Page 2 of 69 FirstFirst 1234561252 ... LastLast
Results 21 to 40 of 1368

Thread: PC Hardware / Gaming Thread

  1. #21
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Για 1080p υπάρχουν αρκετές κάρτες αλλά ανάλογα τα λεφτά σου θα πήγαινα από 1660 super μέχρι 5700/XT, για να είμαι bulletproof για το μέλλον.

    Αν θες και rtx η 2060(super) σε 1080p παίζει.

  2. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    spartan (29-10-2019)

  3. #22

    Default

    Η καλυτερη καρτα για 1080p αυτη την στιγμη για 1080p 60fps με υψηλα settings που σηκωνει το πιο βαρυ παιχνιδι της αγορας του σημερα(Metro Exodus)ειναι η 1660ti.
    Και μετα παμε σε 2060 και 2060super αναλογα το budget.

    Με λιγα λογια οτι σηκωνει η τσεπη σου.

  4. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    spartan (29-10-2019)

  5. #23
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Η καλυτερη καρτα για 1080p αυτη την στιγμη για 1080p 60fps με υψηλα settings που σηκωνει το πιο βαρυ παιχνιδι της αγορας του σημερα(Metro Exodus)ειναι η 1660ti.
    Και μετα παμε σε 2060 και 2060super αναλογα το budget.

    Με λιγα λογια οτι σηκωνει η τσεπη σου.
    Οπωτε αγαπητε φουλγκορ από επεξεργαστικης αποψεως είμαι καλα ακομα ε?Σε ευχαριστω

  6. #24

    Default

    Προφανως και εισαι,ειδικα για τετοιες καρτες.

  7. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    spartan (29-10-2019)

  8. #25
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Επίσης έχω τρελαθεί με το Disco Elysium που βγήκε προχτές. Λέτε να βγει και για κονσόλες;
    Confirmed για το 2020.

    https://www.escapistmagazine.com/v2/...for-next-year/

  9. #26
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Βατερλό το RDR2 στα PC... 1440p Master Race με GPU των 1000 ευρώ:


    System Spec
    • Core i9 9900K
    • Z390 (ASRock Tachi Ultimate)
    • 32 GB DDR4 3200 MHz CL16
    • NVMe M.2. SSD WD Black


    https://www.guru3d.com/articles-page...-review,1.html

    Tablet cpu λέγανε.





    Ναι ξέρω ότι κονσόλες παίζουν με medium low settings, αλλά περιμένω το DF να μας πει που παίζει η 750ti και ο i3.

    ....

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (06-11-2019),PDS (06-11-2019)

  11. #27
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ναι, ωραία. Κάτι θες να τονίσεις-καυτηριάσεις τώρα εσύ, αλλά δεν το λες ευθέως.

    Τι;

    Ότι έλιωσαν τον πάτο τους στον προγραμματισμό για τα PS4/Xbox ώστε να αποδώσουν ότι είδαμε; (προφανώς και το έκαναν)

    Ή μήπως ότι στον PC χώρο κανένας προγραμματιστής των ΑΑΑ παιχνιδιών εδώ και 20 χρόνια δεν κάθεται να λιώσει τον πάτο του; (κι αυτό γνωστό)

    ή ότι είναι ματαιότητα να πληρώνεις τα μαλλιοκέφαλά σου για PC επιπέδου 3-4-5.000 ευρώ αφής στιγμής δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να δεις το 100% της δύναμής του; (αυτό κι αν είναι γνωστό δεκαετίες τώρα)

    Και τα τρία παραπάνω;

    Ή μήπως κάτι άλλο που μου διαφεύγει;

    Χωρίς το παραμικρό ίχνος ειρωνείας, δεν καταλαβαίνω το νόημα του ποστ.

  12. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (06-11-2019)

  13. #28
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παρολο που ποτε μου δεν το απεκλεισα 100% (μονο 99%) δεν με βλεπω να φτιαχνω ποτε ξανα PC για παιχνιδια. Και δεν μιλαω για τουμπανο PC. Μιλαω για ενα μετριο "λογικο" PC. Κατι που για πλακα μπορω να στησω και αυριο κιολας. Το κοστος δεν τιθεται καν σαν θεμα.

    Ειλικρινα εκτος του οτι νομιζω οτι πονταρω σε λαθος πρακτικη στην βιομηχανια των παιχνιδιων, ενα συστημα το οποιο δεν κανει κανεναν developer να προσπαθησει πραγματικα για ενα Α αποτελεσμα, που στην ουσια με την σειρα του δεν βελτιωνει τις ικανοτητες της developing σκηνης γενικοτερα και απλα βασιζεται στο hardware μου για να τρεξει η τσαπατσοδουλεια τους.

    Το πραγματικο coding γινεται σε κλειστα συστηματα. Οσο και να τα κοροιδευουν οι αδαεις και ανασφαλεις "master race" τυποι.

    Περαν αυτου δεν μπορω πραγματικα να βρω εναν λογο για τον οποιο το να παιζω σε ενα PC ειναι πιο ανετο, βολικο, ευχαριστο απο το να παιζω σε μια κονσολα.

    Δουλεια γραφειου κανω, το να γυρναω σπιτι και να καθομαι παλι σε ενα γραφειο για να παιζω παιχνιδια, ειναι κατι που μου ακουγεται εφιαλτικο απλα... μου λενε "βαλτο στην τηλεοραση σου, απλα πραγματα, problem solved", λες και ειναι μια χαρα κομπλε να χωσω το PC την τηλεοραση με ολα τα συμπραγκαλα του και να εχω πληκτρολογια, ποντικια και μαλακιες πανω στο τραπεζακι του σαλονιου να γυροφερνουν. Και να θελω μετα πες να γραψω μια επιστολη, ενα excel και να καθομαι με το πληκτρολογιο στα ποδαρια μου καμπουριαζοντας και να προσπαθω να κανω δουλεια κοιτωντας την τηλεοραση. Ή να θελω να σερφαρω στο ιντερνετ στο σαλονι... ανεκδοτο. Απλα οτι ναναι...

    Το χειροτερο ολων βεβαια ειναι οτι πρεπει να μπεις σε μια διαδικασια κυριολεκτικης ερευνας του τι συμβαινει με καθε παιχνιδι/μεταφορα και πως τρεχει στα PC. Master race αυτοαποκαλουνται αλλα τα τεραστια θρεντ με παραπονα για κακιστα πορτ, με οδηγιες μονταρισματος απο τριτους για να μπορεσουν να διορθωθουν τα προβληματα και με petition απο εδω και απο εκει ικετευοντας για παιχνιδια exclusive σε κονσολες, πραγματικα με ξεπερναει απλα...

    Αυτο δεν λεγεται Master Race, αυτο λεγεται "πελατης δευτερας διαλογης". Ακομα και αυτοι που σκανε ενα σκασμο λεφτα εξακολουθουν να βρισκονται αντιμετωποι με κακιστα πορτ.

    Προτιμω χιλιες φορες τα 30 καρε, τα 1080ρ, τα low medium PC settings και τα checkerboard "faux K" απο το να καθομαι και να ψαχνω ψυλους στα αχυρα. Τουλαχιστον ξερω οτι θα παιξω το 95% των παιχνιδιων και η συντριπτικη πλειοψηφια αυτων θα γινεται develop με βαση το συστημα μου και οχι τον Master Race τυπου που εσκασε 4 χιλιαρικα. Κυριολεκτικα πιο "χεσμενο" ατομο απο την βιομηχανια δεν πρεπει να υπαρχει απο αυτον που παει δινει τετοια ποσα.

  14. The Following 5 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    DJTaurus (06-11-2019),ntsmrtz (06-11-2019),PDS (06-11-2019),Sir_Teraflop (06-11-2019),Snk (06-11-2019)

  15. #29
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Βατερλό το RDR2 στα PC... 1440p Master Race με GPU των 1000 ευρώ:


    System Spec
    • Core i9 9900K
    • Z390 (ASRock Tachi Ultimate)
    • 32 GB DDR4 3200 MHz CL16
    • NVMe M.2. SSD WD Black


    https://www.guru3d.com/articles-page...-review,1.html

    Tablet cpu λέγανε.





    Ναι ξέρω ότι κονσόλες παίζουν με medium low settings, αλλά περιμένω το DF να μας πει που παίζει η 750ti και ο i3.

    ....
    Κακά port υπάρχουν παντού και σε κονσολα και σε pc, γιατι αντιστοιχα "βατερλο" για κονσολα μπορει κάποιος να σου βρει πανεύκολα απο παιχνιδια πολυ προσφατα που καναν βουτιες στα 10 και 15 fps δηλαδη δεν παιζονταν ώστε να καταρριψει τον μύθο πως στην κονσολα τα πάντα κυκλφορούν χωρις προβλήματα. Οπότε μην ανοίγεις άσκοπες διαμάχες. Ειχαν πλάκα οταν ήμασταν πιο μικροι.

    η pcαρα που παρέθεσες (μακάρι να το ειχα) θα τρέξει εξαιρετικά games με πολύ καλύτερα γραφικά απο το RDR2 που το κάνουν να μοιαζει last gen, οπότε το φταίξιμο της rockstar

    τώρα για το rdr2 σε pc πράγματι δεν ακούω και τα καλύτερα λόγια αν και πιστεύω με 2-3 patch θα στρώσει η κατάσταση, παραξενο πάντως μετά απο εξαιρετικές κυκλοφοριες της Rockstar οπως Max Payne 3 ή το GTAV που τρέχαν νερό παντού. Αλλά και πάλι ακόμα και σε αυτη την φάση το παιχνιδι δίνει καλύτερο αποτέλεσμα στα γραφικά απο κάθε κονσόλα. Προσωπικά δεν το αγορασα λογω Shenmue 3 που το περιμέναμε πάνω απο δέκα χρονια, αυτό ειναι το μεγάλο παιχνιδι για εμένα αυτό τον μήνα. Τώρα αν το RDR2 στρώσει θα το αγοράσω αργότερα, αν και με βάζουν σε σκέψεις κατι αναφορές για τον πολύ αργό ρυθμό του παιχνδιού τουλάχιστον τις πρώτες ώρες. Αν δεν το φτιάξουν εννοειται πως δεν προκειται να το αγοράσω και προχαράμε παρακάτω, υπάρχουν πολλά άλλα games που περιμένουν στην λίστα.
    Last edited by BigBOSS; 06-11-2019 at 14:00.

  16. #30
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Θελω να μαθω τα εξαιρετικά games με πολύ καλύτερα γραφικά απο το RDR2 που το κάνουν να μοιαζει last gen ποια είναι για να τα κατεβάσω, thanks.

  17. The Following 3 Users Say Thank You to FurionMike For This Useful Post:

    DJTaurus (06-11-2019),PDS (06-11-2019),spartan (06-11-2019)

  18. #31
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by FurionMike View Post
    Θελω να μαθω τα εξαιρετικά games με πολύ καλύτερα γραφικά απο το RDR2 που το κάνουν να μοιαζει last gen ποια είναι για να τα κατεβάσω, thanks.
    Το Star Citizen που σε Alhpa φάση βρίσκεται πολύ μπροστά από οτιδήποτε. Πλάνητες κλιμακας 1 προ 10, φεγγάρια 1 προς 6. Παίξε και αμέσως θα καταλάβεις πως πισω απο ολο αυτο που βλέπεις υπάρχει πολύ ζήλος και δουλειά. Οταν πετάς πάνω απο τον ArcCorp, πλανήτη καλλημένο εξολοκλήρου με sci fi κτιρια και ουρανοξύστες αλά Blade Runner εύλογα θα αναρωτηθείς πω καναν κατι τέτοιο χωρις να σερνεται το παιχνίδι;

    Τώρα με το Free Flight ήρθαν αρκετοι απο no mans sky και λέγαν στο chat ποσο πιο γαματο ειναι το Star Citizen, ε χαιρω πολύ ρε φίλε οι αλλοι έχουν μαμηθει να στησουν τεχνολογια και εργαλεία απο το μηδεν εκμεταλλευομενοι οτι hardware υπάρχει. Δεν προγραμματιζουν με βαση το xbox one.

    Ας ειναι καλα οι backers.
    Last edited by BigBOSS; 06-11-2019 at 14:52.

  19. #32
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Συγνώμη, αλλά αν το Star Cit. χαρακτηρίζεται ως "με πολύ καλύτερα γραφικά από το RDR2 που το κάνουν να μοιάζει last gen", τότε οκ, τα πάντα είναι θέμα υποκειμενικότητας.

    Έχω δει το S. Cit. και δεν με τράβηξε καθόλου. Ναι, ΟΚ, κατανόησα την τεχνική του δομή, αλλά από αισθητικής μεριάς μου ήταν εντελώς αδιάφορο. Επίσης, μιλώντας τεχνικώς τώρα, ε, δεν είναι και κάτι το εξωπραγματικό αυτό που καταφέρνει το S. Cit., αναλογιζόμενοι ότι τρέχει σε PC (είτε λέγεται low end, είτε mid, είτε high end).

    Αυτά που καταφέρνει το RDR 2 σε απλό PS4 και σε απλό Xbox One είναι κυριολεκτικό ΘΑΥΜΑ προγραμματισμού.

    Τέλος, αν θέλεις να δεις πραγματικό προγραμματισμό που σπάει κόκαλα, δες καλύτερα το Elite του 1984-85 σε Spectrum (ή Amstrad ή C64 καθώς πέραν των γραφικών δεν υπήρχε καμία διαοφορά). Μιλάμε για μηχανήματα λιγότερης ισχύος από το Dualshock 4 (για την ακρίβεια: ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΗΣ).......που σήκωναν ένα σύμπαν με δισεκατομμύρια πλανήτες και ΟΛΑ, τα ΠΑΝΤΑ ήταν procedural generated. David Braben στα καλύτερά του. End of story/discussion.

  20. The Following 4 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (06-11-2019),PDS (06-11-2019),Sir_Teraflop (06-11-2019),spartan (06-11-2019)

  21. #33

    Default

    Ακόμα συνεχίζει το άρμεγμα αυτός.

    https://www.forbes.com/sites/mattper...ready-to-play/

  22. #34
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Ειναι η πραγματικότητα δεν υπεισέρχεται εδώ καμια απολύτως αντικειμενικότητα. Εξωπραγματικό ή όχι (τοτε και το Crysis δεν ηταν εξωπραγματικό με τη λογική σου), εδώ δεν ειναι η ουσία του θέματος, η ουσια του θέματος ειναι πως οι άνθρωποι φτιάχνουν ολοκληρο σύμπαν με AAA οπως λέμε γραφικά, και για να να καταλάβεις τα μεγέθη δες την παρακάτω εικονα, μόνο ενα φεγγαρι, ενος ηλικιακού συστηματος ειναι κατα πολύ μεγαλύτερο απο κάθε open world μαζι. Δες το GTAV η το Witcher3. Φοβερό έτσι; Που αλλου υπάρχει αυτο; Μιλάμε για το Crysis της εποχής μας και κάτι παραπάνω. Οποιος έχει μάτια βλέπει.

    Attachment 11844

  23. #35
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Το Star Citizen που σε Alhpa φάση βρίσκεται πολύ μπροστά από οτιδήποτε. Πλάνητες κλιμακας 1 προ 10, φεγγάρια 1 προς 6. Παίξε και αμέσως θα καταλάβεις πως πισω απο ολο αυτο που βλέπεις υπάρχει πολύ ζήλος και δουλειά. Οταν πετάς πάνω απο τον ArcCorp, πλανήτη καλλημένο εξολοκλήρου με sci fi κτιρια και ουρανοξύστες αλά Blade Runner εύλογα θα αναρωτηθείς πω καναν κατι τέτοιο χωρις να σερνεται το παιχνίδι;

    Τώρα με το Free Flight ήρθαν αρκετοι απο no mans sky και λέγαν στο chat ποσο πιο γαματο ειναι το Star Citizen, ε χαιρω πολύ ρε φίλε οι αλλοι έχουν μαμηθει να στησουν τεχνολογια και εργαλεία απο το μηδεν εκμεταλλευομενοι οτι hardware υπάρχει. Δεν προγραμματιζουν με βαση το xbox one.

    Ας ειναι καλα οι backers.
    Σκεψου τωρα να περιμενεις 8 χρονια για ενα ΑΑΑ exclusive που εχετε χρυσοπληρωσει οι gamers(οχι η καθε Rockstar) για να μπορει να ειναι ΑΑΑ, γινατε και beta testers και δεν εχει κυκλοφορησει ακομα και στο τελος θα σου πουν οτι βγαινει και στο PS5.
    Οι αλλοι meanwhile θα εχουν παιξει 10δες κανονικα ΑΑΑ exclusives(μονο μεσα στα 7 χρονια ζωης της κονσολας) που οταν κυκλοφορουσαν ειχαν τα καλυτερα γραφικα εκει εξω. Χωρις να μιλαμε για την αδιαμφισβήτητη ποιοτητα τους, καθως το SC μπορει να αποδειχθει και μετριοτητα(κανεις δεν ξερει).

    Τωρα για το RDR2, αν το SC εχει πιο detailed κοσμο απο το πρωτο, πραγματικα θα εκπλαγω. Δεν το πιστευω.

    Γυρνα στην console master race να βρεις την υγεια σου. Η ζωη ειναι μικρη για ενα αμφιλεγομενο ''wanna be'' ΑΑΑ exclusive καθε 15 χρονια. Κανε τους υπολογισμους.
    .

  24. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    DJTaurus (06-11-2019)

  25. #36
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Star citizen σοβαρα? το ξερω το παιχνιδι, περιμενω καμια 10ετια να γινει release αν δεν κανω λαθος... και visually πριν κατι χρονια μπορει να ηταν εντυπωσιακο, πλεον το βλεπεις κ λες ...meh...!
    και ενταξει τα λεω αυτα γιατι εχω και καλο pc και κονσολα... και πραγματικα δεν εχω δει ΤΠΤ στο PC που να μου βγουν τα ματια εξω και να πω πσσσσ δες εδω γραφικαρα! Ενω αντιθετα οταν βγηκε το uncharted 4/God of War ετριβα τα ματια μου!
    Εγω θεωρο αυτη τη στιγμη το πιο καλο παιχνιδι αμα εχεις pcara μαλλον ειναι το metro exodus για να δεις visually κατι καλο πες. Tωρα το να λες οτι τα PC τρεχουν games εξαιρετικα και κανουν το RDR2 να φαινεται last gen , θα το χαρακτηρισω υπερβολη το λιγοτερο.

  26. #37
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Προτιμω χιλιες φορες τα 30 καρε, τα 1080ρ, τα low medium PC settings και τα checkerboard "faux K" απο το να καθομαι και να ψαχνω ψυλους στα αχυρα. Τουλαχιστον ξερω οτι θα παιξω το 95% των παιχνιδιων και η συντριπτικη πλειοψηφια αυτων θα γινεται develop με βαση το συστημα μου και οχι τον Master Race τυπου που εσκασε 4 χιλιαρικα. Κυριολεκτικα πιο "χεσμενο" ατομο απο την βιομηχανια δεν πρεπει να υπαρχει απο αυτον που παει δινει τετοια ποσα.
    Αυτός που δίνει 4κ για πύργο για να παίζει επεξεργασμένα ps4 παιχνίδια... oh well.. άστο καλύτερα.
    Για αυτόν τον λόγο παιδί μου, κάνεις καλή έρευνα αγοράς και συνθέτεις πυργάκι καλό ΚΑΙ φθηνό με 800~900 ευρώ μαξ.
    Και έχεις ρέστα για κονσόλα με αποκλειστικά! win-win λέμε.

    Είχα βρεθεί πριν κανά δυό χρόνια σε μία μάζωξη master racers όχι όμως με θέμα τα τούμπανά τους αλλά τα επιτραπέζια παιχνίδια.
    Ενα παληκάρι με το οποίο έπιασα κουβέντα και του είπα ότι γουστάρω ps μου εκμυστηρεύτηκε το πόσο του αρέσει η θεματολογία του bloodborne + HZD και για αυτό το λόγο παίζει dark souls3 μανιωδώς.
    Στην προτροπή μου να πάρει ένα ps για να παίζει -δεν κάνει ακριβά ένα μεταχειρισμένο- έσκυψε στο αυτί μου και είπε χαμηλόφωνα για να μην το ακούσουν οι υπόλοιποι glorious: "εννοείται πως έχω και παίζω.. "

    Πιστεύω ότι όλοι εκεί μέσα είχανε κρυφό ps.
    Υπάρχει ελπίδα ακόμα.

  27. #38
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by FurionMike View Post
    Star citizen σοβαρα? το ξερω το παιχνιδι, περιμενω καμια 10ετια να γινει release αν δεν κανω λαθος... και visually πριν κατι χρονια μπορει να ηταν εντυπωσιακο, πλεον το βλεπεις κ λες ...meh...!
    και ενταξει τα λεω αυτα γιατι εχω και καλο pc και κονσολα... και πραγματικα δεν εχω δει ΤΠΤ στο PC που να μου βγουν τα ματια εξω και να πω πσσσσ δες εδω γραφικαρα! Ενω αντιθετα οταν βγηκε το uncharted 4/God of War ετριβα τα ματια μου!
    Εγω θεωρο αυτη τη στιγμη το πιο καλο παιχνιδι αμα εχεις pcara μαλλον ειναι το metro exodus για να δεις visually κατι καλο πες. Tωρα το να λες οτι τα PC τρεχουν games εξαιρετικα και κανουν το RDR2 να φαινεται last gen , θα το χαρακτηρισω υπερβολη το λιγοτερο.
    Έχω παιξει το Metro Exodus αλλά τώρα τι συγκρινουμε ενα τοσο φιλοδοξο παιχνιδι σαν το Star Citizen που δεν υπάρχει skybox και ολες οι αποστάσεις ειναι πραγματικές,τα πάντα γίνονται real time, υπάρχει τεράστια λεπτομέρεια απο την μικροκλιμακα του δωματιου που ξυπνάς και πιάνεις την οδοντόβουρτσα έως την μεγακλιμακα που βλέπεις απο πάνω τους κρατήρες και τις οροσειρές κτλ με παιχνίδια που ακολουθούν την πεπατημένη; Τώρα πλάκα κάνουμε; Αλήθεια το Metro Exodus;

    Spoiler!


    Οποιος έχει μάτια και δεν ειναι προκατειλημμένος βλέπει.

  28. #39
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    μα ειπες οτι το PC εχει παιχνιδια που κανουν το RDR2 να ΦΑΙΝΕΤΑΙ last gen. oποτε μιλαμε για visual! που κολανε αυτα που λες τωρα? πραγματικες αποστασεις κτλ ? Wtf

  29. #40

    Default PC Gaming - The Master Race Thread

    Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά κάπου διάβασα ότι από του χρόνου που θα κυκλοφορήσουν τα πραγματικά next gen παιχνίδια στα νέα twins, ο πέτσινος θα δέχεται μέχρι και 32 άτοκες δόσεις για την 3080ti που θα ικανοποιεί τα minimum requirements. Απλά δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο αν θα δέχεται πληρωμές με κάρτες από τις συστημικές τράπεζες η θα βγάλει στην αγορά την δίκη του μιας και τα έσοδα από τις προμήθειες είναι σημαντικά. Πως τους πετσωσες έτσι ρε πέτσινε (.... το γέλιο θα είναι το GTA6 να είναι only next gen.... 5080ti και βάλε.

    1080P

    https://www.guru3d.com/articles-page...-review,5.html

    Random σχόλιο αγανακτισμένου "οπαδού":

    "Rockstar...απλα εισαι εταιρια ξεφτιλα....μου κρασαρει με το unexpected error...δοκιμασα τα παντα...turn off το antivirus...exception list...administrator combatibility...τιποτα...παω να κανω uninstall to launcher για να το ξανακανω install εκει που ειναι το παιχνιδι και μου κανει uninstall και το παιχνιδι...112GB παλι κατεβασμα...απλα ξεφτιλα *** Rockstar"



    Ένας άλλος χρήστης έγραψε ότι στα 30fps παίζει smooth το RDR2. Συγνώμη η αστυνομία του πέτσινου τον αφήνει ακόμα να κυκλοφορεί ελεύθερο με τέτοια ασέβεια στα θεία ;



    Έξτρα κλάμα με το user score:

    https://www.metacritic.com/game/pc/r...d-redemption-2
    Last edited by DJTaurus; 06-11-2019 at 16:18.

Page 2 of 69 FirstFirst 1234561252 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •