Page 9 of 23 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast
Results 161 to 180 of 452

Thread: Elden Ring

  1. #161
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Αυτό το συναίσθημα που περιγράφει ο φίλος είναι σαν το Breath of the Wild. Ακριβώς όμως… Θέλω πολύ να το πιάσω και εγώ στα χέρια μου. Θα πέσει λιώσιμο πολύ!

    Ερώτηση, dualsense support έχει το παιχνίδι;

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. #162
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    788
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Επειδη δεν εχω καταλαβει. Θα εχει και online το παιχνιδι; Θα καλεις κι αλλους να σε βοηθησουν;

  3. #163
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Επειδη δεν εχω καταλαβει. Θα εχει και online το παιχνιδι; Θα καλεις κι αλλους να σε βοηθησουν;
    Ναι. Όπως είναι όλα τα παιχνίδια της from software μέχρι στιγμής. Δεν αλλάζει κάτι.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. #164
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default



    Απο οτι φαινεται οχι μονο χειροτερο σημαντικα framerate αλλα και χαμηλοτερη αναλυση...

    Γενικα οτι ναναι η φαση κλασσικα...

    ΥΓ: Αρχιζω και σκεφτομαι σοβαρα την επιλογη του να παιξω την πσ4 εκδοση με BC... α ρε From... ελεος πια.

  5. #165
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Ακούω πολλά παράπονα για pc και Xbox αυτά ευτυχώς δεν τα έχω δει ακόμα στο Ps5 υπάρχει ένα framedrop αραιά και που ανάλογα με την περιοχή αλλά

    καμια σε σχέση με αυτά που γράφουν για pc και Xbox

    Φαίνεται η fromsoftware έκανε μόνο optimize μόνο για το Ps5 Lol

    12 ώρες έχει γράψει το κοντέρ μέχρι στιγμής και έχω βρει πάνω από 30 είδη διαφορετικών εχθρών μέχρι στιγμής το έχουν δουλέψει παρά μα παρά πολύ το παιχνίδι

    ακομα και αυτά τα 6 χρόνια που χρειάστηκαν φαντάζουν λίγα μπροστά σε αυτό που βλέπω εγώ

  6. #166
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Κανένα optimize δεν έκαναν, αφού τους ξέρετε τι καπνό φουμάρουν, απλά το πέταξαν όπως-όπως και το PS5 κάνει καλύτερο brute force λόγω υψηλού χρονισμού στην GPU. Για άλλη μια φορά δηλαδή δικαιώνεται η επιλογή του Cerny, μιας και είναι επαναλαμβανόμενο pattern σε multiplatform games.

    Εδώ ρε παιδιά διάβασα σε άλλο forum το εξής κουλό σχόλιο: ότι επειδή είναι Ιάπωνες, ξέρουν καλύτερα το ιαπωνικό hardware και για αυτό τρέχει καλύτερα σε PS5.

    Ό,τι του φανεί του Λωλοστεφανή δηλαδή, αφού όλοι ξέρουν ότι η AMD είναι Αμερικανική!

    Δεν ζούμε στα 80s/90s που όντως υπήρχε arcane Japan hardware...

  7. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Slay (28-02-2022),WolfRathmA (25-02-2022)

  8. #167
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @captain
    αραια και που αποκλειεται να υπαρχει γιατι τα data ειναι data και ψεμματα δεν λενε. Απλα εσυ δεν τα παρατηρεις και πολυ καλα κανεις.

    Σιγουρα το PS5 ειναι η πιο καλη και σταθερη εκδοση του παιχνιδιου και με διαφορα μαλιστα. Απλα σκεφτομαι το PS4 BC γιατι σε αυτο το mode ειναι αψεγαδιαστο κυριολεκτικα. Θα περιμενω να δω το βιντεο με τις διαφορες μεταξυ PS4 Pro και PS5 για να αποφασισω...

  9. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    captainjacko (25-02-2022)

  10. #168
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    @captain
    αραια και που αποκλειεται να υπαρχει γιατι τα data ειναι data και ψεμματα δεν λενε. Απλα εσυ δεν τα παρατηρεις και πολυ καλα κανεις.

    Σιγουρα το PS5 ειναι η πιο καλη και σταθερη εκδοση του παιχνιδιου και με διαφορα μαλιστα. Απλα σκεφτομαι το PS4 BC γιατι σε αυτο το mode ειναι αψεγαδιαστο κυριολεκτικα. Θα περιμενω να δω το βιντεο με τις διαφορες μεταξυ PS4 Pro και PS5 για να αποφασισω...


    Απο τι λένε έχει διαφορά η ps4 έκδοση με την ps5.
    Επειδή είμαι στην δουλειά μόλις σχολάσω θα δω το βίντεο στο σπίτι με την ησυχία μου.

  11. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    captainjacko (25-02-2022)

  12. #169
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Προφανως και εχει διαφορα. Το θεμα ειναι ποσο μεγαλη ειναι και ποσο αξιζει. Θα περιμενω NXgamer το εχω δει το παραπανω βιντεο αλλα θελω να δω απευθειας υλικο side by side με ps5 BC.

  13. #170
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    @captain
    αραια και που αποκλειεται να υπαρχει γιατι τα data ειναι data και ψεμματα δεν λενε. Απλα εσυ δεν τα παρατηρεις και πολυ καλα κανεις.

    Σιγουρα το PS5 ειναι η πιο καλη και σταθερη εκδοση του παιχνιδιου και με διαφορα μαλιστα. Απλα σκεφτομαι το PS4 BC γιατι σε αυτο το mode ειναι αψεγαδιαστο κυριολεκτικα. Θα περιμενω να δω το βιντεο με τις διαφορες μεταξυ PS4 Pro και PS5 για να αποφασισω...
    Μπορει ναι πάντως έχω δει παιχνίδια που με ενοχλούν πολύ το συγκεκριμενο όχι τόσο

    Εχω χάσει την μπάλα με τα όπλα μα ποσά έχουν βάλει ??και είμαι ακόμα στις πρώτες ώρες

  14. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    Valkyre (25-02-2022)

  15. #171
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    νομίζω το να παίξει κάποιος το ps4 version στο ps5 μπορεί να ακουγεται καλό τώρα αλλά τι θα γίνει αν κανα μήνα μετά έχουν φτιαξει τα πράγματα στο ps5; ή θα παντρευτείτε την ps4 έκδοση μέχρι το τέλος είτε θα πρέπει να μεταφέρετε saves και να έχετε τα μισά trophies στο ps4 game και τα άλλα μισά στο ps5.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    captainjacko (25-02-2022),mihalis13 (25-02-2022)

  17. #172
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    νομίζω το να παίξει κάποιος το ps4 version στο ps5 μπορεί να ακουγεται καλό τώρα αλλά τι θα γίνει αν κανα μήνα μετά έχουν φτιαξει τα πράγματα στο ps5; ή θα παντρευτείτε την ps4 έκδοση μέχρι το τέλος είτε θα πρέπει να μεταφέρετε saves και να έχετε τα μισά trophies στο ps4 game και τα άλλα μισά στο ps5.
    Αυτο το σκεφτομαι κι εγω, αλλα κοιταξε να δεις μεχρι να τελειωσω Horizon θα περασει πολυς καιρος... οποτε θελω να πιστευω οτι μεχρι τοτε ή θα εχει γινει ηδη κατι ή θα εχουμε μαθει οτι επροκειτο να γινει κατι... αλλα οκ η From ειναι, το πιθανοτερον ειναι να πει ΚΛΑΗΝ σε ολους μας...

  18. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (25-02-2022)

  19. #173
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Υπαρχει και ps1 εκδοση που τρεχει ακομα καλύτερα


  20. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    captainjacko (25-02-2022)

  21. #174

    Default Elden Ring (FromSoftware & G.R.R. Martin) (25 Φεβρουαρίου 2022)

    Αυτά τα παιχνίδια παιδιά (βαριά RPG με πολύ content) πρέπει να αγοράζονται ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία τους .
    Όλα έχουν προβλήματα , και ήδη το marketplace στο Facebook αρχίζει να γεμίζει με κοπιες του ER.
    Δεν υπονοώ ότι το παιχνίδι είναι κακό, ούτε καν ότι δεν αξίζει στρογγυλό 10ρι στις βαθμολογίες .
    But i ll Stick with the plan που με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο.
    Ήδη έχω 30ωρες στο Cyberpunk το οποίο στη next gen μορφή είναι θεαματικά βελτιωμένο σε όλα, πήρα σήμερα και το Valhalla 28 ευρώ σε προσφορά για να πάρει σειρά για μετά , και κάπου του χρόνου (υγεία να έχουμε ) θα έρθει και το Elden Ring.
    Το θέμα δεν είναι καθόλου οικονομικό αλλά καθαρά ηθικό.
    Δεν δέχομαι να πληρώνω Full price ένα παιχνίδι και να έχει προβλήματα .
    Και απ ότι διαβάζω το ER έχει αρκετά.
    Οι εποχές που πήγαινα ταξίδια στο άγνωστο με βάρκα το πορτοφόλι μου έχουν περάσει ανεπιστρεπτί.
    That’s it.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #175
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Παιδιά το παιχνίδι δεν έχει κανένα σοβαρό θέμα μια χαρά δουλεύει ούτε έχει καμια σχέση με Cyberpunk και τέτοια πράγματα

    το ότι υπάρχει framedrop σε κάποιες περιοχές και από 60 πέφτει σε 56 η δεν ξέρω εγώ τι άλλο γράφουν δεν είναι και κάτι τραγικό

    εχουν αρχίσει κάτι υπερ αναλύσεις πάλι στο you tube λες και όλοι ξαφνικά έχουν γίνει experts

    Δεν πέφτουν τα frames από 60 σε 10 και παγώνει η εικόνα και τέτοια πράγματα τουλάχιστον στο Ps5 και έχω 15 ώρες μέχρι στιγμής

    Μια χαρά δουλεύει το game και δε νομίζω ότι όλοι θα καταλάβουν σε Ps5 πάντα αυτό το framedrop

    Ποιο πολλά bugs βρήκα στο horizon παρά στο elden ring το οποίο όπως το καταλαβαίνω αυτές τις πρώτες ώρες μπορεί να είναι και διπλάσιο από το horizon

    Αυτή η υπέρ ανάλυση την βρίσκω υπερβολική ευχαριστηθητε το καλύτερο game της σειράς ίσως και το καλύτερο game της χρονιάς

  23. The Following 4 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    Brazhlias (28-02-2022),obione (25-02-2022),Snk (25-02-2022),Valkyre (25-02-2022)

  24. #176
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Κι εγω 5 ωρες που εχω παιξει δεν εχω συναντήσει το παραμικρο εκτος απο το θεμα με τα frames σε καποια σημεία

  25. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    captainjacko (25-02-2022)

  26. #177
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά να εξομολογηθώ κάτι. Δυστυχώς βλέπω το παιχνίδι απο τον γιό μου που το ξεκίνησε και δεν μου κάνει καθόλου κλικ. Υποστηρικτής των Souls παιχνιδιών με τα μπούνια αλλά μετά το Forbidden West μου φαίνεται πολύ χάλι. Ίσως υπερεκτιμηθηκε στα reviews αλλά για 97 δεν έκανε με τίποτα με τέτοιον οπτικό τομέα.
    Σίγουρα θα το παίξω αλλά είμαι απο από αυτούς που θέλω και τα γραφικά.

  27. #178

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post

    Όλα έχουν προβλήματα , και ήδη το marketplace στο Facebook αρχίζει να γεμίζει με κοπιες του ER.
    Δεν υπονοώ ότι το παιχνίδι είναι κακό, ούτε καν ότι δεν αξίζει στρογγυλό 10ρι στις βαθμολογίες .
    But i ll Stick with the plan που με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Το παραπάνω συμπέρασμα σου είναι λάθος.

    Όντως υπάρχουν πολλές αγγελίες στο Facebook για το Elden Ring,αλλά οι μισές αφορούν τις συλλεκτικές εκδόσεις που πωλούνται με καπέλο.

    Οι άλλες μισές είναι συγκεκριμένα οι Standard Edition Ps5 εκδόσεις,γιατί αυτές είναι οι μόνες διαθέσιμες από τα μικρό μάγαζα του skroutz με το Steelbook,γιαυτό και όλα είναι σφραγισμένα όλως τυχαίως.
    https://www.skroutz.gr/s/33878970/El...-PS5-Game.html

    Γιαυτό δεν βλέπεις πολλές άλλες αγγελίες για Launch Edition ή για άλλες πλατφόρμες πχ xbox,pc που υποτίθεται έχουν πιο έντονα θέματα day one τουλάχιστον.
    Και για ποιο λόγο να πληρώσεις full price,από την στιγμή που το παιχνίδι το βρίσκεις για όλες τις πλατφόρμες να ξεκινά από τα 50-53ευρώ αντί για 69.99?

    Τέλος, όπως έχει αναφερθεί πάρα πολλές φορές, όταν ένα παιχνίδι το περιμένεις πως και πως (και είναι Playable όπως είναι το elden ring στις next gen κονσόλες), δεν περιμένεις 1+χρόνο μετά την κυκλοφορία του για να το παίξεις,ανεξαρτήτως είδους.

  28. #179

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    νομίζω το να παίξει κάποιος το ps4 version στο ps5 μπορεί να ακουγεται καλό τώρα αλλά τι θα γίνει αν κανα μήνα μετά έχουν φτιαξει τα πράγματα στο ps5; ή θα παντρευτείτε την ps4 έκδοση μέχρι το τέλος είτε θα πρέπει να μεταφέρετε saves και να έχετε τα μισά trophies στο ps4 game και τα άλλα μισά στο ps5.
    Το θέμα είναι να υπάρχει η επιλογή για αυτό,και δυστηχώς για όποιον έχει αγοράσει την ps5 έκδοση(κουτάτη προφανώς,γιατί ψηφιακά μπορεις να παίξεις και τις 2),δεν υπάρχει.

    Εγώ πχ αφού η έκδοση για pc/xbox βγήκε κατώτερη των περιστάσεων, θα το παίξω μέσω ps4pro καθαρά λόγω απόδοσης,και είτε θα παίξω μόνο 1 run με ένα build στην ps4 έκδοση και θα περιμένω να φτιαχνει η ps5 έκδοση να κάνω αυτή πλατίνα, είτε θα πάω μια και καλή για πλατινα στην ps4 έκδοση και αν με κερδίσει τόσο πολύ το ξαναπαίζω αργότερα και σε ps5.

  29. #180
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,011
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Το soundtrack εχει 67 κομμάτια μεσα .

    Οκ έβαλα και ειδα λίγο την αρχη .. διοτι με ετρωγε .
    ειμαι στα μισα του cyberpunk και μετα θα πιασω horizon .
    Αφου τελειώσω αυτα τα δυο παιχνιδια δεν υπαρχει κατι αλλο εκει εξω που να μου αρεσει ( εκτος του GT) οποτε θα εχω κατι να κανω για αρκετους μηνες .

    Απιστευτο art design αλλα παιδια ναι οκ τα γραφικα ειναι μετρια αλλα αυτο που βλεπεις ειναι πανεμορφο .

  30. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    captainjacko (25-02-2022)

Page 9 of 23 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •