Page 2 of 23 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 21 to 40 of 451

Thread: Elden Ring

  1. #21
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #22
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. #23
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    21 Ιανουαρίου 2022

    PS5/PS4
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #24
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αργει ο Ιανουαριος

  5. #25
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    - - - Updated - - -

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #26
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Υπεροχο φαινεται, θα το λιωσουμε, ανυπομονουμε κτλ.
    ΑΛΛΑ, 1 φορα δεν μπορει να συμβαδισει τεχνικα η From με την εποχη?
    Δλδ ημαρτον.
    Ειμαι απο τους μεγαλυτερους fans της From, εχω λιωσει ο,τι εχουν βγαλει αλλα θεωρω το εχουν παραξηλωσει λιγο με τον τεχνικο τομεα.


  7. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Slay (15-06-2021)

  8. #27
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Υπεροχο φαινεται, θα το λιωσουμε, ανυπομονουμε κτλ.
    ΑΛΛΑ, 1 φορα δεν μπορει να συμβαδισει τεχνικα η From με την εποχη?
    Δλδ ημαρτον.
    Ειμαι απο τους μεγαλυτερους fans της From, εχω λιωσει ο,τι εχουν βγαλει αλλα θεωρω το εχουν παραξηλωσει λιγο με τον τεχνικο τομεα.
    Μάλλον θα με φάτε με αυτό που θα πω. Εννοείται fan και τρελλαμένος με τα soul παιχνίδια αλλά τεχνικά μου φαίνεται πολύ πίσω σε σχέση με το Demon Souls από την Bluepoint. Βέβαια το ένα είναι open world και το άλλο όχι. Αλλά και πάλι πιστεύω θα μπορούσαν καλύτερα.

  9. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    Slay (15-06-2021)

  10. #28
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default Elden Ring (FromSoftware & G.R.R. Martin) (21 Ιανουαρίου 2022)

    Σε σχεση με το Demon’s souls Remake ειναι 2 γενιες πισω και ειναι και λογικο.
    Το θεμα δεν ειναι οτι δεν πλησιαζει καν ενα next gen παιχνιδι οπτικα (λογικο το βρισκω) αλλα το οτι φαινεται κατωτερο του Dark Souls 3 που ειναι παιχνιδι του 2016.
    Για μενα κατανταει καπως απαξιωτικο να μην δινουν καθολου μα καθολου σημασια στον τεχνικο τομεα οσο καλα παιχνιδια και να βγαζουν.
    Τους εχω αποθεωσει τοσα χρονια αλλα καποια πραγματα πρεπει να λεγονται, δεν ειναι εικονα αυτη για ΑΑΑ παιχνιδι το 2021 που θα κυκλοφορησει και στο Ps5 μαλιστα.


  11. The Following 6 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    cocous (11-06-2021),Leon_DiZ (11-06-2021),nikosgnr (12-06-2021),Slay (15-06-2021),Snk (11-06-2021),tonybsg (11-06-2021)

  12. #29
    Member Gauros7's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    84

    Default

    Εγω παντως σε 4Κ που ειδα το βιντεο μια χαρα ομορφα μου φαινονται τα γραφικα, οχι next gen αλλα καμια σχεση με αυτα που διαβαζω.
    Ας μην ξεχναμε οτι ειναι παιχνιδι last gen ουσιαστικα. Θα βαλει σοβαρη υποψηφιότητα για game of the year θεωρό, ο myazaki ειναι εγγύηση.

  13. The Following User Says Thank You to Gauros7 For This Useful Post:

    Brazhlias (14-06-2021)

  14. #30
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν ξετρελάθηκα με ότι είδα. Ίσως είχα υπερβολικές απαιτήσεις.
    Για τεχνικό τομέα θα συμφωνήσω με Hakoo.
    Γενικά το παιχνίδι όμως μου έβγαλε περισσότερο Dark Souls 4 παρά ένα καινούριο ip..
    Σίγουρα θα είναι παιχνιδάρα δεν αμφιβάλω, απλώς περίμενα κάτι διαφορετικό στο μυαλό μου.
    Spoiler!

  15. #31
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ενδιαφερον τιγκα δεν το συζηταμε, αλλα καθοτι open world (το πρωτο αν δεν απατωμαι απο τον δημιουργο), εχω τις επιφυλαξεις μου. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο η λογικη των Souls games να μεταφερθει σε ανοιχτο περιβαλλον.

    Για τα γραφικα δεν τα βρηκα τοσο χαλια οσο εσεις, ισως ομως γενικα τον τελευταιο καιρο εχω αλλα κριτηρια ή εχω μαθει να εχω διαφορετικες ανοχες σχετικα με τα γραφικα και να εκτιμω λιγο διαφορετικα το οπτικο τομεα γενικοτερα. Αυτο που ειδα με κανει να νιωθω οτι η ομαδα αναπτυξης εχει ριξει την περισσοτερη δουλεια απο καθε αλλη φορα.

    Φυσικα δεν λεω οτι ειναι πιο ομορφο απο Demon Souls, ουτε καν, και σιγουρα με προβληματιζει το κατα ποσο θα δωσουν εμφαση επιτελους σε απλα πραγματα οπως ενα ρημαδιασμενο frame pacing... Αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι και τετοια θεματα να εχει θα τα σβησει με brute force το PS5...

    Γενικα ειμαι οκ με αυτο που ειδα, δεν μου βγαζει GOTY vibes και νομιζω οτι μεσα στην επομενη χρονια παιζουν πολυ δυνατα χαρτια (God of War) που δεν θα ειναι ευκολο απο ιανουαριο μερια να αφησει τοσο lasting appeal στη γνωμη του κοινου μεχρι την ωρα των βραβειων. βεβαια who cares για βραβεια (εγω οχι), ας ειναι το παιχνιδι καλο και ειναι υπεραρκετο.

    ΥΓ: Το G.R.R. Martin μονο εμενα δεν μου λεει απολυτως τιποτα καθε φορα που το βλεπω? Επισης τι κανει αυτη η ψυχη ακομα το 6ο βιβλιο GOT γραφει??

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (11-06-2021),panos74gr (11-06-2021)

  17. #32
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post

    ΥΓ: Το G.R.R. Martin μονο εμενα δεν μου λεει απολυτως τιποτα καθε φορα που το βλεπω? Επισης τι κανει αυτη η ψυχη ακομα το 6ο βιβλιο GOT γραφει??
    κ εγώ αυτό έψαχνα αλλά εντάξει έχει κ άλλα βιβλία που δεν είναι τόσο γνωστά οπότε μπορεί από εκεί να βγήκε η καινούργιοι χαρακτήρες έτσι κ αλλιώς από φαντασία αυτοί δεν παλεύονται .
    Όσο για το βιβλίο όσο τον έχει HBO κ πάει από event σε event κ βγάζουν σειρές δεν πρόκειται να το τελειώσει κ είναι το προ τελευταία δεν ξέρω αν θα προλάβουμε να δούμε πότε το τέλος όπως το ήθελε αυτός σε βιβλίο


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  18. #33
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    κ εγώ αυτό έψαχνα αλλά εντάξει έχει κ άλλα βιβλία που δεν είναι τόσο γνωστά οπότε μπορεί από εκεί να βγήκε η καινούργιοι χαρακτήρες έτσι κ αλλιώς από φαντασία αυτοί δεν παλεύονται .
    Όσο για το βιβλίο όσο τον έχει HBO κ πάει από event σε event κ βγάζουν σειρές δεν πρόκειται να το τελειώσει κ είναι το προ τελευταία δεν ξέρω αν θα προλάβουμε να δούμε πότε το τέλος όπως το ήθελε αυτός σε βιβλίο


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Eγω νομιζω/υποθετω χωρις να ξερω και πολλα γι αυτον οτι πολυ απλα εβγαλε η δουλεια του τους καρπους που ισως περιμενε μια ζωη, οποτε τωρα δεν καιγεται και να το τελειωσει συγγραφικα... ειναι και μεγαλος ανθρωπος... ε να χαρει μερικα χρονια τα πλουτη, ξερω γω... αλλωστε οπως και ο ιδιος ειπε το τελος μεσες ακρες ιδιο ειναι απλα στο βιβλιο θα το παρουσιασει αλλιως, θα το αναπτυξει περισσοτερο κλπ.

    Εχετε γεια βρυσουλες.

  19. #34
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Eγω νομιζω/υποθετω χωρις να ξερω και πολλα γι αυτον οτι πολυ απλα εβγαλε η δουλεια του τους καρπους που ισως περιμενε μια ζωη, οποτε τωρα δεν καιγεται και να το τελειωσει συγγραφικα... ειναι και μεγαλος ανθρωπος... ε να χαρει μερικα χρονια τα πλουτη, ξερω γω... αλλωστε οπως και ο ιδιος ειπε το τελος μεσες ακρες ιδιο ειναι απλα στο βιβλιο θα το παρουσιασει αλλιως, θα το αναπτυξει περισσοτερο κλπ.

    Εχετε γεια βρυσουλες.
    Εγώ το περιμένω πάντως ένα βιβλίο είναι πολύ ποιο ωραίο από οποιαδήποτε εικόνα είτε σειρά η ταινία γίνει. Σίγουρα θα είναι το ίδιο αλλά με διαφορετικό τροπο, εδώ στο βιβλίο ή γυναίκα του Rob είναι ζωντανή ακόμα

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  20. #35
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ενδιαφερον τιγκα δεν το συζηταμε, αλλα καθοτι open world (το πρωτο αν δεν απατωμαι απο τον δημιουργο), εχω τις επιφυλαξεις μου. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο η λογικη των Souls games να μεταφερθει σε ανοιχτο περιβαλλον.
    Δεν με ανησυχει καθολου, υπαρχει τετοια ισορροπια γενικα στα παιχνιδια τους που θεωρω οτι θα ειναι ενα πληρως μελετημενο ανοικτο περιβαλλον τοσο οσο.
    Το game design ειναι το πιο δυνατο τους σημειο, δεν τους φοβαμαι καθολου και ανυπομονω να δω ανοικτο κοσμο by From Software.

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    που ειδα με κανει να νιωθω οτι η ομαδα αναπτυξης εχει ριξει την περισσοτερη δουλεια απο καθε αλλη φορα.
    Σε επιπεδο design και μηχανισμων ισως, σε τεχνικο επιπεδο κατανταει ανεκδοτο πια.
    Συνηθως ο,τι χανουν απο τεχνικης αποψης τα souls games το κερδιζουν καλλιτεχνικα, εδω λυπαμαι αλλα συμφωνησω με τον Μιχαλη παραπανω οτι δεν μου εδωσε κατι διαφορετικο αυτο που ειδα αισθητικα/καλλιτεχνικα, αν μου ελεγε καποιος οτι ειναι το Dark Souls 4 θα το πιστευα.
    Bloodborne -> καλλιτεχνικο μπαμ απο αποψη μοναδικοτητας (και τεχνικα λογω Japan studio)
    Sekiro -> επισης, εντελως διαφορετικο καλλιτεχνικα απο ο,τι εχουν κανει, unique all the way
    Το Elden Ring δεν μου κανει καθολου σαν κατι διαφορετικο απο αυτο που ειδα σε καλλιτεχνικο επιπεδο.


  21. #36
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οχι σε καλλιτεχνικο επιπεδο ουτε εγω βλεπω σημαντικη διαφοροποιηση. Σε αυτο συμφωνω. Μιλουσα καθαρα σε θεμα ποσοτητας, οχι τοσο εμπνευσης. Αλλα μενει και να το δουμε επι του πρακτεου.

  22. #37
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καλά ο Μάρτιν παίζει να έχει εντελώς κλάϊν συνδρομή στο συγκεκριμένο παιχνίδι.
    Δηλαδή παίζει να τον πληρώσαν για να κοτσάρουν το όνομά του πάνω...
    Δεν έχουν πει τίποτα για το θέμα, ούτε καν ο ίδιος στο blog του που αραιά και που πετάει μπηχτές για projects που ασχολείτε. Βέβαια μπορεί να είναι και θέμα NDA. Dunno.
    Πάντως το βιβλίο το περίμενα και εγώ πως και πως και μέχρι πέρσι είχα ελπίδα. Τώρα πλέον έχω χάσει σχεδόν κάθε ελπίδα...
    Έχει καθυστερήσει όσο δεν πάει...

  23. #38
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Υπεροχο φαινεται, θα το λιωσουμε, ανυπομονουμε κτλ.
    ΑΛΛΑ, 1 φορα δεν μπορει να συμβαδισει τεχνικα η From με την εποχη?
    Δλδ ημαρτον.
    Ειμαι απο τους μεγαλυτερους fans της From, εχω λιωσει ο,τι εχουν βγαλει αλλα θεωρω το εχουν παραξηλωσει λιγο με τον τεχνικο τομεα.
    Όσο η FROM πουλάει (προφανώς λόγω gameplay & ατμόσφαιρας), δύσκολα θα αλλάξει αυτό.

    Κάθε studio έχει τις «παραξενιές» του...

  24. #39
    Member Gauros7's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    84

    Default

    Να εχουμε κατα νου οτι ειναι παιχνιδι που ανακοινωθηκε το 2019 και αν δεν ηταν ο κορονοιος θα ειχε κυκλοφορισει
    απο περσι για ps4 και one, οποιος περιμένει να δει next gen γραφικα προφανως θα απογοητευτει, το παιχνιδι σχεδιαστικε για τις προηγουμενες κονσολες.

    Προφανως και θα τρεχει νερακι και ομορφα σε ps5 και 60 frames παντως.

  25. The Following User Says Thank You to Gauros7 For This Useful Post:

    Brazhlias (14-06-2021)

  26. #40
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Περι ορεξεως, σεβαστες ολες οι αποψεις εννοειται.
    Προσωπικα δεν περιμενα σε καμια περιπτωση next gen γραφικα και δεν θεωρω φυσικα οτι δικαιολογει η καθυστερηση ενος χρονου αυτο που βλεπω σε τεχνικο επιπεδο απο το trailer.
    Δεν εχει να κανει με το οτι ηταν να κυκλοφορησει περσι, και περσι μετριο θα μου φαινοταν. Επισης δεν εχει να κανει με το οτι ειναι σχεδιασμενο για την προηγουμενη γενια, με τα standards της προηγουμενης γενιας αυτο που βλεπω ειναι μετριοτατο.
    Λατρευω την From και τα παιχνιδια της αλλα θεωρω οτι έχουν αμελησει εντελως τον τεχνικο τομεα. Η ιδια μηχανη, τα ιδια μετρια textures, το ιδιο animation, γενικα μια στασιμοτητα σε εναν τομεα που στο συγκεκριμενο genre (μεγαλο μερος της εμπειριας ειναι η ατμοσφαιρα) για μενα παιζει τεραστιο ρολο.
    Δεν θα μπορουσα ποτε να βλεπω κατι μετριο και να λεω τι ωραια τι καλα επειδη ειναι η αγαπημενη μου εταιρεια. Οφειλουν κατα τη γνωμη μου πια να αναβαθμισουν τον τεχνικο τομεα των προϊόντων, δεν ειμαστε στο 2013.
    Πια ειναι μια εταιρεια με μεγάλο reach, τα souls βγαζουν λεφτα (και καλα λεφτα) χωρις να κοστιζουν πολλα.
    Αν δεν μπορουν οι ιδιοι ας παρουν βοηθεια οπως εγινε με το Bloodborne. Δεν μιλαω για τη Sony ντε και καλα, μια ομαδα να τους βοηθησει με τα τεχνικα.


  27. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    cocous (11-06-2021),Leon_DiZ (12-06-2021)

Page 2 of 23 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •