Results 1 to 5 of 5

Thread: Helldivers 2

  1. #1
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default Helldivers 2

    Μεγάλη επιτυχία από το πουθενά το συγκεκριμένο, κυρίως για το Multiplayer κομμάτι του. Απορώ πως δεν έχει γίνει κουβέντα για αυτό. Εγώ μόνο και μόνο για τα καλά που έχουν ακουστεί θα το αγοράσω.







    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. #2
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το παιχνιδι αυτο φαινεται να ειναι αυτο που εψαχνε η Sony για να καλυψει το κενο και να κρατησει τα μποσικα. Η πορεια του δειχνει να φερνει αρκετο κερδος που θα ειναι καλο για ολους.

  3. #3
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Το παιχνιδι αυτο φαινεται να ειναι αυτο που εψαχνε η Sony για να καλυψει το κενο και να κρατησει τα μποσικα. Η πορεια του δειχνει να φερνει αρκετο κερδος που θα ειναι καλο για ολους.
    Αλλά που εδώ είναι το ερώτημα το μπαμ το έκανε στο steam ,όποτε αρχίζει να μου δείχνει ότι ο χαζός Spencer ότι έχει δίκιο για game παντού ,μιλάω για τα multiplayer game τα αλλά ας μείνουν ως έχουν να δείχνουν την ποιότητα τις κάθε κονσόλας .
    Τώρα στο παιχνίδι αν εξαιρέσεις τα πολλά bug το παιχνίδι είναι τίμιο για τα λεφτά του μόνο pve συνεργασία ,αρκετη δυσκολία για solo μέχρι μέτριο μπορεις να παίξεις κ εκεί σου φαίνεται βουνό δεν αξιζει ,αλλά βρίσκεις εύκολα κόσμο να μπεις πάνω του.
    Σαν gameplay αν εξαιρέσεις ότι δεν έχει την κλασική κολοτουμπα παρά μόνο μια βουτιά είναι μια χαρά κ εύκολο να το μαθεις ,τα φιλικά πυρά είναι αυτό που πρέπει να προσέξει κανείς εύκολα σκοτώσεις συμπαίχτη ,τα όπλα όσα έχω ξεκλειδώσει δεν μου αρέσουν η για να πω ποιο σωστά δεν με βολεύουν μόνο η καραμπίνα με την φωτιά βλέπω είναι αρκετά καλή η στολές μου φαίνονται οι ποιο πολλές όλες ίδιες κ δεν ξέρω αν έχει βάθος το παιχνίδι δλδ από κάποιο σημείο κ μετά νομίζω απλά δεν έχεις κάτι να κανείς ,πιστεύω να βάλουν κ άλλο περιεχόμενο αργότερα κ όχι μόνο στολές κ όπλα .
    Ααα κ κάτι τελευταίο τίμιο στο premium τι εννοώ ότι δεν χρειάζεται να δωσεις λεφτά μέσα από τις αποστολές κερδίζεις super credits.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. #4
    Advanced Member Godweeder's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    588
    PSN ID
    Godweeder
    Name
    Nik

    Default

    Παιδια εχω περιπου μια εβδομαδα το Helldivers 2 και εχω κλεισει περιπου 15 ωρες στο πολυ χαλαρο.
    2-3 πραγματα για το παιχνιδι.

    Για αρχη στα θετικα .
    Γραφικα μια χαρα , τιμια .
    Gameplay , εθιστικοτατο .. λειτουργουνε ολα πολυ καλα . Το shooting του ( το πιο σημαντικο ) ειναι τουμπανο .
    Dodge , abilities (stratagems) , οπλα , στολες , αμεσοτητα στο gameplay κτλ , ολα λειτουργουνε επισης καλα .
    Eπισης στα θετικα ( ως τωρα απο αυτα που εχω δει) , η ποκιλια στους χαρτες (πλανητες) και στο περιβαλλον γενικοτερα ειναι οκ .

    Εχθροι : Χωριζοντε σε bugs και στα ρομποτ (αναλογα με τις αποστολες/χαρτες)
    Δεν εχει πολυ μεγαλη ποικιλια , αλλα παλευετε (φανταζομε θα προσθεσουν στον επομενο καιρο)

    Στα αρνητικα θα εβαζα ως τωρα τους servers .
    Δεν περιμεναν τοοοοση μεγαλη απηχηση απο τον κοσμο , με αποτελεσμα οι servers να ειναι τιγκα .
    Το αποτελεσμα τουλαχιστον μεχρι χθες που επαιξα , ζοριζετε λιγο να μπεις αρχικα μεσα στο παιχνιδι για να παιξεις , και στην συνεχεια να βρεις καποιο game για κανεις join ( αν εισαι host ,εισαι οκ )
    Το δουλευουν απο οτι φαινετε , και φανταζομε θα το φτιαξουν στις επομενες μερες .


    Το πιο σημαντικο .
    Το παιχνιδι ειναι φτιαγμενο και βασιζεται κατα πολυ μεγαλο ποσοστο στο co op .
    Για σολο δεν ενδείκνυται και γενικα ολη η διασκεδαση , χαβαλες και πορωση ειναι να παιζεις με αλλα ατομα και πιο συγκεκριμενα με φιλους (ωστε να μπορεις να μιλας/συνεργαζεσε κτλ).
    Οποτε αν ειναι καποιος solo multiplayer gamer , δεν θα το προτεινα .


    Επισης , τεραστια διαφορα που ειδα στο παιχνιδι ειναι στο βαθμο δυσκολιας .
    O host οταν διαλεγει χαρτη , διαλεγει και τον βαθμο δυσκολιας .Το οποιο παιδια εχει τεραστια διαφορα στην ολη εμπειρια του παιχνιδιου.
    Για να μαθεις το παιχνιδι , και μεχρι να αναβαθμισεις τον παιχτη σου , το πας σε ευκολα επιπεδα προφανως.
    Αλλα μολις μαθεις τον τροπο παιχνιδιου του και να ανεβεις λιγο level , η ολη φαση ειναι στα πιο δυσκολα επιπεδα , στα οποια απο οσο ειδα λιγο χθες γινετε πραγματικα αλλο παιχνιδι ( αν δεν συνεργαστεις , δεν μπορεις να προχωρησεις ). Επισης για να παιξεις στα πιο δυσκολα επιπεδα (εχει περιπου 8-9 αν θυμαμε καλα ) πρεπει να παιξεις πρωτα τα πιο ευκολα , για να τα ξεκλειδωσεις ..Δηλαδη δεν μπορεις να πας κατευθειαν στο πιο δυσκολο επιπεδο.




    Overall ως τωρα απο μενα για multiplayer 3d person , το παιχνιδι το συστηνω με κλειστα ματια .
    Σιγουρα παιζει ρολο και η τιμη του παιχνιδιου . 40 ευρω ειναι μια χαρα .. Και ειδικα αν βελτιωσουν καποια πραγματα και κρατησουν με updates το ενδιαφερον του κοσμου για καποιο καιρο , μιλαμε για φουλ value for money παιχνιδι.

    Αν ειστε ειδικα fan starship troopers /starwars / mandalorian θα το γουσταρετε



    Oποιο ατομο το χει και ψηνετε για coop , στειλτε μου μυνημα ή add .
    Last edited by Godweeder; 21-02-2024 at 16:54.
    Spoiler!

  5. The Following User Says Thank You to Godweeder For This Useful Post:

    WolfRathmA (22-02-2024)

  6. #5
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Καλά αυτό με τους servers θα αργήσει να φταίξει δεν είναι απλο να βάλουν κ άλλους ,ένας φίλος δεν έχει καταφέρει εδώ κ 10 μερες να μπει για πρώτη φορά όλο του κολλάει στην αρχή ,εγώ δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα άντε να με βάλει ένα λεπτό στην αναμονή δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ping κ η ταχύτητα στο Ίντερνετ κ αυτός δεν μπορεί να μπει η φταίει κάτι άλλο .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •