Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 39 of 39

Thread: FIFA 20

  1. #21
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Οσοι το πηραν εντυπωσεις?




    Quote Originally Posted by Γρυ
    Λες και στα γυναικεία πρωταθλήματα χωρών τα γήπεδα γεμίζουν.



    Mαλλον περισσοτερο απο το Ελληνικο πρωταθλημα
    .

  2. #22
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    μονο και μονο για αυτα...



    Αρνητικά:
    - Τα γραφικά είναι μία γενιά πίσω
    - Το ενοχλητικό “πατινάρισμα” των παικτών
    ΟΚ! γραφικα μια γενια πισω...ΜΙΑ ΓΕΝΙΑ ΠΙΣΩ!!!

    Το fifa παιζει μονο του οπως το nba 2k αντιστοιχα.Τελος
    Fifa 94200~ viewers στο twitch και το προ 182... και για να προλαβω θα πω οτι επειδη εβλεπα αρκετες φορες stream το pro δεν πηγε καθολου καλα στα stream με τυχαιες αναλαμπες των 5-6Κ viewers οταν επαιζαν καποιοι Ρωσοι.

    Και εδω τελειωνω το VS
    Last edited by djpar; 26-09-2019 at 21:40.

  3. #23
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    "Γυναίκες προπονητές", "γυναίκα προπονητής".

    Προφανώς την λέξη "προπονήτρια" του ελληνικού λεξιλογίου δεν τη γνωρίζει ο Μάνος.

  4. #24
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Θα ποσταρω λιγο καθυστερημένα ενα βιντεακι που βρηκα πριν καιρό που αποδεικνύει ποσο πισω εχουν μεινει τα παιχνιδια ποδοσφαίρου. Εδω θα ασχοληθούμε με την περίπτωση του Fifa:



    Αν το παραπάνω βίντεο σας φέρνει πιο πολυ στην προηγούμενη γενιά, τοτε τι να αλλο να πω, παω πάσο.

    Οσο για το Fifa 20 Βαγγέλη που ρωτάς: οι αλλαγές που γίνανε στην φυσική της μπάλας αλλάζουν κατα πολυ το gameplay και δημιουργούν αρκετές random καταστάσεις συγκριτικά με πριν. Εγω παιζω career (βασικά εχω λιώσει στο career) και μπορω με σιγουριά να σου πω οτι οσα διαβάζεις δεξια και αριστερά οτι παραδωσανε φετος ενα fifa 19,5 να ξέρεις οτι ειναι συμπέρασμα των ατόμων που κρινουν τον τιτλο παιζοντας μονο τo demo. Τα έχουμε ξαναπεί, σε 10 μηνες που αναπτύσσονται τα αθλητικά παιχνίδια, δεν μπορουν να γινουν θεαματικές βελτιώσεις, ομως γίνονται σωστες και σημαντικές προσθηκες καθε φορα κυριως στον τομέα του gameplay. Πιστεύω παντως οτι με τα νεα ball physics οι προγραματιστες "στρωνουν την μπαλα" για τους τίτλους της επόμενης γενιάς. Θελω βέβαια να γραψω περισσοτερες ωρες και μετα απο το day one patch να σου απαντήσω με πιο πολυ σιγουριά γιατι τις πρωτες μέρες απο τον ενθουσιασμό συνήθως τα βλέπουμε ολα ρόδινα.

    Οσο για το κείμενο με τις γυναίκες, εδω παραλιγο να γινοταν μια γυναίκα πλανητάρχης, στο ποδόσφαιρο θα κολλήσουμε. Περα απο την πλακα, πλέον σε ολα τα αθλήματα συμμετέχουν γυναίκες και αρκετές ασχολούνται τα τελευταία χρόνια με το gaming, δεν βλεπω τον λογο να μην υπάρχει χώρος για εκείνες στο ποδόσφαιρο, ενα άθλημα που στα καλύτερα γενικά του ενώνει τον κόσμο.

  5. #25
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Thanks Βασιλη.

    Career επαιζα και εγω co-op. Εχω διαβασει για αρκετες αλλαγες φετος στο carreer και ειναι ενας λογος πoυ ψηνομαι ακομα περισσοτερο να το αγορασω. Ελπιζω μονο οι αλλαγες να μην εχουν περιοριστει σε συνεντευξεις-φρου φρου και αρωματα
    .

  6. #26
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Sorry αλλά προσωπικά δεν θέλω να ενωθώ με τις γυναίκες σε τίποτα άλλο πέραν σεξ/σχέση/οικογένεια.

    Δηλαδή, δεν πρόκειται ποτέ στη ζωή μου να παίξω με γυναίκες μπάλα ή μπάσκετ.

    Γιατί πρέπει να είναι μέσα σε ένα προϊόν γυναίκες, κι εγώ με τα λεφτά μου να χρηματοδοτώ το development για το animation/physics/design/δικαιώματα ονομάτων τους;

    Ας το έκαναν ξεχωριστό τίτλο. Ή ας μην το έβγαζαν καθόλου (ποσώς με ενδιαφέρει).
    Ή ας έβγαζαν το FIFA 2020 στα 49,99 (αντί 69,99) και να χρέωναν 19,99 για όποιον (όποια βασικά) θέλει το update με τις γυναίκες.

    Fail η EA.
    Πλήρως απαράδεκτη.

    Θέλετε προϊόντα για γυναίκες; Βγάλτε. Κανένα πρόβλημα.
    ΌΧΙ όμως μπλεγμένα με το στανιό σε προϊόντα για άντρες.

    Είναι σα να αγοράζω κάθε χρόνο μια συγκεκριμένη μάρκα αντρικών σλιπ στα 70 ευρώ......και τώρα μου δίνει το σλιπ σετάκι με ένα στρινγκ κιλοτάκι. Γιατί να δεχτώ να είναι μέσα στην τιμή; Ας μου δώσουν το σλιπ πιο φθηνό. Ας δώσουν το στρινγκ ξεχωριστά. Ας το βάλουν εκεί που ξέρουν, ας το φάνε δεν με νοιάζει.

    Εγώ ως ανήρ, γιατί πρέπει να τρώω στη μάπα την μόδα που λέει "παντού θήλεα, γιατί έτσι με το στανιό";

    ΟΥΣΤ με αυτή τη μόδα.

    (προσοχή στα σουτιέν στην προσπάθεια τάκλιν)
    Last edited by Lefteris_X; 27-09-2019 at 01:32.

  7. #27
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ειναι ενα ξεχωριστο κομματι για να καλυψει τις αναγκες την Αμερικανικης αγορας. Δεν με χαλαει αν αυτο τους φερνει περισσοτερα εσοδα και επωφελειται το βασικο αντρικο κομματι. Που ουσιαστικα ο λογος που ενδιαφερει τους περισσοτερους ειναι τα ονοματα/φημη των ποδοσφαιριστων. Το gameplay δεν θα αλλαξει αν βαλουν γυναικες αντι για αντρες.

    Ουτε εμενα με ενδιαφερει να παιξω με τις γυναικες ποδοσφαιριστριες, αλλα αν ειναι για καλο του παιχνιδιου ας υπαρχει. Γιατι δεν πιστευω οτι μπαινουν μεσα οικονομικα για να βαλουν τις γυναικες. Το δοκιμασαν πετυχε(εφερε λιγο περισσοτερα εσοδα πιθανοτατα) και το συνεχιζουν.
    .

  8. #28
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μιλάς για έσοδα ενώ η ΕΑ βγάζει λεφτά με το τσουβάλι μέσω FIFA microtransactions; Γουστάρεις να πληρώνεις για το development των γυναικών;

    Εγώ όχι. Κατηγορηματικά.

  9. #29
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εχουν δει οτι το θελει κοσμος. Οποτε βγαζουν απο αυτο. Σιγουρα αν μου χρεωσουν παραπανω τις γυναικες θα ξενερωσω.
    Γενικα στο φιφα δοκιμαζουν πραγματα. Πχ το journey, τωρα το Volta. Αν δουν οτι δεν εχει νοημα να επενδυσουν σε αυτο θα το σταματησουν. Το journey δεν υπαρχει νομιζω πλεον.

    Πχ το Volta το θεωρω περιττο οσο και τις γυναικες στο Fifa, αλλα αν τους προσφερει χρηματα για να παρουν ξερω γω περισσοτερες αδειες κτλ, καλοδεχουμενα ολα .
    .

  10. #30
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Παντός pds καλύτερα δώσε 4€ για ea access και θα έχεις το fifa για 10 ώρες game play. Αν σου αρέσει το αγοράζεις με 10% εκτύπωση με το ea access

  11. #31
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν αντεξε και πολυ η ea και με τα τελευταία updates έγινε πάλι φλιπερακι το παιχνίδι. Μονο τρέξιμο τρέξιμο τρεξιμο και όλα καλά. Αν δεν έχεις παίχτες με ταχύτητα είναι καταδικασμένος

    Μιλάω για το fut, στα άλλα modes δεν ξέρω τι έχει αλλάξει

  12. #32
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Το fut είναι άλλο mode όπως και το Volta. Είναι λες και τρέχει μια mod version του main game play

  13. #33
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Ποσταρω εδω μια είδηση που διάβασα σήμερα και αφορα το φιφα αλλα και τoν τσατσο Griezmann...

    https://talentabout.gr/2019/10/i-ea-...n-apo-to-fifa/

  14. #34
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Σε ΕΑ access ποτε αναμενεται για βγει?

    το σκεφτομαι για EA Access γενικοτερα γιατι τα ΕΑ games δεν ειναι παιχνιδια που θα ηθελα να κρατησω.
    .

  15. #35
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    FIFA 20 gets South America's Copa Libertadores exclusively in March 2020

    FIFA 20 will get the Copa Libertadores tournament exclusively in March 2020, EA Sports has announced.

    South America's biggest club tournament hits the game as part of a free update that also includes the Sudamericana and Recopa. The update is for the PC, PlayStation 4 and Xbox One versions of the game. EA's note to press does not mention the Switch version, which will come as no surprise to FIFA fans who play on Nintendo's console.


    source: Eurogamer

  16. #36
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Fifa 20: Η Premier League θα χρησιμοποιήσει τη βοή του κόσμου για τα άδεια γήπεδα

    Η Premier League επιστρέφει στη δράση, όμως οι αγώνες θα διεξάγονται χωρίς κόσμο, όπως και σε όλον τον κόσμο, λόγω του κορονοϊού. Οι διοργανωτές του πρωταθλήματος, όμως, βρήκαν τον τρόπο να γεμίσουν τα γήπεδα, έστω και εξΆ αποστάσεως. Η λύση ακούει στο όνομα Fifa 20.

    Το Sky Sports, το οποίο έχει τα τηλεοπτικά δικαιώματα του πρωταθλήματος δουλεύει με την EA Sports, ώστε να χρησιμοποιηθεί η βοή του κόσμου από το γνωστό video game για να μην επικρατεί βουβαμάρα στα γήπεδα.

    Σκοπός αυτής της κίνησης είναι να δημιουργηθεί όσο γίνεται η ατμόσφαιρα, που επικρατεί όταν τα ματς διεξάγονται με φιλάθλους. Βέβαια, οι τηλεθεατές θα έχουν δυνατότητα να επιλέξουν αν θα παρακολουθήσουν τον αγώνα με τη βοή του κόσμου ή χωρίς.

    «Με τις ζωντανές μεταδόσεις στον πάγο για παραπάνω από δύο μήνες, έχουμε ξοδέψει αρκετό χρόνο σκεφτόμενοι το πώς θα μεταδώσουμε με νέου τρόπους για να φέρουμε κοντά τους οπαδούς, ακόμα κι όταν δεν μπορούν να συναντηθούν για να παρακολουθήσουν έναν αγώνα.

    Θέλουμε οι τηλεθεατές του Sky Sports να αισθάνονται και πάλι ότι έχουν την δυνατή εμπειρία θέασης, ακόμα κι αν δεν μπορούν να είναι στα γήπεδα ή να δουν με την οικογένειά τους ή με φίλους», δήλωσε ο διευθύνων σύμβουλος του Sky Sports, Ρομπ Γουέστερ.
    source: techblog.gr

  17. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    tonybsg (08-06-2020)

  18. #37
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Και ΒTW, 10E στο store αυτές τις μέρες


  19. #38
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Και δωρεάν με ea access

  20. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    tonybsg (08-06-2020)

  21. #39
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Και ΒTW, 10E στο store αυτές τις μέρες
    Μετά από αυτό το ποστ, καταστράφηκα

    Ακολουθούν random σχόλια για το FUT

    Ξεκινώντας χαλαρά στα γεράματα FUT, το έκαψα (καλά προφανώς χωρίς να πληρώσω actual money ή να χαλάσω coins για χαρτάκια) - είχα ξαναπαίξει στο παρελθόν αλλά όχι τόσο πολύ.

    Δεν είμαι και πολύ καλός, ούτε έχω ασχοληθεί σε βάθος (τώρα έμαθα για πρώτη φορά διάφορες κινήσεις που όντως είναι χρήσιμες) και μετά από άπειρα ματς, πάνω από Div8 Rivals δεν έχω φτάσει . (squad battles βαριέμαι πολύ)

    Σε weekend league έχω παίξει 2 φορές, 11 νίκες την πρώτη και 8 την δεύτερη.

    Το πρόβλημα μου αρχικά ήταν αυτό το πράγμα με τις τέλειες ομάδες που είναι division 10! Δηλαδή παλευα εγώ με μια ομαδούλα με rating 80-85 στις αρχές και ερχόντουσαν οι άλλοι με 90+, φαντάζομαι επειδή ξεκίνησα τόσους μήνες μετά να παίζω. Βέβαια απ' ότι διάβασα reddit κάποιοι το κάνουν επίτηδες για να παίζουν με πιο εύκολες ομάδες ώστε να είναι πιο εύκολοι οι στόχοι; Δεν ξέρω, πάντως ειδικά στην αρχή με γλεντούσαν, πλέον όχι τόσο

    Το κατάπια γιατί ενίοτε νικούσα και πλέον έφτασα να έχω καλή ομαδούλα με βάση το ισπανικό πρωτάθλημα (91-92 rating, 4-3-3) με παίκτες που γουστάρω να παίζω (TOTSSF 92 Odegaard τα σπάει, Road to Final 91 Partey πολύ δουλειά στο κέντρο, TOTSSF 96 Kroos σταθερός κλπ) ενώ από την άλλη ο 93 Valverde που δώσαν με SBC μάλλον απογοητευτικός στο γήπεδο. Δεν έχω βρει αξιόλογο αντικαταστάτη του 87 Lemar για LW (δοκίμασα 92 Ηazard αλλά μου φαινόταν... αργός, όπως και o 89 Nedved). Τους πούλησα και πήρα 92 Coman (με κόκκινο λινκ και χαλάει το chemistry, αλλά ήθελα να δω πόσο χαλάει τελικά και πόσο επηρεάζονται οι παίκτες - έχω Griezmann ST οπότε κάτι κερδίζουμε εκεί λόγω εθνικότητας).

    Αυτά τα άσχετα, νομίζω θα παίξω άλλο ένα weekend league και τέλος


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •