Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 61 to 76 of 76

Thread: eFootball PES 2020-21 (include season update)

  1. #61
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Εγώ απο την άλλη διαφωνώ με την κίνηση τους. Θα μπορούσαν παράλληλα να εργάζονται για να μεταφέρουν τον τίτλο στην Unreal και να το κυκλοφορούσαν μόλις θα ήταν έτοιμο. Δύο χρόνια χρειαστηκε και η ΕΑ για να μεταφερει το Fifa στη Frostbite, παρόλα αυτά παρέδωσε ένα τίτλο πριν την μετάβαση στη frostbite με τις οποιες ετήσιες αλλαγες/βελτιώσεις/προσθηκες συνοδεύουν τους τιτλους ποδοσφαιρου. Ειναι ξεκάθαρο ότι υπάρχει ελειψη προσωπικού και οργάνωσης στη Konami και είναι λογικό καθώς το PES εδώ και χρόνια είναι το μοναδικό ενεργό franchise της εταιρίας.

    Σίγουρα θα έχει ενδιαφέρον το next gen PES, όμως θα γίνει αραγε τόσο καλή δουλεια που θα καταφέρει να κερδίσει κόσμο απο το ανταγωνιστή, γιατί υπάρχει σοβαρο ενδεχομενο να χασει "δικους της πελάτες" oi οποίοι ενδέχεται να ασχοληθούν με το FIFA για να βγεί φετος η χρονιά. Μενει να δουμε στο τελος, ποσοι θα επιστρεψουν απο του χρόνου πίσω στο Pes και αυτό εξαρτάται κυρίως στο κατα πόσο ο next gen τιτλος θα καταφέρει εντυπωσιασει και να στρεψει περισσότερα βλεματα πάνω του. Μακάρι να τα καταφέρει πάντως η Konami, περισσότερο κερδισμένοι θα βγούμε εμεις οι ποδοσφαιρόφιλοι απάξ και ανέβει ο ανταγωνισμός.



    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Εμείς δεν είμασταν που τόσα χρόνια κραζαμε fifa/pro που βγαίνουν κάθε χρόνο με 2-3 βελτιώσεις και χρεώνουν full price?
    Ουτε το half priced season update μας καλύπτει παρόλα αυτά.

  2. #62
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    30€ δεν τα λες λίγα όμως

  3. #63
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Εδώ γύρισαν πελάτες που είχαν αποχωρήσει από το franchise καμία 10ετια(2005-2015), στα καλά χρόνια του fifa δλδ. Επέστρεψαν γιατί είδαν κάτι να κινείται στη konami και τίμησαν τη προσπάθεια, ενω εκείνο το διάστημα η ΕΑ πλούτιζε μέσω ultimate team.

    Θεωρώ ότι η παύση θα κάνει καλό. Η εφαρμογή της unreal σε sports game είναι το θέμα. Μη δούμε ποδοσφαιρακι στα 30fps

  4. #64
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Εγώ συμφωνώ με την κίνησή τους. Αρκεί να έχει πραγματική διαφορά το νέο εγχείρημα.

    Εμείς δεν είμασταν που τόσα χρόνια κραζαμε fifa/pro που βγαίνουν κάθε χρόνο με 2-3 βελτιώσεις και χρεώνουν full price?

    Μακάρι λοιπόν να δούμε next gen ποδοσφαιρακι γιατί η αλήθεια είναι ότι έχουν μείνει στάσιμα τα τελευταία 2-3 χρόνια(και λίγα λέω).
    Αν ειναι να φτιαξουν κατι πραγματικα next gen και να μην επαναληφθει οτι ειδαμε με το pes 2008 στο ps3, φυσικα και ειμαι μαζι τους. Και πιστευω οτι ετσι θα γινει.
    Η γκαφα ειναι οτι δειχνουν απροετοιμαστοι για την πρωτη χρονια της νεας γενιας ενω ο ανταγωνισμος ειναι ετοιμος να περασει σε next gen version.
    .

  5. #65
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Η γκαφα ειναι οτι δειχνουν απροετοιμαστοι για την πρωτη χρονια της νεας γενιας ενω ο ανταγωνισμος ειναι ετοιμος να περασει σε next gen version.
    Καλά κάτσε να δούμε την EA. Γιατί δε νομίζω να είναι next gen, αλλά μια καλογυαλισμενη έκδοση αυτής της γενιάς.

    Όλο το ζουμί βρίσκεται στο animation. Καλύτερα να επενδύσουν εκεί παρά στα γραφικά. Το να έχω ένα τέλειο μοντέλο παιχτών-γηπέδου-μπάλας και το animation να είναι ρομποτικό και η μπάλα να έχει φυσική από μπαλάκι γκολφ, να τη βράσω την unreal.

    Καλύτερα sensible soccer με lifelike animation

  6. #66
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Το ανακοινωσαν επισημα οτι πανε σε next gen εκδοση του Fifa 21 μονο για τις Next gen κονσολες. Ουτε pc next gen version θα υπαρχει.

    Βεβαια ναι, παιζει ρολο το ποσο ικανοι ειναι να προσφερουν κατι next gen. Το safe bet ειναι στην βελτιωση γραφικων, ο κοσμος στις εξεδρες, RT κτλ.
    Το δυσκολο ειναι το gameplay, animation.
    .

  7. #67
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Βλέπω κοινό θέμα για Pro 20 και 21.
    Εχω την εντύπωση ότι θα είναι ξεχωριστά παιχνίδια με ξεχωριστά τρόπαια,
    απλά όποιος έχει την φετινή έκδοση θα μπορεί να αγοράσει την καινούρια έκδοση σε χαμηλότερη τιμή.

  8. #68
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Λοιπόν παιδιά μετά από δύο μέρες παιχνιδιού με το ps5 και pes21 εχω να πω τα εξης. Το παιχνιδι φορτωνει πιο γρηγορα στο ps5. Και το αρχικο φορτωμα μεχρι το πρωτο μενου ειναι πιο γρηγορο, και ο χρονος που κανεις απο το formation μεχρι να αρχισει ενα ματς ειναι πιο γρηγορο σε σχεση με το ps4 pro μου. Επισης, ειναι εντελως αθορυβο το ps5 και δεν σου σπαει τα νευρα οταν παιζεις το ποδοσφαιρακι.
    Ποιοτητα εικονας τωρα, τα θεωρω ενα κλικ πιο καθαρα τα γραφικα με καρφωμενα 60fps παει νερο. Γιαυτο τον λογο μου φαινεται και πιο smooth η ολη κινηση στην LG OLED μου και μοιαζει να ειναι και πιο αργο! Τελος, το option file παιζει κανονικα και ολες οι ομαδες και τα πρωταθληματα ειναι κομπλε χωρις προβλημα και στο ps5. Γενικα ειμαι ικανοποιημενος απο το αποτελεσμα για πρακτικους λογους κυριως. Αναμενουμε pes22 πλεον...

  9. The Following 2 Users Say Thank You to polakis For This Useful Post:

    Dimitris_ (23-11-2020),gtakis (07-12-2020)

  10. #69
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Αναμενουμε pes22 πλεον...
    Εχουμε κανα νεο για αυτο;

    Το μονο που γνωριζω ειναι οτι προκειται για next gen εκδοση στην UE4.
    .

  11. #70
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Εχουμε κανα νεο για αυτο;

    Το μονο που γνωριζω ειναι οτι προκειται για next gen εκδοση στην UE4.
    Μπα τιποτα ακομα. Πολυ νωρις

  12. #71
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Εδώ δεν έχουμε gameplay από τη next gen του φιφα, που βγαίνει σε 10 μέρες.

    Με unreal engine 4k 60, δεν μπορώ να φανταστώ πως θα είναι το pes. Ελπίζω σε overhaul και το animation να πάει σε άλλο επίπεδο.

  13. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Giannis1979 (24-11-2020)

  14. #72
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Ένας φίλος είπε ότι το Pro έκανε ένα update τον προηγούμενο μήνα και το έκανε πιο γρήγορο και μοιάζει αρκετά με τα παλιά προ. Αξίζει μια δοκιμή η lite edition που μπορείς να παίξεις και φιλικό με κάποιες ομάδες και σαν τιμή τα 15€ που κάνει πλέον σε προσφορά αξίζουν και με το παραπάνω

  15. #73
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Είναι πιο στρωτο όσο προχωράει.
    Το ζήτημα είναι ότι στο myclub, υπάρχουν μέρες που δεν κερδίζεις, ότι και να γίνει.
    Αν και παίζω πολύ myclub, αν θελει κάποιος να ευχαριστηθεί το online, προτιμότερο με τις υπάρχουσες ομάδες, είναι πιο καθαρόαιμο το gameplay.

  16. #74
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Δυστυχώς το fut και το myclub έχουν καταστρέψει τα ποφοσφαιρακια. Το fifa φέτος ακόμα και στο seasons θυμίζει αρκετά fut και με το ps5 update που δεν είναι cross play είναι χάλια για μένα (που δεν παίζω fut). Από την άλλη η δοκιμή του pro όπως είναι τώρα με καλύπτει φουλ και επειδή δεν έχει ps5 patch βρίσκεις να παίξεις κανονικά

  17. #75
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Δυστυχώς το fut και το myclub έχουν καταστρέψει τα ποφοσφαιρακια. Το fifa φέτος ακόμα και στο seasons θυμίζει αρκετά fut και με το ps5 update που δεν είναι cross play είναι χάλια για μένα (που δεν παίζω fut). Από την άλλη η δοκιμή του pro όπως είναι τώρα με καλύπτει φουλ και επειδή δεν έχει ps5 patch βρίσκεις να παίξεις κανονικά
    Το MTX-driven design (mobile roots) έχει καταστρέψει τα πάντα θες να πεις...

    Αναγκάζονται οι developers να χώνουν microtransactions κατ' εντολήν των αφεντικών τους (publisher).

  18. #76
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Αυτό σκότωσε και το battlefront 2, και μην μου πεις τώρα ότι έκανε peak πριν λίγο καιρό επειδή μπήκε δωρεάν στο pc... Δωρεάν αξίζει, σαν περιεχόμενο αξίζει και με το παραπάνω αλλά όταν ξεκινάς κάτι φουλ στο Micro transaction ε πάει τέλος. Και στην τελική το μοντέλο του pro με το lite είναι τίμιο, πάρε δωρεάν το παιχνίδι, χώσε ή μη χώσεις χρήμα και παίξε my club. Εννοείται ότι το έκανε επειδή είναι δεύτερο και κατά ιδρωμένο. Τουλάχιστον έχουμε 2 ποδοσφαιρακια, στο μπάσκετ εκεί μόνο 2κ και ξέρω ψωμί. Πριν 2 χρόνια είχε βγει το nba live και μου άρεσε, ένα ωραίο ψιλό arcade στυλ που άνετα το έπαιζες... Δυστυχώς όμως το σκότωσε η ea όπως σκοτώνει τόσα και τόσα franchise

  19. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    psx3 (20-02-2021)

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •