Page 22 of 69 FirstFirst ... 1218192021222324252632 ... LastLast
Results 421 to 440 of 1368

Thread: PC Hardware / Gaming Thread

  1. #421
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    https://www.gameover.gr/news/40667-e...se-ypologistes

    Φαίνεται ότι τα παιχνίδια της quantic dreams πηγαίνουν καλά και άρχισε να γλυκαίνεται η Sony.

  2. #422
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Αναμενόμενα λόγω κορονοιού καθυστερεί και η αποκάλυψη των Ampere (σειρά RTX 30XX)

    ήταν να γινει τώρα μέσα στον Μάρτιο

    NVIDIA delays GTC announcement of Ampere GPU over COVID-19 coronavirus


    https://www.tweaktown.com/news/71291...rus/index.html
    Last edited by BigBOSS; 19-03-2020 at 11:14.

  3. #423
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Δωρεάν στο epic games store τα:

    Watch_dogs - standard edition

    &

    The Stanley Parable

  4. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Leon_DiZ (21-03-2020)

  5. #424

    Default

    Δωρεαν 2 tomb raider παιχνιδια λογω των ημερων
    https://steamcommunity.com/games/203...obXIot3zT7AvuI

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Leon_DiZ (21-03-2020),Nek_Food (21-03-2020)

  7. #425

  8. #426

    Default

    Πιθανοτητα για να ερθουν παιχνιδια του Ueda(Shadow of the colossus,Ico,Last Guardian)στο PC


  9. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    BigBOSS (26-03-2020)

  10. #427

    Default PC Hardware / Gaming Thread

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Πιθανοτητα για να ερθουν παιχνιδια του Ueda(Shadow of the colossus,Ico,Last Guardian)στο PC

    Δεν είναι μόνο για υπάρχον παιχνίδια. Η συνεργασία είναι και για να παραδώσουν νέες SP εμπειρίες. Βαζει τα fortnite money σε καλη χρηση. 3 focused SP studio βρήκαν την χρηματοδότηση που έψαχναν. Και γιατί να μην προτιμήσουν το epic store άλλωστε όπου το κέρδος μπαίνει και στις τσέπες των 2. Βλέπω αρκετούς steam only pcαδες να αλλάζουν στρατόπεδο. Μπήκε τέλος και στις φήμες εξαγοράς της Remedy από την Sony!

    https://www.epicgames.com/store/en-U...g-announcement
    Last edited by DJTaurus; 26-03-2020 at 20:19.

  11. #428
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Δωρεάν στο epic games store τα:

    World War Z + Figment

    επιπλέον τα Drawful 2 + Tormentor x Punisher

    Από 2 Απριλίου θα είναι διαθέσιμα τα:

    Gone Home (είχε μπει παλιά στο PS Plus του PS4) και το Hob

    https://www.epicgames.com/store/en-US/free-games

  12. #429
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Εδώ έκλαψα.

    Με 60άρια τιμή θα γνωρίσει την καλή πλευρά του PC Gaming a.k.a. Piracy.

    Καλά κάνει και ψαρεύει η Sony pc-gamers αλλά η θάλασσα που ψαρεύει, είναι τσιμέντο.

    Το πολύ αν έχει settings καλά να το κάνουν benchmark.

    Υπάρχει λόγος που δίνει η MS τα 1st party της στο Gamepass-PC.
    Kαλά τα λες. Η πειρατεία στο PC πάει σύννεφο.

    Σε άλλα νέα Doom Eternal sales on PC are absolutely destroying console sales.

    Read more: https://www.tweaktown.com/

    Και μιλάμε για παιχνίδι που κυκλοφόρησε κρακαρισμένο day one....

    Να δούμε από δω και πέρα, θα είναι τα facts αρκετά για να αλλάξουν την προσωπική σας άποψη ή θα συνεχίσει η ίδια καραμέλα για πάντα?

  13. #430

    Default

    Δωρεαν το Rayman Legends στο Uplay.

  14. #431
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Ryzenlake View Post
    Να δούμε από δω και πέρα, θα είναι τα facts αρκετά για να αλλάξουν την προσωπική σας άποψη ή θα συνεχίσει η ίδια καραμέλα για πάντα?
    Με την καραμελα του να προσπαθεις να μειωσεις κονσολες σε ενα φορουμ για κονσολες να δουμε τι θα γινει.



    Γραφει ''estimates'', ασε που δεν ξερουμε καν αν εννοει digital οnly, ή retail οnly. Οταν εχουμε κανονικα νουμερα το συζηταμε ξανα. Απο οτι καταλαβαινω πιανει οτι ειναι συνδεμενο στο internet.
    .

  15. #432
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Με την καραμελα του να προσπαθεις να μειωσεις κονσολες σε ενα φορουμ για κονσολες να δουμε τι θα γινει.

    Γραφει ''estimates'', ασε που δεν ξερουμε καν αν εννοει digital οnly, ή retail οnly. Οταν εχουμε κανονικα νουμερα το συζηταμε ξανα. Απο οτι καταλαβαινω πιανει οτι ειναι συνδεμενο στο internet.
    Που με ειδες να μειωνω κονσολες παλι? Το αγγλικο κειμενο δεν το εγραψα εγω, απο το site το πηρα.Και δεν το εβαλα για να μειωσω τιποτα, απλα να δειξω οτι το παιχνιδι μοσχοπουλαει. Τωρα αν θα πουλησει παραπανω απο κονσολα η οχι δεν νομιζω να εχει σημασια, μιλαμε για παιχνιδι που βγηκε κρακαρισμενο day one. Με τη λογικη 3-4 ατομων εδω μεσα θα επρεπε να πατωσει. Αντι λοιπον να πεις οτι οντως, τοσο καιρο γραφαν βλακειες, βλεπεις φαντασματα οτι μειωνω την κονσολα σου. Δεν πειραζει.

  16. #433
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ενταξει λοιπον, περιμενω την στιγμη που θα δω ποστ για PS4 στο φορουμ.
    .

  17. #434
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Τελικα facts η estimates?
    Ακομα και να πουλησει το doom eternal 90:10 υπερ του pc δεν εχει καμια σημασια, καραμελα ειναι να αναπαραγεις κατι που δεν ισχυει και δεν εχει ειπωθει απο κανεναν επισημα. Ας αφησουμε τους αριθμους εντελως (που εκτος απο μεμονωμενα παιχνιδια στο συνολο οι πωλησεις ειναι απο πολυ εως χαοτικα περισσοτερες στις κονσολες), υπαρχουν τοσοι developers/εκδοτες που το εχουν δηλωσει. Καραμελα κι αυτοι?
    Και γενικοτερα, ειχα ξαναρωτησει παλια αλλα απαντηση δεν θυμαμαι να πηρα. Η θεση σου ποια ειναι ακριβως, οτι δεν υπαρχει gaming πειρατεια στα pc?


  18. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (01-04-2020),spartan (02-04-2020)

  19. #435
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Την ίδια απορία έχω και εγώ....

  20. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    spartan (02-04-2020)

  21. #436
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Άντε μωρέ που υπάρχει πειρατεία, συκοφαντίες... (της Πόπης γίνεται και πολύ καλά κάνουν)

  22. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    spartan (02-04-2020)

  23. #437
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Άντε μωρέ που υπάρχει πειρατεία, συκοφαντίες... (της Πόπης γίνεται και πολύ καλά κάνουν)


    Ε ναι για αυτό βάζουν στα PC τα power virae (σικ! ) Denuvo κλπ. και στο τέλος σηκώνουν τα χέρια και τα ξηλώνουν γιατί όλοι τελικά είναι κολλημένοι στο crackwatch.

    Ανοσία της "αγέλης" χαχαχαχα /not.

  24. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    spartan (02-04-2020)

  25. #438
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Τελικα facts η estimates?
    Ακομα και να πουλησει το doom eternal 90:10 υπερ του pc δεν εχει καμια σημασια, καραμελα ειναι να αναπαραγεις κατι που δεν ισχυει και δεν εχει ειπωθει απο κανεναν επισημα. Ας αφησουμε τους αριθμους εντελως (που εκτος απο μεμονωμενα παιχνιδια στο συνολο οι πωλησεις ειναι απο πολυ εως χαοτικα περισσοτερες στις κονσολες), υπαρχουν τοσοι developers/εκδοτες που το εχουν δηλωσει. Καραμελα κι αυτοι?
    Και γενικοτερα, ειχα ξαναρωτησει παλια αλλα απαντηση δεν θυμαμαι να πηρα. Η θεση σου ποια ειναι ακριβως, οτι δεν υπαρχει gaming πειρατεια στα pc?
    Συμφωνώ ότι υπάρχουν αρκετοί εκδότες που το έχουν δηλώσει. Ο ceo της crytek ας πούμε, δεν πούλαγε στο pc λόγω πειρατείας. Οπότε έβγαλε και τα παιχνίδια της στις κονσόλες και τελικά πούλησε ακόμα λιγότερο...

    Οι πωλήσεις του κάθε individual παιχνιδιού σαφώς, και λογικό είναι να είναι περισσότερες στη κονσόλα. Αφού υπάρχουν λιγότερα παιχνίδια, ασφαλώς και το κάθε ένα από αυτά θα πουλάει παραπάνω. Πιάσε ένα genre της αρεσκείας σου (racing ας πούμε), και δες πόσα παιχνίδια υπάρχουν σε κάθε πλατφόρμα. Άρα λογικό ας πούμε το forza να πουλήσει παρ; πάνω στο xbox από ότι στο pc μιας και υπάρχουν πχ. 5 racing στο xbox και 25 στο pc.

    Πειρατεία σαφώς και υπάρχει, απλά δεν βλέπω επί του πρακτέου να επηρεάζει τις πωλήσεις. Πειρατεία υπάρχει και στις κονσόλες. Απλά είναι πιο δύσκολο να γίνει. Να θυμίσω εποχές Ps3 με τα firmware που κυνηγάγε η Sony?

    Aυτός που κατεβάζει κάτι πειρατικό δεν σημαίνει ότι θα το αγόραζε κιόλας, η ότι δεν το έχει αγοράσει. Προσωπικά ας πούμε έχω κατεβάσει πάρα πολλά παιχνίδια τα οποία τα έχω αγορασμένα, για διάφορους λόγους. Κάποια ήταν παλιά και τα είχα σε cd αλλά δεν διαθέτω πλέον cd rom στο PC, σε κάποια άλλα βαριόμουν να κατεβάζω τον launcher (doom / spore).


    Ίσα ίσα η πειρατεία αυξάνει τα έσοδα μακροπρόθεσμα. Εγώ games έπαιζα από 5 ετών. Προφανώς σε κονσόλα και προφανώς όλα πειρατικά (γιατί δεν υπάρχει πειρατεία στις κονσόλες ). Αμα δεν υπήρχε η δυνατότητα να παίζω πειρατικά, απλά δεν θα έπαιζα καθόλου, γιατί απλά όταν είσαι 5 - 10 -15 δεν έχεις το εισόδημα να αγοράζεις παιχνίδια. Αν δεν έπαιζα δεν θα ήμουν gamer, και αν δεν ήμουν gamer δεν θα είχα 400 παιχνίδια στο steam library.
    Last edited by Ryzenlake; 02-04-2020 at 13:54.

  26. #439
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    [/B]

    Ε ναι για αυτό βάζουν στα PC τα power virae (σικ! ) Denuvo κλπ. και στο τέλος σηκώνουν τα χέρια και τα ξηλώνουν γιατί όλοι τελικά είναι κολλημένοι στο crackwatch.

    Ανοσία της "αγέλης" χαχαχαχα /not.
    Εγώ τα λατρεύω αυτά τα σαθρά επιχειρήματα. Ενώ το ΞΕΡΕΙΣ οτι εισαι λάθος, συνεχίζεις. Για ποιό λόγο δεν ξέρω, αλλά ευθυμώ. Ενω στις κονσόλες εε? Δεν βάζουν power virae. Δεν βγαίνουν firmware updates απο την μαμά sony να κλειδώνουν κονσόλες για να μη παίζουν πειρατικά. Τη λεξη homebrew πρωτή φορά την ακούς στη ζωή σου.

    Η αλήθεια είναι δεν ξέρω τι παίζει με το ps4 γιατί δεν έχω, αλλά στο ps3 και στο psp της τρελής γινόταν από πειρατεία. Δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι στο ps4 αλλά είμαι έτοιμος να δεχτώ διόρθωση.

    Για το doom πάντως που είναι κρακαρισμένο day one και δνε χρειάζεται να είναι κολλημένοι στο crackwatch τί έγινε? Nα το επαναλάβω. Το παιχνίδι βγήκε κρακαρσμένο day ONE! Παρολαυτά, έχει πουλήσει καλύτερα στο PC από ότι και στις 2 κονσόλες ΜΑΖΙ. Περιμένω κάποιος να μου εξηγήσει το γιατί...

    Μόλις μπήκα piratebay. 4ο torrent στα games στην πρώτη πρώτη σελίδα είναι οδηγίες πώς να hackaris το ps4 για να παίζεις πειρατικά.....
    Last edited by Ryzenlake; 02-04-2020 at 14:04.

  27. #440
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Ryzenlake View Post
    Εγώ τα λατρεύω αυτά τα σαθρά επιχειρήματα. Ενώ το ΞΕΡΕΙΣ οτι εισαι λάθος, συνεχίζεις. Για ποιό λόγο δεν ξέρω, αλλά ευθυμώ. Ενω στις κονσόλες εε? Δεν βάζουν power virae. Δεν βγαίνουν firmware updates απο την μαμά sony να κλειδώνουν κονσόλες για να μη παίζουν πειρατικά. Τη λεξη homebrew πρωτή φορά την ακούς στη ζωή σου.

    Η αλήθεια είναι δεν ξέρω τι παίζει με το ps4 γιατί δεν έχω, αλλά στο ps3 και στο psp της τρελής γινόταν από πειρατεία. Δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι στο ps4 αλλά είμαι έτοιμος να δεχτώ διόρθωση.

    Για το doom πάντως που είναι κρακαρισμένο day one και δνε χρειάζεται να είναι κολλημένοι στο crackwatch τί έγινε? Nα το επαναλάβω. Το παιχνίδι βγήκε κρακαρσμένο day ONE! Παρολαυτά, έχει πουλήσει καλύτερα στο PC από ότι και στις 2 κονσόλες ΜΑΖΙ. Περιμένω κάποιος να μου εξηγήσει το γιατί...

    Μόλις μπήκα piratebay. 4ο torrent στα games στην πρώτη πρώτη σελίδα είναι οδηγίες πώς να hackaris το ps4 για να παίζεις πειρατικά.....
    Εγω σου συνιστω να πας σε κονσολα νεας γενιας στο μελλον
    Και αρκετα αποκλειστικα θα παιζεις.Αλλα και καλυτερο optimization σε τιτλους που θα τρεχουν εξ αρχης καλυτερα.
    Φιλε το οτι το ps4 παιζει πειρατικα (σε παλαιοτερα μηχανηματα,δεν μου λεει κατι)εμενα αυτο.
    Οταν βλεπεις αποκλειστικους τιτλους(σαν του spiderman δηλαδη)που εχει πουλησει απο μονο του 13 εκατομμυρια αντιτυπα και βαλε
    Καμια σχεση δηλαδη με την υπερβολικη πειρατεια(της pc maste race)σκηνης

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    [/B]

    Ε ναι για αυτό βάζουν στα PC τα power virae (σικ! ) Denuvo κλπ. και στο τέλος σηκώνουν τα χέρια και τα ξηλώνουν γιατί όλοι τελικά είναι κολλημένοι στο crackwatch.

    Ανοσία της "αγέλης" χαχαχαχα /not.
    Μην τα λες αυτα.Ξυνεις πληγες τωρα.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •