του PC gaming αν συνεχιστεί η άνοδος τιμών (σε καμία δεκαετία θα κοστίζουν όσο ένα καινούριο αυτοκίνητο <-- bookmark this post).

  23. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    WolfRathmA (14-12-2020)

  24. #1155
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Πλάκα-πλάκα βλέπω PCMR κόσμο να παίζει CP2077 στο GeForce Now (streaming service της nVidia) και αυτό επειδή οι GPUs κοστίζουν μισό νεφρό πλέον.

    Κάτι μου λέει ότι αυτό θα είναι το μέλλον του PC gaming αν συνεχιστεί η άνοδος τιμών (σε καμία δεκαετία θα κοστίζουν όσο ένα καινούριο αυτοκίνητο <-- bookmark this post).
    Μακάρι να μην γίνει αυτό που λες, γιατί μετά το gaming θα γίνει και αυτό απλησίαστο. Δε θέλω ούτε καν να το σκέφτομαι γενικά. Δεδομένου όμως, έτσι όπως βλέπω τα πράγματα και εγώ, με τις τιμές στα παιχνίδια να φτάνουν στα ύψη (80αρια) κτλ εκεί θα πάει το πράγμα...

    Μάλλον θα το γυρίσουμε σε cloud gaming ή στην καλύτερη υπηρεσία όπως το game pass.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  25. #1156
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Μακάρι να μην γίνει αυτό που λες, γιατί μετά το gaming θα γίνει και αυτό απλησίαστο. Δε θέλω ούτε καν να το σκέφτομαι γενικά. Δεδομένου όμως, έτσι όπως βλέπω τα πράγματα και εγώ, με τις τιμές στα παιχνίδια να φτάνουν στα ύψη (80αρια) κτλ εκεί θα πάει το πράγμα...

    Μάλλον θα το γυρίσουμε σε cloud gaming ή στην καλύτερη υπηρεσία όπως το game pass.
    Νομίζω την nVidia πιο πολύ την συμφέρει να πουλάει επαγγελματικές GPUs (παίζουν κάτι νούμερα €5000-7000 για Quadro) και για cloud/HPC χρήση (5-6 ψηφία), παρά για gaming.

    Δυστυχώς όλα προς cloud πάνε και η λέξη «ιδιοκτησία» θα υπάρχει μόνο στα λεξικά και στα βιβλία ιστορίας για τις γενιές του μέλλοντος...

  26. #1157
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Πάντως είχε ενα καλό deal το cyberpunk στο Stadia και δώρο Chromecast + Stadia controller. Το σκεφτόμουν λίγο γιατί δεν ξέρω πως θα τρέχει με την 2070 που έχω στο PC αλλά μετά συνειδητοποίησα ότι δεν έχει έρθει το Stadia εδώ. Οπότε μάλλον θα περιμένω το next gen patch για να παίξω το παιχνίδι όταν με το καλό έχω και ps5.

  27. #1158

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Η πιο άσχημη περίοδος να φτιάξεις υπολογιστή.
    Εσυ περιμενεις καρτα και εμεις κονσολα. Γενικα ειναι ασχημη περιοδος δυστηχως.

  28. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    WolfRathmA (15-12-2020)

  29. #1159
    Cool Member mtifosi's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Athens
    Posts
    150
    PSN ID
    M_tifosi

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Πάντως είχε ενα καλό deal το cyberpunk στο Stadia και δώρο Chromecast + Stadia controller. Το σκεφτόμουν λίγο γιατί δεν ξέρω πως θα τρέχει με την 2070 που έχω στο PC αλλά μετά συνειδητοποίησα ότι δεν έχει έρθει το Stadia εδώ. Οπότε μάλλον θα περιμένω το next gen patch για να παίξω το παιχνίδι όταν με το καλό έχω και ps5.
    Η 2070 ειναι εξαιρετικη καρτα. Θα μπορεις να το τρεξεις συνδιασμο Ray Tracing μαζι με DLSS αξιοπρεπως μεχρι 1440p αναλυση και σε 4Κ μαζι με DLSS.

  30. #1160
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by mtifosi View Post
    Η 2070 ειναι εξαιρετικη καρτα. Θα μπορεις να το τρεξεις συνδιασμο Ray Tracing μαζι με DLSS αξιοπρεπως μεχρι 1440p αναλυση και σε 4Κ μαζι με DLSS.
    Από τη μια θέλω να το παίξω τώρα, από την άλλη θέλω να έχω την καλύτερη δυνατή εμπειρία. Σκέφτομαι ότι αν περιμένω για το next gen patch, ίσως παίζει καλύτερα (καλύτερη εικόνα - περισσότερα fps) στο ps5 σε σχέση με το PC μου (2700x - 32GB ram - 2070 rtx). Ένας φίλος μου με παρόμοιο σεταπ (καλύτερο CPU - ίδια GPU, ram) με rtx on, δεν παιζει καλα λέει σε 1080p. Δεν έχω την super by the way.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •