Page 18 of 23 FirstFirst ... 8141516171819202122 ... LastLast
Results 341 to 360 of 451

Thread: Elden Ring

  1. #341
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Έχασα τον ύπνο μου !! Μάτωσα !!!

    Το χειρότερο Boss στην ιστορία των Souls είναι τελικά παρελθόν βγήκε solo και δεν πρόκειται ποτέ να ξαναπεράσω από εκεί ούτε για βόλτα lol



  2. #342
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    Έχασα τον ύπνο μου !! Μάτωσα !!!

    Το χειρότερο Boss στην ιστορία των Souls είναι τελικά παρελθόν βγήκε solo και δεν πρόκειται ποτέ να ξαναπεράσω από εκεί ούτε για βόλτα lol


    Για ποιο boss λες;

  3. #343
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Αν δεν κανω λάθος είναι η περίφημη malenia

  4. #344
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Αυτή ναι Παναγία μου

    Πρωτη φορά έφτασα τόσο κοντά να κάνω summon και να χρησιμοποιήσω αυτό το mimic που χρησιμοποιούν όλοι αλλά διάβασα το ποσό εύκολο γίνεται μετά όπως και όλα τα boss
    και δεν μου το επέτρεψε η solo souls συνείδηση μου μετά από τόσα χρόνια lol

    Τίποτα πηγαινα τρένο μέχρι στιγμής δεν με είχε σταματήσει τίποτα εδώ και μέρες τώρα και ξαφνικά έπεσα σε ένα τεράστιο βράχο !!

    Καλα δεν το συζητάμε ότι έχω κάνει max τα όπλα μου μετά από 176 ώρες συνολικού gameplay αλλά η τυπισα μιλάμε δεν υπάρχει μου έριξε τεράστιο χαστούκι
    εκει που νόμιζα ότι σαρώνω και αυτό που φοβάμαι είναι ότι ακόμα δεν έχω τελειώσει έχω πολλά πράγματα ανεξερεύνητα και στο στορι αρκετά boss οποτε αν αυτό
    εσκασε τώρα τι επεται μετά

  5. #345
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Κάτι παρά πολύ σημαντικό που έχω καταλάβει μέχρι στιγμής από το progression στο story και μετά από 176 ώρες

    Οσοι ξεκινάτε τώρα η ακόμα και όσοι έχουν προχωρήσει αρκετά το μισό σχεδόν παιχνίδι είναι optional

    Αυτός ο χάρτης που έχετε ξεκλειδώσει η θα ξεκλειδώσετε στην πορεία αν ακολουθήσετε μόνο το main story τότε υπάρχουν τεράστιες περιοχές στις οποίες
    το main story δεν θα σας πάει καθόλου

    Αυτα που έχω ανακαλύψει και οι περιοχές εκτός στορι είναι σχεδόν το μισό παιχνίδι

    Οποτε μεγάλη προσοχή σε όσους παίζουν μόνο main θα τερματισετε και θα έχετε αφήσει πίσω σας τεράστιο υλικό με ολόκληρες περιοχές και bosses όπου το main story δεν θα σας
    παει ποτέ

    Υπαρχει παρά πολυ optional υλικό και δεν ξέρω κατά ποσό θα έχει όρεξη κάποιος να το ανακαλύψει και εξερευνήσει αφού έχει τερματίσει το παιχνίδι

  6. #346

    Default

    παντως τα προαιρετικα boss υποτιθεται οτι θα πρεπει να παρουσιαζουν προκληση, ωστε οσοι θελουν να ασχοληθουν να το βρουν ενδιαφερον και αν καποιοι τα βρισκουν σκουρα, να προσπερασουν.

  7. #347
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πάει τραίνο!

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  8. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    captainjacko (16-03-2022)

  9. #348
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. #349
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Δεν είδα καλά? Η όντως ούτε φωνή ούτε ακρόαση όσο αφορά το performance?(FPS) Αλλά δυστυχώς δεν φταίνε αυτοί. Εμείς φταίμε που τους κάνουμε μάγκες αγοράζοντας το προϊόν.
    Last edited by cocous; 17-03-2022 at 09:26.

  11. #350
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Εγω θα παιξω offline χωρις να βαλω το patch για να ανεβασω κι αλλο λεβελ και να βγαλω τα δυσκολα boss γιατι εκαναν nerf στα οπλα και δυσκολευουν τα πραγματα χεχε!

  12. #351
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν νομιζω οτι το εκαναν πιο δυσκολο με το νεο πατς. Αυτο που εκαναν ειναι balance. Φανταζομαι οτι το ιδιο θα ισχυει και για αλλα πραγματα μεσα στο παιχνιδι, ξερω γω συγκεκριμενα attacks απο εχθρους κλπ. Επισης δεν εκαναν μονο nerf καποια πραγματα, εκαναν και πολυ buff καποια αλλα απο οτι ειδα.

  13. #352
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Ένα από τα πράγματα που βάλανε και θα βοηθήσει λίγο με τα quests ειναι εικονίδια στο χαρτη με τους NPCs που έχεις συναντήσει (για όσο τουλάχιστον είναι στο ίδιο σημείο).

  14. #353
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Πάει τραίνο!

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απιστευτες πωλησεις για τα δεδομενα των souls παιχνιδιων, οχι οτι δεν πουλούσαν καλα απο τη στιγμη που απογειωθηκε η δημοφιλια τους αλλα τα 12 εκ. σε λιγοτερο απο 3 εβδομαδες ειναι αριθμοι Rockstar, COD κτλ. Αλλο βεληνεκες εντελως.


  15. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mihalis13 (17-03-2022)

  16. #354

    Default

    Να ναι καλά το 97 στο metacritic(96 πλέον) και που κάτα τα άλλα δεν παίζουν ρολο οι κριτικές του και δεν ασχολείται κόσμος με αυτό

    Παρόλα αυτά εξακολουθεί να έχει από τα χαμηλότερα user score όλων των soulsborne παιχνιδιών.

    Κατά τα άλλα ευπρόσδεκτες οι αλλαγές, ειδικά στις μαγείες που η πλειοψηφία αυτών ήταν τελείως άχρηστες.

  17. #355
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Απιστευτες πωλησεις για τα δεδομενα των souls παιχνιδιων, οχι οτι δεν πουλούσαν καλα απο τη στιγμη που απογειωθηκε η δημοφιλια τους αλλα τα 12 εκ. σε λιγοτερο απο 3 εβδομαδες ειναι αριθμοι Rockstar, COD κτλ. Αλλο βεληνεκες εντελως.
    Έπαιξε μεγάλο λόγο η υψηλή βαθμολογία του
    Εγώ είδα πολλούς γνωστούς μου που δεν έχουν ιδέα από souls που έτρεξαν να το αγοράσουν.
    Αλλά δυσκολεύονται να βγάλουν έστω και ένα boss Οι μισοί βέβαια ήδη το πούλησαν
    Εμένα η αλήθεια είναι πως με τρομάζει το μέγεθος του και το κόβω δύσκολο να ασχολούμαι μαζί του. Τουλάχιστον τους επόμενους μήνες.



    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  18. #356

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Να ναι καλά το 97 στο metacritic(96 πλέον) και που κάτα τα άλλα δεν παίζουν ρολο οι κριτικές του και δεν ασχολείται κόσμος με αυτό

    Παρόλα αυτά εξακολουθεί να έχει από τα χαμηλότερα user score όλων των soulsborne παιχνιδιών.

    Κατά τα άλλα ευπρόσδεκτες οι αλλαγές, ειδικά στις μαγείες που η πλειοψηφία αυτών ήταν τελείως άχρηστες.
    και οι μεγαλες πωλησεις σε κοσμο που ειναι ανιδεος απο soulsborne, ισως να εξηγει και το user score . ψιλο φαυλος-κυκλος.
    ενω για τους reviewers μπορεις να πεις με μεγαλη βεβαιοτητα οτι ηταν ολοι παλαιμαχοι των soulsborne.

  19. The Following 3 Users Say Thank You to tomic20 For This Useful Post:

    Brazhlias (21-03-2022),gonzalez (17-03-2022),mihalis13 (17-03-2022)

  20. #357
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Εγω απενεργοποιησα το auto update γιατι θα πανε στραφι τα build που εχω φτιαξει. Θα το τερματισω και μετα θα κανω την αναβαθμιση

  21. #358

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    ενω για τους reviewers μπορεις να πεις με μεγαλη βεβαιοτητα οτι ηταν ολοι παλαιμαχοι των soulsborne.
    Δεν προκύπτει από πουθενά αυτή η μεγάλη βεβαιότητα αλλά οκ.


  22. #359

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Εγω απενεργοποιησα το auto update γιατι θα πανε στραφι τα build που εχω φτιαξει. Θα το τερματισω και μετα θα κανω την αναβαθμιση
    Αν τα builds σου περιλαμβάνονται στα nerfs του τελευταίου patch, καλά θα κάνεις.

  23. #360

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Δεν προκύπτει από πουθενά αυτή η μεγάλη βεβαιότητα αλλά οκ.
    προκυπτει γενικα απο τον τροπο που δουλευουν τα sites κτλ. συνηθως οταν εχεις εναν τοσο αναμενομενο τιτλο και μεγαλο σε διαρκεια το δινεις σε καποιον που γνωριζει απο το αντικειμενο και μπορει να το τελειωσει γρηγορα(τοσο το παιχνιδι οσο και το review).

  24. The Following User Says Thank You to tomic20 For This Useful Post:

    Brazhlias (21-03-2022)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •