Page 57 of 69 FirstFirst ... 74753545556575859606167 ... LastLast
Results 1,121 to 1,140 of 1368

Thread: PC Hardware / Gaming Thread

  1. #1121
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Ryzenlake View Post
    Mα δεν είπα ότι είναι cheat το aim assist που έχουν τα games όταν παίζεις με χειριστήριο. Είπα οτι δείχνουν την κατωτερότητα του συστήματος χειρισμού στο συγκεκριμένο genre. Όλα αυτά μαζί με τα cheats aim assists λέγονται.
    Κατωτερο ως προς τι? το οτι ειναι πιο ευκολο δεν σημαινει αυτοματα καλυτερο. Το εχω ξαναπει νομιζω, αν βαλεις στο TLOUS ποντικι το κατεστρεψες. Οταν τα παιχνιδια λοιπον στο 99.9% εκει εξω φτιαχονται για το χειριστηριο κατα κυριο λογο, ακομα και pc games να επαιζα θα τα επαιζα ετσι προσωπικα.

    .

  2. #1122
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    RyzenCometLakeHerald άσε το googling και παίξε κανά παιχνίδι.

    Πράξη > θεωρία

    Έλεος που μπήκαν και τα aimbots στην συζήτηση, όλα σούπα! Και ναι, είναι μεγάλη μάστιγα σε online PC games. Εμ ήθελες να τα ακούσεις τώρα.

    Η κονσόλα είναι κλειστό κουτί, δεν παίρνει ούτε modded *.exe, ούτε *.dll. Μόνο τα μανίσια της εταιρίας.

    Ούτε καν το XBOX δεν τρέχει τα παραπάνω (μόνο UWP apps τρέχει).

    Η φύση της ανοιχτής πλατφόρμας έχει και καλά (SP modding) και κακά (MP modding).

    Το τι κάνει ο καθένας (π.χ. god mode cheats) στο SP είναι δικό του θέμα και δεν μας αφορά (άντε με εξαίρεση τα achievements για όσους νοιάζονται, που κι αυτά ξεκλειδώνουν πανεύκολα με mods στο Steam).

    Σε MP καλώς ή κακώς έχει πλεονέκτημα ένα κλειστό κουτί. Όχι στα fps (240-360 Hz), αλλά στο ότι δύσκολα θα δεις hacks. Γιατί θα φάει ban και η κονσόλα και ο λογαριασμός με PS+.

    Έλα, ξεκίνα τώρα να μας πεις ότι δεν ισχύουν τα παραπάνω, πείσε μας ότι η γη είναι επίπεδη όπως μόνο εσύ ξέρεις να κάνεις...
    Τα hacks πότε δεν με ενόχλησαν, πέρα από τα obvious του τύπου τρέχω 600 φορές πιο γρήγορα από τους άλλους, τα οποία είναι too obvious, εξαιρετικά σπάνια και πέφτει ban άμεσα. Τα κλασσικά aimbot δεν με απασχολήσαν ποτέ να σου πω την αλήθεια γιατί καταρχάς, δεν ξέρω ποιός έχει και ποιός όχι, και δευτέρον, δεν υπάρχει διαφορά για εμένα μεταξύ του να hackari o άλλος και απλά να είναι πολύ καλός παίχτης με καλό aim (shroud ας πούμε). Οπότε παίζω εγώ το game μου, και αν ο άλλος νικήσει είτε επειδή είναι καλύτερος είτε επειδή έχει aim assists λίγο με απασχολει.

  3. #1123
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Ryzenlake View Post
    Τα hacks πότε δεν με ενόχλησαν, πέρα από τα obvious του τύπου τρέχω 600 φορές πιο γρήγορα από τους άλλους, τα οποία είναι too obvious, εξαιρετικά σπάνια και πέφτει ban άμεσα. Τα κλασσικά aimbot δεν με απασχολήσαν ποτέ να σου πω την αλήθεια γιατί καταρχάς, δεν ξέρω ποιός έχει και ποιός όχι, και δευτέρον, δεν υπάρχει διαφορά για εμένα μεταξύ του να hackari o άλλος και απλά να είναι πολύ καλός παίχτης με καλό aim (shroud ας πούμε). Οπότε παίζω εγώ το game μου, και αν ο άλλος νικήσει είτε επειδή είναι καλύτερος είτε επειδή έχει aim assists λίγο με απασχολει.
    Διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως που ξεπλένεις τους cheaters (δεν λέω ότι είναι όλοι, κάποιοι είναι όμως και μάλιστα μερικοί το δηλώνουν και δημόσια με εντελώς αστεία ρητορική του τύπου «τι σε νοιάζει τι κάνω εγώ στο online, στην πραγματική ζωή βάζουν βύσμα στον Στρατό»).

    Η λογική σου μου θυμίζει το «είμαι δισεκατομμυριούχος, είμαι και κλεπτομανής, άρα μην με τιμωρήσετε που έκλεψα, γιατί έτσι κι αλλιώς έχω πολλά λεφτά να αγοράσω ό,τι θέλω». Χμμμ, και τότε γιατί μπαίνεις στον κόπο να κλέψεις; Παίξε legit/by the book.

    Οπότε όχι, δεν πάει έτσι όπως τα λες. Στις οργανωμένες κοινωνίες θα παίξεις με τους κανόνες της, όποιος κι αν είσαι.

    Έτσι είναι και οι online κοινωνίες (είτε λέγονται fora, είτε MP). Ή παίζεις με τους κανόνες της ή σε ξερνάνε.

  4. #1124
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Lost in translation φάση...

    Το aimbot είναι ξεκάθαρο cheat, το aim-assist είναι ένα μικρό τράβηγμα προς τον στόχο.

    Στο πρώτο δεν χρειάζεται καμία προσπάθεια για να στοχεύσεις, στο δεύτερο χρειάζεται αρκετή προσπάθεια για το τελικό στόχο.

    Δεν θα ξεχάσουμε ποτέ τα 80-0 kill στο cod 4, με 100% headshot. Αυτό δεν είναι assist. Είναι παρέμβαση στην εμπειρία του παιχνιδιού. Ban και δρόμο.

    Sorry για την παρέμβαση, αλλά μου έσκασαν κάποιες αναμνήσεις βλέποντας τη συζήτηση.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Kapa For This Useful Post:

    obione (25-11-2020),PDS (24-11-2020),psx3 (24-11-2020)

  6. #1125
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Lost in translation φάση...

    Το aimbot είναι ξεκάθαρο cheat, το aim-assist είναι ένα μικρό τράβηγμα προς τον στόχο.

    Στο πρώτο δεν χρειάζεται καμία προσπάθεια για να στοχεύσεις, στο δεύτερο χρειάζεται αρκετή προσπάθεια για το τελικό στόχο.

    Δεν θα ξεχάσουμε ποτέ τα 80-0 kill στο cod 4, με 100% headshot. Αυτό δεν είναι assist. Είναι παρέμβαση στην εμπειρία του παιχνιδιού. Ban και δρόμο.

    Sorry για την παρέμβαση, αλλά μου έσκασαν κάποιες αναμνήσεις βλέποντας τη συζήτηση.

    To aimbot δεν είναι κάτι διαφορετικό από aim assist max level. Το πόση υποβοήθηση σου δίνει δεν είναι αυτό που το κάνει cheat, cheat είναι επειδή είναι 3rd party program. Αν ο developer βάλει aimbot μέσα στο game για όλους δεν είναι cheat, είναι απλά aim assist.

  7. #1126
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Βάλε max level aim assist και ανέβασε ένα βίντεο. Αν έχει σχέση με το παρακάτω, πάω πάσο.


  8. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    obione (25-11-2020)

  9. #1127
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    To ίδιο ακριβώς πράμα κάνεις και με το χειριστήριο με αυτό που δείχνεις το βίντεο. Η διαφορά είναι οτι αντί να δουλεύει άσχετα με το που στοχεύεις όπως στο video, δουλεύει όταν στοχεύεις κοντά σε αντίπαλο, και είναι πιο smooth αντί snappy όπως αυτός στο video.

    Το εν λόγω cheat φαντάζομαι θα έχει ρυθμίσεις να το κάνεις dial down ώστε να μην είναι τόσο obvious, δηλαδή να κάνει τρακινγκ μόνο όταν ήδη στοχεύεις σε αντίπαλο και να είναι πιο smooth. Ακριβώς όπως το aim assist στο χειριστήριο
    Last edited by Ryzenlake; 25-11-2020 at 01:38.

  10. #1128
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by Ryzenlake View Post
    To ίδιο ακριβώς πράμα κάνεις και με το χειριστήριο με αυτό που δείχνεις το βίντεο. Η διαφορά είναι οτι αντί να δουλεύει άσχετα με το που στοχεύεις όπως στο video, δουλεύει όταν στοχεύεις κοντά σε αντίπαλο, και είναι πιο smooth αντί snappy όπως αυτός στο video.

    Το εν λόγω cheat φαντάζομαι θα έχει ρυθμίσεις να το κάνεις dial down ώστε να μην είναι τόσο obvious, δηλαδή να κάνει τρακινγκ μόνο όταν ήδη στοχεύεις σε αντίπαλο και να είναι πιο smooth. Ακριβώς όπως το aim assist στο χειριστήριο
    Το aimbot απαγορεύεται σε gamebattles, ενώ το aim-assist στο default επιτρέπεται.

    Αν ήταν το ίδιο, τότε το aimbot θα επιτρεπόταν.

    Η διαφορά μεταξύ τους είτε παίζεις με ποντίκι είτε με χειριστήριο, είναι χαοτική.

  11. #1129
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Νομίζω ότι πεφτει trolling εδω πέρα. Το Aim lock που λες, σε βοηθάει να στοχεύεις. Δηλαδή είναι βοήθημα στόχευσης. Δηλαδή aim assist. Αυτο, το αν επιτρέπεται η όχι δεν ξέρω που κολλάει με το τι είδους assist είναι.

  12. #1130
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Μάλλον στο pc λέγονται διαφορετικά. Τι να πω.

    Το σίγουρο είναι ότι το aimbot, aimlock, aim-βαλεοτιθες, είναι παρέμβαση στο software του εκάστοτε παιχνιδιού. Δεν σε βοηθάει, απλά κάνει μόνο του το kill. Εσύ απλά σμαμαρεις το L2-LT-όπως αλλιώς λέγεται στο pc.

  13. #1131
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Οποτε καταληξαμε. Το ενα το δημιουργουν οι devs του παιχνιδιου με μοναδικο σκοπο (και εν τελη αποτελεσμα) ενα δικαιο συστημα για ολους(κονσολες) και το αλλο το δημιουργουν οι cheaters για να κλεβουν(pc).

    επόμενος.
    .

  14. The Following 5 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Kapa (25-11-2020),Lefteris_X (25-11-2020),psx3 (25-11-2020),Ryzenlake (25-11-2020),Valkyre (25-11-2020)

  15. #1132
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Για να μην ξεχασουμε και οτι ξερουμε και να ειναι λιγακι πιο ενημεροι κατοχοι PC που ποσταρουν εδω, aim bot ειναι το cheat που με το που στοχευσεις κανει snap στον πλησιεστερο αντιπαλο που ειναι στην οθονη σου, κλειδωνει πανω του και τον ακολουθει μονο του για οση ωρα στοχευεις. Τι ειναι το aim assist το λεει παρα πολυ ωραια ενας απο τους λιγους σοβαρους youtubers στο παρακατω video, οπου αναλυει και ενα θεμα με το aim assist του Cold War. Απο 0:30 εως 2:40. Αυτα.


  16. The Following 3 Users Say Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    PDS (25-11-2020),psx3 (25-11-2020),Valkyre (25-11-2020)

  17. #1133
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Aυτό που δείχνεις στο video που έβαλες κάνουν και τα cheats btw. Έχουν ρυθμίσεις ως πρός το πόσο γρήγορα να το κάνουν και πόσο εύρος να καλύπτουν.


    Αυτο προσπαθώ να εξηγήσω. Όλα αυτα τα προγράμματα, είτε 3rd party cheats είτε ingame ίδια κατηγορία είναι, aim assists λέγονται, αφού αυτό ακριβώς κάνονυνε, σε βοηθάνε να στοχεύεις. Όταν μου λες οτι ενα πρόγραμμα που σε κάνει assist στο aim δεν είναι aim assist δεν ξέρω αν μιλάς σοβαρά ή με trollaris. Kάποια επιτρέπονται, μιας και υπάρχουν ingame από τον ίδιο τον developer, κάποια δεν επιτρέπονται γιατί είναι 3rd party.

    Προφανώς αυτά που είναι ingame και δουλεύουν με χειριστήριο είναι toned downed, δεν κάνουν aim σε όλο το εύρος της οθόνης όπως κάνει ένα τυπικό cheat αλλά στην ουσία το ίδιο πράμα είναι.

    Βtw, στο 4:24 του βίντεο λέει " sometimes you are just going to lock on target and the game is going to do everything for you". Lock on target. Αυτό που περιγράφεις εσύ ότι κάνουν τα aimbot...
    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Οποτε καταληξαμε. Το ενα το δημιουργουν οι devs του παιχνιδιου με μοναδικο σκοπο (και εν τελη αποτελεσμα) ενα δικαιο συστημα για ολους(κονσολες) και το αλλο το δημιουργουν οι cheaters για να κλεβουν(pc).

    επόμενος.
    Αμήν!
    Last edited by Ryzenlake; 25-11-2020 at 17:26.

  18. #1134
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Ryzenlake View Post
    Προφανώς αυτά που είναι ingame και δουλεύουν με χειριστήριο είναι toned downed, δεν κάνουν aim σε όλο το εύρος της οθόνης όπως κάνει ένα τυπικό cheat αλλά στην ουσία το ίδιο πράμα είναι.
    Τα aim assissts σε κονσολα, σε "βοηθανε" κατευθυνοντας το χειριστηριο προς τον εχθρο τα πιο απλα, μεχρι κ να βαζουν την σκοπευση πανω στον στοχο.

    Ta aim assists σε υπολογιστη εχουν φτασει στο σημειο να σου επιτρεπουν να "βλεπεις" τον εχθρο πισω απο τοιχους/αντικειμενα,
    ενω συνδυαζοναται με αλλα cheats (τα οποια πολυ δυσκολα συνανας σε κονσολα), οπως infinite health/money κλπ.
    Γενικα το mp σε υπολογιστη ειναι το πεδιο των hackers οι οποιοι καταστρεφουν την εμπειρια, το οποιο συμβαινει ΣΠΑΝΙΑ στις κονσολες.
    Μονο η παραπανω προταση κανει αποκρουστικο το competitive mp σε pc.

    Τις προαλλες ειδα το παρακατω βιντεο, λυπαμαι οποιονδηποτε του συμβει κατι παρομοιο.

    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  19. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    psx3 (25-11-2020)

  20. #1135
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Quote Originally Posted by Ryzenlake View Post
    Aυτό που δείχνεις στο video που έβαλες κάνουν και τα cheats btw. Έχουν ρυθμίσεις ως πρός το πόσο γρήγορα να το κάνουν και πόσο εύρος να καλύπτουν.


    Αυτο προσπαθώ να εξηγήσω. Όλα αυτα τα προγράμματα, είτε 3rd party cheats είτε ingame ίδια κατηγορία είναι, aim assists λέγονται, αφού αυτό ακριβώς κάνονυνε, σε βοηθάνε να στοχεύεις. Όταν μου λες οτι ενα πρόγραμμα που σε κάνει assist στο aim δεν είναι aim assist δεν ξέρω αν μιλάς σοβαρά ή με trollaris. Kάποια επιτρέπονται, μιας και υπάρχουν ingame από τον ίδιο τον developer, κάποια δεν επιτρέπονται γιατί είναι 3rd party.

    Προφανώς αυτά που είναι ingame και δουλεύουν με χειριστήριο είναι toned downed, δεν κάνουν aim σε όλο το εύρος της οθόνης όπως κάνει ένα τυπικό cheat αλλά στην ουσία το ίδιο πράμα είναι.

    Βtw, στο 4:24 του βίντεο λέει " sometimes you are just going to lock on target and the game is going to do everything for you". Lock on target. Αυτό που περιγράφεις εσύ ότι κάνουν τα aimbot...
    Μαλλον δεν εχεις καταλαβει κατι καλα. Το aimbot δεν κανει assist. Κλειδωνει πανω στον παιχτη και για οση ωρα κρατας το κουμπι στοχευσης ακολουθει τον παιχτη οπου και να πηγαινει χωρις εσυ να κουνας οτιδηποτε οσον αφορα κατευθυνση. Το assist ειναι κατι τελειως διαφορετικο. Πρεπει να κουνας τα sticks για να μεινεις στο μικρο ευρος γυρω απο τον παιχτη οπου το aim assist μειωνει το ρυθμο αποκρισης στο input του controller ετσι ωστε να σε διευκολυκει στην παρακολουθηση της κινησης του. Αυτο δε που αναφερει για το cold war ειναι ενα προβλημα που περιγραφει οπου οταν κινειται ο αντιπαλος αντιθετα προς την κατευθυνση που εσυ κανεις οριζοντια κινηση αντι να δουλευει οπως σε ολα τα cod μολις μπει στην περιοχη γυρω απο τον παιχτη τραβαει το στοχαστρο ελαφρα προς την κατευθυνση κινησης του ενω εσυ συνεχιζεις να πιεζεις αντιθετα το μοχλο. Αν αυτος σταματησει να κινειται η εσυ σταματησεις να κινεις το μοχλο βοηθαει περισσοτερο, αλλα επειδη 8-9 φορες σε fps συμβαινει το αντιθετο κανει πολλους παιχτες (ειδικα εμπειρους σε cod) να χανουν το aim.

  21. #1136
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Μαλλον δεν εχεις καταλαβει κατι καλα. Το aimbot δεν κανει assist. Κλειδωνει πανω στον παιχτη και για οση ωρα κρατας το κουμπι στοχευσης ακολουθει τον παιχτη οπου και να πηγαινει χωρις εσυ να κουνας οτιδηποτε οσον αφορα κατευθυνση. Το assist ειναι κατι τελειως διαφορετικο. Πρεπει να κουνας τα sticks για να μεινεις στο μικρο ευρος γυρω απο τον παιχτη οπου το aim assist μειωνει το ρυθμο αποκρισης στο input του controller ετσι ωστε να σε διευκολυκει στην παρακολουθηση της κινησης του. Αυτο δε που αναφερει για το cold war ειναι ενα προβλημα που περιγραφει οπου οταν κινειται ο αντιπαλος αντιθετα προς την κατευθυνση που εσυ κανεις οριζοντια κινηση αντι να δουλευει οπως σε ολα τα cod μολις μπει στην περιοχη γυρω απο τον παιχτη τραβαει το στοχαστρο ελαφρα προς την κατευθυνση κινησης του ενω εσυ συνεχιζεις να πιεζεις αντιθετα το μοχλο. Αν αυτος σταματησει να κινειται η εσυ σταματησεις να κινεις το μοχλο βοηθαει περισσοτερο, αλλα επειδη 8-9 φορες σε fps συμβαινει το αντιθετο κανει πολλους παιχτες (ειδικα εμπειρους σε cod) να χανουν το aim.
    Nope, τα aimbot έχουν ρυθμίσεις. Αμά τα βάλεις στο τέρμα κάνει αυτό που λές. Αμά το βάλεις στο low κάτι οτι κάνει και ένα παιχνίδι με aim assist, σχηματίζει δηλαδή ένα μικρό εύρος γύρω απτόν παιχτή στο οποίο θα πρέπει να παραμείνεις για να κάνει tracking. Γιαυτό λέω ότι είναι το ίδιο πράγμα απλά με διαφορετικό επίπεδο υποβοήθησης. Νομίζω το cs condition zerro είχε built in aimbot ακριβώς όπως στο περιγράφω, με ρυθμίσεις αυξανόμενης υποβοήθησης, στο μικρό επίπεδο εδίνε απλά λίγο nudge στο ποντίκι προς την κατευθύνσης του αντιπάλου όπως γίνεται στο cod όταν παίζεις με χειριστήριο.

  22. #1137
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Τα aim assissts σε κονσολα, σε "βοηθανε" κατευθυνοντας το χειριστηριο προς τον εχθρο τα πιο απλα, μεχρι κ να βαζουν την σκοπευση πανω στον στοχο.

    Ta aim assists σε υπολογιστη εχουν φτασει στο σημειο να σου επιτρεπουν να "βλεπεις" τον εχθρο πισω απο τοιχους/αντικειμενα,
    ενω συνδυαζοναται με αλλα cheats (τα οποια πολυ δυσκολα συνανας σε κονσολα), οπως infinite health/money κλπ.
    Γενικα το mp σε υπολογιστη ειναι το πεδιο των hackers οι οποιοι καταστρεφουν την εμπειρια, το οποιο συμβαινει ΣΠΑΝΙΑ στις κονσολες.
    Μονο η παραπανω προταση κανει αποκρουστικο το competitive mp σε pc.

    Τις προαλλες ειδα το παρακατω βιντεο, λυπαμαι οποιονδηποτε του συμβει κατι παρομοιο.


    Το είδες το video? Άκουσες τι λέει? Οτι όταν παίζεις online μπορεί να βρεί την IP σου και να σου κρασάρι το Internet. Δεν θα σχολιάσω το πόσο εφικτό είναι κάτι τέτοιο, εστώ ότι είναι τόσο εύκολο και το κάνει και ο σκύλος μου. Μέσω της IP. Της IP που όπως λέει και ο ίδιος στο video του, την βρίσκει εξίσου εύκολα και αν παίζεις από κονσόλα. Που σημαίνει οτι και σε κονσόλα να παίζεις, δεν αλλάζει κάτι. Ο συγκέκριμενος από ότι κατάλαβαινω έχει τσακωθεί με κάποιον ο οποίος όλη μέρα και όλη νύχτα του κρασάρι το Internet, ακόμα και όταν παίζει από το xbox. Το λέει κάπόυ στο 7ο λεπτό.

  23. #1138
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Το ειδα σχεδον ολο, στο pc παιζει ο ανθρωπος κ οχι σε κονσολα, κ οχι δεν του κρασαρει το internet,
    του προκαλει διαφορα προβληματα μεσα στο παιχνιδι (spamming wild animals, εξαφανιση αλογου, συνεχεις θανατοι, κιβωτια με εκρηκτικα αντι loot κλπ)
    Το θεμα ειναι οτι τετοιες ιστοριες συναντας ευκολα σε pc, σε κονσολα σπανια.
    Σε κονσολα μονο lag switch εχω δει/μου εχει τυχει, τετοιο χαλι με bullying μεσω ip ειναι η 1η φορα που βλεπω.

    Για τα υπολοιπα σχολια μου παντως για το mp στο pc δεν απαντησες (να "βλεπεις" τον εχθρο πισω απο τοιχους/αντικειμενα, infinite health/money κλπ).
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  24. #1139
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by Ryzenlake View Post
    Nope, τα aimbot έχουν ρυθμίσεις. Αμά τα βάλεις στο τέρμα κάνει αυτό που λές. .
    Έλα τώρα τρολαρεις.

    Δηλαδή θα έχεις στα χέρια σου aimbot, θα μπεις multiplayer, αλλά επειδή σκέφτεσαι το ευ-αγωνίζεσθαι, θα το βάλεις στο low.

    Φοβερά πράγματα

  25. #1140
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Έλα τώρα τρολαρεις.

    Δηλαδή θα έχεις στα χέρια σου aimbot, θα μπεις multiplayer, αλλά επειδή σκέφτεσαι το ευ-αγωνίζεσθαι, θα το βάλεις στο low.

    Φοβερά πράγματα
    Όχι, θα το βάλεις στο low για να μη φαίνεται απτους spectators και φας ban. Πχ. τo cs go overwatch.

    Ούτως η άλλος ,χάνεις το point, δεν έχει σημασία το γιατί θα το βάλεις στο low. Το point είναι οτι όλα αυτά aim assists λέγονται.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •