Page 16 of 23 FirstFirst ... 6121314151617181920 ... LastLast
Results 301 to 320 of 451

Thread: Elden Ring

  1. #301
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Δεν λεει κατι αυτο. Η Speedrun κοινοτητα ειναι τεραστια πισω απο αυτα τα παιχνιδια.

    Παντως παιδια οσοι δεν το εχετε ξεκινησει ακομα και δεν το εχετε αγορασει, καντε την χαρη στον εαυτο σας και παρτε την PS4 εκδοση και παιξτε μεσω backwards compatibility στο PS5... ειναι εγκλημα αυτο που συμβαινει, οι διαφορες ειναι αστειες κυριολεκτικα και το framerate ειναι απροβληματιστο.

    Δεν υπαρχει περιπτωση να φτιαξουν την PS5 εκδοση. Αλλα ακομα και να την φτιαξουν μπορειτε ανετα να κανετε το upgrade οποτε θελετε.

    Συμβουλη φιλικη να μην παιξετε την PS5 εκδοση...
    Εγω παιζω την ps5 εκδοση. Αληθεια να κατεβασω την ps4; Οπτικα τι διαφορές εχουμε;

  2. #302
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Εγω παιζω την ps5 εκδοση. Αληθεια να κατεβασω την ps4; Οπτικα τι διαφορές εχουμε;
    Επι της ουσιας εχεις λοκαρισμενο 60αρι framerate, αναλυση που αναθεμα και αν καταλαβετε διαφορα απο το performance option του PS5 και η πιο αμεση και αντιληπτη διαφορα ειναι στο PS5 εχει περισσοτερο χορταρι. Το κακο με αυτο ειναι οτι το περισσοτερο αυτο χορταρι εχει τρομερο pop in σε σημειο που χτιζεται 5 μετρα μπροστα σου. Στο PS4 version μπορει να εχει λιγοτερο χορταρι αλλα δεν εχει τετοιο pop in.

    Κατα τα αλλα το 60αρι ειναι το θεμα...

  3. #303
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Ότι να'ναι τελικά αυτές οι εταιρίες με τα παιχνίδια πλέον. Και εγώ πλέον σε νέες περιοχές βλέπω τρελό Pop-in.

    Πάντως αν κάποιος μπορεί να βοηθάει σε boss η χρειαζεται βοηθεια στελνει.

    Merci...

  4. #304
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Quote Originally Posted by corsaopc3071r View Post
    Ότι να'ναι τελικά αυτές οι εταιρίες με τα παιχνίδια πλέον. Και εγώ πλέον σε νέες περιοχές βλέπω τρελό Pop-in.

    Πάντως αν κάποιος μπορεί να βοηθάει σε boss η χρειαζεται βοηθεια στελνει.

    Merci...
    Φιλε εγω γενικα θελω παρεα για βοηθεια στα boss κλπ. Polbitz το username μου

  5. #305

    Default

    Τέλος και από εμένα το παιχνίδι. Ας γράψω 2 λόγια για αυτό,και καλού κακού τα βάζω σε spoiler αν και δεν αναφέρω ονόματα/lore/λεπτομέρειες σε endings κλπ

    Τι μου άρεσε


    +art direction/ατμόσφαιρα.
    +open world/exploration/καλοσχεδιασμένος χάρτης. Με μεγάλη διαφορά το καλύτερο κομμάτι του παιχνιδιού, ειδικά μιας και είναι η πρώτη φορά που μπαίνει σε παιχνίδι της σειράς,χωρίς όμως να χάνει την ταυτότητα του. Κυριολεκτικά 10/10 σε αυτο το κομμάτι. Επίσης ο χάρτης έχει ποικιλία στις διαφορετικές περιοχές, δεν είναι ολόκληρος σαν την πρώτη περιοχή με τα χορτάρια. Ευπρόσδεκτη η προσθήκη του αλόγου όπως και των πολλών ''bonfire'' με δυνατότητα teleport με το καλημέρα.
    +ποικιλία εχθρών/bosses. Αλλό ένα σημαντικό στοιχείο,το ότι συνολικά θα δείς πολλούς διαφορετικούς εχθρούς,mini bosses και κανονικά bosses
    +ποικιλία όπλων/spells/miracles/ασπίδων κλπ. Αυτο το καταλαβαίνεις πολύ από την μέση του παιχνιδιού και μετά.
    +Δυνατότητα Respec(αλλαγής των πόντων δηλαδή),μετά το 2ρο major boss. Ενισχύει το παραπάνω, αφού στην ουσία μπορείς να παίξεις το κάθε boss όπως σε βολεύει. Αν για παράδειγμα τα βλέπεις σκούρα σαν μάγος, γυρίζεις επι τόπου σε melee με 2handed/katana κλπ.
    +Η προσθήκη των ashes που βοηθάνε αρκετά,ειδικά για όποιον θέλει να παίξει solo/offline.
    +πολλαπλά τέλη(ακόμα δεν είναι άγνωστο πόσα,αν και προς το παρόν είναι γνωστά 6 με 7 και βλέπουμε)
    +free (ps/xbox)upgrade
    +μεγάλη διάρκεια. Ανάλογα βέβαια τι explore θα κάνει ο καθένας και πόσο θα κολλήσει στο κάθε boss,μιλάμε σίγουρα για 60+ώρες,μην πώ και παραπάνω για το πρώτο run του καθενός.
    +γρήγορο loading μεταξύ των bonfire(grace)ή και θανάτων και ευχάριστη προσθήκη τα sites of marika που σου κάνουν spawn πιο κοντά στα boss.

    Τι δεν μου άρεσε

    -δεν γνωρίζεις τα status buffs/debuffs που έχεις
    -δεν μπορείς να κάνεις παύση στο παιχνίδι όπως στο πρόσφατο Sekiro, έστω σε offline mode.
    -απόδοση. Επρεπε να τρέχει καλύτερα,ειδικά στις next gen κονσόλες.
    -side quests. Πολύ εύκολο να τα χάσεις(χωρίς οδηγό),όπως και να τα ξεχάσεις αν τα έχεις πάρει. Κλασσικό πρόβλημα από τα προηγούμενα παιχνίδια της σειρας που συνεχίζεται και εδώ όπως και το storytelling παρόλο που το Lore στο Elden Ring είναι πάρα πολύ πλούσιο.
    -catacombs/tombs. Πάνω κάτω κοινά σαν δομή και είναι το κλασσικό παράδειγμα στο οποίο θα πετύχει κάποιος ανακύκλωση εχθρών ή και mini bosses ή ακόμα και των ίδιων των εσωτερικών χώρων.
    -Bosses.
    Εδώ πιστεύω είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα του παιχνιδιού και που έχει ξενερώσει και ο περισσότερος κόσμος που το έχει προχωρήσει αρκετά.
    Από την μέση και μετά και ειδικά στο endgame,τα bosses είναι κακοσχεδιασμένα από πλευράς μηχανισμών, κοινώς εντυπωσιακά σαν εμφάνιση αλλά χάλι μαύρο στο να τα πολεμάς.
    Πολύ επιθετικά, με περίεργα συνεχόμενα combos, aoe επιθέσεις(που πιάνουν μεγάλο μέρος της περιοχής δηλαδή),και κάποις φορές και σε μικρές περιοχές/αρένες. Καλά για την κοπέλα που δίνεται δώρο στην συλλεκτική,η χαρά των σπασμένων controllers.
    Μάλλον για αυτό το λόγο και έβαλαν τα Ashes(ειδικά mimic)όπως και respec.... Και εκτός των άλλων πολύ λίγα από αυτά είναι memorable.[/SPOILER]

    Και από μουσικές περιμενα περισσότερα πράγματα.

    Overall πέρασα πολύ καλά μαζί του,ειδικά στο open world κομμάτι/exploration(δικαιη η αποθέωση σε αυτό το κομμάτι συγκεκριμένα),αλλά μου τα χάλασε με τα ίδια τα bosses. Υποψήφιο για game of the year μεν, αλλά όχι για 97 και 98/100 επίπεδου αλα metacritic δε( και κακώς του δώσανε οι reviewers 10ριά από την στιγμή που παίζει οι περισσότεροι να μην το τερμάτισαν καν,λόγω υψηλής δυσκολίας των boss).
    Last edited by Fulgore; 10-03-2022 at 18:13.

  6. The Following 3 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    cocous (10-03-2022),Snk (10-03-2022),v-tidus (10-03-2022)

  7. #306

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Υποψήφιο για game of the year μεν, αλλά όχι για 97 και 98/100 επίπεδου αλα metacritic δε( και κακώς του δώσανε οι reviewers 10ριά από την στιγμή που παίζει οι περισσότεροι να μην το τερμάτισαν καν,λόγω υψηλής δυσκολίας των boss).
    Μου θύμισες την περίοδο που έκανα αθλητική δημοσιογραφία , και όταν ρώτησα τον υπεύθυνο του Site πως θα ανιχνεύουμε τις ειδήσεις, αν θα πηγαίνουμε για θέματα στις προπονήσεις κλπ μου είπε :

    «Σιγά, θα ελέγχουμε στον Ίντερνετ 3-4 μεγάλα Site που βγάζουν συνέχεια θέματα , παίρνουμε το άρθρο και του κάνουμε μια καλή τροποποίηση ώστε να φαίνεται σαν διαφορετική δουλειά και όχι Copy paste το ανεβάζουμε και είναι έτοιμο.»

    Ε κάπως έτσι γίνεται και παντού και ειδικά στο συγκεκριμένο παιχνίδι που έχει πολύ μεγάλο βαθμό δυσκολίας και απαιτεί και πολλές ώρες είμαι 1000% σίγουρος ότι ανέβασαν κάποια «σοβαρά» site τα 10ρια και ακολούθησαν σαν τσουνάμι οι υπόλοιποι με τα Copy paste.

    Δεν υπονοώ ότι δεν αξίζει το παιχνίδι τέτοια βαθμολογία .
    Δεν μου κάνει προσωπικά και δε μπορώ να έχω άποψη
    Απλά εξηγώ πως γίνεται σήμερα η δουλειά στα ψηφιακά μέσα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #307
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Το 99% της ανθρωπότητας δουλεύει σαν hive mind και αυτό δεν αφορά μόνο τα video games. Λίγοι θα τολμήσουν να βγουν έξω από το "μαντρί" και θα πληρώσουν βαρύ κοινωνικό τίμημα.

    Ούτε εγώ πιστεύω ότι χρημάτισε η FROM κανέναν reviewer.

    Πάντως διάβασα ότι πούλησε 10 εκατομμύρια ψηφιακές κόπιες μόνο στο Steam/PC... βάλε και κονσόλες μέσα, μιλάμε έβγαλαν απίστευτο χρήμα.

    Απλά κάντε τα μαθηματικά και σκεφτείτε πόσο χρήμα έχουν να σουλουπώσουν την engine αν το θέλουν πραγματικά (που μάλλον δεν). Φτωχαδάκια δεν είναι σίγουρα (ειδικά τώρα που έγινε σχεδόν mainstream το παιχνίδι τους).

    Αλλά δυστυχώς επειδή τους ξέρω τους Ιάπωνες πόσο insular λαός είναι, δεν πρόκειται να ζητήσουν βοήθεια (έστω και με το αζημίωτο) από κάποιο άλλο πεπειραμένο studio. Απλά δεν είναι στην κουλτούρα τους.

    Ή θα τα καταφέρουν μόνοι τους (βλ. Capcom) ή δεν θα γίνει ποτέ. Οι δυτικοί devs έχουν άλλη κουλτούρα περί development (διαμοιρασμός τεχνογνωσίας με μοίρασμα κώδικα και GDC talks).

    Οι περιπτώσεις westernized Ιαπώνων που έχουν ανοιχτεί προς την Δύση για χείρα βοήθειας είναι κυριολεκτικά μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού (Kojima/Decima, Sony/Cerny). Οι λοιποί θα πεθάνουν ως μόνοι και αγέρωχοι Samurai. Καλύτερα να τους πεις να κάνουν seppuku, λολ.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    geogoku (11-03-2022),WolfRathmA (11-03-2022)

  10. #308
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Οι βαθμολογίες/σκορ εμένα γενικότερα μου φαίνονταν λίγο ανούσιες, τι σημαίνει 100 δλδ? Η πως αποφάσισες να δώσεις 97 και όχι 100? Να χαμε να λέγαμε.
    Απόψεις τύπου ACG (πάρτο τώρα ή αργότερα σε πτώση τιμής ή κάνε pass - με λίγη προσωπική άποψη στο review χωρίς βαθμολογία) έχουν πολύ μεγαλύτερη λογική στα δικά μου μάτια.
    Να συγκρίνω πχ τι? Αν το Elden Ring είναι καλύτερο πχ από το The Last of Us μέσω μιας βαθμολογίας? Μιλάμε για διαφορετικά πράγματα.
    Για μένα αυτό που μετράει περισσότερο απ όλα στα παιχνίδια είναι το engagement factor.
    Και αυτή τη στιγμή στο Elden Ring έχω γράψει 93 ώρες και ακόμα στο story είμαι στα μισά, πράγμα αδιανόητο για τα δικά μου δεδομένα, περιμένω πότε θα έρθει το βράδυ για να μπορέσω να λιώσω.
    Προφανώς και παίρνω το χρόνο μου, δεν κοιτάω guides (μόνο για τα super απαραίτητα) και θέλω να βρω τα πάντα χωρίς να το κάνω ψυχαναγκαστικά. Ε αυτό για μένα είναι τεράστια επιτυχία για ένα παιχνίδι.

  11. The Following 4 Users Say Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    captainjacko (10-03-2022),mihalis13 (10-03-2022),panos74gr (10-03-2022),toninio (11-03-2022)

  12. #309
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Το έχουμε πει πολλές φορές δεν είναι το Elden ring παιχνίδι για να πας να κυνηγήσεις το 100% μπορείς να πας για την πλατίνα αν θες αν κάποιος όντως καίγεται

    για κάτι τέτοιο αλλά μέχρι εκεί

    Δεν είναι δυνατόν να κυνηγάει κάποιος 100% ολοκλήρωση σε ένα massive open world game

    Δεν χρειάζεται να τρομάζουμε τον κόσμο συνέχεια ότι χρειάζεται guide σημειώσεις και τέτοια πράγματα δεν φτιάχτηκε το παιχνίδι με τέτοιο σκεπτικό

    Παιξτε ελεύθερα και χωρίς σημειώσεις απολαύστε το παιχνίδι γιατί έχει άπειρα πράγματα να κανείς και δεν έχει σημασία αν χάσεις κάποια πράγματα στην πορεία όπως είναι
    φυσικο ότι θα γίνει

    Τωρα αν κάποιος θέλει να ψυχαναγκασει τον εαυτό του με τέτοια πράγματα τότε είναι δίκη του επιλογή αν ήθελαν οι δημιουργοί να βρεθούν
    ολα τα μυστικά και τα quest τότε θα τα είχαν βάλει όλα σε μια λίστα να τα βλέπεις και να ξέρεις τι γίνεται αντί αυτού σε αφήνουν ελεύθερο από τέτοιες δεσμεύσεις
    για να εξερευνήσεις όσο θες και να βρεις ότι μπορείς

    123 ώρες έχω μέχρι στιγμής και είμαι περίπου στη μέση με φουλ εξερεύνηση όμως δεν έχω αυταπάτες ότι έχω ανακαλύψει τα πάντα και δεν με ενοχλεί κιόλας
    γιατι δεν είναι και ο σκοπός αυτός του παιχνιδιου

    Τωρα για τις βαθμολογίες είναι το τελευταίο πράγμα που με ενδιαφέρει ποτέ δεν έχω ασχοληθεί είτε αυτό είναι ταινία είτε game με το τι βαθμό δίνει ο οποιοσδήποτε
    στο utube
    Αυτό που έχει σημασία είναι να σε τραβάει αυτό που βλέπεις και παίζεις να περνάς ευχάριστα αν δεν σε τραβάει τότε τι να τα κανείς τα 10αρια??

    Αυτό που ξέρω εγώ επειδή ασχολουμε χρόνια με τη σειρά αυτή είναι ότι το Elden ring έχει τραβήξει παρά πολύ κόσμο και gamers που δεν ήταν ποτέ σε αυτό το είδος
    gaming

    Ποτέ και κανένα souls παιχνίδι δεν είχε τόσο πολύ μαζεμένο κόσμο
    Νομιζω αυτή τη στιγμή αν ενώσεις όλα τα souls παιχνίδια και το bloodborne μαζί το Elden ring από μόνο του έχει τραβήξει πολύ παραπάνω κόσμο

    Αυτο από μόνο του τα λέει όλα για το τι παιχνίδι είναι το Elden ring και τι ακριβώς έχει καταφέρει ο Miyazaki με το team του
    ολα τα υπόλοιπα οι βαθμολογίες και οι απόψεις των utubers είναι περιττές ο κοσμος μίλησε

    Για μένα προσωπικά παραμένει 1 game to rule them all

    123 ώρες και συνεχίζουμε με νέο build

    Click image for larger version. 

Name:	2A58BD9A-B08A-4033-ADC0-62D7532C7D75.jpg 
Views:	116 
Size:	715.0 KB 
ID:	12920


  13. #310

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post

    Αυτό που ξέρω εγώ επειδή ασχολουμε χρόνια με τη σειρά αυτή είναι ότι το Elden ring έχει τραβήξει παρά πολύ κόσμο και gamers που δεν ήταν ποτέ σε αυτό το είδος
    gaming

    Ποτέ και κανένα souls παιχνίδι δεν είχε τόσο πολύ μαζεμένο κόσμο
    Νομιζω αυτή τη στιγμή αν ενώσεις όλα τα souls παιχνίδια και το bloodborne μαζί το Elden ring από μόνο του έχει τραβήξει πολύ παραπάνω κόσμο

    Αυτο από μόνο του τα λέει όλα για το τι παιχνίδι είναι το Elden ring και τι ακριβώς έχει καταφέρει ο Miyazaki με το team του
    ολα τα υπόλοιπα οι βαθμολογίες και οι απόψεις των utubers είναι περιττές ο κοσμος μίλησε
    Μα σε αυτό το κομμάτι είναι που παίζουν ρόλο οι βαθμολογίες.
    Ο κύριος λόγος που το ξεκίνησαν το παιχνίδι και day one πάρα πολλοί που τους ήταν αδιάφορα τα προηγούμενα Souls παιχνίδια ποιος νομίζεις ήταν?
    Επειδή το παιχνίδι λίγες μέρες πριν κυκλοφορήσει πήρε ένα ωραιότητο 97/100 και με βάση αυτό πλασαρίστηκε σαν ένα από τα καλύτερα παιχνίδια ever. Αρα πάρα πολλοί είχαν την περιέργεια να δουν τι λέει το ίδιο το παιχνίδι.
    Και ο λόγος που μάζεψε τόσο πολύ κόσμο σε σχέση πχ με Bloodborne/Demons Souls είναι γιατί είναι multiplatform τίτλος(τεράστιες πωλήσεις από το PC).

    Αυτό όμως γυρνάει boomerang στους περισσότερους γιατί μιλάμε πιθανως για το δυσκολότερο soulsborne παιχνίδι, και άρα οι περισσότεροι που θα τα βρούν μπαστούνια θα το παρατήσουν. Αυτό φαίνεται πολύ έντονα και από τα ως τώρα ποσοστά σε trophies/achievements μετά από 2 ημέρες που είναι πολύ χαμηλά μετά το πρώτο major boss στο κάστρο.
    Ανάλογα σχόλια φυσικά και σε reddit από χρήστες https://www.reddit.com/r/xboxone/com...ve_reviews_of/

    Φυσικά αυτό δεν σημαίνει ότι το παιχνίδι είναι κακό,το παιχνίδι είναι πολύ καλό.

  14. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    toninio (11-03-2022)

  15. #311
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Μα σε αυτό το κομμάτι είναι που παίζουν ρόλο οι βαθμολογίες.
    Ο κύριος λόγος που το ξεκίνησαν το παιχνίδι και day one πάρα πολλοί που τους ήταν αδιάφορα τα προηγούμενα Souls παιχνίδια ποιος νομίζεις ήταν?
    Επειδή το παιχνίδι λίγες μέρες πριν κυκλοφορήσει πήρε ένα ωραιότητο 97/100 και με βάση αυτό πλασαρίστηκε σαν ένα από τα καλύτερα παιχνίδια ever. Αρα πάρα πολλοί είχαν την περιέργεια να δουν τι λέει το ίδιο το παιχνίδι.
    Και ο λόγος που μάζεψε τόσο πολύ κόσμο σε σχέση πχ με Bloodborne/Demons Souls είναι γιατί είναι multiplatform τίτλος(τεράστιες πωλήσεις από το PC).

    Αυτό όμως γυρνάει boomerang στους περισσότερους γιατί μιλάμε πιθανως για το δυσκολότερο soulsborne παιχνίδι, και άρα οι περισσότεροι που θα τα βρούν μπαστούνια θα το παρατήσουν. Αυτό φαίνεται πολύ έντονα και από τα ως τώρα ποσοστά σε trophies/achievements μετά από 2 ημέρες που είναι πολύ χαμηλά μετά το πρώτο major boss στο κάστρο.
    Ανάλογα σχόλια φυσικά και σε reddit από χρήστες https://www.reddit.com/r/xboxone/com...ve_reviews_of/

    Φυσικά αυτό δεν σημαίνει ότι το παιχνίδι είναι κακό,το παιχνίδι είναι πολύ καλό.

    Ήταν ένα από τα πρώτα πράγματα που είχα αναφέρει και εγώ όταν ξεκίνησα να ασχολούμαι με τον τίτλο

    Εαν κάποιος στηριχτεί μόνο σε βαθμολογίες και αγνοήσει τη δυσκολία του παιχνιδιου τότε θα γεμίσει η αγορά με μεταχειρισμένα

    Ο βαθμός δυσκολίας έχει ανεβεί κατακόρυφα σε σχέση με τα προηγούμενα souls πάντα σε σολο επίπεδο μιλάω που παίζω εγώ

    Απο την άλλη βέβαια έχουν προσθέσει τα summons τα οποία αντίθετα ρίχνουν κατακόρυφα τη δυσκολία του παιχνιδιου και πιστεύω θα βοηθήσουν τους νεοεισερχόμενους στη σειρά

    Οπως και να έχει θέλει προσοχή δεν είναι όλα τα game για όλους και το Elden ring είναι ιδιαίτερο game όπως και όλη η σειρά souls

    Μην αγοράζετε games μόνο λόγο βαθμολογίας

  16. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    psx3 (11-03-2022)

  17. #312
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Μολις περασα τον godrick και ειμαι λεβελ 45. Να δω τι με περιμενει μετα! Παλουκια τα βλεπω τα πραγματα! Παντως δεν εχω καταφερει να αναβαθμισω πολυ ουτε τα οπλα μου, ουτε τα summon ουτε τα ashes. Τι χρειαζομαι να βρω;
    Last edited by polakis; 11-03-2022 at 02:29.

  18. #313
    Advanced Member jimbrav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    550
    PSN ID
    jimbrav
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το ξεκίνησα και εγώ.... Omg... Στο πρώτο τρίωρο είπα να βάλω αγγελία πώλησης Αχαχσχαχα....!!!! Αλλά ένα καλό παιδάκι στο youtube δίνει βοήθεια... Σωθήκαμε χαχαχα

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  19. #314
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια προσοχη λιγο με τα σποιλερ και τις ονομασιες. Βλεπω να πετατε μερικα ονοματακια απο εδω και απο εκει μη γινει καμμια ζημια!

  20. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    toninio (11-03-2022)

  21. #315
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default



    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  22. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    v-tidus (11-03-2022),Valkyre (11-03-2022),WolfRathmA (11-03-2022)

  23. #316

    Default

    προσωπικα θεωρω οτι ειναι το πιο ευκολο soulsborne, δε ξερω. ισως το build που παιζω να ειναι σπασμενο, αλλα πραγματικα νομιζω οτι το παιχνιδι σου δινει απειρα εφοδια για να γινεις overpowered αντιθετα με οποιοδηποτε soulsborne στο παρελθον.

    Πιθανον για αυτο και οι υψηλες βαθμολογιες μια και εχει γινει πλεον πολυ πιο προσβασιμο για ολους.


    btw τρωω πολυ ξυλο απο τη malenia αυτη τη στιγμη.

  24. #317

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    προσωπικα θεωρω οτι ειναι το πιο ευκολο soulsborne, δε ξερω.
    Οχι καμία σχέση,είναι από τα δυσκολότερα της σειράς,αν όχι το δυσκολότερο

    https://www.powerpyx.com/is-elden-ri...dborne-sekiro/

  25. #318
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Πλεον φαρμαρω κι εχω φτασει λεβελ 100 χθες βραδυ. Ετοιμαζομαι για τις δυσκολες περιοχες!

  26. #319

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Οχι καμία σχέση,είναι από τα δυσκολότερα της σειράς,αν όχι το δυσκολότερο

    https://www.powerpyx.com/is-elden-ri...dborne-sekiro/
    τι να σου πω. εγω το τερματισα 137 λεβελ σημερα στις 100 ωρες. Τα boss στο τελος , εκτος του τελικου, πεφταν με την πρωτη προσπαθεια. Εγω τετοιο πραγμα σε souls παιχνιδι, δεν εχω ξαναδει.

  27. #320
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default Elden Ring

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Οχι καμία σχέση,είναι από τα δυσκολότερα της σειράς,αν όχι το δυσκολότερο

    https://www.powerpyx.com/is-elden-ri...dborne-sekiro/
    Δεν το εχω παιξει ακομα οποτε απολυτως σεβαστη η συγκεκριμενη αποψη, απλα μου φαινεται λογικο ενα παιχνιδι που μπορεις να φαρμαρεις ανελεητα να ειναι πιο ευκολο απο το Sekiro που δεν εχει leveling up στην ουσια.


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •