Page 8 of 23 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 141 to 160 of 452

Thread: Elden Ring

  1. #141
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Aν το κοιταξεις πολυ ωρα τα 10/10 γινονται 1/10!

    Ε ρε λιωσιμο....



    Παντως το οτι αυτη η εταιρεια ειναι φαινομενικα αδυνατον να δωσει ενα smooth performance με ξεπερναει ρε γμτ...

  2. #142
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Παντως το οτι αυτη η εταιρεια ειναι φαινομενικα αδυνατον να δωσει ενα smooth performance με ξεπερναει ρε γμτ...
    Γι' αυτό την αγαπάμε τη From. Το απόλυτο TM
    Last edited by nikosgnr; 24-02-2022 at 11:51.

  3. #143
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Οτι την αγαπαμε την αγαπαμε, γι αυτο εχουμε και ολα τα παιχνιδια της και γι αυτο προπαραγγειλαμε την σπεσιαλ εκδοση του elden ring απευθειας απο το site της Νamco με το limited edition steelbook ποσους μηνες πριν...

    Λιγο ακομη να μας αγαπησει και αυτη και να δωσει το προφανες στις κονσολες τωρινης γενιας. Αφου εχεις το hardware, καντο το ρημαδι. Στο XBOX Series X ειναι απαραδεκτο να τρεχει το παιχνιδι την ωρα της μαχης στα 40-45 fps... ουτε το VRR δεν το σωνει αυτο το πραγμα.

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    captainjacko (24-02-2022),Leon_DiZ (24-02-2022),nikosgnr (24-02-2022)

  5. #144
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Good luck πάντως σε αυτούς που θα το παίξετε μετά το Horizon..
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    cocous (24-02-2022)

  7. #145
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Good luck πάντως σε αυτούς που θα το παίξετε μετά το Horizon..
    Συμφωνώ απόλυτα. Μπροστά στο Horizon οπτικά δείχνει ξύλινο και φτωχό. Αλλά το ρημάδι έχει πολύ φαντασία. Εντωμεταξύ μου αρέσει που θα έχουν performance και quality mode. Πραγματικά αστείο.

  8. #146
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οτι χανει σε τεχνικα απο το Horizon το καλυπτει καλλιτεχνικα.

    Προσωπικα το βρισκω παρα πολυ ομορφο παιχνιδι. Σιγουρα ο φωτισμος ειναι που το ριχνει, αλλα απο art σκιζει και προσφερει μια εικονα, ενα υφος, που δυσκολα βρισκεις ομοια στις μερες μας.

    YΓ: Για το performance υπαρχει ακομα ελπιδα καθως απο οτι φαινεται το βιντεο πιο πανω δεν ειναι με το day 1 patch. Επισης διαβασα κατι tweets απο το Digital Foundry οτι η Ναμκο τους ζητησε να περιμενουν το day 1 patch πριν βγαλουν βιντεο για το performance, κατι που απο οτι φαινεται θα τηρησουν. Για να δουμε!

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    captainjacko (24-02-2022),cocous (24-02-2022),Slay (28-02-2022)

  10. #147
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Ξεκινάει το ξύλο και θα είναι και συνεχόμενο μάλιστα μιας και πήρα άδεια για αύριο !!

    Θα επανέλθω για τις πρώτες εντυπώσεις εννοηται αλλά αφού κλείσω τουλάχιστον 10 ώρες με το game



    Click image for larger version. 

Name:	4FFA7259-CED1-4E15-B788-A66ABDE6B8DC.jpg 
Views:	117 
Size:	694.0 KB 
ID:	12913

  11. The Following 7 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    hakoo (24-02-2022),isildur83 (24-02-2022),nikosgnr (24-02-2022),obione (24-02-2022),Snk (24-02-2022),tomic20 (24-02-2022),Valkyre (24-02-2022)

  12. #148
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αντε με το καλο!! Αν θες απλα πες μας αν σου βγαλει το day 1 patch οταν το κανεις install και τι version ειναι.

  13. #149
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Update εχει βγει μεχρι 1.02v που κυκλοφόρησε σημερα. Μεσα στα fixes εχει και κάποια θεματα με τα frames

    https://en.bandainamcoent.eu/news/el...es-version-102

  14. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    Valkyre (24-02-2022)

  15. #150
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Ναι μου το έβγαλε το update κανονικά κάνει install τώρα και είναι η Version 1.002 με μέγεθος 5.346 GB

  16. The Following 2 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    obione (24-02-2022),Valkyre (24-02-2022)

  17. #151
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Οτι την αγαπαμε την αγαπαμε, γι αυτο εχουμε και ολα τα παιχνιδια της και γι αυτο προπαραγγειλαμε την σπεσιαλ εκδοση του elden ring απευθειας απο το site της Νamco με το limited edition steelbook ποσους μηνες πριν...

    Λιγο ακομη να μας αγαπησει και αυτη και να δωσει το προφανες στις κονσολες τωρινης γενιας. Αφου εχεις το hardware, καντο το ρημαδι. Στο XBOX Series X ειναι απαραδεκτο να τρεχει το παιχνιδι την ωρα της μαχης στα 40-45 fps... ουτε το VRR δεν το σωνει αυτο το πραγμα.
    Η From είναι σαν την Apple. Έχει ένα συγκεκριμένο τρόπο σκέψης και πως τελικώς θα το αποτυπώσει στο έκαστοτε παιχνίδι.

    Έχει κλειστά αυτιά και δεν την αγγίζουν σχόλια, απαιτήσεις και επικρίσεις.

    Το καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες και έχω συμβιβαστεί καιρό τώρα. Απλά αυτή τη φορά θα το ρίξω στο ρημάδι το "Cross Gen" που ήρθε για να μείνει.

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Good luck πάντως σε αυτούς που θα το παίξετε μετά το Horizon..
    Είναι απο εκείνες τις φορές που είμαι κάπου στη μέση.

    Απο τη μια αισθάνομαι τυχερός μιας και το Forbidden δεν το 'χω, έχω δει μόνο το αρχικό Trailer.

    Απο την άλλη διαολίζομαι και βλαστημάω γιατί έχω επιλέξει να παίξω τα νέα παιχνίδια (τα οποία είναι Cross Gen) στη νέα γενιά.

    Πότε θα μου 'ρθει αυτή η "νέα γενιά" είναι μια άλλη κουβέντα...

  18. #152

    Default

    Αραγε αν αγοράσεις την ps5 έκδοση,θα έχεις πρόσβαση στην ps4(pro) έκδοση που προς το παρόν φαίνεται να τρέχει πιο σταθερά το παιχνίδι μέσω backwards compatible?

  19. #153
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Αραγε αν αγοράσεις την ps5 έκδοση,θα έχεις πρόσβαση στην ps4(pro) έκδοση που προς το παρόν φαίνεται να τρέχει πιο σταθερά το παιχνίδι μέσω backwards compatible?
    Αν μιλάς για δισκάκι, δεν έχω δει κάτι τέτοιο ποτέ (το ανάποδο γίνεται).

    Για ψηφιακό συνήθως δίνουν και τα 2 SKUs...

  20. #154
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Πρώτες γρήγορες εντυπώσεις

    Οσοι έρθετε με φορά από το horizon θα φάτε ένα δυνατό χαστούκι στην αρχή από τα γραφικά

    Μιλαμε οι άνθρωποι είναι εντελώς κολλημένοι σε τεχνολογίες που μπορεί και να έχουν καταργηθεί τελείως σήμερα που μιλάμε το 2022 lol

    Οι πρώτες εικόνες μέχρι να συνηθίσω αυτή την τεράστια αλλαγή από horizon ήταν πολύ ζόρικες από το καλύτερο οπτικά παιχνίδι του Ps5 πήδηξα ξαφνικά

    σε game PS4 με γραφικά πριν από 3 χρόνια ούτε καν του 2021

    Το performance mode είναι απλά μονόδρομος στα settings συν ότι δεν σου προσφέρει και σχεδόν τίποτα το resolution σε image quality και γραφικά

    σχεδον μηδαμινή αλλαγή και μπόλικη ναυτια σε αντίθεση με horizon όπου η διαφορά ήταν πολύ αισθητή

    Το HDR το έχουν απενεργοποιημενο στο default mode όποτε λίγο προσοχή εκεί και θέλει και λίγο ρύθμιση αλλά και πάλι μιλάμε για ένα πολύ μέτριο HDR για ένα παιχνίδι

    τετοιου μεγέθους

    Καταπληκτικό setting όπως ήταν και αναμενόμενο από την Fromsoftware μου θυμίζει ghost of Tsushima όχι στο ύφος καμία σχέση το ένα με το άλλο αλλά είναι και αυτό σαν ένας
    πίνακας ζωγραφικής τόσο όμορφο όσο ήταν και το ghost

    Ένα τελευταίο το παιχνίδι είναι καθαρά souls παιχνίδι δεν φέρνει καθόλου σε Bloodborne η Sekiro αν κάποιοι είχαν τέτοιες βλέψεις και είναι άκρως μα άκρως εθιστικό
    και το gameplay αλλά και ο κόσμος του που σε ρουφάει κατευθείαν μοναδικοί σε αυτό το είδος ο Miyazaki και η παρέα του!!!

  21. The Following 4 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    nikosgnr (25-02-2022),Snk (24-02-2022),Valkyre (24-02-2022),WolfRathmA (24-02-2022)

  22. #155
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Απο framerate/framepacing πως τα παει? Κανει σπασιματα η εικονα στη μαχη ή στο traversal, οταν γυρνας την καμερα κλπ?

  23. #156
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Όχι μέχρι στιγμής όλα καλά κανένα σπάσιμο στην κάμερα στο γύρισμα ούτε frame drop στις μαχες που έχω κάνει μέχρι στιγμής αλλά δεν είναι παρά πολλές

    Παιδια και Δημήτρη εσυ που είσαι χρόνια στο χώρο του gaming μόλις περάσετε την εισαγωγή και φτάσετε στην αρχικη περιοχή και κάνετε μια στροφή 360 μοίρες γύρω από

    τον εαυτό σας αυτό που θα αντικρίσετε και το δέος που θα νιώσετε είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν το έχετε νιώσει ποτέ σας σε game

    Είναι δυνατόν αυτό το game να είναι souls game !!!

    Είναι δυνατόν ένα Souls game να είναι τόσο μεγάλο ???

    Ειναι δυνατόν να είναι τόσο όμορφο και τόσο massive ένα Souls game?

    Ξεχάστε τα γραφικά κοιτάζω 360 μοίρες γύρω από τον εαυτό μου βλέπω χιλιόμετρα στην κυριολεξία ένα ατελείωτο πεδίο απίστευτης ομορφιάς που μπορεί να εξερευνηθεί

    και δεν το πιστεύω ότι έχει φτάσει σε αυτό το σημείο το gaming το 2022 μου είναι αδιανόητο στο νου αυτό που βλέπω οπως ήταν και το Vr όταν πρώτο φόρεσα τη μάσκα

    Δεν ξέρω ποσά λεφτά έδωσαν στον G.R.R Martin αλλά χαλάλι του και αλλά τόσα !!

    Αυτος ο απέραντος πίνακας ζωγραφικής έχει την σφραγίδα του και μάλιστα με κεφαλαία γράμματα

    Πρωτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο σε gaming ποσό μάλλον σε souls παιχνίδι

    Ανυπομονω να ακούσω τις απόψεις όλων των παιδιών εδώ στο forum μόλις ξεκινήσουν το game συγνώμη γι όλο αυτό τον ενθουσιασμό αλλά έχω μείνει μακριά από οτιδήποτε

    εχει να κάνει με βίντεο και εικόνα σε elden ring λόγο της αδυναμίας που έχω στη συγκεκριμένη σειρά souls και bloodborne ήθελα να το δω μόλις κυκλοφορήσει και χωρίς σποιλερς
    αλλα αυτό που βλέπω τώρα πραγματικά με ξεπερνάει ποτέ δεν περίμενα να δω κάτι τέτοιο σε souls παιχνίδι

  24. The Following 5 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    corsaopc3071r (24-02-2022),mihalis13 (24-02-2022),Snk (24-02-2022),Valkyre (24-02-2022),WolfRathmA (25-02-2022)

  25. #157
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Λοιπόν κόλλησα άσχημα έφτιαξα καφέ και την έχω αράξει εδώ σε αυτό το σημείο που έλεγα πάνω σε ένα βράχο έχω κάνει και κάνα δυο τσιγάρα

    και ακούω το soundtrack από το elden ring ατενίζοντας το απέραντο βουνά , νησια ,κάστρα ,βραχώδεις περιοχές ,βραχονησίδες τοίχοι όσο βλέπει το μάτι σου

    παντα υπάρχει κάτι στο βάθος

    Ολα αυτά ποιος θα τα εξερευνήσει ρε παιδιά

    Μονο αυτά που βλέπω εγώ τώρα θέλουν καμία μέρα για να πας από το ένα σημείο στο άλλο Lol

  26. #158
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default Elden Ring (FromSoftware & G.R.R. Martin) (25 Φεβρουαρίου 2022)

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Οτι χανει σε τεχνικα απο το Horizon το καλυπτει καλλιτεχνικα.
    Αυτο ειναι μια μεγαλη αληθεια που κανει τη διαφορα στα παιχνιδια της From σε συγκριση με αλλα προιοντα.
    Παρολα αυτα εγω το ελεγα, το λεω και θα συνεχισω να το λεω. Η From πρεπει να αναβαθμιστει και να βελτιωσει τον τεχνικο τομεα. Το οτι ετσι λειτουργει ειναι ενα επιχειρημα που προσωπικα δεν το καταλαβαινω, την ιδια αποψη εχω και για τα παιχνιδια της Nintendo δε πα να παιρνουν 100% στα reviews. Ειμαστε στο 2022 και παιζουμε σε συγχρονες κονσολες, απο τη στιγμη που τα παιχνιδια αυτα κυκλοφορουν σε μοντερνα συστηματα πρεπει να εχουν σύγχρονα γραφικα.


  27. The Following 6 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    captainjacko (24-02-2022),mihalis13 (24-02-2022),obione (25-02-2022),Snk (24-02-2022),Valkyre (24-02-2022),WolfRathmA (25-02-2022)

  28. #159
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Συμφωνώ απόλυτα με το φίλο Hakoo δεν μπορώ να φανταστώ πως θα έδειχνε αυτό το παιχνίδι αν το καλλιτεχνικό
    κομμάτι του ήταν εφάμιλλο με το τεχνικό δεν ξέρω ομως
    αν γίνεται κιόλας ,εδώ μιλάμε για μια υπερπαραγωγή στο καλλιτεχνικό κομμάτι επιπέδου game of thrones και δεν είμαι τόσο σίγουρος αν μπορεί αυτό να αποδοθεί εφάμιλλα
    και στον τεχνικό τομέα με την παρούσα τεχνολογία και σε ένα τόσο massive game

    Όλα αυτά που έγραφα παραπάνω τα έβλεπα ψηλά από βράχια σε πολύ μεγάλο ύψος αποφάσισα λοιπόν να κατέβω κάτω σε ένα νησί για να δω τι βρίσκεται και εκεί κάτω
    απο τα βράχια μόλις έφτασα λοιπόν ένα πελώριο πράγμα άρχισε να με κυνηγάει και έτρεξα αμέσως σε μια σπηλιά να κρυφτώ αυτή η σπηλιά αποδείχτηκε τελικά ένας λαβύρινθος
    ο οποίος χάθηκα για κάνα 20 λεπτό ψάχνοντας την έξοδο

    Μολις βρήκα κάτι σαν έξοδο λέω ωραία εδώ ήμαστε είχε και ένα σεντούκι στο τελείωμα όποτε λέω να και το βραβείο μου μετά από τόσο ψάξιμο και χάσιμο και ορδές από
    εχθρους που είχα σκοτώσει

    Ανοιγω λοιπόν το σεντούκι και το βραβείο είναι ότι μεταφέρθηκα σε έναν άλλο εντελώς απόκοσμο μέρος όπου είμαι under level και εδώ και μια ώρα τρώω ασταμάτητο ξύλο
    ψαχνοντας πάλι για έξοδο

    Απο μια απλή εξερεύνηση έχω βρεθεί άλλου γι άλλου και δεν ξέρω καν που είμαι εντελώς άλλο σύμπαν

    Δεν έχω ξαναδεί τέτοια πράγματα μιλάμε για τελείως καρα massive καταστάσεις το καλλιτεχνικό κομμάτι βαράει κόκκινο όπου και να βρεθείς

    Δεν είναι παιχνίδι αυτό για όλους είναι too much!!!

    Οι επόμενοι μήνες θα είναι αφιερωμένοι στον Elden ring με αυτά που βλέπω θα χρειαστούν μήνες να ολοκληρώσει κάποιος 100% το game

  29. #160
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Από ό,τι φαίνεται αυτό είναι το "BoTW moment" του Souls franchise. Αυτό και μόνο λέει πολλά για το πόσο επηρέασε την βιομηχανία.

    Τόσο υψηλή βαθμολογία ούτε Sony 1st party (μέχρι στιγμής)...

    Πάντως για τον τεχνικό τομέα που λέτε παιδιά, δεν βλέπω να ιδρώνει το αυτί τους όσο πουλάνε (και πως να μην πουλήσουν δηλαδή με τέτοιο Metascore, προβλέπω να την πατάει και κόσμος που τον τραβάει μεν το setting/theme, αλλά μάλλον όχι το gameplay -> κλασικά θα εμφανιστούν στις αγγελίες τα μτχ). Τα ίδια και η Rockstar και άλλες established εταιρίες στο είδος τους με χρόνιες «παραξενιές». It is what it is.

    Η δε Nintendo παραδίδει ό,τι καλύτερο μπορεί αναφορικά με το Tegra X1 baseline. Δεν είναι ότι μπορεί να δώσει παραπάνω (στο Switch hardware πάντα) και δεν δίνει λόγω ανικανότητας. Το ταβάνι των PS4/XB1 είναι σαφώς ανώτερο.

  30. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    WolfRathmA (25-02-2022)

Page 8 of 23 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •