Page 53 of 69 FirstFirst ... 34349505152535455565763 ... LastLast
Results 1,041 to 1,060 of 1368

Thread: PC Hardware / Gaming Thread

  1. #1041
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    To PC Gaming ήταν, είναι και θα είναι ΓΤΠ. Θα πας θα δώσεις τα λεφτάκια σου να αγοράσεις ενα παιχνίδια και ΠΟΤΕ δεν θα εισαι σίγουρος εαν θα το παιξεις και θα το ευχαριστηθεις ή θα βλαστημάς.

    Πήρα το Farming Simulator 19 στο steam για να το παίξουμε Online μαζί με εναν ξαδερφο μου και τον κολλητό του. ΟΚ το ειχα στο Ps4, αλλα λέω δεν βαριέσαι 20€ εκανε ας το πάρω να παίξουμε παρέα. Το παιρνω λοιπον, κοτσάρω και το DS4 επανω, το βρίσκει κανονικα χωρίς προβλήματα, κατεβάζω λίγο ανάλυση στα 1440 για να πηγαινει καλυτερα, και όντως παιξαμε 2 συνεχόμενες ημέρες. Και σήμερα που πάω να το ξεκινήσω με πεταει στο desktop, βρε καλο μου βρε χρυσό μου, τίποτα. Τελικα παω στο nvidia experience και πατάω βελτιστοποίηση και το πήγε σε 4Κ (because reasons) και το παιχνίδι τρέχει με χαμηλομένα settings στα 30 καρέ. Με το που πάς να πειράξεις ανάλυση και να την χαμηλωσεις, παίρνεις τον πούλο. Και φυσικά αφού έφαγα 5-6 ώρες ψάχνοντας για λύση, κάνοντας το ακόμα και uninstall (και ξανα κατεβασμα) και αφού δοκίμασα τις σοφές λύσεις του internet, το πρόβλημα εξακολουθεί να παραμένει.

    Κονσόλα και πάλι κονσόλα, και ας βάλουν τα fps και τα ultra settings εκεί που ξέρουν. Αι σηχτίρ πια....

  2. The Following 5 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Brazhlias (04-11-2020),hakoo (02-11-2020),ntsmrtz (03-11-2020),psx3 (25-10-2020),Snk (25-10-2020)

  3. #1042
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    PC vs consoles είναι σαν την σύγκριση Linux vs MacOS X. Αμφότερα UNIX-ο-ειδή, αλλά το ένα θέλει tinkering (κάποιοι την βρίσκουν με αυτό, δεν κρίνω), ενώ το άλλο είναι plug'n'play experience.

    Το αστείο Slay είναι ότι πολλοί διαιωνίζουν εν έτει 2020 μύθους του στυλ «οι κονσόλες είναι πλαστικά toys» (προφανώς έχουν μείνει στα 80s) και «κονσόλες αγοράζουν οι πιτσιρικάδες, όχι οι μεγάλοι άνθρωποι».

    Εγώ βλέπω έχουν έρθει τούμπα τα πράγματα πλέον μετά από δεκαετίες (γιατί όντως personal/home computers κάποτε έπαιρναν οι μεγαλύτεροι και φτηνές κονσόλες τα μικρά παιδιά).

    Περισσότερη πιτσιρικαρία συναντάς πλέον στην new age PCMR του RGB LED, παρά στις σύγχρονες κονσόλες. Δεν νομίζω να τρέξουν πολλά πιτσιρίκια να πάρουν PS5 των €500 day 1. Εκτός αν γυρίσουν όλη την Αθήνα να λένε κάλαντα (old school χαρτζιλίκι).



    ΟΚ, κακομαθημένα πλουσιόπαιδα με ακριβές κονσόλες (στυλ Neo Geo/3DO) πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν, αλλά θεωρώ ότι είναι μειοψηφία (άσε που είμαι της άποψης να μην κακομαθαίνουν τα μικρά παιδιά, γιατί μετά γίνονται entitled ενήλικες, οπότε PS4 Slim και πολύ τους είναι).

  4. #1043
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    To PC Gaming ήταν, είναι και θα είναι ΓΤΠ. Θα πας θα δώσεις τα λεφτάκια σου να αγοράσεις ενα παιχνίδια και ΠΟΤΕ δεν θα εισαι σίγουρος εαν θα το παιξεις και θα το ευχαριστηθεις ή θα βλαστημάς.

    Πήρα το Farming Simulator 19 στο steam για να το παίξουμε Online μαζί με εναν ξαδερφο μου και τον κολλητό του. ΟΚ το ειχα στο Ps4, αλλα λέω δεν βαριέσαι 20€ εκανε ας το πάρω να παίξουμε παρέα. Το παιρνω λοιπον, κοτσάρω και το DS4 επανω, το βρίσκει κανονικα χωρίς προβλήματα, κατεβάζω λίγο ανάλυση στα 1440 για να πηγαινει καλυτερα, και όντως παιξαμε 2 συνεχόμενες ημέρες. Και σήμερα που πάω να το ξεκινήσω με πεταει στο desktop, βρε καλο μου βρε χρυσό μου, τίποτα. Τελικα παω στο nvidia experience και πατάω βελτιστοποίηση και το πήγε σε 4Κ (because reasons) και το παιχνίδι τρέχει με χαμηλομένα settings στα 30 καρέ. Με το που πάς να πειράξεις ανάλυση και να την χαμηλωσεις, παίρνεις τον πούλο. Και φυσικά αφού έφαγα 5-6 ώρες ψάχνοντας για λύση, κάνοντας το ακόμα και uninstall (και ξανα κατεβασμα) και αφού δοκίμασα τις σοφές λύσεις του internet, το πρόβλημα εξακολουθεί να παραμένει.

    Κονσόλα και πάλι κονσόλα, και ας βάλουν τα fps και τα ultra settings εκεί που ξέρουν. Αι σηχτίρ πια....
    Σε κονσόλα δεν σου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο? Τίποτα, ποτέ? Nα σου σβήνονται τα saves ας πούμε και φτού και απτην αρχή σε παιχνίδι διάρκειας 60 ωρών επειδή κατέβασες το τελευταίο patch? Ή μετά από 10 ώρες παιχνιδιού να αρχίσει να σέρνεται (μιλάμε για 3-4 fps) ένα παιχνίδι και η μόνη λύση είναι να σβήσεις το save να αρχίσεις απτην αρχή?

    Εχώ ιστορίες τρόμου τέτοιες πολλές κυρίως από το one x¨(αν και τα από πάνω είναι από playstation). Η διαφορά είναι βέβαια στο PC μπορείς να ψάξεις να βρείς την λύση. Στην κονσόλα περιμένεις να δεήσει ο developer.
    Last edited by Ryzenlake; 31-10-2020 at 19:16.

  5. #1044
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Ασχετο αλλα κοιταξα τιμες στην ελλαδα,για την καινουργια καρτα της nvidia rtx3070
    Ξεκινανε απο 700+ ευρω.Αουτς!!!!!!!
    https://www.skroutz.gr/s/25431397/As...Q0-M0NA00.html

  6. #1045
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Τσάμπα... σχεδόν όσο δύο next-gen κονσόλες*


    *(XBSeriesS 300+PS5 digital 400 = 700 λέω σχεδόν γιατί έχω έναν μικρό ενδοιασμό αν το Series S μπορεί να θεωρηθεί καθαρόαιμο next-gen )

  7. #1046
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Ryzenlake View Post
    Σε κονσόλα δεν σου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο? Τίποτα, ποτέ? Nα σου σβήνονται τα saves ας πούμε και φτού και απτην αρχή σε παιχνίδι διάρκειας 60 ωρών επειδή κατέβασες το τελευταίο patch? Ή μετά από 10 ώρες παιχνιδιού να αρχίσει να σέρνεται (μιλάμε για 3-4 fps) ένα παιχνίδι και η μόνη λύση είναι να σβήσεις το save να αρχίσεις απτην αρχή?
    Η απάντηση ειναι ένα βροντερό, ΟΧΙ.
    Η διαφορά είναι βέβαια στο PC μπορείς να ψάξεις να βρείς την λύση. Στην κονσόλα περιμένεις να δεήσει ο developer.
    ή πολύ απλά μπορείς να σπατηλήσεις μερικές ώρες ψάχνοντας, και αφού κάνεις ότι προτείνει ο καθένας, να ΜΗΝ δουλεψει αυτό για εσένα, για τον Χ,Υ μη ντετερμινιστικό λόγο.
    Το δικό μου πρόβλημα εξαφανίστηκε απο μόνο του, και μετά απο μερικές ημέρες ξανα εμφανίστηκε και πάλι, και ακόμα και μετά απο επικοινωνία με τους developers δεν μπόρεσα να το λύσω.

  8. #1047
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Αυτό με το save ναι έχει εμφανιστεί σε 1 ~ 2 παιχνίδια στα πόσες χιλιάδες και όχι σε όλους τους παίκτες, αλλά όχι από patch νομίζω απλά υπήρχε στο παιχνίδι το σφάλμα εξαρχής και εμφανίζεται υπό προϋποθέσεις. Πάντα για τους plus υπάρχει το cloud που σου αποθηκεύει τα saves αυτόματα και μπορείς να επαναφέρεις ένα αν έχει καταστραφεί (λίγο τυχερός να είσαι). Από την άλλη τυχαίνει ναι αλλά εξαιρετικά σπάνια και επειδή είναι σφάλμα προγραμματισμού, βαραίνει τους devs συνήθως γρήγορα και με ένα update διορθώνεται.

    Το δεύτερο με το να σέρνεται το έχω ακούσει, μου το λέγανε πρόσφατα για το Vampyr που έχω ξεκινήσει αλλά όχι δεν χάνεις το save, σέρνεται από την μία ώρα και μετά λένε οπότε απλά κάνεις επανεκκίνηση το παιχνίδι και όλα μία χαρά. Δεν το έχω συναντήσει μέχρι τώρα αλλά δεν το έχω παίξει και πάρα πολύ και δη συνεχώμενα. Πάλι κακός προγραμματισμός από τους devs.

    Αντιλαμβάνεσαι ότι θέματα που άπτονται σε κακό προγραμματισμό, αν χτυπάνε μία στην όποια κονσόλα που είναι και "κλειστό και σταθερό" περιβάλλον προγραμματισμού και με συγκεκριμένες προδιαγραφές, θα είναι στο ίδιο παιχνίδι μάστιγα για τους χρήστες Η/Υ που ο καθένας έχει φτιάξει το μπρίκι του με ό,τι κομμάτια μπορούσε να μαζέψει ανά περίοδο.

  9. #1048
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    To PC Gaming ήταν, είναι και θα είναι ΓΤΠ. Θα πας θα δώσεις τα λεφτάκια σου να αγοράσεις ενα παιχνίδια και ΠΟΤΕ δεν θα εισαι σίγουρος εαν θα το παιξεις και θα το ευχαριστηθεις ή θα βλαστημάς.

    Πήρα το Farming Simulator 19 στο steam για να το παίξουμε Online μαζί με εναν ξαδερφο μου και τον κολλητό του. ΟΚ το ειχα στο Ps4, αλλα λέω δεν βαριέσαι 20€ εκανε ας το πάρω να παίξουμε παρέα. Το παιρνω λοιπον, κοτσάρω και το DS4 επανω, το βρίσκει κανονικα χωρίς προβλήματα, κατεβάζω λίγο ανάλυση στα 1440 για να πηγαινει καλυτερα, και όντως παιξαμε 2 συνεχόμενες ημέρες. Και σήμερα που πάω να το ξεκινήσω με πεταει στο desktop, βρε καλο μου βρε χρυσό μου, τίποτα. Τελικα παω στο nvidia experience και πατάω βελτιστοποίηση και το πήγε σε 4Κ (because reasons) και το παιχνίδι τρέχει με χαμηλομένα settings στα 30 καρέ. Με το που πάς να πειράξεις ανάλυση και να την χαμηλωσεις, παίρνεις τον πούλο. Και φυσικά αφού έφαγα 5-6 ώρες ψάχνοντας για λύση, κάνοντας το ακόμα και uninstall (και ξανα κατεβασμα) και αφού δοκίμασα τις σοφές λύσεις του internet, το πρόβλημα εξακολουθεί να παραμένει.

    Κονσόλα και πάλι κονσόλα, και ας βάλουν τα fps και τα ultra settings εκεί που ξέρουν. Αι σηχτίρ πια....
    Ποσο βγαλμενο μεσα απο τη ζωη το παραπανω?


  10. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Slay (02-11-2020)

  11. #1049
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    To PC Gaming ήταν, είναι και θα είναι ΓΤΠ. Θα πας θα δώσεις τα λεφτάκια σου να αγοράσεις ενα παιχνίδια και ΠΟΤΕ δεν θα εισαι σίγουρος εαν θα το παιξεις και θα το ευχαριστηθεις ή θα βλαστημάς.

    Πήρα το Farming Simulator 19 στο steam για να το παίξουμε Online μαζί με εναν ξαδερφο μου και τον κολλητό του. ΟΚ το ειχα στο Ps4, αλλα λέω δεν βαριέσαι 20€ εκανε ας το πάρω να παίξουμε παρέα. Το παιρνω λοιπον, κοτσάρω και το DS4 επανω, το βρίσκει κανονικα χωρίς προβλήματα, κατεβάζω λίγο ανάλυση στα 1440 για να πηγαινει καλυτερα, και όντως παιξαμε 2 συνεχόμενες ημέρες. Και σήμερα που πάω να το ξεκινήσω με πεταει στο desktop, βρε καλο μου βρε χρυσό μου, τίποτα. Τελικα παω στο nvidia experience και πατάω βελτιστοποίηση και το πήγε σε 4Κ (because reasons) και το παιχνίδι τρέχει με χαμηλομένα settings στα 30 καρέ. Με το που πάς να πειράξεις ανάλυση και να την χαμηλωσεις, παίρνεις τον πούλο. Και φυσικά αφού έφαγα 5-6 ώρες ψάχνοντας για λύση, κάνοντας το ακόμα και uninstall (και ξανα κατεβασμα) και αφού δοκίμασα τις σοφές λύσεις του internet, το πρόβλημα εξακολουθεί να παραμένει.

    Κονσόλα και πάλι κονσόλα, και ας βάλουν τα fps και τα ultra settings εκεί που ξέρουν. Αι σηχτίρ πια....
    Τα πισιά είναι πολύ ανασφαλή και κυκλοθυμικά μηχανήματα. Σαν τις γυναίκες.
    Αν τα πετύχεις σε νορμοθυμία κάνουν παπάδες.
    Άμα φάνε τη φλασιά τους όμως.. θα αρχίσουν να ζητάνε 3080 για να παίξουν pubg.
    Τελευταία φορά που ασχολήθηκα με εγκατάσταση παιχνιδιού σε pc ήταν πριν κανά χρόνο που "προσπάθησα" να εγκαταστήσω και να ξεκινήσω το gta5... δεν περιγράφω άλλο...

  12. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    Slay (03-11-2020)

  13. #1050
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Ε είσαι τυχερός τότε SLAY. Και μένα στο pc τίποτα ποτέ

    Μία μέρα φώναξα το παρεακι να παίξουμε forza στο καινούργιο one x. Μαζευόμαστε σπίτι του αδερφού μου, ανοίγουμε κονσόλα, τσουπ έχει update το παιχνίδι. Κανένα πρόβλημα, ήταν και μικρό σε μέγεθος. Το κατεβάζει, πάει να κάνει install, στο 90% fail are και ήθελε restart η κονσόλα. Κάνουμε restart, πάλι τα ίδια. Ξανά restart, πάλι τα ίδια. Τα μάζεψα και πήγα σπίτι να το παίξω στο pc μου.

    Κανένα πρόβλημα όμως, οι κονσόλες μπόμπα. Άμα θες να βρεις αρνητικά βρίσκεις για όλες τις πλατφόρμες, απλά πράματα.

  14. #1051
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Αυτό με το save ναι έχει εμφανιστεί σε 1 ~ 2 παιχνίδια στα πόσες χιλιάδες και όχι σε όλους τους παίκτες, αλλά όχι από patch νομίζω απλά υπήρχε στο παιχνίδι το σφάλμα εξαρχής και εμφανίζεται υπό προϋποθέσεις. Πάντα για τους plus υπάρχει το cloud που σου αποθηκεύει τα saves αυτόματα και μπορείς να επαναφέρεις ένα αν έχει καταστραφεί (λίγο τυχερός να είσαι). Από την άλλη τυχαίνει ναι αλλά εξαιρετικά σπάνια και επειδή είναι σφάλμα προγραμματισμού, βαραίνει τους devs συνήθως γρήγορα και με ένα update διορθώνεται.

    Το δεύτερο με το να σέρνεται το έχω ακούσει, μου το λέγανε πρόσφατα για το Vampyr που έχω ξεκινήσει αλλά όχι δεν χάνεις το save, σέρνεται από την μία ώρα και μετά λένε οπότε απλά κάνεις επανεκκίνηση το παιχνίδι και όλα μία χαρά. Δεν το έχω συναντήσει μέχρι τώρα αλλά δεν το έχω παίξει και πάρα πολύ και δη συνεχώμενα. Πάλι κακός προγραμματισμός από τους devs.

    Αντιλαμβάνεσαι ότι θέματα που άπτονται σε κακό προγραμματισμό, αν χτυπάνε μία στην όποια κονσόλα που είναι και "κλειστό και σταθερό" περιβάλλον προγραμματισμού και με συγκεκριμένες προδιαγραφές, θα είναι στο ίδιο παιχνίδι μάστιγα για τους χρήστες Η/Υ που ο καθένας έχει φτιάξει το μπρίκι του με ό,τι κομμάτια μπορούσε να μαζέψει ανά περίοδο.
    Γιατί αυτό που λέει ο slay εμφανίζεται σε χιλιάδες παίχτες σε χιλιάδες παιχνίδια? Αφού οι φίλοι του παιζαν κανονικά.

    Δεν είναι μυστήριο πλάσμα το PC. Απλά το χρησιμοποιείς για πολλά πράγματα, ε κάπου κάποτε κάτι θα κατέβασες που τα μαμησε όλα. Δεν φυτρώνουν ξαφνικά προβλήματα από το πουθενά στα καλά καθούμενα. Εγώ που το έχω για δουλειά και πρέπει να μπορεί να δουλέψει 24/7 χωρίς downtime δεν μου έχει παρουσιάσει ποτέ θέμα, ουτε σε παιχνιδια ουτε σε άλλες εφαρμογές. Και δεν είναι ότι το προσέχω και ιδιαίτερα.

    Το πιο τραγικό ας πουμε που έχει συμβεί στο pc είναι το steam να χάσει το library folder και μετα εγω κατά λάθος να το βάλω να κατεβάσει πάνω από το παλιό folder, ουσιαστικά ανάγκαστηκα να κατεβάσω όλα τα παιχνίδια από την αρχή. Κατά το ήμισυ από δικό μου λάθος βέβαια, αλλά έκανε και πατατιά το steam. Αυτά, κάτι άλλο δεν μου έχει τύχει

  15. #1052
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Σορρυ βρε φιλε αλλα δεν πειθεις κανεναν οτι στις κονσολες συναντας τα ιδια προβληματα με το PC... δηλαδη ημαρτον... gamers ειμαστε εχουμε κονσολες εχουμε και PC. Αν οι κονσολες ηταν τοσο μπελας οσο το PC πως ακριβως θα εκαναν πωλησεις σε τοσο κοσμο που δεν κατεχει γνωσεις ουτε θελει να μπλεκει με φορουμς για ερευνα και λυση προβληματων...

    Ειναι λιγο κουφο να βγαινεις και να υπονοεις κατι τετοιο. Εσενα μπορει να σου εκατσε ετσι. Με γεια σου. Εισαι τυχερος. Αλλα η κονσολα σε θεμα πολυπλοκοτητας και ευκολιας, ειναι τοστιερα μπροστα στο PC. Αυτο το αναγνωριζει ολη η υφηλιος και ολα τα communities ανεξαρτητως...

  16. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (03-11-2020),Slay (03-11-2020),spartan (03-11-2020)

  17. #1053
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Σορρυ βρε φιλε αλλα δεν πειθεις κανεναν οτι στις κονσολες συναντας τα ιδια προβληματα με το PC... δηλαδη ημαρτον... gamers ειμαστε εχουμε κονσολες εχουμε και PC. Αν οι κονσολες ηταν τοσο μπελας οσο το PC πως ακριβως θα εκαναν πωλησεις σε τοσο κοσμο που δεν κατεχει γνωσεις ουτε θελει να μπλεκει με φορουμς για ερευνα και λυση προβληματων...

    Ειναι λιγο κουφο να βγαινεις και να υπονοεις κατι τετοιο. Εσενα μπορει να σου εκατσε ετσι. Με γεια σου. Εισαι τυχερος. Αλλα η κονσολα σε θεμα πολυπλοκοτητας και ευκολιας, ειναι τοστιερα μπροστα στο PC. Αυτο το αναγνωριζει ολη η υφηλιος και ολα τα communities ανεξαρτητως...
    Δηλαδη συναντάς προβλήματα στο pc να παίξεις παιχνίδια? Με τι συχνότητα ας πούμε, 1 τη μέρα, 1 τη βδομαδα,1 το μήνα?

  18. #1054
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Ryzenlake View Post
    Με τι συχνότητα ας πούμε, 1 τη μέρα, 1 τη βδομαδα,1 το μήνα?
    Με αρκετή ώστε να τον αναγκάσει να πει , αι σιχτήρ και να μην ξανα ασχοληθεί.

    Quote Originally Posted by Ryzenlake View Post
    Άμα θες να βρεις αρνητικά βρίσκεις για όλες τις πλατφόρμες, απλά πράματα.
    Δεν ψάχνω να βρώ κανένα αρνητικό, απλα μεταφέρω την εμπειρία μου. Και κάθε φορά που θα παώ να δώσω μια ευκαιρία στο PC, παντα θα γίνει κάτι τέτοιο, θα σπαστω , και θα το παρατήσω για χρόνια.

  19. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Valkyre (03-11-2020)

  20. #1055
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Ακομα θυμαμαι οταν ειχα παρει το witcher 2 για πισι.Με τελευταιους ντραιβερς μεσα.Με αναβαθμισμενο μηχανημα κιολας
    Και αρχισε καθε λιγο και λιγακι να μου κρασαρει το παιχνιδι χωρις λογο και αιτια
    Απο τοτε ποτε ξανα εγω προσωπικα παιχνιδια στον υπολογιστη μου
    Δεν θα σπασω εγω τα νευρα μου ,για να ψαχνω καθε λιγο και λιγακι στο τι φταιει σε αυτα τα κυκλοθυμικα μηχανηματα

    - - - Updated - - -



    Ολοκληρη 3090 και ζοριζετε να τρεξει το watchdog legion(lol)
    Last edited by spartan; 03-11-2020 at 18:07.

  21. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    Slay (03-11-2020)

  22. #1056
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Ακομα θυμαμαι οταν ειχα παρει το witcher 2 για πισι.Με τελευταιους ντραιβερς μεσα.Με αναβαθμισμενο μηχανημα κιολας
    Και αρχισε καθε λιγο και λιγακι να μου κρασαρει το παιχνιδι χωρις λογο και αιτια
    Απο τοτε ποτε ξανα εγω προσωπικα παιχνιδια στον υπολογιστη μου
    Δεν θα σπασω εγω τα νευρα μου ,για να ψαχνω καθε λιγο και λιγακι στο τι φταιει σε αυτα τα κυκλοθυμικα μηχανηματα

    - - - Updated - - -



    Ολοκληρη 3090 και ζοριζετε να τρεξει το watchdog legion(lol)
    Και γω θυμάμαι το elder scrolls στο PlayStation που έσβηνε τα saves.

    Για το watchdogs legion υπομονή, στο ps5 θα παιζει καλύτερα από ότι στην 3090 😂

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Με αρκετή ώστε να τον αναγκάσει να πει , αι σιχτήρ και να μην ξανα ασχοληθεί.


    Δεν ψάχνω να βρώ κανένα αρνητικό, απλα μεταφέρω την εμπειρία μου. Και κάθε φορά που θα παώ να δώσω μια ευκαιρία στο PC, παντα θα γίνει κάτι τέτοιο, θα σπαστω , και θα το παρατήσω για χρόνια.
    Και γω στο forza αι σιχτηρ είπα και έβαλα να το παίξω στο pc.

  23. #1057
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Ryzenlake View Post
    Και γω θυμάμαι το elder scrolls στο PlayStation που έσβηνε τα saves.
    Έεεεε από την bugthesda ήταν, κατά κύριο λόγο pc developer. Τι περιμένεις ποιοτικό software σαν Sony 1st party?

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  24. #1058
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Ryzenlake View Post
    Για το watchdogs legion υπομονή, στο ps5 θα παιζει καλύτερα από ότι στην 3090 ��
    Και μονο που κατα 99% θα ειναι ιδια τα παιχνδια και η pc version χειροτερη απο οποιοδηποτε exclusive, ειναι λογος για να την βαλεις σε αγγελια.

    Το Legion ειναι last gen(ps4 based) game, αν ζοριζεται απο τωρα σε αυτα...Καληνυχτα.
    .

  25. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    psx3 (23-11-2020),spartan (03-11-2020)

  26. #1059
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Ryzenlake View Post
    Και γω θυμάμαι το elder scrolls στο PlayStation που έσβηνε τα saves.

    Για το watchdogs legion υπομονή, στο ps5 θα παιζει καλύτερα από ότι στην 3090 πŸ˜‚

    - - - Updated - - -


    Και γω στο forza αι σιχτηρ είπα και έβαλα να το παίξω στο pc.
    Τωρα περι 3090, πολυ υπερτιμημεμενη καρτα γραφικων δειχνει τελικα

    Σου το εχω ξαναπει στο παρελθον
    Παρε κονσολα για να βρεις την ψυχικη σου ηρεμια

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Και μονο που κατα 99% θα ειναι ιδια τα παιχνδια και η pc version χειροτερη απο οποιοδηποτε exclusive, ειναι λογος για να την βαλεις σε αγγελια.

    Το Legion ειναι last gen(ps4 based) game, αν ζοριζεται απο τωρα σε αυτα...Καληνυχτα.
    Ποσο για τον λουτσο καβαλα ειναι τελικα το προβλημα με το οptimization στα πισι??
    Ποσα πατσακια περιμενεις να περασουν για να δεις το παιχνιδι να τρεχει επιτελους σωστα, σε ενα μηχανημα που εχεις δωσει ενα καρο λεφτα?
    Last edited by spartan; 03-11-2020 at 23:48.

  27. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    cocous (03-11-2020)

  28. #1060
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Τωρα περι 3090, πολυ υπερτιμημεμενη καρτα γραφικων δειχνει τελικα

    Σου το εχω ξαναπει στο παρελθον
    Παρε κονσολα για να βρεις την ψυχικη σου ηρεμια

    - - - Updated - - -


    Ποσο για τον λουτσο καβαλα ειναι τελικα το προβλημα με το οptimization στα πισι??
    Ποσα πατσακια περιμενεις να περασουν για να δεις το παιχνιδι να τρεχει επιτελους σε ενα μηχανημα που εχεις δωσει ενα καρο λεφτα?

    ΠΕΘΑΝΑ!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •