Page 11 of 69 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast
Results 201 to 220 of 1368

Thread: PC Hardware / Gaming Thread

  1. #201

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Η διαφορά δεν είναι στο smoothness.... Είναι στο αν μπορείς να πετύχεις τυφλή βολή (flick shot) με το να κεντράρεις τον στόχο σου ή να κάνεις compensate ρίχνοντας εκεί που θα κινηθεί.

    Αυτή είναι η διαφορά και μικρότερη με το 2000hz mouse.



    Όταν όμως παίζεις σε servers με ελεϊνό tick rate (hz) επειδή είναι P2P ή και όχι αυτό είναι το τελευταίο σου πρόβλημα.

    Και μιλάμε για διαφορά που ΙΣΩΣ παρατηρήσουν gamers στην κορυφή των chartz σε Onlne games.

    Σε αυτό το σημείο έχεις ήδη χάσει το ενδιαφέρον σου στο gaming και κοιτάς τα επιμέρους στοιχεία, οπότε χάθηκε το νόημα.

    Been there done that.
    Για αυτό ποτέ δεν ασχολούμαι με multiplayer. Φανατικός στο campaign είμαι χρόνια τώρα. Μακριά από online. Και κάνα lan με φιλαράκια σε counter που παίζαμε πριν 15 χρόνια.

  2. #202
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    8Κ-120fps??? οχι ρε συ με την καμια.

    4Κ30 θα ελεγα με εκπληξη για μενα αν κανουν στανταρ το 4K60. Δεν μιλαω για τo PRO

    Γιατι κανει κακο στα παιχνιδια το mi και σε τι αλλο κανει κακο? Γιατι εγω μονο καλο βλεπω.
    δες και αυτο απο το 2.30 και μετα
    Η τεχνολογια motion flow ειναι αυτη?
    Βρε συ εμενα μου φερνει ζαλαδα.Αν παρατηρησεις γυρω απο τον χαρακτηρα βγαζει συνεχως κατι σαν artifacts.

  3. #203

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Η τεχνολογια motion flow ειναι αυτη?
    Βρε συ εμενα μου φερνει ζαλαδα.Αν παρατηρησεις γυρω απο τον χαρακτηρα βγαζει συνεχως κατι σαν artifacts.
    Ισχύει δεν είναι για όλους

  4. The Following User Says Thank You to king2009 For This Useful Post:

    spartan (16-12-2019)

  5. #204
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    Αγαπώ oled φίλε μου και όταν βγάλουν θα κάνω τη μετάβαση. Το ultrawide το αγαπώ επίσης όμως το immersion είναι απίστευτο. Τα 30fps μου είναι unplayable τελείως.
    Kαι ομως αγαπητε μου.Υπαρχουν τιτλοι εκει εξω. που μπορει να τρεχουν στα 30fps αλλα να ειναι φουλ playable.
    Αν εχεις κανα φιλο που εχει κονσολα,σου συνιστω να δεις πως τρεχει στα 30 to death strading
    Τα παντα ειναι θεμα προγραμματισμου και μαγκιας(αλλα δεν αντιλεγω οτι περιμενω σαν τρελος την νεα γενια)οπου θα υπαρχει η δυνατοτητα για περισσοτερα παιχνιδια (που θα τρεχουν στα 60fps)ακατεβατα.

  6. #205

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Kαι ομως αγαπητε μου.Υπαρχουν τιτλοι εκει εξω. που μπορει να τρεχουν στα 30fps αλλα να ειναι φουλ playable.
    Αν εχεις κανα φιλο που εχει κονσολα,σου συνιστω να δεις πως τρεχει στα 30 to death strading
    Τα παντα ειναι θεμα προγραμματισμου και μαγκιας(αλλα δεν αντιλεγω οτι περιμενω σαν τρελος την νεα γενια)οπου θα υπαρχει η δυνατοτητα για περισσοτερα παιχνιδια (που θα τρεχουν στα 60fps)ακατεβατα.
    Δεν αντιλεγω οτι θα ειναι playable. Προφανως και θα ειναι αλλα μιλαμε για ενα αρκετα αργο σε pace παιχνιδι. Ενα γρηγορο fps οπως πχ το rage 2 η καποιο racing ειναι σε αρκετα χειροτερη μοιρα. Οταν βγει το death strading και για υπολογιστες θα φανει και η διαφορα. Η κινηση παντα θα ειναι πιο ομαλη στα περισσοτερα fps. Μακαρι παντως να δωσουν 60 ακατεβατα στις νεες κονσολες. Θα ειναι μεγαλη υποθεση.

  7. #206
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Η τεχνολογια motion flow ειναι αυτη?
    Βρε συ εμενα μου φερνει ζαλαδα.Αν παρατηρησεις γυρω απο τον χαρακτηρα βγαζει συνεχως κατι σαν artifacts.
    Εχεις δοκιμασει και σου φερνει ζαλαδα?(η το λες απο το βιντεο?) Μου κανει εντυπωση. Δοκιμασε Horizon Zero dawn ή καποιο αλλο καρφωμενο στα 30 και βαλε το mi λιγο πριν το φουλ. Οχι φουλ.
    Οχι game mode. Την ιδια TV νομιζω εχουμε οπως ειπες.
    .

  8. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    spartan (16-12-2019)

  9. #207
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    H 3.8 στο Star Citizen έρχεται σε λιγες μέρες και μεταξύ άλλων θα φέρει και τον πλανήτη Microtech. Ηδη κατέφθασε το πρώτο κύμα PTU. Ενα βίντεο απο την επιφάνεια του πλανήτη. Να και ένα παιχνίδι με περισσότερες πέτρες και βράχια απο το Death Stranding



    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Δείξε μας ένα PC game με τα γραφικά του Death Stranding σε poly count & ρεαλισμό τοπίων.
    ρεαλισμο τοπιων; poly count; δες το παραπάνω βιντεο για ρεαλισμο τοπιων και επισης ποσο μεγάλος ειναι ο χάρτης του Death Stranding, ας πω εγώ 15x15 km, αν το Origin τρέχει σε τοσο χαμηλο ύψος με 200m/s τον διασχιζει σε 75 sec, δηλαδη ο χάρτης του Death Stranding ειναι σαν ένα pixel του Microtech.

    πιο ρεαλιστικο απο αυτο δεν υπάρχει, και δεν ειναι το τελικο αποτέλεσμα, ειναι alpha και έχει bugs, ατέλειες.
    Last edited by BigBOSS; 16-12-2019 at 12:19.

  10. #208
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    ρεαλισμο τοπιων; poly count; δες το παραπάνω βιντεο για ρεαλισμο τοπιων και επισης ποσο μεγάλος ειναι ο χάρτης του Death Stranding, ας πω εγώ 15x15 km, αν το Origin τρέχει σε τοσο χαμηλο ύψος με 200m/s τον διασχιζει σε 75 sec, δηλαδη ο χάρτης του Death Stranding ειναι σαν ένα pixel του Microtech.

    πιο ρεαλιστικο απο αυτο δεν υπάρχει, και δεν ειναι το τελικο αποτέλεσμα, ειναι alpha και έχει bugs, ατέλειες.
    Ουτε για αστείο η συγκριση με το DS, τα υπολοιπα περι μεγέθους χάρτη και το ποσο γρηγορα τα ζωγραφίζει δεν λένε κάτι. Αφου ήθελες την συγκριση με το DS πρεπει η εικονα οταν εισαι στον πλανητη και περπατας με τα ποδια να ειναι εφάμιλη, και αυτό ουτε κατα διάνοια.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    DJTaurus (16-12-2019),spartan (16-12-2019)

  12. #209
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Ουτε για αστείο η συγκριση με το DS, τα υπολοιπα περι μεγέθους χάρτη και το ποσο γρηγορα τα ζωγραφίζει δεν λένε κάτι. Αφου ήθελες την συγκριση με το DS πρεπει η εικονα οταν εισαι στον πλανητη και περπατας με τα ποδια να ειναι εφάμιλη, και αυτό ουτε κατα διάνοια.
    πως δεν λέει, λεει, μην μηδενιζεις και απαξιώνεις την δουλειά αλλων

    Οι του Star Citizen δημιουργουν planet tech, πλανήτες κλιμακας 1/10, ρεαλιστικά τοπια σχεδoν πραγματικών διαστάσεων, χωρις skybox, με τον οριζοντα να απλώνεται εκατοντάδες χιλιομετρα, με real time περιστροφη του πλανητη γυρω απο τον άξονα του και τοσα αλλα, και ο DJTaurus κάνει την στρουθοκάμηλο ( εάν ξέρει και δεν βλέπει) μπρος σε ολα αυτά και μιλάει για ρεαλισμο τοπιων του Death Stranding (που ναι εινα εξαιρετικο οπτικά δε λέω) μηδενιζοντας οτι άλλο υπάρχει και ισοπεδώνοντας τα πάντα, που και το DS δεν ειναι καν ps exclusive και στο pc θα βγει ακομη καλύτερο οπως πολύ καλύτερο θα ειναι το τελικο αποτέλεσμα στο SC σε σχέση με την Alpha. Και εδώ που τα λέμε στο SC οι πλανητες πρέπει να φαινεται απο παντου καλοσχεδιασμένοι και στο περπάτημα, και απο χαμηλο ύψος, και απο μεγάλο ύψος, και απο το διάστημα, καθώς πλησιάζεις, απο παντου, ενω στο DS εισαι συνεχως πάνω στο έδαφος.

    Aυτη λοιπόν ειναι Alpha δεν ειναι τελική κυκλοφορια (και το game ειναι multi οχι SP) οποτε στην ουσια ευννοώ το Death Stranding, ενα ολοκληρωμένο παιχνιδι ως προς την ανάπτυξη του, οταν το αντιπαραβαλλω με ένα παιχνιδι που βρισκεται σε Alpha φάση, επειδή μιλησες για περπάτημα κτλ Θα ήθελα να δω πως θα φαινοταν και το DS σε Alpha.

    Spoiler!


    Αυτά τα λίγα.
    Last edited by BigBOSS; 16-12-2019 at 14:15.

  13. #210

    Default PC Hardware / Gaming Thread

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    H 3.8 στο Star Citizen έρχεται σε λιγες μέρες και μεταξύ άλλων θα φέρει και τον πλανήτη Microtech. Ηδη κατέφθασε το πρώτο κύμα PTU. Ενα βίντεο απο την επιφάνεια του πλανήτη. Να και ένα παιχνίδι με περισσότερες πέτρες και βράχια απο το Death Stranding





    ρεαλισμο τοπιων; poly count; δες το παραπάνω βιντεο για ρεαλισμο τοπιων και επισης ποσο μεγάλος ειναι ο χάρτης του Death Stranding, ας πω εγώ 15x15 km, αν το Origin τρέχει σε τοσο χαμηλο ύψος με 200m/s τον διασχιζει σε 75 sec, δηλαδη ο χάρτης του Death Stranding ειναι σαν ένα pixel του Microtech.

    πιο ρεαλιστικο απο αυτο δεν υπάρχει, και δεν ειναι το τελικο αποτέλεσμα, ειναι alpha και έχει bugs, ατέλειες.
    Βρε αθεόφοβε κατάφερες τον Slay να υπερασπιστεί το DS ?

    Αλλα έλεγες το 2011:

    https://gamers-odyssey.net/forum/gam...801#post158801

    Αλλα το 2016:

    https://gamers-odyssey.net/forum/gam...957#post217957

    Σου έχει απαντήσει άλλος:

    https://gamers-odyssey.net/forum/gam...961#post217961


    Last edited by DJTaurus; 16-12-2019 at 14:35.

  14. #211
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Εισαι με τα καλα σου; Διαφωνείς που διάφωνησα πως τα Uncharted ειναι σκουπιδια; ή οτι και στο pc δεν υπάρχει αυτο που υπάρχει και στις κονσολες πως οτι δεν βγαινει στο συστημα μας ειναι ανάξιο λογου;

    Το οτι ειπα υπερτιμημένη την ND μετά απο κάποια χρονια δεν σημαινει πως δεν την θεωρώ εξαιρετική ομάδα ή οτι βγάζει μέτρια παιχνιδια, αλλά πως καποιες άλλες ομάδες κατά την γνωμή μου, με παιχνιδια σαν το Half Life, Halo, Gears, η Dark Souls επιρρέασαν περισσότερο την βιομηχανία. Αυτη ειναι η γνώμη μου, δεν ειπα πως ειναι σωστή ή λάθος.

    Επισης εσύ δεν έχεις αλλη δουλεια απο το να ψαχνεις τι έλεγα σε αλλα φορουμ; ψαξε τι έλεγα και στο δημοτικο αν λάχει.

    Και σχετικά με τις σαχλαμάρες που λες για κωλοτουμπες, λες και σου υποσχέθηκα 3000 μισθο και τώρα το παιρνω πισω, ειναι απολυτα φυσιολογικο μέσα απο τις εμπειριες και τριβή να αλλάζεις αποψεις για κάποια πράματα, ξέρεις ποσοι διάσημοι άνθρωποι ήταν οπως λες "κωλοτούμπες";

    Αλλη φορά να έχεις επιχειρήματα, οι προσωπικες επιθέσεις ειναι κάτι το εύκολο.

  15. The Following User Says Thank You to BigBOSS For This Useful Post:

    king2009 (16-12-2019)

  16. #212

    Default

    Το νημα γραφει PC Hardware/gaming thread. Καταλαβαινω οτι το forum ειναι κυριως για ps4 κονσολες αλλα μεχρι ενα σημειο. Αφηστε τους pc gamers να γραψουν τις αποψεις τους για το pc και τα παιχνιδια που παιζουν σε αυτο. Εγω ποτε δεν μπηκα σε θεμα ps4 να το χαλασω και ειμαι απο το 2011 στο forum. Αν σας αρεσουν οι κοντρες ανοιξτε ξεχωριστο θεμα και μαλωστε εκει. Οποιοδηποτε post που ειναι offtopic θα τρωει report. Ειναι το μονο thread για pc gaming σε ολο το forum κρατηστε το καθαρο.

  17. #213
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    H 3.8 στο Star Citizen έρχεται σε λιγες μέρες και μεταξύ άλλων θα φέρει και τον πλανήτη Microtech. Ηδη κατέφθασε το πρώτο κύμα PTU. Ενα βίντεο απο την επιφάνεια του πλανήτη. Να και ένα παιχνίδι με περισσότερες πέτρες και βράχια απο το Death Stranding


    ρεαλισμο τοπιων; poly count; δες το παραπάνω βιντεο για ρεαλισμο τοπιων και επισης ποσο μεγάλος ειναι ο χάρτης του Death Stranding, ας πω εγώ 15x15 km, αν το Origin τρέχει σε τοσο χαμηλο ύψος με 200m/s τον διασχιζει σε 75 sec, δηλαδη ο χάρτης του Death Stranding ειναι σαν ένα pixel του Microtech.

    πιο ρεαλιστικο απο αυτο δεν υπάρχει, και δεν ειναι το τελικο αποτέλεσμα, ειναι alpha και έχει bugs, ατέλειες.
    Aυτο δειχνει καλυτερο απο το death stranding???

    Ρε κατι εχει παθει η κριση σου.

    Το μονο που μπορω να δεχθω ειναι οτι μιλαμε για ενα τεραστιο σε εκταση παιχνιδι.

    Kωλοτουμπα εχουμε ολοι δικαιωμα να κανουμε συμφωνω. Αλλα δεν βλεπεις οτι υπαρχει ενα επαναλαμβανομενο pattern εδω. Οσο υπερβολικος ησουν τοτε υπερ του PS3 αλλο τοσο εισαι τωρα υπερ του PC(και κατα του PS4). Eγω δεν βλεπω εξελιξη θελω να πω στον τροπο που σκεφτοσουν τοτε με τον τροπο που σκεφτεσαι σημερα. Απλα αλλαγη στρατοπαιδου με τον ιδιο φανατισμο ακριβως.
    Μου κανει εντυπωση οτι το βιντεο που εδωσες και καλα για καλο οπτικα, δειχνει στην καλυτερη μετριοτητα και για PS4. Πως γινεται να αλλοιωνεται τοσο πολυ η κριση σου?

    ΥΓ. Δεν ξερω πως θα ειναι στο τελος(μπορει να δειχνει next gen) και φυσικα μετραει το οτι μιλαμε για τεραστιο παιχνιδι κτλ κτλ. Αλλα αυτο το βιντεο που εδωσες, δες το με καθαρο μυαλο και θα διαπιστωσεις οτι δειχνει μετριο.
    .

  18. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Slay (17-12-2019)

  19. #214

    Default PC Hardware / Gaming Thread

    Quote Originally Posted by king2009 View Post
    Το νημα γραφει PC Hardware/gaming thread. Καταλαβαινω οτι το forum ειναι κυριως για ps4 κονσολες αλλα μεχρι ενα σημειο. Αφηστε τους pc gamers να γραψουν τις αποψεις τους για το pc και τα παιχνιδια που παιζουν σε αυτο. Εγω ποτε δεν μπηκα σε θεμα ps4 να το χαλασω και ειμαι απο το 2011 στο forum. Αν σας αρεσουν οι κοντρες ανοιξτε ξεχωριστο θεμα και μαλωστε εκει. Οποιοδηποτε post που ειναι offtopic θα τρωει report. Ειναι το μονο thread για pc gaming σε ολο το forum κρατηστε το καθαρο.
    Μόνο για σινεφίλ κριτικές και PCMR show-off μπαίνεις στο PS4forums. Μηδέν κουβέντα για κονσόλες. Έχεις μπερδέψει Γκεστάπο φόρουμ με το ps4forums. Φόρουμ όπου βάζουν PC user/fanatic να κάνουν moderating σε console section. Τον λύκο να φυλάει τα πρόβατα. Δεν έχεις απαντήσει σε τίποτα τεχνικό σου πόσταρα πιο πίσω.
    Last edited by DJTaurus; 16-12-2019 at 15:55.

  20. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (17-12-2019)

  21. #215
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Kωλοτουμπα εχουμε ολοι δικαιωμα να κανουμε συμφωνω. Αλλα δεν βλεπεις οτι υπαρχει ενα επαναλαμβανομενο pattern εδω. Οσο υπερβολικος ησουν τοτε υπερ του PS3 αλλο τοσο εισαι τωρα υπερ του PC(και κατα του PS4). Eγω δεν βλεπω εξελιξη θελω να πω στον τροπο που σκεφτοσουν τοτε με τον τροπο που σκεφτεσαι σημερα. Απλα αλλαγη στρατοπαιδου με τον ιδιο φανατισμο ακριβως.
    Μου κανει εντυπωση οτι το βιντεο που εδωσες και καλα για καλο οπτικα, δειχνει στην καλυτερη μετριοτητα και για PS4. Πως γινεται να αλλοιωνεται τοσο πολυ η κριση σου?
    Kανένας φανατισμος την αποψη μου λέω και οταν θέλω μιλάω σοβαρά, και απο την αλλη μου λες μετριοτητα ακομη και για ps4 (τοσο απαξιωση) κατι που το ps4 δεν μπορει να προσφέρει, καταλαβαινεις το αιολο αυτου που ειπες;

    και ουσιαστικά κανενα αλλο παιχνιδι ειναι σαν αυτο, και αυτο δεν ειναι φανατική αποψη, ειναι απολύτως λογική άποψη. Ξερω κατι παραπανω, καμια 300 ωρες έχω παιξει εως τώρα SC.
    Last edited by BigBOSS; 16-12-2019 at 16:08.

  22. #216

    Default

    Νεα εκδοση reshade με αρκετα καλουδια και καλυτερη υποστηριξη Vulkan και DX12.

    https://www.dsogaming.com/news/resha...2-performance/


    Και νεο trailer για το Ori and the Will of the Wisps που ερχεται 11 Φεβρουαριου για PC/Xbox


  23. The Following 2 Users Say Thank You to king2009 For This Useful Post:

    BigBOSS (16-12-2019),PDS (16-12-2019)

  24. #217
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Kανένας φανατισμος την αποψη μου λέω και οταν θέλω μιλάω σοβαρά, και απο την αλλη μου λες μετριοτητα ακομη και για ps4 (τοσο απαξιωση) κατι που το ps4 δεν μπορει να προσφέρει και ουσιαστικά κανενα αλλο παιχνιδι ειναι σαν αυτο, και αυτο δεν ειναι φανατική αποψη, ειναι απολύτως λογική άποψη. Ξερω κατι παραπανω, καμια 300 ωρες έχω παιξει εως τώρα SC.
    Σε απευθειας συγκριση με αλλα PS4 παιχνιδια δειχνει χειροτερο. Διαφωνεις? Που υπαρχει απαξιωση?

    Δες το open world Ghost


    Αν μου πεις οτι το Star Citizen ειναι ενα ιδιαιτερο project, μεγαλο και απαιτητικο ναι θα συμφωνησω οτι δεν υπαρχει κατι αναλογο στο PS4. Αλλα οταν γραφεις να οριστε εχει περισσοτερα βραχια(η poly count). Δλδ μπαινεις σε θεμα λεπτομεριων κοσμου. Εκει χανει με τα PS4 exclusives αν συγκρινεις σε ενα τετραγωνικο χιλιομετρο ξερω γω. Εκει παει και το ''κατι παιζει με την κριση σου'' για το παραπανω βιντεο που ποσταρες. Ελπιζω τωρα να εγινα κατανοητος.
    .

  25. #218
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Για κάποιο λογο δεν εχω παιξει ποτέ το Ori έως τώρα.

    btw τις τελευταιες μέρες άρχισα να παιξω Mordhau, πολύ καλό παιχνιδι και ωραια γραφικά, μου φαίνεται καλυτερο απο Chivalry. Φυσικά πρέπει να μαθει κάποιος να παιζει αλλιως θα βλέπεις κυριως deaths και ισως αποθαρρυνθει εύκολα , για παράδειγμα δύσκολο να ριξεις έμπειρο παιχτη σε 1vs1 μονο εαν χωθεις σε μαχη με αρκετα ατομα γυρω και την πεσεις απο πισω. Και επισης πρεπει να προσέχεις οταν χώνεσαι και ποτε να χωνεσαι, θέλει να παίζεις έξυπνα, ειδικά σαν αρχάριος.



    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Σε απευθειας συγκριση με αλλα PS4 παιχνιδια δειχνει χειροτερο. Διαφωνεις? Που υπαρχει απαξιωση?

    Δες το open world Ghost


    Αν μου πεις οτι το Star Citizen ειναι ενα ιδιαιτερο project, μεγαλο και απαιτητικο ναι θα συμφωνησω οτι δεν υπαρχει κατι αναλογο στο PS4. Αλλα οταν γραφεις να οριστε εχει περισσοτερα βραχια. Δλδ μπαινεις σε θεμα λεπτομεριων κοσμου. Εκει χανει με τα PS4 exclusives αν συγκρινεις σε ενα τετραγωνικο χιλιομετρο ξερω γω. Εκει παει και το ''κατι παιζει με την κριση σου'' για το παραπανω βιντεο που ποσταρες. Ελπιζω τωρα να εγινα κατανοητος.
    Βλέπεις το δέντρο και χάνεις το δάσος, κάτι το επιμέρους στο οποιο μπορει το Tsushima να δειχνει και καλύτερο, αλλα PDS το SC ειναι πολύ απαιτητικοτερο απο το Tsushima τo οποιο δεν απεικονιζει και δεν υπολογιζει στην οθόνη ούτε το ενα δεκατο απο αυτα που κάνει το SC. Εγώ δεν προκειται να δεχτω ποτέ πως στο σύνολο, εννοώντας ολη την εικονα και οχι επιμέρους κομμάτια, παιχνιδια σαν το Tsushima (το οποιο δεν υποτιμώ καθόλου) το Uncharted ή το Shadow of Tomb Raider ξερω γω (που δυστυχως βαρέθηκα) δειχνουν συνολικά κατι το εντυπωσιακοτερο απο αυτο που βλεπουμε εδώ και που δειχνει να έχει τρομερες προοπτικές, και αυτη ειναι η αποψη μου, δεν ειναι φανατική άποψη, ουτε λέω πως το Minecraft ειναι οτι εντυπωσιακοτερο υπάρχει αυτη τη στιγμή
    Spoiler!


    Κλεινω εδώ γιατι κουράστηκα, αλλωστε το οπτικο απο μονο του δεν λεει για μενα τιποτα, ειδα και το Shadow of Tomb Raider. Eπισης νομιζω βρηκαμε άκρη.
    Last edited by BigBOSS; 16-12-2019 at 17:02.

  26. #219

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Για κάποιο λογο δεν εχω παιξει ποτέ το Ori έως τώρα.

    btw τις τελευταιες μέρες άρχισα να παιξω Mordhau, πολύ καλό παιχνιδι και ωραια γραφικά, μου φαίνεται καλυτερο απο Chivalry. Φυσικά πρέπει να μαθει κάποιος να παιζει αλλιως θα βλέπεις κυριως deaths και ισως αποθαρρυνθει εύκολα , για παράδειγμα δύσκολο να ριξεις έμπειρο παιχτη σε 1vs1 μονο εαν χωθεις σε μαχη με αρκετα ατομα γυρω και την πεσεις απο πισω. Και επισης πρεπει να προσέχεις οταν χώνεσαι και ποτε να χωνεσαι, θέλει να παίζεις έξυπνα, ειδικά σαν αρχάριος.

    Τσεκαρε το σιγουρα το πρωτο Ori. Απο τα indie διαμαντια της γενιας. Θα το ξανα κανω ενα playthrough τωρα που βγαινει το δευτερο. Το Mordhau αρκετα ιδιαιτερο παιχνιδι μπολικο gore σιγουρα δεν ειναι για μενα το gameplay του.

  27. #220

    Default

    11 Μαρτιου βγαινει το Ori,εφαγε delay 1μηνα.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •