Page 12 of 69 FirstFirst ... 289101112131415162262 ... LastLast
Results 221 to 240 of 1368

Thread: PC Hardware / Gaming Thread

  1. #221
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Λετε κανα Epic Store να δώσει το πρώτο Ori δωρεάν; Eχω μαζέψει απο εκει ένα τσουβάλι δωρεάν παιχνιδια, έχοντας αγοράσει εώς τώρα μονο το Shenmue 3.


  2. #222
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Λετε κανα Epic Store να δώσει το πρώτο Ori δωρεάν; Eχω μαζέψει απο εκει ένα τσουβάλι δωρεάν παιχνιδια, έχοντας αγοράσει εώς τώρα μονο το Shenmue 3.
    Είναι ήδη "δωρεάν" στο PC Game Pass αν σε ενδιαφέρει.

    - - - Updated - - -

    Προφανώς τα $$ του Τιμόθεου δεν τα έχει ανάγκη η MS. Άσε που στηρίζει ενεργά τον ανταγωνιστή (Steam).

  3. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    king2009 (16-12-2019)

  4. #223

    Default

    Ναι το game pass έχει πολύ αξιόλογα παιχνίδια και η τιμή του είναι πολύ φθηνή. Για το ori δεν νομίζω να πάει αποκλειστικά στο epic.

  5. #224
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Publisher είναι τα Xbox Game Studios. Οπότε ξεχνάτε οποιουδήποτε είδος exclusivity εκτός και αν αυτό αφορά το Epic Store, υπό την έννοια ότι θα είναι ίσως το μόνο ....εκτός.

  6. #225
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    H 3.8 στο Star Citizen έρχεται σε λιγες μέρες και μεταξύ άλλων θα φέρει και τον πλανήτη Microtech. Ηδη κατέφθασε το πρώτο κύμα PTU. Ενα βίντεο απο την επιφάνεια του πλανήτη. Να και ένα παιχνίδι με περισσότερες πέτρες και βράχια απο το Death Stranding





    ρεαλισμο τοπιων; poly count; δες το παραπάνω βιντεο για ρεαλισμο τοπιων και επισης ποσο μεγάλος ειναι ο χάρτης του Death Stranding, ας πω εγώ 15x15 km, αν το Origin τρέχει σε τοσο χαμηλο ύψος με 200m/s τον διασχιζει σε 75 sec, δηλαδη ο χάρτης του Death Stranding ειναι σαν ένα pixel του Microtech.

    πιο ρεαλιστικο απο αυτο δεν υπάρχει, και δεν ειναι το τελικο αποτέλεσμα, ειναι alpha και έχει bugs, ατέλειες.
    Για το animation του χαρακτηρα ομως που ειναι τραγικοτατο, δεν λες τιποτα
    Ετσι θα βγει?

  7. #226
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Ετσι θα βγει?
    fixed.

  8. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    spartan (17-12-2019)

  9. #227
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Για το animation του χαρακτηρα ομως που ειναι τραγικοτατο, δεν λες τιποτα
    Ετσι θα βγει?
    Το παιχνιδι ειναι σχεδιασμενο να παιζεται σε πρώτο προσωπο, έτσι αλλελεπιδράς με τα πάντα, η τριτου προσωπου καμερα ειναι για την ομορφια της υποθεσης και για screenshots. To animation σε τριτο προσωπο ειναι απο τις ευκολοτερες εξισωσεις του παιχνιδιου αυτη την στιγμή με την βαρυτητα να εχει δοθει αλλού. Και οχι τραγικο δεν ειναι, και ναι προφανώς θα γινει καλύτερο.

    Ρεαλισμος τοπιων ειπατε; κλιμακα;immersion;
    Spoiler!


    Ο Microtech φαινεται πως έχει επικά τοπια.
    Last edited by BigBOSS; 16-12-2019 at 19:21.

  10. #228
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Σε κλιμακα ειναι σουπερ ρε. Αλλα αυτο οπτικα δεν ειναι κατι εντυπωσιακο.
    .

  11. #229

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Το παιχνιδι ειναι σχεδιασμενο να παιζεται σε πρώτο προσωπο, έτσι αλλελεπιδράς με τα πάντα, η τριτου προσωπου καμερα ειναι για την ομορφια της υποθεσης και για screenshots. To animation σε τριτο προσωπο ειναι απο τις ευκολοτερες εξισωσεις του παιχνιδιου αυτη την στιγμή με την βαρυτητα να εχει δοθει αλλού. Και οχι τραγικο δεν ειναι, και ναι προφανώς θα γινει καλύτερο.

    Ρεαλισμος τοπιων ειπατε; κλιμακα;immersion;
    Spoiler!


    Ο Microtech φαινεται πως έχει επικά τοπια.
    Θα βγει πριν ή μετά το PS6 ?

  12. #230
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Το παιχνιδι ειναι σχεδιασμενο να παιζεται σε πρώτο προσωπο, έτσι αλλελεπιδράς με τα πάντα, η τριτου προσωπου καμερα ειναι για την ομορφια της υποθεσης και για screenshots. To animation σε τριτο προσωπο ειναι απο τις ευκολοτερες εξισωσεις του παιχνιδιου αυτη την στιγμή με την βαρυτητα να εχει δοθει αλλού. Και οχι τραγικο δεν ειναι, και ναι προφανώς θα γινει καλύτερο.

    Ρεαλισμος τοπιων ειπατε; κλιμακα;immersion;
    Spoiler!

    Άστο. Αυτά τα λες σε άσχετους. Ο εύκολος τρόπος να γλυτώσεις animation ($$) είτε επειδή δεν σκοπεύεις, είτε επειδή δεν έχεις skillz, τεχνολογία, οτιδήποτε, είναι να πας πρώτου προσώπου και καλά FPS. Βλέπε Outer Worlds, βλέπε και το MORDHAU από την ανάποδη που δεν αρέσει στον KING για το GORE (εμ πως θα δεις άντερα κάτω και ρεαλιστική ξιφομαχία? με VPN ή anime filter) και πόσα άλλα games.

    Λοιπόν από εκεί και πέρα από ΟΛΗ την θεματολογία του PC-Gaming, εσύ διάλεξες το tech-demo/alpha ενός game που σε εξιτάρει. Και εμένα με εξιτάρει γιατί έχω παίξει Wing Commander την πρώτη έκδοση σε ότι πατάτα του τότε κυκλοφορούσε από PC, μέχρι amiga και 3DO αλλά τότε ήταν ολοκληρωμένα τα παιχνίδια , έτσι?

    Εκεί είναι η διαφορά.

    Και ενώ δεν μου αρέσει να κάνω αυτά που κράζω, το ότι αναπαράγεις την alpha ενός tech demo, όχι παιχνιδιού πρόσεξε, είναι τουλάχιστον εκνευριστικό φίλε μου, αν όχι επιτηδευμένο.

    Βρες κάτι άλλο ρε παιδί μου, αλλιώς να αρχίσω και εγώ συγκρίσεις RT tech demo με ολίγη από χειρισμό με το SC η οποιοδήποτε άλλο παιχνίδι που είναι σε alpha, beta, gammata.

    Και πάλι δεν θα έλεγα τίποτα - αλλά εσύ τόλμησες (κατά το αναθάρρησες) να κάνεις σύγκριση, προκλήθηκες δεν προκλήθηκες με ένα ΕΤΟΙΜΟ (τελειωμένο - finished - υπαρκτό προϊόν) πως το λένε, του PS4, το DS.

    Κάτι που είναι ήδη στα ράφια.

    Λοιπόν το PCMR αγαπητέ ΔΕΝ είναι στα σπεκ. Είναι στην φιλοσοφία. Και όχι μόνο στην ανοιχτή αρχιτεκτονική. Αλλά και στο ανοιχτό μυαλό.

    Την εποχή βέβαια που το κάθε Millenial-Gen-Z/X, πως τα λένε, πήρε 5 λάμπες και αντί να τις βάλει στο Χριστουγεννιάτικο δέντρο του, τις βίδωσε στο PC case του, δεν μου κάτι τίποτα εντύπωση.

    Βγάζει νόημα?

    Please understand.

    Τίποτα επί προσωπικού.
    Last edited by Sir_Teraflop; 16-12-2019 at 19:46.

  13. The Following 3 Users Say Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (16-12-2019),Slay (17-12-2019),spartan (17-12-2019)

  14. #231
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Εγώ μεταξύ αλλων διαλέγω το Star Citizen για με ενδιαφέρει και το ξέρω απο πρώτο χέρι, δεν ασχολούμαι με πράματα που δεν με ενδιαφέρουν, ούτε δεχομαι οδηγιες για το τι θα λέω και θα γράφω σε αυτο το νήμα εφόσον δεν γράφω υβριστικά σχολια. Εμένα λοιπόν μου αρέσει να βάζω νέα σχετικα με το SC, αυτο έχω επιλέξει, έσυ τι έχεις επιλέξει που μου κανεις και παρατήρηση; Γράψε και συ οτι θες και μην "μαλώνεις" αλλα μέλη για αυτά που επιλέγουν να γραφούν, τα οποια εάν δεν σε ενδιαφέρουν απλά αγνοησε τα. Γιατι αυτό που εχω παρατηρησει ειναι πως ειτε για το SC γράψω, ειτε για το Ηalo collection καποια μέλη απαντάνε μονο και μόνο για να προκαλέσουν flame οπως έγραψε και ο Κing. Τωρα εάν εσύ εξακολουθεις να αποκαλεις προβοκατόρικα tech demo ένα παιχνίδι με missions που βρίσκεται σε Alpha φάση, απο κει και πέρα δεν υπάρχει κανενα περιθώριο συννενοησης.

    Επιπλέον το να υπονοεις πως επέλεξαν το παιχνίδι να ειναι σχεδιασμενο να παιζεται σε πρώτο προσωπο επειδη ειναι ανικανοι ή επειδη βαριουνται να κανουν 3rd person animations, είναι απλά αστείο επιχειρημα που δεν στηριζεται πουθενα απολύτως. Αυτο ειναι καθαρά επιλογη τους και δεν θα ρωτήσουν εμενα και εσένα, ουτε ειναι ηθικα κολάσιμο ένα παιχνιδι να παιζεται σε πρώτο προσωπο, ουτε απογορευεται, ειναι απλά μια σχεδιαστικη επιλογη, και στην τελική πολύ καλά κάναν.

    Και επισης παρακαλώ μην το παιζεις υπεράνω, σε φάση "ναι και εγώ ειμαι pc gamer αλλα σε αντιθεση με σας καταλαβαινω τι γίνεται γυρω μου, ενώ εσεις ειστε κλειστομυαλοι" Πολύ καλα καταλαβαινουμε και μεις τι παιζει και λέμε χωρις δισταγμο την αποψης μας ασχέτως αν εσυ ή ο οποιοσδηποτε συμφωνει ή διαφωνει. Με λιγα λογια δεν χαιδευουμαι αυτιά για να ειμαστε αρεστοι στους πάντες.

  15. #232
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Και επισης παρακαλώ μην το παιζεις υπεράνω, σε φάση "ναι και εγώ ειμαι pc gamer αλλα σε αντιθεση με σας καταλαβαινω τι γίνεται γυρω μου, ενώ εσεις ειστε κλειστομυαλοι" Πολύ καλα καταλαβαινουμε και μεις τι παιζει και λέμε χωρις δισταγμο την αποψης μας ασχέτως αν εσυ ή ο οποιοσδηποτε συμφωνει ή διαφωνει. Με λιγα λογια δεν χαιδευουμαι αυτιά για να ειμαστε αρεστοι στους πάντες.

    Έχεις δίκιο - με συγχωρείς. Δεν είστε κλειστόμυαλοι. Είστε θύματα όσοι σκάτε φράγκα για το SC.

    Ούτε flame, ούτε υπεράνω το παίζω ούτε τίποτα. Όπως βλέπεις διαφωνώ κόσμια.

    Άποψη μου. Δέχομαι ότι διαφωνείς.

    Πάμε παρακάτω.

  16. #233
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Το παιχνιδι ειναι σχεδιασμενο να παιζεται σε πρώτο προσωπο, έτσι αλλελεπιδράς με τα πάντα, η τριτου προσωπου καμερα ειναι για την ομορφια της υποθεσης και για screenshots. To animation σε τριτο προσωπο ειναι απο τις ευκολοτερες εξισωσεις του παιχνιδιου αυτη την στιγμή με την βαρυτητα να εχει δοθει αλλού. Και οχι τραγικο δεν ειναι, και ναι προφανώς θα γινει καλύτερο.

    Ρεαλισμος τοπιων ειπατε; κλιμακα;immersion;
    Spoiler!


    Ο Microtech φαινεται πως έχει επικά τοπια.
    Μακαρι να βελτιωθει και εκει.Οτι εχει γινει εξαιρετικη δουλεια σε αλλα κομματια του παιχνιδιου,αυτο φαινεται(ειναι οφθαλμοφανες)Αλλα το συγκεκριμενο animation,δεν κολακευει το παιχνιδι καθολου πιστευω.
    Ειδικα οταν θα μπορεις να το παιζεις και με προοπτικη τριτου προσωπου

  17. #234
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    πως δεν λέει, λεει, μην μηδενιζεις και απαξιώνεις την δουλειά αλλων

    Οι του Star Citizen δημιουργουν planet tech, πλανήτες κλιμακας 1/10, ρεαλιστικά τοπια σχεδoν πραγματικών διαστάσεων, χωρις skybox, με τον οριζοντα να απλώνεται εκατοντάδες χιλιομετρα, με real time περιστροφη του πλανητη γυρω απο τον άξονα του και τοσα αλλα, και ο DJTaurus κάνει την στρουθοκάμηλο ( εάν ξέρει και δεν βλέπει) μπρος σε ολα αυτά και μιλάει για ρεαλισμο τοπιων του Death Stranding (που ναι εινα εξαιρετικο οπτικά δε λέω) μηδενιζοντας οτι άλλο υπάρχει και ισοπεδώνοντας τα πάντα, που και το DS δεν ειναι καν ps exclusive και στο pc θα βγει ακομη καλύτερο οπως πολύ καλύτερο θα ειναι το τελικο αποτέλεσμα στο SC σε σχέση με την Alpha. Και εδώ που τα λέμε στο SC οι πλανητες πρέπει να φαινεται απο παντου καλοσχεδιασμένοι και στο περπάτημα, και απο χαμηλο ύψος, και απο μεγάλο ύψος, και απο το διάστημα, καθώς πλησιάζεις, απο παντου, ενω στο DS εισαι συνεχως πάνω στο έδαφος.

    Aυτη λοιπόν ειναι Alpha δεν ειναι τελική κυκλοφορια (και το game ειναι multi οχι SP) οποτε στην ουσια ευννοώ το Death Stranding, ενα ολοκληρωμένο παιχνιδι ως προς την ανάπτυξη του, οταν το αντιπαραβαλλω με ένα παιχνιδι που βρισκεται σε Alpha φάση, επειδή μιλησες για περπάτημα κτλ Θα ήθελα να δω πως θα φαινοταν και το DS σε Alpha.
    Διαβάζω αρκετές δικαιολογίες , αλλα επι της ουσίας τίποτα. ΟΧΙ δεν εχει τα γραφικα του DS , και οι αναγωγες που κανεις για να τα εξισωσεις οπτικα ειναι ατοπες. Το να τσουβαλιάζεις τα πολυγωνα του ενος σε εναν σακο, του αλλου σε εναν αλλο και να πας με εναν τροπο να τα ζυγισεις και να βγαλεις καλυτερο το SC δεν δουλευει. Εαν θελεις συγκρίσεις θα τις κανεις με Elite Dangerous, No Man's Sky.

    Βρε αθεόφοβε κατάφερες τον Slay να υπερασπιστεί το DS ?
    Μα και στο review ειχα γράψει οτι τα γραφικα ειναι φωτορεαλιστικα, απλα δεν μου άρεσε το art direction με την τοση μουντάδα, και την ελειψη κυκλου νυχτας/ημερας.

  18. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    DJTaurus (17-12-2019)

  19. #235
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Απλά έπος

    https://www.youtube.com/watch?time_c...ture=emb_title

    το παιχνιδι πλέον βαδίζει σταθερά προς τα εμπρος, με την πρώτη εφαρμογή και του SSCOS V1

  20. #236
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Κυκλοφόρησε σημερα η 3.8 Alpha, κατεβάζω


  21. #237

    Default

    PC BC, αλλά με "αστερίσκους"... ακόμα και στο φημισμένο DirectX/3D. DLL hell, σπασμένα Z-Buffer, floating point accuracy σε shaders και δεν συμμαζεύεται. Αυτά δεν τα αναφέρουν οι Master of Disaster. The State of PC

    Τα μεγαλύτερα καταναλωτικά θύματα είναι οι PCMR. Έβλεπες τεχνολογία που δεν υπήρχε στις κονσόλες... τώρα RTX και αν!
    Spoiler!


    Οld school Demoscene coders (Future Crew)... αλλά με σύγχρονα toolz/hardware.
    Spoiler!


    Τελος εποχής. Τότε είχαν ξεχωριστή ταυτότητα όλα τα μηχανήματα (PC & consoles).Τώρα με την ομογενοποίηση της τεχνολογίας, meh...

    It's a SM 3.0 DX9 class application by default (you can force lower SM by editing the config files and delete shader cache folder too - it take minutes to compile them! This demo is weird because it takes ages (30-40 minutes) while building the shader cache, and, I remember I saw some errors (failed shader compile or such) on the console during the process. (why? Maybe a new version of fxc or the d3d compiler dll backend takes in effect instead of the expected, on my machine?)
    Oι κονσόλες άργησαν να βάλουν programmable shaders, αλλά το έκαναν σωστά.


    50 activation limit (SecuROM) η PCMR version Vs unlimited activations στις κονσόλες:
    Last edited by DJTaurus; 22-12-2019 at 12:54.

  22. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (22-12-2019)

  23. #238
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Κυκλοφόρησε σημερα η 3.8 Alpha, κατεβάζω

    BB μπορεις να γραψεις 2 λογια για το πως ειναι το παιχνιδι? πως παιζει, ποιος ειναι ο σκοπος?
    Εχει την λογικη του No Mans Sky?
    .

  24. #239

    Default

    Αχταρμάς.
    http://satsun.org/audio/

  25. #240

    Default

    Last edited by king2009; 29-12-2019 at 10:44.

  26. The Following User Says Thank You to king2009 For This Useful Post:

    BigBOSS (29-12-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •