Page 14 of 23 FirstFirst ... 4101112131415161718 ... LastLast
Results 261 to 280 of 452

Thread: Elden Ring

  1. #261
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Εγώ σαν ουδέτερος παρατηρητής νομίζω είναι θέμα υποχρεώσεων/ηλικίας (περί missable trophies). Ο καθένας έχει διαφορετική οπτική.

  2. #262
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Δεν άντεξα και το πήρα και εγώ. Βρήκα Launch Edition και το χτυπησα.
    Με τρομάζει το άπειρο βέβαια αλλά είναι τόσο ωραίο όσο και μαζοχιστικό τελικά

  3. The Following 2 Users Say Thank You to corsaopc3071r For This Useful Post:

    captainjacko (05-03-2022),mihalis13 (05-03-2022)

  4. #263
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by corsaopc3071r View Post
    Δεν άντεξα και το πήρα και εγώ. Βρήκα Launch Edition και το χτυπησα.
    Με τρομάζει το άπειρο βέβαια αλλά είναι τόσο ωραίο όσο και μαζοχιστικό τελικά
    Άντε με το καλό

    Παίξε με το πάσο σου δεν είναι ούτως η άλλος ένα game που μπορείς να τελειώσεις σε λίγες μέρες

  5. #264
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    788
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Εχω χασει την μπαλα παιδια. Δεν ξερω που να παω, παντου με σκοτωνουν, χανω για πλακα. Πεφτω κατα λαθος σε boss και με σκιζουν. Που μπορω να βρω farm νωρις κοντα σε grace να ανεβω level;

  6. #265
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default


  7. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    mtifosi (05-03-2022)

  8. #266
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Εχω χασει την μπαλα παιδια. Δεν ξερω που να παω, παντου με σκοτωνουν, χανω για πλακα. Πεφτω κατα λαθος σε boss και με σκιζουν. Που μπορω να βρω farm νωρις κοντα σε grace να ανεβω level;
    Μάλλον είσαι σε λάθος σημείο μείνε στο αρχικό σημείο και εξερεύνησε γύρω γύρω έχει πολλά πράγματα να κανείς όσο φεύγεις ποιο μακριά θα πέφτει ξύλο

    Είναι πολύ νωρίς για σημείο farming κάνε εξερεύνηση και θα ανέβεις σιγά σιγά

  9. #267
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    80 ώρες gameplay level 83 και πλέον οι ρολόι έχουν αντιστραφεί

    Τα Boss με βλέπουν και εξαφανίζονται μετά από αρκετό ξύλο πλέον μοιραζω πόνο

    My New Toy!!!


    Click image for larger version. 

Name:	AC6CB57C-A2A9-4F59-B3E3-8CD93EBF74D0.jpeg 
Views:	114 
Size:	845.1 KB 
ID:	12918


    Click image for larger version. 

Name:	7B431750-2CEC-4FDE-BB91-8A5F38BF7D04.jpeg 
Views:	112 
Size:	821.8 KB 
ID:	12919

  10. The Following 3 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    mtifosi (05-03-2022),Slay (07-03-2022),Snk (05-03-2022)

  11. #268
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    psss Moonlight sword,το αγαπημενο μου στο Bloodborne. Μεγειες!

  12. The Following 2 Users Say Thank You to FurionMike For This Useful Post:

    captainjacko (05-03-2022),mihalis13 (05-03-2022)

  13. #269

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    80 ώρες gameplay level 83 και πλέον οι ρολόι έχουν αντιστραφεί

    Τα Boss με βλέπουν και εξαφανίζονται μετά από αρκετό ξύλο πλέον μοιραζω πόνο

    My New Toy!!!
    Να σου πω την αλήθεια πιο πολύ με βολεύει το Crystal Sword,λόγω ταχύτητας. Πιο εφετζίδικο και παραπάνω dmg το moonlight βέβαια,αλλά είναι λίγο ατσούμπαλο στα hits του.

  14. #270
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    Άντε με το καλό

    Παίξε με το πάσο σου δεν είναι ούτως η άλλος ένα game που μπορείς να τελειώσεις σε λίγες μέρες
    5 ωριτσες σερί... έβγαλα το πρώτο μεγάλο Βoss και γενικότερα έβγαλα σπηλιές, βρήκα 4-5 spirits κλπ.

    Πολύ εθιστικό gameplay!


  15. #271
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω εβαλα την ps4 εκδοση στο ενα καναλι και ειχα στο αλλο να τρεχει η πς5 και πηγαινα back and forth και περαν της βλαστησης οντως δεν βλεπεις καμμια αλλη ουσιαστικη διαφορα μιας και μιλαμε για το performance mode στο πς5 αναγκαστικα. Αναλυση διαφορα απο εκει που παιζω ουτε κατα διανοια. Οποτε αν εχω να επιλεξω μεταξυ 45 καρε και εξτρα βλαστηση με τρελο pop in και 60 καρε χωρις το παραμικρο κιχ, διαλεγω το δευτερο για πλακα!

    Επαιξα κανα διωρο, τα παντα μου αρεσαν και το 60αρι ειναι αψεγαδιαστο. Best way to play IMO by far!

  16. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    hakoo (05-03-2022),obione (06-03-2022),panos74gr (06-03-2022)

  17. #272
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Να σου πω την αλήθεια πιο πολύ με βολεύει το Crystal Sword,λόγω ταχύτητας. Πιο εφετζίδικο και παραπάνω dmg το moonlight βέβαια,αλλά είναι λίγο ατσούμπαλο στα hits του.
    Ανάλογα με το boss θέλει αλλαγή ναι δε το συζητάμε έχω 3 με 4 διαφορετικά όπλα για κάθε περίσταση

  18. #273
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by corsaopc3071r View Post
    5 ωριτσες σερί... έβγαλα το πρώτο μεγάλο Βoss και γενικότερα έβγαλα σπηλιές, βρήκα 4-5 spirits κλπ.

    Πολύ εθιστικό gameplay!
    Και που είσαι ακόμα όσο προχωράς θα βυθιστείς τελείως στον κόσμο του είναι πολύ εθιστικό και δεν θα μπορείς να ασχοληθείς με άλλο game

    Ήταν μην γίνει η αρχή τώρα έμπλεξες καλά ξενύχτια

  19. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    corsaopc3071r (05-03-2022)

  20. #274
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εγω εβαλα την ps4 εκδοση στο ενα καναλι και ειχα στο αλλο να τρεχει η πς5 και πηγαινα back and forth και περαν της βλαστησης οντως δεν βλεπεις καμμια αλλη ουσιαστικη διαφορα μιας και μιλαμε για το performance mode στο πς5 αναγκαστικα. Αναλυση διαφορα απο εκει που παιζω ουτε κατα διανοια. Οποτε αν εχω να επιλεξω μεταξυ 45 καρε και εξτρα βλαστηση με τρελο pop in και 60 καρε χωρις το παραμικρο κιχ, διαλεγω το δευτερο για πλακα!

    Επαιξα κανα διωρο, τα παντα μου αρεσαν και το 60αρι ειναι αψεγαδιαστο. Best way to play IMO by far!
    Σε PS5 δεν μου τρέχει καθόλου καλά το Quality mode. Ειδικα οταν βρεχει σπαει αισθητα η εικονα.

  21. #275
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εγω εβαλα την ps4 εκδοση στο ενα καναλι και ειχα στο αλλο να τρεχει η πς5 και πηγαινα back and forth
    Μικρος θεουλης


  22. #276

    Default

    φαρμαρα αρκετα χθες(στο σημειο που ειναι ο black blade kindred-παιρνεις 20κ ευκολα σε 2-3 λεπτα) και πλεον παλευω με το radahn, αλλα το καταλαβαινω οτι θα πεσει με λιγη προσπαθεια.
    Παιζω με το Sword of Night and Flame, που ειναι λιγο cheat.

    guard counter ειναι παρα πολυ δυνατο στο παιχνιδι.

  23. #277
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by corsaopc3071r View Post
    Σε PS5 δεν μου τρέχει καθόλου καλά το Quality mode. Ειδικα οταν βρεχει σπαει αισθητα η εικονα.
    κι εμενα ο bro μου που εχει την πς5 εκδοση, μου ειπε οτι οταν εχει ομιχλη καποιες φορες στο παιχνιδι η αποδοση πεφτει τοσο, που πλεον παει σε bonfire και αλλαζει την ωρα της μερας.. ολα αυτα στο performance mode..

  24. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    corsaopc3071r (06-03-2022)

  25. #278
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Κάτι που μου αρέσει πολύ στο elden ring και θα ήθελα να αναφέρω είναι ότι δεν έχεις καθόλου quest

    Έχεις ένα μεγάλο και πανέμορφο χάρτη να τον εξερευνήσεις μόνο σου όπως θες και όσο θες εσυ

    Αυτο το έχω 3 main quest αλλά πρώτου προχωρήσω ας κάνω 10 θελήματα και 5 side quest για να φύγουν από τη λίστα πρώτου προχωρήσω ευτυχώς απουσιάζει από εδώ

    Ο παίχτης είναι ελεύθερος από τέτοιου είδους δεσμεύσεις και αυτό δρα υπέρ της εξερεύνησης και της χαράς της ανακάλυψης

    Δε χρειάζεται να τα δίνουμε όλα έτοιμα σε 1 παίχτη

    Το να γεμίζουμε ένα game με ένα κατεβατό από quest ,side quest και θελήματα η ένα χαρτί με κουκίδες παντού νομίζω λειτουργεί περισσότερο κατά παρά υπέρ

    της εξερεύνησης και μοιάζει ποιο πολύ με αγγαρεία που εγώ προσωπικά δεν θα μπω στη διαδικασία να κάνω και το θεωρώ εντελώς ξεπερασμένο το 2022

  26. The Following 3 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    PDS (06-03-2022),psx3 (06-03-2022),toninio (09-03-2022)

  27. #279

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    Κάτι που μου αρέσει πολύ στο elden ring και θα ήθελα να αναφέρω είναι ότι δεν έχεις καθόλου quest

    Έχεις ένα μεγάλο και πανέμορφο χάρτη να τον εξερευνήσεις μόνο σου όπως θες και όσο θες εσυ

    Αυτο το έχω 3 main quest αλλά πρώτου προχωρήσω ας κάνω 10 θελήματα και 5 side quest για να φύγουν από τη λίστα πρώτου προχωρήσω ευτυχώς απουσιάζει από εδώ

    Ο παίχτης είναι ελεύθερος από τέτοιου είδους δεσμεύσεις και αυτό δρα υπέρ της εξερεύνησης και της χαράς της ανακάλυψης

    Δε χρειάζεται να τα δίνουμε όλα έτοιμα σε 1 παίχτη

    Το να γεμίζουμε ένα game με ένα κατεβατό από quest ,side quest και θελήματα η ένα χαρτί με κουκίδες παντού νομίζω λειτουργεί περισσότερο κατά παρά υπέρ

    της εξερεύνησης και μοιάζει ποιο πολύ με αγγαρεία που εγώ προσωπικά δεν θα μπω στη διαδικασία να κάνω και το θεωρώ εντελώς ξεπερασμένο το 2022
    Αυτή είναι η μια (θετική)όψη του παιχνιδιού. Υπάρχει και η άλλη όμως αρνητική όψη που λέει ότι το παιχνίδι έχει όντως Side quests, τα περισσότερα από τα οποία το πιο πιθανό ότι θα τα χάσει κάποιος, έτσι όπως είναι γενικά στα παιχνίδια της From.

    Επίσης φτάνοντας στις τελευταίες περιοχές του παιχνιδιού, πέτυχα μαρκάν το χειρότερο μέρος και ειδικά boss του παιχνιδιού,πάνω στο Hagtree ή όπως λέγεται τέλος πάντων. Μεγαλύτερη απογοήτευση είναι το ίδιο το boss που παρόλο που σχεδιαστικά/θεματολογία είναι φοβερό, σαν mechanics είναι από τα χειρότερα που έχει βγάλει η εταιρεία. Μια από τα ίδια και γενικά για την δυσκολία/dmg πάνω στα βουνά που ανεβαίνει απότομα με την κακή έννοια.

    Το παιχνίδι συνολικά είναι φοβερό και πιθανώς το καλύτερο της Souls σειράς. Απλά έχει και κάτι τέτοια κουσούρια,που δεν βοηθάνε καθόλου στην όλη εμπειρία.

  28. #280
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ειναι οντως δικοπο μαχαιρι. Κι εμενα μου αρεσει να μην εχει σημαδια ο χαρτης αλλα να τα ψαχνεις μονος σου. Αυτη ειναι η ουσιαστικη διαφορα απο αλλα open world games αν το απλοποιησουμε το θεμα. Εδω ψαχνεις εσυ και αν θες σου επιτρεπει να κανεις σημειωσεις στον χαρτη. Το επικροτώ αυτο. Απο την αλλη ομως τα quests οταν αρχιζουν και μαζευονται γινεται αχταρμας αλλης φυσεως. Δεν θυμασαι τι ηθελε αυτος που στο εδωσε, πρεπει να κρατας εσυ ο ιδιος σημειωσεις και γενικα για να καταλαβεις πολλες φορες τι θελουν τα quest πρεπει να τετραγωνισεις τον κυκλο που λεει ο λογος. Φυσικα δεν εχω εκτεταμμενη αποψη για το συγκεκριμενο παιχνιδι ακομα ειμαι παρα πολυ νωρις, απλα εχει τα υπερ και τα κατα του.

    Αυτο που δεν παιζεται κυριολεκτικα ειναι το jump.. τι επος ειναι αυτο; Μου φαινεται αδιανοητο οτι τοσο καιρο δεν ειχαμε αλμα και τωρα οχι μονο εχουμε αλλα ειναι τοσο φυσικα αποδοσμενο που μοιαζει σαν να υπηρχε παντα. Και το counter attack νταξ.. τα σεβη μου για την προσθηκη του. Δεν ξερω καν γιατι να κανω parry πλεον οταν εχω αυτη την επιλογη ιδιως μιας και παιζω Vagabond που εχω 100% absorb damage.

    Γενικα περιμενω πως και πως να το ξεκινησω καθωσπρεπει!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •