Page 16 of 69 FirstFirst ... 61213141516171819202666 ... LastLast
Results 301 to 320 of 1368

Thread: PC Hardware / Gaming Thread

  1. #301

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Ώπα εσυ δεν έγραφες κάτι εβδομάδες πριν για ψυχική ηρεμία και τέτοια ; Ξαφνικά με θυμήθηκες χωρίς να ασχολούμαι και με αυτόν τον τρόπο ; Βρε κοιτά επίπεδο ο Κουτσογιαννόπουλος. Οι μαγκιές στου στο insomnia δεν περνάνε εδώ μέσα heybro (νυν Arkin/King) ΠΟΥ ΕΦΑΓΕΣ PERMABAN στο Insomnia λόγω flaming/bragging με το σαπάκι των 75 Hz. Εγώ είμαι ακόμα με το ίδιο username από το 2007.

    Σας έχουν χαζέψει τα LED να το κοιτάξεις.
    Οι ταπες του ryzenlake εγιναν γαργαρα βλεπω. Δεν αλλαξατε τοσα χρονια ακομα κατηγορειτε τα pc που χωρις αυτα θα ειμασταν 15 χρονια πισω. Εγω εχω pc 2.5k εσυ γιατι παιζεις με τα sub 30fps και εκτιθεσε?

  2. #302
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post


    Δεν εχω καταφερει να δω το βιντεο, τι λεει? Αν θες το γραφεις σε 2 γραμμες.

    Τι να λέει. Για νεραίδόσκονη.

    Πραγματικά.

    H περίφημη 750ti του DF αυτήν την φορά με FX CPU (για να μην έχουμε bottleneck στο word), εναντίον X1-S.

    1.4 console vs 1.4 (1.7 oc) pc TF.

    Ξύλο ασάλιωτα.

    Που να έβαζε και το PS4 αλλά που τίτλος με GNM στα PC. Ίσως Vulkan αλλά και εκεί το X1-S cleaned the floor.

  3. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    PDS (14-01-2020)

  4. #303

    Default

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    Οι ταπες του ryzenlake εγιναν γαργαρα βλεπω. Δεν αλλαξατε τοσα χρονια ακομα κατηγορειτε τα pc που χωρις αυτα θα ειμασταν 15 χρονια πισω. Εγω εχω pc 2.5k εσυ γιατι παιζεις με τα sub 30fps και εκτιθεσε?
    Και αυτός όπως και εσυ με δεύτερο profile γράφει εδώ και καιρό. PERMABAN σαν κ εσένα.

  5. #304

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Για την αναλογια δεν θα διαφωνησω, μια χαρα ειναι(απλωνει το ματι σου κτλ). Αλλα τα γραφικα ενω ειναι καλα τα βλεπω χειροτερα απο τουλαχιστον 5-6 ps4 exclusive games και αρκετα multiplatform.

    Δεν ειναι θεμα εγωισμου. Αν δω κατι ανωτερο απο οτι εχω δει θα το πω. Αλλα αυτα τα γραφικα δεν ειναι ανωτερα απο death stranding, Days Gone, RDR2 πχ.
    Στις φωτο σου φαινονται πολυ μετρια. Ισως σε κινηση να δειχνουν καπως καλυτερα.
    Για μενα που εχω παιξει death stranding στο ps4 pro και λιγο days gone ναι ειναι αρκετα καλυτερα. Τα ps4 exclusives εχουν πολυ καλο art direction αλλα η αληθοφανεια που βλεπω στο pc δεν μπορεσα ακομα να την δω σε παιχνιδι κονσολας. Για τα 30fps ο συμβιβασμος ειναι τεραστιος. Το RDR2 μιας και βγηκε στο PC ναι ειναι επος και θα ασχοληθω μαζι του συντομα.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Και αυτός όπως και εσυ με δεύτερο profile γράφει εδώ και καιρό. PERMABAN σαν κ εσένα.
    Τι να κανουμε οταν εισαι μικρος και γραφεις για iphone vs android αυτα γινονται. Εσεις δεν αλλαξατε ομως και ειναι πραγματικα κριμα. Να δω ποτε θα παρετε σοβαρο pc ωστε να εχετε σωστο γνώμονα για συγκριση. Αυτο το πραγμα να κατηγορειτε κατι που δεν μπορειτε να εχετε το σιχαινομαι και ναι το εκανα και εγω πριν καμια 10ετια οταν ημουν μικρος.

  6. #305
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    Οι ταπες του ryzenlake εγιναν γαργαρα βλεπω. Δεν αλλαξατε τοσα χρονια ακομα κατηγορειτε τα pc που χωρις αυτα θα ειμασταν 15 χρονια πισω. Εγω εχω pc 2.5k εσυ γιατι παιζεις με τα sub 30fps και εκτιθεσε?
    Ποιες τάπες - χαζός είσαι ή νομίζεις ότι μόνο ο ryzenlake ξέρει από PC.

    Έτσι είναι οι PCMR? Ανεβάζω 5 settings και δικαιολογώ τα 1500-1200 που έσκασα?


    Εσύ τι έδειξες παραπάνω. Ένα αδιάφορο screenshot με 16AF και ότι σκατά ΑΑ έβαλες.

    Αυτό τι δείχνει - next gen παιχνίδι?.

    Καλά το πηγαίνατε με το SC αλλά βαρεθήκατε και εσείς να το περιμένετε να κυκλοφορήσει.

  7. #306

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Ποιες τάπες - χαζός είσαι ή νομίζεις ότι μόνο ο ryzenlake ξέρει από PC.

    Έτσι είναι οι PCMR? Ανεβάζω 5 settings και δικαιολογώ τα 1500-1200 που έσκασα?


    Εσύ τι έδειξες παραπάνω. Ένα αδιάφορο screenshot με 16AF και ότι σκατά ΑΑ έβαλες.

    Αυτό τι δείχνει - next gen παιχνίδι?.

    Καλά το πηγαίνατε με το SC αλλά βαρεθήκατε και εσείς να το περιμένετε να κυκλοφορήσει.
    Προφανως αρνουμε να πεσω στο επιπεδο των βρισιων(ζωα/χαζος) που εχεις αναφερθει πιο πανω. Το breakpoint αυτη τη στιγμη ειναι ισως μαζι με το RDR2 το πιο αληθοφανες παιχνιδι που υπαρχει. Αληθοφανες οχι με το καλυτερο art direction. Πραγματικα ειναι σαν real life σε πολλα σημεια μεσα στον τεραστιο χαρτη που εχει. Οταν το δειτε απο κοντα μιλαμε. Εχω παιξει death stranding god of war rdr 2 και τα περισσοτερα exclusives του ps4 και γραφω πανω σε αυτα που ξερω. Ουτε απο εγωισμο ουτε απο ζηλεια.

  8. #307
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    Γιατι φιλε μου δεν θα εγραφαν σε καμια περιπτωση αυτα που γραφουν. Ειχα και εχω και ps3 και ps4pro. Γραφουν οτι γραφουν απο εγωισμο και το ξερουν παρα πολυ καλα. Η παραδοχη δεν ειναι κακο. Και εγω δεν μπορουσα καποτε να παρω iphone γιατι ηταν πανακριβα για την τσεπη μου και δημιουργουσα κοντρες απο το πουθενα. Λαθος μου αλλα μιλαμε για πριν 6-7 χρονια.

    Οταν εχεις το ομορφοτερο σε γραφικα παιχνιδι του 2019 το να γραφονται πραγματα οπως το παραπανω ειναι καθαρα ζηλεια και εγωισμος.

    Αντιλαμβάνομαι την οπτική σου, δεν έχω ασχοληθεί με το παιχνίδι αυτό στο pc δεν έχω άποψη, αν κάπου διαφωνώ είναι το θέμα εγωισμού και ζήλειας που θέτεις.
    Γιατί από αυτό που καταλαβαίνω καταλήγω στο ότι όλοι έχουν κάποιο pc (ίσως όχι της "ισχύος" του δικού σου αλλά σίγουρα πιο δυνατό από μία κονσόλα) και συνδυαστικά με την κονσόλα απολαμβάνουν το gaming.
    Να καταλάβω ότι έχουμε μεταξύ μας όλοι διαφορετικά γούστα/επιλογές, το ένα μου κάνει το άλλο όχι (π.χ το ghost recon δεν είναι της άμεσης προτεραιότητάς μου) το οποίο όμως εμένα δεν με οδηγεί σε ζήλεια απέναντί σου καθότι χαίρομαι που ασχολείσαι με κάτι που σου αρέσει και σε κάνει συνειδητοποιημένο παίκτη.
    Μου αρέσει που έχεις και κονσόλες και ταυτόχρονα μπορείς να παραθέσεις άποψη, όμως... γιατί να ζηλέψω? Επειδή προτιμώ να παίζω sekiro παρά bf? Γιατί -έχοντας και καλούτσικο pc-δεν έχω την αίσθηση πουθενά ότι είμαι less of a gamer.

  9. #308
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Sir και Taurus, οχι χαρακτηρισμους ρε σεις. Γραψτε οτι θελετε χωρις αυτα.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    Για μενα που εχω παιξει death stranding στο ps4 pro και λιγο days gone ναι ειναι αρκετα καλυτερα. Τα ps4 exclusives εχουν πολυ καλο art direction αλλα η αληθοφανεια που βλεπω στο pc δεν μπορεσα ακομα να την δω σε παιχνιδι κονσολας. Για τα 30fps ο συμβιβασμος ειναι τεραστιος. Το RDR2 μιας και βγηκε στο PC ναι ειναι επος και θα ασχοληθω μαζι του συντομα.
    Ειναι και το Art direction αλλα εχουν πολυ λεπτομερια τα exclusive γενικα.
    https://pbs.twimg.com/media/DNqSS3qXkAA4T3P.jpg:orig
    ειναι απο το horizon zero dawn. Κανε οσο ζουμ θες στο χερι. Και μιλαμε για Open world game ετσι?

    Τωρα ναι για τα fps δεν μπορω να διαφωνισω. Οταν ειναι smooth η κινηση δειχνει πιο καθαρη η εικονα. Και ισως αυτο ειναι που σε κανει να γουσταρεις.

    Το Death Stranding παντως απο τους περισσοτερους στα sites κτλ θεωρειται το πιο ομορφο παιχνιδι του 2019. Αυτο που ποσταρες ειναι μια αποψη μονο και μαλλον ειναι ο μοναδικος που γραφει κατι τετοιο.
    .

  10. #309

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Αντιλαμβάνομαι την οπτική σου, δεν έχω ασχοληθεί με το παιχνίδι αυτό στο pc δεν έχω άποψη, αν κάπου διαφωνώ είναι το θέμα εγωισμού και ζήλειας που θέτεις.
    Γιατί από αυτό που καταλαβαίνω καταλήγω στο ότι όλοι έχουν κάποιο pc (ίσως όχι της "ισχύος" του δικού σου αλλά σίγουρα πιο δυνατό από μία κονσόλα) και συνδυαστικά με την κονσόλα απολαμβάνουν το gaming.
    Να καταλάβω ότι έχουμε μεταξύ μας όλοι διαφορετικά γούστα/επιλογές, το ένα μου κάνει το άλλο όχι (π.χ το ghost recon δεν είναι της άμεσης προτεραιότητάς μου) το οποίο όμως εμένα δεν με οδηγεί σε ζήλεια απέναντί σου καθότι χαίρομαι που ασχολείσαι με κάτι που σου αρέσει και σε κάνει συνειδητοποιημένο παίκτη.
    Μου αρέσει που έχεις και κονσόλες και ταυτόχρονα μπορείς να παραθέσεις άποψη, όμως... γιατί να ζηλέψω? Επειδή προτιμώ να παίζω sekiro παρά bf? Γιατί -έχοντας και καλούτσικο pc-δεν έχω την αίσθηση πουθενά ότι είμαι less of a gamer.
    Φιλε μου δεν αναφερομαι ουτε σε σενα ουτε στον pds ουτε στον spartan. Eσεις δεν γραψατε τιποτα κακο πραγματικα και χαιρομαι που ειστε συζητισιμοι οσο δεν παει. Προφανως ειναι δικαιωμα του καθενος να παιξει οτι θελει. Οταν ομως ατομα οπως οι πιο πανω αρχιζουν να βριζουν η χαλανε τα θεματα απο το τιποτα απλα για να μειωσουν τα PC εκει αρχιζω και φορτωνω. Το sekiro ειναι στο αμεσο προγραμμα μου και θα το παιξω μιας και δειχνει επος. Ο καθενας μπορει να εχει οτι pc εχει. Αλλα μεταξυ gamers πρεπει να υπαρχει σεβασμος. Δεν θα παω να κατηγορησω τις κονσολες αλλα ουτε δεχομαι τετοιες τακτικες σε θεμα που αφορα καθαρα υπολογιστες.

  11. #310

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Sir και Taurus, οχι χαρακτηρισμους ρε σεις. Γραψτε οτι θελετε χωρις αυτα.
    Δεν ασχολούμαι εβδομάδες με τον τύπο. Χωρίς να προκληθεί χωρίς να συζητάω μαζί του διάβασε το ποστ του (293). Και μας κοροϊδεύει κιόλας ότι χαρακτηρίζουμε όταν γράφει για τάπες κτλ......

    Α έχει γράψει κ αυτό:

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    Οι κόντρες δεν ευνοούν κανένα φόρουμ όχι και την ψυγικη υγεία μας.

  12. #311
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    Προφανως αρνουμε να πεσω στο επιπεδο των βρισιων(ζωα/χαζος) που εχεις αναφερθει πιο πανω. Το breakpoint αυτη τη στιγμη ειναι ισως μαζι με το RDR2 το πιο αληθοφανες παιχνιδι που υπαρχει. Αληθοφανες οχι με το καλυτερο art direction. Πραγματικα ειναι σαν real life σε πολλα σημεια μεσα στον τεραστιο χαρτη που εχει. Οταν το δειτε απο κοντα μιλαμε. Εχω παιξει death stranding god of war rdr 2 και τα περισσοτερα exclusives του ps4 και γραφω πανω σε αυτα που ξερω. Ουτε απο εγωισμο ουτε απο ζηλεια.

    Όχι δεν είστε ζώα - όντως. Με συγχωρείς.

    Είστε PCMR από τα Lidl.

    Παραπάνω σου ανέβασα κάτι περί τρίγωνα αλλά εσύ δεν κατάλαβες χριστό.

    Για αυτό σου λέω για κανένα OC από το τάδε software της MB, της GPU, όλα αυτά που ΔΕΝ γίνονται πλέον από command promt, δεν ασχολείστε να πάρετε γεύση.

    Κρίμα. Από όσο θυμάμαι PC είχα αλλά αυτή την κατάντια στην νοοτροπία (όχι στην γνώση, γιατί γνώσεις έχετε) από χρήστες PC ΔΕΝ την περιμένα.

    Πήρατε μια κάρτα γραφικών, μια CPU, και ανεβάζεται όμορφες (ομολογουμένως) εικόνες και βίντεο, χωρίς να ψαχτείτε καθόλου, για το πως δημιουργούνται αυτά τα ωραία γραφικά και τι απαιτείται από πίσω.

    Μόνο αν και ότι έχει ο driver και το Reshade.

    Ντρέπομαι πραγματικά εκ μέρους του PC κόσμου και ζητώ συγνώμη.


    Ελπίζω να συνέλθετε και να πάτε στον σωστό δρόμο ο οποίος περνάει από το να είσαι ταπεινός.

    Αλλά αν δεν έχεις περάσει από την εποχή που τα PC τρώγανε ξύλο - ποιος θα στο διδάξει....

    Το insomnia?
    Last edited by Sir_Teraflop; 14-01-2020 at 01:07.

  13. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (14-01-2020)

  14. #312

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Sir και Taurus, οχι χαρακτηρισμους ρε σεις. Γραψτε οτι θελετε χωρις αυτα.

    - - - Updated - - -



    Ειναι και το Art direction αλλα εχουν πολυ λεπτομερια τα exclusive γενικα.
    https://pbs.twimg.com/media/DNqSS3qXkAA4T3P.jpg:orig
    ειναι απο το horizon zero dawn. Κανε οσο ζουμ θες στο χερι. Και μιλαμε για Open world game ετσι?

    Τωρα ναι για τα fps δεν μπορω να διαφωνισω. Οταν ειναι smooth η κινηση δειχνει πιο καθαρη η εικονα. Και ισως αυτο ειναι που σε κανει να γουσταρεις.
    To horizon συμφωνω οτι για την γενια του ειναι οτι καλυτερο μαζι με god of war death stranding rdr2. Αλλα ενω εχει απιστευτο art direction δεν ειναι αληθοφανες. Και στο god of war εχω παρομοιο παραπονο. Guerrilla Games και santa monica ειναι 2 απο τα studio που εκτιμαω πολυ τις δουλειες τους και εχω παιξεις τα περισσοτερα παιχνιδια τους.

  15. The Following User Says Thank You to king2009 For This Useful Post:

    PDS (14-01-2020)

  16. #313

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Γιατί από αυτό που καταλαβαίνω καταλήγω στο ότι όλοι έχουν κάποιο pc (ίσως όχι της "ισχύος" του δικού σου αλλά σίγουρα πιο δυνατό από μία κονσόλα) και συνδυαστικά με την κονσόλα απολαμβάνουν το gaming.
    Στην Ελλαδα μας συγκεκριμενα η πλειοψηφια του κοσμου σε μια μονο πλατφορμα(pc/κονσολες)παιζει τα (multiplatform)παιχνιδια και αυτη ειναι το Ps4 για πολλους και διαφορους λογους(ποδοσφαιρακια/online,ενοικιασεις,μτχ/αγγελιες κλπ).
    Σε pc παιζουν μονο τα γνωστα online παιχνιδια(counter,lol/dota,hearthstone,Wow κλπ). Λιγοι ειναι αυτοι που παιζουν σε παραπανω απο 1 με 2 συστηματα,οπως ακομα πιο λιγοι ειναι αυτοι που καθε γενια εχουν ολες τις κονσολες.

  17. #314

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Όχι δεν είστε ζώα - όντως. Με συγχωρείς.

    Είστε PCMR από τα Lidl.

    Παραπάνω σου ανέβασα κάτι περί τρίγωνα αλλά εσύ δεν κατάλαβες χριστό.

    Για αυτό σου λέω για κανένα OC από το τάδε software της MB, της GPU, όλα αυτά που ΔΕΝ γίνονται πλέον από command promt.

    Κρίμα. Από όσο θυμάμαι PC είχα αλλά αυτή την κατάντια στην νοοτροπία (όχι στην γνώση, γιατί γνώσεις έχετε) από χρήστες PC ΔΕΝ την περιμένα.

    Πήρατε μια κάρτα γραφικών, μια CPU, και ανεβάζεται όμορφες (ομολογουμένως) εικόνες και βίντεο, χωρίς να ψαχτείτε καθόλου, για το πως δημιουργούνται αυτά τα ωραία γραφικά και τι απαιτείται από πίσω.

    Μόνο αν ότι έχει ο driver και το Reshade.

    Ντρέπομαι πραγματικά εκ μέρους του PC κόσμου και ζητώ συγνώμη.


    Ελπίζω να συνέλθετε και να πάτε στον σωστό δρόμο ο οποίος περνάει από το να είσαι ταπεινός.

    Αλλά αν δεν έχεις περάσει από την εποχή που τα PC τρώγανε ξύλο - ποιος θα στο διδάξει....

    Το insomnia?
    Πρωτο pc ειχα το 1996 με Pentium mmx και πρωτο παιχνιδι ηταν το doom στο pc και το robocop 3 στο snes. Δεν ειπε κανεις οτι ειμαστε pc master race. Ειμαστε gamers αλλα μερικοι τεινετε να κατηγορειτε η να βριζετε οτι δεν μπορειτε να εχετε. Προσωπικα δεν εκανα αυτα που κανετε οταν ειχα μονο κονσολα. Επισης γνωριζω και απο cmd και σε αρκετα πιο εκ βαθος αναλυσεις αλλα δεν με ενδιαφερει να ασχοληθω. Εμενα με ενδιαφερει το gaming και μονο μιας και ειμαστε gamers για αυτο εχω ολες τις κονσολες και ενα καλο pc για να εχω τα καλα και των 2. Εγω ντρεπομαι για ατομα που κατηγορουν οτι δεν μπορουν να εχουν. Το να ντρεπεσε γιατι ενας καθαρα gamer δεν γνωριζει το πως φτιαχνονται τα γραφικα το θεωρω το λιγοτερο τραγικο.

  18. #315
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    Πρωτο pc ειχα το 1996 με Pentium mmx και πρωτο παιχνιδι ηταν το doom στο pc και το robocop 3 στο snes. Δεν ειπε κανεις οτι ειμαστε pc master race. Ειμαστε gamers αλλα μερικοι τεινετε να κατηγορειτε η να βριζετε οτι δεν μπορειτε να εχετε. Προσωπικα δεν εκανα αυτα που κανετε οταν ειχα μονο κονσολα. Επισης γνωριζω και απο cmd και σε αρκετα πιο εκ βαθος αναλυσεις αλλα δεν με ενδιαφερει να ασχοληθω. Εμενα με ενδιαφερει το gaming και μονο μιας και ειμαστε gamers για αυτο εχω ολες τις κονσολες και ενα καλο pc για να εχω τα καλα και των 2. Εγω ντρεπομαι για ατομα που κατηγορουν οτι δεν μπορουν να εχουν. Το να ντρεπεσε γιατι ενας καθαρα gamer δεν γνωριζω το πως φτιαχνονται τα γραφικα το θεωρω το λιγοτερο τραγικο.

    Έλα με τον 8086 σου και GEM να περάσεις εξετάσεις.

    Μέχρι τότε δεν πρόκειται να με πείσεις.

    Αν δεν έχεις μυρίσει δισκέτα 5-1/4 κόκκινη (Disc1) από Amstrad PC-1512 και το DOS του, δεν έχεις πάρει πραγματικά μυρωδιά του τι εστί PC.

    Και αυτό δεν είναι Post ρετρολαγνείας σαν κάποιους. Είναι post ζω την πραγματικότητα.

    Ξέρεις αυτήν που ζήσαμε κάποιοι....


    Στο μεταξύ δεν σε βρίζει κανείς. Εσύ προκαλείς.

    Μέχρι και εμένα τον ομόσταυβλο σου.

    Ε φτάνει δεν νομίζεις?
    Last edited by Sir_Teraflop; 14-01-2020 at 01:17.

  19. #316

    Default

    Επισης διαβασε εδω τι εχω γραψει για το FF XV η για ενα σωρο αλλα παιχνιδια που εχω αγαπησει. Πρωτα ειμαστε gamers και μετα ολα τα αλλα.
    https://www.insomnia.gr/forums/topic...sy-xv/page/28/

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Έλα με τον 8086 σου και GEM να περάσεις εξετάσεις.

    Μέχρι τότε δεν πρόκειται να με πείσεις.

    Αν δεν έχει μυρίσει δισκέτα 5-1/4 κόκκινη (Disc1) από Amstrad PC-1512 και το DOS του, δεν έχεις πάρει πραγματικά μυρωδιά του τι εστί PC.

    Και αυτό δεν είναι Post ρετρολαγνείας σαν κάποιους. Είναι post ζω την πραγματικότητα.
    Ειτε μεγαλωσες με 8086 ειτε με pentium mmx δεν σου δινει το δικαιωμα να κατηγορεις η να βριζεις καποιον που δεν γνωριζεις. Ουτε να λες οτι ενα παιχνιδι οπως το breakpoint εχει γραφικα 2010 οταν εχει βγει το παιχνιδι με ενα απο τα καλυτερα γραφικα του 2019 απο μεγαλα site. Δεν ειναι λογικο να εκλαβω κατι τετοιο ως εγωισμο? Γιατι δεν πηγαινετε να ασχοληθειτε με τις κονσολες και να αφησετε το παρον θεμα στην ησυχια και σε οσους ασχολουνται καθημερινα με pc? PC hardware gaming thread λεγετε. Δεν θα βρεις ενα μου ποστ που να εχω μπει σε θεμα κονσολας και να κατηγορω τα γραφικα η το χαμηλο framerate η οτιδηποτε αλλο. Περιμενω την προταση που προκαλω.

  20. #317
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    To horizon συμφωνω οτι για την γενια του ειναι οτι καλυτερο μαζι με god of war death stranding rdr2. Αλλα ενω εχει απιστευτο art direction δεν ειναι αληθοφανες. Και στο god of war εχω παρομοιο παραπονο. Guerrilla Games και santa monica ειναι 2 απο τα studio που εκτιμαω πολυ τις δουλειες τους και εχω παιξεις τα περισσοτερα παιχνιδια τους.
    Α οκ καταλαβα τι εσυ θεωρεις καλα γραφικα. Οταν παει σε αληθοφανεια, φωτορεαλισμο τοτε σου αρεσει. Ναι αλλα αυτο δεν ειναι ο ορισμος του ''καλα γραφικα''. Καλα γραφικα μπορει να εχει και ενα cel shaded platform game.



    Δηλαδη ναι το horizon δεν στοχευει ρεαλισμο/αληθοφανεια αλλα σε γραφικα ειναι αρτιο(και οχι μονο λογο του art direction αλλα και λογο της λεπτομεριας).
    https://farm3.staticflickr.com/2861/...e92d483e_o.png
    https://farm4.staticflickr.com/3884/...c79f675f_o.png
    https://farm1.staticflickr.com/707/3...65ab7485_o.png

    Αυτο δεν ειναι λεπτομερια/γραφικα? Και ας πηγαινει πιο πολυ στο fantasy.
    Εμενα με εντυπωσιαζουν πιο πολυ οι παραπανω φωτο. Ζηλευω? δεν νομιζω. Αν μου αρεσε περισσοτερο το pc gaming θα ημουν με pc gaming.
    .

  21. #318

    Default

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    Εγω ντρεπομαι για ατομα που κατηγορουν οτι δεν μπορουν να εχουν. Το να ντρεπεσε γιατι ενας καθαρα gamer δεν γνωριζει το πως φτιαχνονται τα γραφικα το θεωρω το λιγοτερο τραγικο.
    Είπε ο πειρατής που σέβεται τους δημιουργούς. Ε ρε Denuvo DRM που θέλετε να στρώσετε χαρακτήρα. Άστο καταλάβαμε γιατί δεν έχεις παίξει RDR2 ακόμα.....Because:
    https://crackwatch.com/game/red-dead-redemption-2

    Ερώτηση κρίσεως: εφόσον "έχεις" κονσόλα, γιατί δεν ποστάρεις ΠΟΤΕ για console games;

  22. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (14-01-2020)

  23. #319

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Α οκ καταλαβα τι εσυ θεωρεις καλα γραφικα. Οταν παει σε αληθοφανεια, φωτορεαλισμο τοτε σου αρεσει. Ναι αλλα αυτο δεν ειναι ο ορισμος του ''καλα γραφικα''. Καλα γραφικα μπορει να εχει και ενα cel shaded platform game.

    Δηλαδη ναι το horizon δεν στοχευει ρεαλισμο/αληθοφανεια αλλα σε γραφικα ειναι αρτιο(και οχι μονο λογο του art direction αλλα και λογο της λεπτομεριας).
    https://farm3.staticflickr.com/2861/...e92d483e_o.png
    https://farm4.staticflickr.com/3884/...c79f675f_o.png
    https://farm1.staticflickr.com/707/3...65ab7485_o.png
    Τωρα με επιασες ετσι ακριβως . Εκτιμω τα γραφικα της κονσολας αλλα δεν εχουν αυτο τον ρεαλισμο που θελω.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Είπε ο πειρατής που σέβεται τους δημιουργούς. Ε ρε Denuvo DRM που θέλετε να στρώσετε χαρακτήρα. Άστο καταλάβαμε γιατί δεν έχεις παίξει RDR2 ακόμα.....Because:
    https://crackwatch.com/game/red-dead-redemption-2

    Ερώτηση κρίσεως: εφόσον "έχεις" κονσόλα, γιατί δεν ποστάρεις ΠΟΤΕ για console games;
    Ναι οπως εχει σπασει και το breakpoint. Oτι να ναι για ακομα μια φορα. Οταν φτιαξουν το rdr2 οπως πρεπει θα το παρω. Ακομα εχει πολλα θεματα. Εχω ποσταρει στο θεμα των πλατινων μιας και εχω κοντα 50. Το ps4 μονο για τα exclusives το εχω κυριως στο pc παιζω εδω και 2 χρονια.

  24. #320
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    Δεν θα βρεις ενα μου ποστ που να εχω μπει σε θεμα κονσολας και να κατηγορω τα γραφικα η το χαμηλο framerate η οτιδηποτε αλλο.
    Αυτά πες τα στο κολλητάρι σου τον Ryzenlake που ανέφερε το έταιρο κολλητάρι.

    Γιατί όχι στείλτου πρόσκληση να έρθει εδώ να του εξηγήσω δυο λογάκια, να δούμε ποιος είναι ο PCMR με το netbook και αυτός με την Ti.

    Από εκεί και πέρα, όπως έχεις δει τηρώ ουδέτερη στάση. Δεν έχω πρόβλημα με ότι γράφεις- και εγώ tech turd είμαι και γουστάρω τεχνολογία.

    Τα likes όμως φαίνονται ξέρεις. Οπότε κοίταξε τι γράφει ο φίλος σου.

    Γιατί μια χαρά μεταμορφώνομαι από xbot, σε ps fanboy και πίστεψε με δεν θα περάσετε καλά, αν συνεχίσετε τα προκλητικά Post.

    Ναι έχω αυτήν την χάρη του transformation.

  25. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (14-01-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •