Page 15 of 69 FirstFirst ... 51112131415161718192565 ... LastLast
Results 281 to 300 of 1368

Thread: PC Hardware / Gaming Thread

  1. #281

    Default

    Δεν τον ξερω τον συγκεκριμενο κυριο,ουτε παρακολουθω Resetera ή reddit για να ξερω τι γραφει ο καθενας,αλλα εγω βλεπω απλα οτι ανεβασε ενα video για ενα παιχνιδι και ηθελε να εστιασει συγκεκριμενα στην PC εκδοση αυτου,λογικα λογω και Netflix/προσφατης σειρας.



    Αρα μια χαρα εκανε ο συμφορουμιτης και το ανεφερε στο εδω θεμα(μιας και ουτως ή αλλως δεν αναφερεται στην xbox εκδοση αυτου).Τωρα πως προεκυψαν παλι συγκρισεις με sony exclusives δεν ξερω/καταλαβαινω.

  2. #282
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Αρα μια χαρα εκανε ο συμφορουμιτης και το ανεφερε στο εδω θεμα(μιας και ουτως ή αλλως δεν αναφερεται στην xbox εκδοση αυτου).Τωρα πως προεκυψαν παλι συγκρισεις με sony exclusives δεν ξερω/καταλαβαινω.
    Οκ. Θα σε βοηθησω εγω τοτε να καταλαβεις.
    Ο συμφορουμιτης που ''καλα εκανε'' και εβαλε το βιντεο οπως λες, ηταν αυτος που ξεκινησε με συγκριση που μαλλον την προσπερασες:
    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Το Digital Foundry κανει μια αναδρομή στο δεύτερο έπος παιχνιδι Witcher που πράγματι είχε γραφικάρες για την εποχή, μπροστά απο τις κονσολες φυσικά,
    Ετσι ξεκινα το ποστ του συμφορουμιτη με το βιντεο.

    Και επειδη τον ξερω τον BigBoss απο το 2002-3, θα σου πω με σιγουρια οτι το βιντεο το εβαλε ακριβως για να γραψει αυτην την προταση. Ειναι στο αιμα του αγαπημενου BB αυτα τα VS. Απλα πλεον ειναι πιο καλα κεκαλυμμένα πισω απο δηδεν αναρτησεις για ''ενημερωση''. Εγω απαντησα λοιπον στην συγκριση που αυτος ξεκινησε. : )
    Και εδω στο φορουμ τις VS αναγκες του καλυπτει ο συμπαθεστατος κατα τα αλλα BigBoss. Για αυτο και μονο τον λογο ποσταρει.

    Εγω λοιπον όποτε απανταω στον BB παω απευθειας στο ζουμι, πισω απο τις κουρτινες. Στο ποιντ του συμφορουμιτη αν θες. Που ειναι να υποστηριξει οτι το pc ειναι καλυτερο απο τις κονσολες. Οπως παλια εκανε το αναποδο. Ελεγε πχ οτι το killzone 2 ειναι πολυ ανωτερο απο το crysis οπτικα.
    .

  3. #283

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Geralt λεγεται ο χαρακτηρας ρε παιδια,οχι Gerald ....

  4. The Following 2 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    PDS (12-01-2020),Sir_Teraflop (12-01-2020)

  5. #284

    Default

    Το ειδα το σχολιο του και δεν διαφωνω οτι ισως και να ηθελε να γραψει κατι τετοιο. Αυτο ομως που ειδα ειναι οτι αναφερθηκε και στο ιδιο το παιχνιδι μεταξυ αλλων.
    Last edited by Fulgore; 13-01-2020 at 00:48.

  6. #285
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Σωστα εχεις δικιο. Δεν ειμαι fan του witcher σορρυ.

    Εντωμεταξυ αυτος που εκανε το βιντεο επεμενε στο Resetera οτι δεν μπορουν να εχουν hardware rate tracing οι νεες κονσολες. Δεν του αρεσε η ιδεα. φαινοταν offended. Απορω τι τον εφεραν στην ομαδα του DF.

    Mακαρι να κανω λαθος και να ετυχε. Αλλα εχουν μαζευτει αρκετα μαργαριταρια.
    Τι περίμενες από neo-PCMR (Dictator) γεννηθείς το 1993? Ποια 31.000 triangles/sec - στην φάτσα? στην σκηνή (xfps). What year is it? PS2/Dreamcast?

    Την εποχή του culling και το πως θα κόψουμε, "τρίγωνα" από την σκηνή τι μας λέει ο μπέμπης? Εδώ 6 και 15k τρίγωνα χτυπούσανε σε χαρακτήρες παιχνίδια του PS2 και dreamcast, για το Witcher 2 τον έπιασε πρεμούρα?

    Εδώ τις προάλλες για το series X, μας έλεγε περισπούδαστες θεωρίες δίπλα από το τζάκι για 12 TF GCN και μια εβδομάδα μετά, τον γείωσε ο "δικός του", το αφεντικό δλδ. ο Leadbetter... τι να λέμε.

    Σε κάθε περίπτωση, το πρόβλημα με το PC είναι γνωστό. Δεν είναι η Target platform και από εκεί και πέρα, κουμπώνουν οι dev κάποια αόριστα recommended settings και έχει ο θεός...

    Διότι ΑΝ δεν ήταν έτσι, θα ήθελα να μου εξηγήσει κάποιος πως στο Shenmue 3 π.χ. με:

    136.745 polygons



    και από το ίδιο game:

    random χαρακτήρας με 202.406




    Δείχνουν τόσο σκατά για το Polycount τους.

    Ναι καλά καταλάβατε - λέγεται art direction και αυτό σε μια πλατφόρμα, τόσο ανοιχτή και diverse σαν τα PC απλώς δεν υπάρχει.

    Γιατί δεν έχει 1st party. Μόνο brute force με το ανάλογο τίμημα. Δεν είδα όμως κανένα DF να κάνει σχετικό άρθρο, όπως και ο dictator/jaeger/κυνηγός πως θέλει να αυτοπροσδιορίζεται ο φίλτατος, αντίθετα με κάποτε...

    Πως θα γίνει δηλαδή.

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (12-01-2020),PDS (13-01-2020),spartan (14-01-2020)

  8. #286
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    @Fulgore.
    Μα ναι αυτό λέω, ότι φαίνεται να γράφει γιατί ενδιαφέρεται για το παιχνίδι. Δεν αμφισβητώ την ικανότητα του bb να γράψει μια ανάλυση για ένα game. Για αυτό και τον ρώτησα για το star citizen. Απλά παρασύρεται από τα υπόλοιπα και το χάνει.

    @Sir teraflop
    αυτό με την ανάλυση για το x σκεφτόμουν ρε συ, πριν δω ότι το έγραψες. Την παρακολουθούσα και τον έβλεπες να σφίγγεται. Γενικα λίγο που τον έχω παρακολουθήσει έχω καταλάβει ότι έχει αλλεργία με τις κονσόλες.

    Σε όλο το βίντεο πίστευα ότι τρολλαρε, λέω δεν μπορεί να τα λέει αυτά. Και δεν είναι ότι δεν μπορούσε να βρει PC games όπου κανείς δεν θα του έλεγε και τπτ. Μιλά για το half life 2 ρε φίλε η για το crysis.

    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για το art direction, για το πώς θα γίνει η κατανομή πολυγώνων/ textures αλλά εδώ ακόμα και στους αριθμούς των πολυγώνων λέει βλακείες. Καθώς ήδη παιχνίδια κονσολών χρησιμοποιούσαν περισσότερα πολύγωνα σε χαρακτήρες...
    .

  9. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (13-01-2020)

  10. #287
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    Το αγαπημενο μου witcher παραμενει το 1ο, μαλλον πρεπει να ειμαι ο μοναδικος στο κοσμο που του αρεσε εκεινο το περιεργο battle system...
    Δεν εισαι ο μόνος, εγώ άνετα το παιζω και σήμερα.

    Τα παιχνιδια στο pc δεν έχουν art direction;

    τιποτα αλλα ισοπεδωτικό θα πεις Sir Teraflop;

    κατα τ'αλλα μιλάς για τους άλλους και θεωρεις τον εαυτο σου αντικειμενικο και ξεθάβεις απιστευτες εικονες σχετικά με το ποσα πολυγωνα έχει στο Shenmue 3 o Ryo και το κοριτσάκι, πράματα που δεν ενδιαφέρουν κανέναν και που κανενας δεν τα παρατηρει καθώς παιζει.

    κλαυσιγελος
    Last edited by BigBOSS; 13-01-2020 at 12:39.

  11. The Following User Says Thank You to BigBOSS For This Useful Post:

    king2009 (13-01-2020)

  12. #288
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Μα πως, δεν παρατήρησες ότι στο Shenmue 3 ο χαρακτήρας-κοριτσάκι NPC, έχει 6.5 φορές τα πολύγωνα του Drake στο UC3 και είναι πραγματικά ότι πιο αδιάφορο/άσχημο υπάρχει στον χώρο του? (ως τριγωνική οντότητα).

    Αυτό γιατί δεν στο είπε το DF-PC?

    Αυτό λέγεται, σωστό art direction.

    ....και πως να το κάνουμε - είναι exclusive.


  13. The Following 2 Users Say Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (14-01-2020),PDS (14-01-2020)

  14. #289
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Οκ. Θα σε βοηθησω εγω τοτε να καταλαβεις.
    Ο συμφορουμιτης που ''καλα εκανε'' και εβαλε το βιντεο οπως λες, ηταν αυτος που ξεκινησε με συγκριση που μαλλον την προσπερασες:
    Ετσι ξεκινα το ποστ του συμφορουμιτη με το βιντεο.......

    Την εποχή του internet δεν δικαιολογείται καμία άγνοια, ούτε για τότε, ούτε για τώρα:




    - Νεραϊδόσκονη?

    - Νεραϊδόσκονη!
    Last edited by Sir_Teraflop; 13-01-2020 at 21:23.

  15. #290

    Default

    Ghost Recon Breakpoint





  16. #291
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    ^^ Τα ίδια γραφικά, όπως το 2010~16, σε υψηλότερη ανάλυση και εμετικό λόγο στην οθόνη, λες και κάποιος τράβηξε μπουνιά στον χαρακτήρα να γίνει σαν στρουμφάκι.

    To Crysis να έβαζες θα ήταν πιο εντυπωσιακό πιστεύω.

    Φάση τα βλέπω μόνος μου και χαίρομαι.

  17. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (14-01-2020)

  18. #292

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    ^^ Τα ίδια γραφικά, όπως το 2010~16, σε υψηλότερη ανάλυση και εμετικό λόγο στην οθόνη, λες και κάποιος τράβηξε μπουνιά στον χαρακτήρα να γίνει σαν στρουμφάκι.

    To Crysis να έβαζες θα ήταν πιο εντυπωσιακό πιστεύω.

    Φάση τα βλέπω μόνος μου και χαίρομαι.
    Το παιχνιδι εχει ισως 100 φορες καλυτερα γραφικα απο οσα εχουμε δει στις κονσολες μεχρι σημερα. Η αναλογια ειναι κλασεις ανωτερη απο την παλαιολιθικη 16:9 που εχετε συνηθισει στις κονσολες των 200 ευρω και ελπιζω να παω σε 32:9 καποια στιγμη. Τα 75fps προσφερουν μια απιστευτα smooth εμπειρια σε συγκριση με την γεματη motion blur 30fps που εχετε μαθει στις κονσολιτσες των 200 ευρω. Οταν παρετε σοβαρο συστημα με 20-30 φορες καλυτερα γραφικα και frametime απο τις κονσολες θα γραφετε αλλα. Ποτε δεν ειναι αργα. Κατοχος ps3/ps4pro εχοντας παιξει ολα τα exclusives τους. Εσεις που εχετε τα pc των 2000 ευρω ωστε να εχετε την πιο πανω κορυφαια εμπειρια? Η τα βλεπετε μονο απο το youtube γραφοντας ανεκδοτα οπως τα παραπανω? Αν δεν μπορειτε να καταλαβετε οτι εκτιθεστε ειναι κριμα. Ειστε σε Pc gaming thread και μας εχετε πριξει με τις κονσολες των 200 ευρω που εχετε γιατι δεν μπορειτε να αγορασετε σοβαρο συστημα gaming. Εγω δεν ειδα να μπηκα ποτε σε θεμα κονσολων να γραψω ποσο χαλια και ψευτικα γραφικα εχουν. Εχετε μαθει στα sub 30fps 16:9 με low γραφικα και τα real life σας φαινονται και ασχημα. Ελεος. Μηνυματα σαν το παραπανω δυστυχως δειχνουν οτι η ζηλεια κυριαρχει ακομα εν ετη 2020. Οταν ειχα ps3 χωρις καθολου pc ποτε δεν μπηκα σε θεματα με pc να γραψω οτι εχουν αθλια γραφικα ηξερα οτι το ps3 ηταν τραγικο αλλα μεχρι εκει μπορουσα. Κρατηστε και ενα επιπεδο και παραδεχτειτε καποια πραγματα. Δεν ειναι κακο ο εγωισμος δεν σας κανει καλο.


    Ghost Recon Breakpoint Is The Prettiest Game Of 2019 (So Far)

    https://www.thegamer.com/ghost-recon...-visuals-2019/
    Last edited by king2009; 14-01-2020 at 00:28.

  19. #293

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Δεν εισαι ο μόνος, εγώ άνετα το παιζω και σήμερα.

    Τα παιχνιδια στο pc δεν έχουν art direction;

    τιποτα αλλα ισοπεδωτικό θα πεις Sir Teraflop;

    κατα τ'αλλα μιλάς για τους άλλους και θεωρεις τον εαυτο σου αντικειμενικο και ξεθάβεις απιστευτες εικονες σχετικά με το ποσα πολυγωνα έχει στο Shenmue 3 o Ryo και το κοριτσάκι, πράματα που δεν ενδιαφέρουν κανέναν και που κανενας δεν τα παρατηρει καθώς παιζει.

    κλαυσιγελος
    Απορω που ασχολεισαι ακομα φιλε μου. Η παροιμια "να ηταν η ζηλεια ψωρα" δεν βγηκε τυχαια. Οταν παρουν σοβαρο συστημα προφανως θα γραφουν αλλα. Ευτυχως υπαρχουν και σωστοι οπως o PDS/spartan που μπορεις να κανεις σοβαρη συζητηση μαζι τους και δεν εχουν τον εγωισμο ωστε να μην παραδεχονται τα αυτονοητα.

    Ο ryzenlake τα εγραψε καλα εδω στην αντιπαραθεση με τον djtaurus. Προφανως μετα σταματησε να γραφει μιας και οι ασυναρτησιες εφτασαν σε νεα επιπεδα. Θαυμαστε. Ασχοληθειτε με την κονσολα και οταν παρετε PC γραφετε και εδω. Δεν χρειαζεται παντου να δημιουργειτε κοντρες λογω της ζηλειας. Ειναι κριμα για σας πρωτα απ'ολα που εκτιθεστε με αυτα που γραφετε ενω δεν γνωριζετε το αντικειμενο καθολου.

    https://www.insomnia.gr/forums/topic...ies-x/page/15/
    Last edited by king2009; 14-01-2020 at 00:26.

  20. #294
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    ^
    Από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι όσοι έχουνε κονσόλες, δεν έχουνε καλά PCs?

  21. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (14-01-2020)

  22. #295

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    ^
    Από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι όσοι έχουνε κονσόλες, δεν έχουνε καλά PCs?
    Γιατι φιλε μου δεν θα εγραφαν σε καμια περιπτωση αυτα που γραφουν. Ειχα και εχω και ps3 και ps4pro. Γραφουν οτι γραφουν απο εγωισμο και το ξερουν παρα πολυ καλα. Η παραδοχη δεν ειναι κακο. Και εγω δεν μπορουσα καποτε να παρω iphone γιατι ηταν πανακριβα για την τσεπη μου και δημιουργουσα κοντρες απο το πουθενα. Λαθος μου αλλα μιλαμε για πριν 6-7 χρονια.

    Οταν εχεις το ομορφοτερο σε γραφικα παιχνιδι του 2019 το να γραφονται πραγματα οπως το παραπανω ειναι καθαρα ζηλεια και εγωισμος.

    Ghost Recon Breakpoint Is The Prettiest Game Of 2019 (So Far)
    https://www.thegamer.com/ghost-recon...-visuals-2019/


  23. The Following User Says Thank You to king2009 For This Useful Post:

    BigBOSS (14-01-2020)

  24. #296
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    Απορω που ασχολεισαι ακομα φιλε μου. Η παροιμια "να ηταν η ζηλεια ψωρα" σε νεα επιπεδα. Μεχρι εκει μπορουν οταν παρουν σοβαρο συστημα προφανως θα γραφουν αλλα. Ευτυχως υπαρχουν και σοβαροι οπως o PDS spartan που μπορεις να κανεις σοβαρη συζητηση μαζι τους και δεν εχουν τον εγωισμο ωστε να μην παραδεχονται τα αυτονοητα.

    Ο ryzenlake τα εγραψε καλα εδω στην αντιπαραθεση με τον djtaurus. Προφανως μετα σταματησε να γραφει μιας και οι ασυναρτησιες εφτασαν σε νεα επιπεδα. Θαυμαστε. Ασχοληθειτε με την κονσολα και οταν παρετε PC γραφετε και εδω. Δεν χρειαζεται παντου να δημιουργειτε κοντρες λογω της ζηλειας. Ειναι κριμα για σας πρωτα απ'ολα που εκτιθεστε με αυτα που γραφετε ενω δεν γνωριζετε το αντικειμενο καθολου.

    https://www.insomnia.gr/forums/topic...ies-x/page/15/

    Στείλε το βίντεο παραπάνω του Ryzenlake δωράκι από τον Sir_Teraflop.

    και πες του να μην ξύνεται πολύ γιατί θα μπω εκεί μέσα και θα γίνει βαγδάτη, όπως έκανε βαγδάτη τα δύο νήματα που κλείδωσε εκεί το concern troll.

    Βέβαια στην φωλιά του λύκου μια χαρά μιλάς για πρόβατα.

    Κλαυσίγελος.

    Συνέκρινε την EOL 7870 ghz Edition που τρώει πο@ με την 7790 του XBOX-S και στο βιντεάκι παραπάνω με OC στα 1.74 TF πήρε τα @@ μου η 750ti από μόλις 1.3 TF πλέμπα κονσόλα.

    Καλά το PS4 με 1.84 TF κάνει πάρτυ με την 2.5TF 7870.

    Ο φίλος σου ο Ryzenlake υπολόγισε ποτέ με τι CPU έτρεχε benchmarks?

    το βίντεο παραπάνω τα δείχνει ξεκάθαρα πως τον πίνει 750ti και η πλέμπα το one-s έχει 25% παραπάνω Performance.

    η 7870 με την 750ti έχουν διαφορά 25% στο techpowerup.

    Τόση έχει και το X-1S από την 750τατίναξα.

    Spoiler!


    To ότι είδατε ένα βίντεο δεν λέει όλη την εικόνα με τι textures, τρέχει το ένα σύστημα και με τι το άλλο.

    Μορφωθείτε:



    Δείτε το και ξαναδείτε το, μέχρι να το εμπεδώσετε.
    Last edited by Sir_Teraflop; 14-01-2020 at 00:40.

  25. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (14-01-2020)

  26. #297
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    - Νεραϊδόσκονη?

    - Νεραϊδόσκονη!


    Δεν εχω καταφερει να δω το βιντεο, τι λεει? Αν θες το γραφεις σε 2 γραμμες.
    .

  27. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (14-01-2020)

  28. #298

    Default

    Ας θαυμασουμε. Η απολυτη εμπειρια.

    Spoiler!


  29. #299

    Default

    Quote Originally Posted by king2009 View Post

    Ο ryzenlake τα εγραψε καλα εδω στην αντιπαραθεση με τον djtaurus. Προφανως μετα σταματησε να γραφει μιας και οι ασυναρτησιες εφτασαν σε νεα επιπεδα. Θαυμαστε. Ασχοληθειτε με την κονσολα και οταν παρετε PC γραφετε και εδω. Δεν χρειαζεται παντου να δημιουργειτε κοντρες λογω της ζηλειας. Ειναι κριμα για σας πρωτα απ'ολα που εκτιθεστε με αυτα που γραφετε ενω δεν γνωριζετε το αντικειμενο καθολου.
    Ώπα εσυ δεν έγραφες κάτι εβδομάδες πριν για ψυχική ηρεμία και τέτοια ; Ξαφνικά με θυμήθηκες χωρίς να ασχολούμαι και με αυτόν τον τρόπο ; Βρε κοιτά επίπεδο ο Κουτσογιαννόπουλος. Οι μαγκιές στου στο insomnia δεν περνάνε εδώ μέσα heybro (νυν Arkin/King) ΠΟΥ ΕΦΑΓΕΣ PERMABAN στο Insomnia λόγω flaming/bragging με το σαπάκι των 75 Hz. Εγώ είμαι ακόμα με το ίδιο username από το 2007.

    Σας έχουν χαζέψει τα LED να το κοιτάξεις.

  30. #300
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    Το παιχνιδι εχει ισως 100 φορες καλυτερα γραφικα απο οσα εχουμε δει στις κονσολες μεχρι σημερα.
    Για την αναλογια δεν θα διαφωνησω, μια χαρα ειναι(απλωνει το ματι σου κτλ). Αλλα τα γραφικα ενω ειναι καλα τα βλεπω χειροτερα απο τουλαχιστον 5-6 ps4 exclusive games και αρκετα multiplatform.

    Δεν ειναι θεμα εγωισμου. Αν δω κατι ανωτερο απο οτι εχω δει θα το πω. Αλλα αυτα τα γραφικα δεν ειναι ανωτερα απο death stranding, Days Gone, RDR2 πχ.
    Στις φωτο σου φαινονται πολυ μετρια. Ισως σε κινηση να δειχνουν καπως καλυτερα.
    .

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •