Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 58 of 58

Thread: NBA 2K20

  1. #41
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Dimitris, το θέμα μας ουσιαστικά είναι το NBA2K.........αλλά μου αναφέρεις ρε συ το Pro Evo.

    Όταν εστιάζω στο NBA2K, αλλά κάνω και πολύ μικρές αναφορές στο NBA Live, FIFA (γιατί ως επιχειρηματικό μοντέλο είναι τα ίδια) και στην λανθασμένη αντιμετώπιση που έχουν απέναντί τους οι καταναλωτές........εσύ αναφέρεσαι στο Pro Evo και στους φανατικούς οπαδούς του (εδώ να σημειώσω ότι έχω μένος προς οποιονδήποτε φανατικό σε οτιδήποτε εκτός από φαγητό, είτε λέγεται μουσική, είτε τίτλος σε videogames, είτε οτιδήποτε. Απλώς δεν καταλαβαίνω τον φανατισμό, διαφωνώ κάθετα).

    Μήπως να εστιάσεις στο NBA2K 2020;

    Στους τομείς που καυτηρίασα επί κάποια ποστ; (αν θες βέβαια)
    Ώστε να παραμένουμε on topic;
    Και ιδιαίτερα στον κουλοχέρη;
    Ο κουλοχέρης είναι ζήτημα της αγαπημένης σου εταιρίας δλδ. Rockstart a.k.a DMA κτλ. Τα προβλήματά της θεωρώ ότι δεν έχεις δικαίωμα να τα φέρεις εδώ.

    Last i checked που λένε ΚΟΥΛΟΧΕΡΗ, δεν ΕΦΕΡΑΝ.

    O Dimitris από πάνω μια χαρά τα έγραψε.

    Όλος ο κόσμος αγοράζει Fifa/nba γιατί αν θες κοιτάει και το VFM.

    Εσύ δεν έγραφες δοκίμιο περί του χρόνου/τιμής?

    Ιδού λοιπόν πως αγοράζει ο κόσμος.

  2. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    Dimitris_ (05-09-2019)

  3. #42
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν έχω το δικαίωμα;

    Μλκ μου το έχεις χάσει τελείως.

    Δεν έχω να πω κάτι άλλο.

  4. #43
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Δεν έχω το δικαίωμα;

    Μλκ μου το έχεις χάσει τελείως.

    Δεν έχω να πω κάτι άλλο.
    Καλημέρα! (αν και κόντεψες να μου βγάλεις τον καφέ από την μύτη).

    Δεν ξέρω πως σου διέφυγε, αλλά προφανώς το σχόλιο μου ήταν σαρκαστικό και για να σε προλάβω:

    Η Rockstar σε μια ιδιοφυή στιγμή έμπνευσης απόλυτου τρολαρίσματος (γιατί δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο) έβαλε κάτω από ένα δυσμενές παγκόσμιο κλίμα συζήτησης περί των lootbox και την σχέση τους με τον τζόγο, κανονικό-κανονικότατο legit πως το λένε ....καζίνο με ακόμα πιο αληθοφανή ... παιχνίδια κουλοχέρη.

    Από την άλλη η EA και το συνάφι δείχνουν να θέλουν να ταυτίζονται με το "κακό Boss" που όλοι θέλουμε να ρίξουμε. Το έχουν δηλώσει στα ίσια, ότι δεν θεωρούν τα lootbox τζόγο. Έχουν απειλήσει στα ίσια ότι δεν θα κυκλοφορήσουν παιχνίδι στις χώρες με την σχετική νομοθέσια.

    Συμφωνούμε ή όχι, τους αναγνωρίζω την ειλικρίνια τουλάχιστον.

    Το πρόβλημα ξέρεις που βρίσκεται?



    Ότι για κάθε post που γράφουμε εδώ ο καθένας μας, την ίδια στιγμή ακριβώς, άλλοι 100 αγοράζουν Coins, πως σκατά τα λένε, για το Ultimate Team ή και κάποιος γονέας, βρίσκει την κάρτα του φουσκωμένη από αγορές που (δήθεν) έκανε το παιδί του.

    Καλημέρα και πάλι.

  5. #44
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Πρώτο μου ματς με Μπακς εναντίον Τίμπεργουλβς έχασα μόλις 90-41

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk


  6. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    PDS (14-05-2020)

  7. #45
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    O Γιαννης ολοιδιος παντως
    .

  8. #46
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    O Γιαννης ολοιδιος παντως
    Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τα έβαζε από παντού όμως!

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk


  9. #47
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    χεχε καταλαβα, εκανα το ιδιο, αλλα δεν.

    Μεσα στην ρακετα ομως δεν παιζεται. Και το προσωπο του ολοιδιο.

    Πραγματικα αναρωτιεμαι πως θα δειχνει το next gen ΝΒΑ....
    .

  10. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    tonybsg (14-05-2020)

  11. #48
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά καλησπέρα. Μια ερώτηση. Δεν άντεξα εννοείται στα 5 ευρώ που έχει το παιχνίδι ώστε να μην το πάρω. Μιλάμε ξεφτίλα. Αλλά ρε γμτ πολύ φασαρία ο ανεμιστήρας του PS4 Pro. Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και στο Call of Duty Modern warfare αλλά μόλις μπαίνεις στο παιχνίδι σωπαίνει. Εδώ ακούγεται συνέχεια. Και το κακό είναι ότι παίζω χαμηλά και ενοχλεί. Σε εσάς έτσι ακούγεται?

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. #49
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Στο μενού ναι στο Game όχι τόσο αλλά ακούγεται

  13. #50
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Εμένα ακούγεται πάρα πολύ αλλά ίσως παίζει ρόλο το οτι τρέχω το παιχνίδι σε 4K μόνιτορ. Δεν ξέρω τι να πω. Γνωρίζουμε στο ps4 pro σε τι ανάλυση παίζει το 2K20?

  14. #51
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Και εγώ σε 4k tv παίζω γιαυτό στο λέω. Λογικά native παίζει

  15. #52
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Και εγώ σε 4k tv παίζω γιαυτό στο λέω. Λογικά native παίζει
    Πάντως δεν το αντέχω πραγματικά. Και ο λόγος είναι ότι παίζω με χαμηλή ένταση. Άντε να βάλω ακουστικά αλλά μετά οι υπόλοιποι στο χώρο τρελαίνονται. Σαν ηλεκτρική σκούπα κάνει. Και ρώτησα κανα 2 φιλαράκια και το ίδιο μου είπαν. Και να σκεφτείς ότι το έχω καθαρίσει, έχω αλλάξει και θερμοαγώγιμη και εχω κάνει και πατέντα στο σύστημα ψύξης. Αλλά μόνο στο NBA κάνει τόσα πολύ. Και στο Call if Duty αλλά μόνο στο μενού πριν μπω στο game. Μετά σωπαίνει.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  16. #53

    Default

    Στο απλο PS4 ακούγεται στα μενού λόγω unlocked framerate. Στο gameplay όχι.

    Οποίος θέλει ας με κάνει add στο PSN για κανα ματσάκι. T1lemaxx

  17. #54
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Τίποτα όλα οκ. Πλεον εκεί που έκανε σαν ηλεκτρική σκούπα τώρα ίσα ίσα που ακούγεται. Αλλαγή thermal pads και εννοείται θερμοαγωγιμης. Μιλάμε για τεράστια διαφορά.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. #55
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Παντως εντελως αλλη λογικη σε σχεση με τα ποδοσφαιρακια. Εδω παιζουν πολυ ρολο οι επιλογες που θα κανεις, αλλιως η ικανοτητα των παιχτων αχρηστευεται. Εκμεταλλευση μισματς, σουτ με τον καταλληλο παιχτη που βρισκεται οσο γινεται πιο ελευθερος, στο καταλληλο δικο του σημειο κτλ κτλ. Χρειαζεται να βρισκεσαι σε εγρηγορση εγκεφαλικα. Εχει την μαγεια του αυτο. Φανταζομαι οταν παιζεις με αντιπαλο φιλο που ξερετε και οι δυο να παιζεται σωστα, μπορει να γινει πιο απολαυστικο απο καθε ποδοσφαιρακι. Υποθετω.

    Quote Originally Posted by Tilemaxx View Post
    Στο απλο PS4 ακούγεται στα μενού λόγω unlocked framerate. Στο gameplay όχι.

    Οποίος θέλει ας με κάνει add στο PSN για κανα ματσάκι. T1lemaxx
    Μπορουμε να παιξουμε και στην ιδια ομαδα online?
    .

  19. #56
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    θεωρώ ότι το μπάσκετ μπορεί (τεχνικώς) να μεταφέρει πολύ πιο πειστικά την εμπειρία σε videogame απ' ότι το ποδόσφαιρο.

    Πιστεύω ότι είναι εμφανές αν κοιτάξουμε την εξέλιξη των παιχνιδιών μπάσκετ στην Ιστορία (από τα early 80s έως σήμερα) σε σχέση με τα ποδοσφαιράκια.

    Όπως τα λες είναι PDS. Ακριβώς όπως τα λες.

    Είχα θυμάμαι πριν από αρκετά χρόνια (PS3) είχα παίξει με έναν φίλο online το NBA2K-κάτι (το 2008; κάπου εκεί).
    Δώστε προσοχή: εκείνος έπαιζε τον τίτλο στα δάχτυλά του, ήξερε το παιχνίδι ΠΑΡΑ πολύ καλά. Εγώ όμως μόλις το είχα πάρει και δεν ήξερα τίποτα από κοντρολς. Ήξερα όμως από αληθινό μπάσκετ (ως πρώην μπασκετμπωλίστας στο εφηβικό). Ξεκινάμε το παιχνίδι....και φτάνουμε στα τελευταία 4-5 δευτερόλεπτα, όπου είμαι πίσω με 1 πόντο διαφορά. Η μπάλα είναι δική μου. Παίρνω κατευθείαν ταιμ άουτ ώστε να επαναφέρω την μπάλα απ' έξω στην δική του μπασκέτα. Δίνω την πρώτη πάσα, γρήγορη δεύτερη πάσα, σουτ και καλάθι και σφυράει λήξη. Κέρδισα.
    Ο φίλος δεν το πίστευε.

    Τι παίχτηκε λοιπόν;
    Τα μπασκετάκια μπορούν να μεταφέρουν πιο κοντά στην πραγματικότητα την εμπειρία του αληθινού μπάσκετ, με αποτέλεσμα αν ξέρεις κατιτίς από το αληθινό να μπορείς να παίξεις αρκετά καλά χωρίς να γνωρίζεις τα κοντρολς του videogame.
    Αυτό στα ποδοσφαιράκια δεν γίνεται ή τουλάχιστον δεν γίνεται στον ίδιο βαθμό.


    PDS, θα σε γελάσω γιατί πάνε χρόνια, αλλά νομίζω ότι γίνεται αυτό που λες. Δεν παίρνω όρκο, οπότε μην σταθείς και τόσο πολύ στα λόγια μου!

  20. #57
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ναι οντως καπως ετσι ειναι.
    Γιατι στην αρχη που επαιζα βουρ για καλαθι με οποιον τροπο ειχα διαθεσιμο, δεν ηταν διασκεδαστικο αλλα ουτε και αποτελεσματικο.

    Σιγουρα βοηθαει το να μαθεις καλα τα controls, αλλα καταλαβαινω τι λες. Αν γνωριζεις λιγο πως παιζεται το μπασκετ και ξερεις 2-3 παιχτες της ομαδας(τα αδυνατα και δυνατα σημεια τους) μονο με την πασα και το σουτ(ουτε καν το τρεξιμο) παιζει να εισαι αρκετα ανταγωνιστικος.

    Τωρα πχ που εχω βελτιωθει, δεν ειναι τοσο οτι εχω μαθει περισσοτερα πραγματα(οκ εμαθα την σκαστη πασα και με βοηθαει ενα κλικ), αλλα οτι κανω πιο σωστες επιλογες και ξερω τους παιχτες μου.

    Πχ Γιαννης. Οταν δω οτι ο ψηλος δεν βρισκεται στην θεση του κατω απο το καλαθι η υπολογιζω οτι θα τον φαω σε ταχυτητα μεχρι να φτασει, κατεβαζω την μπαλα γρηγορα και παω για καρφωμα. Αυτο που κανει και στο NBA δλδ. Σπανια θα επιλεξω σουτ με Γιαννη, αλλα μπορει να βρεθει ελευθερος και μπαμ το σκασα. Οκ μπορει να το χασει. Αλλα οι πιθανοτητες μεγαλωνουν. Γενικα παιζει πολυ με τις πιθανοτητες το game. Θελει συγκεντρωση, σωστες αποφασεις.
    .

  21. #58
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default

    Αν το εχει παιξει καποιος μπορει να μου πει 2 πραγματα?Στο My carreer αμα αρχισεις εχει μετα επιλογη continue και στο τελος κατω neighborhood αν πατησω το τελευταιο εχει καμια επιπτωση στο continue(εννοω αν σταματαει εκεινο που συνεχιζα και αρχιζει αλλη επιλογη του παιχνιδιου ανεξαρτητη)?Επισης γιατι δεν λειτουργει μερικες φορες ο δεξιος μοχλος(και μου βγαζει το μυνημα με dismiss κυκλο)?Ειναι απενεργοποιημενο επιτηδες σε καποια ματσακια στην πορεια για τα drafts(και η λειτουργια του σουτ γινεται μονο με το τετραγωνο)?

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •