Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 57

Thread: Streets of Rage 4

  1. #21
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Δεν πιστεύω να θες να σχολιάσω.

    Μιλάς για εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα (astro) και για τον κανόνα (Mario) που επιβεβαιώνει την εξαίρεση.

    Άστο να πάει.
    Oλα τα παιχνιδια εχουν μια ιστορια να πουν, ακομα και το astrobot και ο Mario. Ακομα και το tetris!
    εννοειται και το παιχνιδι του thread εχει story. Ανθρωποι ειμαστε αυτο θελουμε. Ιστοριες.

    Δεν καταλαβαινω που ειναι το κακο αν ενα παιχνιδι εμβαθυνει οπως πχ το RDR2, το οποιο σου αρεσε απο οτι θυμαμαι για ΕΞ λογους. Αν ηταν Sony exclusive(γιατι ειναι οντως στο στυλ των παιχνιδιων της Sony) θα σου αρεσε? Απλα ρωτα τον εαυτο σου, δεν θελω απαντηση.

    Για μενα ολα τα ειδη παιχνιδιων μπορουν να βαθμολογηθουν καλα και βαθμολογουνται oταν το αξιζουν. Οταν ενα παιχνιδι ομως εχει τα production values του RDR2 δεν ειναι πιο πιθανο να βαθμολογηθει καλυτερα? λογικο δεν ειναι?

    Μιλαμε κυριολεκτικα για απλα μαθηματικα.

    Αντι για εναν ταλαντουχο dev εχει 300, αναμεσα σε αυτους τυχαινει να ειναι και ενας καλος στο animation και ενας αλλος στην γραφη. Ολα αυτα δινουν ποντους στο immersion και στο μετασκορ.

    νομιζω οτι τα πραγματα τα κανουμε πολυ πιο δυσκολα απο οτι ειναι.
    .

  2. #22
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Εντάξει δεν είναι ότι το είδος των beat em up είναι On fire στο Metacritic.

    Είναι από τα species (rare μάλιστα) που δεν πρόκειται να ξεπεράσουν το 90 απλά και μόνο γιατί ανήκουν σε αυτό το είδος. Όπως και τα Racing και πολλά άλλα genre.

    Δεν έχουν story βλέπεις ή και να έχουν δεν έχουν animations και cinematics, όπως και "νοήματα".

    Ναι shots fired.

    Edit:@L-X, PDS.
    Πόσες φορές το forza έχει πλησιάσει ή φτάσει το 90 όλα αυτά τα χρονια; τα ori and the will of the wisps, animal crossing, αναφέρω δυο προσφατα παραδείγματα διακρίνονται για το βαθύ στορυ τους, τα φοβερα animations και τα cinematics;
    Το death stranding τι βαθμό εχει;...το Days Gone;
    Με το στανιο να πας την κουβέντα στο TLOU2, στα "νοηματα"....
    Last edited by kostasb13; 30-04-2020 at 02:22.

  3. #23
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Αν το παιχνίδι (το ίδιο ακριβώς,όμως) λεγόταν Streets of hate/rape/page, θα βλέπατε τέτοιο βιντεάκι?







    Λοιπόν, μην εθελοτυφλείτε. Αν δεν βλέπετε ότι οι Publishers είναι το χέρι που ταΐζει τον "ειδικό τύπο" (έστω μεγάλο μέρος του) και το αντίστροφο, στηριζόμενοι στα hype clicks και τα ads και ...τις "δημοσιογραφικές κόπιες", δεν ξέρω τι μπορεί να σας κάνει να το δείτε.

    Τα παραπάνω παραδείγματα που αναφέρεις @Kostasb13 - έχουν από πίσω ονόματα όπως Microsoft/Microsoft/Nintendo/Sony/Sony αντίστοιχα.

    Και όχι @PDS το tetris αλλά και τα Pong πριν από αυτό τι στόρυ είχαν? Το πως χτίστηκε η ΕΣΣΔ τουβλάκι-τουβλάκι? Τα Mario τι είναι πέρα από pure gameplay/μάζεψε νομίσματα/σώσε πριγκιπέσα?

    Εγώ αυτό σχολίασα, ίσως πιο "καυστικά" από ότι έπρεπε, αλλά εννοούσα το σύνολο της βιομηχανίας - σε κάτι που και εσύ με επιβεβαίωσες στο επόμενο ποστ σου - και είναι άποψη που έχω ξαναγράψει.

    Υπάρχουν κατηγορίες παιχνιδιών, που και αποκλεισμένες είναι από "GOTY" βραβεία, γιατί τους λείπουν *features* και ακόμα χειρότερα, θάβονται και δεν κυκλοφορούν ποτέ ξανά.

    Για αυτό λοιπόν ενοχλήθηκα από το ποστ σου.

    Από την άλλη αν εσύ και ο φίλος Kostasb βλέπετε στον ύπνο σας συγκεκριμμένο παιχνίδι, προκειμένου να δηλώσετε την στήριξη σας, σε ένα πλαστικό κουτί και μια εταιρεία που αγνοεί ακόμα και την ύπαρξη σας, τι να πω. Για αρχή κλείστε το monitor και συζητάμε - σε πιο σχετικό νήμα από αυτό να ανταλλάξουμε απόψεις.

    Ο L-X κατάλαβε τι έγραψα μετά την "επεξήγηση". Τώρα αν εσείς δεν καταλάβατε και ο ένας έκανε και προσωπική επίθεση, ελπίζω τώρα μετά από το παρόν - να εννοήσατε.

    Πληροφοριακά πάντως, σας ενημερώνω ότι την αποκλειστικότητα, στα cinematics κλπ. *features* που αναφέρω, δεν την έχει "καπαρώσει" μια συγκεκριμένη εταιρεία παραγωγής Hardware/software.

    Η λίστα είναι τεράστια....

    Συγνώμη για το off-topic αλλά δεν θέλω "σκιές". Αν θέλω να πω "κάτι" θα το πω όπως έχετε καταλάβει και φυσικά στο κατάλληλο νήμα.


    Anyway, μπήκε από το xbox gamepass app, στο download list και ελπίζω το βράδυ που θα το παίξω να γράψω περισσότερα. Μην ξεχάσετε να δείτε και το βίντεο που έχει και ιστορική αναδρομή και...ίσως να εκτιμήσετε τι αγάπη, τέχνη και μεράκι, πέφτει πίσω ΚΑΙ από αυτά τα games και όχι απλά πήραμε έναν ηθοποιό τον καλωδιώσαμε και "τσουπ - uber animation. Με το χέρι είναι το δύσκολο και απαιτούντα "μέζεα".



    Sega Power.
    Last edited by Sir_Teraflop; 30-04-2020 at 16:14.

  4. #24
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Οταν υπαρχει βραβειο technical achievement, πως μπορει να ειναι τα Μαριο/ Astrobot/ Tetris υποψηφια και οχι το Death Stranding με τα ΑΑΑ production values?

    Καποια πραγματα ειναι απλα οπως σου ειπα. Το ιδιο ισχυει και για την μουσικη, characters κτλ. Και το σημαντικοτερο? για το ιδιο το Gameplay.
    To καθε RDR μπορει να εχει απο μονο του (που λεει ο λογος), μεσα ενα Streets of Rage 4.

    Δεν υπαρχει καποια συνωμοσια. Περισσοτερο μαζεμενο ταλεντο>μικροτερο μαζεμενο ταλεντο.
    Καλως η κακως αυτο συμβαινει κατα κανονα. Οχι παντα. Με τις πιθανοτητες παιζεις εδω.
    .

  5. #25
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Δες το βίντεο ή διάβασε και το γραπτό άρθρο και θα μου έρθεις μετά να κάνεις praise.

    Και όχι, η αίσθηση που μπορεί να σου δώσει ένα παιχνίδι, δεν πληρώνεται. Όσα εκ. $ και να ρίξεις στην οθόνη.

    Διαφορετικά να κλείσουν όλοι για να παίζουμε παιχνίδια από 2~3 Megacorps, συγκεκριμένου είδους. Δυστυχώς από ότι καταλαβαίνω αυτήν την λογική εκφράζεις.

  6. #26
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Και όχι, η αίσθηση που μπορεί να σου δώσει ένα παιχνίδι, δεν πληρώνεται. Όσα εκ. $ και να ρίξεις στην οθόνη.
    Μπορω να την αγορασω αυτη την αισθηση(η αυτον που ειχε την ικανοτητα να την δημιουργησει) και να στην προσφερω και αναβαθμισμενη μεσα στο ΑΑΑ σαν μινι γκειμ.

    Θα το δω το βιντεο.
    .

  7. #27
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Μα αυτό σου λέω.

    Ότι τα AAA σήμερα =/= no fun allowed. (αναφέρομαι στο metacritic).

    Τι εννοείς ότι όλα αγοράζονται?

    Μα δεν λέω καν αυτό που λες.


  8. #28
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Πραγματικα σε εχω χασει. Νομιζω οτι απαντησα σε αυτο που ειπες. Και ξαναδιαβασα τα ποστ σου.
    Αν θες κανε το μου πιο καθαρο για να καταλαβω την θεση σου.

    ΥΓ. Δεν θα εκανα ποτε αυτο βλεπεις στο gif. Θεωρω ομως οτι εσυ το κανεις γενικοτερα(Oχι οταν χανεις arguments, μιλαω για την γενικοτερη σταση σου). Και μπορω επισης να σου εξηγησω τι εννοω.
    .

  9. #29
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Εσύ θεωρείς ότι ΑΑΑ= Free Pass στο Meta/opencritic. (Production Values εισιτήριο).

    Εγώ διαφωνώ με αυτό ή μάλλον δεν διαφωνώ αλλά έβαλα και το genre diversity στην εξίσωση. Το Gaming one εννοώ.

    Με τρολλάρεις φάση ότι αυτό το game, θα μπορούσε να είναι αυτούσιο μέσα σε ένα AAA. Υπονόησες ότι αν είχε και ιστορία/cinematics και λοιπά *features* ίσως έπαιρνε κάποιο βαθμουλάκι παραπάνω - εγώ διαφωνώ. Story ξε-στόρυ το παιχνίδι αυτό όπως και άλλα το παίρνεις να ξεσπάσεις στα "μπουνίδια". Αν εσύ θες story-based "μπουνίδια" γούστο σου και καπέλο σου. Np. Τι είμαι εγώ να σου υποδείξω τι θα παίξεις.

    Άλλωστε θα τα δεις και αυτά σύντομα στην οθόνη σου. Από εκεί και πέρα εμένα το πρόβλημα μου είναι ο "ειδικός τύπος" (που δεν είναι και τόσο "ειδικός") και το πως κάποια games αν δεν έχουν το spotlight κάποιου ΑΑΑ Publisher/Platform holder ή ιστορικό name από πίσω - πάνε στην αφάνεια.

    Και από τους reviewer και το κοινό γιατί είναι αλληλένδετα αυτά με το meta/open critic.

    Result: Δεν έχουμε καμία επαφή στο τι θεωρούμε games ο ένας και ο άλλος.

    Δεκτό λοιπόν ότι λες και κατανοητό αλλά δεν υπάρχει λόγος να συζητάμε ενώ δεν συγκλίνουμε.

  10. #30
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Εσύ θεωρείς ότι ΑΑΑ= Free Pass στο Meta/opencritic. (Production Values εισιτήριο).
    Oχι δεν ειπα αυτο. Ειπα οτι το ΑΑΑ ειναι πιο πιθανο να βρεθει με καλυτερες βαθμολογιες και awards(και για μενα ειναι απολυτα reasonable αυτο). Δεν μιλησα για free pass. Το Days Gone πχ εχει χειροτερες βαθμολογιες(που ειναι αληθεια η συνωμοσια εδω; ) απο το Street of Rage, αλλα θα μπορουσε να ειναι υποψηφιο για technical achievement award και το SOR4 οχι. Δικαιοτατα.

    Απο κει και περα το Street of Rage δεν μπορει να βγει πρωτο γιατι υπαρχουν ποιοτικοτερα παιχνιδια σε ολα τα επιπεδα. Δεν ειναι οτι καποιος το αδικει.

    Οταν ισχυριστεις λοιπον κατι τετοιο(οτι υπαρχει αδικια) θελω να μου δωσεις παραδειγμα ενος παιχνιδου τυπου SOR που αξιζε για αυτον και αυτον τον λογο το GOTY αντι αυτου που το πηρε και γιατι. Επισης θελω να μου εξηγησεις γιατι αξιζε ανωτερες βαθμολογιες απο αυτες που πηρε.

    Θα σου πω εγω γιατι ενα ΑΑΑ εχει πλεοκεκτημα. To traversal στο Spiderman δεν μπορεις να το πετυχεις τοσο pure fan εκτος της ΑΑΑ λογικης. Για αυτο και το παιχνιδι ειναι πιο πιθανο να βρεθει σε awards απο ενα SOR4. Παλι στις πιθανοτητες καταληγουμε.

    Εν τελη που ειναι το παραλογο να βρισκονται στην πρωτη θεση τα παιχνιδια που τα κανουν ολα καλα. Αν δεν θες προσωπικα να τα απολαυσεις ολα, τα κανεις σκιπ(μουσικη, διαλογους, 4Κ, HDR*) και μενεις στο traversal και στα non story-based "μπουνίδια" στο spider man ξερω γω. Εκει ειναι το κουμπακι διαθεσιμο.


    Γιατι σε ενοχλει που το καλυτερο παιχνιδι θα βραβευτει ως καλυτερο? Και αν σε ενοχλει γιατι απλα δεν παραδεχεσαι οτι οντως ειναι πιο ολοκληρωμενες προτασεις αυτες και και ορθα αποθεωνονται απο τον τυπο. Το προσωπικο σου γουστο δλδ γιατι να παιξει τετοιο ρολο στα awards και critics; Γιατι αυτο ζητας. Δεν υπαρχει καποια αλλη αντικειμενικη αδικια.

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Από εκεί και πέρα εμένα το πρόβλημα μου είναι ο "ειδικός τύπος" (που δεν είναι και τόσο "ειδικός") και το πως κάποια games αν δεν έχουν το spotlight κάποιου ΑΑΑ Publisher/Platform holder ή ιστορικό name από πίσω - πάνε στην αφάνεια.

    Και από τους reviewer και το κοινό γιατί είναι αλληλένδετα αυτά με το meta/open critic.
    Αυτο το θεωρω, οπως σου ειπα, θεωρια συνωμοσιας(που σου γενναται λογο του προσωπικου σου γουστου). Ναι σε αυτο δεν θα μπορουσαμε να συμφωνησουμε ποτε.

    Οπως και να χει αν ισχυαν ολα αυτα που λες και το προσωπικο σου γουστο, θα ειχες ηδη PS4 με PSVR(το genre diversity που ζητας) και Dreams. Αλλωστε και χωρις τα 2 τελευταια το PS4 εχει ανωτερη βιβλιοθηκη τοσο σε ΑΑ οσο και σε χαμηλου κοστους παραγωγες. Για αυτο σου μιλησα για γενικοτερα goalpost πριν.

    *Ασε που εδω παντα με μπερδευεις καθως απο την μια εισαι φουλ ιν στα θεματα τεχνολογιας και γραφικων και απο την αλλη δεν συμπαθεις τα ΑΑΑ και γουσταρεις παιχνιδια που θα μπορουσαν να τρεχουν με το ιδιο gameplay περιπου και στο 16μπιτο mega drive.
    .

  11. #31
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Επιφυλάσσομαι, γιατί πρέπει να παραχωρήσω το PC για e-learning στην κόρη μου, να σου απαντήσω αναλυτικά, άλλα φάσκεις και αντιφάσκεις στο Post σου. Έχεις πολύ χρόνο να κάνεις edit ή και να αναθεωρήσεις.

    Αν σε προβλημάτισα έστω και στο ελάχιστο, είναι θετικό.

    Hint: Θεωρείς ότι ένα techincal feature a.k.a. Spiderman Traversal σημαίνει "the better game" ενώ ταυτόχρονα απορείς που εγώ μπορώ να παίξω 16-bit game (και όντως παίζω άνετα - διατηρώ τέτοια συστήματα).

    Μιλάμε.

  12. #32
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Συζητηση κανουμε εντελως φιλικα και μου αρεσει.
    Δεν εχω να αναθεωρησω κατι στο ποστ μου. Τα επιχειρηματα μου ειναι καθαρα και οι gaming προτιμησεις μου το ιδιο.

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Hint: Θεωρείς ότι ένα techincal feature a.k.a. Spiderman Traversal σημαίνει "the better game" ενώ ταυτόχρονα απορείς που εγώ μπορώ να παίξω 16-bit game (και όντως παίζω άνετα - διατηρώ τέτοια συστήματα).
    Οχι δεν ειπα οτι σημαινει ''better game''(γιατι κανεις παντα hot takes? , εντωμεταξυ τονισα την λεξη πιθανοτητα).

    Tο εβαλα ως παραδειγμα για να πω οτι στην πραγματικοτητα υπαρχουν πολλες μικρες λεπτομεριες που ''ανεβαζουν'' το gameplay και οι περισσοτερες απο αυτες μπορουν να ειναι exclusive του ΑΑΑ gaming. Ενω το αναποδο δεν συμβαινει. Δεν υπαρχει κατι που θα εμποδισει τεχνικα/χρονικα/οικονομικα την Insomniac να ενσωματωσει τον μηχανισμο μαχης του SOR4 στο Spiderman κατω στους δρομους. Οποτε ξαναλεω (προσοχη στην λεξη) η πιθανοτητα ειναι το AAA game να ειναι better game γιατι εχει καλως η κακως αυτα τα προνομια.

    Δεν καταλαβα που ειναι το ''φασκω και αντιφασκω'' σε αυτο βεβαια. Και εγω μπορω να παιξω mega drive btw σημερα.

    ΥΓ. Θα διαβασω το ποστ σου αν κανεις καποιο και θα παρω τον χρονο μου να το απαντησω.
    .

  13. #33
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Και εγώ φιλικά απαντάω και γράφω πάντα, αλλά δεν είδα καμία φιλική "σύσταση" στον φίλο που με κατηγόρησε "because reasons".

    Λοιπόν άσε τις "πιθανότητες" και τα λοιπά που ανεβάζουν το "gameplay" και δέξου ότι το gaming είναι πολύ μεγαλύτερο από μια ιστορία, ή μια ΑΑΑ παραγωγή.-

    Αν θες να το συζητήσουμε εδώ πέρα δεν έχω κανένα θέμα, άλλωστε είσαι mod αρά εγώ δεν φέρω καμία ευθύνη, αλλά παράτα τα stories και τα παραφερνάλια και παίξε κανένα σοβαρό - Mindless παιχνίδι να διασκεδάσεις, γιατί σε βλέπω προβληματισμένο και βαρύ στα Post σου τώρα τελευταία.

    Mindless μπουνίδι για πάσα νόσο!


    Edit: O Keighley, τι δουλειά είχε στα TGA και στο DS ωεο?

    Το "μαρούλι" να πέφτει έτσι?
    Last edited by Sir_Teraflop; 30-04-2020 at 21:58.

  14. #34
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    εγω εχω να πω οτι οντως το παιχνιδι ειναι μια ιστορια ολοκληρη. Για την ακριβεια ειχα πει πριν καιρο στον φιλο BillFlo οτι αν την ιδια μερα εβγαινε το last of us 2 και το streets of rage 4 και μου ελεγες οτι θα παρεις μονο 1 απο τα 2 παιχνιδια για να παιξεις και το αλλο μετα απο καιρο αναγκαστηκα, θα επελεγα το streets of rage με κλειστα τα ματια. Εγω το πηρα day 1 και για το ολο αυτο το "story" streets of rage αλλα και για να στηριξω τον developer.

  15. #35
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Και εγώ φιλικά απαντάω και γράφω πάντα, αλλά δεν είδα καμία φιλική "σύσταση" στον φίλο που με κατηγόρησε "because reasons".

    Λοιπόν άσε τις "πιθανότητες" και τα λοιπά που ανεβάζουν το "gameplay" και δέξου ότι το gaming είναι πολύ μεγαλύτερο από μια ιστορία, ή μια ΑΑΑ παραγωγή.-

    Αν θες να το συζητήσουμε εδώ πέρα δεν έχω κανένα θέμα, άλλωστε είσαι mod αρά εγώ δεν φέρω καμία ευθύνη, αλλά παράτα τα stories και τα παραφερνάλια και παίξε κανένα σοβαρό - Mindless παιχνίδι να διασκεδάσεις, γιατί σε βλέπω προβληματισμένο και βαρύ στα Post σου τώρα τελευταία.

    Mindless μπουνίδι για πάσα νόσο!


    Edit: O Keighley, τι δουλειά είχε στα TGA και στο DS ωεο?

    Το "μαρούλι" να πέφτει έτσι?
    Θα παιξω ενα παιχνιδι που εχει μπουνιδια και ιστορια και γραφικα και μουσικη. win win χωρις να παρατησεις κατι
    GOW πχ.

    αλλα καποια στιγμη θα παιξω και το SOR4 για νοσταλγια κυριως. Ελπιζω να το ευχαριστηθω βεβαια και στο gameplay. Μου αρεσει το look του παντως.

    ΥΓ. Για το πρωτο δεν γνωριζω για να παρω θεση.
    .

  16. #36
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    χαχαχαχα τι παπαρ@@@ είσαι!

    Κλαίω.
    Last edited by Sir_Teraflop; 30-04-2020 at 22:11.

  17. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    PDS (30-04-2020)

  18. #37
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Εντάξει το game τα σπάει

  19. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    PDS (01-05-2020)

  20. #38
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Καλά, άσε τα shots. Δεν εξυπηρετούν πουθενά και όπως θα κατάλαβες ιδιαίτερα στο παρόν φόρουμ δεν εξυπηρετούν.

    Ον τοπικ, το SoR 4 είναι εξαιρετικό για τα σημερινά δεδομένα.

    Με τα παλιά δεδομένα/κριτήρια (και την δική μου κρίση/κριτική) θεωρούσα ΟΛΑ τα Strees of Rage άθλια. Άθλια γραφικά, μέτριο animation, ΚΑΚΙΣΤΟΣ ήχος (γενικώς ο ήχος του Megadrive ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ για κάποιον που είναι μαθημένος σε Amiga και coin-ops).

    Για εμένα το αποκορύφωμα των διπλών (co-op) beat 'em up -προσοχή: δεν εννοώ τα versus όπως Street Fightet/ΜΚ κλπ- ήταν τα:

    Final Fight, Golden Axe, Punisher, Cadillacs and Dinosaurs.

    Μετά από αυτά........το χάος. Μέχρι και σήμερα.
    Λευτερη με συγχωρεις αλλα θα πρεπει να διαφωνησω μαζι σου μια εβδομαδα μετα το post σου γιατι δεν το ειδα νωριτερα αλλα τα Streets of Rage ειδικα στο κομματι του ηχου εχουν τρομερο Soundtrack απο τον μοναδικο Kuzo Koshiro!

    Εχεις δικιο για το τσιπακι ηχου του Mega Drive ειδικα σε αμεση συγκριση με του SNES ποσο μαλλον με ARCADE & Amiga BUT οταν καταφερνουν κ βγαζουν κομματια σαν τα παρακατω ειναι ενα achivement απο μονο του !!!

    φυσικα δεν θα το συγκρινω με το θρυλικο Arcade Golden Axe αλλα για την "ιπποδυναμη" του MG ηταν πολυ καλα beat em up.



    Last edited by geogoku; 04-05-2020 at 05:41.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  21. #39
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ίσως να μην το διατύπωσα σωστά

    Ο "ήχος" του Megadrive είναι άθλιος = εννοώ οι δυνατότητες του τσιπ ήχου.

    Αυτό δεν σημαίνει ότι επειδή υπάρχουν μεγάλοι (ακόμα και για την εποχή) τεχνικοί περιορισμοί, δεν μπορούν να παραχθούν πολύ ωραία κομμάτια! (κι εμένα πχ μου άρεσε ένα κομμάτι από το Batman της SunSoft)

    Συμφωνώ με λίγα λόγια ότι είναι ένα υπέροχο κομμάτι, παρά τις ηχητικές "αδυναμίες" του audio chip.

  22. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    geogoku (04-05-2020)

  23. #40
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default




Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •