Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 20 of 76

Thread: eFootball PES 2020-21 (include season update)

  1. #1
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default eFootball PES 2020-21 (include season update)





    Δεν ειδα καποιο thread.

    Επαιξα το demo και σκεφτομαι να το αγορασω φετος, τουλαχιστον οταν πεσει η τιμη.

    Υπαρχουν νεες επιλογες για τηλεοπτικη καμερα και ειναι κατι που ηθελα πολυ, οπως και το gameplay πλεον ειναι πολυ καλο για τα γουστα μου.
    Εχουν βελτιωσει τα διχτακια και οπτικα μου αρεσε(πχ το HDR).

    μετα απο το μακρινο 2006 φαινεται οτι θα επιστρεψω στο PES.

    μια ερωτηση. Στο master league μπορει καποιος να παιξει μαζι με φιλο του στην ιδια ομαδα αλλα online?
    .

  2. #2

    Default

    PDS, το Προ και φέτος θα είναι πολύ καλό, όπως ήδη είναι από το Pes16. Είναι η ίδια βάση παιχνιδιού, που βασίζεται στην Fox engine, που δίνει αυτά τα εξαιρετικά physics και την αίσθηση βάρους και στιβαρότητας, ενώ και τα ball physics είναι ό,τι καλύτερο έχουμε δει σε ποδοσφαιράκι. Στο ήδη πολύ καλό gameplay του 19 έχουν προσθέσει καλύτερο ball shielding, ώστε να παγώνουμε τον ρυθμό και να ελέγχουμε πιο καλά τη μπάλα, κι έχουν δώσει μεγαλύτερη ελευθερία στα κοντρόλ, ανάλογα τη στάση σώματος κλπ.
    Τώρα, σε αυτό που ρώτας, αν και δεν παίζω online, υπάρχει το MyClub, που είναι το online mode του παιχνιδιού, και λογικά θα μπορείς να παίξεις εκεί co-op....

  3. The Following 2 Users Say Thank You to toninio For This Useful Post:

    Dimitris_ (10-08-2019),PDS (09-08-2019)

  4. #3
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Μαγικο το νεο προ επιτελους!!! Μετα απο 10 χρονια φιφα manual, επιστρεφω στις ριζες!!!

  5. #4
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Μαγικο το νεο προ επιτελους!!! Μετα απο 10 χρονια φιφα manual, επιστρεφω στις ριζες!!!
    Για πες μια αποψη για το Manual ρε συ. Και εγω φιφα επαιρνα απο το 2009 αλλα εχω να το αγορασω 2-3 χρονια. Το Προ ειναι εξαιρετικα βελτιωμενο αλλα ακομα και τωρα στο θεμα manual δεν φτανει την τελευταια εκδοση φιφα που ειχα παιξει, οσον αφορα την ελευθερια που εχεις...

    κανω κατι λαθος? Η απλα στο προ ειναι χειροτερο το manual?
    .

  6. #5

    Default

    Πραγματι αυτη τη φορα ο βασιλιας επεστρεψε. Μετα απο μια 10ετια στο φιφα επιστρεφω στα παλια.
    Απλα το καλυτερο ποδοσφαιρακι που εχω παιξει -τα physics ειναι απιστευτα, το ιδιο και τα animations, απροβλεπτες φασεις σε αμυνα κ επιθεση, ενω εχει βελτιωθει κ το 1 vs 1 με τους μηχανισμους ντριμπλας. Εχω να εντυπωσιαστω ετσι απο ποδοσφαιρακι απο το fifa world cup 2010.

  7. #6

    Default

    PDS, επειδή παίζω κι εγώ μόνο full manual εδώ και πολλά χρόνια, κι έπαιζα Φίφα από το 11 έως το 16, σου λέω με βεβαιότητα ότι στο Προ είναι εξαιρετικό. Για εμένα, καλύτερο από του Φίφα, αν και αυτό μπορεί να είναι και σχετικό. Είναι πιο "straight" από του Φίφα, αν μπορώ να γίνω κατανοητός, γιατί γενικά το passing του Φίφα έχει νομίζω μία δική του λογική, διαφορετική από του Προ. Δοκίμασε και θα δεις ότι θα σου αρέσει, γιατί και τα ball physics του Προ είναι φοβερά......

  8. #7
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Toninio, δεν μιλαω για τα υπολοιπα(για τα οποια συμφωνω μαζι σου) αλλα συγκεκριμενα για την ελευθερια στο manual. Στο pro συχνα επιλεγει παιχτη που θα δωσει την μπαλα ενω στο fifa ενιωθα οτι ειναι καθαρα σε μενα η επιλογη. Ακομα και αν κανω λαθος στο φιφα, ο πιο κοντινος παιχτης θα παει προς την μπαλα. Στο προ φαινεται λιγο scripted το συγκεκριμενο, καθως η μπαλα θα επιλεξει παιχτη οπως ειπα και δεν θα κινηθει εντελως manual στον χωρο και ''οτι γινει εγινε''(αυτο ειναι το σωστο).
    Αν μπορω να το περιγραψω σωστα.

    Για μενα ειναι το μονο αγκαθι στο προ αυτη τη στιγμη μαζι με καποια περιεργα animations στην πασα. Κατα τα αλλα βαδιζει στον σωστο δρομο. Εβαλαν και καταπληκτικη καμερα...
    .

  9. #8

    Default

    Α, οκ, κατάλαβα τι λες. Κοίτα, αν κρίνω ΚΑΙ από το τελευταίο Φίφα που έπαιξα, το 18, νομίζω ότι και στα δύο παιχνίδια το full manual είναι ημι-ελεύθερο ουσιαστικά (δεν γίνεται και αλλιώς). Τώρα, συγκεκριμένα σε κάποιες through passes ή απλές με x, εκεί μπορεί να υπάρχει μία περισσότερη "ελευθερία" στο Φίφα, αλλά έχω την εντύπωση ότι και το assisted ή το semi-assisted του Φίφα έχει κάπως πιο φλου πάσες, ειδικά τις διαγώνιες. Δηλαδή, νομίζω ότι συχνά το Φίφα βάζει παραπάνω error και τη στελνει κάπως αλλού από εκεί που σημαδεύω, γιατί ερμηνεύει την πάσα με μία δική του λογική (και καλά όταν είναι σε μικρό χώρο και παίκτες κοντά, ότι μπορεί έυκολα να χαθεί, που σαν λογική δεν είναι και λάθος). Για αυτό είπα πριν ότι το manual του Προ είναι πιο straight, δηλ. μου δίνει την αίσθηση ότι υπακούει καλύτερα την εντολή μου με το μοχλό και τη δύναμη. Μπορεί βέβαια να ισχύει αυτό που λες, ότι η f.m. πάσα μπορεί να βρίσκει ευκολότερα παραλήπτη στο Προ.
    Έπειτα, είναι και θέμα συνήθειας του καθενός. Δοκιμάζεις και βλέπεις ποιό σου αρέσει περισσότερο.

  10. #9
    Advanced Member SacHpe's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Salonica
    Posts
    385
    PSN ID
    geosachpe

    Default

    H ημερομηνια κυκλοφοριας του ειναι 10 του μηνος, αλλα καποια καταστηαματα το εχουν ηδη, υπαρχει κανενα στην Θεσσαλονικη για αμεση αγορα; Αν καποιος γνωριζει θα εκτιμουσα ενα προσωπικο μηνυμα!

  11. #10
    Senior Member MPEKAS's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    104
    PSN ID
    zimpilias74

    Default

    Μπορει καποιο παιδι να μας πει που εχει αγορασει το παιχνιδι τις εντυπωσεις του και αν εχει βελτιωθει η ελληνικη περιγραφη ?

  12. #11
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    ναι αυτο θα ηταν βοηθητικο

  13. #12

    Default

    δεν ξερω αν επιτρεπεται να γραψω το ονομα του μαγαζιου αλλα μαγαζι ''αστερι'' video club και με παιχνιδια μτχ και καινουργια για ps4 στο μενιδι το εχει ηδη διαθεσιμο με 40 ευρω..


  14. #13
    PS4forums Fanatic jimspy's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    3,547
    PSN ID
    jimspy

    Default

    Ανακοίνωσε συνεργασία με την KONAMI η ΕΠΟ



    Με βάση τη συμφωνία αυτή, οι παίκτες του eFootball PES 2020 θα μπορούν πλέον να βρουν την ελληνική εμφάνιση, το εθνόσημο και τους παίκτες της ομάδας, οι οποίοι θα απεικονίζονται πιστά εν όψει της επικείμενης διοργάνωσης του EURO 2020 της UEFA, που θα διεξαχθεί τον επόμενο Ιούνιο.
    Η ΕΠΟ με περηφάνια συνεργάζεται με την ΚΟΝΑΜΙ και την πρόσφατα ανακοινωθείσα διοργάνωση της UEFA, το UEFA eEURO 2020, τη στιγμή που ακόμα περισσότερες εθνικές ομοσπονδίες αναμένεται να πάρουν μέρος σε αυτήν τις επόμενες εβδομάδες. Στην ολοκαίνουργια αυτή ψηφιακή ποδοσφαιρική διοργάνωση, η οποία θα είναι αποκλειστικά διαθέσιμη στο eFootball PES 2020, η Ελλάδα θα βρεθεί αντιμέτωπη με 50 άλλες χώρες από όλη την Ευρώπη, χάρη στη στήριξη της UEFA, διεκδικώντας δόξα και επιτυχίες.



    https://www.zougla.gr/technology/gam...n-konami-i-epo
    http://asteiakia.gr/anekdota/konan_o_ilithios

  15. #14
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Βγηκε και option file με ελληνικο πρωταθλημα για ps4 απο wehellas!!!

  16. #15
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Mετα απο αρκετο παιχνιδι στο lite, μπορω να πω οτι ειμαι περισσοτερο hyped για το next gen PES παρα για το fifa(αν και ειμαι hyped και για αυτο).

    Eχει αρκετα πραγματα που δεν μου αρεσουν, αλλα οι τυποι ειναι ταλαντουχοι. Μακαρι να ειχαν το μπατζετ της EA.
    .

  17. #16
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Που κατάντησε το Pro, ακόμη στην πρώτη σελίδα είναι

  18. #17
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Εδώ κανεις δεν είχε δει μέχρι πρότινος οτι δεν υπήρχε θρετ 🤪

    Γιατί το λενε e football? Είναι μονο digital?
    Last edited by obione; 06-05-2020 at 23:59.

  19. #18
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Mετα απο αρκετο παιχνιδι στο lite, μπορω να πω οτι ειμαι περισσοτερο hyped για το next gen PES παρα για το fifa(αν και ειμαι hyped και για αυτο).

    Eχει αρκετα πραγματα που δεν μου αρεσουν, αλλα οι τυποι ειναι ταλαντουχοι. Μακαρι να ειχαν το μπατζετ της EA.
    Να πω και κάτι σαν vs και εγώ. Από gameplay το προ δεν ξέρω αν είναι καλύτερο του fifa και αυτό είναι υποκειμενικό κιόλας, από support όμως η ea το έχει, και το έχει πάρα πολύ. Ακόμα και τώρα βγάζει patch για το fifa 20 και το τελευταίο patch
    Added a Connection Monitoring option in Settings.
    This option enables the display of certain information regarding your connection while in an online match.
    This option is currently only available to a select group of players while we gather feedback and tune the associated values. We will communicate our plans for releasing this to a wider audience when more information is available.
    Που μπορούσε να μην έμπαινε στην διαδικασία καν να δει τι μπορεί να κάνει στο online κομμάτι αλλά ασχολείται από τώρα για το fifa 21. Τα τελευταία patch του κάθε fifa συνήθως αυτό κάνουν. Για μένα κάτι τέτοιο δεν υπάρχει στο pro δυστυχώς μιας και ακόμα και φέτος βάζοντάς ένα torrent κλείνει τα ματσάκια (τουλάχιστον έτσι έβλεπα στα forum τον πρώτο καιρό που βγήκε)
    Το προ θέλει καλό support team για μένα, αυτήν την στιγμή πάει στον αυτόματο

  20. #19
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Μια σελιδα αλλα για οποιον γνωριζει πλεον το προ εχει καλυτερο και πιο ρεαλιστικο gameplay σε σχεση με το εντελως arcade fifa το οποιο εδω και 5 χρονια ειναι σχεδον ιδιο. Μονο στα φρου φρου ειναι καλυτερη η ΕΑ. Επισης, στο προ εχει απειρα option files για ps4/pc οπου εχεις ολα τα πρωταθληματα, παικτες, σηματα, ομαδες κλπ. Πολυ καλο παιχνιδι...Του χρονου προβλεπω ανοιγμα ψαλιδας ποιοτητας προ-φιφα υπερ προ. Και το λεω ενω επαιζα φιφα απο φιφα08 εως και φιφα19

  21. #20
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Πλάκα κάνουμε, μην παρεξηγιέσαι για την μια σελίδα τόσους μήνες,
    προσωπικά δεν παίζω πλέον ποδοσφαιράκια οπότε δεν είμαι ούτε με το Pro ούτε με το Fifa,
    αντε φτάσαμε τα 20 posts, το επόμενο θα μπει πρώτο στην δεύτερη σελίδα.

Page 1 of 4 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •