Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 81 to 100 of 106

Thread: Call of Duty: Modern Warfare

  1. #81
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Το πηρα κι' εγω σημερα, το βαζω μεσα (το δισκακι) και τι να δω? 70GB Update, αυριο θα παιξω δλδ..

    Υ.Γ. : Για το Campaign το πηρα μονο, οποτε οποιος ενδιαφερεται να το αγορασει (μολις το τερματισω) ας μου στειλει.

    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  2. #82
    Senior Member Ninja's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Nowhere
    Posts
    115

    Default

    Μπορει καποιος να μου πει ποια αλλα COD ειναι σε μοντερνα εποχη και οπλα? Ειναι ολα τα Modern Warfare δηλαδη. Θελω Campaign εγω μονο.

  3. #83
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά καλησπέρα. Τι γίνεται με το operations στο παιχνίδι. Γράφει όταν το ανοίξω οτι λείπει dlc pack και το κατεβάζει αλλά μόλις τελειώσει κάνει πάλι τα ίδια. Μάλλον πρόκειται για σοβαρό bug απ ότι βλέπω και το έχουν αρκετοί. Γνωρίζει κανείς τίποτα περισσότερο?

    Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #84
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Bug με το τελευταίο patch

  5. #85

    Default

    Οποίος θελει παρεα για online Giannis1979GR το activison account.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #86
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Για να κατέβει το νέο update χρειάζεται 140gb ελεύθερο χώρο. Για να κατέβει...

    Γελάει ο κόσμος...

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  7. #87
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Για να κατέβει το νέο update χρειάζεται 140gb ελεύθερο χώρο. Για να κατέβει...

    Γελάει ο κόσμος...

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    Έλα ίσως γιατί χρειάζεται να ανοίξει τα αρχεία κατά την εγκατάσταση, ισχύει αυτό πάντως σε πολλές εταιρείες τα κατεβάζουμε συμπιεσμένο κ ανοίγουν στο ps4 γιαυτό κ κάνει κ μια ώρα εγκατάσταση, βέβαια το μέγεθος 140 μου ακούγεται υπερβολικο μια κ το update είναι 12gb.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  8. #88
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Το παιχνίδι ολόκληρο είναι 166gb αυτή τη στιγμή.

    Όταν βγαίνει ένα update, είναι σαν να κατεβάζεις στιγμιαια όσα gb είναι το συνολικό παιχνίδι. Οπότε για να δώσει εντολή να κατέβει το update, χρειάζεται να υπάρχει αυτός ο χώρος διαθέσιμος, ανεξάρτητα πόσα gb είναι το update.

    Δεν έβγαλα και φωτο με το σφαλμα.

    Είχα διαθέσιμα περίπου 100gb στο σκληρό και μου πετούσε μήνυμα ότι πρέπει να σβήσω περίπου 50gb ακόμα για να κατέβει το update.

    Anyway...έσβησα τα πάντα για να μπορέσω να το κατεβάσω. Απλά τώρα θα χρειαστεί να ξανακατεβασω τα παιχνίδια.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  9. #89
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Εκεί στην IW παίρνετε ναρκωτικά. Δεν εξηγείται αλλιώς.

    28gb update (10 αρχικό + 18 όταν ξεκινήσεις το παιχνίδι).

    Δλδ μόνο με VDSL σωνεσαι...



    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  10. #90
    Elite Dinos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens - kifisia
    Posts
    793
    PSN ID
    Dinos161079

    Default

    Εγώ παρήγγειλα το δισκάκι για τον λόγο ότι δεν έχω χώρο, αλλιώς θα το έπαιρνα από το ps store

  11. #91

    Default

    Κάθε φορά που βγάζουν update τα ίδια. Σβήνω τα άλλα 2 παιχνίδια που παίζω για χάρη του. Το έκανα ήδη αρκετές φορές. Ε φτάνει. Τώρα delete το cod. Καμία διάθεση δεν έχω να το παίξω πλέον, έτσι κι αλλιώς.

  12. #92
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by Dinos View Post
    Εγώ παρήγγειλα το δισκάκι για τον λόγο ότι δεν έχω χώρο, αλλιώς θα το έπαιρνα από το ps store
    Δεν αλλάζει κάτι. Πάλι θα κάνεις install το παιχνίδι και πάλι θα κατεβάζεις update τεράστια.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  13. #93
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Κάθε φορά που βγάζουν update τα ίδια. Σβήνω τα άλλα 2 παιχνίδια που παίζω για χάρη του. Το έκανα ήδη αρκετές φορές. Ε φτάνει. Τώρα delete το cod. Καμία διάθεση δεν έχω να το παίξω πλέον, έτσι κι αλλιώς.
    Εγώ δεν καταλαβαίνω τον λογο που χρειάζεται να "δει" ο δίσκος ότι έχεις ελεύθερα όλα τα gb του παιχνιδιού(πλέον 200gb) ώστε να κατεβάσει το επόμενο update.

    Δηλαδή όταν το παιχνίδι φτάσει 250gb...τέλος? Σε αναγκάζει να βάλεις 1tb δίσκο.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  14. #94

    Default

    Δεν ξέρω τι σύστημα εφαρμόζουν στην εφαρμογή των updates. Προφανώς και είναι συμπιεσμένα αρχεία, τα οποία έχουν μεγαλύτερο μέγεθος από τον όγκο που κατεβαίνει. Και από ότι φαίνεται κάνει κατά κάποιο τρόπο unzip και copy. Άλλο κι αυτό με το copy. Έχεις κατεβάσει τελικά όλον αυτό τον όγκο δεδομένων και περιμένεις και μια ώρα να τελειώσει το copy. Το αστείο είναι ότι μέχρι το ign τους κράζει για το μέγεθος του update.
    Εγώ πάντως όντως το έσβησα. Ασχολούμαι με άλλα παιχνίδια, τον τελευταίο καιρό, κι όχι με το να μου σπάνε τα νεύρα οι cheaters.

  15. #95
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Πριν το 5.00 firmware, αρκετοί χρήστες κατέβαζαν ένα update για ένα παιχνίδι και ενδεχομένως να τους έβγαζε μήνυμα error, με αποτέλεσμα να πρέπει να το κατεβάσουν ξανά και ξανά και ξανά.

    Μετά το 5.00 firmware η Sony ακολουθεί άλλη τακτική: κατεβάζεις το update και μετά το PS4 OS αντιγράφει ΟΛΟΚΛΗΡΟ το παιχνίδι σε άλλη θέση στον σκληρό δίσκο και ταυτόχρονα του ενσωματώνει το update και μετά διαγράφεται το αρχικό (άχρηστο πλέον) install του παιχνιδιού. Έτσι αποφεύγονται τα error, αλλά ο χρήστης πρέπει να έχει ΔΙΠΛΑΣΙΟ χώρο ελεύθερο.

    Παράδειγμα (τυχαίο) :

    Έχω το τάδε παιχνίδι που έχει 100GB install.
    Βγαίνει update πχ του 1 GB ή 10GB, δεν παίζει ρόλο.
    Ο δίσκος πρέπει υποχρεωτικά να έχει ΕΞΤΡΑ 100GB ελεύθερα + όσα GB είναι το update.
    Στο παράδειγμα αυτό λοιπόν, ο χρήστης πρέπει να έχει 101 GB (ή 110 GB αντίστοιχα) ελεύθερα στο δίσκο.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Kapa (30-04-2020),Nek_Food (30-04-2020)

  17. #96
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Έτσι ακριβώς Λευτέρη.

    Οπότε 2 επιλογές έχουμε:

    1) Πλήρης διαγραφή και στο καλό.
    2) Αγορά μεγαλύτερου δίσκου.

    Με την ενδεχόμενη έλευση του PS5, μάλλον η πρώτη επιλογή είναι η ενδεδειγμένη.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  18. #97
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Αυτό στο ps5 εύχομαι να μην ισχύσει γιατί θα υπάρχει θέμα μιας και ο σκληρός του ps5 είναι "exotic" και δεν θα μπορούμε να πάρουμε κάποιον μεγαλύτερο άμεσα (έστω εξωτερικό)

  19. #98
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Μετά τα επαναλαμβανόμενα και πολλά updates τίτλων στην αρχή της γενιάς, ο δίσκος αρχίζει να την βλέπει πολύ άσχημα χώρια τα σφάλματα που έβγαζε λόγω της πληθώρας update σε GAAS κυρίως τίτλους.

    Οπότε όπως τα λέει ο Λευτέρης, από ένα console firmware και μετά άλλαξε η νοοτροπία ενσωμάτωσης των πολλών updates, έτσι η διαδικασία πλέον ακόμη και σε μικρά giga updates που κατεβάζεις γρήγορα πολλές φορές αργεί περισσότερο (το γνωστό coping μετά το downloading) γιατί επαναγράφει κατά κάποιον τρόπο αν όχι όλο το παιχνίδι, τουλάχιστον μεγάλα τμήματα του στον δίσκο.

    Παρατηρείται επίσης το φαινόμενο πέραν του διπλάσιου αναγκαίου χώρου προ του update (που μας προκαλεί πρόβλημα), κάποια παιχνίδια μετά την εγκατάσταση του τελευταίου update τους, να έχουν έως και σημαντικά μικρότερο μέγεθος από το αρχικό+update επειδή έχουν ξαναγραφτεί ή αφαιρεθεί assets και άχρηστα τμήματα του παιχνιδιού (κάτι θετικό για εμάς - το Warframe που παίζω είναι κλασικό παράδειγμα που έχει συμβεί αρκετές φορές αυτό).

    Το Call of Duty: Warzone (δεν ξέρω γιατί το θεωρεί πακέτο με το Modern Warfare) δεν το κατέβασα τελικά, γιατί ενώ είχα πάνω από 200giga νομίζω ελεύθερα, πάλι δεν του αρκούσαν για ένα παιχνίδι που έγραφε ότι χρειαζόταν 100giga (βασικά σητν περιγραφή έγραφε 40κάτι αν θυμάμαι καλά*, προφανώς στην έναρξη έβλεπε κάποια επιπλέον ανάγκη για τυχόν updates και μου έριχνε άκυρο.


    *lol στο PS store γράφει μόνο 10γίγα, προφανώς ξέχασαν ένα μηδενικό πριν την υποδιαστολή.

  20. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    DJTaurus (30-04-2020)

  21. #99
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Ναι για να ξεκινήσει το παιχνίδι χρειάζονται 10gb. Με το που ξεκινήσει κατεβαίνουν τα υπόλοιπα 200gb

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Nek_Food (30-04-2020)

  23. #100

    Default

    Πέρα από τις τεχνικές λεπτομέρειες που αναφέρατε αυτό το δράμα με τα updates το έχω συναντήσει μόνο στο cod.
    Μία χαρά updates, της τάξεως των 15gb, κάνει και το borderlands και το Fallout που παίζω. Τεσπα...

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •