Page 21 of 23 FirstFirst ... 1117181920212223 LastLast
Results 401 to 420 of 451

Thread: Elden Ring

  1. #401
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Elden Ring λοιπον. Ειμαι στις 25 ωρες και περναω παρα πολυ καλα μεχρι στιγμης. Δεν εχω δυσκολευθει ιδιαιτερως και παραδοξως δεν εχει χρειαστει ακομα να κανω grinding. Εχω φαει το πρωτο βασικο boss και οτι αλλο κυκλοφορει στις 2 πρωτες περιοχες. Παιζω ps4 version και παιδια ειναι απλα perfection. Χειρισμος κλασσικα αψεγαδιαστος ολα τα γνωστα συστηματα λειτουργουν οπως πρεπει και με εξτρα προσθηκες που δουλευουν πολυ ωραια.

    Ο κοσμος οτι εχω δει μου αρεσει παρα πολυ, το καλλιτεχνικο κομματι οπως το περιμενα ειναι τοπ και η εξερευνηση και η ανακαλυψη νεων πραγματων η μεγαλη αποκαλυψη του παιχνιδιου σε σχεση με τους προκατοχους του.

    Το αλογο ειναι απο τα καλυτερα εβερ σε παιχνιδι. Οχι μονο οσον αφορα στο traversing αλλα ιδιως στο combat. Ειμαι πραγματικα εντυπωσιασμενος το ποσο καλα δουλευει το combat.

    Κατα τα αλλα σαν αρνητικο εχω το online κομματι που με ταλαιπωρει με τις αποσυνδεσεις. Το απενεργοποιησα βεβαια οποτε παει και αυτο.

    Ενα αλλο θεμα που ομως το εχω με ολα τα souls παιχνιδια ειναι τα μενου. Ξερω οτι ολοι αυτοι οι μηχανισμοι ειναι υπευθυνοι για το τοσο μελετημενο και ισσοροπημενο gameplay αλλα ολα αυτα τα μενου με κουραζουν. Επισης καποιες διαδικασιες ειναι αρκετα «γραφειοκρατικες» να το πω ετσι. Ακολουθει παραδειγμα απο το πρωτο μπος στο παιχνιδι χωρις σποιλερ:

    Τρως το μπος σου πεταει ενα αντικειμενο. Διαβαζεις την περιγραφη και σου λεει οτι για να το ενεργοποιησεις πρεπει να πας εκει. Πας εκει το ενεργοποιεις, διαβαζεις την περιγραφη, το κανεις equip και βλεπεις οτι δεν δουλευει. Ξαναδιαβαζεις την περιγραφη και δεν καταλαβαινεις που εχεις κανει και τι λαθος.. και τελικα μπαινεις reddit και διαβαζεις οτι για να λειτουργησει το ενεργοποιημενο αντικειμενο που το εχεις κανει equip πρεπει να χρησιμοποιησεις ενα αλλο αντικειμενο (που δεν το αναφερει καν η περιγραφη) και οχι μονο αυτο αλλα μαθαινεις οτι το αντικειμενο αυτο θα λειτουργει για οσο εισαι ζωντανος. Αν δηλαδη πεθανεις παει το εχασες πρεπει να ξαναχρησιμοποιησεις το consumable που το ενεργοποιει..

    Κουραστικα και που το εγραψα. Το χειροτερο ειναι οτι εφαγα το μπος στις 2 το πρωι και μεχρι να καταλαβω τελικα πως λειτουργει η ολη φαση με το αντικειμενο, ειχε παει 3:30 η ωρα και κοιμηθηκα 3 ωρες εκεινη τη μερα..

    Γενικα πολλα μενου πολλοι μηχανισμοι οι οποιοι δεν περιγραφονται καθωσπρεπει στον παικτη και εισαι στο ψαξιμο συχνα πυκνα. Σε ενα βαθμο ωραιο, σε εναν αλλο βαθμο ολιγον αχρειαστη ταλαιπωρια.

  2. #402
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Δεν απέχει και πολύ από την πραγματικότητα ��


  3. The Following User Says Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    Brazhlias (05-04-2022)

  4. #403

    Default

    Quote Originally Posted by gonzalez View Post
    Δεν απέχει και πολύ από την πραγματικότητα ��



    Αν και το βιντεο επικεντρωνεται στο pay to win, με το που ξεκινησε το βιντεο εφαγα ενα Ντεζαβου και vibes απο το Lord of the Rings στο ps2.

  5. #404
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν ξερω παντως τι συμβαινει με το multiplayer του παιχνιδιου αλλα δεν μου δουλευει σωστα...

    Εχθες δεν μπορουσα να δω ουτε ενα summon sign για να παιξω co-op... εκανα πολλες προσπαθειες σε διαφορετικα σημεια σε διαφορετικα dungeons σε διαφορετικες περιοχες κλπ. Τιποτα. Δεν ειδα ουτε καν ενα sign για summon. Φυσικα τα disconnect συνεχιζονται κανονικα.

    Υπεροχο παιχνιδι, αλλα να με συγχωρατε την Ubisoft και την ΕΑ την κοροιδευουμε αβερτα και κανουμε ολοκληρες εκστρατειες εναντιον τους οταν δεν δουλευει το παραμικρο στα παιχνιδια τους και εδω στο elden ring, ολοι γαργαρα.... και η πλακα ειναι οτι αν κατι δουλευει σωστα σε παιχνιδια της ΕΑ απο τα παραπανω χιουμοριστικα βιντεακια, αυτο ειναι σιγουρα το online...

    Κατ εμε το multiplayer κομματι ειναι unfinished/broken/poorly tested. Δεν δουλευει σωστα, δεν υποστηριζεται σωστα και ειναι απλα απαραδεκτο να ειναι ετσι τοσο καιρο μετα την κυκλοφορια του τιτλου... Και μετα απο ψαξιμο βλεπω οτι οχι δεν ειμαι μονος...

  6. #405
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Λεβελ 592 και προχωραω προς το μαξ λεβελ, ετσι για την διασκεδαση, μετα την πλατινα. Να δω πως θα ειναι ο παικτης με ολα 99. Αλλα θελει πολυ ανταλλαγη με φιλο ρε παιδι μου. Θελει 3-4 εκατομμυρια το λεβελ πλεον. Παιρνει αρκετη ωρα

  7. #406
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Συγνωμη που τα βρισκεις ολα αυτα τα Runes? Τι παιζει με την ανταλλαγη?

  8. #407
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Στο ονλαιν μπορεις να πεταξεις οποιο αντικειμενο θες κατω και να το σηκωσει φιλος σου.
    Μετα βγαινεις και κανεις load το save απτο cloud και τωρα εχεις παλι το αντικειμενο σου αλλα το εχει και ο φιλος σου. Duping.

  9. #408
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Πήρα και γω την launch edition ps5 δεν κρατήθηκα.
    Έχω παίξει όλα τα souls αλλά είμαι κότα,σχεδόν πάντα καλώ βοήθεια και έπαιζα με μάγο η pyromancer..τι θα προτείνατε να παίξω τώρα;από το λιγο που έχω ψάξει έλεγα για astrolonger που είναι ο μάγος ο αντίστοιχος;
    Επίσης ελπίζω να μην έχει θέματα το online όπως στον Valkyre γιατί δεν θα το τελειώσω ποτέ

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by chronohill; 11-04-2022 at 17:21.
    Spoiler!

  10. #409
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Eγω ακομα δεν εχω σταυρωσει φυσιολογικο online μεχρι στιγμης. Δεν ξερω τι συμβαινει και απορρω που δεν εχει καει το ιντερνετ. Δεν ειναι πραγματικα δυνατον αυτο το πραγμα. Να βγουν εστω να ενημερωσουν. Δεν ξερω τι φταιει. Η PS4 εκδοση? Οι σερβερ τους? Δε ξερω αλλα πρεπει να το λυσουν. Constant disconnects.

  11. #410
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Υπαρχει καποιος που θα μπορουσε να μου πεταξει ενα Uchigatana Katana γιατι θελω να τα κανω dual wield? Nα κανουμε dupe δηλαδη επι της ουσιας...

    Ειμαι level 90κατι (δεν θυμαμαι ακριβως)...

  12. #411
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Υπαρχει καποιος που θα μπορουσε να μου πεταξει ενα Uchigatana Katana γιατι θελω να τα κανω dual wield? Nα κανουμε dupe δηλαδη επι της ουσιας...

    Ειμαι level 90κατι (δεν θυμαμαι ακριβως)...
    Αν μου πεις πως γίνεται μπορώ εγώ. Το έχω τελειώσει και απλά κόβω βόλτες μα δω τι έμεινε πίσω.

  13. #412

    Default

    Παιδιά δεν ξέρω πώς τα καταφέρνετε και ανεβαίνετε τόσο γρήγορα levels κλπ. Παίζω από σχεδόν day one, όχι καθημερινά αλλά σίγουρα 4 φορές την εβδομάδα, ίσως και 5, κι όχι μία ώρα, αλλά σίγουρα τριωράκι τη φορά. Έχω πάει level κάπου 47 και κάθε φορά που ανεβαίνω ένα level, μετά πασχίζω να ξαναμαζέψω τους πόντους (τώρα θέλω καμιά 30.000 για το επόμενο level), ψάχνοντας δυνατούς αντιπάλους για καλό φάρμινγκ, αλλά από την άλλη αυτοί δεν πέφτουν κι έτσι εύκολα. Κάτι διαολάκια δίνουν χιλιάρικο και κάτι άλλοι που χω βρει, αλλά τώρα θέλω μια 30αρια από δάυτους. Βρήκα κάτι δράκους που δίνουν καλή αμοιβή, αλλά θέλουν κόπο, όπως και γενικά οι μεγάλοι αντίπαλοι, κάτι κοράκια κλπ. Τα boss δίνουν πράγμα, αλλά δεν τρως και συνέχεια bosses. Όλοι είστε online και κάνετε το κόλπο με το duplication; Η αληθεια είναι ότι από την άλλη κι εγώ πάω με το σταυρό στο χέρι, δηλ. το χω στο offline και πάω όπως με πάει το παιχνίδι, πολλή εξερεύνηση για τη χαρά του αθλήματος και τον ωραίο κόσμο κλπ.
    Κατά τα άλλα, το παιχνίδι είναι φοβερό. Αγαθά κόποις κτώνται, αλλά σε ανταμοίβει. Τρομερές τοποθεσίες, φοβερή ποικιλία αντιπάλων. Ανεβάζω κυρίως Vigor, Strength, Dexterity, τελευταία και Faith+Intelligence, αλλά έχω παραμελήσει την Endurance.
    Εκεί που...
    Spoiler!
    .

  14. #413

    Default

    στο Dragonbarrow στο λοφο που βρισκεται ο Black Blade Kindred, μετα τη γεφυρα με το δρακο, εχει καμια 20αρια Vulgar Militiamen, που πεφτουν ευκολα και δινουν πολλα runes.
    απο εκει και περα το παιχνιδι εχει τοσσα boss, που μαζευεις τα runes πολυ ευκολα.

  15. The Following User Says Thank You to tomic20 For This Useful Post:

    toninio (17-04-2022)

  16. #414
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Αμα παιζεις απο day one σχεδον και εισαι 47lvl μαλλον δυσκολευεσαι να σκοτωσεις ευκολα.Αλλιως απο τοσα dungeon,outdoor bosses ,farming spots κτλ κτλ που θα ησουν παραπανω.

    Θα προτεινα αμα δυσκολευεσαι, να φαρμαρεις λιγο στο IMPASSABLE GREATBRIDGE grace site στην περιοχη Caelid.

    Eχει ενα σκηνικο εκει που παλευουν φρουροι με κατι τερατα σαν σκυλια κοντα σε φωτιες.
    Οποτε απο το site grace τρεχα προς τις φωτιες και θα ξεκινησει το event (να πλακωνονται δλδ),ξαναπηγαινε κοντα στο grace και οσο αυτοι σκοτωνονται θα παιρνεις εσυ ΧΡ, οταν σκοτωθουν κανε rest στο site και repeat.
    Εχει πολλα σκυλια εκει γυρω αμα το κανεις ολα aggro και τα πας στις φωτιες να πλακωθουν κ αυτα θα παρεις ευκολα αρκετες χιλιαδες runes την φορα σε λιγα λεπτα χωρις να κανεις τπτ.



    Επισης τωρα που ειναι νωρις διαλεξε Strengh η Dexterity μην βαζεις πολυ και στα δυο. Πχ Vigor,Strengh,Endurance Και πιο μετα θα σηκωσεις κανα οπλο που σαρεσει και θα δεις με τι κανει scale to Dmg, Faith,Int, ή Arcance κ βαζεις και απο εκει.

    Αυτο που λες με τον σιδερα ειναι για να κανεις Duplicate to Ash of War που εχει ενα οπλο και να μπορεσεις να το βαλεις εσυ σε αλλο οπλο που προτιμας,
    για αυξηση damage στα οπλα θελει αναβαθμισεις,κανε upgrade καποιο οπλο ως +6 τουλαχιστον.

  17. #415

    Default

    Ευχαριστώ κύριοι.

    @tomic20, ναι έχω πάει εκεί. Τον Black Blade Kindred τον πάλεψα μια δυο φορές, να δω τι παίζει, και δεν τον έχω ακόμα, αλλά πιστευώ με τακτική και υπομονή, θα τον φαώ σύντομα. Αυτούς που λες έλεγα, κάτι μικρούληδες ψιλοεπικίνδυνους, και πηγαίνω εκεί συχνά γιατί τους τρώγω με δυο τρεις σπαθιές, αλλά αυτοί δίνουν κανα χιλιάρικο ο καθένας. Την περιοχή εκεί την έχω γυρίσει, αλλά δεν θα έλεγα ότι είναι και χαλαρή, εκτός αν κανείς είναι 80 λέβελ και με δυο χτυπήματα τρώει τους δράκους. Θενκς πάντως.

    @FurionMike, σίγουρα δεν θα έλεγα ότι κατασφάζω κόσμο και πίνω καφέ με το άλλο χέρι . Έχω ένα σπαθί με ένα ωραίο ash of war πάνω, που μου δίνει καλό έξτρα ντάματζ, δηλ. έχω κάπου 120 physical damage συν άλλο τόσο σε fire damage. Αυτό είναι το πιο δυνατό που έχω και που μπορώ να σηκώσω, γιατί έχω κι ένα μεγάλο greatsword, αλλά πιο πολύ με σηκώνει αυτό παρά εγώ εκείνο. Aπό ασπίδα έχω μία διάφανη, δεν θυμάμαι που τη βρήκα, καλή είναι, και από στολή κλπ, κάτι οκ έχω, όχι τίποτα τρελό. Το άλογο το χειρίζομαι καλά πιστεύω και με βολεύει. Γενικά, με λέβελ χαμηλό ακόμα, δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να τρως εύκολα και γρήγορα αντιπάλους και να μαζεύεις τους πόντους για αναβαθμίσεις τσακ μπαμ.
    Ναι, στην impassable bridge έχω πάει κι έχω μπει και στο κάστρο. Όντως, εκεί πηγαίνω που γίνεται ο χαμός κι αλληλοτρώγονται, αλλά νόμιζα ότι παίρνω ότι σκοτώνω μόνο. Αν με την έναρξη του event μου δίνει αυτόματα για κάθε θάνατο, να πηγαίνω συχνά.
    Μην ξεχάσω, στα όπλα συνέχεια δοκιμάζω αναβαθμίσεις με τις πέτρες και το βασικό σπαθί μου το έχω πάει +9.Θα κάνω αυτό που λες, να επικεντρωθώ στα συγκεκριμένα stats, όπως τον έχω πάει ως τώρα, και βλέπουμε, να δυναμώσω λίγο να σηκώνω πιο βαρειά πράγματα. Καλά που μου είπες και για το duplicate ashes, γιατί το είχα καταλάβει λάθος.
    Εντάξει, γενικώς ρολάρει το πράγμα, δεν έχω παράπονο, απλά έλεγα μήπως κάτι δεν κάνω καλά (που σίγουρα θα ισχύει, αλλά προβλέπεται σε ένα τέτοιο παιχνίδι).

  18. #416

    Default

    Παιδιά, σόρι, επειδή γενικά δεν πολυθυμάμαι λεπτομέρειες κλπ, θυμόμουν κάτι σε 4 και 7 (lol), οπότε διορθώνω. Level 74 είμαι, αλλά γενικά είχα και την εντύπωση ότι είμαι πιο κάτω.
    Οπότε οκ, δεν είναι και τόσο για τα μπάζα η κατάσταση

  19. #417
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    @FurionMike, σίγουρα δεν θα έλεγα ότι κατασφάζω κόσμο και πίνω καφέ με το άλλο χέρι . Έχω ένα σπαθί με ένα ωραίο ash of war πάνω, που μου δίνει καλό έξτρα ντάματζ, δηλ. έχω κάπου 120 physical damage συν άλλο τόσο σε fire damage. Αυτό είναι το πιο δυνατό που έχω και που μπορώ να σηκώσω, γιατί έχω κι ένα μεγάλο greatsword, αλλά πιο πολύ με σηκώνει αυτό παρά εγώ εκείνο. Aπό ασπίδα έχω μία διάφανη, δεν θυμάμαι που τη βρήκα, καλή είναι, και από στολή κλπ, κάτι οκ έχω, όχι τίποτα τρελό. Το άλογο το χειρίζομαι καλά πιστεύω και με βολεύει. Γενικά, με λέβελ χαμηλό ακόμα, δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να τρως εύκολα και γρήγορα αντιπάλους και να μαζεύεις τους πόντους για αναβαθμίσεις τσακ μπαμ.
    Ναι, στην impassable bridge έχω πάει κι έχω μπει και στο κάστρο. Όντως, εκεί πηγαίνω που γίνεται ο χαμός κι αλληλοτρώγονται, αλλά νόμιζα ότι παίρνω ότι σκοτώνω μόνο. Αν με την έναρξη του event μου δίνει αυτόματα για κάθε θάνατο, να πηγαίνω συχνά.
    Μην ξεχάσω, στα όπλα συνέχεια δοκιμάζω αναβαθμίσεις με τις πέτρες και το βασικό σπαθί μου το έχω πάει +9.Θα κάνω αυτό που λες, να επικεντρωθώ στα συγκεκριμένα stats, όπως τον έχω πάει ως τώρα, και βλέπουμε, να δυναμώσω λίγο να σηκώνω πιο βαρειά πράγματα. Καλά που μου είπες και για το duplicate ashes, γιατί το είχα καταλάβει λάθος.
    Εντάξει, γενικώς ρολάρει το πράγμα, δεν έχω παράπονο, απλά έλεγα μήπως κάτι δεν κάνω καλά (που σίγουρα θα ισχύει, αλλά προβλέπεται σε ένα τέτοιο παιχνίδι).
    αα οκ οποτε μια χαρα, ειδα 47 κ λεω τι γινεται!?

    ναι στη φωτια μονο με την εναρξη οτι πεθανει το xp το παιρνεις εσυ, οποτε αμα θες μαζευεις και τα γυρω σκυλια,πουλια,τον τυπο με το αλογο κ παρακολουθεις τον χαμο που ξεκινησες με τον καφε που ελεγες χαχαχααχα καφε και ενα greatsword να σερνεται στο πατωμα!
    για 74lvl δεν ξερω ποσο συμφερει ομως.

    απεναντι απτον σιδερα θα πρεπει να ειναι η roderica , αυτη κανει upgrade τα Ashes εως +10

  20. The Following User Says Thank You to FurionMike For This Useful Post:

    toninio (19-04-2022)

  21. #418
    Advanced Member jimbrav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    550
    PSN ID
    jimbrav
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τέλος και από εμάς το game....Βασικά το τελείωσε ο 11χρονος γιος μου...!!Επικό το παιχνίδι μετά από 85 ώρες περίπου και με level 160!Τώρα με τα όπλα που έχουμε ψάχνουμε κανένα ξεχασμένο boss έτσι για προπόνηση χαχαχα .

    Υ.Γ. Blood Katana και Mimic στο 10+ , βοήθησαν αρκετά !!!

  22. #419
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ας γραψω κι εγω λιγο περισσοτερες εντυπωσεις τωρα που εχω δει νομιζω το μεγαλυτερο μερος του παιχνιδιου και εχω σαφεστατη πλεον εικονα για την ποιοτητα του.

    Θετει αναμφιβολα τεραστια υποψηφιοτητα για το GOTY του 2022. Το παιχνιδι ειναι απλα εκπληκτικο. Αυτη τη στιγμη ειμαι lvl 110 κατι τετοιο και ο βαθμος αλλα και ο τροπος στον οποιο φροντιζει να σε εκπλησει το παιχνιδι συχνα πυκνα, ειναι εντυπωσιακος. Αλλοτε σε εντυπωσιαζει το καλλιτεχνικο κομματι, αλλωτε το τοπιο, αλλωτε το level design. Το παιχνιδι σου ριχνει μονιμως καινουργια στοιχεια. Ακομα και το να βρεις το μονοπατι προς ενα μερος που βλεπεις στο βαθος μακρια, ψηλα σε ενα βουνο, κρυβει εκπληξεις. Δεν το βλεπεις και απλα πας. Εχουν φροντισει να βρεις μια διαδρομη γεματη εκπληξεις, πολλες φορες εντελως αναπαντεχες. Και απο εκει που το focus ηταν να πας σε αυτο το μερος ψηλα στο βουνο, μπορει να βρεθεις σε ενα εντελως διαφορετικο τοπιο και σκηνικο.

    Δεν περιγραφεται ευκολα η αληθεια ειναι. Πρεπει να το βιωσει κανεις. Δεν εχω αντιμετωπισει ιδιαιτερα προβληματα με την δυσκολια και εδω παλι αξιζουν ευσημα στους δημιουργους. Μπορεις πολυ ευκολα και πολυ γρηγορα να καταλαβεις αν μια περιοχη σε παιρνει ή οχι, γιατι εχουν φροντισει να στο γνωστοποιουν οι devs με πολυ συνοπτικες διαδικασιες. Το βλεπεις, σου λεει ο dev "δεν το εχεις, αλλα αν γουσταρεις προχωρα με δικη σου ευθυνη". Απαξ και κανεις στροφη 180μοιρων και πας για αλλα μερη, δυναμωνεις και επιστρεφεις δριμυτερος.

    Η ατμοσφαιρα ειναι εκπληκτικη. Η ποικιλια στο τι μπορεις να κανεις, πως μπορεις να χτισεις τον χαρακτηρα σου ειναι φοβερος. Τα War of Ashes φερνουν κυριολεκτικα νεα πνοη ιδιως στους melee χαρακτηρες που θεωρω το ειχαν αναγκη. Μιλαμε υπαρχουν ενα σωρο σπεσιαλ moves/attacks/spells/incantations στο παιχνιδι που διατηρουν τα παντα φρεσκα. Και απο οπλα, πραγματικα οτι μπορεις να φανταστεις... Ο τυπος τα πεταξε ολα μεσα στο παιχνιδι. Αλλα το κυριοτερο ειναι οτι νιωθεις οτι ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ειναι μελετημενα με προσοχη. Δεν τα πεταξε δηλαδη απλα για να τα πεταξει. Τα μελετησε, ταιριαζουν με το παιχνιδι και την φιλοσοφια του.

    Το παιχνιδι εχει πανω απο 200 boss fights. Ειναι τρομερο. Το 90% ειναι optional. Αλλα εχει τοσα μα τοσα μερη να εξερευνησεις και ο τροπος που σε αποζημειωνει ειναι ο κλασσικος, μοναδικος τροπος του.

    Δεν το εχω τελειωσει, αλλα σιγουρα ειναι και για εμενα προς το παρον το GOTY μου και αυτο λεει παρα μα παρα μα παααααρα πολλα οταν εχω ηδη παιξει Forbidden West. Οχι μονο για το Elden Ring, αλλα και για το εξαιρετο Forbidden West.

    Ειναι το απολυτο Souls game, ειναι τιγκα στις εκπληξεις, εχει τρομερο design και πολυ, παρα πολυ μερακι απο ακρη σε ακρη.

    Η PS4 version στο PS5 δεν κανει κιχ και χαιρομαι παρα πολυ που το επαιξα εκει γιατι εχω install και την PS5 version και ειναι 1 κλικ πριν το απαραδεκτο το performance σε πολλα σημεια του παιχνιδιου (πχ Luirnia of the Lakes).

    Eιναι ενα παιχνιδι που ολοι αξιζει να παιξουν και ας χρειαζεται αρκετη υπομονη στην αρχη για τους μη μυημενους στην φιλοσοφια του.

    Τα σεβη μου.

  23. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    gonzalez (18-04-2022),hakoo (18-04-2022),obione (19-04-2022),toninio (19-04-2022)

  24. #420
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Δε μ αρέσει να μπαίνω στη διαδικασία συγκρίσεων, αλλά καμιά φορά είναι αναπόφευκτες. Έχω τελειώσει το Elden Ring αρκετό καιρό τώρα (σχεδόν κάνα μήνα), και λίγο αφού το τελείωσα, συνέχισα το Forbidden West που το είχα αφήσει λίγο πριν τη μέση περίπου. Περιττό να πω οτι ακόμα δεν έχω τελειώσει το FW (και δυστυχώς όχι επειδή είναι πολύ μεγάλο - ήμουν μεγάλος λάτρης του Horizon Zero Dawn) - το Elden Ring με "κατέστρεψε". Είναι τόσο καλό σε πολλούς τομείς, που δυστυχώς θέτει πολύ υψηλά standards που πολύ λίγα παιχνίδια θα μπορέσουν να φτάσουν (?). Έχω πάρει και την PS4 έκδοση και κάποια στιγμή θέλω να κάνω ένα 2ο playthrough κι εκεί.
    Θα συμφωνήσω με το Δημήτρη ως προς το GOTY, για μένα ίσως είναι το καλύτερο των τελευταίων ετών. Αν δλδ το Sekiro είχε βγει GOTY, αυτό πραγματικά δεν ξέρω τι βραβείο θα έπρεπε να πάρει.
    Last edited by gonzalez; 18-04-2022 at 16:41.

  25. The Following 2 Users Say Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    hakoo (18-04-2022),toninio (19-04-2022)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •