Page 9 of 69 FirstFirst ... 56789101112131959 ... LastLast
Results 161 to 180 of 1368

Thread: PC Hardware / Gaming Thread

  1. #161

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Σιγουρα χανουν σε καποια συγκεκριμενα πραγματα by default οπως πχ σωστα λες στις σκιες. O παλιος ορος ''καλογυαλισμενα'' ταιριαζει πολυ καλα για το πως δειχνουν τα multiplatform στο PC. Βαλε και το frame rate και εχεις μια ωραια εικονα στο ματι.



    Αυτο που συμβαινει με τα exclusives ειναι οτι εκμεταλλευονται στο μεγιστο την κονσολα(τουλαχιστον το PS4 το απλο) και μαζι με το μεγαλο μπατζετ βγαινει ενα σουπερ αποτελεσμα σε details. Aλλα θα χανει σε frames, αναλυση, σκιες. Οποτε ειναι σχετικο το τι θεωρουμε ομορφο και τι οχι. Τουλαχιστον στην συγκριση με exclusives. Σε multiplatform επιπεδο τα παιχνιδια ειναι τα ιδια οποτε θα δειχνουν πιο ομορφα στο PC.

    Μακαρι ναι με τον SSD θα δειξει.

    Παντως οταν η Sony κανει την πρωτη παρουσιαση παιχνιδιων για PS5 θα σου προτεινα να το παρακολουθησεις. Θα εκπλαγεις με το πως θα δειχνουν σε συγκριση με τι υπαρχει σημερα ακομα και σε δυνατοτερο hardware. Ειδικα στα πρωτα Exclusives θα ξεφυγει το πραγμα.
    Εννοείτε θα παρακολουθήσω την παρουσίαση και άνετα θα την πάρω Day one εφόσον δω ωραία πράγματα και θα παίξω και τα exclusives παιχνίδια του ps4 μιας και θα είναι backward compatibility. Οι κονσόλες ανέκαθεν αξιοποιούνταν 100% στα exclusives. Naughty dog Santa Monica insomniac guerilla κάνουν θαύματα. Και ξέρουν πως να καλύψουν το χαμηλό framerate η την ανάλυση. Με σωστό motion blur και checkboard εντυπωσιαζουν το μάτι. Έχουμε 1 χρόνο για να βγουν αλλά αν μιλάμε για 13tflops rdna 2 τα 500 ευρω τα θεωρώ λίγα εκτός αν μπαίνουν αρκετά μέσα σε κάθε πώληση.

    Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #162
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    Εννοείτε θα παρακολουθήσω την παρουσίαση και άνετα θα την πάρω Day one εφόσον δω ωραία πράγματα και θα παίξω και τα exclusives παιχνίδια του ps4 μιας και θα είναι backward compatibility. Οι κονσόλες ανέκαθεν αξιοποιούνταν 100% στα exclusives. Naughty dog Santa Monica insomniac guerilla κάνουν θαύματα. Και ξέρουν πως να καλύψουν το χαμηλό framerate η την ανάλυση. Με σωστό motion blur και checkboard εντυπωσιαζουν το μάτι. Έχουμε 1 χρόνο για να βγουν αλλά αν μιλάμε για 13tflops rdna 2 τα 500 ευρω τα θεωρώ λίγα εκτός αν μπαίνουν αρκετά μέσα σε κάθε πώληση.
    Σιγουρα θα μπουν μεσα αρκετα οπως παντα.

    Μακαρι να αυξησουν και τα frames στην νεα γενια αν και δεν το βλεπω. Εχω βολευτει παντως με το motion interpolation της TV μου που κανει πολλα να δειχνουν σαν 60αρι, χωρις να βλεπω καποια διαφορα στην αποκριση. Υποτιθεται οτι χανεις εκει αλλα εγω δεν βλεπω τπτ(βεβαια εχω και TV του 18, δεν ξερω αν παιζει ρολο). Απορω πως δεν το χρησιμοποιουν περισσοτεροι αυτο το feature.

    Ενα παραδειγμα στο GTA5

    Spiderman
    .

  3. #163

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Σιγουρα θα μπουν μεσα αρκετα οπως παντα.

    Μακαρι να αυξησουν και τα frames στην νεα γενια αν και δεν το βλεπω. Εχω βολευτει παντως με το motion interpolation της TV μου που κανει πολλα να δειχνουν σαν 60αρι, χωρις να βλεπω καποια διαφορα στην αποκριση. Απορω πως δεν το χρησιμοποιουν περισσοτεροι αυτο το feature.
    Σίγουρα θα έχει τα αρνητικά του το MI. Πάντως ξέρουν ότι ο κόσμος θέλει γραφικά αυτά εντυπωσιαζουν για αυτό κρατάνε το 30αρι μόνιμα. Στον υπολογιστή τα καλά της αναβάθμισης τα mods reshade το ultrawide και τα πολλά fps είναι πράγματα που οι κονσόλες θα αργήσουν να υλοποιήσουν. Τα exclusives όμως είναι must και το ps5 σίγουρα θα το πάρω μόνο για αυτά. Multiplatfom παντα σε pc. Οι rdna 2 που θα βγουν μέσα στο 2020 θα κάνουμε και την μετάβαση για το Ray tracing.

    Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #164
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Αν μπορουν και βελτιωνουν το MI σε καθε νεα γενια τηλεορασεων, δεν θα με πειραζε να συνεχισουν στα 30fps. Εβαλα και ενα βιντεο του Spiderman παραπανω. Eκει που χανει ειναι στο lag(αλλα οπως ειπα μαλλον αυτο βελτιωνεται και εγω δεν καταλαβαινω διαφορα) και καποιο μικρο ghosting(?) καποιες φορες οταν υπαρχει πολυ γρηγορη κινηση.
    .

  5. #165
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Σιγουρα θα μπουν μεσα αρκετα οπως παντα.

    Μακαρι να αυξησουν και τα frames στην νεα γενια αν και δεν το βλεπω. Εχω βολευτει παντως με το motion interpolation της TV μου που κανει πολλα να δειχνουν σαν 60αρι, χωρις να βλεπω καποια διαφορα στην αποκριση. Υποτιθεται οτι χανεις εκει αλλα εγω δεν βλεπω τπτ(βεβαια εχω και TV του 18, δεν ξερω αν παιζει ρολο). Απορω πως δεν το χρησιμοποιουν περισσοτεροι αυτο το feature.

    Ενα παραδειγμα στο GTA5

    Spiderman

    Οι καινουργιες κονσολες(μεσα απο επισημα χειλη)Λενε οτι θα στοχευουν τα 8κ(αν και το 8κ το θεωρω λιγακι δυσκολο και εγω)
    Και τα 120fps
    Αλλα με αυτα τα τεχνικα χαρακτηριστικα που βγαινουν σιγα σιγα στην επιφανεια.Ακομα δεν μπορουμε να πιστεψουμε μεσα μας, οτι τα 60frames στα περισσοτερα παιχνιδια πια( δεν θα ειναι γεγονος)?

    Αυτο το εφε μονο κακο κανει στα παιχνιδια(και οχι μονο).Τελιως ανουσιο χαρακτηριστικο(την ιδια τηλεοραση εχουμε)Για εμενα κακος το χρησιμοποιεις
    Last edited by spartan; 15-12-2019 at 18:02.

  6. #166
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Οι καινουργιες κονσολες(μεσα απο επισημα χειλη)Λενε οτι θα στοχευουν τα 8κ
    Και τα 120fps
    Με αυτα τα τεχνικα χαρακτηριστικα που βγαινουν σιγα σιγα στην επιφανεια.Ακομα δεν μπορουμε να πιστεψουμε οτι τα 60frames στα περισσοτερα παιχνιδια πια( δεν θα ειναι γεγονος)?

    Αυτο το εφφε μονο κακο κανει στα παιχνιδια(και οχι μονο).Τελιως ανουσιο χαρακτηριστικο(την ιδια τηλεοραση εχουμε)Για εμενα κακος το χρησιμοποιεις
    8Κ-120fps??? οχι ρε συ με την καμια.

    4Κ30 θα ελεγα με εκπληξη για μενα αν κανουν στανταρ το 4K60. Δεν μιλαω για τo PRO

    Γιατι κανει κακο στα παιχνιδια το mi και σε τι αλλο κανει κακο? Γιατι εγω μονο καλο βλεπω.
    δες και αυτο απο το 2.30 και μετα
    .

  7. #167

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Αν μπορουν και βελτιωνουν το MI σε καθε νεα γενια τηλεορασεων, δεν θα με πειραζε να συνεχισουν στα 30fps. Εβαλα και ενα βιντεο του Spiderman παραπανω. Eκει που χανει ειναι στο lag(αλλα οπως ειπα μαλλον αυτο βελτιωνεται και εγω δεν καταλαβαινω διαφορα) και καποιο μικρο ghosting(?) καποιες φορες οταν υπαρχει πολυ γρηγορη κινηση.
    To controller έχει από μόνο του input lag. Και μάλιστα τεράστιο. Δες πιο πίσω το βίντεο με το rage 2 που έβαλα πως παίζω με ποντίκι. Με controller δεν θα μπορούσα να παίξω έτσι. Η κονσόλα έχει τα καλά των exclusives; πο κορυφαία στούντιο αν και ο υπολογιστής έχει πολύ περισσότερα exclusives αλλά από μικρότερα στούντιο. Εφόσον σε ικανοποιεί το mi παίζεις κανονικά έτσι. Άλλον μπορεί να τον ενοχλεί πχ. Στο ps3 με game mode έπαιζα δεν είχα θέμα με controller.

  8. #168
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Σκεψου οτι τερματιζω καθε παιχνιδι στην τερμα δυσκολια. Πχ uncharted με mi στο τερμα δυσκολο, χωρις να δυσκολευτω καθολου. Αν δεν το διαβαζα καπου οτι μεγαλωνει το lag με mi δεν θα το καταλαβαινα απο μονος μου.
    .

  9. #169

    Default

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    Εγώ δεν έγραψα τίποτα εγώ χαίρομαι το τούμπανο pc που έχω με την 5700xt με 6 7 φορές καλύτερο σύστημα απο το ps4 pro. Μέχρι να βγουν οι νέες κονσόλες πολύ πιθανό να έχουμε κάρτα με 20tflops στον υπολογιστή. Είπαμε 30fps checkboard με low γραφικά. Nvme έχουμε εδώ και αρκετά χρόνια με 5 δευτερόλεπτα loading από τα 1 2 λεπτα των κονσολών.

    Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Να ετοιμάσεις μισό νεφρό για τα 20TF της Ampere (RTX 3080 Ti)... κατά τα άλλα μας φταίει ο ΕΝΦΙΑ κύριε Arkin, λες και δεν μας ξεζουμίζουν από παντού.

  10. #170

    Default

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    Μακάρι αλλά δεν περιμένω πολλά σε κάθε γενιά αυτά ακούμε. Εγώ παίζω σε ultrawide 75fps ultra με reshade και τεράστιο fov μαζί με ποντίκι πληκτρολόγιο. Θα μπορέσει να μου τα δώσει αυτά μια κονσόλα? Μάλλον ποτέ.

    Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Καλογυαλισμένα console ports παίζεις. Μόνο το Star Citizen είναι επιπέδου Crysis 1, αλλά το έχει φάει το αιώνιο alpha status χωρίς σαφή ημερομηνία κυκλοφορίας.

  11. #171

    Default

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    Θα έχει ενδιαφέρον αυτό να δουμε πως θα αξιοποιηθεί ο ssd στις κονσόλες γιατί δεν ξεκαθαρίζουν τι εννοούν με το in game εκμετάλλευση. Είναι must πάντως με hdd έχω χρόνια να παίξω με τα τεράστια loading. Για τα γραφικά στον υπολογιστή είναι πολύ πιο αληθινά σε real life. Τα exclusives της sony έχουν πανέμορφο art design αλλά είναι αρκετά πίσω σε texures φωτισμό σκιές. Το Last of us 2 στο ps4 ίσως πιάσει τα σημερινά παιχνίδια στον υπολογιστή. Έχω φάει και εγώ τις κονσόλες με το κουτάλι 20 χρονια και γράφω τις σημαντικές διαφορές που υπάρχουν.

    Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δείξε μας ένα PC game με τα γραφικά του Death Stranding σε poly count & ρεαλισμό τοπίων.

  12. #172

    Default

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    Αυτό με τον ssd δεν το κατάλαβα. Loading textures loading είναι άμεσα στους ssd σε ότι παιχνίδι έχω βάλει. Για το πρώτο έχω ασχοληθεί με god of War horizon zero dawn και όχι τα γραφικά δεν είναι σε καμία περίπτωση καλύτερα από του υπολογιστή στα ΑΑΑ παιχνίδια. Έχουν πολύ όμορφο art design αλλά μέχρι εκεί. Τα 75fps είναι must για μερικούς ακόμα παραπάνω στα 30 στις κονσόλες δεν μπορώ να παίξω πια. Κάποτε στο Ps3 πως έπαιζα δεν ξέρω. Όπως και να έχει πάντα οι κονσόλες θα είναι κατώτερες γιατί είναι φθηνές. Μια καλη gpu υπολογιστή έχει 400 500 ευρώ όταν όλη η κονσόλα εχει τόσο. Επίσης επειδή σε κάθε γενιά ακούμε πολλά και τελικά είμαστε στα 30fps με checkboard και low γραφικά κρατάτε μικρό καλάθι. Πολύ μικρό καλάθι. Εκτός αν τις βγάλουν στα 700 800 ευρώ.

    Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Κάποτε έπαιζες στο PS3. Σαν τον αρχοντοχωριάτη που ήρθε Αθήνα και το παίζει πρωτευουσιάνος.

    Δες τα παρακάτω για να καταλαβεις πόσο σας γδύνει ο Πέτσινος (την PCMR) και εσχάτως και η Πέτσινη Λίζα με τις RX 5700 aka RX690):

    http://i.imgur.com/uzkPJ50.png (πραγματικό κόστος κατασκευής των PC GPUs)
    https://images.anandtech.com/reviews...ransistor2.jpg (το σαπάκι ο RSX ίσος με 2 x GeForce 6800 Ultra δια στόματος Πέτσινου)
    https://www.techpowerup.com/gpu-spec...800-ultra.c720 (MSRP $500)
    https://www.pcgamesn.com/amd/radeon-...aphics-card-e3
    https://wccftech.com/rumor-amd-navi-...s-performance/

    Πόσο είπαμε την πλήρωσες την mid-range RX 5700/RX690 χωρίς VRS/HW RT; Και πόσο future-proofness θα έχει; Ή αλλάζεις GPU κάθε χρόνο σαν σωστός PCMR καταναλωτάκιας;

    Για τον SSD η Remedy μιλάει για ξεζούμισμα στα 30 fps:

    "On top of that, Control’s developers at Remedy reveal what they think of PS5.

    The SSD will allow for “more data at runtime, allowing us to have much more detail in the game worlds than before,” says technical director Mika Vehkala before tempering expectations: “You could do things faster or you could add more content and run things the same 30fps as before; often times it is the latter,”"

    https://www.gamesradar.com/marvels-a...nes-new-issue/

    Έχει δίκιο ο PDS για τα 30 fps, τουλάχιστον στα βαριά AAA cinematic.

  13. #173

    Default

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    Σίγουρα θα έχει τα αρνητικά του το MI. Πάντως ξέρουν ότι ο κόσμος θέλει γραφικά αυτά εντυπωσιαζουν για αυτό κρατάνε το 30αρι μόνιμα. Στον υπολογιστή τα καλά της αναβάθμισης τα mods reshade το ultrawide και τα πολλά fps είναι πράγματα που οι κονσόλες θα αργήσουν να υλοποιήσουν. Τα exclusives όμως είναι must και το ps5 σίγουρα θα το πάρω μόνο για αυτά. Multiplatfom παντα σε pc. Οι rdna 2 που θα βγουν μέσα στο 2020 θα κάνουμε και την μετάβαση για το Ray tracing.

    Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μακάρι να συνεχίσεις να τα σκάς για RDNA2, για να έχει λεφτά για semi-custom R&D η AMD και να δούμε κανά κτήνος PS5 Pro το 2023 για 8K gaming.

  14. #174
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Σκεψου οτι τερματιζω καθε παιχνιδι στην τερμα δυσκολια. Πχ uncharted με mi στο τερμα δυσκολο, χωρις να δυσκολευτω καθολου. Αν δεν το διαβαζα καπου οτι μεγαλωνει το lag με mi δεν θα το καταλαβαινα απο μονος μου.
    Λοιπόν κάτι αντίστοιχο είχες ξαναγράψει, αλλά αυτήν την φόρα το έψαξα, γιατί μου έκανε εντύπωση και σου γράφω τα συμπεράσματά μου:


    Καταρχήν να ξεκαθαρίσω, ότι δεν έχω πρόβλημα με το Soap opera effect. Δεν με ενοχλεί οπτικά δηλαδή. Το πρόβλημα έγκειται ότι για να λειτουργήσει, δηλαδή να περάσει επεξεργασία από την CPU της τηλεόρασης, έχουμε με το καλημέρα καθυστέρηση στο video stream.

    Το πρόβλημα όμως με τα games, που δεν υπάρχει με το τηλεοπτικό-κινηματογραφικό υλικό είναι διττό:

    - Αφενός μεν, σπάνια σε μια ταινία το προηγούμενο καρέ έχει διαφορά με το επόμενο (όπου και σε αυτές τις περιπτώσεις έχουμε τα λεγόμενα artifacts, που περιγράφεις ως ghosting εσύ παραπάνω.

    - Αντίθετα με τις ταινίες, το frame ενός game, σπάνια ταιριάζει με το προηγούμενο και δεν είναι fixed, όπως σε μια ταινία - για αυτό έχουμε και κάποιους Players software στα PC να αναλαμβάνουν αυτοί το interpolation στα PC Monitor, αντίθετα με τις τηλεοράσεις όπου αυτό είναι fixed function και μάλιστα όπως θα έχεις παρατηρήσει είναι και αντικείμενο διαφήμισης σαν Truemotion, Motion + και λοιπά, εύηχα ονόματα, στο όλο πλαίσιο των διαφημιστικών τρικ των εταιρειών τους, προσπαθώντας να διακριθούν στον ωκεανό των κατασκευαστών, ο οποίος όπως ξέρει είναι ήδη κορεσμένος.

    -Αυτό κατάλαβα επίσης είναι ότι το MI δεν είναι απαραίτητα κακό να το ενεργοποιήσει κάποιος στην τηλεόραση, όχι επειδή δεν καταλαβαίνει το latency που εισάγει στον χειρισμό του, όπως εσύ, αλλά επειδή είναι καθαρά και στεγνά μετρήσιμο:

    https://www.rtings.com/tv/tests/inputs/input-lag

    Δες την στήλη λοιπόν 4Κ@60hz outside game mode και με ή Interpolation.

    Ενδεικτικά λοιπόν να αναφέρω ότι υπάρχουν τηλεοράσεις με μετρήσεις χοντρικά 120ms input Lag με interpolation.

    - Αυτό είναι 4 ολόκληρα frames, χαμένα από την ώρα που θα πατήσεις κάτι στο controller σου μέχρι να αποκριθεί το games για ένα παιχνίδι στα 30 fps (33 ms).

    - λιγότερα όσο το παιχνίδι είναι προς τα 60 fps (16ms frame time), αλλά εκεί δεν έχει και νόημα να το ενεργοποιήσεις άλλωστε.

    - Λύσεις όπως το VRR/ALLM εκεί αποσκοπούν, όπως και το Direct Input Latency που θα είναι χωμένο στην μηχανή των παιχνιδιών(?) που θα έχει το Series X κλπ. Πέτυχα ακόμα και άρθρο που μιλάει να είναι μέχρι το παιχνίδι που θα κάνει κάνει πρόβλεψη στην μηχανή του (interpolation ας πούμε...) για να κρατάει αποδεκτό αριθμό καρέ και άλλα ευχάριστα.

    Όπως θα δεις υπάρχουν και τηλεοράσεις με πολύ χαμηλό lag (20ms) εκτός game mode + interpolation όπου εκεί είναι καθαρά θέμα αν κάποιος είναι ευαίσθητος στο artifacting.

    Εκεί ναι θα δοκίμαζα και εγώ. Οτιδήποτε όμως πάνω από τα 60ms το θεωρώ απαράδεκτο ακόμα και για single player game.

    Οποιαδήποτε παρατήρηση/διόρθωση ευπρόσδεκτη.

  15. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    spartan (16-12-2019)

  16. #175

    Default

    Παμε κανα 2 screens απο Breakpoint



    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Μακάρι να συνεχίσεις να τα σκάς για RDNA2, για να έχει λεφτά για semi-custom R&D η AMD και να δούμε κανά κτήνος PS5 Pro το 2023 για 8K gaming.
    Ρε συ ειναι λιγο βαρετο η συνεχης κοντρα που προσπαθείς να δημιουργήσεις από το πουθενά. Και σε θεματα των apple και σε αυτα των pc/κονσολων τα ίδια συνέχεια. Κριμα δεν ειναι? 369 εδωσα για την 5700XT περνοντας το breakpoint δωρο(50 ευρω παιχνιδι) και κοβοντας τιμολογιο βγηκε δηλαδη κατω απο 250 ευρω. Και παιζω 10 φορες καλυτερα απο το απλο ps4. Προφανως δεν θα παω σε καποιο ti μοντελο της nvidia τα κολπα τα μαθαμε τοσα χρονια. Γραφε σοβαρα και συζητησιμα και ποτε σε προσωπικο επιπεδο κανεις δεν εχει να χωρισει τιποτα ουτε να αποδειξει κατι σε κανεναν gamers ειμαστε. Τι ΕΝΦΙΑ και χαζομαρες με γραφεις σε θεμα που αφορα pc hardware/pc gaming.
    Last edited by king2009; 15-12-2019 at 21:02.

  17. #176
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    ^^ To HDR που είναι ωεο?

    Καλά τα 75hz και ultrawide αλλά χωρίς HDR που πας?

  18. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (15-12-2019)

  19. #177
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64
    Οποιαδήποτε παρατήρηση/διόρθωση ευπρόσδεκτη.
    Δεν εχω να προσθεσω κατι, μπορεις να το δοκιμασεις να δεις αν χανει αρκετα για σενα.
    Αυτο που βλεπω εγω αφου το εχω τεσταρει ειναι οτι δεν παρατηρω καμια διαφορα. Αν εχανα σε lag 4 frames λογικα δεν θα το καταλαβαινα? Οποτε αυτα τα ελαχιστα artifacts που κανει στην γρηγορη κινηση ειναι πολυ λιγοτερο παρατηρησιμα απο το κερδος του να νιωθεις οτι παιζεις με 60αρι.

    Εδω να σημειωσω ξανα οτι το mi δουλευει καλα μονο σε παιχνιδια που εχουν καρφωμενο 30αρι(οποτε οχι σε ολα). Με variable frame rate ειναι χαλια.
    .

  20. #178

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    ^^ To HDR που είναι ωεο?

    Καλά τα 75hz και ultrawide αλλά χωρίς HDR που πας?
    Έχω hdr στην 4K τηλεόραση αλλά δεν με κάνει αίσθηση για παιχνίδια. Περιμένω κάποια UW 1440p 144hz HDR 34αρα στο 500αρικο που έρχονται αρχές του 2020. Το HDR στις ταινίες μου άρεσε αρκετά στα παιχνίδια είναι λίγο gimmick κατά τη γνώμη μου.

  21. #179
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Δεν εχω να προσθεσω κατι, μπορεις να το δοκιμασεις να δεις αν χανει αρκετα για σενα.
    Αυτο που βλεπω εγω αφου το εχω τεσταρει ειναι οτι δεν παρατηρω καμια διαφορα. Αν εχανα σε lag 4 frames λογικα δεν θα το καταλαβαινα? Οποτε αυτα τα ελαχιστα artifacts που κανει στην γρηγορη κινηση ειναι πολυ λιγοτερο παρατηρησιμα απο το κερδος του να νιωθεις οτι παιζεις με 60αρι.

    Εδω να σημειωσω ξανα οτι το mi δουλευει καλα μονο σε παιχνιδια που εχουν καρφωμενο 30αρι(οποτε οχι σε ολα). Με variable frame rate ειναι χαλια.
    Δεν είναι όλοι το ίδιο ευαίσθητοι. Όπως και στο ίδιο το frame rate.

    Στο link στο rtings έχει τις μετρήσεις να δεις πόσο lag τρως. Ποια TV έχεις?

  22. #180

    Default

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    Παμε κανα 2 screens απο Breakpoint



    - - - Updated - - -


    Ρε συ ειναι λιγο βαρετο η συνεχης κοντρα που προσπαθείς να δημιουργήσεις από το πουθενά. Και σε θεματα των apple και σε αυτα των pc/κονσολων τα ίδια συνέχεια. Κριμα δεν ειναι? 369 εδωσα για την 5700XT περνοντας το breakpoint δωρο(50 ευρω παιχνιδι) και κοβοντας τιμολογιο βγηκε δηλαδη κατω απο 250 ευρω. Και παιζω 10 φορες καλυτερα απο το απλο ps4. Προφανως δεν θα παω σε καποιο ti μοντελο της nvidia τα κολπα τα μαθαμε τοσα χρονια. Γραφε σοβαρα και συζητησιμα και ποτε σε προσωπικο επιπεδο κανεις δεν εχει να χωρισει τιποτα ουτε να αποδειξει κατι σε κανεναν gamers ειμαστε. Τι ΕΝΦΙΑ και χαζομαρες με γραφεις σε θεμα που αφορα pc hardware/pc gaming.
    Συνέχισε το show off. Μου τα ζάλισες με το 10 φορές καλύτερο (σαν καραμέλες τα πετάς) και ότι χαλάω τα θέματα. Αν έχεις κάτι τεχνικό να απαντήσεις σε αυτά που σου έγραψα ευχαρίστως να το συζητήσουμε.

Page 9 of 69 FirstFirst ... 56789101112131959 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •